wAAlwukse en lAnqstRAAtse coiiPAnt Mr. D. Schuitemaker uitte kritiek op toekennen van rijks- goedkeuring voor de bouw van slechts 100 woningen plan Laageinde Compose 4 WASPIK O- Sprang-Capelle KELTUM Burgemeester J. Teijssen hanteerde dragline voor de eerste aanzet J. Tausch Waalwijk Houdt Bogaerts voor ogen vragen brillen van Niet misgetast f 8.95 STOFFENHANDEL Na anderhalf jaar voltooid Woningwetwoningen met centrale verwarming Optica BOGAERTS Sprang Capelle VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 85e JAARGANG No. 89 e tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksehe Stoomdrukkerij Antoon Tieiei Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week AnonJiement 22 cent per week per kwartaal 2.85 I 8 10 franco p p Advertentieprijs: 10 cent per m.m Contractadvertenties speciaal tarief .'tieiicht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel Dr van Beurdenstraat 8 Tel 04167 - 2002 Telegram-adres .ECHO" Vrij fel heeft mr. D. Schuitemaker, lid van de raad van bestuur van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen kritiek geleverd op het beleid van de regering inzake de toekenning van de rijks goedkeuring voor voorlopig 100 woningen. Dit gebeurde woensdagmorgen in het bijzijn van het voltallig college van B. en W., de hoofd-ingenieur, directeur van de Volkshuisvesting de heer Gerritse, pastoor J. Oomens, die in het plan Laageinde zijn parochie zal krijgende directeur van de In ternationale Bouw Compagnie Van Heesewijk in Best, mr. Hagemans de gemeentesecretaris van Waalwijk en enkele andere genodigden. De heer Schuitemaker, die zich bijzonder teleurgesteld toonde over deze gang van zaken, betoogde, dat wilde men tot een meest optimaal punt van economisch werken komen, men moet kunnen starten met de bouw van minimaal 240 één-gezinswonin gen. Hij zag door de toekenning van de Rijksgoedkeuring voor slechts 100 woningen een doorkruising van de opzet zoals die is gemaakt om d.m.v. hecht teamwerk tot een optimale pres tatie te komen. "De papieren romp slomp, zoals wij die op het ogenblik kennen, moet verdwijnen", aldus mr. Schuitemaker, die zei dat men onge twijfeld meer rekening diende te hou den met de vrije ondernemingslust. De woorden van burgemeester Teijs sen, dat ook de typisten hun werk moeten houden, brachten bij de heer Schuitemaker een heftig "neen"- schudden teweeg. "Wij mogen hier spreken van een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van de vele werkzaamheden van de Zwolmansgroep". Hij noemde het bij zonder verheugend, dat de woning bouw in velband met het beleid van minister Bogaers op het ogenblik in ieders belangstelling staat. Hij toon de zich ook bijzonder gelukkig met de activiteiten die er aan de dag wor den gelegd om te komen tot een meer gecoördineerde bouw van woningen. Tot! slot sprak mr. Schuitemaker de hoop uit, dat minister Bogaers zou slagen in zijn opzet. OPTICIÉN WAALWUK Burgemeester Teijssen stelde grote verwachtingen te hebben van de wo ningbouw die in het uitbreidingsplan Laageinde door de Zwolsmangroep wordt ondernomen. Hij zei er tevens van overtuigd te zijn dat er een fraai en doelmatig wooncomplex zou ver rijzen. Burgemeester Teijssen bracht te vens in herinnering dat aan de E.M.S. de nodige toezeggingen waren ge daan om met de bouw bij wijze van proef te starten. In totaal 8 gemeen ten in vier verschillende provincies zal het