FILMJOURNAAL I Smidje Verholen en de rare alchimist Luxor Musis Sacrum mensen met smaak m kiezen... m m mm, PukaI Ruwe handen WEST SIDE STORY UW GELUK verlovingsringen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 DECEMBER '63 6 HET LIJK IN DE MAND Schrale hu ij WIM KAN KOMT VOOR RADIO. Handbalsport "O Ép VT,-rm' - «(I De film West Side Story, is de om zetting van een befaamde musical, die destijds in 1957 bij het in première gaan werd begroet als een mijlpaal in het samengaan van drama, muziek en dans, in filmvorm. Hierbij is gebruik gemaakt van Originele cameragebruik, en de toepassing van de straatdecors in New York. De fragmenten, waar in het modern ballet naar voren komt 2ijii voortreffelijk, evenals het vangen van spanningen en angsten van beide vormen in dansvorm. Rond de liefde, die ontstaat tussen twee jonge mensen is het verhaal van de film, gesponnen. De leider van een jeugdbendfe in de West Side van New York, een achterbuurt, waar het gangsterleven nog welig tiert, is verliefd geworden op de zuster van de leider van een an dere bende, die al jarenlang eikaars doodsvijand zijn. Deze liefde leidt er toe dat het conflict nu nog verscherpt wordt en vindt zijn hoogtepunt, wan neer het tussen de Yets en de Sharks tot een treffen komt, waarbij van de beide bendes elk een lid wordt ge dood. In dit verhaal komt ook het nu zo actüele, vraagstuk van de rassen- discrimatie duidelijk naar voren. Wanneer dan 't einde van de film ge komen is, schijnen de overgebleven leden van de twee bendes toch tot bezinning te zijn gekomen, wanneer zij gezamenlijk het lijk van Tony, de leider van de Yets wegdragen. Vooral de jeugd zal deze film aan spreken, in het bijzonder omdat de jeugd hier geconfronteerd wordt met scènes, uitgevoerd door personen van hun leeftijd, en van hun tijd. Als de bekendste hoofdrolspelers willen wij rióemen, Natalie Wood, Ri chard Beyer, Russ Tamblyn, Rita Mo reno en George Chakiris. Vrijdag en zaterdag om 8 uur, zon dag om 4 en 8 uur, maandag 8 uur en de beide Kerstdagen om 4 en 8 uur. i Toegang 14 jaar. SPIONNAGECOMPLOT HONGKONG. Casey Reed is een zanger in een KING'S BSUPER QUALITY^ m RQ1MIA CIGARETTES nachtclub, dóch in werkelijkheid is hij een geheime agent, die de op dracht heeft om een spionnage-com- plot op te rollen. Dit complot beschikt over geheime gegevens over een te vestigen raketbasis in de staat Tha- men en als zij in gevaar komen, door dat Casey door ijverige naspeuringen de namen van de spionnen is te weten gekomen, ontvoeren zij de zoon van de koning van Thamen om hun vei ligheid te garanderen. Casey is ech ter niet voor een gat te vangen en hij weet èn de zoon te bevrijden èn de spionnen schaakmat te zetten. De rol van Casey wordt gespeeld door Gene Barry. Zondagmiddag 2 uur. Toegang 14 jaar. DE CHAPLIN REVUE. Tijdens de kerstdagen kunnen wij ons vermaken met de oude filmko miek Charlie Chaplin, een wel zeer bekende figuur uit de filmwereld. Omdat de films van Charlie nu een maal van die aard zijn, dat commen taar overbodig is, zullen wij een kleine biografie van deze ster geven. Charlie Chaplin werd op 16 april 1889 in Londen geboren als zoon van twee music-artiesten. Al heel vxroeg trad hij in de sporen van zijn ouders en toen hij 14 jaar was, kreeg hij zijn eerste legitieme rol. Hij sloot zich daarna aan bij de beroemde Fred Karno Compagny en vertrok