wAAlwiikse en LAnqstRAAtse coupAnt. Henny de Ruyter heroverde de titel landskampioen ere-klasse driebanden L Gemeentebestuur ontving 8 biljart ma tadoren Henny de Ruyter leed in eerste ronde verrassende nederlaag BANK Herman Popeyus moest zich met derde plaats tevreden stellen Nieuw Nederlands record voor de Ruyter Bezoek aan Anita N.V. bijzonder geslaagd dSSCHSNKTm Stassar - Waalwijk Zo maar een bril of zó'n Van Maar en bril is wel een héél verschil VAN MAAREN Kampioenschap van Nederland Ere klasse driebanden MAANDAG 23 DECEMBER 1963 85e JAARGANG No. 102 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 .Bureaux: Grotestraat 205, Waal wij k Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Aoonnement 22 cent per weak per kwartaal 2.S0 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent pee mm Contractadvertenties: speciaal tftrM Telegram-adres Het is zondag voor Henny de Ruyter een onvergetelijke dag gewor den. Zijn titel, kampioen van Nederland Ere-klasse Driebanden, die hij het vorig jaar na een hegemonie van drie jaren tijdens de kampioen schappen van Nederland driebanden in Hilversum aan zijn grote tegen stander Herman Popeijus moest afstaan, heeft hij in Waalwijk voor eigen publiek weten te heroveren. Henny de Ruyter is daardoor nationaal kampioen ere-klasse driebanden 1963 geworden. De beslissing viel zondagmiddag tijdens de finale in een 'enerverende, maar uiterst sportieve strijd tegen zijn grote rivaal van dit jaar, J. Dog- ge uit Heerle, die hij in 67 beurten met 60 tegen 49 punten wist te verslaan. Hennie maakte in deze drie dagen 415 caramboles in eveneens 415 beurten. Een gemiddelde dus van precies 1, een nieuw Nederlands re cord. De huldiging zondagavond, na afloop van de finale wedstrijden was overweldigend, zelfs zot dat burgemeester Teijssen, niet meer aan zijn tijdens de officiële ontvangst op het gemeentehuis zaterdagmorgen, be loofde nastoot toekwam. PRIJZEN De heer P. van Engelen, voorzitter van het district Waalwijk K.N.B.B., begon zijn slotwoord aan het eind van vier spannende dagen met dank te brengen aan de eigenaar van de Ge croonde Leersse, de heer Jan de Nijs, Voor het geheel belangeloos afstaan van de zaal. Nogmaals bradht de heer van Engelen in een enkel woofd dank aan het gemeentebestuur voor de uit stekende medewerking van die zijde. De heer van Engelen ging hiema over tot de uitreiking van de verschillende prijzen en herinneringen. Als eerste mocht de heer v. d. San- den namens alle arbiters de herinne ring aan dit biljarttoernooi in ont vangst nemen. De heer van Engelen bracht hem dank voor de perfecte or ganisatie. De heer J. Broekhuizen werd als eerste, als de nestor, van de matado- ren, naar voren geroepen om een prachtige schaal, een biljartkeu (als poedelprijs) en een fles oude gene- ver in ontvangst te nemen. De prijs voor de hoogste serie ging naar H. Popeijus, die met een serie van vijftien, vrijdagmiddag het Ne derlands rekord evenaarde. Hiervoor Het waren dagen waarin boeiend spel werd geleverd. Ook hij prees de spor tiviteit van de spelers. Burgemeester Teijssen zei ervan overtuigd te zijn, dat iedereen de beste herinneringen aan deze vier dagen zou bewaren. De heer Teijssen zei bijzonder erkentelijk te zijn voor de bijdragen van de heer van Engelen, die veel tot het uitein delijk succes heeft bijgedragen. "Waalwijk heeft zich bijzonder in gespannen om er een feest voor ieder een van te maken", zo betoogde hij. Burgemeester Teijssen meende dat men hierin uitstekend was geslaagd. Hij zei er tevens zeker van te zijn, dat Hennie de Ruyter met bijzonder veel enthousiasme op deze dagen kon Volg het voorbeeld van tienduizenden andere Nederlanders die een spaarrekening hebben geopend bij de N.H.M. Uw