ROMAN „ROOIEN BARF uitstekende weergave van de sfeer rond 1900 KAATSHEUVEL m B. en W. komen met nieuw voorstel inzake het houden van nertzen Gemeenteraad Sprang-Capelle De afstand 500 meter is teruggebracht tot 200 meter t Baby-Paradijs Kinder-Paradijs •fa 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 NOVEMBER '63 10 aan de dood en besluit na een aantal aanslagen op zijn leven, die door Franz werden georganiseerd, zelf het heft in handen te nemen en een open lijke jacht op de bendeleider te gaan maken. Na vele gevaarlijke en hachelijke avonturen weet hij met behulp van de politie en enkele vrienden de zaak tot een goed einde te brengen en samen met Mireille1 kan hij een ge lukkige en veilige toekomst tegemoet gaan. In de hoofdrol René Rary en Bar bara Laage. Maandag en woensdag voor per sonen van tenminste 18 jaar. Enkele weken geleden reeds, moch ten wij uitgebreid aandacht besteden aan het verschijnen van de roman Rooien Bart" van de hand van de oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel in Waalwijk, de heer J. van Heesbeen. Na het gelezen te hebben, de vele gunstige reacties te hebben gehoord en kennis genomen te hebben van de talrijke bestellingen, niet alleen uit Waalwijk maar ook van ver daarbui ten, willen wij bijzonder graag nog eens op deze roman ingaan, omdat het boek "Rooien Bart" zo'n duide lijk inzicht geeft in het leven van de schoenmaker en zijn patroon rond 1900. toestanden weergeeft van 60, 70 jaar geleden. De heer vafi Heesbeen heeft op treffende wijze de geest van samen werken tussen de schoenmaker en zijn patroon weergegeven, terwijl hij op aangrijpende manier de gevolgen kenschetst van de invoering van de machinale produktie en de opkomst van de vakbeweging. Wanneer men er bij het lezen toe overgaat de houding van sommige schoenmakers of pa troons te veroordelen, dan vergete men echter niet, dat hier geschiede nis is neergeschreven die al meer dan een halve eeuw achter ons ligt. De grote waarde van deze roman is, dat de auteur hier duidelijk naar voren trekt hoe groot het verschil is tussen de omstandigheden en de wijze waar onder en waarop nu gewerkt moet worden en vroeger. Er valt bij het lezen niet aan de bittere smaak van die vroegere jaren te ontkomen, wan neer men leest hoe er door tallozen dag en nacht gesjouwd moest worden om een droge boterham ten verdienen. Dat de heer van Heesbeen deze toestanden op zo'n duidelijke en aan sprekende wijze naar voren heeft weten te brengen is zijn grote ver diensten, waarvoor hem alle lof toe komt. Dat er hier en daar misschien een enkel historisch foutje is inge slopen, willen wii de auteur gaarne vergeven. Wij kunnen het boek ieder een dan ook van harte aanbevelen. Even tijd voor een kop gezelligheid Allemaal elke dag Droste Cacao De bedoeling van de heer v. Hees been is geweest de sfeer weer te ge ven van de dagen vóór en tijdens de overgang van het hand schoenmaken naar de machinale produktie. (In dit verband mogen wij ook nog eens wij zen naar de Internationale Tentoon stelling in 1903, die aan deze over gang zo'n grote stoot heeft gegeven). De lezer van het boek "Rooien Bart", dient er zich wel terdege van bewust te zijn, dat het hier geschied schrijving geldt. De heer van Hees been heeft er dus juist aan gedaan de in die dagen geldende bijnamen te ge bruiken, die nu evenwel volkomen uit het gebruik zijn verdwenen. Bijnamen waren in die dagen een algemeen ge bruik voor de aanduiding van be