daar mee naar Amerika, waar hij zijn de buut in de filmwereld maakte. Dat was in 1913 bij de Keystone Film Company. Reeds 3 weken na zijn de buut begon hij zelf films te schrijven en te regisseren, en hij heeft dat na dien altijd volgehouden. Zijn eerste film was "Making a living" en het was een groot succes. Snel schoot zijn ster naar het film-firmament en tot 1915, maakte hij liefst 34 films. Hij ging toen over naar een an dere company en hiervoor maakte hij 15 films. Daarna werden nog 12 films vervaardigd en in 1923 ging hij over naar de First National Films, waar hij de drie films maakte die met Kerstmis op het witte doek gebracht zuillen worden, n.l. "A dog's Life", "Shoulder Arms" en "The Pilgrim". Eerste en tweede kerstdag dus des middags om 2 uur Charlie Chaplin voor personen van alle leeftijden. Onze ringen dragen moderne van STASSAR STATIONSSTRAAT. WAALWIJK SUSOEEM CCPY8IGHT STUDIO AVAN FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door George Bagby 14) „Nee. Ik geloofde haar niet. Ik eiste van haar dat ze me die brief dan zou tonen, maar ze zei dat die zó vreselijk was geweest dat ze hem verscheurd en weggegooid had. Ze was doodsbenauwd geworden en ze had in panische angst gehandeld." „Zei ze waar die brief vandaan kwam?" „Anoniem". „Nog iets anders erin behalve be dreigingen?" „Verdraaid, inspecteur", jammer de Horsham, „dat heb ik niet eens gevraagd! 't Interesseerde me niet. Ik vertelde haar dat ze nu maar op moest houden met fantaseren en dat ze nu maar met de naakte feiten moest ko men. Ik stond er op dat ze met me terug moest gaan naar de „Keiler" om het mes terug te geven en haar excuus aan te bieden aan de kelner en zo meer. Ze werd kwaad en zei dat ik geen snars om haar gaf en ik ging almaar door met de vreselijkste dingen tegen haar te vertellen. Het de echte Virginia met en zonder filter f 1.- kwam zó ver dat ze opstond en ge woon het hotel uitliep. Ze was door en door kwaad, maar dat was ik ook. Het mes had ik nog. Ik stak het in mijn zak en ging terug naar de „Keiler". Ik bracht het mes terug en maakte alle mogelijke smoesjes en excuses. Ik zei dat het een grapje mij nerzijds was geweest, maar over Sally zei ik geen woord. En die Nazi-rat, die ober, maakte een stel grapjes en verklaarde dat ie zo volkomen dat soort Engelse schooljongenshumor begreep. Ik had hem graag zijn eigen tanden op laten eten, rauw en wel, maar ik hield me goed. „Dat is jammer", zei ik, „ik voel precies wat u bedoelt met die vent z'n tanden." Horsham zuchtte spijtig, maar zet te ernstig zulke gedachten opzij. „U was steeds in mijn gedachten, meneer Bagby", zei hij. „In de „Keiler" had ik alles gedaan wat ik kon, maar ik voelde dat ik 't met u niet zo blauw- blauw kon laten". Inspecteur Schmidt onderbrak zijn woordenstroom. ,Kijk eens hier", zei hij, „ik stel me eens even voor hoe mensen doen als ze op reis zijn. Je hebt nu het een en ander over jezelf verteld. Maar toen jij en Baggy elkaar zo'n beetje in de haren vlogen heb ben jullie je toen aan elkaar voorge steld? Wisselde je naamkaartjes of HET BLOED KRUIPT Richard Howland, de eigenaar van een enorme plantage, merkt, dat zijn zusje Sloan wil trouwen met de vol bloed Hawaiiaan Paul Kahana. Hij wil hier niets van weten, omdat de plantage bij zijn dood door Sloan ge- erfd zal worden en daarna door diens kinderen. Hij heeft het zo in