WERK WAAR U WIJZER VAN WORDT! Wilt u persoonlijk meer over de mogelijkheden in de Rotterdamse haven weten? Werken aan de waterkant... dat is het werk van 15.000 ervaren havenarbeiders. Vakmensen van wie er 5.000 in vaste djeast zijn bij de Centrale voor Arbeidsvoor ziening. Zij namen het wiize besluit te profiteren van steeds afwisselend en goed betaald werk in de buiten lucht... van uitstekende sociale voorzieningen... van een goede pensioenregeling! Werken aan de waterkant biedt verrassend veel voordelen: immers een vaste baan en zekerheid voor de toekomstdaar wordt II wilier vanDe huidige positie, mogelijkheden en beloning van de Rotteidamse havenvak- man zijn er het bewijs van. Havenarbeid is de moeite waani om er meer van te we ten. Schrijf daarom eens een briefkaart om inlichtingen. 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 OKTOBER 1963 10 Unieke meubel- inruilactie Bureau Jan Tuerlings IR werken aan de waterkant. Centrale voor ArbeidsvoorzieningWillem Buytewechstraat 70 b, Rotterdam, Tel. 010-35320 m. Publikatie van de Scheepvaart Vereeniging Zuid Bezoek dan de film-voorlichtingsavond van de Scheepvaart Vereeniging Zuid, die op dinsdag 29 oktober a.s. In de zaal van Café Bar van Es, Grotestraat 171 te Waalwijk plaats vindt. Breng gerust uw vrouw of verloofde meel! AANVANG 7.30 UUR HET LIJK IN DE MAND 1) HOOFDSTUK I. wat voor feestelijke gebeurtenis heeft er op 13 NOVEMBER plaats in WAALWIJK ,i i. Uil Zeer soepele betalingsvoor waarden. Zo van de fabriek naar het publiek. Brieven onder nr. 4014 aan het bureau van dit blad of tel. 03402 - 5383 Zuid Nederlandse Reprografische Industrie N.V. (DE ROOY) Laageinde 89-91 - Waalwijk Telef. 04160-3118 DRUKKERIJ COPIEER-IN RICHTING LICHTDRUKKERIJ BOEK- en KANTOOR BOEKHANDEL KANTOORMACHINES KANTOORMEUBELEN TEKENMACHINES Voor advertenties en abon nementen blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opge nomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door George Bagby Dit was, wat je zou kunnen noe men, een extra moord, niet een van inspecteur Schmidt's eigen zaakjes. Ik sleepte hem er als het ware bij. Eerlijkheidshalve moet ik bekennen dat het evenmin een zaakje van mij was, want het overviel me gewoon weg. Ik zat er tot over mijn oren in voordat ik zelfs maar kon vermoeden dat ik ergens in verstrikt zou raken. Voor mij begon alles een paar mi nuten over tweeën, op een Madri- Ieense namiddag. Gezien de aard van Spaanse middagen had ik me op dat ogenblik bezig moeten houden met 't bekijken van een menu... In eenza me heerlijkheid troonde ik aan een hoektafeltje in de „Keiler" - een gerenommeerd restaurant onder Duit se directie - en elk rechtgeaard Ma- drileen zou zich nergens anders mee bemoeid hebben dan met de keuze tussen de verfijnde heerlijkheden van geconserveerde fazant met kastanje- puree en de eenvoudiger genoegens van reebout met pommes-soufflées. En dat deed ook ik wel, maar toch niet met de ernstige overgave welke men van iemand in de „Keiler" mocht verwachten, in de „Keiler", waar geen enkele zwierigheid van het spij- zenritueel kan verwachten. Ik had oesters besteld en de ser veerwagen stond al aan mijn tafeltje. Er was waarachtig genoeg om me mee bezig te houden Ik had me te be zinnen op de vraag, fazant of ree bout, dan was er het karwei de oes ters zo snel mogelijk te verorberen als de gerokte kelner ze kon open breken, en vervolgens is er in de „Keiler" altijd de interessante bezig heid die kelner gade te slaan. Nog nergens heb ik zoiets meegemaakt. Zijn rok zit onberispelijk, zijn stijf overhemdfront is onberoerd door kreuk, smet of vlek. Zijn wit vlinder dasje is gestrikt op een manier die een ambassadeur hem niet zou ver beteren en... hij werkt met een oes termes. Ruw en rood zijn z'n han den en zijn nagels zijn gekerfd en afgebroken. Ik zal nooit mijn bewon dering te boven komen voor zijn pre cies op de juiste maat zichtbare ha gelwitte manchetten. Het contrast met zijn handen is adembenemend... Dat ik onder die omstandigheden 't meisje zelfs maar opgemerkt heb, moet het noodlot wel hebben be werkt. Het was in ieder geval niet door het gemis aan andere besonjes en het meisje was nu heus niet van de