WAALWIJK 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 DECEMBER '63 6 TERP JEUGD VERZORGT KERSTMIDDAG SPAARBANK VOOR PROTES TANTS NEDERLAND Baardwijks Toneel leverde met „Het huis van ons leven" overtuigend spel A. W. de «long met Koninklijk zilver onderscheiden Raamsdonk Biljarten Dankbetuiging Fa. v. d. Linden-Sprangers Gemeente Loon op Zand GESLAAGD Voor het kandidaatsexamen rech ten slaagde aan de Rijksuniversi teit te Utrecht onze stadgenoot de heer G. A. van Well. BURGEMEESTER REIKTE DIPLOMA'S UIT Burgemeester Teijssen heeft van middag aan de geslaagden van de cursus Management de diploma's uitgereikt. De plechtigheid vond plaats in de Vakschool voor de schoen- en lederindustrie. Wij komen hierop in de rubriek „Op de voet gevolgd" nog nader te rug. DE OPENBARE SCHOOL KWESTIE NOG NIET OPGELOST? Na ons raadsverslag van donder dag zou iedereen wel met ons van mening zijn geweest, dat de kwestie der Nuts- en openbare school tot ieders volkomen genoegen was opge lost, gezien de reacties die ter verga dering ter tafel kwamen. Maar dat blijkt niet 't geval te zijn, waar thans de inspecteur der volks gezondheid officieel heeft doen we ten dat de openbare school is afge keurd en op 1 januari zou moeten worden ontruimd. Zoals men weet zou de Nutsschool op die datum in de Dr. van Beurden- school komen en zou voor de open bare school een zesklassige nood- school worden gebouwd, die 1 maart a.s. in gebruik kon worden genomen. Hiermee blijkt de inspecteur dus geen genoegen te nemen en zou dit gebouw nog 14 dagen, maar geen 2V2 maand gebruikt mogen worden, hoe wel deze school al jaren in dezelf de deplorabele toestand verkeert en al die tijd goed genoeg bleek voor de leerlingen, terwijl dit bouwwerk nu plotseling binnen 14 dagen zou moe ten worden ontruimd en dus geen 2 maanden kan worden gewacht op de uitstekende tijdelijke oplossing die tussen de gemeente, de ouder-com- missie e.a. was bereikt. De gemeente wordt nu wel eens- klaps door deze o.i. wonderlijke be- slissing of misschien zachter gezegd „uitnodiging", voor een moeilijk dilemma geplaatst, maar vindingrijk als men hier is, zal er wel weer een uitweg worden gezocht, dank zij de hulp der Dr. van Beurdenschool en mogelijk de Broederschool. Het plaatsen van de vitrines voor de O.L. school, kan de toestand van dit gebouw toch niet zo verslechterd hebben, dat het wel 14 dagen, maar geen ruim twee maanden - minus de vacantie - dienst zou kunnen doen. Wij begrijpen werkelijk niets van deze beslissing, althans wat het tijd- stip van ontruiming betreft; meer zul len» we er maar niet van zeggen. ENORME DRUKTE OP DE SCHAATSVIJVER Duizenden schaatsliefhebbers heb ben het afgelopen weekend gepro fiteerd van de gelegenheid om op de schaatsvijver in het recreatie- centrum „Het Hoefsven" 'n baantje te trekken. Vooral zondagmiddag was het op „Het Hoefsven" een enorme drukte. Het waren niet al leen schaatsers, die naar het recre atiecentrum waren getrokken maar ook vele kijkers. Vooral ook het afgelopen weekend heeft het Lido zijn uitstekende diensten weer be wezen. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE TIJDENS OPENING APOTHEEK POLLMANN Ontelbaar velen hebben zater dagmiddag de gelegenheid te baat genomen, de heer Pollmann de hand te drukken bij gelegenheid van de opening van zijn apotheek aan de Grotestraat 203. Eigenlijk zou hier van een heropening sprake moeten zijn, omdat de heer Poll mann geruime tijd in een noodon- derkomen achter de nu geopende apotheek zijn bedrijf uitvoerde. Waarschijnlijk niemand zal in de nu geopende nieuwe apotheek aan de Grotestraat de apotheek Geers terugkennen. De verbouwing, waar- mee in april werd aangevangen is wel op zo'n doortastende wijze aan gepakt, dat van een geheel nieuw pand gesproken kan worden. Burgemeester