wAAlwukse en UnqstRAAtse cour Ant: Middenstand en Horeca toont te weinig belangstelling voor activiteiten van Waalwijks Belang Tausch FILMJOURNAAL ASSAR! Musis Sacrum Luxor Waalwijk opgenomen als finish-en startplaats in Olympia's tour 1964 FINISH TWEEDE ETAPPE GERO CASSETTES NICOLAAS SHOW OP VREDESPLEIN CONTRIBUTIE VERHOGING TENTOONSTELLINGEN 't is mis met de Waalwijkse I Miss Kiss MET EEN BRIL VAN VRIJDAG 29 NOVEMBER 1963 85e JAARGANG No. 95 De ïcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Vrijdagavond 22 mei 1964 tegen half acht zal Olympia's tour, de ronde van Nederland voor Amateurs, in de tweede etappe finièhen aan de Olympiaweg in Waalwijk. Zaterdagmorgen 23 mei vindt op het Vredes- plein de start plaats voor de derde etappe. Dit deelde dinsdagavond de heer de Kort mee, tijdens de Na jaarsvergadering die het bestuur van Waalwijks Belang had uitgeschreven. Waalwijks Belang heeft van het bestuur van Olympia's tour door Ne derland te horen gekregen, dat wil Waalwijk in aanmerking kunnen ko men als finish plaats er f 1000 op tafel zal moeten komen. Tijdens een gesprek van het bestuur van Waalwijks Belang met B. en W. is komen vast te staan, dat van de zijde van de gemeente Waalwijk, op een niet onbelangrijke bijdrage gerekend kan worden. Een voorstel hiertoe zal t.z.t. de raadsleden bereiken. Ofschoon de kalender van wieier- evenementen eerst volgende week de finitief in elkaar wordt gezet, mag vrijwel voor zeker worden aangeno- men, dat Waalwijk als finish- en startplaats in Olympia's tour zal gaan fungeren. Het wordt dan de finish in de tweede etappe. De heren Koop- mans, voorzitter van Olympia's tour en de heer Reuvekamp, secretaris, hébben zich bijzonder enthousiast ge toond over de mogelijkheden die Waalwijk biedt als start- en finish- plaats en tevens over de medewer king van de zijde van Waalwijks Be lang. Alvorens de renners in Olympia Tour definitief bij het WSC-terrein finishen, zullen eerst nog een vijftal ronden worden gereden over de rond weg Olympiaweg - Ambrosiusweg. Na de finish zullen de renners ge bruik kunnen maken van de op de sportvelden aanwezige douohes, waarover 't bestuur van Waalwijks Belang nog in contact zal treden met het bestuur van de voetbalvereniging en het gemeentebestuur. Deze omgeving biedt ruime gele genheid voor het parkeren van de wa gens van officials en juryleden, zo- St WAALWIJK. Stationsstraat 88 dat de groenstroken langs de weg en bij de finish vrijgehouden kunnen worden voor het publiek. Na afloop zullen de officials en juryleden in de achterzaal van hotel Verwiel worden gehuisvest, terwijl de renners onder dak krijgen in de Klinkaert in Dru- nen. Van de zijde van Olympia's tour wordt alles in het werk gesteld om behalve de radio, ook de televisie voor dit sportevenement te interesse ren. Het is zeer waarsdhijnlijk, dat be halve Belgische, Luxemburgse en Ne derlandse ploegen, ook renners uit Polen, Duitsland, Zweden, Rusland en misschien zelfs uit Canada deel nemen. Behalve de enorme reklame-kara- vaan die Olympia's Tour mee naar Waalwijk brengt, zullen ook een aan tal bekende artisten de tour door Nederland meemaken. Vrijdag 's avonds wordt op het Vredesplein door deze artiesten een show verzorgd. De voorzitter van Waalwijks Be lang zei ervan overtuigd te zijn, dat dit wielerevenement grote belangstel ling in Waalwijk zal genieten. Hij meende hierin tevens een groot scheepse propaganda te mogen zien voor de wielersport in Waalwijk. De mogelijkheid bestaat, dat in de ze tour een of twee ploegen debutan ten meerijden. Voor deze twaalf ren ners zal bij particulieren onderdak ge zocht moeten worden. Het bestuur van Waalwijks Belang heeft met de organisatoren tevens de mogelijkheid onder ogen gezien om Olympia tour, door het recreatie-centrum te laten lopen en daar ook de finish plaats te laten vinden. Van de zijde van Olym pia's tour werd echter meegedeeld, dat deze plaats niet zo gunstig is ge legen, vanwege de reklame-karavaan die in de tour meerijdt en die uit za kelijk oogpunt gezien, liefst zo dicht mogelijk in of bij de bebouwde kom blijft. Een ander punt van bespreking tij dens deze vergadering was de verho ging van contributie voor verenigin gen met f 2.