De Echo van het Zuiden „DIT SONGFESTIJN VERMINDERT ONZE PIJN" Sprang-Capelle WASPIK De komende dagen zijn onze ogen gericht op HENNY DE RUYTER Wordt Herman Popeijus de gevaarlijkste tegenstander? Uit do Langstraat Ogen vragen brillen van STASSAR Palmares Loon op Zand Vlijmen Haarsteeg Heusden Grote bliksem-actie voor Songfestival ten bate van bouw van kerk en semi narie in missie van Pater Sjef v. d. Louw Sprang Capelle MAANDAG 16 DECEMBER 1963 85e JAARGANG No. 100 De komende dagen, dat wil zeg- 1 gen op 19, 20, 21 en 22 december, wanneer in de Gecroonde Leersse aan de Grotestraat in Waalwijk de strijd op het groene laken ge leverd gaat worden om het kam pioenschap van Nederland Ere klasse Driebanden, zullen de ogen van de meeste Waalwijkers onge twijfeld gericht zijn op onze eigen stadgenoot Henny de Ruyter. Bij ontelbaar velen leeft dan ook de hoop, dat op zondag 22 december Henny de Ruyter zich landskam pioen Driebanden zal mogen noe men. Wanneer de Ruyter daar inder daad in slaagt, betekent dit niet alleen dat hij deze titel voor de vierde maal zal mogen voeren, maar tevens dat hij de uitverko rene wordt die Nederland zal ver tegenwoordigen op het Europees kampioenschap Driebanden in landskampioenschap kunnen wor den voor de vierde achtereenvol gende keer. Vorig jaar zag de Ruy ter zijn driejarige hegemonie door broken door de uit Zwijndrecht af komstige H. Popeijus die op 't ogen blik dus titelhouder is. Popeijus veroverde het vorig jaar deze drie- bandentitel reeds voor de zesde keer. Ook hij zal de komende da gen beslist alles op alles zetten, om de weg naar Kopenhagen voor het Europees kampioenschap voor hem vrij te maken. Zowel Popeijus als de Ruyter zijn er beiden in het verleden eenmaal in geslaagd de titel Europees kam pioen op hun naam te brengen. De Zwijndrechtenaar slaagde er in fe bruari 1955 in Amsterdam in om deze titel te veroveren, terwijl Hen ny de Ruyter Popeijus in januari 1960 in Dusseldorf volgde. De Ruyter zal in de Gecroonde Leersse beslist geen gemakkelijke dagen tegemoet gaan. Toch durven wij hopen, dat Henny, al degenen die met hem de strijd om deze titel gaan leveren en van Popeijus ons inziens de gevaarlijkste is, ver ach ter zich zal weten te laten. GROTE EER De Waalwijkse Biljartvereniging „Ons Genoegen" smaakt dit jaar de eer de organisatie van het Ne derlands Kampioenschap Ereklasse Driebanden toevertrouwd te krij gen. Dat het bestuur van de KNBB „Ons Genoegen" deze eer heeft ge gund vloeit voort uit het feit, dat deze vereniging volgend jaar het feit gaat herdenken, dat deze Waal wijkse Biljartvereniging 50 jaar ge leden werd opgericht. Anderzijds heeft deze biljartvereniging de or ganisatie toevertrouwTd gekregen, door de samenwerking en vriend schap die de sfeer binnen de muren van deze vereniging zo duidelijk te kenen. Het bestuur van „Ons Genoegen" heeft in de afgelopen weken niets achterwege gelaten om tot 'n doel treffende organisatie te komen. Dank zij de medewerking van de eigen leden op de eerste plaats, de medewerking van de districtsvoor zitter de heer P. van Engelen en de medewerking die de gemeente Waalwijk in deze heeft gegeven, is zij er voor zover dat momenteel te beoordelen valt er bijzonder goed in geslaagd de zaak rond te krij gen. Het woord, dat wekenlang door de verschillende voor deze sportmanifestatie in het leven ge roepen