paalde personen, van wie men maar nauwelijks de familienaam kende, of wier familienaam nagenoeg, om wel ke reden dan ook, nooit werd gebe zigd. Wilde de heer van Heesbeen de werkelijke geschiedschrijving zo dicht mogelijk benaderen, dan diende hij ook gebruik te maken van deze namen. Er bestaat o.i. voor niemand een enkele reden zich te ergeren aan de gebezigde bijnamen. Het zal dan ook duidelijk zijn, dat het nooit de bedoeling van de auteur is geweest de nagedachtenis of de familie van iemand te kwetsen. Het zal niemand verwonderen, dat het boek "Rooien Bart" de belang stelling van zoveel Waalwijkers ge niet, temeer nog omdat het op een voor iedereen begrijpelijke manier, de DESK GEVAT wuwwwiwaafwi GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR VAN In mijn voorwoord schreef ik "Om de sfeer van de toenma lige samenleving zoveel moge lijk te benaderen, heb ik mij veroorloofd enkele bijnamen te gebruiken. Ik hoop dat nie mand daaraan aanstoot zal ne men." Ik hoop dit vandaag nog. Zou evenwel onverhoopt een lezer getroffen zijn doordat een naam of bijnaam is gebezigd of bij een of andere handeling van het verhaal betrokken is geworden, dan zou mij dit heel innig spijten en dan bied ik hiervoor gaarne mijn oprechte verontschuldiging aan. Ik heb, geheel belangeloos, een bizon der e periode in de Waalwijkse schoenmakerswereld willen vastleggen in de geest van een sportief realisme. Gaarne hoop ik dat het verhaal ook in die geest gelezen is. J. W. VAN HEESBEEN. VOORRANGSWEGEN. Nieuwkuijk Haarsteeg Ook in Keltum Pleet leuke en practische geschenken. Durfine Depositaire J. TAUSCH Wa a I w ij k speciaal wiegen en baby-uitzetten speciaal kinderwagens TILBURG Vlijmen pas' Behoud van Uw tanden. 75ct-f1." Stassar Programma voor zondag 1 dec. 1963. DESK 1 REUSEL 1. Aanvang half drie. Sdheidsr. A. C. F. v. TiLborg, Tilburg. Zondag krijgt Desk de Reusel Sport-ploeg op visite en dit zal 'n ploeg blijken te zijn, die hevige tegenstand biedt, omdat het ge drang in de onderste regionen groot wordt. Op 't ogenblik heeft Reusel Sport slechts 2 pt. voorsprong op lantaarndrager UDI en 1 pt. op St. M.-gestel, dat de voorlaatste plaats bezet. Het gezegde "dat 'n kat in 't nauw gekke sprongen maakt", is ook op de voetbalsport vaak van toepassing, en de Des- sers zijn dus gewaarschuwd. De Dessers zijn zondag niets op Best Vooruit kunen' inlopen en zijn verder ten opziöhte van RKC, Bladella en Gemert 1 pt. verder achter geraakt, zodat deze afstand in geen geval meer groter mag worden. Dessers, kom zondag a.s. met meer open spel voor de dag, want zondag trok men nog te veel door het centrum ten aanval. Speciaal de rechtsback mag zijn verdedi gende taak niet verwaarlozen, omdat hij de laatste wedstrijden nogal vrij veel in de aan val te vinden is. Dessers, let op en zorg ervoor dat beide punten thuis blijven. DESK 2 WSC 2. Aanvang 12 u. Schr. J. C. Hegren, Breda. ;Het 2e speelt de derby tegen de WSC- reserves, en dit belooft 'n interessante ont moeting te worden. Met RKC 2 delen de Dessers de derde plaats in deze afdeling, en nu zondag lijstaanvoerde Baronie 3 naar Waalwijk moet, kan het ongeslagen Bredase record wel eens in gevaar komen, waarvan dan de Dessers moeten proberen gebruik te maken om hun positie te verbeteren. Des sers, tracht de volle buit thuis te houden in een sportieve ontmoeting. Het verdere programma is als volgt Uno Animo 4 - Desk 3, 12 uur. Scheids rechter C. Graafmans Tilburg. Desk 