contingent van 2000 wonin gen worden gébouwd. RUITSTOFFEN met bijpassende effen kleuren reeds vanaf LAM GE BRUGSTRAAT^' BREDA "Door uw oog op Waalwijk te la ten vallen heeft u beslist niet misge tast", aldus burgemeester Teijssen, die wees op de havenplannen van de gemeente, die reeds in uitvoering zijn. "De havenontwikkeling zal nog niet te begrenzen mogelijkheden openleggen, zeker wanneer de ge meente straks een binnenhaven heeft die in open verbinding staat met de Maas en een buitenhaven die aan de Maas is gelegen." Burgemeester Teijssen zei vervol gens, dat de gemeente Waalwijk van oudsher sterk geïndustrialiseerd is waarbij de schoen- en lederindustrie een wereldfaam hebben verworven. In de laatste jaren is het industriële pa troon steeds meer gedifferentieerd, doordat verschillende industrievesti gingen tot stand kwamen en vooral in de metaalsector een groot aantal ar beidsplaatsen werd geschapen. De heer Teijssen betoogde verder dat Waalwijk ook als woongemeente een sprekende naam heeft, hetgeen vol gens hem te danken was aan de reali sering van riante uitbreidingsplan nen. Hij noemde het woonklimaat zorgvuldig en doeltreffend geculti veerd, waarbij de woningvoorraad zeer geschakeerd is. Burgemeester Teijssen meende dal er van een voor de E.M.S. unieke dag gesproken kon worden. Het project, dat wordt uitgevoerd door de Internationale Bouw Com pagnie van Heesewijk te Best valt binnen het kader van een speciale re geling en omvat de bouw van 246 woningen, die zijn ontworpen door architect J. Kroos van het architecten bureau Maaskant, van Dommelen, Kroos en Ir. Senf in Rotterdam. Van deze 246 woningen zullen er 221 als vijf kamer-woning worden ge bouwd, terwijl de 25 overige wonin gen groter uitgevoerd zuten worden, terwijl deze laatsten een garage krij gen aangebouwd. Het project omvat verder de bouw van 42 autoboxen. In het raam van de regeling met de re gering zullen 134 woningen worden verhuurd, terwijl de overige aan indi viduele geïnteresseerden zullen wor den verkocht. Binnen ongeveer een jaar zullen de woningen kunnen wor den betrokken. De voltooiing van het totale project zal ongeveer IV2 jaar vergen. Behalve deze 246 woningen van de Zwolsmangroep zullen in het plan Laageinde nog eens 300 woningen worden gebouwd, waarvan 186 wo ningwetwoningen, 78 woningen die na gereed komen, geëxploiteerd wor den door de woningbouwvereniging "Baardwijk" en 36 woningen in de vrije sector. De bouw van dit project zal wor den uitgevoerd door de Associatie van bouwondernemingen "Cordam N.V." in 's-Hertogenbosch, waarin is opgenomen aannemersbedrijf Eij- kelenburg, dat reeds coortgelijke wer ken in uitvoering heeft in Ooster hout. 'Het produktieschema is zoda nig opgezet, dat verwacht wordt dat het in zijn geheel op 1 januari 1966 gereed zal zijn. De woningwetwoningen zullen drie slaapkamers hebben, de te bouwen bouwen woningen en ook de wonin gen die in de ongesubsidieerde sector worden gebouwd 4 slaapkamers. De 124 als eensgezinswoning (de overi ge woningwetwoningen worden in flatbouw gerealiseerd) krijgen ieder een tweede woonvertrek. Bovendien zullen bij de woningwetwoningen een 20-tal garages worden gebouwd. In de onderbouw van de flats zullen 45 garages worden ondergebracht. Verwacht wordt dat de huur van deze woningwetwoningen, die van centrale verwarming zullen worden voorzien, ongeveer f 19 per week gaan