knapste. Bovendien huilde ze. Aardig was het meisje wel en mis schien nog wel mooi ook, maar al bij de eerste oogopslag wist ik dat het nooit mijn type zou kunnen zijn, ook al huilde ze niet. Het sluike zwarte haar, de diepblauwe ogen en haar rosig-blanke gelaatskleur, dat was alles volkomen in orde. Maar dat tik je teveel aan zelfverzekerdheid om haar kin en die juist even te barse trek om haar mond stieten me af. Er was een jongmens bij haar en het leek me wel een gezellige kerel. Maar op dat ogenblik keek hij alles behalve gezellig. Ze zaten aan het tafeltje juist naast het mijne en ik had het volle gezicht op wat er ge beurde. Hij had juist een spritsje ci troen op zijn gerookte zalm gedepo neerd en was nu met het pepermo lentje bezig alsof hij een auto opvij zelde. Niemand kan van zoveel peper houden! Hij zag er erg tobbend uit, onge lukkig en ongerust, miserabel zou je het 't best kunnen noemen. En toch - dat zag je zó - had hij een op geruimd uiterlijk. Je zag 't aan zijn wijkende oren, z'n optimistische wenkbrauwen, z'n gezellige neus. Echt een gezicht voor een eeuwig goedmoedige grijns. Maar nu was dat alles omfloerst door onrust en ongemak. Hij zette het pepermolentje neer en zei iets tegen het meisje. „Lieveling", zei hij, „wat is er nou toch? Als ik maar wist wat ik gedaan had dan kon ik tenminste zeggen dat het me speet, maar ik heb niet het minste idee... Als je het maar eens wou zeggen!" Hij sprak Engels. Dat deed hij nu niet bepaald als een B.B.C.-omroe per, bij wie elke klinker aanvoelt als een hoogrijpe peer uit een warme kas. Maar het was duidelijk een stem van iemand met een zekere opleiding. „Je hèbt niks gedaan", snikte het meisje. Ze schoof haar hand naar hem toe en hij las haar gedachten. Hij trok de grote witte zakdoek uit zijn borst zakje en gaf die aan haar. Ze ge bruikte hem en gaf hem weer terug. Bedachtzaam vouwde hij hem weer op met de lippenstiftvegen aan de binnenkant. Ik dacht bij mezelf dat 't toch wel zonde was zo'n mooie zakdoek uit Jermynstreet! Zo goed als het geen kunst was om te raden dat hij een Engelsman was, evenmin kon je haar Ameri kaanse afkomst missen. Ik dacht zo uit Georgia, misschien Alabama of verder weg uit de bergstreken. „Dan heb ik zeker wat verkeerds gezegd", hield de man aan. „Je huilt heus niet zonder reden. Iets zit je hardstikke dwars. Wat is het lieve ling?" Het hielp hem niets. Ze glimlachte en prikte vastberaden in de schijf me loen op het bordje vóór haar. „Dat is nu de lekkerste meloen die ik ooit heb geproefd", zei ze. „Wees nou lief en eet door. We gaan 't over wat anders hebben." Hij probeerde het nóg een keer, ze hield voet bij stuk. Toen gaf hij het op en lachte maar eens tegen haar. Ik had het wel aan het rechte eind gehad, wat zijn gezicht betreft 't paste goed bij een gezellige lach. 'n Echt opgeruimd gezicht was het... Ik was aan mijn twaalfde oester bezig. De kerner legde zijn oester mes op de hoek van zijn wagentje neer en gaf het karretje met zijn knie een duwtje, terwijl hij zijn witte handschoenen weer aantrok. In een wip veranderden de handschoenen hem weer in een van de gewone kel ners van de "Keiler", Nu duwde hij een ander wagentje naar mijn tafel. Eentje met een ver warm plateau, waarop reeds de saus voor mijn hoofdschotel zacht pruttel de. De ober kwam er bij en deponeer de wijn en brandy uit geweldige fles sen in de saus. Met zijn eigen lepel roerde hij er even in en proefde hem. Met een goedkeurend knikje liet hij de rest aan d,e kellner over. Die ging door met het roerceremonieel. Het oesterwagentje was intussen verder gerold tot tegen de muur naast het meisje dat zo plots opgehouden had met huilen. (Wordt vervolgd) „Lijk in de Mand" is de titel van de nieuwe feuilleton, waarmee wij vandaag een aanvang maken. George Bag by, de auteur van het ver haal, zorgt ervoor dat de spanning tot de laatste regel verzekerd blijft. Het verhaal speelt zich af onder de warme zwoele zon van het zuidelijk Spanje. De titel spreekt voor zichzelf en geeft in ieder ge val de zekerheid dat het aan spanning niet zal ontbreken. Wij wensen U veel plezier met het "Lijk in de mand".

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6