DRUNEN Het gouden bestaansfeest van de Eerste Waalwijkse Kanarievereniging fcmeenteraad Drunen In Drunen ruimte voor 20 Bogaerswoningen De Bond van Bejaarden kreeg een clubhuis Kermisdata blijft gehandhaafd Gemeentebegroting 1964 aangeboden Raad hechtte, na discussie, goedkeuring aan extra subsidie voor Kunstkring I 'i GEMEENTERAAD WAALWIJK Gewestelijke jubileum-tentoonstelling t.g.v. 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 DECEMBER '63 14 De Hoge Braken Filmjournaal Haarsteeg Looïi op Zand De raad van Drunen kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen; afwe zig waren wethouder van Herpt en het lid de Veer, die beide bericht van ver hindering hadden gezonden. Bij het begip van de vergadering deed Burgemeester atieger mededeling van het feit dat juist op vrijdag 27 december aangifte was gedaan van de 9000ste ïnwoner van Drunen. Hoewel, aldus Burgemeester Stieger, dit geen feit is waar op wij ons moeten blind staren, is het toch weer wel een gebeurtenis welke ons m hérintterd aan het feit dat Drunen een snel groeiende gemeente is. Het is aan ..^,.1.n.ti.... .1fti m 11111 leun in Oninpn vnor doze 9000 leef- ons gemeentebestuur de opdracht om het leven in Drunen voor deze 9000 leef baar te maken. Bij de ingekotpen stukken maakte Ir, vain I -animeren de opmerking imtrent het uitbreidingsplan De EendenkooiNu het plan in onderdelen is goedgekeurd, zal het opnieuw ter visie worden gelegd. De heer van Lammeren wilde weten of nu opnieuw bezwaren konden worden ingediend. De voorzitter antwoordde beves tigend, daarbij opmerkende, dat dit alleen kan geschieden door hen die in het verleden ook .reeds bezwaren hadden ingediend. Op een vraag van de heer Brok deelde de voorzitter mee dat in het plan Noulanden nu alle gronden waren "Aangekocht. A o 34.» BOGAERSJVONINQl-N 1*1 Op-deze.vergadering deden B. en W. me dedeling omtrent wijzigingenbij de verka veling van terreinen Braken-oosten Nou landen. Gebleken is dat vooï duurdere wo ningbouw de behoefte aan grond niet zo groot is als indertijd werd verwacht. Der halve heeft het gemeentebestuur zich over van de grond in Braken-oost, welke juist voor '.dit, doej.?as gereserveerd, moeten beraden, mede om het feit dat voor woningen in de particuliere sector, maar dan iets goedkoper, wel veel belangstelling was. Men heeft derhalve besloten om een gdeelte van deze gronden gelegen jn de oostzijde van Braken-oost opniëuw te verkavelen en wel zo dat de bouw van goedkopere parti culiere bouw mogelijk is. In het oosten van plan oost is nu zelfs een plan ontworpen in samenwerking met een plaatselijk architect om een aantal z.g. Bogaerswoningen te bou- wen, iyaar dap zuiver in de particuliere sector. Gedacht "wérd aan een 20-tal van dergelijke woningen. De .geittéente juicht ergens de bouw van dergelijke woningen wel the, rhdair'wil'anderzijds toch ergens beper kingen dpHef gen ten a'anzien van de hoeveel heid en heeft derhalve dan ook voorgesteld de z.g. Bogaerswoningen allen te. laten bou- Iwen door gegadigden uit Drunen zelf. Hierdoor kan worden voorkomen dat êen bouwmaatschappij een aantal van deze wo ningen in Drunen kou gaaniplaatsen. Waar 3 de prijs vSiiï 'flézé woningen zoals bekend, gebbflden is aan db prijs van f 14.000, zal het gemeentebestuur trachten de gronden tegen aaptrekk;elijke prijzen beschikbaar te Sfellén. Burgemeester. Stieger benadrukte uitdrukkelijk dat een en ander in de zuiver particuliere sector zal worden gehouden. Wat de gemeente doet is alleen het op- stéllen vaïi plannen !en'hét. geven van advie zen. Het moet pertinent zo zijn dat voor wat betreft de keuze; van de aannemer dit voor iedere bouwer vrij moet zijn. Het is het gemeentebestuur bekend dat voor de bouw van deze woningen een goede belangstelling bestaat; gegadigden doen er goed aan spoedig met de dienst gemeente- fc.:.. 