-, waardoor een vereni ging, lid van Waalwijks Belang, per jaar f 5 contributie gaat betalen. De heer de Kort noemde het een gelukkige omstandigheid dat een aan tal verenigingen lid zijn van Waal wijks Belang. Hij wees er op, dat ieder jaar opnieuw van Waalwijks Belang niet onbelangrijke financiële offers worden gevraagd, wanneer verenigingen bij gelegenhied van ju bilea of andere bijzondere omstandig heden een beroep doen op Waalwijks Belang, medewerking te willen verle nen in de vorm van het schenken van een beker, medailles etc. De heer Hendriks, noemde een jaarcontributie van f 5 voor een ver eniging niet te veel. Ook de betaling van het maandblad dat wordt uitge geven door de Streek V.V.V. Tilburg, stelt Waalwijks Belang ieder jaar op nieuw voor een groot financiëel offer doordat het bestuur f 1 per lid per jaar aan het streek V.V.V moet afdra gen voor toezending van het streek- orgaan. Overigens kan het bestuur van Waalwijks Belang neerzien op een niet geringe stijging van 't ledental in 't afgelopen jaar n.l. 53. De heer de Kort zei de overtuiging toegedaan te zijn, dat het blad voor een groot aantal leden niet interes sant genoeg is, omdat er te weinig in opgenomen staat van Waalwijk en omgeving. Wel duidde de heer de Kort op het volledig schouwburg programma dat het maandblad iedere keer opneemt. Het bestuur heeft ge meend voor hen die dit 'blad in de toekomst willen blijven ontvangen de contributie te moeten verhogen van f 3 op f 4 per jaar. Het bestuur van Waalwijks Be lang doet een beroep op alle pensionhouders of degenen die pensiongasten kunnen gebrui ken hun adres bekend te ma ken aan het secretariaat van Waalwijks Belang, Grotestraat 205 Waalwijk, tel. 2621. Dit omdat Waalwijks Belang voortdurend verzoeken binnen krijgt van studenten, verpleeg sters etc. voor pensionadressen. mede in verband met het feit dat er slechts zeer moeilijk met deze schil der contacten gelegd kunnen worden. Besloten is de tentoonstelling het vol gend jaar doorgang te laten vinden. Ook de tentoonstelling van werken van Witjens zal voorlopig niet naar Waalwijk komen, dit gezien de ge ringe belangstelling die de onlangs in het gemeentehuis gehouden tentoon stelling over Pieter Breughel De Ou- mocht genieten. Inmiddels heeft de Waalwijkse kunstenaar Wim Klijn zich met een verzoek tot het gemeen tebestuur gericht om een tentoonstel ling van eigen werken te kunnen or ganiseren. B. en W. hebben de heer Klijn verzocht een en ander in sa menwerking met Waalwijks Belang te realiseren. Ook de plannen om te komen tot een tentoonstelling Waalwijk - Ver leden, Heden en Toekomst, zijn aan gehouden. Het bestuur van Waal wijks Belang wil eerst de mogelijkhe den bekijken welke de permanente ex positie die het gemeentebestuur van plan is in het pand Grotestraat 228 in te richten, te bieden heeft. De heer de Kort zei de plannen van de ge meente ten zeerste toe te juichen. Hij meende dat dit gebouw straks ook BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk Verder deelde de heer de Kort mee, dat het bestuur bezig is met het samenstellen van een nieuwe gids voor Waalwijk. Er is reeds een aan vang genomen met de opnamen van een 100-tal foto's die deze gids straks zullen gaan verfraaien. De lay-out en de verzorging van de om slag van deze gids is in handen ge geven van Wim Suermont. De foto's zullen worden geleverd door leerlin gen van de academie voor Beeldende Kunsten "St. Joost" in Breda, met wie een van de bestuursleden in goe de connectie staat. Het bestuur van Waalwijks Belang heeft besloten de tentoonstelling van werken van Charles Eyck vooralsnog geen doorgang te laten vinden. Dit mogelijkheden kon bieden ter realise ring van de tentoonstelling Waalwijk - Verleden, Heden en Toekomst. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling deze tentoonstelling in het Nationaal Museum Voor de Schoen- en Leder industrie te houden, om op deze wij ze de Waalwijkse bevolking in het museum te krijgen. De heer de Kort merkte op, dat speciaal van de zijde van de Waal wijkse bevolking een soort drempel vrees schijnt te bestaan, hier binnen te gaan. De heer de Kort vestigde in deze nog eens de speciale aandacht van de aanwezigen op de tentoonstel ling die op het ogenblik in het Mu seum wordt gehouden. Het betreft hier de bekroonde collectie van de "Oisterwijk Shoe Design Cup", waaronder schoenen uit de Libanon en Egypte. Waalwijks belang heeft tevens be sloten de Harmonie St. Crispijn, die onlangs een eerste prijs behaalde in de vaandelafdeling tijdens een nati onaal federatief concours in Aals meer, volgend jaar in het park een zomerconcert te laten geven. De heer de Kort deelde verder mee, dat er van de zijde van de organisa toren van het Nationaal Kampioen schap Driebanden, dat volgende maand in Waalwijk zal worden ver speeld, een verzoek is gedaan een beker ter beschikking te willen stel len. De heer de Kort zei verheugd te zijn, dat de Waalwijkse Biljartbond de eervolle uitnodiging heeft ontvan gen dit kampioenschap te organise ren. Eenzelfde verzoek is binnenge komen van de Kynologenvereniging, die in januari het 40-jarig bestaan gaat vieren en naar aanleiding daar van op 23 23 februari een grote hondententoonstelling gaat organise ren. Op verzoek van de heer de Kort deelde de heer Brouwer een en ander mee over de carnavalsfestiviteiten vol gend jaar. Evenals dit jaar, zal er op carnavalszondag een groots opgezette optocht door Waalwijk trekken, waar bij de nadruk komt te vallen op de kindercarnaval, 's Maandags en dins dags zullen de schoolgaande kinde ren op een filmvoorstelling worden onthaald. Tevens zal, wanneer 't col lege van B. en W. hieraan goedkeu ring hechten, een loterij op touw wor den gezet. De opbrengst zal worden besteed voor de dekking van de on kosten, terwijl ook de verschillende Waalwijkse carnavalsvereniging een gedeelte van de opbrengst zullen ontvangen. De heer Brouwer richtte het verzoek aan het bestuur van Helaas, geen Waalwijkse miss 4 kiss tijdens de tweede etappe finale van Olympia's tour in Waalwijk op 22 mei 1964. 4 Wel zal er die avond een uiter- mate schone klaar staan om de beste renner van die dag met O een welgemeende kus te ont- X vangen, maar deze schone zal dan toch niet zijn voortgeko- 4 men uit onze eigen Waalwijkse X gelederen. Wij betreuren dit oprecht. Wij waren zelfs diep geschokt, nadat wij van de X voorzitter van Waalwijks Be- lang het droeve nieuws hadden vernomen, dat de organisatoren X van Olympia's tour zelf voor J een miss kiss zouden zorgen. Heeft, zo vroegen wij ons af, X ons dierbare Waalwijk binnen J haar eigen grenzen geen miss die in aanmerking komt voor X deze ceremonie protocolair J Toen wij dinsdagavond naar huis peddelden, nog geschokt 4 door deze betreurenswaardige mededeling, hebben wij onze ogen - voor zover dat in 't late 4 avondduister nog mogelijk was J - goed de kost gegeven. Veel vrouwelijks viel er echter 4 niet meer op straat te bespeu- J ren, maar de volgende morgen, hebben wij, na een schier sla- 4 peloze nacht, die verkwikking noch rust bracht, weer onze 4 blikken laten gaan, naar alles 4 wat ons aan schoons passeer- J de. Ook later op de dag hebben wij niet geschroomd het vrou- 4 welijk schoon diep in de ogen te zien, daarbij serieus wikkend en wegend over het wel of het 4 niet. Deze dag heeft onze over- J tuiging gestaafd Waalwijk zelf kan en mag aanspraak ma- X ken op de eer een Waalwijkse miss kiss te leveren. Wij mij- merden en peinsden, wij dach- X ten als nog nimmer en toch is ons