spaargelden zijn er volkomen veilig. Andere belangrijke voordelen zijn: •3}% rente soepele opvragingsregeling uw belastingschulden op tijd betaald, niet te vroeg, niet te laat geen kosten spaar veilig, spaar modern, spaar bij de N.H.M. GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR VAN erevoorzitter, na afloop van het toer nooi de nastoot zou willen verrichten. De deelnemers aan het driebanden- toernooi zat hierna in gezelschap van o.m. burgemeester Teijssen, de heer J. de Kort, voorzitter van Waalwijks Belang, de heer Fr. Smolders, ere burger van Waalwijk, de drie wethou ders en de leden van het organiserend comité, in hotel Verwiel aan aan een diner. Tijdens dit diner werd het woord gevoerd door de heer J. van Heeswijk, erevoorzitter, die namens de directie van Anita, de spelers een fotoreportage van het bezoek aan Anita aanbood en tevens een herinne ringsmedaille aan het toernooi. De heer de Kort, voorzitter van Waal wijks Belang, zei onder meer te ho pen, dat de landskampioen dit jaar weer uit Waalwijk zou mogen ko men. terug zien". Uw kampioenschap is eerlijk verdiend"aldus de heer Teijs sen. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat Hennie straks ook in Kopenha gen, behalve de Nederlandse drie kleur, ook de kleur van Waalwijk hoog zou weten te houden. "Waal wijk heeft door U in deze dagen op nieuw klank gekregen", zo besloot burgemeester Teijssen, die hierna me vrouw de Ruyter bij wijze van geluk wens de hand drukte. büddemeyer mocht hij een beker in ontvangst ne men. Een fles genever werd hem te vens overhandigd, bij wijze van dank betuiging voor een reeds enige tijd geleden gegeven demonstratie. "Van een goede vriend", aldus de heer van Engelen. De beker voor het hoogste partij gemiddelde ging eveneens naar Herman Popeijus toe. Henny de Ruyter, de nieuwe landskampioen, ontving de zilveren beker, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Waalwijk, even eens kreeg de heer de Ruyter een bon voor een suède jas aangeboden. Mevrouw de Ruyter kreeg na het behalen van de kampioenstitel door haar man bloemen geoffreerd. Tot slot was er voor Hennie de Ruyter nog een fles cognac. Die was er trou wens ook voor Herman Popeijus, die hem in de vorm van een tegoedbon werd aangeboden. Voor zijn derde plaats kreeg de Zwijndrechtenaar een beker aangeboden. De heer Doggen die als tweede eindigde, ontving de beker van Waalwijks Belang en een kinderfiets. BONDSMEDAILLE De Bondsmedaille werd door de bondsbestuurder Uitendaal aan de kampioen aangeboden. De heer Ui tendaal begon met zijn bijzondere waardering uit te spreken over de te genwoordigheid van burgemeester Teijssen. "Het heeft mij persoonlijk veel goed gedaan, dat U hier tegen woordig bent". Zich richtend tot de heer van Engelen, - die zondag ove rigens maar weinig tijd heeft gehad om aan zijn eigen verjaardag te den ken, - zei de heer Uitendaal, "wat U hier bent begonnen is tot een enorm succes uitgegroeid." Hij bracht dhr. van Engelen dank voor zijn inspan ningen. "Wat hier gebeurd is, is eigenlijk meer dan fantastisch, aldus de bondsbestuurder tot de deelnemers aan het kampioenschap. Hij prees de sportiviteit, die er onder de spelers de afgelopen drie dagen had ge heerst. Hij stimuleerde de heer Broek huizen vol te houden. "Wij zullen nog vaak vol belangstelling naar uw ver richtingen kijken". "U heeft op prachtige wijze het kampioenschap op uw naam weten te brengen", zo richtte hij zich tot Hen nie de Ruyter. "Het kampioenschap is terecht gekomen bij degene in wie wij ook het meeste vertrouwen heb ben". Hij wenste Hennie de Ruyter bij de Europese kampioenschappen in Kopenhagen volgend jaar veel succes. De heer Teegelaar bracht namens de spelers dank aan de organisato ren. "Het