0ver deze aangelegenheid te komen In het noordelijk deel van uitbreiding-oosl zijn ook gronden beschikbaar voor. culiere woningbouw in eenvoudigere opstel ling als oorspronkelijk was gepland. Verdere gronden, voornamelijk gelegen aan de Oran jestraat, zijn nog vrij gehouden voor duur dere bouw en andere bestemmingen. Mid dels een situatie-tekening werd de raad een en ander duidelijk gemaakt. De -heer Fortuin vroeg of bij meerdere aanvraag men het aantal van 20 te boven zou gaan. De voorzitter wilde zich hierover niet concreet uitlaten, maar stelde wel dat 't niet goed zou zijn, indien er teveel zouden worden gebouwd. De heer van Venrooy vroeg of er ook in Elshóut dergelijke wo ningen geplaatst konden worden. De voor zitter moest antwoorden dat dit in de uit breidingsplannen van Elshout niet mogelijk was. Voor wat betreft in de bebouwde kom merkte de voorzitter op dat zij dan natuur lijk moesten voldoen aan de voorschriften die algemeen geldend waren. PLAN NOULANDEN Dat de plannen in Noulanden, waar men inmiddels begonnen is met het bouwrijp maken van de grond, al ver gevorderd zijn, bleek -weL uit. de. njededeling dat de firma Lips juist dezer dagen de vergunning heeft gekregen voor i 50 premie-woningen, welke woningen gebouwd zullen 'worden in het uiterst oostelijke gedeelte van dit;, uitbrei dingsplan. In deze vergadering werden tevens nog voor de straten welke in dit plan werden aanglegd een aantal namen gegeven. De na men van deze straten hadden alle betrek king op bloemen welke ook in de straten zullen worden geplaatst. In dit verband vroeg het lid v. d. Wiel ook in de toekomst een straat of een plein te noemen naar President KennedyDe raad was het hiermee eens. De stedebouwkundigen hadden bezwaar gemaakt tegen het vaststellen van industrie terrein in uitbreidingsplan Noulanden. Op de eerste plaats zou dit terrein veel kleiner moeten worden als was vastgesteld, nl. van 5800 m2 tot 3600 m2, terwijl dan nog alleen maar zg. schone industrie zou mogen wor den gevestigd. B. en W. kwanjen nu met f het voorstel hieraah gehoor té geVen en de prijs van de industrie-terreinen! lager te stellen dan oorspronkelijk was bepaald. Men ZONDAGDIENST v 1 Jan. hebben normaal beide art sen diehst. S».*t is. BOND VAN BEJAARDEN krijgt nieuw clubgebouw. Op donderdag 19 deze hield de Bopd vap Bejaarden te Drunen zijn jaarlijkse ledenvergadering. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat het ledental in 1963 sterk is gestegen, hetgeen de be langstelling van het Gemeentebestuur heeft gewekt. In het begin dezer maand mocht het bestuur van de bru- gemeester vernemen., dat onvoorziene omstandigheden voorbehouden, in 't voorjaar van 1964 een houten nood schoot ytm.Gemeentewege ter be schikking zal worden gesteld als club gebouw voor de bejaardenbond. De inrichting van de zich daarin bevindende twee lokalen heeft het be stuur zich zodanig voorgesteld, dat ook de vrouwelijke leden zich daarin thuis zullen voelen. De door de pen ningmeester voor dit doel opgestelde begroting toont een benodigd bedrag van ca. f 