4 - Veerse Boys 4, 12 uur. Scheids rechter B. Wintermans Tilburg. Heusden 2 Desk 5, 12 uur. Scheidsrechter nog niet bekend. DESK-LOTERIJ. Zondagavond zal de trekking van de Desk-loterij plaats vinden. Er zijn nog loten verkrijgbaar bij de bestuursleden. Getracht wordt om in de loop van deze week de stra ten, die nog niet bezocht werden, alsnog te bezoeken. Ook bij het inleveren van toto formulieren bij Jan Verhiel, Peperstraat la, kan men loten betrekken. HANDBALVER. DESK. A.s. zondag wordt in de veilinghallen te Breda weer begonnen met de zaalhandbal- competitie, waaraan door de handbalver. Desk met maar liefst 8 teams zal worden deelgenomen. Bij de heren-sen. komt Desk I uit in de le klas en Desk 2 in de 3e klas. In de pas afgesloten zevenhandbal-competi- tie hebben de verschillende Desk-teams over 't algemeen uitstekende resultaten behaald, zodat met een gerechtvaardigd optimisme a.s. zondag de veilinghallen zullen worden betreden. Vooral het A-team van de heren junioren heeft een indrukwekkende prestatie geleverd. Na een overdonderende start te gen SOA, dat met 16-4 werd verslagen, begon de opmars naar de top van de rang lijst, waarbij achtereenvolgens EBHV, Volt, Gilze, EVV, Were Di en tenslotte ook de gevaarlijkste concurrent voor de bovenste plaats, Dongen, met 10 7 zijn meerdere in de Desk-jun. moest erkennen. In totaal wisten zij 114 doelpunten te scoren in acht wedstrijden, terwijl het aantal tegendoelpun ten 29 bedroeg. Een fraai resultaat om trots op te zijn, en waarmee men met gerecht vaardigd vertrouwen de zaalhandbal-comp. kan aanvangen. Aan alle Desk-teams, veel succes in Breda! HOCKEYCLUG DES. Uitslagen van zondag 24 november Heren I - Pelikaan 2-1; EMHC - He ren 2 6-0; Dames I-Or. Zwart 2 0-0; Dames II - Den Bosch 1-4; Meisjes Q - Meisjes P 0 - 5; Jongens A - Liberty 14-0; Jongens B - Tilburg D 1 - 4. Meisjes O - Meisjes P 0 - 3. Deze meisjes komen in dezelfde klasse uit. Duidelijk kwam aan het licht dat P sterker is, wat ook uit de eindstand blijkt. Bij de rust was reeds tweemaal het net be roerd. Jongens A - Liberty 14 - 0. Deze "toekomst" van Des heeft de thuis wedstrijd tegen Liberty met dezelfde cijfers gewonnen als de uitwedstrijd, zodat het doelgemiddelde, 67 1, opnieuw stevig werd opgeschroefd. De ruststand deed reeds het beste verwachten voor het verdere ver loop van de partij, n.l. 5-0. Dames I - Oranje Zwart 0-0. De dames hadden voor het eerst dit sei zoen mej. Span weer opgesteld. Hoewel het grootste gedeelte op de Eindhovense helft werd gespeeld, kwamen de Des-dames niet tot scoren toe, evenmin als de tegenstanders. Heren I - Pelikaan 2-1. Zoals men uit de vorige standenlijst heeft kunnen opmaken, was het noodzakelijk, dat de DES-heren beide punten thuis hielden, omdat anders zeker het contact met de Roo sendalers verloren zou gaan. Hun opzet is geslaagd en wel in een wedstrijd die erg hard was, soms wel bedenkelijk hard. Toch was de wedstrijd van goede kwali teit. Goede techniek, keurig samenspel en niet te vergeten, ook het beslissende schdt ontbrak niet. Pelikaan kwam het eerst op temperatuur. Een uitstekende kans voor Des werd teniet gegaan door een grove over treding en de daaruit vloeiende strafcorner kon niet benut worden. De voorhoede van Pelikaan was uitermate gevaarlijk en de Des-achterhoede kreeg in deze periode ber gen werk te verzetten. Slechts eenmaal wis ten de Kaatsheuvelnaren niet hoe de situatie op te lossen. De Pelikaan-midvoor