Teijssen was zater dagmiddag een van de eersten die de heer Pollmann met deze unieke aanwinst kwam feliciteren, later op de middag volgden ook nog de wethouders van Heeswijk en van Laack. Verschillende doktoren on der wie dr. Verhoeven, geneesheer- directeur van het St. Nicolaaszie- kenhuis, gaven acte de presence, evenals de heer Kobben, directeur Gemeentewerken. De verbouwing stond onder su pervisie van ir. Schiks, verbonden aan het architectenbureau van Hui ten in de Wilhelminastraat alhier, terwijl de verbouwing werd uitge voerd door de aannemersbedrijven van Huiten-Krol en fa. H. Maas, en het schilderwerk werd verzorgd door fa. P. v. d. Pas en Zonen, de elektriciteit door de fa. J. van Don gen en het sanitair door loodgie- tersbedrijf Vissers. ZILVEREN JUBILEUM BIJ A. H. VAN SCHIJNDEL Bij de N.V. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel vierde de heer G. Ligtvoét het feit, dat hij 25 jaar in dienst was bij deze N.V. De ju bilaris werd in de morgenuren door de heer J. Wittmaekers, directeur van het bedrijf op het privé-kan- toor ontvangen. De jubilaris ont ving uit handen van de directeur een horloge. Tevens werd hem deze dag nog het diploma van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel overhandigd, waarbij de heer Wittmaekers de zilveren me daille van deze maatschappij op spelde. Namens het personeel kreeg de jubilaris uit handen van zijn chef, de heer M. Treffers, een sche merlamp aangeboden, terwijl me vrouw Ligtvoét bloemen werden geoffreerd. In de rubriek „Op de voet ge volgd" komen wij hierop uitgebreid terug. Ook de jeugd van de Terp zal in deze laatste dagen voor Kerstmis enkele uren speciaal aan dit feest wijden. Op zaterdag 21 december vindt 's middags om 3 uur in Mu sis Sacrum de Terp-Kerstmiddag plaats, die wordt verzorgd door de balletgroep, toneelgroep en zang club. Het geheel staat onder leiding van de heer van Dishoek. Vanaf vandaag kunnen iedere avond toegangskaarten worden ge kocht in het Terpgebouw bij de heer Verdonk en wel tussen 7 en 8 uur Kinderen beneden 12 jaar hebben zonder geleide geen toe gang. Wij mogen de ouders vanaf deze plaats aansporen samen met hun kinderen dit Kerstgebeuren te komen meevieren. Het correspondentschap Waalwijk van de „Spaarbank voor Protestants Nederland" gaat, nadat het reeds drie jaar in onze gemeente werk zaam is geweest, haar activiteiten uitbreiden. Werd tot heden alleen op donder dagavond van 7 tot 8 uur zitting ge houden in het gebouw voor Chr. Belangen, Besoijensestraat 3, voor taan zal er ook dinsdagsavonds tus sen 7 en 8 uur gelegenheid zijn om de spaarbelangen met genoemde spaarbank te regelen. Dit kan dan geschieden in de Oranjeschool, Oranjeplein 10. De S.P.N. stelt zich ten doel om middels het verstrekken van lenin gen, de bouw van kerken, scholen, verenigingsgebouwen, bejaarden centra enz. mogelijk te maken en zij heeft zich daarmee reeds een ze kere faam verworven. Door haar nuttige arbeid en de hulp die zij ontving van een zeer groot aantal spaarders, die haar tesamen reeds een bedrag van plm. 15 miljoen gulden toevertrouwden, konden al vele objecten tot stand worden ge bracht. De S.P.N. is evenals de Centrale Volksbank (KAB) en de Algemene Spaarbank voor Neder land (NVV) een vakbondsspaar bank (CNV) en niet opgericht met de bedoeling winst te maken. Zij vergoedt 314% rente per jaar ongeacht de grootte van het saldo tegoed. GYMNASTIEK Waalwijk staat weer voor een in teressant turngebeuren. Op zater dag 21 december a.s. zullen honder den turners en turnsters uit Bra bant en Limburg naar de gymnas tiekzaal van het Willem van Oran je-college komen om daar deel te nemen aan de zg. vaardigheidswed strijden uitgaande van de Kring Brabant-Limburg van het Kon. Ned. Christel. Gymnastiekverbond en in opdracht