4000, waarvan een betrek kelijk klein gedeelte uit de kas kan worden betaald, zodat voor het tekort een oplossing moet worden gezocht. Inmiddels werd dit jaar een loterij gehouden,' waardoor 'n goede tweede hands biljart kon worden aangeschaft. Bind' januari 1964 zal de leden 'n ontspanningsavond worden aangebo den, waartoe medewerking wordt ver kregen van dè toneelvereniging ONA, benevens het accordeonorkest Cres cendo en het meisjeskoor Romantica, 'i d|t izljn Drunense organisaties. Het jaarverslag van de secr.-penn. werd goedgekeurd, waarna een kas controle-commissie werd gevormd. In 2 de. samenstelling van het bestuur kwam geen wijziging, doch men be sloot het bestuur aan te vullen met twtëe vrouwelijke leden, zodra dit mo gelijk zal blijken. Stationsstraat 19 Drunen wenst haar cliënten, vrienden en kennissen een zalig en voorspoedig 1964 Het Bestuur Vs motiveerde dit met de stelling dat voor grond van f 10 per m2 geen belangstelling was en ook met de stelling dat de uitein delijke opbrengst, nu er weer meer grond vóór woningbouw zou komen, de uiteinde lijke opbrengst nog meer zou zijn. Voorge steld werd om de grondprijs te verlagen van f 10 per m2 naar f 7.50. De raad ging hiermee accoord. De voorzitter deed mededeling dat in een' volgende vergadering voorstellen gedaan zul len worden omtrent industrieterrein op een andere plaats. Punten welke nauw verband hielden met de besprekingen van verkaveling van gron den in bovengenoemde uitbreidingsplannen, waren de grondruil met de heer v. Aren- donk en grondverkoop aan P. A. Hagen in uitbreidingsplan Oost voor het bouwen van een bungalow. Ook dit keurde de raad goed. KERMIS-DATA BLIJFT GEHANDHAAFD Indertijd had het bestuur van de K.A.B. bij het gemeentebestuur het verzoek inge diend om de kermis-data te verplaatsen. Vooral het samenvallen van de kermisdata met het Pinksterfeest vond de KAB nogal bezwaarlijk, terwijl ook diverse andere reden werden opgegeven, welke voor verplaatsing zouden pleiten. Het gemeentebestuur heeft hierover nu alle andere standsorganisaties, alsmede be langhebbenden geraadpleegd. Van alle ge- raadpleegden was er maar één, en de Schoenfabrikantenvereniging, welke voor wijziging van de kermisdata was en dam nog in deze zin dat zij juist de kermis alleen maar met de Pinksterdagen wilden hebben. Dit nu heeft B. en W. doen besluiten voor te stellen geen wijziging te geven aan de kermisdata, gezien ook dat deze historisch zo is gegroeid. De raad kon zich met dit voorstel verenigen. ALGEMEEN Het voorstel van B. en W. om financieel bij te dragen in de aanleg van electriciteit voor de Fellenoord, werd door de raad goedgekeurd. Deze bijdrage zal hierin be staan dat de gemeente voor dit onrendabele gebied aan de PNEM f 11354.— verschul digd is en dat de bewoners, 3 in totaal, jaar lijks een bedrag verschuldigd blijven van f 100.-. Verder werd goedgekeurd het aangaan van een geldlening van f 450.000, dit i.v.m. het feit dat door de nieuwe wet op kapi taalsuitgaven voor publiekrechtelijke licha men, een eerder genomen besluit omtrent geldleningen niet werd goedgekeurd. Verder had nog plaats de aanbieding van de begroting voor 1964, welke begroting in een volgende vergadering zal worden be handeld. Een commissie van drie onderzocht de 'geloofsbrieven van het nieuwe raadslid M. J. Snoeren, welke in orde werden bevonden, De bond van bejaarden in Drunen, welke momenteel gevestigd is in het gebouw het Jonge Hart, kreeg van het gemeentebestuur als clubhuis toegewezen het houten gebouw aan de Jos v. d. Meydenstraat. De gemeen te hoopt hiermede de 'bond een dienst te be wijzen. Het kleine onderhoud zal door de bond worden gedragen, het grotere onder houd door de gemeente. AGENDA. 