profiteer de hiervan en de gasten leidden met 0-1. Tot de rust kwam hierin geen verandering meer. Na de thee werd een groots offensief ingezet. Er moesten vele strafcorners door Pelikaan worden weggegeven, maar zonder resultaat. Het moment dat Des de wedstrijd geheel in handen nam, kwam 11 minuten voor tijd. Uit een goede aanval werd de doelman op het verkeerde been gezet, en naar het rollertje" had deze geen kans, 1-1. Des ging door en nog geen 60 seconden later werd de doelman van Pelikaan met een prachtig schot opnieuw gepasseerd, 2-1. Hier bleef het bij, zodat Des weer geducht mee telt. Hier ziet U de stand Breda 8 6 1 1 13 Pelikaan 8 6 0 2 12 Des 8 6 0 2 12 Rapide 8 3 14 7 Tilburg 8 2 2 4 6 Waalwijk 8 2 2 4 6 Zwart-Wit 8 2 0 6 4 Tempo 8 12 5 4 thuiswedstrijd tegen RWB uit Besoijen, die op de ranglijst een bescheiden plaats in neemt, maar toch voor verrassingen in staat is. Dit ondervond Blauw-Geel j.l. zondag, die de 2e plaats op de ranglijst bezette, maar met e ennederlaag huiswaarts moest keren Dus Boys, zondag zeker opgepast, d,e strijd in de kopgroep is spannend; zeven ploegen staan practisch gelijk, dus er mag zondag tegen RWB geen puntje verloren gaan. Maar dan zal er wat meer wilskracht in de Boys-ploeg moeten zitten om deze wedstrijd tot winst te brengen. Boys doet uw best en houdt de puntjes thuis. Supporters zondag allen present, om uw favorieten aan te moe digen. Aanvang half drie. Vlijmense Prof tekent contract. De Vlijmense Prof B. v. d. Ven tekende dezer dagen een contract voor de Belgische Fa. Flandrea, waar ook Peter Post Huub Zilverberg tekenden. Van de Ven zal met zijn wintertraining beginnen en zal regel matig in Antwerpen op de baan trainen. 34-15 42-12 37-16 19-34 15-20 10-15 11-30 10-35 VRIJDAGAVOND GEMEENTERAAD IN SPRANG-CAPELLE De gemeenteraad van Sprang-Capelle komt vrijdagavond 29 november om half 8 in openbare vergadering bijeen, ter behan deling van onderstaande agenda. 1. Opening. 2. 'Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Toelating van het nieuw-henoemde raadslid, de heer J. P. de Vos. 5. Benoeming lid van de Commissie voor de Landelijke Eigendommen. 6. Invoering nieuwe rechtstoestandrege lingen ten behoeve van het gemeente-perso neel. 7. Wijziging van het Algemeen Amb tenarenreglement. 8. Wijziging aanwijzing als voorrangs- weg van de verbinding Heistraat, Raad huisstraat, van der Duinstraat en Kerkstr. 9. Vaststelling van een besluit als be doeld in art. 36, 4e lid der Woningwet. 10. Vaststelling maximum-krediet in rekening-courant. 11. Vaststelling straatnamen. 12. Wijziging Algemene Politieverorde ning voor de gemeente Sprang-Capelle. 13. Toekenning van subsidie aan de Mater Ama'bilissöhool te Waalwijk. 14. Toekenning van subsidie aan de Stichting Nationaal Museum voor de Séhoen- en Lederindustrie te Waalwijk. 15. Toekenning van subsidie aan de Prot. Chr. Stichting voor School- en Be roepskeuze Voorliohting in Noord-Brabant en Limburg te 's-Bosoh. 16. Verlening van een krediet voor aan schaffing van een trekker-maaieenheid. 17. Aankoop van grond aan de Oude straat. 18. Aankoop van grond aan de Irene- straat. 19. Aankoop van de woning van der Duinstraat 16. 20. Aankoop grond aan de Heistraat. 21. Aankoop grond aan de zgn. Klei- steeg. 22. Intrekking van een raadsbesluit tot verkoop van grond aan de Burg. Vermeu- lenstraat. 23. Wijziging gemeente-begroting voor het dienstjaar 1963. 24. Mededelingen. 25. Rondvraag. 