daarvan georgani seerd door de verenigingen „Pro Patria" te Sprang-Capelle en door hKracht en Vlugheid" alhier. Een twaalf tot vijftiental vereni gingen zullen acte de presence ge ven en er stellig voor zorgen dat goede turnsport gedemonstreerd zal worden. Gezien 't geringe krachts verschil tussen de verenigingen be looft het ook aan de nodige span ning niet te ontbreken. De aanvang der wedstrijden is vast gesteld op half drie. Belangstellen den zijn hartelijk welkom. lijkse clubtentoonstelling. Het zal dit jaar een klasse-tentoonstelling worden, onderverdeeld in 10 klas sen. Als keurmeesters zullen fun geren de heren P. v. Duimen en B. Lemmers uit Tilburg. Laatstge noemde wist dit jaar nog op Na tionaal St. Vincent de eerste prijs een auto, te winnen. Ook zal weer de bonnenverkoop worden gehouden op zondagmiddag om plm. 12 uur van geschonken duiven broed 1964 van prima lief hebbers uit de omtrek en van onze eigen leden, ten bate van het St. Nicoiaasfonds. Wij verwachten dat al de leden met enkele duiven van de partij zijn om er zodoende een paar ge zellige duivendagen van te maken. zang- ook kleurenkanaries te gaan kweken. Met de grote tentoonstel ling in de Gecroonde Leersse vlak voor de deur, zal dit voor de Waal wij kse kleurkanariekwekers zeker een aansporing inhouden om deze te gaan bezoeken en kennis te ma ken met minstens 40 verschillende kanariekleuren die hier geëxpo seerd zullen worden. Hier zal dan ook de gelegenheid worden gebo den, lid te worden van deze voor Waalwijk zeer unieke kleurkanarie- speciaalclub. Nog een speciale vermelding ver dient het feit, dat er in Waalwijk voor het eerst, een geheel nieuwe kleur geëxposeerd zal worden. Deze zal worden ingezonden door de heer Chateauneuf uit Parijs. ...maar de lekkerste vindt TJ bij Uw POELIER: Poeliers-bedrijf Wed. A. Kuysten en Zn. Ie Zeine 27, Waalwijk Tel. 3264 NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS en Dragers van het Mob. Kruis afd. Waalwijk De jaarlijkse grote wilddrive, kaarten zowel als schieten, zal ge houden worden op donderdag 19 december a.s., aanvang 8 uur in de bovenzaal van de Gecroonde Leers se, alhier. WSC JEUGDTOTO De laatste week van de WSC- jeugdtoto heeft nog een record-in zet gebracht nl. 641,40. Dit bedrag was precies geraden door P. van Wezel, Pres. Steijnstraat 31, Waal wijk en hij ontvangt als Ie prijs 96,21. De 2e prijs, groot 64,14 is voor Joh. Blom, Besoijensestraat 78, Waalwijk, geraden bedrag 641,13. De 3e prijs, groot f 32.07 is voor M. van Gisteren, Groenstraat 160, Tilburg, geraden bedrag 640.93. Aan het einde van deze actie zegt de jeugdcommissie van WSC graag nogmaais dank aan alle deelnemers en medewerkers die er aan hebben meegeholpen om deze actie te doen slagen. De jeugdcommissie is ook bijzondere dank verschuldigd aan de redactie van de Echo van het Zuiden, voor de plaatsruimte in haar blad welke wekelijks werd beschikbaar gesteld. BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk EERSTE WAALWIJKSE KANA RIE-VERENIGING Zondag 15 december was een mijl paal in het bestaan van de Eerste Waalwijkse Kanarievereniging, j Het lid, de heer Pijnenburg, her- j dacht nl. de dag, dat hij 50 jaren jj lid van deze vereniging was. De jubilaris was met zijn vrouw en kinderen bij „De Korenbeurs" uit genodigd en alle leden van de ver eniging waren eveneens met hun dames present. Het werd een zeer gezellige intieme bijeenkomst. Door verscheidene sprekers werd het woord gevoerd, terwijl de heer Pij nenburg door iedereen gefeliciteerd werd. Nadat een cadeau en bloemen wa ren aangeboden door de voorzitter A. Brok, dankte de heer Pijnenburg voor deze ontvangst. Na de huldi ging bleek weër eens, dat de 50 jaar oude vereniging nog niets aan le venskracht heeft ingeboet. De uitslag van een onder de ver