1 januari 4 uur Jerry als ruimtevaarder; a.l. 6.15 uur Idem. 8.30 u. Ontembare hartstocht, 18 j. 8 uur Nieuwjaarsbal Hotel Royal. Ontembare hartstocht. De Italiaan Gine, die in Amerika een grote schapenfarm bezit, betreurt het dat» zijn overleden vrouw Rossana deze welvaart niet heeft kunnen mee maken. Hij is echter nog in de bloei van zijn leven en hertrouwt het jon gere zusje van Rossana, Gicia, die sprekend op zijn vroegere vrouw lijkt. Gine verzoekt Bene, zijn pleegzoon, Gicia Engels te leren. Zij vatten voor elkaar een hechte genegenheid op die uitgroeit tot een echte liefde. Haar hartstocht was feller dan de liefde vóór haar man, een hartstocht die niet verborgen kón blijyen en hij werd be drogen door zijn vrouw en de man die hij zijn zoon noemde! Dit emotionele avontuur van een temperamentvolle vrouw draait voor woensdag 1 jan. om 8.30 uur in de Hoge Braken. Toegang 18 jaar. JERRY ALS RUIMTEVAARDER Deze film biedt U kluchtigheid en fantasie met vele satirische aanvallen op aardse zwakheden in de persoon van Jerry Lewis. Voor jong en oud woensdag 1 ja nuari om 4 en 6.15 uur in de Hoge Braken. Het voorstel van B. en W. van Waalwijk een extra subsidie te ver lenen aan de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap heeft de vereiste goedkeuring van de raad verkregen. Het bestuur van de Kunstkring had bij het college van B. en W. een verzoek inge diend een extra subsidie te willen verlennen, gezien de financiële moeilijkheden waarin de Kunst kring verkeert. De minder goede exploitatie-re- sultaten, die een gevolg zijn van verschillende merendeels externe oorzaken waren voor de raad reeds eerder aanleiding, om, eveneens op verzoek van het bestuur van de Kunstkring, naast de jaarlijkse sub sidie van 1250.- vanaf 1960 een, garantie te verlenen van 750.-. NIET UIT HET SLOP De heer van Loon (K.U.) zij ve^l respect te hebben voor de activitei ten van de Kunstkring, maar hij raadde toch aan niet in te gaan op het door het bestuur van deze ver eniging ingediende verzoek. „Wan neer wij nu ook nog eens deze X 1000.- gaan verlenen, openen wij daarmee een poort; die niet meer te sluiten zal zijn." Hij meende dat andere verenigingen hierin een dankbare aanleiding zouden zien om eveneens een dergelijk verzoek in te dienen. Ook de heer van Engelen (K.U.) zei veel voor de gedachten van de heer van Loon te voelen. Hij zei bovendien de indruk te hebben dat slechts een bepaalde categorie van de Waalwijkse bevolking de Kunst kring bezoekt. „Wanneer de cultuur inderdaad dichter bij de bevolking gebracht zou worden, was deze sub sidie een gemeenschapsbelang." De heer Brouwer zei het helemaal niet vreemd te vinden, dat de Kunstkring met een flink financieel tekort zat. Hij suggereerde de acti viteiten in het kader van de Kunst kring toegankelijk te maken voor iedereen en niet voor slechts een bepaalde groep. De heer Dercksen (Prot. Chr.) liet een heel ander geluid horen. Hij zei het niet met de heer van Loon eens te zijn. Hij meende dat de gemeente Waalwijk toch al te weinig besteedt aan het culturele leven. De heer van Seters (werkn.) opperde de gedachte dat ook met deze subsidie de Kunstkring niet uit het financiële slop