wAAlwnkse en lwnqstRAAtse couRant FILMJOURNAAL Masis Sacrum KOAABI Liedertafel «Oefening en Vermaak» verzorgt speciale Verdi-avond Luxor Kampioen der leerlingen ontving horloge van de Stichting Vakopleiding Schoenindustrie 17000 DRIESSEN Select programma ter gelegenheid van Verdi-herdenking Henk van den Broek weet nu hoe laat het is N-V. HAARDENFABRIEK TEGELEN TELEF. 1010 Piet van Woensel U belt 2971 Ju fel- óeririeó U? 5311 <s> VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 85e JAARGANG No. 89 De tcho van het Zuióen Uitgever iVaai wijksche Stoomdrukker*) Antoon Tieier. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 t 3.10 franco p.p Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief ipgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" op de voet In de kantine van de N.V. Nederlandse Schoenenunie Bloch en Stibbe- Hollandia in Drunen, vond dinsdagavond een korte bijeenkomst plaats van o.a. vertegenwoordigers van de ondernemingsraad en de jeugdraad van Hollandia, de president-directeur van de N.V., de heer D. Stibbe, de heer Spronk, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Waal wijk, de heer Siemons, waarnemend directeur van de VAS, de heer Geurts, waarnemend voorzitter en de heer Borsten, consulent van de VAS, en enkele andere belangstellenden. Deze niet geringe belangstel ling gold de 20-jarige H. van den Broek uit Haarsteeg, die uit han den van de heer A: Geurts het hem toekomende horloge met inscriptie in ontvangst mocht nemen. TIEN MET EEN GRIFFEL. De cijfers van de geslaagde waren dermate goed, dat er eigenlijk een tien met een griffel aan te pas zou moeten komen. Henk v. d. Broek be haalde op zijn schoollijst maar liefst tweemaal een zeven en vijf achten. Zijn lijst van het praktijkexamen blonk uit door een gemiddelde van 8,6, bijeengebracht door in totaal vijf negens en drie achten. De waar nemend voorzitter van de VAS, die betoogde voor deze gelegenheid bij zonder graag naar Drunen te zijn ge komen, noemde het feit, dat de 20- Majorca-zonnewarmte, waarvoor tal loze Nederlanders jaarlijks duizenden kilometers reizen.Het voldoen aan alle bouw- en stooktechnische eisen ver klaart het grote verkoopsucces. Natuurlijk draagt .de Majorca-radiator het VABRA-keurmerk. KOLENRADIATOR CAPACITEIT' Alleenverkoop voor Waalwijk en omgeving: Grotestraat 325 - Telefoon 2157 Waalwijk jarige Henk de uitverkoren kandidaat was geworden van de 208 deelne mers - 118 jongens en 90 meisjes - aan het examen, meer dan bijzon der. "Uit je verleden blijkt, dat je de eerste stap op weg naar dit resultaat 8 jaar geleden reeds gezet hebt, na melijk toen je naar de Vakschool in Drunen bent gegaan om daar het vak te leren", aldus de heer Geurts. Hij zei tevens dat het behalen van dit resultaat niet de eindstap mocht zijn, waarbij hij tevens de waarschu wende woorden aan vastknoopte zich zelf niet over het paard te laten til len, met daarna de bijzonder onpret tige ervaring er aan de andere kant af te moeten tuimelen. De heer Geurts betoogde, dat zeker in deze tijd, waarin de schoenindustrie in de bijzondere situatie verkeert te moeten concurreren tegen het buiten land, alleen volledig vakmanschap 't einddoel moet zijn. "Ook het bedrijf zelf is er mee gebaat, wanneer het kan beschikken over gedegen vak mensen". De heer Geurts meende vervolgens te mogen concluderen, dat ook de directie van de N.V. wel bij zonder trots zou zijn op deze kam pioen der leerlingen. Hij feliciteerde de heer D. Stibbe met het resultaat van de geslaagde, terwijl hij tevens dank bracht aan de leermeesters van de cursus de heren Henk van den Broek en aan de consulent van de VAS de heer Borsten. PRESTATIE VAN HET GEHELE BEDRIJF. Ook de heer D. Stibbe toonde zich bijzonder verheugd over het schitte rend resultaat van zijn werknemer. Hij noemde het een prestatie van het gehele bedrijf, waarbij hij betoogde DE NED. CONSUMENT BE TAALT HET GELAG. De