Ambrosiusgilde vierde op uitbundige wijze jaarlijkse Statiedag KAATSHEUVEL nieuw gemeentehuis voor gemeente loon op zand 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 JANUARI 1964 14 Verse haantjes „FAZANT" Loon op Zand til r Kaatsheuvel Biljarten inspecteur-directeur voor de arbeids voorziening in de provincie Noord- Brabant. De heer Metz zal spreken over "Weerklank van de revalidatie in Noord-Brabant". Zowel voor de aanvang van deze avond (v.a. 19.00 uur) als tijdens de pauze bestaat gelegenheid de nieu we werkplaats te bezichtigen. CONTACTAVOND Vanavond, donderdag 9 januari, houdt de Nederlandse Bond v. Oud strijders en Dragers van het Mobili- satiekruis, afdeling Waalwijk haar contactavond. Het voorlopig programma van de Bond ziet er als volgt uit. Donderdag 23 januari contact avond, donderdag 6 februari algeme ne jaarvergadering. Op de agenda komt o.m. de bestuursverkiezing voor. Aftredend zijn de heren P. de Rooy en G. de Jongh, die zich beiden her kiesbaar hebben gesteld. Op vrijdag 14 februari worden de open Waal- wijkse kampioenschappen luchtbuks- schieten gehouden, terwijl op zater dag 15 februari de kringschietwed- strijden zullen plaats vinden. Don derdag 27 februari, donderdag 12 maart en donderdag 26 maart nor male contactavonden. Op maandag 4 mei neemt de bond vanzelfsprekend weer deel aan de traditionele Doden herdenking. PROTESTANTSE INSTUIF SCHREEF 275e LID IN. Vorige week zaterdag bereikte de Protestantse Instuif in Besoijen een mijlpaal. Die avond werd namelijk t 275e lid ingeschreven. De komende weken wordt alles op alles gezet om aan de 300 toe te komen. Aanstaande zaterdag zal in het Willem van Oranje College voor de leden van deze Instuifvereniging "Het Gooise Boertje" optreden. De leden kunnen mede hierdoor een unie ke avond tegemoet zien. P.V. "DE VRIENDSCHAP. Op zaterdag en zondag, 11 en 12 januari, houdt bovengenoemde ver eniging wederom haar jaarlijkse post- duivententoonstelling in Romantica bij dhr. A. van Hilst. Er zulen pl.m. 200 exemplaren van de beste postduiven uit Waalwijk en omgeving worden geëxposeerd. De Vriendschap, die zich steeds in een grote belangstelling kan verheu gen, verwacht ook thans weer een enorme toeloop. De tentoonstelling zal zaterdagavond om 8 uur worden geopend. De keuring geschiedt door een paar zeer bekende keurmeesters. 40-JARIG BESTAAN HARMONIE „SINT JAN" Zoals we reeds eerder berichtten is de officiële herdenking van het 40-jarig bestaan van de Harmonie St. Jan naar het voorjaar verscho ven. Een comité uit de burgerij heeft de taak op zich genomen deze uiterlijke jubileumviering voor te bereiden, waarover wij spoedig na dere bijzonderheden hopen te kun nen publiceren. De herdenking van dit 40-jarig jubileum in intieme kring zal a.s. zaterdag 11 januari plaats vinden. Alle bestuurs- en werkende leden van de harmonie met hun dames, alsook de beschermheer en de ere- bestuursleden zijn daartoe uitge nodigd voor een feestavond in het Gemeenschapshuis. Het amuse mentsgezelschap „De Wilpi's" zal de avond met humoristische voor drachten, muziek, Zang en confe rences opluisteren en voor pittige dansmuziek zorgen. Enkele leden die vanaf de oprichting, dus 40 jaar lang, hun krachten aan de harmo nie hebben gegeven alsmede enkele zilveren jubilarissen zullen die avond gehuldigd worden. Ongetwijfeld zal deze intieme herdenking een vrolijke feestavond worden. Daar is bij een 40-jarig ju bileum dan ook alle reden voor. DE WEERMANTOTO Attentie. De tweede trekking van de weermantoto heeft plaats op za terdag 11 januari om half een in de mededelingen voor land- en uinbouw. Wanneer U nog niet hebt meegedaan, vul dan een toto in, want de weermantoto speelt nog maar drie keer en wel op 18, 25 ja nuari en 1 februari 1964. Ook U maakt dan kans op een van de gro te geldprijzen en wel: le prijs 25 procent van de inzet tot een maxi mum van 100.