26. Sluiting. WAALWIJK TEL. 04160 3678 PERSONENWAGENS KAMPEERWAGENS 8 PERSONEN BUSJES Het college van B. en W. van de gemeente Sprang-Capelle heeft een nieuw voorstel ontworpen inzake het houden van Nertzen of marterachtige dieren, dat de gemeenteraad van deze gemeente tijdens de openbare raadsvergadering van vrij dag 29 november aan de raad zal worden voorgelegd. Het nieuwe voorstel, zoals dat door het college van B. en W. - na bespreking met vertegenwoordigers van de Nederlandse Vereniging van Fokkers van edel- pelsdieren in Den Haag - in het pre-advies is vastgelegd, wijkt overigens slechts met een zeer geringe, zij het een niet onbelangrijke wijziging, af van het tijdens de vergadering van 29 augustus gedane voorstel, dat toen op verzoek van eerdér ge noemde vereniging voor wat betreft het houden van edelpelsdiéren door het colle ge werd terug getrokken. O O EERDER GEDANE VOORSTEL In het door het college aan de raad ge richte pre-advies daterende van 22 aug. '63 werd voorgesteld, art. 62 van de Algemene Politieverordening, voor de gemeente een verbod op te nemen tot het houden van nertzen of marterachtige dieren binnen de j bebouwde kom van de gemeente en tevens buiten de bebouwde kom van de gemeente binnen een afstand van 500 meter van een gebouw, dat bij een ander in gebruik is. Blijkens dit voorstel zou deze verbodsbepa ling gedurende drie maanden niet gelden voor de reeds gevestigde bedrijven, terwijl bovendien de mogelijkheid gehandhaafd bleef tot het verlenen van ontheffing, zowel voor bestaande als nieuwe nertzenfokkers. Wanneer het voorstel niet door het col lege zou zijn ingetrokken en de raad goed keuring had gehecht aan het voorstel, zou dus buiten de bebouwde kom op een afstand van 500 meter of meer, nertzen zonder ver gunning gehouden mogen worden, terwijl dit buiten de bebouwde kom, binnen een af stand van 500 meter van een gebouw en ook binnen de bebouwde kom, met vergun ning mogelijk bleef. Het college van B. en W. had reeds voor het indienen van dit voorstel besloten, dat aan de bestaande fokkers in Sprang-Capelle die vergunning zou worden verleend, waar bij was bepaald, dat zij drie maanden de gelegenheid zouden krijgen deze vergunning aan te vragen. Het college van B. en W. stelt in het nu gedane pre-advies uitdruk kelijk, dat het toen geenszins de bedoeling was nieuwe bedrijven te weren. MINDER VER. Doordat het college van B. en W. hét houden van nertzen binnen de bebouwde kom en buiten de bebouwde kom binnen een afstand van 500 mogelijk lieten, mits hiertoe een vergunning zou worden aange vraagd, ging het college minder ver dan het Ministerie van Binnenlandse Zaken, dat een verbod zonder ontheffing tot het houden van nertzen binnen de bebouwde kom aan vaardbaar acht. In het nu gedane pre-advies aan de raad stelt het college, dat de voorgestelde be paling uitsluitend bedoeld was om excessen tegen te kunnen gaan, doordat altijd voor waarden gesteld konden worden, waarbij 'het college beslist niet verder zou zijn gegaan dan die voorwaarden, welke zijn genoemd in de ministeriële voorwaar den. Het college was in augustus met dit voorstel gekomen, omdat opnieuw de mo gelijkheid bestond, dat een dergelijk bedrijf in de gemeente gevestigd zou worden. VAN 500 OP 200. Tijdens het overleg, dat met de Neder landse Vereniging van Fokkers van Edel- pelsdieren dat op 23 oktober werd ge houden, bleek, dat vertegenwoordigers van deze vereniging, de heren Mr. W. J. Goet- geluk uit Den Haag