Nederlandse boeren kunnen meer verdienen, maar de Nederland se verbruikers moeten meer betalen voor hun brood, vlees, eieren en zelfs hun gebraden haantjes. Gemiddeld gaat dat alles zeer spoedig 5 percent omhoog als dr. S. L. Mansholt er zijn nieuwste Euromarktplannen door krijgt. Dinsdag presenteerde de Eu ropese bewindsman zijn jongste voor stellen aan de Euromarktministers, die onder voorzitterschap van minis ter Luns in het Brusselse Congres paleis vergaderden. Dr. Mansholts plannen betekenen een grondig vernieuwde aanpak van de Europese landbouwpolitiek. „Ze zijn diep ingrijpend", zei dr. Mans- holt na afloop van zijn rede voor de Europese ministers van buitenlandse en economische zaken, „maar ze zijn noodzokelijk voor de ontwikkeling van de Europese landbouwpolitiek en voor de ontwikkeling van de hele Eu ropese gemeenschap". Hij verlangde dan ook een beslissing hierover vóór het einde van het jaar. - In Amsterdam is een club van jeugdige dieven gearresteerd, die zo wat f 10.000 bij elkaar geroofd had. bijzonder blij te zijn voor de afdeling scholing, waarvan nog al eens gezegd wordt, dat deze alleen maar geld kost. De heer Stibbe bood de geslaagde een actetas aan, terwijl mevrouw van den Broek werd onthaald op een bos bloemen en de directe leermeester van de geslaagde, de heer v. d. Berg, werd verrast met een doos sigaren. De heer v. d. Berg feliciteerde Henk namens alle afdelingschefs, het gehele personeel en in het bijzondei namens de modelafdeling. Hij noem de het een bijzonder gelukkig feit, dat achter het streven van de 20-jarige Henk zijn ouders stonden. "Dat kun nen wij niet altijd zeggen". De heer v. d. Berg dankte ook de heer Hen driks, die het examen had afgeno men, voor de correcte en uiterst juis te wijze waarop dit was gebeurd. De geslaagde zelf zei, bijzonder blij te zijn met het horloge. Hij be trok in zijn dankwoord de heeren Geurts en Stibbe, vervolgens de he ren v. d. Berg en tot slot de twee consulenten van de VAS, Borsten en Nuyten. BOTER ZES CENT DUURDER De officiële richtprijs voor de groothandel in boter is met ingang van 6 november verhoogd van f 3,92 tot f 3.98 per kilo, een stijging dus van zes cent per kilo. Dit zal een ver hoging van de consumentenprijs van eveneens zes cent per kilo tot gevolg hebben. De prijs van de consument zal variëren van f 5.58 tot f 4,60. Aangezien de boterprijzen hier en daar reeds met twee cent waren ver hoogd, zal de stijging in sommige ge vallen vier cent bedragen. KINDEREN VAN NHOE IN ROME. De drie kinderen van het echtpaar Nhoe, die in Vietnam bij hun vader waren gebleven, toen mevrouw Nhoe haar wereldreis ging maken, zijn nu in veiligheid. De kinderen, een jon gen van 15 jaar, een jongen van 11 jaar en een meisje van 4 jaar, zijn, duidelijk getekend door de angstige uren die zij tijdens de opstand in hun vaderland hebben doorgemaakt, met Amerikaanse hulp, aangekomen op 't vliegveld van Rome. Daar werden zij opgewacht door hun oom, de aarts bisschop van Hue, die vanwege het concilie in Rome is. DE LAATSTE AANVAL. De Amerikanen zijn Italië binnen getrokken en de Duitsers weten al spoedig, dat de oorlog voor hen ver loren is. De Duitsers moeten steeds verder terugtrekken en de weerstand aan de Amerikanen wordt steeds minder. In een plaatsje even buiten de vuurlinies staat een gevangenis, die een legioen van oorlogsgevange nen bevat. Er wordt ook een Ame rikaan binnengebracht, die binnen de Duitse linies is afgeworpen en die een brug had moeten opblazen. De Amerikaan, Jack geheten, krijgt in de gevangenis al spoedig kameraden en met hen smeedt hij 'n plan om als zij vrij komen de brug alsnog op te blazen. Zij krijgen een kans om vrij te komen en grijpen die dan ook dankbaar aan. De laatste aanval, is een film die ons een waar beeld geeft van de strijd die ook in de buiten landse ondergrondse heeft geleefd. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. en het wordt besteld. Slijterij - Wijnhandel DG LANGSTRAAT Grotestraat 200 - Waalwijk De Wijnhandel met uitsluitend kwaliteitsdranken VLEKVRIJ DOOR EN DOOR WARENHUIS -wmr WAALWIJK MUITERIJ OP DE ZUIDZEE. Twee zeeschuimers terroriseren het eiland Tema Tangi. Zij willen de pa rels die op de bodem langs de kust van het eiland liggen en gebruiken de jonge mannen van het eiland, om de parels op te duiken. Ook de kapi tein van een schip, dat op het eiland binnenvaart, wordt gevangen geno men, en moet parels opduiken. Hij weet echter te ontsnappen en hij overvalt de bandieten met een groep andere mannen die ontsnapt zijn. De bandieten zullen moeten worden ver oordeeld, maar voor zij voor de rech ter kunnen verschijnen, ontstaat er een spannende strijd om het schip, waarmee de boeven vervoerd zullen worden. Een prachtige strijd in volle zee wordt ons geboden in deze mach tige film. Zondagmiddag 3 uur Toegang 14 jaar. HUWELIJKSGEBRUIKEN BIJ VREEMDE VOLKEN. Maandag en woensdag wordt ons een documentaire-film getoond over de ceremoniën en gebruikelijkheden bij huwelijksplechtigheden bij vreem de volken. Wij zijn getuigen van plechtigheden in Ceylon, Bali, Ke nya en Zuid-Afrika. De film leert ons een en ander omtrent de positie van de vrouw in deze minder ontwik kelde landen. Hoewel de gebruiken voor ons vreemd en soms wel zonder ling lijken, zijn ze al eeuwenoud en niet uit het leven van deze mensen weg te denken. De toegang is gesteld op 18 jaar. Donderdagavond 14 november gaat de Waalwijkse Liedertafel "Oefening en Vermaak", in verband met de geboorte van Giusseppe Verdi, 150 jaar geleden, een speciale Verdi-avond verzorgen. Tijdens deze Verdi-Herdenking, die in Musis Sacrum wordt ge houden zullen bekende werken van deze componist worden uit gevoerd. Als gast treedt tijdens deze avond op, de tenor van de Zuid-Ne derlandse Opera, René Claassen, terwijl Nel Dupont, Jo Wellens en Kees van Loosdrecht eveneens als solisten deze avond zullen optreden. De directie berust bij Louis Sars. Frans Wilmont verzorgt aan de vleugel de begeleiding. Het programma is als volgt samengesteld Openingskoor "Nabucco" gemengd koor "La donna mobile" uit Rigoletto "11 santo nome" uit "La Forza del Destino" Duet "Parigi o cara" uit "La Traviata" Duet "Libiamo" eveneens uit "La Traviata" Koor der Zigeunerinnen en stierenvechter uit "La Traviata" Openingskoor uit "Ernani" "Dei miei bollenti spiriti" uit "La Traviata" "Madre Pietoso vergine" uit "La Forza del Destino" Slotduet uit "Aida" Triomf koor uit "Aida". Giuseppe Verdi, werd op 10 oktober 1813 in Roncole geboren. Reeds op elf jarige leeftijd werd hij organist van de dorpskerk in Roncole, waar zijn vader een kleine herberg had. De eerste die zijn aanleg besefte was de koopman en muziekliefhebber An tonio Barezzi te Busseto, die Verdi in zijn zaak nam en hem in staat stelde in Milaan muziek te gaan studeren. De directeur van het conservatorium wilde Verdi niet als leerling aannemen, omdat hij ouder was dan de statuten aangaven, maar waarschijnlijk meer, omdat hij geen vertrouwen had in Verdi's talent. Verdi nam toen drie jaar les bij de opera dirigent Lavigna. Nadat in 1833 Provesi, organist van de kathedraal van Buseto, stierf, volgde Verdi hem in deze hoedanigheid op. Twee jaar later trouwde Verdi met Margherita Barezzi, de oudste dochter van zijn beschermheer. Reeds in 1840 nam de dood haar 'en hun beide kinderen bij Verdi weg. Een jaar daarvoor had Verdi als opera componist gedebuteerd en in verband hiermee ging hij na de dood van zijn vrouw en kinderen naar Milaan. Het bizondere succes van de eersteling "Oberto" was de oorzaak, dat Verdi, met de machtige impressario Merelli een gunstig contract sloot voor een reeks te schrijven opera's. Nadat Verdi 16 opera's had gemaakt, waardoor hij zich in Italië een goede naam verwierf, komponeerde hij de drie werken, waaraan hij zijn eerste wereldroem