eniging gehouden stemming werd bekend gemaakt en het bleek dat de E.W.K.V., die altijd een zeer goede naam heeft gehad op het ge bied van de zangkanariesport er nu alles voor voelt, om naast de Laat elke vogelvriend dus op 28 of 29 december een paar uurtjes voor deze belangrijke tentoonstel ling reserveren. AANRIJDINGEN Vrijdag is de bestelauto van de heer W. uit Waalwijk bij een aan rijding op de Grotestraat ter hoog te van slagerij Snels totaal ver nield. W. reed in de richting Dru- nen en kwam met een personen auto van de heer B. uit Waalwijk in botsing toen deze achteruitrij dende de weg overstak en te wei nig ruimte voor de bestelauto open liet. Deze raakte de personenwagen net en botste toen tegen een ach ter de personenwagen geparkeerde tractor. Hij sloeg enkele malen over de kop en bleef dwars over de weg liggen. De bestuurder van de personenauto liep enkele hoofd wondjes op. De tractor en de per sonenwagen werden beide bescha digd. Op de kruising Baardwijksestr.- Heermanslaan vond een aanrijding plaats tussen een personenauto be stuurd door S. uit Waalwijk en een bestelauto bestuurd door v. G. uit Drunen. S. naderde de Heermans- uit zuidelijke richting en werd bij het linksafslaan naar de Heermans laan door de achter hem rijdende v. G. aangereden. Met enkel wat schade aan de wagens, liep alles goed af. Op de kruising Grotestraat- Markt had zondagavond rond kwart voor zeven een aanrijding plaats tussen twee personenauto's be stuurd door de V. en W. resp. uit Waalwijk en Rotterdam. Beiden reden in westelijke richting over de Grotestraat en bij het naderen van de Markt wilde de V. die voor op reed, deze oprijden. Hij moest echter stoppen voor een voor de oversteekplaats geparkeerde auto en werd toen van achteren door de W. aangereden. Ook hier was enkel wat materiële schade. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: diverse handschoenen, hérenbril, bruine suède schoenen, herenlaars, rozenkrans, schacht van dames laars, hockeystick, diverse sjaals, houten slee, ierse setter. Verloren: sleutelring, sleutel, jonge duitse herder, doublé damespolshorloge, wieldop met sierring, etui met rij bewijs en verdere papieren, op vouwbare damesportemonnee, da- mesbril, herenbril, rubberlaars, ket ting met gouden kruisje, want, gou den medaille, autosleutels, valk met plaatje, rijbewijs, damesporte monnee met 140 gulden, rode re genjas. AGENDA koor in de Twee Kolommen. I zondag: 12 uur repetitie mannen- 1 koor in de Twee Kolommen. Dit is de weerman zo U ziet. Hij brengt geluk vergeet dat niet. Let wel, hij meet het aantal graden der vliegvelden hier in het land. Maar vrijdag gaat hij meer verraden. Kijk naar dit teken in uw krant. R.W.B. De deelnemers aan de KNVB- toto worden verzocht om hun toto formulieren zo vroeg mogelijk in te willen leveren aan het bekende adres, omdat er deze week twee toto's zijn, n.l. voor a.s. zondag en voor 2e Kerstdag. KINDERCARNAVAL 1964 Aangezien het voorlopig comité Kindercarnaval 1964 niet beschikt over alle adressen van verenigin gen die zich intens met de carna valviering bezig houden richt het langs deze weg een oproep tot de diverse verenigingen tot bijwoning van éen vergadering op a.s. woens dagavond in café „De Gecroonde Leersse", Grotestraat, alhier. Ook individuelen alsmede buurt verenigingen zijn hier welkom. DE POSTDUIF Op 4 en 5 januari houdt boven genoemde vereniging haar j aar- planken, terwijl het vlotte spel van B. Demmers in de rol van George Fos ter een aangename afwisseling bete kende in de tragische sfeer, waarin "Het huis van ons leven" was gehuld. C. Hamers zorgde voor een verant woorde vertolking van de dominee's figuur, James Manning, terwijl M. Diepstraeten, het publiek wist te boeien als Milly, de oude kindermeid van Grace. J. Kolster, die