en A. W. Verhoef uit Sprang-Capelle, na een uitgebreide toelich ting, behoudens een kleine wijziging, vol ledig met het voorstel van het college van B. en W., zoals dat tijdens de raad van 29 augustus was gedaan, accoord konden gaan. De wijziging die in het voorstel, zoals dat aan de raad vrijdag aanstaande zal worden voorgelegd, houdt in, dat t.a.v. het verbod tot het houden van pelsdieren buiten de be bouwde kom in plaats van een afstand van 500 meter van een gebouw, 200 meter in acht wordt genomen. Het college van Gedeputeerde Staten, hebben hun goedkeuring gehecht aan een besluit van de gemeenteraad om de door gaande verbinding Heistraat, Raadhuisstr., van der Duinstraat en Kerkstraat aan te wij zen als voorrangsweg. De voorrangsweg in de Heistraat vangt aan op 50 meter vanaf de kruising met de Nieuwevaart en eindigt bij het provinciaal weggedeelte in de Kerk straat, t.w. het gedeelte van de Kerkstraat vanaf de Jan de Rooijstraat tot aan de Til- burgseweg. Verder hebben G.S. zich bereid verklaard dezelfde verkeersmaatregel te ne men voor de Kerkstraat vanaf de Jan de Rooijstraat, zodat het verkeer vanuit de Jan de Rooijstraat moet stoppen alvorens de Kerkstraat op te rijden. NIEUWE STRAATNAMEN. De raad zal vrijdagavond tevens te beslis sen krijgen over het geven van namen aan een drietal straten dfe op het ogenblik in de uitbreidingsplannen "Vrijhoeve" en "Nieuwevaart" in aanleg zijn. Het college stelt de raad voor de straat tussen de Hen drikstraat en de Emmastraat de naam Oranjestraat te geven, en de straat vanaf bedoelde verbinding naar de Zuidhollandse- dijk Nassaustraat te noemen. De in' het uit breidingsplan "Vrijhoeve" liggende namen zijn alle genoemd naar leden van de Ko ninklijke Familie. De straten die nu nog in uitvoering zijn, 'behoren tot de laatste die daar nog moeten worden aangebracht. Voor de in aanleg zijnde weg tussen de Schrevelstraat en de Nieuwevaart, meent het college een naam te moeten voorstellen, die is ontleend aan de geschiedenis van Ca- pelle. De naam Schrevelstraat werd inder tijd afgeleid van het geslacht "Schrevel", waarvan een aantal leden ambachtsheer van de heerlijkheid "Cappel" zijn geweest. In 1485 is deze 'heerlijkheid door vererving overgegaan op Adolf van Raveschot. In de Ned. Herv. Kerk te Capelle liggen nog leden van dit geslacht begraven. Het col lege stelt de raad voor de verbindingsweg te noemen Van Raveschotstraat. CONTACTAVOND B.B. Op vrijdag 29 nov. a.s. zal voor de leden van de blökploeg in Café van Baardwijk alhier een contactavond worden gehouden. Op deze avond zal door het hoofd van Zelf bescherming de heer Broeren het nieuwe hoofd, de heer Kroon, aan de leden wor den voorgesteld. Daarnaast zijn als punten van bespreking gepland: de nieuwe unifor men, uiteenzetting nieuwe regeling betref fende de opleidingen. BROMFIETSER GEWOND. In de Nieuwkuijksestraat alhier werd de pl.m. 18-jarige van Delft door een ongeluk met zijn bromfiets ernstig gewond. De EH BO bood eerste hulp. Dokter Verhoeven, die spoedig aanwezig was, liet het slachtoffer met een schedelbasisfractuur en een hoofd wond, overbrengen naar het ziekenhuis in Den Bosch. ST. NICOLAAS OP BEZOEK. Zaterdag a.s. zal St. Nicolaas Haarsteeg met een bezoek vereren. De gezamenlijke standsorganisaties t.w. de K.A.B., de K.A.V. en de Boerinnen'bond zijn er in geslaagd om de Goed-Heilig-Man te bewegen naar hier te komen, om de kinderen van de leden eens royaal te trakteren. Te ca. 