commissies is gevoerd, zal nu aan de grootmeesters in de bil jartkunst worden gegeven. HOOFDPRIJZEN Er is door het gemeentebe stuur van Waalwijk voor de kampioen van Nederland een zilveren beker ter beschik king gesteld. „Waalwijks Be lang" schonk een zilveren beker als tweede prijs. Verder werden er nog ver schillende prijzen aangebo den door Waalwijkse en niet- Waalwijkse zakenlieden. Henny de Ruijter BROEKHUIZEN Drie-en-zeventig jaar en still going strongDe onverwoestbare Arn hemmer was tweemaal Nederlands kampioen driebanden en vertegen woordigde ons land tot zelfs in Zuid- Amerika. Hij geniet grote bekend heid door zijn open en eenvoudig spel, waarin de lossebandstoten een even vermaard als productief onder deel vormen. M. BROSENS De kleine, 33-jarige Bredanaar de buteerde twee jaar geleden in de ere klasse driebanden, nadat hij zich daarvoor voornamelijk als kaderspe ler had doen kennen. Zijn spel in driebanden was een verrassing en nu zijn vrees voor grote namen verleden tijd is geworden, kan hij een rol van betekenis spelen. DOGGEN Voor deze 45-jarige West-Bra bander is het driebanden "eten en drinken". Na zijn debuut van enkele jaren geleden in Breda was hij van de ene dag op de andere vermaard en sindsdien heeft hij zich ontwikkeld tot een uitstekend speler, die nu ook het bandspel beoefent. In de voor wedstrijden van dit seizoen bereikte hij een moyenne van 0.805, zodat hij zich zijn plaats wel waardig zal tonen. L. TEEGELAAR Gelukkig is de Rotterdammer er weer bij. Hij hoort in het sterkste ge zelschap driebanden thuis en als zijn vechtlust even groot is als de laatste jaren VAN ESSEN Het persoonlijke lid van de KNBB heeft jaren "gevochten" om tot de hoogste regionen door te dringen. Dit jaar promoveerde hij uit de voorwed- genoot de heer Cees Oomen Jzn. door Over ste Ruygrok, districtscommandant van de Rijkspolitie te Tilburg, in zaal van Berkel a.d. Horst te Kaatsheuvel beëdigd als re servist der Rijkspolitie. In totaal waren het vier reservisten, één van Loonopzand en drie van Kaatsheuvel. Burgemeester van Erp was aanwezig en had belangstelling voor de re servisten. WIJZIGING IN DE HALFJAARLIJKSE KERKCOLLECTE. In de collecte door de kerkmeesters der parochies na de halfjaarlijkse bankenpacht- collecte, heeft het parochieel kerkbestuur verandering gebracht. Deze collecten zullen niet meer in mei en november plaats heb ben, maar op de eerste Pinksterdag en de eerste Kerstdag zal de kerkschaal deze ver vangen. Pastoor Mommers hoopt, dat de gelovigen hun gift, die zij steeds aan de kerkmeesters gaven, nu op dezelfde voet zullen doen als toen. Hij verwacht dat in deze adventtijd nog ruimer zal worden ge geven, want het onderhoud aan onze oude kerk en pastorie is hoog. Op deze wijze zul len in korte tijd weer enige goede verbete ringen worden gedaan. Hij sprak over de verwarming der kerk in het winterseizoen, welke dringend verbetering behoeft. Mo menteel is men bezig de kerk van binnen schoon te maken, zodat de muren weer hel der wit zullen zijn. Aan een nieuwe kerst stal is inmiddels ook gedacht. De oude 6tal is in de loop der tijden deerlijk versleten en de samenstelling der beeldengroep klopte helemaal niet meer. Hij zal ook een nieuwe plaats in de kerk krijgen. Laat de gelovigen meewerken aan de in standhouding en het verfraaien van kerk en pastorie. De pastoor heeft deze