evenals M. Diepstraeten voor de vertolking van de kleinere rollen zorgde, gaf zeer verdienstelijk spel te zien. De inhoud van het stuk werd ge kenmerkt door een tragisch gegeven. Een Amerikaans zakenman, die dag in dag uit in beslag wordt genomen door zijn zaken, vergeet voldoende aandacht te schenken aan zijn vrouw, die voor deze aandacht bepaald niet ongevoelig is. Dat blijkt wanneer de charmante huisvriend bijzonder veel interesse gaat tonen voor de vrouw van de zakenman. De narigheid, die hieruit voortvloeit krijgt echter aan het eind toch nog een gelukkige af loop. Het stuk "Het huis van ons leven", werd met een uitstekend verzorgd de cor als achtergrond gebracht, waarbij Het Meubelpaleis in Baardwijk ge heel belangeloos voor de aankleding zorgde De grime was deze avond in uitstekende handen van J. de Goeij. Met bijzonder veel genoegen heb ben wij het afgelopen weekend geke ken en geluisterd naar de prestaties van de leden van de toneelvereniging "Baardwijks Toneel", dat deze avon den met een stuk van A. E. Thomas en Clayton Hamilton voor het voet licht trad. "Het huis van ons leven", dat werd gebracht in een vertaling van Bert Russel, vroeg de volledige aandacht van de spelersdie voortdu rend betrokken werden in dialogen, waardoor het stuk gekenmerkt werd door weinig activiteit. De grote moei lijkheid hierbij was, dat de spelers de aandacht van de toeschouwers ge boeid moesten houden, door een voortdurend overtuigd spel. Baardwijks Toneel is hierin o.i. volkomen geslaagd. Een compliment hiervoor verdient op de allereerste plaats de regisseur, de heer J. v. d. Hoven, die van dit praatstuk een aan trekkelijk geheel heeft weten te ma ken. Een hoogtepunt in "Het huis van ons leven", werd het tweede bedrijf, waarin John Newson (H. Kolster) en Philip Gibbs (A. Remie), dank zij een uitstekende dialoog, tot prachtige prestaties wisten te komen. Jammer was, dat de tragische toon, van mej. I. Maas, in de rol van Grace Newton, te dik in de verf zat, waardoor haar rol te opgelegd aandeed. Mej. W. van Esch zette een zeer verdienstelijke Kate Ellioth op de 40 JAAR IN DIENST BIJ II. J. VAN HULTEN-VAN BLADEL Maandagmorgen heeft burgemeester J. Teijssen, de heer A. W. de Jong, uitvoerder timmerman, bij de firma H. J. van Hulten-van Bladel in Waalwijk, de zil veren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opgespeld. Dit als waardering voor de wijze waarop de heer de Jong zijn veertig dienstjaren bij de firma heeft volgemaakt. De receptie, die aan deze jubileumviering was verbon den, werd bijgewoond door de ouders van de jubilaris en vond plaats in Hotel De Twee Kolommen. Vrijdag avond zal het personeel van de firma van Huiten de jubilaris fêteren. aangevangen als krullejongen heeft niets ge ringschattends", zo betoogde hij. Hij zei te menen, dat hieruit de waardering sprak voor de plaats die de jubilaris zich in de loop van de jaren heeft weten te veroveren. Burgemeester Teijssen noemde de jubi laris een van de sterke schakels, in het be drijf. Hij bracht tevens naar voren dat de jubilaris zich niet alleen binnen de muren van het bedrijf bijzonder nuttig heeft weten te maken, maar ook op het maatschappelijk vlak. "Gij hebt blijk gegeven een sociaal voelend mens te zijn", zo betoogde de heer Teijssen. Hierna spelde hij de jubilaris de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op. Namens de Ned. Chr. Bond voor de Hout- en Bouwnijverheid werd het woord nog gevoerd door de heer Vermaas. De heer Faro voerde het woord namens het bestuur van deze bond, afdeling Waal wijk. Hij memoreerde dat de jubilaris naast zijn vele werkzaamheden in het bedrijf ook nog tijd had weten te vinden, zitting te ne men als. penningmeester in het bestuur van de afdeling. Hij zei bijzonder verheugd te zijn dat de heer de Jong de Koninklijke on derscheiding tevens was toegekend voor het vele werk dat hij heeft weten te verzetten in het belang van het jeugdwerk en van het T.B.C.