zijn fantastische dagen ge worden", aldus de heer Teegelaar. "Ook de excursie naar schoenfabriek Anita en de ontvangst op het ge- De acht biljartmatadoren hebben vrijdagmorgen het groene laken voor een paar uur met rust gelaten om zodoende hun aandacht te besteden aan de gang van zaken op een modern geoutilleerde schoenfabriek. De gedachten van het organiserend comité waren hierbij uitgegaan naar Schoenfabriek Anita N.V. aan de Eerste Zeine. Hier werden de heren ontvangen door de directie, terwijl de heer van Heeswijk een welkomst woord sprak. Er bleek bij de heren waarvan er enkelen werden vergezeld door hun echtgenotel veel belangstelling voor de schoenproduktie te be staan. Zij werden door het bedrijf rondgeleid door de directie van Anita en door de heer J. van Heeswijk, die per 1 januari als personeelschef bij Anita werkzaam zal zijn. bereikt had kunnen worden wat nu bereikt is, wanneer de Gemeentelijke Diensten niet zoveel medewerking hadden verleend. "Die ondergrond is de ondergrond geweest die ons met een gerust hart aan de organisatie heeft gezet". Hij bracht namens de spelers het gemeentebestuur dank voor de ontvangen medewerking en over de hoofden van het gemeen tebestuur heen aan degenen uit de handel en industrie, die een finan ciële bijdrage hebben geleverd. "Dank zij ook deze medewerking, hadden wij vrijdagmiddag reeds het veilige gevoel dat het financieel rond zat". De heer v. Engelen besloot met. de hoop uit te spreken, dat burge meester Teijssen, die voor de opening van het driebandentoemooi was uit genodigd de openingsstoot te verrich ten, maar dit had overgelaten aan de VANEEN Na de rondleiding werd aan de heren een glaasje geoffreerd, terwijl de directie als aandenken aan de strijd om het Nederlands kampioen schap driebanden in Waalwijk een herinneringspenning werd aangebo- VOOR BRILLEN I Vughterstraat 25 Hinthamerstraat 156 Tel. 32555 Den Bosch Tel. 39339 Van Maaren „vermaard" om z'n brillen! meentehuis zijn ons bijzonder in de smaak gevallen". De heer Teegelaar bood namens alle spelers, de jubile rende vereniging een keuenrek met sloten aan. VIER PRACHTIGE DAGEN Het slotwoord werd uitgesproken door burgemeester Teijssen, die zei te mogen vaststellen dat Waalwijk een viertal prachtige dagen heeft beleefd. den. Ook de bezoekers gingen niiet met lege handen "huiswaarts". Zij kregen namens de directie een Euro pese kaart in een prachtig leren om slag aangeboden, terwijl de echtgeno ten van de deelnemers aan het drie handen toeruooi een dezer dagen een tegoedbon voor een paar Anita-schoe- nen thuis gestuurd zullen krijgen. De heer van Engelen bracht na mens het organiserend comité dank voor de bereidwilligheid van de Ani- ta-directie het bedrijf voor enkele uren open te hebben willen stellen, voor de heren biljarters. OFFICIËLE ONTVANGST Zaterdagmorgen om elf uur wer den de heren door het voltallig col lege van B. en W. in de raadzaal van 'het gemeentehuis ontvangen. Burgemeester Teijssen zei, dat het gemeentebestuur dit bijzonder op prijs had gesteld. "Op deze wijze kunnen wij ons respect betonen aan het orga niserend comité, voor de wijze waar op alles is georganiseerd, terwijl wij op deze wijze tevens blijk kunnen ge ven van ons medeleven". Burgemees ter Teijssen betoogde het toernooi als een belangrijk evenement te zien. "Ik mag hierbij de hoop uitspreken, dat gij de strijd in een edele wedkamp zult voortzetten en dat gij straks met de beste herinneringen aan Waalwijk naar huis zult terug keren." Burgemeester Teijssen herinnerde er aan datWaalwijk in de loop der tij den op het gebied van biljartwedstrij den een grote naam had weten te ver werven. Hij wees in dit verband op- de grote belangstelling die er bestond voor het in Waalwijk