-; 2e prijs 15 pro cent van de inzet tot een maximum van 60.-; 3e prijs 10 procent van de inzet tot een maximum van 40.-. Speelt allen mee, in de weer mantoto van de A.Z.G. CONTRIBUTIE WIT GELE KRUIS VERHOOGD Met ingang van 1964 is de contri butie van het Wit Gele Kruis met twee gulden verhoogd, tot 12 gul den, in verband met het feit, dat de jaren 1961, '62 en '63 met een na delig saldo moesten worden afge sloten. De mogelijkheid om de con tributie maandelijks te betalen, is vervallen om de incasseringskosten tot een minimum te beperken. Daar het ook herhaaldelijk voorkomt, dat men zich pas als lid laat inschrijven wanneer men hulp nodig heeft en het lidmaatschap opzegt, om zich weer in te laten schrijven wanneer weer hulp nodig is, zal men voor taan, wanneer men na verloop van tijd weer lid wordt, een inleggeld van dertig gulden moeten betalen. Het bestuur van het Wit Gele Kruis afd. Waalwijk, heeft een en ander via een circulaire aan haar leden meegedeeld. RECTIFICATIE In ons blad van maandag 6 jan. berichtten wij, dat behoudens dief stal van enkele portemonnees, in het Willem van Oranjecollege, ook nog mishandelingen waren voorge komen. Deze mishandelingen heb ben echter geen betrekking op de diefstallen bij het Willem v. Oranje college, maar zijn elders in Waal wijk gebeurd. BRAND Woensdagavond rond kwart voor zes werd brand gemeld bij apotheek Pollmann in de Grotestraat. Het betrof hier een schoorsteenbrand, die was ontstaan doordat olieafzet ting in het metalen afvoerkanaal door oververhitting vlam vatte. De brandweer rukte spoedig uit maar hoefde geen hulp meer te ver lenen, daar de brand reeds uit zich zelf was uitgegaan nadat de olie leiding was afgesloten. De schade bestaat slechts uit 'n enkele scheur die in de schoorsteen is ontstaan. AANRIJDINGEN In de St. Antoniusstraat had j.l. maandag een aanrijding plaats tus sen 2 personenauto's, waarbij al leen lichte schade ontstond. De aan rijding gebeurde toen de heer J. v. d. V. uit Waalwijk met zijn auto wegreed en daarbij te weinig ruim te open liet voor de andere auto, bestuurd door G. C. te Kaatsheuvel. De auto van C. werd licht bescha digd. Op vrijwel dezelfde wijze had woensdag op de Loeffstraat 'n aan rijding plaats. De heer A. V. reed 'shier met zijn groentewagen weg ven kwam toen in botsing met een personenwagen die werd bestuurd door B. uit Hedel. Hier werden bei de wagens beschadigd. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Wilhelmina M J dv A P van Beers- de Brouwer te Loon op Zand; J L zv L van der Linden-Voogd te Loon op Zand; Hendrikus J T M zv J H de Jorig-Kampman; Robertas J S zv F J Cortenbach-van Domburg; Maria H J dv H J van de Leur-van Bijnen te Drunen; Petrus A zv H F Jansen-Hessels; Johanna C F dv steeds voorradig. POELIERSBEDRIJF Thorbeckelaan 35 - tel. 2869 Waalwijk ix e'rb Op meer dan uitbundige wijze heeft het Baardwijks Ambrosius-gilde dins dag 7 januari de jaarlijkse statiedag in café 't Vosje" gevierd. De vie ring kreeg dit jaar een bijzonder tin tje, doordat de gildebroeders een 2- tal "vreemde eenden" in de bijt had den in de vorm van Cees de Lange en Kees Schilperoort, die vanuit 't Vosje" in Baardwijk in eendrachtige samenwerking met de gildebroeders hun programma "Draaien maar de