zou zijn ge holpen. Als een belangrijke handi cap zag hij de slechte zaalaccomo- datie in Waalwijk. De heer van Mosselveld (werkn.) verklaarde eveneens te menen dat het mini male bezoek te wijten was aan de slechte zaal-accomodatie. Hij sprak de hoop uit dat straks wanneer an dere culturele verenigingen, met name de Waalwijkse amateur-to neelverenigingen een beroep op de gemeenteraad zouden doen, dit dan geen vergeefs beroep zou zijn. OVERGANGSGEBIED Burgemeester Teijssen wees er op dat van de zijde van het ge meentebestuur er reeds enige tijd pogingen zijn ondernomen om te komen tot een stichting Cultureel Centrum. „Wanneer het eenmaal zover is zal ook de taak van de Kunstkring veranderen", zo betoog de hij. Hij meende dat Waalwijk zich op het gebied van het cultu rele leven in een overgangsgebied bevindt. Ook hij gaf toe dat de zaal- accomodatie in Waalwijk bijzonder slecht is. „Wij moeten ons echter I gelukkig prijzen, dat wij het be roepstoneel hier vast kunnen hou den, anders zou het straks wel eens bijzonder moeilijk kunnen worden het beroepstoneel weer terug naar Waalwijk te krijgen. Hij noemde het van zeer groot belang dat de Kunstkring ook in de toekomst haar taak kan voort zetten. „Wanneer we deze draden door gaan knippen komen wij in een cultureel nie mandsland terecht", aldus de voor zitter. In antwoord op de heer van Loon benadrukte hij dat iedere aanvraag om subsidie serieus wordt bekeken. Zo verklaardehij dat het amateur toneel in Waalwijk naast de pro vinciale subsidie een gemeentelijke subsidie ontvangt die tweemaal zo groot is dan de provinciale. De heer van Engelen verklaarde in tweede termijn, dat het argu ment van een slechte zaal-accomo datie niet helemaal op ging. „De zaal zit vaak nog niet half vol." De heer van Engelen vroeg of de mo gelijkheid niet bestond om het ama teurtoneel in te kapselen in de ac tiviteiten van de Waalwijkse Kunst kring. Voorzitter Teijssen meende dat deze laatste suggestie overgelaten diende te worden aan het particu liere initiatief. Verder deelde hij nog mee dat de raad binnenkort 'n voorstel krijgt te behandelen', waar in om een subsidie gevraagd wórdt ten behoeve van een uitneërribaar podium, dat zal worden gebruikt in de Nederlands Hervormde kerk aan de Haven voor de uitvoeringen van Het Brabants Orkest. HAZENCONCOURS. Op zondag 15, zaterdag 28 en zondag 29 dec. j.l. organiseerde de in café J. de Gouw gevestigde handboogschutterij Claudius Ci- vilis een hazenconcours. De deelname was zeer groot. De uitslag was Korps 1: Recht door Zee Gemonde 129 pt., 2 Landmans Unie Sehijndel 125; 3 St. Joris Vught 124 pt. Vrije drietallen: 1 Recht door Zee 136, 2 Landmans Unie 135; 3 Unon Liempde 134 pt. Personelen over vijf pijlen: 1 J Prinsen Nimrod Hintham 59; 2 A v Breugel Union Liempde 49; 3 L van Abelen Union Liempde 48 pt. Barak: 1 A Klement Veen 212; 2 A v d Brandt Haarsteeg 211; 3 A de Fik Gemon de 206 pt. Bonenpot inh. 1713 stuks, gera den 1712 door A de Kroon Vught. ONDERL. VARKENSVERZEKERING. Onder voorzitterschap van H. v. Es kwa men de leden van bovengenoemde verzeke ring-vrijdagavond in café J. van Oyen hij een. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dae in het afgelopen jaar 93 stuks door de verzekering werden overgenomen; 10 stuks konden nog in levende staat wor den verkocht waarvan f 1082.40 werd ont vangen. Opgeruimd werden 36 mestvarkens, 7 zeugen, 31 biggen beneden 15 pond en 19 van 16 tot 40 pond. De totale uitkeringen bedroegen f 6713.75, de inkomsten waren f 6065,25, zodat er een flink nadelig saldo werd gehoekt. Dank zij een reserve kon dit nog worden opgevangen, zodat niet tot ver hoging van premie behoeft te worden over gegaan. De aftredende wijkmeesters S. v. d. Wiel en B. v. Bladel werden bij acclamatie herbenoemd, evenals ode voorzitter H. van Esch. Het inleggeld voor nieuwe leden werd vastgesteld op f 5 en voor hen die zioh eer der hebben laten afvoeren en later weer lid wensen te worden bedraagt 'het inleggeld f 25. - De op te ruimen varkens werden bij inschrijving gegund aan de varkenshandelaar Jac. Vugts alhier. Na de rondvraag werd de vergadering met een woord van dank ge- sluoten. SCHAATSEN. Door de Eerste Kerstdag plotseling inge treden dooi kon de wedstrijd om het Bra bants kampioenschap lange baan op Twee de Kerstdag, geen doorgang vinden. De Paus heeft na zijn kerstbood schap en zijn zegen een bezoek ge bracht aan een Romeinse arbeiders wijk, waar hij enthousiast werd ontvangen. Ter gelegenheid van haar 50-jarig i bestaan, organiseerde „de Eerste Waalwijkse Kanarievereniging" in de zaal, van de Gecroonde Leersse op zaterdag 28 en zondag 29 decem ber een grote gewestelijke jubi leumtentoonstelling, die in alle op zichten geslaagd mag worden ge noemd. Een keur van vogels was in de Gecroonde Leersse bijeenge bracht en de jury, bestaande uit de heren Budding uit Bennekom, Go- vers uit Rotterdam en Jochemsen uit Zutphen, had dan ook een zwa re taak om uit deze keurcollectie de beste naar voren te halen. Zij heeft zich echter van die taak tot aller tevredenheid gekweten. De burgemeester van Waalwijk, de heer J. L. P. M. Teijssen, had zich bereid verklaard 't voorzitter schap van het ere-comité op zich te nemen. Van dit ere-comité maakten verder deel uit: J. J. M. v. Hees- wijk, wethouder van Waalwijk; J. de Kort, voorzitter van Waalwijks Belang; J. H. W. Kobben, directeur van Gemeentewerken en J. Tim mermans, voorzitter Kamer v. Koop handel. Burgemeester Teijssen opende za terdagavond onder grote belangstel ling deze tentoonstelling, nadat een welkomswoord was gesproken door de yoorzitter van de jubilerende vereniging, de heer A. Brok. Deze heette alle aanwezigen welkom in t' bijzonder burgemeester Teijssen en de heren van het ere-comité, verder het bestuur van Gewest V. en van de Tilburgse Federatie, en de afge vaardigden van de zusterverenigin gen. Speciaal heette hij welkom de gouden ere-voorzitter der vereni ging, de heer A. Pijnenburg uit Til burg. De voorzitter bracht vervolgens dank aan burgemeester Teijssen, die bereid was gevonden deze Vogel show officieel te openen. Dat deze shoty, .aldus de heer A. Brok, wol wat laat plaats heeft, vindt .zijn..oorzaak in het. feit, dat ohs bestuur kortgeleden het verzoek van'de heer J. de Nijs ontving, deze een week te verzetten of te trachten een andere zaal te krijgen, in ver band met de te houden Nederlandse kampioenschappen Ere-klasse drie banden, die aan een Waalwijkse biljartvereniging waren toegewezen en die deze het liefst in de Ge croonde Leersse zou houden, omdat deze zaal daarvoor het meest ge schikt was. Wij hebben, aldus de voorzitter, spontaan onze medewer king toegezegd en kosten noch moeiten gespaard om alles voor el kaar te krijgen, hetgeen niet zo eenvoudig was omdat het program ma geheel klaar was en alles reeds was vastgesteld. Zodoende is deze shuw een week later, dan aanvan- kefl'iijk wag