zijn hoofd, dat de plantage voor im mer in blanke handen zal blijven, dat hij het huwelijk van alle kanten te genwerkt. Op een feest, komt How land ongewild in een vechtpartij te recht en hij doodt Paul, hij wordt door de rechtbank echter vrij ge sproken. Nu zoekt Joan in de nacht clubs op Honoloeloe verstrooiing en na verloop van tijd wordt zij door Paul's broer Dean, daar weggehaald. Als nu alles spaak dreigt te lopen voor Howland, wanneer zijn chinese vriendin een kind van hem verwacht en hij de geboorte van de baby sterft, komt het gelukkige paar Dean - Slo an opdagen, dat de baby aanneemt. Zij vertrekken en laten een Howland vol wrok op de plantage achter. Hij kan zijn koppigheid echter niet vol houden en aan het einde van de film springt hij in zijn auto om de baby terug te halen. In de hoofdrol Charlton Heston. Vrijdag, zaterdag en maandag om 8 uur; zondag om 6 en 8.30 uur. DE MAN DIE DOORVOCHT Kapt. Buzz conmmandeert een af deling bombardementsvliegtuigen die in Kiel een Duitse nederzetting aan valt en hij handelt tegen de orders in, wanneer hij bij een aanval toch door weet te breken en met succes het 59. Smidje Verholen ging voor de zelfde etalage staan, want hij wil de toch wel eens weten wat zulke rijke lieden mooi vonden. „Kijk, mijn beste jongen," hoorde hij mr. de Wael van Nimweeghen zeggen. „Weldra breken weer de sinter klaas- en Kerstdagen aan. Kun jij nu in deze etalage iets ontdekken dat je graag zou willen hebben?" De kleine Reginald wierp een onderzoekende blik in de uitstal kast en zei toen: „Het is niet veel soeps papa. Allemaal rommel, wat daar staat." „Nou, nou zoiets? Want hoe wist je zijn naam en hoe wist hij de jouwe?" Horsham bloosde. „Dat heb ik u al verteld", zei hij. „Ik noemde mijn naam en verzocht hem naar het Flo rida-hotel te komen. Ik heb me wer kelijk stom gedragen, want ik wist zijn naam niet en nog minder waar hem eventueel te vinden. In de „Kei ler" heb ik toen navraag gedaan, maar die kerels wisten niet waar hij logeerde. Maar zijn naam hadden ze wèl, omdat hij het gastenboek ge tekend had. Dat was mijn enige hou vast." Hij vertelde hoe hij hier toen was gekomen. Ik moet zeggen dat hij een bewonderenswaardige ondernemings geest had getoond en ik merkte uit de houding van de inspecteur dat ook hij een gunstige indruk daarvan gekre gen had. Voor een amateur was het prima speurwerk. Een echte detective had het niet beter kunnen doen. Hij was naar de American Express - het grote internationale reisbureau ge hold en was daar juist voor sluitings tijd aangekomen. Wat hij daar ge zocht had was het boek dat ze daar hebben liggen vlak achter de hoofd ingang. Reizigers kunnen dat boek daar tekenen als ze dat willen. Ik heb zoiets nooit gedaan, maar ik had ont dekt dat het algemene gewoonte was dat te doen. Je komt in een of andere doel weet te bombarderen. Hij wordt dan voor de krijgsraad gedaagd en weet de schuld op Lynch de navigator te schuiven, een man die hij niet goed kan zetten. Hij wordt na enkele vluchten weer op het matje geroepen, omdat hij weer tegen de orders in heeft gehandeld. Ook zijn tweede piloot wordt ondervraagd, die een rotsvast vertrouwen in Buzz heeft. Intussen hebben de beide mannen een meisje leren kennen dat Daphne heet en vooral Bo komt met haar op goe de voet te staan. Omdat ook Buzz in het meisje geïnteresseerd is komt er tussen de