oproep af gelopen zondag in volle emst tot de paro chianen gericht en vertrouwt op aller mede werking. DE SCHUTTERS VAN CRISPIJN. De eerste ronde van het concours der kruisboogschutters van St. Crispijn en de Kruisboogver. Onderlinge Vriendschap te De Moer is voorbij. Deze wedstrijd werd gehouden in zaal de Bie in de Moer. Er was een zeer grote deelname en er is verwoed gevochten om de punten. Het is een vier kamp tussen de beide verenigingen welke van december tot en met maart a.s. wordt verschoten. De voorlopige uitslag is als volgt: J Kouwenberg M 58; W Hamers M 57; G v Gorkom M 56; C v Gorcom M 56; C v d Hoven L 55; B Melis M 55; J Oer- lemans M 55; W Vermeulen L 55; M v d Velden L 54; H v d Ven L 54; A v Vught L 53; Jos Klijn M 53; Cvd Hoven M 53; H v Laarhoven M 53; Jos v Loon L 52; J Leermakers L 52; B v Nooije L 51; H v Bruggen M 51; Jac Jansen M 51; Schelle- kens M 50; P v d Hoven M 50; N de Bie M 50; A Brabers M 49; Wientjes L 45; S Niieuwenhuizen L 41. De hoogste serie voor Loonopzand is voor M v d Velden met 21 pt. De Moer moest de hoogste serie delen met Kouwenberg, J Klijn, G en C van Gorkom, J Oerlemans, W Hamers, welke elk 20 pt. schoten. De volgende wedstrijd is in Loonopzand. zondagavond een Adventsdienst gehouden, waarin door de heer Jac. Vos uit Rotterdam een korte meditatie werd gehouden over „Wat verwachten wij". Wat verwacht een mens van 1963, aldus spr. Materiale en economische voordelen. Over deze twee dingen spreekt men heden ten dage. Doch dit zijn niet de enige dingen die men mag verwachten. Wat verwacht wordt is heel iets anders. De Verlosser wordt verwacht. Een ieder van U, aldus spr., weet, dat de Ver losser reeds lang geboren is. Daarom her denken wij deze gebeurtenis ook. Daaraan dienen wij te denken in de adventstijd. Deze adventsdienst werd afgewisseld met declamatie en zang. De solo-zang werd ver tolkt door mej. van der Hammen uit Waal wijk en het was een waar genoegen naar haar zang te luisteren. De orgelbegeleiding was in handen van Ds. G. Torenbeek, ter wijl verschillende liederen met de trompet werden begeleid door de heer Elsman. DUIVEN-TENTOONSTELLING. De P.V. De Luchtvaart alhier zal op 2e Kerstdag in zaal Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart de jaarlijkse duivenitentoonstel- ling organiseren. WINKELIERS-ACTIE. In zaal P. Pruijssers vond de trekking plaats van de gehouden winkeliers-actie rond St. Nicolaas, georganiseerd door de plaat selijke winkeliersvereniging. De voorzitter, de heer J. van Wijlen, sprak een enkel woord over de gehouden actie, die naar zijn mening volledig was geslaagd. Notaris Waverijn verrichtte hiema de trekking van de aan de actie verbonden lo terij. Voor de Ned. Blindenbibliotheek kon de Winkeliersvereniging een bedrag van drie honderd gulden afstaan. strijden hoofdklasse met glans naar de ereklasse, doch in de voorwedstrij den daarvan zakte hij tot 0.699. /Hij completeert het achttal spelers en moet in staat worden geacht om zich thans te klassificeren. C. VAN OOSTERHOUT Ofschoon de Bredanaar reeds vijf nationale titels op zijn naam heeft, ontbreekt daaraan nog het drieban den, dat hij bijzonder graag speelt. Zijn talent voor deze spelsoort is on miskenbaar. Hij bezit alle Nederland se records bandstoten, behalve het serierecord, dat hem vorig jaar dooi Vultink afhandig werd gemaakt. H. POPEIJUS De