gepland. Wij hopen ech ter,: aldus de heer Brok, dat u allen hierypöfv-}t(egrip zult hebben. Wij, van,onzp kant, zijn blij de biljart liefhebbers en de gemeenschap hier mee een dienst te hebben kunnen bewijzen. Hierna gaf de voorzitter een over- zLnt van het ontstaan van de E.W. K.V. die in 1913 door enkele lief hebbers werd opgericht, die elke zondagmorgen bij elkaar kwamen aan hujs om over kanaries te praten, te kijken en te luisteren en tenslot te tot het besluit kwamen een ver eniging op te richten, hetwelks ge beurde op 15 april 1913 onder de naam „Eerste Waalwijkse Kanarie vereniging". Het verheugt ons zeer, aldus de voorzitter, nog een van deze oprichters als actief lid van daag in ons midden te hebben, nl. de heer A. Pijnenburg, onze ere voorzitter, ondanks dat hij 37 jaar geleden wegens zijn werkzaamhe den Waalwijk heeft verlaten en thans te Tilburg woonachtig is. De heer Brok besloot dan zijn wel komswoord met hartelijk dank te brengen aan de heer Pijnenburg voor alles wat deze voor de vereni- ging heeft gedaan en nog doet. Ver- der dank aan allen die door hun steun in verschillende vorm en op verschillende wijze de vereniging in staat hebben gesteld deze tentoon stelling te organiseren. In het bij zonder bracht hij dank aan de ge hele familie de Nijs voor de ont vangst in deze prachtige zaal en te vens voor de hulp die de vereniging mocht ontvangen. Hierna verzocht hij burgemeester Teijssen de ten toonstelling officieel te willen ope nen. Burgemeester Teijssen zei gaarne aan dit verzoek te willen voldoen en begon met de jubilerende ver eniging van harte te feliciteren met dit gouden bestaansfeest; speciaal feliciteerde de burgemeester die genen, die deze vereniging, ondanks de vele moeilijkheden, in stand heb ben weten te houden. Een speciaal compliment mocht de heer A. Pij nenburg van de burgemeester in ontvangst nemen, die, ondanks dat hij in Tilburg woont, steeds een trouw lid is geweest en is gebleven. Het kweken van vogels noemde burgemeester Teijssen een prachtige vorm van vrije tijdsbesteding en hij hoopt dan ook dat deze expositie in alle opzichten zal mogen slagen en de resultaten zal opleveren die het bestuur hiervan heeft verwacht. Met deze wens verklaarde burge meester Teijssen de tentoonstelling voor geopend. Wethouder v. Heeswijk wenste hierna, mede namens de voorzitter van het district Waalwijk van de K.N.B.B. de heer P. V. Engelen, die door omstandigheden verhinderd was aanwezig te zijn, de nadruk te leggen op de grote bereidwilligheid die de E.W.K.V. heeft getoond bij het organiseren van het onlangs ge houden biljarttournooi. Hij bracht bestuur en leden van de jubilerende vereniging hiervoor hartelijk dank en hoopte dat deze tentoonstelling in alle opzichten zou moge slagen. Tot slot dankte de ere-voorzitter, de heer Pijnenburg, voor de vele sympathieke woorden tot hem en de jubilerende vereniging gericht en hoopte dat de E.W.K.V. nog lang in stand zal mogen blijven. Hierna werd een rondgang over de tentoonstelling gemaakt, waarbij allen vol bewondering waren over het prachtige materiaal dat door de E.W.K.V. is bijeengebracht. De uitslagen Clubkampioenschap. H^rzcrs 1. „Edelzanger", Eindhoven 988 p. 2. E.W.K.V., Waalwijk 956 p. Afd. kleur 1. De Kanarie, Oss 965 p. 2. 