doen, terwijl de woningen van de woningbouwvereniging f 85 a f 90 per maand zullen moeten op brengen. Behalve deze woningen, krijgen ook enkele openbare gebouwen hun plaats in het plan Laageinde. Het centrum van het uitbreidings plan Laageinde wordt gevormd door het Europaplein, waaraan ook een aantal winkels zullen worden gesitu eerd, evenals aan de Heermanslaan, gelegen tussen de Baardwijksestraat en de Lovenlaan. Bouwpastoor J. Oomens gaat in 't plan Laageinde een r.k. kerk bouwen, terwijl tevens grond is gereserveerd voor de bouw van een gereformeerde kerk op de hoek mgr. Prinsenstraat - Ambrosiusweg. Ook zullen een aan tal scholen in dit plan hun plaats krijgen. De nieuwe zesklassige pro- testans christelijke lagere school aan het Oranjeplein vormt hiervoor de eerste aanzet. Uiteraard is in dit plan ook ge dacht aan een ruime plaats voor groenpartijen en speelvelden. Die nieuwe BRILLEZAAK in de GROTESTRAAT 220 daar ga ik mijn BRIL kopen Doet zoals velen BRILLEN SPECIALIST GROTESTRAAT 220 - tel. 3560 - WAALWIJK Leverancier voor ALLE Ziekenfondsen DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman. KERKDIENSTEN. ZONDAG 10 NOVEMBER 1963. Ned. Hei-v. Kerk 9.30 uur Ds. P. J. Bos; 2.30 uur Ds. Ver- ploeg van Waspik. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Meulen. Ds. W. B. van der NED. HERV. KERK. Bij de gehouden verkiezing voor een lid van het college van Notabelen bij de Ned. Herv. Kerk werd gekozen de heer C. Ha- verhals. HERDENKING REFORMATIE. In een interkerkelijke samenkomst in de Ned. Herv. Kerk werd j.l. donderdagavond de Reformatie herdacht, waaraan door het Ned. Bijbelgenootschap een propaganda- avond werd verbonden. De bijeenkomst werd door Ds. Bos ge opend, die de talrijke aanwezigen welkom heette en er zijn blijdschap over uitsprak dat zij het reformatisch feit mee wilden ge denken. Nadat Ds. Bos uit de H. Schrift Romei nen 3 21-31 had gelezen, werden onder leiding van haar directeur de heer P. Christ door de Ohr. Gem. Zangver. Looft den Heere, enkele liederen ten gehore gebracht. Nadat gezamenlijk het Lutherlied gezon gen was, sprak Ds. A. J. de Jong van Scheveningen over het onderwerp „Rome en de bijbel", naar aanleiding van Rom. 1 16: „Het evangelie van Christus is een kracht van God tot zaligheid voor eenieder die gelooft". Het Kinderkoor van de Chr. Gem. Zang vereniging Excelsior zong hierna onder lei ding van de heer H. J. Overweel enige lie deren, waarna Ds. W. B. van der Meulen een propagandistisch woord sprak voor het Ned. Bijbelgenootschap, dat dit jaar 150 jaar zijn zegenrijk werk verricht en opwek te tót steun, waartoe aan de uitgang folders werden uitgereikt. BENOEMING. Dr. M. J. Mulder te Vlaardingen, vroe ger predikant bij de 'Geref. Kerk te Sprang, is 'benoemd tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar in de literaire faculteit aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Dr. Mulder heeft op de meest eervolle wijze ontheffing uit het ambt van dienaar des Woords gekregen. OPBRENGST COLLECTE. De dn de Geref. Kerk gehouden collecte bij de dankdienst voor gewas en arbeid heeft f 362.90 opgebracht. LOONSENDIJK VERKOOPDAGEN. De Herv. dameskrans Lydia, van de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk hoopt vrij dagavond 15 en zaterdagmiddag 16 novem ber a.s. de jaarlijkse z.g. verkoopdagen te organiseren, ten bate van de kerk. Juwelierspleet en