Zwijndrechtenaar is titelhou der, dus kampioen van het vorig sei zoen. Hij doorbrak toen een drie jarige hegemonie van z'n grote rivaal De Ruyter, met wie hij het Neder landse en Europese record hoogste serie (15) bezit. Hij veroverde de driebanden titel reed 6 maal. H. DE RUYTER Ook de Waalwijker voelt er alles voor, om ons land te vertegenwoor digen in 't Europese kampioenschap. Driemaal was de Nederlandse titel voor hèm en het record algemeen ge middelde staat met 0.910 op zijn naam. Hij behoefde geen voorwed strijden te spelen, maar deed het als training - toch. Resultaat 0.950 UNO VETERANEN. De uitslag van het zeer goed bezichte kaartconcours in zaal Concordia vat zater dag j.l., dat de Uno Veteranen hébben ge houden is als volgt 1 v Noije; 2 Fr v d Hoven; 3 P v Mee- telen; 4 J v d Velden; 5 M Swaans; 6 H Verhoeven; 7 A Krijnen; 8 H Kootkar; 9 Mich Voets; 10 Z v d Velden. RESERVIST RIJKSPOLITIE BEËDIGD. Vorige week woensdagavond is onze plaats- OOK IN VLIJMEN KENNEDY-BRUG. Vlijmen doet odk mee om de naam van de grote staatsman in Amerika indachtig te houden. De grote brug over het viaduct aan de Catharinastraat heeft de naam Kennedy- brug gekregen. Ook heeft verder de raad besloten de nagedachtenis van de in dec. 1961 overle den Vlijmense burgemeester mr. J. Hoef nagel te eren, door een laan naar hem te noemen, de Burg. Hoefnagellaan; deze loopt van de Catharinastraat naar de oude sta tionsweg. KERSTVIERING. Dinsdagavond 17 dec. zal in Hotel Prins- sen een Kerstviering plaats vinden van leer lingen van de Mater Amabilisschool voor de Oostelijke Langstraat te Drunen en Vlijmen. Het Kerstspel staat onder leiding van de heer L. Willemse. UITSLAG TEKENWEDSTRIJD. Ruim 400 kinderen uit de Vliedberg, Nieuwkuijk en Haarsteeg deden mee aan de St. Nicolaas-tekenwedstrijd. Dat de goede Sint moeilijk werk kreeg voor de beste be oordeling bewijst dat hij 8 dagen nodig had eer de bekendmaking kwam. Die was als volgt Beneden 8 jaar: Wim v. d. Lee 6 j. Ie prijs; Theo Vennings 2e prijs; 8 en 9- jarigen: 1 Jan Meesters; 2 Leo v. d. Heij den; 10-12 jaar: 1 Theo van Beijnen; 2 Nellie van Opzeeland. Extra prijs voor Ans Pelders. MOOI SUCCES VOGELLUST. De Vlijmense Kanarievereniging Vogel- lust nam met 60 vogels deel aan de Nat. kampioenswedstrijd te Nijmegen, waar 1500 kleurkanaries uit heel Nederland ten toon gesteld werden, die door een groot aantal keurmeesters werden beoordeeld.. De beste prestatie voor Vlijmen behaalde de heer M. v. d. Wiel; hij werd 6e van de 1500 vogels. Ook de Rouw, die dit jaar op alle tentoonstellingen veel succes oogstte, werd hier 5e, met een stand van 4 vogels werd hij 68e en 78e Ook J. v. d. Lee behoorde tot de prijswinnaars. Allen kwamen in het bezit van mooie,bekers; verder kregen de heren Stupers en v. Veghel goede beoorde lingen. FEESTVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag 14 dec. werd in café Ant. Klerks een feestvergadering gehouden van de Post duivenvereniging De Zwaluw. De opkomst was zeer groot, toen de voorzitter de aan wezigen verwelkomde; in het bijzonder ver welkomde hij de dames, die vooral in het vliegseizoen een offertje moeten brengen. Spr. hoopte nu een kleine tegenprestatie te kunnen geven op een genoeglijke avond. Hierin is men volkomen geslaagd, want 't werd een genoeglijke avond. De voorzitter reikte eerst de kampioensdiploma's