protest te niet geslagen te- gen een zekerheid die wij niet 4 geven konden Geen Waal- wijkse miss, hoe schoon ook en lief, geeft een kus, zoals miss 4 Caballero dat op die avond zal doen Helaas, wij hebben niets tegen 4 deze bewering kunnen inbren- gen, het ontbreekt ons aan er- varing onmiddellijk aan vast dat het bestuur van Waalwijks Belang graag eens een vergadering zou xvïllen beleggen met alle caféhouders in Waalwijk, om tot een grotere samenwerking te komen. "Er zou ons niets liever zijn dan dat wij gezamenlijk met meerdere vereni gingen tot een gezamenlijk program van activiteiten konden komen". Hij noemde het bijzonder jammer, dat er ook tijdens de najaarsvergadering van Waalwijks Belang niemand van de Waalwijkse middenstand aanwezig was. Degenen die van de verschillen de activiteiten bijzonder mee kunnen profiteren, zijn toch de caféhouders en de Middenstandsvereniging. Maar zij nemen zelfs de moeite niet naar de vergadering te komen, ze zijn vaak niet eens lid"De heer de Kort noem de de door de Middenstandsvereni ging opgezette St. Nicolaas-activiteit wel aardig, maar toch geen afspie geling van gezamenlijke midden stands-activiteiten. "Het Gemeentebestuur geeft in de ze dagen alle medewerking, zoals het aanbrengen van een feestverlichting in het centrum. Wat de gezamenlijke Middenstand daar tegenover stelt is meer dan bedroevend"aldus de heer de Kort. Verder deelde de heer de Kort mee dat de naam "Waalwijks Belang" tij dens de volgende voorjaarsvergade ring gewijzigd zal worden in „V.V.V. Waalwijks Belang". Tot slot maakte de heer de Kort bekend dat het bestuur van Waal wijks Belang een schrijven had gericht tot de P.T.T. met het verzoek of de P.T.T. ine nabije toekomst een te lefoongids uit zou kunnen geven van Waalwijk. Hij noemde de Zaken- en Beroepengids die onlangs is versche nen van nul en generlei waarde. Een vanuit Waalwijks Belang gericht ver zoek tot de P.T.T. om zelf een tele foongids voor Waalwijk uit te geven, werd afgewezen. De heer Italiaander vroeg aan het eind van de vergadering nog of in de folder van Waalwijk, die in de toe komst het licht gaat zien ook de paar densport aan zijn trekken zou kunnen komen. De heer de Kort kon deze vraag positief beantwoorden. GROTESTRAAT 231 - WAALWIJK Waalwijks Belang, de heer H. Moo- nen te verzoeken volgend jaar in Waalwijk te willen fungeren als prins carnaval. De heer de Kort zei dit verzoek te zullen inwilligen en tevens, dat het bestuur van Waal wijks Belang gaarne medewerking aan de totstandkoming van een ge slaagd carnavalsfeest geeft maar dat het niet in de bedoeling ligt dat Waal wijks Belang dit feest zelf organi seert.. De heer Brouwer drong er tevens bij het bestuur op aan bij de directie van de B.B.A. aandrang te willen uit oefenen op het plaatsen van overdek te wachtgelegenheden op de meest urgente plaatsen. Hiervoor zouden dan in aanmerking moeten komen de halte in de Baardwijksesthraat, aan 't Vredesplein en aan de Burg. Ver- wielstraat. De heer Italiaander betoogde dat sommige groeperingen van de Waal wijkse bevolking niets afweten van 't bestaan van de Waalwijkse V.V.V. Hij zei dat tijdens een vergadering van een onderaf deling van Hocres in Waalwijk plannen hadden bestaan om te komen tot de oprichting van een V.V.V. Hij meende dat de inwoners van Waalwijk niet voldoende door drongen waren van het feit dat Waal wijks Belang het V.V.V. van Waal wijk is. De heer de Kort zei dit bijzonder jammer te vinden. Hij knoopte hier DER TRANSPORT. Wanneer het met de tweede we reldoorlog eenmaal zo ver is geko men, dat de Russen bij de Oder zit ten, en de Amerikanen het Eifelge- bergte naderen, zijn voor de Duitsers de laatste dagen van de oorlog aan gebroken. De laatste reserves van de Deutsche Wehrmacht moeten worden gemobiliseerd, en hiertoe behoren ook degenen die in de gevangenissen zitten. Tussen alle andere eerlijke mannen en jongens worden zij