durfine edelstaal Alvorens burgemeester Teijssen gelegenheid kreeg de met rood wit blauwe vlag getooide draglini te beklimmen om hiermee de eerste hap grond te verzetten, voerde mr. D. Schuitenmaker, lid van de Raad van Beheer van Exploitatie Maatschappij Scheveningen, (geheel rechts) het woord. Op de foto zijn vervolgens zichtbaar: burgemeester P. M. Teijssen, wethouder van Heeswijk, wethouder v. d. Hoven en wethou der van Laack. Naast wethouder nog juist zichtbaar mr. Hagemans, gemeente secretaris van Waalwijk, met daarnaast de directeur van gemeentewerken de heer Kobben. Tussen de heer Kobben en mr. Schuitemaker, de hoofd ir. dir. van de Volkshuisvesting en Bouwnij verheid in de Provincie, de heer A. J. Gerritse. Links op de foto nog juist zichtbaar de aannemer van dit huizencomplex de heer van Hees- wijk, die na afloop van de plechtigheid, burgemeester Teijssen en de heer Schuitemaker een zilveren schopje aanbood. om het seizoen 1963 - 1964 openen met een muziekuitvoering op woensdag 20 en don derdag 21 november a.s. Kunst na Arbeid zal een zeer aantrekkelijk programma uit voeren, waarbij o.m. op het programma staan de beide concoursnummers voor de afd. uitmuntendheid van dit jaar, n.l. Al berta Suite van Jack Harvey en de Suite, Contest Day van Eric Ball. Verder zullen worden uitgevoerd de werken Three little Pictures van Jack Harvey en de Chinese Straatserenade van L. Siede. Het program- ma wordt natuurlijk geopend en gesloten met een tweetal pittige marsen. Muziekminnend bezoek zal volledig aan zijn trekken komen doch ook daarnaast zij die bijzonder toneelminnend zijn krijgen eveneens een pracht toneelstuk opgediend. De Bossche toneelclub De Spieghel zal dit jaar in Capelle opvoeren de thriller in drie bedrijven "Gieren op het veilig nest", van Harold Mc. Pherson, in een vertaling van Mr. H. M. Planten. We willen U de inhoud van dit prachtig stuk niet verklappen, doch enkele persstem men weergeveen: Gooise Courant: De hu mor loopt als een dikke, rode draad door het hele verhaal. Bussumse courant: Het staat vast, dat Gieren op 't veilig nest, een successtuk zal worden. En inderdaad, U zult kunnen genieten van goed spel en U zult ook danig kunnen lachen. Woensdag 20 nov. is de uitvoering toegankelijk voor hen die woonachtig zijn ten Zuiden van de spoorlijn en donderdag 21 nov. a.s. voor hen die woonachtig zijn ten noorden van de spoorlijn. De muziekavonden van Kunst na Arbeid staan op een zeer verantwoord muzikaal peil. De directeur, de weled. heer Moors, heeft niets aan het toeval overgelaten en we mogen gerust zeggen, dat het programma en de uitvoering daarvan op een hoog peil staan. Hetzelfde mag gezegd worden van de verrichtingen van de leden der Bossche toneelclub. We mogen eenieder dan ook aanraden één van deze avonden vrij te hou den teneinde een bezoek te kunnen brengen aan deze muziekavonden. cretarie van Sprang-Capelle is benoemd tot adjunct-commies ter secretarie van Kerk wijk, zulks met ingang van 1 dec. a.s. BURGERLIJKE STAND OKTOBER Géboren Johannes Antonius Cornelis Theodoras zv A v Wanrooij-Haarbosch; Jo hannes zv T v d Mast-Dijkstra; Pieter Jo hannes zv J Knook-Moerland; Marthine dv P J Bos-v d Schaft; Adrianus Leonardus Jo hannes zv L N Verschure-v Heerebeek; Arend Gerrit zv A Faro-Paans Johannes Marinus Pieter zv P de Jong-Konings; Pe- tronella Wilhelmina dv W D Schapendonk- v Zeist; Adnoldus