beide vliegers een rivaliteit om het meisje. Wie de uiteindelijke winnaar wordt in het zonderlinge vechtpartijtje laat U deze spannende oorlogsfilm zien. De ibeide Kerstdagen is deze film te zien om 6 en 8.30 uur. Toegang 18 jaar. Met oude jaar zal Wim Kan van negen tot tien uur op de radio ko men om zijn visie op 1963 te geven. Ook oud-minister-president De Quay zal op oudejaar een praatje houden maar voor de televisie. K.V.P. In de zaterdag gehouden vergade ring te Utrecht werd mr. Aalberse met algemene stemmen herkozen als voor zitter. Oud-minister mej. Dr. M. Klompé en de heer F. G. van Guin werden met grote meerderdheid ge kozen als vice-voorzitsters naast drs. G. Horbach. Voor het partijbestuur dacht smidje Verholen misprijzend. „Da's zeker een verwend knaapje. Al die dure treinen en kostbare meccanodozen noemt hij rommel! Zal mij benieuwen wat ie dan wél leuk vindt." Intussen had Regi nald zijn keuze gedaan. „Ik zie maar een mooi ding, papa," zei hij. „Dat blikken toetertje daar. Het kost vijf cent. Het lijkt mij heerlijk daarop te mogen toeteren." „Goed zo, mijn jongen," prees papa. „Gij doet een verstandige keus. Er gaat grote opvoedende kracht uit van de werking van zo'n fraai toe- vreemde plaats in Euraopa en je schrijft je naam en je hotel in het boek en je woonplaats in de Verenig de Staten. Dan blader je het boek door en kijkt of er nog iemand an ders in de buurt is uit je eigen streek. Dan kan je hem desgewenst eens in zijn hotel gaan opzoeken. Zo doen de zonen van Uncle Sam als ze in Eu ropa zijn en een beetje heimwee voe len. Horsham wist hoe dit alles ging omdat ook Sally het boek had ge tekend en er een gewoonte van had gemaakt zo nu en dan eens naar de American Express te gaan om te zien of er wellicht een medebewo ner van Georgia in Madrid neerge streken was. Maar Horsham was natuurlijk teleurgesteld. Ik was niet ingeschreven, maar dat had hem niet belet verder te zoeken. Hij had zijn heil gezocht bij de bedienden aan de diverse reisbureaus. „Dat hielp ook al niet," zei ik. „Ik heb geen plaatsen gereserveerd op een luchtlijn of een boot sinds ik in Madrid ben aangekomen." „Maar U hebt wel geld opgeno men," herinnerde Horsham me. „Die kerel aan het loket van het wiselkantoor kende U en hij kon me Uw hotel opgeven. In feite heb ik daar een briefje voor U afgege ven. Dat zult U wel vinden als U werden de 18 voorgestelde candida- ten als leden benoemd. Uit een lijst van 17 candidaten voor de Centrale Jongerengroep werden tot leden van 't partijbestuur geko zen P. J. M. van Engelen te Waal wijk, J. B. M. Meijer te Schoorl, P. Sminlc te Hoogland, 'H. van Eeckert te Utrecht en mej. I. v. d. Hondel te Gouda. HANDBAL TACHOS. De senioren en junioren van Hachos zetten de overwinningen voort. Twee weken geleden hadden onze dames slechts 2 punten uit 2 wedstrijden behaald en dit zouden ze vandaag beter gaan doen. Als eerste was Boemerang uit Tilburg het slachtoffer en de keepster van die club mocht 9 keer de bal achter haar rug gaan opzoeken en onze keepster en verdedigers stonden pal, zodat de uitslag 9-0 werd. De goals werden gescoord door J. v. Mierlo 5, J Kuijpers 2, E. v. Blijswijk 1 en C. van Delft -. Tegen Be-Fair kwamen de goals minder vlot tot stand, maar de doelpunten van J. Knijpers en J. v. Mierlo waren voldoende, daar Be-Fair slechts 1 x scoorde. Eindstand 2-1. Dus 6 punten uit 4 wedstrijden en als de eerste wedstrijd van 14 dagen geleden 'n uitzondering hhjft, dan geeft dit nog alle hoop voor een gunstig resultaat. Heren senioren. Boemerang - Tachos, een wedstrijd welke onverwachts een struikel blok bleek voor Tachos. 