dankte, na melijk "Rigoletto" (1851), "II Trovatore" en "La Traviata" (1853). In 1859 trouwde Verdi voor de tweede maal, met de zangeres Giuseppina Strepponi, die hij vier jaar overleefde. Na "La Traviata" volgde een inzinking. Van de zeven opera's uit de periode 1855- 1870 hebben alleen "Un ballo in Maschera" (1859) en La Forza del Destino" (1862) betekenis. In 1870 kreeg Verdi van de vice-koning van Egypte opdracht "Aida" te schrijven als feeststuk voor de opening van het Suezkanaal. "Aida", waar voor hij 100.000 francs kreeg, is van de ernstige opera's zijn meesterwerk. Twee jaar later ontstond het "Requiem" ter her innering aan de dichter Alessandro Manzoni, waarna nog twee opera's volgden "Otello" (1877) en de lyrische komedie "Fal- staff', de lachende filosofie van een 80-jarige O O 0 O H A T A R I. Luxor brengt ons deze week slechts één film, die dan ook ten volle het bekijken waard is. Niets minder dan de bekende film van re gisseur Howard Hawks "Hatari" zal op het witte doek verschijnen. De film speelt zich af in een van de natuurreservaten van Tanganyika en handelt over het vangen van wil de dieren. Brandy, dochter van een bekend wildvanger gaat na haar va ders dood verder met het exploite ren van een wild-farm. Erg veel man personeel kan zij niet houden, omdat het leven op de farm erg gevaarlijk is. Zij heeft de goede Amerikaanse jager Sean, die in Afrika afleiding zoekt voor zijn mislukte huwelijk, dan is er Kurt Stahl, een vroegere auto-coureur die nu zijn behendig heid in autosturen in de open vlak ten van de jungle bij het vangen van dieren goed kan gebruiken. En nog BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk iemand is er, Pockets genaamd. Hij is taxi-chauffeur geweest en heeft dik wijls de onzinnigste ideeën, die ech ter wel eens een goed resultaat ople veren. Als een ondergeschikte knecht ge wond wordt, komt er een plaats va cant en een jonge Fransman meldt zich om de vrije betrekking te aan vaarden. Hij wordt aangenomen, maar al spoedig ontstaat er wrijving tussen hem en Sean, die eerst de lei ding had, doch deze Fransman is niet genegen zijn instructies op te volgen. De groep krijgt ook nog charmant ge zelschap, n.l. een fotografe, die een fotoreportage moet maken over het vangen van wilde dieren. Ook zij brengt enkele moeilijkheden mee, doch ook deze worden opgelost. Wanneer we deze internationale en bonte schare even onder de loupe hebben genomen, hebben we al enig idee wat ons te wachten staat in "Ha tari", een film die ons alles biedt spanning, plezier, geestige en drama tische scènes. De lengte van de film is ook langer dan normaal, vandaar zijn ook enkele aanvangstijden gewij zigd. Ook de toegangsprijzen zijn verhoogd in verband met de lengte van de film. Vrijdag en zaterdag 8 uur, zondag 5 en 8.30 uur, maandag 8 uur. Toegang 14 jaar. - De Russen hielden vanaf maan dag een Amerikaans convooi van Berlijn naar West-Duitsland tegen. Woensdag is het weer vrijgelaten. - De S.E.R. heeft zich accoord verklaard met de vorige week over eengekomen loonmaatregelen. - In Den Haag zijn 48 scooters in beslag genomen, waarvan 'n groot aantal was gestolen en anderen door roekeloos rijden, lawaai maken enz., de veiligheid in gevaar brachten. - De redding der elf ingesloten mijnwerkers in Lengede, vorderen zeer langzaam, omdat men bang is voor instorting, door het zware boren. Dinsdag heeft men de gehele dag ge bruikt om het boorgat te versterken. Men is nu tot 41 Vè m genaderd. GIFTIGE GASSEN OVER VLAARDINGEN. Als gevolg van een brand, die dins dagmorgen vroeg is uitgebroken in een grote loods van Delta Chemie te Vlaardingen slagen er giftige gassen over Vlaardingen en de omringende gemeenten. De bevolking in dit ge bied is door de politie via luidspre kers gewaarschuwd. Tot dusver zijn geen meldingen van persoonlijke on gelukken binnengekomen.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 9