inge deeld bij het strafbataljon 500, en wanneer de gevangenen dit horen weten zij dat hun laatste uur is ge slagen. Wie bij dat bataljon terecht komt, gaat een zekere dood tege moet. De gevangenen worden per trein naar de betroffen plaats ge bracht en onderweg wordt besloten te ontvluchten. Luitenant Bleek, die het bevel over de gevangenentrein voert, komt dan voor de beslissing te staan, om voor zijn vaderland te sterven, of om de partij te trekken voor de gevangenen, die in wezen niets anders zijn dan misdadigers en moordenaars. In de hoofdrol de bekende Duitse ster Hans Messemer. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. SPORT STAALT SPIEREN. Wanneer Joan er niet geweest zou zijn, zou er van heel deze geschiede nis weinig gebeurd zijn, maar aange zien Joan er wel was en George, een kapper, erg verliefd op haar is ge worden, is deze dol komische ge schiedenis wél gebeurd. Joan is een aantrekkelijk meisje, en om haar aandacht te trekken wil George een paar topprestaties op sportgebied leveren. Hij krijgt echter in zijn strijd om Joan's hart ook nog concurrentie van een sportfiguur van klasse, waar tegen hij nooit op kan. Via allerlei listen weet hij echter toch de ander, die een gemeen sujet is, de baas te blijven en tot succes te komen. Hij kan Joan naar het altaar leiden, en ook op sportgebied weet hij wat te presteren. Zondagmiddag kunnen we weer eens lachen met Kay Walsh en Guy Middleton, twee bekende komieken van het witte doek. Toegang alle leeftijden. VIA MALA. De Via Mala is een kolkende wa terval in de Zwitserse bergen, waar een houtzagerij staat. De baas van de zagerij, de aan drank verslaagde Lau- retz, is voor zijn gezin een ware tiran, die heel de familie naar de onder gang dreigt te leiden. Hij is doorlopend beschonken en in zijn dronkenschap slaat hij alles en iedereen. Zijn zoon Klaus moet het 't meest ontgelden, terwijl ook zijn echtgenote, eerst een knappe vrouw, onder zijn tirannie een huissloof is geworden. Met zijn beide dochters is het al niet veel beter gesteld, en er heerst in het huis altijd een geladen sfeer, die alleen iets aan spanning afneemt, wanneer Lauretz wegens wangedrag weer 'ns 'n paar maanden moet brommen. Het is daarom geen wonder dat door alle gezinsleden naar de dood van de vader wordt verlangd, en op een dag wordt Lauretz dood gevonden, de man is vergiftigd. Daar de echtgenoot van de ene dochter in dienst is van het gerecht, wordt hij met het onderzoek belast en weer rij zen de moeilijkheden op. Gelukkig komt alles tot een goed einde, wan neer de moeder sterft en in haar tes tament staat, dat zij de moordenares is. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. ■Ri> MARS DOOR DE HEL. In de tweede wereldoorlog is een Amerikaanse patrouille ver doorge drongen achter de Duitse linies in Italië. De groep wordt door Duitsers overvallen en op een na worden alle manschappen gedood. Ook deze ene sneuvelt juist wanneer hij zijn com pagnie weer bereikt. Nu gaan 2 an dere op verkenning vooruit en zij weten een mitrailleurnest van de Duitsers uit te roeien. De ontplof fing wordt echter door een andere Duitse patrouille gehoord, en deze gaat op onderzoek uit. Dat de pa trouille het zeer moeilijk krijgt is wel te begrijpen, vooral wanneer zij van twee zijden worden bestookt en bij de groep ook nog 2 Italiaanse meis jes komen, die naar de partisanen in het gebergte moeten vluchten. In de hoofdrol vinden we Larry Mann en Victor French. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. GLIMLACH EN STERF. Larry is een pseudo-journalist, die in een gangster-affaire verward raakt. Hij hoort van de zangeres Mi- reillo, op wie hij al spoedig verliefd wordt, dat een zekere Franz de lei der van de bende is, waarin ook hij ongewild is terecht gekomen. Hij ontsnapt, via de wijze raad van Mi reille enkele malen op het nippertje

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5