14 dagen geleden won Tachos vjan deze ploeg, maar mi namen de Tilburgenaren revanche; 10 iriin. voor 't einde een achterstand van 10-6 voor Ta chos en dit leek voor Tilburg absoluut vei lig. Toch begon Tachos in die laatste min. pas goed warm te lopen in de ijskoude vei linghal. G. van Delft scoorde 2 x, P. Krie- laart 1 x en P. Hamers maakte eerst gelijk en daarna zelfs 11-10 voor Tachos. Er weer duurde de wedstrijd een halve minuut te lang, want Boemerang scoorde nog vlug de gelijkmaker en de hevige aanvallen in de laatste seconden konden het 2e puntje toch niet meer waar maken. Eindstand dus 11-11. Tegen Juliana werd ook in de laatste mi nuten de uitslag beslist. Het was een zeer snelle, harde wedstrijd, waarbij de strijd tot een kwartier voor het einde gelijk op- tertje. Heel wat anders dan die or dinaire treintjes of prullerige mec canodozen. Zulk spul doet afbreuk aan de geest en kan 's mensen brein nooit tot zoveel zelfwerkzaamheid aansporen als zo'n fraai blinkend toetertje." Nu wandelden mr. v. Wael Nimweeghen en( zijn zoontje weg, smidje Verholen ten prooi la tend aan de grootste verbazing. „Ben. ben ik nou gek of zijn zij het....," kreunde hij. „Welk ge zond mens vindt een ordinair blik ken toetertje nu mooier dan een electrische trein of een meccano- naar uw hotel teruggaat." Hij riep het dienstertje. Het was duidelijk dat hij op hete kolen zat om weg te komenn. En er kwam geen helderziende aan te pas om te weten wat zijn volgende stap zou zijn. hij ging het weer goed iriaken met Sally. De jongeman was beze ten door de veronderstelling dat ze wel degelijk bang was geweest, als ze het er zelfs voor over had haar tas te bederven door dat natte oes- etrmes. Hij pakte zijn portefeuille en toen hij die opendeed kon ik juist even de inhoud eevan zien. Er zat niet veel in, eigenlijk te weinig. Mijn brein begon te werken. Lunch in de „Keiler", een paar consumpties in het Palace-hotel; toen terug naar de „Keiler" om zijn excuses te maken. Dat zou ook weer een paar behoorlijke fooien hebben gekost om geslagen wonden te ver zachten. Toen terug naar de Ame rican Expres. Natuurlijk wéér een stel fooien ter verlichting van al die geheugens achter een aantal balies. Ik trok dat alles eens snel af van 't bedrag dat een Brit mocht meene men op reis volgens diviezenrege- lingen van zijn regering en het leek me wonderlijk dat er nog iets in de portefeuille was achtergebleven. Toen het meisje kwam, was ik daarom de eerste die de rekening BTTODEIMCEYEH clienubch reinigen grotestra-it Ob v aalwijk ging, 6-6. P. Krielaart zorgde voor een kleine voorsprong, die 2 sec. later weer te niet gedaan werd door Juliana. Hierna scoorden R. Franken, G. van Delft, C. van Eeten en G. Hamers, waartegen Juliana slechts 2 goals kon zetten, 11-9. In de laatste minuut werd G. van Delft bij een doorbraak zodanig tot stilstaan gebracht dat hij er een penalty voor mocht nemen. Hier mee werd de eindstand 12 - 9 en is Tachos de enige nog ongeslagen ploeg in deze com petitie. Maar er komen nog 3 zondagen, waarbij nog 12 punten verdiend moeten worden. Heren junioren. Hierbij