SPORTSPIEGEL Zege op de lag voor het Belgen grijpen NEDERLAND - BELGIË 1 -1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 OKTOBER 1963 Sprang Vrijh.-Capelle 6 N.E.O. Juweline 6/10-mode. Fully fashioned en foutloos gebreid uit stoeisterkDRALON' Italiaanse kleuren. Scandinavische des sins. Engelse snit. Franse esprit. Girls zijn er weg van. Antoon Verhulst Wit Zwart H.N.C. Waalwijk Biljarten BEDANKT. Ds. P. J. Bos, predikant bij de Ned. Herv. Kerk, heeft voor het beroep naar Maassen bedankt. ONGEVAL De heer A. Hoefnagel, v. d. Duinstraat, kwam zaterdagmorgen bij 't machinaal dor sen, met zijn duim zodanig bekneld te ra ken, dat dit lichaamsdeel werd afgekneld. Hij werd ter behandeling naar het zieken huis te Waalwijk vervoerd. SPREEKBEURT. Voor de Herv. Lidmatenkring hoopt a.s. woensdagavond in het catechisatielokaal van de Ned. Herv. Kerk als spreker op te treden Ds. A. Schipper, met het onderwerp „De wederkomst". FILMVERTONING. Vanwege de afdeling Sprang-Capelle van de Chr. Filmactie zal a.s. zaterdag 26 okto ber in de zaal van de Chr. Volksbond, om half acht, de tweede filmavond van dit sei zoen worden georganiseerd. Als hoofdfilm zal ditmaal worden gedraaid: Met Meisje Marion. AFDELING SPRANG NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Op donderdag 31 oktober zal door de af deling Sprang van het Ned. Bijbelgenoot schap een propaganda-avond worden geor ganiseerd in het Ned. Herv. kerkgebouw, mede ter herrdenking van de Reformatie. Als spreker hoopt op te treden Ds. A. J. de Jong, Ned. Herv. predikant te Scheve- ningen. De zangkoren Excelsior en Looft den Heere zullen hun medewerking verle nen. 't Is de bedoeling van het N.B.G. de ze avond met een ledenwerfactie te starten. AANRIJDING. Op de kruising Tilburgseweg had zater dag een aanrijding plaats tussen een brom fietser en een auto, doordat de auto geen voorrang verleende. De bromfietser werd gewond en moest naar het ziekenhuis wor den overgebracht. RIKCONCOURS. Vrijdagavond zal er door NEO weer een Rikconcours gehouden worden, bij de heer G. Veldkamp, Café de Beurs, aan de Dijk- straat. Er zijn weer prachtige prijzen te ver dienen; daarom kunnen wij alle rikliefheb- bers uit Sprang en omgeving aanraden deze rikavond te bezoeken. Aanvang 8 uur. KERKDIENSTEN D.V. donderdag 24 oktober a.s. n.m. 3 uur en 7.30 uur hoopt voor de Geref. Ge meente voor te gaan Ds. A. Kok uit Leer dam; in beide diensten zal een dankstond voor het gewas gehouden worden. Kerk gebouw Julianalaan 8. D.V. zaterdag 26 oktober a.s. n.m. 7.30 uur zal in het kerkgebouw der Geref. Ge meente, Julianalaan 8, optreden Ds. Cats- burg, Ned. Herv. predikant te Opheusden. België heeft geen enkele reden meer op dit moment de wedstrijden tegen Nederland met groot optimis me tegemoet te zien, want het was niet hét Nederlands elftal dat blij met het onbesliste resultaat (11) mocht zijn, maar het waren onze Zuiderburen, die na afloop gedacht zullen hebben: „Wat hebben we met dit gelijke spelletje gezwijnd!" Zo was het dan ook inderdaad, waar mee allerminst gezegd wil zijn dat Nederland beter voetbalde. Ondanks het technische overwicht der Belgen echter, heeft Nederland toch de meeste kansen gehad en toen nadat er in de eerste helft niet was ge scoord onze ploeg 14 minuten na rust door Keizer de leiding nam, ge loofde België zelf waarschijnlijk ook niet meer in een beter resultaat. Een jammerlijke fout echter van Pronk 8 minuten voor tijd, toen Bel gië door het uitvallen van Stockman met slechts 10 