verspeelde Eu ropese kampioenschap driebanden in 1951. Ook nu worden de prestaties op het groene laken met grote belang stelling gevolgd". De heer P. van Engelen, voorzitter van het districtsbestuur, benadrukte- dat de deelnemers aan het landskam pioenschap driebanden, graag een uur vrij hadden gemaakt om door het gemeentebestuur ontvangen te wor den. Hij zei, dat vooral ook het orga niserend comité beseft had, dat nooit In de strijd om de nationale drie- handentitel heeft het Waalwijks thuisfront in de eerste ronde een enorme teleurstelling te verwerken gekregen. De plaatselijke favoriet, Henny de Ruyter, moest namelijk een nederlaag incasseren tegen de Breda se caféhouder Tiest Brosens. De Bre- -danaar heeft de laatste maanden tweemaal per week met de Ruyter geoefend en daardoor een verbluffen de vooruitgang getoond, met als ge volg dat hij reeds in zijn eerste partij tegen de Ruyter met de overwinning :ging strijken. In beider spel was o.i. een zekere schroom te bespeuren. Aanvankelijk ging de partij gelijk op, doch toen Brosens met een serie van 5 naar 50-51 uitliep en in de 59e beurt de 60 caramboles volmaakte, keek de Ruyter tegen een achterstand van 9 car. aan en hoewel hij in de nabeurt nog 4 zeer mooie car. scoor de, bleef de Waalwijker op 55 staan -en verloor de partij. Even verrassend, maar bijzonder overtuigend was op de eerste dag de nederlaag van Cees van Oosterhout tegen Jan Doggen uit Heerle. Jan Doggen maakte de 60 car. in 60 beurten vol, terwijl Cees van Ooster hout het niet verder bracht dan 43 -car. Hoewél titelhouder Herman peijus zijn partij tegen debutant Essen met ruim verschil won, had hij hiervoor 93 beurten nodig, hetgeen nu niet direct een goed begin kan worden genoemd. De stand van deze partij was 40 - 60 voor Popeijus. - Bert Teegelaar stak de eerste avond in uitstekende vorm en daarvan werd Po- van de 73-jarige veteraan Jan Broekhui zen de dupe. In een schitterende par tij voltooide Bert Teegelaar in 59 brt. de partij en liet Jan Broehuizen op 37 car. staan. Een van de zwaarste con sequenties van de resultaten van de eerste ronde was, dat al in de tweede ronde de gedoodverfde finalisten H. Popeijus en Henny de Ruyter tegen elkaar moesten uitkomen. Na de eerste 20 beurten had de Waalwijker al een flinke voorsprong veroverd, 10-21, en kwam toen paa goed op dreef met enkele drieën, een vier en een vijf. Voor Popeijus, die bepaald pech had met zijn stoten, dreigde deze partij op een debacle uit te lopen, want na 37 beurten was de voorsprong van de Ruyter reeds tot 32 punten gegroeid, 18 - 50. Doch Popeijus was nog lang niet van de kaart en dit bewees hij door in negen beurten 22 car. in te lopen. Het ge volg hiervan was dat de Ruyter on zeker werd en enkele eenvoudige stoten, zij het op het nippertje, mis te. Het duurde daardoor nog tot de 52e beurt aleer de Ruyter de partij kon uitmaken. Popeijus had toen 41 punten. In een keihard gevecht bevocht Cees van Oosterhout een verdiende remise op Tiest Brosens. In het begin van de partij liep van Oosteihout een 8-tal punten weg, maar Brosens, die zich een echte vechtersbaas toonde en puur aanvallend speelde, haalde zijn stadgenoot spoedig in. Geen van bei den zag kans in dit geveéht meer dan twee punten voorsprong te nemen. In de 74e beurt haalde Brosens de eind streep, terwijl van Oosterhout in de V 4 e tcho vAn het a Dent spaarder NHM? NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ WAALWIJK TEL. 04160 3678 PERSONENWAGENS KAMPEERWAGENS 8 PERSONEN BUSJES t chemisch reinigen c rotestraai'95 waa!\!vijk vindt U bij Den Bosch - Tilburg - Breda - Eindhoven - Venlo - Helmond Tilburg, Markt 32 - Breda, Nieuwe Ginnekenstr. 23

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5