opende Boeme rang de score en verder kwamen ze er niet meer aan te pas. Een ruststand van 6-2 vonden onze jongens voldoende en ze gaven Boemerang volkomen de gelegenheid om te rug te komen tot 7-5, wat de eindstand werd. De goals werden gescoord door van Dishoek 4, v. Delft 1, Span 1 en de Haan 1. Tegen Desk begon Tachos heel verwoed revanche te nemen voor het gelijke spel van 14 dagen geleden. Ze namen een voorsprong van 3-0, maar Desk sloeg hard terug en de stand werd 3-3. Schijnbaar had Desk hiermee zijn kruid verschoten, want nu ging Tachos langzaam maar zeker een voor sprong opbouwen en ze zou deze voorsprong niet meer afstaan. De uitslag werd 9-6 voor Tachos. Hierdoor zijn onze jongens nog steeds ongeslagen en slechts 1 gelijk spel en de rest gewonnen, geeft hoop op 'n goede eindstand. De goals kwamen van van. Dishoek 3, Span 3, de Haan 1 en K. van Delft 1. Jongens-adspiranten. Rapid - Tachos. Na bijna een hele wedstrijd met een voorsprong gespeeld te hebben, l-Ö, 2 -1, 3-2, kwam tegen het einde de, gelijkmaker en zelfs de goal die de jongens 2 punten kost; 4-3 verloren. Er werd te égoistiscfa ge speeld en het was jammer dat hierdoor een zekere overwinning verloren ging. De 2e wedstrijd was tegen Gilze en deze ploeg speelde 'n klasse beter als onze jon gens, waardoor een overtuigend verlies voor Tachos ontstond 21 - 7. Meisjes-adspiranten. Tachos - EVV 1-3. Een mooie wedstrijd, waarbij ónze meisjes bij een achterstand van 1-0 hevig in de aanval gingen en toen slaagde de tegenpartij er in om er 2 - 0 van te maken. Dit was jammer. Het werd zelfs nog 3-0 en Ta chos redde alleen de eer door te eindigen met 3-1 achterstand. Tégen Terheijden speelden onze meisjes een hopeloze partij eri ze verlieten het veld dan ook met een 8-0 stand op het score bord. Blijven trainen meisjes, er komen nog ploegen waarvan je wel kunt winnen. Al met al dus gunstige resultaten voor Tachos, waarbij alleen de adspiranten moeten wen nen aan het spelen in een zaai. doos? Een onbegrijpelijke zaak! Dat zo'n klein joch zich vergist is nog daar aan toe. Maar zijn vader doet ook al zo waanzinnig. Of zou het mischien aan dat spuitwerk lig gen? Is de stof, die over dat brood en die groente werd gespoten er misschien de oorzaak van, dat ze alles anders zién dan een normaal mens? Ik snap er geen zier meer vroeg en pakte die uit haar handen. Natuurlijk protesteerde hij, maar ik bleef erbij dat wij hém te eten hadden gevraagd. Hij vond het ken nelijk niet plezierig, maar het was wel duidelijk dat hij zeker niet meer bij zich had dan om alleen zijn eigen deel' van, de vertering te betalen. Ik won het spel, maar hij stond er toch op dat we een brandy met hem moesten drinken. Omdat hem dat gelukkig leek te. maken stemde ik erin toe. Hij sloeg zijn brandy naar binnen en nam af scheid. Toen hij weg was legde ik Smitty uit hoe slecht de Engelse wel bij kas moesten zijn als ze op reis gin gen. „Dat begreep Ik wel," zei Schmit- ty „Maar waarom heb je hem die brandy laten betalen? Cheesebur gers zijn zo duur niet, maar bran dy!...." Op weg naar ons hotel vertelde ik de inspecteur het een en ander over Spaanse toestanden, waar een Cheeseburger tweemaal zo duur is als een glas brandy. Hij vond het merkwaardig en stelde allerlei mogèlïjke vragen over het alcoholverbruik in Spanje, (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 18