man speelde, schonk v. d. Berg toch nog de kans voor de gelijkmaker (11) te zorgen. Een goede uitvoering van het 4-2-4- systeem, waarbij Bennaars en Van Wissen met de middenveld-bezet ting belast waren en debutant Vriens in de verdediging opereerde, zorgde er voor dat Nederland be slist geen uitsluitend op verdedigen ingesteld spel tegen België speelde. Daar was geen sprake van en het gevolg hiervan was, dat Nederland in het eerste half uur bepaald niet de mindere was, ja zelfs een licht overwicht kon verwerven. Daar zorgden de hard zwoegende v. Wis sen en Bennaars voor, maar daar zorgde ook onze hechte verdediging voor, waarin de jeugdige Vriens di rect zijn partijtje dapper meeblies. Wel stonden er daardoor steeds slechts vier aanvallers in de voor hoede, maar vooral onze vleugel speler Swart en Petersen trokken er van het begin af hard aan, zó zelfs dat in de beginperiode Neder land ongetwijfeld de beste kansen had. Weliswaar duurde het even voordat Kruiver en Keizer goed in gespeeld waren en beging Kruiver in een tweetal kopduels met Ver biest evenzoveel malen een overtre ding, maar uit dit alles bleek toch dat Oranje zich bepaald niet in de verdediging zou laten terugdringen. Dat bewees ook het feit dat enkele Belgische aanvallen tegen onze op dringende achterhoede op buitenspel strandden, evenals trouwens met en kele aanvallen van onze spelers het geval was. Toch moest Pieters Graafland duchtig op zijn tellen passen, omdat de scherp opgestelde Stockman op elke dieptepass zeer gevaarlijk was, maar steeds was onze doelman snel uitlopend op tijd om dit gevaar te bezweren. Trouwens, ook Nicolay bleek dit onderdeel van zijn werk kundig te beheersen, toen Keizer zijn draai gevonden hebbend zich zelf een goede kans dacht te geven. Maar de Belgische doelman kwam snel zijn doel uit tot enkele meters buiten het strafschopgebied, om nog juist de bal voor de voeten van Kei zer weg te trappen. Met zijn snel heid kwam Petersen enkele malen voorbij Baré, die soms zelfs niets beters wist te doen dan onze links buiten door obstructie de weg te versperren. Gemakkelijk was de Belgische verdediging echter niet te passeren, maar toch kreeg Keizer na ruim 10 minuten een zeer moeilijke kans, toen Swart de bal op zijn schoen plaatste en hij uit een lastige hoek in icolay toch nog tot een grote kracntsinspannmg dwong. Ook een goed sciiot van Kruiver, die door zijn zwoegen steeds üe aandacht van de .Belgische verdedigers opeiste, hield Nicolay bekwaam uit z'n doei. Bat waren in de eerste 20 minuten toch kansen, waartoe België het ei genlijk met bracht. Wel speelden de Belgen elkaar de bal dikwijls zeer kundig toe, doch in laatste instantie stuitten zij meestal op onze hechte defensie. Hoe wisselvallig de gunst van het publiek is, bleek na ruim 20 minu ten. Na een verkeerd gespeelde bal, die hij voor de voeten van een te genstander plaatste ,werd Kruiver op een fluitconcert onthaald, maar nog in dezelfde minuut mocht hij een warm applaus in ontvangst ne men toen hij, naar rechts afge dwaald, een scherp schot losliet, dat slechts net naast het doel zeilde. Fluitconcerten waren er meer, niet tegen de spelers, doch tegen de Ita liaanse scheidsrechter Righi, die zich al vrij snel de gramschap van 't pu bliek op de hals haalde door te to nen, dat hij niet het flauwste benul van de voordeelregel had. Vooral Nederland, dat de meeste vrije schoppen te nemen kreeg, benadeel de hij hier keer op keer mee, maar het zou zelfs nog erger worden. Na dat namelijk