uit, als mede de wisselbekers en verdere prijzen van de tentoonstelling van 30 nov. en 1 dec. Hij bracht de Vlijmense middenstand dank voor de beschikbaarstelling van de vele prijzen. De dames die bij het uitreiken van de prij zen hun keuze moesten maken uit de 120 prachtige prijzen, brachten dank aan het comité, dat zorg heeft gedragen de prijzen binnen te krijgen. Na de prijsuitreiking werd de tafel gedekt en de worstebroodjes gin gen er goed in. Hierna bleef men nog lang gezellig bijeen en het klokje van gehoor zaamheid sloeg weer te vroeg. SOLISTENCONCOURS. Een aantal leden van de Kon. Harmonie St. Cecilia nam zondag deel aan een fede ratief solistenconcours dat door de harmonie D.O.V. onder auspiciën van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen te Wijchen werd georganiseerd. De Haarsteegse muzikanten sloegen een uitste kend figuur en keerden succesvol huiswaarts. Het trio bestaande uit de gebr. R., A. en N. de Haan behaalde in de 2e afd. met Gavotte Glück met 521/2 pt. een le prijs. Het trio N. Verreijt, W. van Bijnen en J. v. d. Wiel behaalde in de le afd. met Cle ment! Kühlau met 52 li pt. een le prijs. Een le prijs met 53 pt. in de afd. uit muntendheid behaalde het trio J. v. d. Heij den, W. v. Bijnen en R. de Vaan, met een sonate van Beethoven. In de ere-afd. be haalde het trio J. en H. v. d. Heijden en Chr. Boom met de Wiener-sonatine no. 2 van Mozart met 57Vè pt. een le prijs met lof van de jury. In dezelfde afd. wist solist H. Verreijt met fluit met Sonata 5 van Han del met 46 Vi een 2e prijs te behalen. In de hoogste afd., n.l. de Vaandelafd. behaalde 't kwartet S. v. d. Wiel, A. en W. v. d. Heijden en Chr. Boom met 58 pt. een le prijs met lof van de jury. Al met al mooie successen van deze muzikanten. HAZENCONCOURS. Door de in café J. de Gouw gevestigde boogschutterij Claudius-Civilis wordt mo menteel een groot wildconcours georgani seerd tot versterking van de kas. Aan dit concours kan worden deelgenomen met 3- tallen in korpsverband, n.l. A, B en per sonele baan. Zondag heerste er een grote drukte en menige vereniging was present om te trachten beslag te leggen op de be schikbare hazen, konijnen en fazanten. A.s. zaterdag en zondag wordt het concours nog voortgezët. GEMEENTERAAD. 'Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op vrijdag 20 december 1963, des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot aankoop perc. B 72 en tot doortrekking weg Laagstraat - Hoogstr. volgens situatie A en tot het verlenen van het nodige krediet. 5. Wijziging van de Algemene Politie verordening. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling kre diet riolering binenstad. 7. Benoeming stedebouwkundige. 8. Rekening Gemeentelijke Instelling Maatschappelijke Zorg 1962. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Wanneer de komende feestdagen in verband met Kerstmis en Nieuw jaar amper achter ons zullen liggen, en we weer enigszins in onze normale doen gekomen zijn, worden we in Kaatsheuvel weer eens geconfronteerd met een belangrijke gebeurtenis op muzikaal gebied, waarvoor speciaal de jeugd grote belangstelling pleegt op te brengen. Begin van dit jaar, om precies te zijn op 27 en 28 januari, organi seerde 'n comité, samengesteld uit enkele ambitieuze jongelui, ter plaatse een songfestival, waarvan de opbrengst bestemd was voor de bouw van een kerk