3 uur zal de Sint aan de kom van het dorp arriveren en zal dan zijn intrek nemen in café J. van Oyen, voor hij door het bestuur van de KAB offi cieel welkomen zal worden geheten, waar na alle kinderen ruimschoots zullen worden getrakteerd. ACTIE WIJ EN ZIJ. Ook alhier is een actie gevoerd in het kader van Wij en Zij, die ten doel heeft om de katholieke vakorganisaties invloed te doen vinden in de onderontwikkelde gebie den, voornamelijk in Latijns-Amerika. Deze actie is zeer geslaagd en bracht het mooie bedrag op van f 209.50. BILJARTEN De uitslagen van de onderlinge biljart competitie van deze week zijn als volgt De Muntel I - Avanti I A v Bijnen 40 - H v Bladel 45 33 - 45 Jo de Vaan 50 Chr Treuren 65 29-65 D v Heijst 45 - J Beekmans 60 45 - 47 N v Engelen 45 - H v d Brandt 50 28 - 50 Jac v d Brandt 40 - M v Bijnen 40 40 - 31 Eindstand 6-4 voor Avanti I. Onsenoort I - De Knoeiers I J Dekkers 70 - J v Vugt 50 70 - 31 A v Kuijk 70 'G Kooien 50 57 - 50 H v Liempde 85 - H v d Lee 70 73-70 J v Loon 55 - G Musch 45 27 - 45 J Damen 40-W Kivits 40 40-30 H v Overdijk 120-P v Engel 90 120-72 Eindstand 6-6. DPL I - BW I B Kuijs 50-R Laros 55 50-48 A Timmermans 50 - J Herman 55 21 -55 B v d Heijden 40 H v Overdijk 45 40 - 40 H Kivits 105 - M de Laat 85 A Treuren 40 - A v Alebeek 50 J Koks 70 - J Huijs 80 Eindstand 8-4 voor DPL. ONA I - Onsenoort I J Koks 40 - J Damen 40 91-85 40-40 70-56 33-40 Heuvelstraat 85, Telef. 21625 Jul. v. Stolbergstraat 10 Telefoon 32909 DUIVENTENTOONSTELLING. Zaterdag 30 nov. en zondag 1 dec. houdt de Postduivenvereniging de Zwaluw, die reeds 48 jaren bestaat, haar 48ste winter tentoonstelling. Een record aantal inzendin gen zal in café Ant. Klerks (café Den Braai) tentoongesteld worden. Voor de schoonste oude doffer, oude duif, jonge doffer en jon ge duif zal een 'beker beschikbaar zijn. Ver der een groot aantal luxe prijzen, meren deels geschonken door de Vlijmense mid denstand. Opening tentoonstelling zaterdag om 6 uur en zondag de hele dag tot 6 uur n.m.; daarna kunnen de duiven worden af gehaald tot 7 uur. MAANDVERGADERINGEN. Zondag 1 dec. maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht in café Ge vers, Meliestraat. Belangrijke agenda en mededelingen over het binnenconcours. Aanvang 7 uur. Zondag 1 dec. maandvergadering van 't Kruisbooggezelschap Willem Teil in café H. Boom-v. d. Wiel. Belangrijke agenda, waar van ook het binnenconcours de grootste aan dacht vraagt. VOETBAL Vlijmense Boys - R.W.B. Zondag spelen de Vlijmense Boys een B Koks 60 - J Dekkers 70 60 - 47 H Musch 60 - H v Liempde 85 60 - 27 T Mimpen 50-A v Kuijk 70 50-64 K Herman 80-H v Overdijk 120 80--109 S de Laat 45 - J v Loon 55 45 - 35 Eindstand 8-4 voor ONA I. De Gevertjes I -'t Hoekje I J v Liemde 45 - W de Gouw 60 40 - 60 J Gevers 40 W v Bokhoven 45 39 - 45 S v d Wiel 50 - J de Gouw 65 50 - 57 A Verboord 50 - F v Liempde 65 43 - 65 G v Engelen 40 - T Beekmans 40 31 - 40 J v Bijnen 45 - J de Gouw 50 28 - 50 Eindstand 10-2 voor 't Hoekje I. Het le viertal van DES speelde in 's-Bosch een comp.-wedstrijd tegen DVSB en wist een geliijk spel, 4-4, te behalen. DVSB-DES: H Emans 250 c-C v d Loo 350 c 250-292 J Laury 195 1-P v d Loo 195 1 62-195 P Oremans 105 A Treuren 180 86-180 E Amiot 95 - E Legierse 100 95- 37 In deze ontmoeting toonde P v d Loo zijn grote vooruitgang en wist het; tot een prach tige serie van 157 car. te brengen. t

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6