eerst nog een gevaar lijk moment voor het Nederlandse doel voorbij was gegaan, toen Pie ters Graafland en Veldhoen elkaar in de weg liepen, maar dat door 'n snelle reactie van onze doelman nog goed was opgelost, en een kogel van Stockman net naast was gegaan, trok Keizer er na ruim 35 minuten alleen tussenuit. Met enkele listige schijnbewegingen speelde hij de Bel gische verdediging uit positie, tot dat hij op circa vier meter van het Belgische doel was gekomen. Daar wist Lippens niet anders te doen dan hem ondersteboven te lopen. Een fluitje snerpte boven alles uit; strafschop natuurlijk? Maar de heer ïtighi bleek daar anders over te denken en laconiek gaf hij een vrije schop voor Nederland, 3 meter buiten het strafschopgebied. Demoraliserend werkte dit niet op onze spelers, integendeel misschien zelfs, want waren zij na de dertig ste minuut het initiatief enigszins kwijtgeraakt, de laatste vijf minu ten voor de rust probeerden zij van alles om toch nog vóór het rustsig- naal een voorsprong te krijgen. Na veertig minuten rende Petersen langs Baré, alsof deze betrouwbare back lucht was en in een sneltrein vaart stoof hij direct op de richting van het doel. Maar ho, dacht spil Verbiest en ook Petersen ging in 't strafschopgebied onreglementair on deruit, maar thans vond de Italiaan se arbiter het in het geheel niet no dig te fluiten. Twee strafschoppen werden Nederland hier door de neus geboord. Toch hield het Oranje-team nog vol. Swart loste een goed schot, dat voor Nicolay geen te grote moeilijk heden bevatte, Keizer en Kruiver probeerden 't ook elk nog één keer, maar toch was de laatste kans uit deze eerste helft voor België, toen weer enkele Nederlandse spelers el kaar in de weg liepen, waardoor v. Himst een kans kreeg, maar precies op tijd was de hard werkende Ben naars er nog bij om het gevaar te keren. toe demonstreerden, doch waarbij zij toch ook de fout maakten niet tijdig met een beslissende actie te komen. Maar dat Nederland met goede moed was bezield, bleek al spoedig nadat de tweede helft was begonnen. Het was een goed door zettende Petersen die al binnen een minuut Baré een hoekschop af dwong, daarmee de hoekschoppen- verhouding, die in de eerste helft 6—2 voor België was geweest, iets verkleinend. Maar vooral de actie die Keizer na 3 minuten ondernam, bracht de handen van het publiek op elkaar. Met een weergaloos ge mak omspeelde hij van het midden veld af enkele tegenstanders achter elkaar en in de buurt van de 16- meterlijn gekomen, kreeg hij zo doende een vrij veld voor zich. Hij schoot, doch helaas vloog de bal net naast. Maar Keizer had hiermee toch duidelijk aangetoond dat deze Belgische verdediging wel te ope nen was, al was onze viermansvoor hoede numeriek steeds in de min derheid. De Belgische aanval trachtte door enkele switches, waarbij vooral Ju- non en Stockman nogal eens van plaats verwisselden, meer verras sing in zijn spel te leggen, doch in net algemeen hield onze defensie die ook steeds op de steun van Ben- naars en v. Wissen kon rekenen, goed stand. Deze laasten deden zwaar werk, want zij hadden uiter aard ook tot taak onze voorhoede aan het werk te zetten en dat lukte hen vrij aardig. Veertien minuten na rust gaf Ben naars op het middenveld de bal goed naar Petersen. Deze bedacht zich geen moment, maar gaf een zeer goede pass aan de snel naar voren sprintende Kruiver, die, he- vig door Hanon belaagd, uit een moeilijke hoek toch nog kans zag een fel schot te lossen. Zó fel zelfs dat de