en seminarie in de missie van onze oud-plaats genoot, pater Sjef van de Louw, te Brazilië. Dit druk bezochte evene ment werd niet alleen muzikaal maar vooral ook finantieel een dave rend succes, zodat pater v. d. Louw en zijn confraters weer in staat waren een aantal steenjes aan te kopen voor hun overigens langzaam (i.v.m. de weinige contanten) groeiend bouwwerk. ONGEVAL MET DODELIJKE AFLOOP. Zondagavond omstreeks half zeven had op de grens onzer gemeente bij de Jan de Rooijstraat een ernstige aanrijding plaats, tengevolge waarvan een der slachtoffers eni ge ogenblikken na aankomst in het zieken huis is overleden. Het bejaarde echtpaar M. Schiedon-Bos- man, van het Oosteind alhier, werd, toen het de rijweg wilde oversteken even vóór de zebra-oversteekplaats en daarbij ook twij felde, aangereden door een luxe auto be stuurd door dhr. J. De oudjes werden bei den tegen de grond gesmakt en bekwamen ernstige verwondingen en beenbreuken. Dokter Winterwerp was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp, waarna de slachtoffers per ziekenauto naar het zie kenhuis te Waalwijk werden vervoerd, al waar dhr. Schiedon, die ook een ernstige verwonding aan het 'hoofd had opgelopen, spoedig aan de verwondingen bezweek. De heer Schiedon was 82 jaar. De toestand van mevr. Schiedon is naar omstandigheden re delijk; zij bekwam ook een gecompliceerde beenbreuk en verwondingen aan het hoofd. HONGARIJE IN VLAMMEN. Zaterdagavond j.l. werd in de zaal van de Chr. Volksbond door de Afdeling Sprang- Capelle van de Chr. Filmactie een filmavond geboden, waarvoor een vrij goede belang stelling bestond. Aangemoedigd door deze ge slaagde stunt hebben de comitéle den thans opnieuw de stoute schoe nen aangetrokken en zijn zij aan de conferentietafel gaan zitten om een tweede songfestival te bespreken en voor te bereiden. Een opgetogen en dankbare pater v. d. Louw schreef destijds immers vanuit Bra- rilië in zijn brief; „Dit songfestijn vermindert onze pijn", en deze pakkende opmerking heeft blijk baar erg aanstekelijk gewerkt. Nu pater v. d. Louw dezer dagen voor een half-jaarlijks verlof in zijn ouderlijke woning te Kaatsheu vel is teruggekeerd, was dit vol gens het comité het beste moment om opnieuw een gelijksoortig eve nement te organiseren. VEEL WAARDEVOLLE PRIJZEN De eerste stappen zijn reeds ge daan door het verzamelen van vele waardevolle prijzen bij midden stand en particulieren. Nu moet de lezer (es) niet bij zichzelf redene ren of denken in de geest van „wat heb ik daar nou aan" of „wat koop ik daar nou voor". Nee, de lezer(es) heeft, als hij tenminste met vrouwe Fortuna op goede voet leeft, hier alles aan en koopt hier alles voor. Wat is namelijk het geval? In de loop van deze week zullen een 20-tal meisjes over Kaatsheu vel en Loon op Zand uitzwermen en huis-aan-huis tegen een te ver waarlozen prijs programmaboekjes voor dit songfestival ten verkoop aanbieden. Dit boekje moet men echter niet rond laten slingeren, doch goed bewaren, omdat het 'n nummer bevat, waarmee men een van die mooie prijzen kan verdie nen. En lukt dit laatste niet, dan is er nog geen man overboord, want dan heeft men voor zich de pret tige zekerheid, en zonder er armer van te zijn geworden, meegewerkt te hebben aan de totstandkoming van een broodnodig bouwwerk in een zeer arm missiegebied. HET SONGFESTIVAL Wat het songfestival