-Fonds "Draagt Elkanders Lasten". Hij bood de jubilaris een kist sigaren aan. De heer Koetsveld, die namens het hoofd bestuur sprak, zei dat de jubilaris niet al leen betrokken was bij het beleid van de firma, maar ook bij het beleid van de bond. De heer de Jong heeft zitting in de Bonds raad, in de financiële commissie. Hij prees het scherp inzicht van de jubilaris. Ook hij bood de heer de Jong een kist sigaren aan, terwijl mevr. de Jong een Bondsasbak kreeg overhandigd. Tot slot was het woord aan de jubilaris, die een kort dankwoord uitsprak. h f GOED COLLEGA "De juiste woorden ontbreken mij, om aan mijn werkelijke gevoelens een ware uit drukking te geven", aldus de heer G. van Huiten, die namens de directie het woord tot de jubilaris richtte. Hij betoogde dat er t.a.v. de jubilaris meer sprake was van een goed collega, dan van een ondergeschikte. De heer van Huiten memoreerde in zijn toespraak, hoe de heer de Jong 40 jaar ge leden voor f 0.25 per week als krullejon gen bij de firma in dienst was getreden. Vanaf het eerste begin heeft de heer de Jong zijn opleiding in het bedrijf serieus be leefd, waarbij hij steeds trachtte iets extra's te presteren. Ook in de dertiger jaren ont popte de jubilaris zich als een man bewust van zijn verantwoording, terwijl hij steeds het nodige respect wist op te brengen voor zijn meerdere en zich een bijzonder goed collega toonde voor zijn medewerknemers. Na de tweede wereldoorlog werd de heer de Jong door de directie bevorderd tot uit voerder van het bedrijf. "Vooral sinds die tijd hebben wij mogen ervaren wat gij voor het bedrijf betekende. Gij zijt met ons be drijf één geworden", zo besloot de heer van Huiten, die de jubilaris tevens dank braoht voor de grote verdiensten gedurende de af gelopen veertig jaar. De heer de Jong mocht voor zijn betoon de trouw gedurende al deze jaren een ca deau onder couvert ontvangen, terwijl me vrouw de Jong een ruiker rode anjers en een doos bonbons aangeboden kreeg. ZELDZAAM JUBILEUM Burgemeester Teijssen sprak van een zeldzaam jubileum. Hij betoogde dat uit de woorden van de heer van Huiten mocht wor den afgeleid, dat de heer de Jong een be tekenisvolle figuur voor het bedrijf is ge weest. "Dat gij uw werkzaamheden bent 25-JARIG BESTAAN LAGERE LANDBOUWSCHOOL. Tijdens een bijenkomst die werd gehou den in hotel De Witte Leeuw, werd het 25- jarig bestaan van de r.k. lagere landbouw school officieel herdacht. Op deze bijeen komst waren aanwezig het hoofdbestuur van de N.C.B., burgemeester en wethouders van Raamsdonk, de commissie van toezicht, de voorzitters van de 13 afdelingen van de NCB en de assistenten van de voorlichtings dienst. Burgemeester Prinssen, voorzitter van de commissie van toezicht, schetste in zijn toespraak de ontwikkeling v. d. school. Deze werd officieel geopend op 10 sept. '38. De toenmalige leerlingen werden voorlopig ondergebracht in het oude raadhuis te R'donk-dorp. Toen dit tijdens de oorlogsja ren uitbrandde moest worden uitgezien naar een andere ruimte. Hiervoor werd uiteinde lijk gevonden de gymnastieklokaal van de r.k. jongensschool. Gedurende de laatste 2 oorlogsjaren werden geen lessen meer ge geven en werden ook geen diploma's uitge reikt. Inmiddels was men reeds geruime tijd bezig met de voorbereidingen voor een per manent schoolgebouw. In 1941 was men zo ver dat de fundamenten van de huidige school gereed waren. De oorlog gooide ech ter roet in het eten en het zou tot 28 dec. 1948 duren voor dit gebouw betrokken kon worden. Aan ruim 450 leerlingen kon tot op heden het diploma worden uitgereikt. Tot 1959 toe was de heer Castenmiller de enige leerkracht