uitvallende Nicolay de bal van zijn borst liet afstuiten. Deze sprong het veld in, vóór de voeten van de meegekomen Keizer en met een keihard schot van slechts en kele meters afstand, kogelde hij de bal tegen het net (10). Een verdiend doelpunt, waarbij de Belgen zich echter niet zo maar wensten neer te leggen. Zij tracht- ten het tempo te verhogen, vooral in hun aanvalsspel en inderdaad slaagden zij er in Pieters Graafland tot enkele goede duiken en fraaie uitvallen te dwingen, maar naarma te de minutenwijzer verder draaide begonnen de Belgen toch het geloof m een gunstig resultaat te verliezen. Daardoor kon Nederland weer voor gevaar voor het Belgische doel zor gen en het was weer Keizer die na 25 minuten dicht bij een tweede doelpunt kwam. Zelfs Nicolay lokte hij met een schijnbeweging zijn doel uit m een totaal verloren positie, maar Baré stond nog juist op tijd onder de lat om de bal uit Keizer's schot het veld weer in te koppen. Bij deze actie was Swart tijdelijk geblesseerd geraakt. Een lelijke misser van Vriens 4- een van z'n weinige zwakke momen- ten leverde na 30 minuten groot gevaar voor Nederland op, warit Stockman was er als de kippen bij te trachten hiervan te profiteren. De Willem Il-er herstelde zich ech ter keurig, al slaagde Stockman er zwaar gehinderd toch nog in met een schot Pieters Graafland aan het werk te zetten. Helaas raakte de Belgische middenvoor hierbij gebles seerd; hij verliet het veld en keerde niet meer terug. Nederland, enigszins in een win ning mood derhalve, tegen slechts tien Belgen, die een dreigende ne derlaag boven het hoofd hing. Ne derland mocht echter toch niet ver slappen, zoals Haak kort nadien deed, toen hij bijzonder slecht op zijn doelman terugspeelde en v. d. Berg hierdoor nog een kans kreeg. Maar over het algemeen speelde Ne derland toch wel een gewonnen wedstrijd, hetgeen ook al bleek uit het feit, dat de achterstand in hoek schoppen geheel werd ingelopen. Toch bleek de 10 voorsprong te gering voor de zege te zijn, want toen Pronk, die overigens een goede wedstrijd speelde, na 37 minuten 'n ongevaarlijke bal te nonchalant be handelde, waardoor hij met v. d. Berg op z'n hielen nog struikelde ook, wist België's linksbinnen uit 'n vrijwel onmogelijke hoek de bal langs de misgrijpende en verraste Pieters Graafland te schieten (1-1). Een fout van Pronk, een foutje van Pieters Graafland en weg was Ne- derland's kans op een onverwachte revanche. Wel gaf Nederland de hoop nog niet geheel op en wel kwam zelfs Bennaars in de slotperiode nog dicht bij een doelpunt, dat Nicolay op het laatste moment met een goe de redding wist te voorkomen, maar het Belgische tiental gaf dit gelijke spel toch niet meer uit handen. En met zijn laatste fluitsignaal maakte de Italiaanse scheidsrechter ook zijn laatste fout door geen rekening te houden met de twee keren dat hij het spel voor blessures van Swart en Stockman had gestopt. UITSLAGEN 2e Divisie A EDO—ZFC AMATEURVOETBAL le klas E SpechtenV alkenswaard le klas F WW '28Chèvremont TigliejaSC Emma 2e klas A Reusel SportSchijndel 2e klas B Zeeland SportInternos 3e klas B Oss '20—OJC 4e klas B OVH-GVV t Zaterdagvoetbal Derde klasse WoudrichemDinteloord 4e klas A SVV '54Chrislandia MeeuwenSpui 2—4 6—1 2—3 2—2 3—1 4—4 1—0 1—1 n.d. 1—0 2—0 Neo 2—ONI 1-2 heeft ONI haar uit Tweede helft Nederland had zich niet de zwak kere gevoeld, ondanks 't technische overwicht dat de roodhemden af en KINDERCONFECTIE Wilhelminastraat 17 Waalwijk Het tweede elftal