Hendrik zv Chr L v Zelst-Spierings. Overleden Petronella H. Schott ev B A v Caem 78 j; Trijntje Gijsberta van der Chijs wed vPC Kortman 78 j; Gijsberdina Maria v Alphen 96 j. Gehuwd J W A Doornen 25 j en Jo hanna C v Zwietering 24 j; Hendrikus Ver- duijn 27 j en Goverdina J Bakkeren 23 j; Renne T Huizinga 35 j en Hendrika Heu velman 21 j; Teunis P v d Galiën 26 j en Anna J Breedveld 24 j. MUZIEKUITVOERING KUNST NA ARBEID. De plaatselijke muziekvereniging „Kunst na Arbeid" zal evenals vorige jaren weder- OPENING VOETBALCOMPLEX Zaterdag a.s. zullen de twee prachtig aangelegde nieuwe sportterreinen van de v.v. Wit Zwart en H.N.C. officieel ge opend worden door Burgemeester M. van Prooijen. Deze opening vindt plaats te ca. 2.30 uur en zal muzikaal opgeluisterd wor den door de fanfare Kunst na Arbeid. Na opening van dit sportcomplex zal de com petitiewedstrijd tussen HNC I en Wit-Zwart I een aanvang nemen. Vooraf vindt een wed strijd plaats tussen de tweede elftallen van genoemde verenigingen. Beide verenigingen verwachten een grote opkomst van de zijde van het publiek. Do nateurs van beide verenigingen hebben vrije toegang, doch moeten wel hun donateurs- kaart tonen. PAPIERAKTIE. De papieraktie ten bate van Kunst na Arbeid zal a.s. zatermorgen plaats vinden, zulks met het oog op de te verlenen mede werking bij de opening van de beide nieu we sportcomplexen aan de Juffrouwsteeg. BENOEMD. De heer D. Dekkers, ambtenaar ter se- DIAMANTEN BRUIDSPAAR GEFETEERD. Een lawine van feestvreugde kwam dins dag neer over de hoofden van Johannes van Turnhout en Cornelia Smits, die temidden van een talrijke familieschaar hun diaman ten bruiloft vierden. Het is een werkelijk stralende dag geworden voor deze twee 81- jarige diamanten echtelieden! En het mag gezegd, een actief buurtcomité heeft hier niet weinig toe bijgedragen. Vooreerst was er een passende versiering aangebracht aan de woning van de jubilarissen, terwijl de tocht van hier naar de Theresiakerk, waar om 10 uur een H. Mis uit dankbaarheid werd opgedragen, door de bemoeienissen van de buurtbewoners tot een feestelijk ge beuren werd. Het gemeenschapshuis in Waspik-Boven was voor deze gelegenheid als feestzaal in gericht, waar ook een groot aantal receptie- gangers het bruidspaar de hand kwam druk ken. Onder enorme belangstelling namen de heer en mevr. van Turnhout 's avonds aan huis een muzikale hulde van de harmonie in ontvangst. De heer M. van Dongen sprak hier namens de Waspikse bevolking de feestrede uit, waarna de oudste zoon van de familie van Turnhout dank bracht aan al len die deze dag luister bijzetten. Later op de avond schaarde zich het buurtcomité on der de feestelingen. De heer A. C. IJpelaar bood hier als voorzitter van het feestcomité een cadeau onder couvert aan. WASPIK 3 MAAL AAN KOP. Tot op heden verloopt de competitie voor de voetbalclub Waspik wel bijzonder gun stig. Niet minder dan 3 elftallen gaan mo menteel in hun afdeling aan de leiding. Met name voor dhr. A. Kerst, die bijzonder veel bemoeienissen heeft met de senioren-elftal len, moet het een reuze voldoening zijn dat zowel Waspik I als II in hun afd. de meeste punten wisten te vergaren. Ook de jeugd laat zich niet onbetuigd. In de kring Breda, waar de tegenstand toch beslist niet gering is, heeft Waspiks A-jeugd de leiding weten te veroveren. Een reden voor jeugdleider Kees Vervoort om er nog eens