zelf betreft, dit wordt gehouden op de zaterda gen 11 en 18 en zondag 19 januari in de zaal van de Gildenbond. Tot op heden hebben zich reeds een 15- tal candidaten uit alle windstreken van ons land laten inschrijven. Enkele bekende namen: Henny Sestig, Oosterhout, The Jeanne Lide Singers, Made, The Outlaws, Rijen. De inschrijving staat tot 1 januari open. In tegenstelling met het eerste songfestival heeft men thans in plaats van twee, drie dagen hier voor uigetrokken en vanzelfspre kend hoopt het comité dat een gro te deelname deze uitbreiding zal rechtvaardigen. Het adres voor aan melding is: C. Grootswagers, Julia- nastraat 26, Kaatsheuvel. Op de beide zaterdagen zijn er zowel 's middags om half drie als 's avonds om half acht voorselec ties, beide met attracties. Op de tweede dag bestaat deze attractie uit het optreden van het Kaatsheu vels jeugdkoor o.l.v. J. v. d. Linde, dat hierbij speciaal een door pater v. d. Louw meegebracht Braziliaans lied zal uitvoeren. Op zondag, de laatste dag, begint eerst om half drie de halve finale, waarna 's avonds de crème de la crème in de finale elkaar de prij zen zullen betwisten. Voor deze slot-finale ligt het in de bedoeling een bekende radio- en T.V.-ster als bijzondere attractie op te laten tre den, waarover later meer. Met pater v. d. Louw en zijn con fraters hopen ook wij, dat „dit songfestijn hun pijn zal verminde ren!" De voorzitter de heer Kiviet, wees er in zijn welkomstwoord op, dat de afdeling meent dat de film niet alleen moet worden overgelaten aan de bioscoopbonden, maar dat het nodig is hier verantwoorde films te brengen, waarvoor spr. meende dat van de ingezetenen de nodige belangstelling ver wacht mocht worden. Als voorfilm werd een schitterende kleu renfilm vertoond rond het zilveren huwe lijksfeest van ons Koninklijk Paar. Als hoofdfilm draaide daarna de wat trieste, maar spannende film Hongarije in vlammen, die, na de geschiedenis van Hon garije van eeuwen her te hebben belicht, de aanwezigen de ontroerende dagen van 1956 in herinnering bracht, toen de radio een ieder deed meeleven met de strijd voor de bevrijding van Hongarije tegen de commu nistische overheersing. RIKCONCOURS NEO. Vrijdagavond 20 dec. zal er weer een rikconcours gehouden worden in café 't Hof van Holland van dhr. F. Huijps. Voor deze gelegenheid zijn diversce prijzen beschik baar gesteld, waarbij als hoofdprijs een kal koen, terwijl als hoofdprijs van een hieraan verbonden loterij eveneens een kalkoen be schikbaar is. Aanvang 8 uur. Rikliefhebbers mogen deze avond niet missen. ADVENTSDIENST. In de Geref. Kerk aan 't Bruggetje werd BEJAARDEN-SOCIËTEIT VAN START. Het comité voor bejaarden, dat in ver band met haar nieuwe activiteiten sterk is uitgebreid, heeft in Waspik 'n sociëteit voor bejaarden in het leven geroepen. Dit houdt in dat alle ingezetenen vanaf 65 jaar voor taan elke donderdagmiddag van 2 tot 5 uur in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven een hoeveelheid ontspanningsmateriaal ter beschikking krijgen zoals biljart, sjoelbak, dambord, lectuur, kaarten e.d. Wanneer de lokaliteit in het bejaardentehuis, dat ook voor dit doel wordt ingericht, gereed zal zijn, wordt de sociëteit ook dinsdagmiddag opengesteld. Donderdagmiddag vond de eerste bijeen komst plaats in het gemeenschaphuis te Waspik-Boven, waarbij een 25-tal 'bejaarden