thuiswedstrijd tegen 's-Gravenmoer haar meerdere moe ten erkennen. Toen de scheidsrech ter voor het eerst liet aftrappen was het NEO dat met goede aanvallen steeds voor het doel der gasten te vinden was, maar toch zou ONI de leiding nemen in de 25e mi nuut van de eerste helft. Het was de linksbinnen van ONI die ontou- baar inschoot. Na de rust probeerde de Sprangse reserves alles om naast ONI te ko- binnen die de doelman van ONI spelen gelukte. Het was de rechts- men wat hen ook na 10 minuten kansloos liet. De strijd werd steeds spannender, het was ONI die aan het langste eind trok door 'n kwar tier voor het einde het winnende doelpunt te scoren. Volgende week weer met goede moed verder mannen. Het derde elftal moest eveneens haar meer dere erkennnen aan PTT uit Til burg. Deze wedstrijd hebben de mannen verdiend verloren omdat de PTT-mannen steeds iets feller waren. Voor de rust was de stand 1—0, na de rust wist PTT de stand °P 20 te brengen door een prach tige vrije trap. CAPELLE Good-Luck 2Wit-Zwart 12 Wit-Zwart opende de score met een prachtig doelpunt van links buiten Rinus Priest (0—1). Good- Luck trachtte tot een tegenpunt te komen, maar het sterk spelende Wit-Zwart gaf de Veerse reserves geen kans. Uit een pass van Le Sage bracht midvoor Wim de Jong de stand na de rust op 0—2. Wit-Zwart bleef terug komen en Good-Luck had ge luk toen de Jong en Le Sage tegen paal en lat schoten. Pas in de laat ste minuut kon Good-Luck een te- genpuntje aantekenen (12). WIT ZWART 2 - ONI 3 5 - 1 Al in het begin van de wedstrijd was te zien dat de punten deze keer in Capelle zouden blijven. Het duurde toch nog een half uur voordat J. Molegraaf de score kon openen. Met deze 1-0 stand kwam de rust. Met de thee bleek ook meer strijdlust in gedronken te zijn. ONI werd op eigen helft terug gedrukt, waardoor J. Molegraaf nog 3 maal de gelegenheid kreeg een doelpunt te maken. P. Dekker wist een goed gericht schot van buiten het strafschopgeboed in een doelpunt om te zetten. ONI kon de eer nog redden toen A. Paans een bal slecht wegwerkte. HEUSDEN 3 - WIT ZWART 3 2-0. De eerste helft werd aardig en sportief gevoetbald. Wit Zwart was steeds in de aan val, maar doelpunten bleven uit. Eén keer was Hans van Beek doorgebroken. In het strafschopgebied werd hij door een tegen stander gehaakt. De scheidsrechter gaf hier voor 'n indirecte vrije trap, die niet in een doelpunt omgezet kon worden. Na de rust probeerde Heusden tot doelpunten te ko men door ruw spel, met het gevolg dat de scheidsrechter een Heusdenaar naar de kleedkamer moest sturen. In de laatste 10 min. kon onze achter hoede niet meer voorkomen, dat de midden voor van Heusden de keeper nog tweemaal kon passeren. WSC 11 - WIT ZWART 4 0-3. Onze junioren hebben in de 2e compe titiewedstrijd weer eens uitstekend partij gegeven door een 3-0 overwinning op WSC 11. De doelpunten waren van J. Ro- senbrand 2 x en A. Roomer. WIT ZWART JEUGDTOTO. Dat de Wit-Zwart Jeugdtoto steeds meer bekendheid begint te krijgen blijkt wel uit de inzet van de 3e week, n.l. f 178,60. Dat de inzet met zo'n grote sprong zou stijgen, hadden velen niet verwacht. Van daar dat geen van de prijzen gedeeld be hoeft te worden. De le prijs gaat naar A. Goedhart, Hei straat 212, Capelle. Geraden bedrag f 178,80. Hij ontvangt f 26,79. De 2e prijs is voor G. C. Roosenbrand, Hoofdstraat 23, Capelle. Geraden bedrag f 178,29. Uit te keren prijs f 17,86. De 3e prijs is voor S. le Sage, School straat 8, Capelle. Geraden bedrag f 178,20. Zij "ontvangt f 8,93. De jeugdcommissie bedankt deze keer weer diegenen die voor deze inzet zorgden en hoopt op Uw blijvende steun te mogen rekenen. PUPILLENCOMPETITIE OPGERICHT J.l. maandag waren de besturen van de voetbalverenigingen Berkdijk, Desk, SSC 55, Waspik, White Boys en Wit Zwart in het café Het Bruggetje bijeen, om te komen tot het oprichten van een pupillen-compe titie (spelers van 8 t.m. 11 jaar). Dit plan is uitstekend geslaagd, doordat alle verenigingen hieraan hun medewerking hebben toegezegd. De indeling ziet er als volgt uit. BerkdijkA; Berkdijk B; SSC '55; Waspik A; Waspik B; White Boys; Wit Zwart. Op zaterdag 26 oktober zullen de eerste wedstrijden gespeeld worden. H.N.C. speelde jl. zaterdagmiddag zijn eerste thuiswedstrijd in dit seizoen en wel tegen Seolto uit Ze venbergen. Na aftrap nam Seolto meteen het initiatief maar bleef voorlopig bij een schot tegen de doellat en enkele afstandsschoten die door doelman Hommel op be kwame wijze werden gestopt. Na ongeveer een kwartier spelen wist HNC het spel enigszins te ver plaatsen en bij een snelle aanval over rechts kreeg Bie de bal te pak ken gaf een mooie pas naar de mee gekomen Mandemakers en deze maakte geen fout 10. Het spel blijft gelijk opgaan doch wederom een snelle aanval van HNC en weer is het Mandemakers die weet te doelpunten 2-0. Acht minuten voor de rust weet Seolto door een mooi doelpunt van linksbuiten de stand te verkleinen tot 21. Na de rust gaat de strijd nage noeg gelijk op doch het is weer HNC dat door een doelpunt van H. Sprangers de stand weet op te voeren naar 31, doch vijf minu ten later is het weer Seolto dat bij een slecht afgewerkte aanval de stand tot 32 weet te brengen. Bei de partijen geven nu een aardig staaltje van voetbal te zien en bij na wist HNC wederom te doelpun ten doch de Seoltodefensie gaf geen krimp. Uit een buitenspel doelpunt brengt Seolto daarna de beide par tijen naast elkaar. En met deze stand kwam ook het einde aan de ze harde maar sportieve wedstrijd. Het tweede elftal van HNC zond Roda Boys met een niet mis te ver stane nederlaag van 11-1 naar huis. Voor a.s. zaterdag staan voor H. N.C. de volgende wedstrijden op 't programma: H.N.C. 1Olympia 1 H.N.C. 2Sprang 3 gen The Gunners 2 in Breda met 1—0 zegevierde. d' Voor Roda de eerste nederig De club uit Oosterhout heeft wel de leiding, maar relatietsZ Thoiense Boys, die zaterdag Z behoefde te voetballen, er nu he best voor. net SSC 2 zakte enkele plaatsen te rug door de 3-1 nederlaag die het op eigen veld leed tegen Dinteloor 2. V.v.N. 2 stuurde W H S 9 m6ir T J~°, nederlaag naar hui en blijft daardoor mét Dinteloord 2 m de kopgroep. Seolto 2 bleek te sterk voor BWB getuige de 3—1 viktorie van de - venbergers. ze- Tenslotte presteerde Good-Luck 2 het tegen PTT in Breda gelijk te spelen (22). e De stand in de tweede klas: Roda Tholense Boys VVN 2 Dinteloord 2 The Gunners 2 PTT Seolto SSC 2 Good-Luck 3 BWR WHS 2 Uitslagen: le klas HNC—Seolto OlympiaVrederust Good-Luck 2Wit Zwart KogelvangersWHS Sprang 2—ONI 2e klas The Gunners 2Roda SSC 2Dinteloord 2 VVN 2—WHS 2 Seolto 2—BWR PTTGood-Luck 3 7-12 5-10 7-9 7-9 6-5 6-5 6-5 6-5 7-4 7-3 4-0 3-3 3-2 1-2 3-2 1-2 1-0 1-3 7-0 3-1 2-2 3e klas A Smerdiek 2—Chrislandia 2 Tholense B. 2—Chrislandia 3 Dinteloord 3VVN 3 Vrederust 2—Kogelvangers 2 SPSTholense Boys 3 3e klas B. DEBOlympia 2 Roda 2The Gunners 3 Zwaluwse Boys 2PTT 2 TSC 6Roda 4 3e klas C ONI 2—DEB 2 3e klas D. HNC 2—Roda 5 Wit-Zwart 2—ONI 3 Dussense Boys 4—SSC 3 PTT (Tilburg)—Sprang 3 Heusden 3—Wit-Zwart 3 5-1 3-1 3-1 2-0 5-3 3-2 1-1 3-0 11-1 5-1 2-1 2-0 2-0 BRABANTS ZATERDAGVOETBAL Sprang 2 heeft zaterdag in dele klas van de afdeling Brabant de eerste nederlaag geleden. Met 21 moesten de Sprangenaren de vlag strijken voor ONI uit 's-Graven- moet, dat overigens gelukkig aan 't winnende goaltje kwam toen na ongeveer twintig minuten in de 2e helft een achterhoedespeler van Sprang in eigen doel schoot. Sprang heeft toen nog even alles op alles gezet om gelijk te maken, maar het mocht niet meer baten. De nederlaag van Sprang bracht Olympia, dat zelf met 3—2 baas bleef over Vrederust, aan de top. Olympia was voor de rust sterker. Na de rust kwamen de Dongenaren van 11 op 31 en pas in de laat ste minuut kon Vrederust de ach terstand verkleinen tot 32. HNC bracht het tegen Seolto uit Zevenbergen tot een gelijkspel 3-3, na voor de rust zelfs met 2-0 en na de rust met 3-1 te hebben voorge staan. Wit Zwart heeft zich duidelijk hersteld van het zwakke begin in deze competitie, want de Capelse club won opnieuw, nu met 2-1 van van Good-Luck 2 in Raamsdonks- veer. Het tegenpunt van Good-Luck kwam in de laatste minuut. Kogelvangers versterkte even eens zijn positie door een verdiende 32 zege op WHS. Rechtsachter Kreeft was in de laatste vijf minu ten de maker van 't winnende doel punt. De stand in de eerste klas: Olympia 610 ONI 7_io Sprang 2 7—10 Seolto 710 Wit-Zwart 56 WHS 7— 6 HNC 6— 5 Kogelvangers 74 GoodLuck 2 74 Vrederust 71 In de tweede klas moest koplo per Roda het onderspit delven te- COMPETITIEWEDSTRIJDEN District Waalwijk K.N.B.B. In de afgelopen week zijn de com petitiewedstrijden van het district Waalwijk van de KNBB voortgezet. De beste individuele prestaties lever de wederom Berry van Cromvoirt vaa BSC 2, die zijn partij tegen J. Jozen van KÓT I Elshout uitmaakte met 'n gem. van 40,00 en een hoogste serie van 101 car., een fraaie prestatie van deze jonge biljarter, die steeds meer bewijst tot de topklasse van het district te behoren. Doch er waren nog anderen, die eveneens mooie re sultaten lieten noteren., o.a. G. Roo mer van OOG I, die speelde met een gemiddelde van 20.00 en een hoog ste serie van 81 car., Ad van Crom voirt van BSV I, die een hoogste se rie scoorde van 83 met een gem. van 12.30, C. Teurlings van Nooit Vol leerd 2, die 'n gem. van 13.05 en een h.s. van 91 car. liet noteren; ook R. Maas van BSV I speelde een prima partij met een gem. van 8.20 en een h.s. van 59 car. Verder waren er nog diverse spelers, die een uitstekende partij speelden. Het zou ons echter te ver voeren, om deze prestaties al len afzonderlijk te vermelden, zodat we ons moeten bepalen tot de aller beste. In team verband moet de 8-0 overwinning van Keesje I tegen Ons Genoegen I hoog worden aangesla gen, evenals de 8-0 overwinning van DGL I op Centraal 2 in klasse D en van OOG 3 tegen KOT 2 uit Elshout, dat eveneens de volle winst in eigen huis hield. Hier volgen de uitslagen van de gespeelde ontmoetingen Klasse C Keesej I - Ons Genoe gen 18-0; Nooit Volleerd I - Cen traal 16-2; KOT I Elshout - BSV 2 2-6; OOG I - Nooit Volleerd 2 4-4; BVO I - 't Vosje I 4 - 4; BS V I - KNA 16-2. Klasse D 't Vosje 2 - HBS I 4 4; KNA 2 - Nooit Volleerd 4 4-4; DVÓ I- OOG 2 4-4; Centraal 2 - DGL 10-8; Ons Genoegen 3 - KOT I Waalwijk 6 2; Nooit Vol leerd 3 - KOT 2 Elshout 6-2. Klasse E HBS 2 - DVO 2 6-2; KOT 2 Waalwijk - BVO 2 2 - 6; BS V 3 - KNA 2 4-4; Ons Genoegen t

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6