een schepje bovenop te doen. JEUGDTOTO. Om de financiële positie van de Jeugdaf deling van de v.v. Waspik te verbeteren heeft 'het bestuur een jeugdtoto in het leven geroepen. Het a.s. weekeinde gaat men reeds van start. De deelname staat uiter aard voor iedereen open. Men behoeft in deze toto geen uitslagen van wedstrijden te raden, maar slechts een gok te doen naar de geldelijke inzet van een bepaalde week. Onder degenen die het bedrag juist hebben geraden zal 30 van de totale inzet wor den verdeeld. Het resterende bedrag komt ten goede aan de verenigingskas. Leden van de voetbalclub zullen wekelijks de totofor mulieren aan huis bezorgen en ophalen. Zo vaak men een kwartje stort, zo dikwijls kan men de inzet van de betreffende week schatten. VIERING ELF-ELF. A.s. zondag zal in de zaal van café De Statie de jaarlijkse viering van 11-11 plaats vinden. Waspik, of liever Maonehlussers- laand, opent dan met een gecostumeerd bal dat voor iedereen toegankelijk is, de festi viteiten rond carnaval 1964. Dit evenement waarbij tevens de Prins Carnaval 1964 aan het publiek zal worden voorgesteld, wordt georganiseerd door de gezamenlijke carna valsverenigingen. Het bestuur van de raad van elf hoopt dat ook dit jaar weer een groot aantal carnavalsliederen zullen wor den ingestuurd, welke dan op deze avond naar voren kunnen worden gebracht. Een commissie waarin vertegenwoordigers van alle carnavalsverenigingen zitting hebben zal uit de ingestuurde liedjes een keuze doen. HARMONIE NAAR KAATSHEUVEL Teneinde het jubileum dat de harmonie St. Jan in Kaatsheuvel gaat vieren luister bij te zetten zal de Waspikse harmonie Volksvlijt en Volksvermaak in Kaatsheuvel een aantal concerten mee verzorgen en en kele muzikale wandelingen door de gemeen te maken. Vrijdag, zaterdag en zondag a.s. zal het Waspikse korps in Kaatsheuvel in actie zijn. VOETBALPROGRAMMA 10 NOV. White Boys 1 - Boeimeer 1 en Chaam 1 -Waspik 1. Voor beide ploegen een niet geringe opgaaf dus. White Boys heeft het voordeel op eigen terrein te kunnen spelen, maar Boeimeer moet als een geduchte te genstander worden beschouwd. Waspik 1 zal in Chaam grote tegenstand ontmoeten, omdat Chaam alles in het werk zal stellen om middels een overwinning op leider Was pik 'n rol in kopgroep te blijven spelen. MEDISCHE DIENST. Tijdens het a.s. weekeinde zal de medi sche dienst in Waspik en Capelle worden waargenomen door dokter Wijffels. Telef. 04168-250. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, zondag 10 nov., 9.30 uur Ds. Verploeg, 14.30 uur Ds. P. J. Bos uit Sprang. VOLLEYBAL Twee teams van de W.V.C. Atak zullen 't a.s. weekeinde een zware dobber hebben hun ongeslagen record te handhaven. Atak I speelt zaterdag in Tilburg tegen Pendra gon, terwijl Atak 2 zal uitkomen tegen het Waalwijkse OWVOC, dat pal achter Atak de 2e plaats op de ranglijst bezet. Maandag II nov. ontmoet Atak I het Tilburgse TP SOV. - Het geld (f 4500) dat de vrouw van een marktkoopman in den Haag tijdelijk in een vuilnisemmer had be waard en zo op de vuilnisbelt terecht kwam, is na 't zoeken en omwerken van 't vuil, tot groot geluk van 't echt paar gedurende de week teruggevon den. - Het boren naar de 11 ingeslo ten mijnwerkers in Lengele is met succes bekroond. Men heeft de schacht bereikt waar ze verblijven; nadere bijzonderheden ontbreken nog.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 17