't Hout, Mierlo-Hout 890 p. Meesterzanger eigen teelt J. P. Bayens, Etten 88 p. Kampioen kleurvogels M. L. Pennings, Rosmalen 92 p. Harzers Klasse 1 (4 vogels) 1. A. Brok, Waalwijk 344 p. 2. H. M. v. Dussen, Eindhoven 341 p. 3. A. Mol, Etten 355 p. Klasse 2 (2 vogels) 1. J. M. Ackermans, Eindhoven 168 2. P. M. Hendriks, 's-Bosch 165 3. C. Schuurmans, Tilburg 165 Klasse 3 (1 vogel) 1. J. P. Bayens, Etten 88 2. M. Roymans, Dongen 87 3. A. Brok, Waalwijk 83 Klasse 5 (2 vogels V.R.K.L.) 1. A. Botermans, Tilburg 159 2. H. Waanders, Tilburg 159 3. F. van Raak, Tilburg 156 Klasse 6 (1 vogel V.R.K.L.) 1. J. Verhulst, Waalwijk 79 2. A. J. Gloudemans, Waalwijk 78 Kleurvogels Klasse 13 (4 vogels) 1. M. L. Penpings, Rosmalen (Goud isabel) 364 2. J. v Alebeek, Deri Dungen (Goud isabel) 360 3. P. Heesbeen, Oss (Zalm) 359 Klasse 14 (2 vogels) 1. J. v. Gooi, Oosterhout (rood brons) 181 2. P. Heesbeen, Waalwijk (zalm) 181 3. C. v. Gestel, Tilburg (dom. wit) 179 Klasse 15 (1 vogel) 1. P. Heesbeen, Waalwijk (zalm) 92 2. C. Heesbeen, Waalwijk (rood brons) 91 3. J. van Schendel, Made (goud isabel) 91 Klasse 18 (1 vogel O.K.) 1. A. J. Ariëns, Dongen (rood intensief) 90 2) F. Jacobs, Helmond (zalm) 90 3. A. J. v. Dorst, Dongen (rood intensief) 89 Klasse 19 Bastaarden 1. M. C. Verhallen, 's-Bosch 89 Kampioen nieuwe kleur F. Chateauneuf, Parijs (isabella oranjerood sch.) 91 BRAND. In de nacht van maandag op dinsdag om streeks half één werd Loonopzand opge schrikt door de sirene van de brandweer. Door een nog onopgehelderde oorzaak is brand ontstaan in het café "De Finantie van de heer G. de Louw-Mals aan de Kas teellaan alhier. Door een voorbijganger werd de brand ontdekt in het café en na gewaarschuwd te zijn nam de brand zo'n ge weldige omvang aan, dat in een half uur tijds het gehele café en woonhuis een prooi der vlammen werd. Niets is er gered kun nen worden en de bewoners konden zich nog juist op tijd in veiligheid brengen. In nachtgewaad hebben zij zich naar de buren moeten begeven. Toen de brandweer ter plaatse was, was geen redding meer moge lijk. Het nablussen heeft nog enige uren in gehad. Vermeld zij, dat het café in een prachtige feeststemming versierd was voor de a.s. Kerstdagen. Het is een zeer gevoelige slag voor deze familie en dat juist voor het mooie kerstfeest. a INBRAAK. De kersttijd staat enigszins bekend om zijn ongeregeldheden. Zo ook is bij de heer Noonen-Levens in zijn manufacturenzaak in de nacht van maandag op dinsdag inge broken. De dader(s) wist(en) door middel van de sleutel, welke zij op een waarschijn lijk door heen bekende plaats konden vinden toegang tot de woning te vinden. Een flink bedrag aan contanten was de buit der dieven. Een allesbehalve rustig feest van de vrede voor de heer Moonen. NIEUWE KERSTSTAL. In de parochiekerk staat dit jaar op de oude plaats weer de kerststal. Gelukkig is het een nieuwe dit jaar. Het is een kleine groep van geklede heelden, welke keurig is gerangeschikt op een open kerststal. De achtergrond wordt gevormd door een be timmering van een oude stad. Deze groep doet het zeer goed. Het is in elk geval een mooie aanwinst. KERSTSTEMMING. De gemeente heeft ook Loonopzand niet vergeten, want in het plantsoentje aan de Kerkstraat - Dr. van Kesselstraat heeft de plantsoenendienst der gemeente een mooie grote kerstboom geplaatst, welke 's avonds en 's nachts verlicht is. Voor de bewoners en het doorgaand verkeer is het niet alleen een mooie aanbil, maar tevens een korte bezinning, als men hem passeert, op het grote Kerstgebeuren. Het was een royaal ge baar van de gemeente.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 16