een paar gezellige uurtjes doorbrachten. Bij afwezigheid van de voorzitter van het orga niserende comité de heer Th. de Graauw, sprak de heer W. Smits een openingswoord. Hij heette daarbij o.m. welkom ds. Ver- ploeg, pastoor Roovers, pater prior, rector Servatius, pater Guliëlmus, moeder-overste van het zusterklooster, zuster Eleonora, lo- co-burgemeeseter J. van Dongen, wethouder J. van Hooren, loco-secretaris S. Rombouts en de maatschappelijk werkster mej. Dirven. "Nu het initiatief van het comité is uitge gaan", aldus de heer Smits, "hoop ik dat we van de bejaarden zelf voldoende activi teiten mogen verwachten, opdat de sociëteit zal uitgroeien tot een gebeuren, waar men met verlangen naar uit gaat zien." Pater rector Servatius zegde de bejaarden alle medewerking toe. Hij sprak de hoop uit dat de plannen voor de verbouwing van het ge meenschapshuis spoedig gerealiseerd zouden kunnen worden, waardoor het nog plezieri ger zal worden hier te vertoeven. Bij deze eerste samenkomst werden koffie, thee en een rokertje gratis gesrverd. JEUGDTOTO. Week 6, 14 dec. 1963: De inzet bedraagt f 494,30; le prijs f 74.15, gewonnen door J. de Bont, Benedenkerkstr., H. Nerings, Stations!. 5; A Timmermans 't Vaartje 98, P. v. d. Velden Am. Verschurestr. 36, al len Waspik, elk f 18.54, geraden bedrag f 494.30; 2e prijs f 49.43, gewonnen door J v Tilborgh Havendijk 128 Waspik, gera den f 494,32; 3e prijs f 24.71, gewonnen door B. Verduijn Am. Verschurestr. 38 te Waspik, geraden f 494.35. 'N GOEDE "ZONSOPGANG" HENRI BELLETABLE. VAN De Waspikse toneelvereniging Henri Bel- letable gaf het afgelopen weekeinde in het gemeenschapshuis twee uitvoeringen van J. van Eekelens toneelstuk "Zonsopgang". Een bevredigend aantal toeschouwers toonde zijn waardering voor de verrichtingen van Henri Belletable door een uitbundig applaus, tel kens als het doek viel. De regie van de heer Freddy v. Iersel, die tevens met succes een der kleinere rollen vertolkte, heeft dit stuk naar een alleszins bevredigende ontknoping in een happy end geleid. Getuigend van de prestaties van Henri Helleta'ble noemen we op de eerste plaats Anton Kamp die de rol van meubelfabrikant Frans Mensing met veel overtuiging gestalte gaf. De debuteren de Bert Lodewijks heeft zich knap door zijn grote rol heengewerkt, maar als zoon Tom miste hij toch teveel persoonlijkheid om het alles beheersende conflict met zijn vader overtuigend uit te vechten. De grote spreekbeurten maakten het hem en de ove rige spelers echter niet gemakkelijk. Een glanspunt ook voor de twee debuterende dames Rie Verschuren en Annie v. d. Vleu ten, resp. als dochter Tilly en dienstertje Mina. Din- Kamp en mevr. van Irsel-de Wit maakten de personen van mevr. Men sing en 't onderwijzeresje Henny zeer wel aanvaardbaar. Jan Kemmeren en Jan Ver schuren karakteriseerden met succes een huisknecht Jacob en chauffeur Hans. De rol van dhr. van den Hoven tenslotte werd door Gerard van Dongen goed getypeerd. In een goed verzorgd en doeltreffend decor was het spel van dit jeugdige gezelschap welis waar niet overal even levendig en kwam de tekst ook niet steeds met de nodige span kracht, maar het geheel heeft zeker wel vol daan. Het stuk zelf leek ons wel iets ver ouderd en zou bij een vorige generatie wel licht meer hebben aangeslagen. 1

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 7