van de school. Ten ge volge van een reorganisatie van het land bouwonderwijs moest op dat moment een tweede vaste leerkracht worden aangetrok ken. Momenteel heeft de school 3 vaste leer krachten en niet minder dan 6 uur-leer krachten. Sinds de opheffing van de chr. lagere landbouwschool in Capelle heeft de school te R'veer een grote toeloop gekre gen van prot. leerlingen. Momenteel be draagt dit 12 pet. De lagere landbouwschool te R'veer is de enige school van de NCB die een leraar godsdienst heeft voor de chr. leerlingen. Deze lessen worden gegeven door ds. Kolijn. Na burgemeester Prinssen werd nog het woord gevoerd door de heren Nulden, In t Groen en Janssen. 's Avonds vond in hotel De Witte Leeuw een dinertje plaats voor de leerkrachten en de leden van de commissie van toezicht. Dit werd geopend met gebed door de Z.E. heer Pastoor van Herpt en besloten met dankgebed. door ds. Kolijn. De dag was geopend met een H. Mis, die werd opgedragen in de parochiekerk van St. Bavo te Raamsdonk. RAAMSDONK FOK- EN CONTROLEVERENIGING Tijdens de laatste vergadering van de fok- en controlevereniging heeft deze ver eniging afscheid genomen van haar be stuurslid de heer van Woerden. In zijn plaats werd gekozen de heer S. Knaap. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergade ring werd het woord gevoerd door de heer van Laarhoven, hoofdassistent van het vee- teeltconsulentschap. Deze hield een inlei ding over de verbetering van de veestapel. BEVORDERING. Mej. C. van Onzenoort uit Raamsdonk, die werkzaam is op de secretarie te Den Bosch, is van commies le klas bevorderd tot hoofdcommies op deze secretarie. UITWISSELINGSCONCERT. Zaterdagavond vindt in zaal Nieuwenhui- zen een concert plaats dat zal worden ver zorgd door de harmonie St. Bavo en de Kon. Harmonie De Eendracht. Onder lei ding van de heer Jl Steenbergen zal De Een dracht een uitvoering geven van de Mars der Medici, Espana, The longest day, Slavische Rapsodie en de marc'he Bavarraise. St. Bavo zal onder leiding van de heer van der Wiel een uitvoering geven van En tree de concours, Symfonie in C, Gouden Bruiloft en de mars Vredeklanken. COMPETITIEWEDSTRIJDEN DISTRICT WAALWIJK KNBB Uitslagen van de in de afgelopen dagen gespeelde competitiewedstrijden in het distr. Waalwijk van de KNBB, waarbij de prach tige serie (111 car.) van P. van Cromvoirt Van Nooit Volleerd 2 zeer zeker een extra vermelding verdiend, evenals de 8 - 0 over winning van Ons Genoegen 3. Hier volgen de uitslagen Klasse C: 't Vosje-Nooit Volleerd 2 2-6; BVO I- Keesje 16-2; KNA I- Ons Genoegen 14 4; BSV I OOG I 3-5; Nooit Volleerd I KOT I E 6 - 2. Klasse D Ons Genoegen 2 - KNA 2 2 - 6; OOG 2 - N. Volleerd 4 2-6; DVO I 't Vosje 2 6 2; DGL I KOT I W 4 4; N. Volleerd 3-Centraal 2 6-2; HBS I- KOT 2 E 4 - 4. Klasse E BVO 2 - DVO 2 4-4; KOT 3 E - Ons Genoegen 3 0-8; Keesje 2 - KNA 3 4-4; KOT 2 W - OOG 32-6; BSV 4 - KOT 4 E 6 - 2; HBS 2 - BSV 3 2-6. Hoogste serie P. v. Cromvoirt van N. Volleed 2 me 111 car.; hoogste partij- gem. Ad v. Cromvoirt van BSV I met 18.82. Het personeel van de brengt langs deze weg hartelijk dank voor 't royale St. Nicolaas-pakket. Kaatsheuvel, 12 december 1963 BEKENDMAKING Het hoofd van het Gemeentebestuur van Loon op Zand maakt bekend, dat vanaf 18 december 1963 tot en met 15 januari 1964 in het gebouw van de dienst voor Openbare Werken, Huygensstraat 6 te Kaatsheu vel, in uitvoerige kaarten voor eenieder ter inzage zal liggen het ontwerp van het plan tot de tweede herziening van het partiële uitbreidingsplan kom Kaatsheuvel, genaamd „Kaatsheuvel-Zuid 1963". Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren inbrengen. Kaatsheuvel, 12 december 1963 Het hoofd van het Gemeentebestuur, L. M. J. van Erp

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 8