ether instuurden. Cees en Lange en Kees Schilper oort werden 's morgens in 't Vosje" vorstelijk onthaald en er is door de gildebroeders samen met deze twee programmaleiders menig glas gehe ven. Het programma "Draaien maar..." dinsdagmiddag, dat van kwart over één tot twee uur in de ether was, werd mede ter gelegenheid van deze statiedag, die het Ambrosiusgilde iedere eerste dinsdag na het feest van Drie Koningen pleegt te vieren, ge heel gewijd aan het ontstaan van het gilde en het doen en laten van de gil debroeders. De secretaris L. van Huiten werd als eerste voor de microfoon geroe pen, om een korte uiteenzetting te ge ven over het ontstaan van het gilde. De heer H. Essink kreeg de gele genheid hier nog het een en ander aan toe te voegen en tevens iets te J M van de Snepscheut-Versteden; Johanna A C dv J Netten-Schoofs; Regina H M A dv L P Verwij me- ren-Razenberg; Cornelis A zv C Vrijhof-Hoeks; Johanna H dv C L Hilgerdenaar-van Dongen; Nancy S dv H W Lijbers-van der Bijl. Overlijden: Petrus J Danckaert, 75 j. echtge noot C J Didden. Huwelij ks-aangiften: W G van de Pas, 31 j. en O E J Kroot, 33 j. beiden te Waalwijk; J A Klerkx, 29 j. en A C A van Cromvoirt, 22 j. beiden te Waal wijk; F J Boots, 25 j. te Amster dam en T A H Janssen Daalen, 25 j. te Waalwijk. Huwelijken: H J Pruijssers, 24 j. te Sprang-Ca- pelle en A J Treffers, 24 j. te Waal wijk. Ingekomen: S H W L Scheffers van Tilburg; M W Kramer van Tilburg; A H M Vos van Frankrijk; L M A van Heesche en echtg. van Venlo; J F M Pon jé van Valkenswaard; A T M Brohm en echtg. van 'sHertogen- bosch; E A M Baeten en echtg. van Gilze ca.; C A Witteveen van Loon op Zand; A A Molenbrugge van Drunen; C Verduijn van Drunen. Vertrokken: AC Backx naar Goirle; E M F de Leijer naar Roermond; J Smits naar Veghel; W van Kleef naar Arnhem; P J Dalmaijer naar Brakel; J Jong en gezin naar Hoorn; A J Treffers naar Sprang-Capelle; A Beekmans naar Ravenstein; ALA van der Steen naar Sprang-Capelle; J M M j van der Burg naar 's-Hertogen- bosch; A C Blom naar Wuppertal- Barmen; J J Timmermans naar Den Haag; D A Mans naar Sprang- Capelle; G van den Akker naar Loon op Zand; J J Smits naar Ma kassar; M J T ter Huurne naar 's-Hertogenbosch; R de Vaan en gezin naar Drunen; M J A Traa naar Helvoirt; B A Willemsen en gezin naar Groningen; W H Damen en echtg. naar Australië; H D van Ley en naar München; H T Schaaf naar Afrika; ACM van de Ven naar Dongen. Verheugend nieuws zo kort na de start van 1964 voor de gemeente Loon op Zand en in het bijzonder voor het dagelijks bestuur en het se- cretariepersoneel. Het gemeentebestuur ontving namelijk maandagmor gen een schrijven van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, waarin wordt medegedeeld, dat in oktober van dit jaar de rijksgoedkeuring voor de bouw van een nieuw gemeentehuis in uitzicht wordt gesteld. Bij een normaal verloop kan het gemeentebestuur dus over drie jaar vanaf heden een lang gekoesterde wens vervuld zien. Goedkeuring in najaar te verwachten Daarmee zal dan een einde komen aan een affaire, welke reeds sedert 1949 hangende is. In dit jaar werden immers reeds de plannen geopperd voor 'n nieuw gemeentehuis, waarvan in 1956 een maquette gereed kwam. De bestedingsbeperking was toen ech ter oorzaak, dat van de realisering voorlopig niets zou komen. Intussen werd de noodzaak voor een nieuw on derkomen steeds dringender. De gemeenteraad werd o.a. van zijn vergaderzaal beroofd, omdat men deze ruimte nodig had voor een se cretarie-afdeling. Hierdoor moest dit college 's winters in het gebouw van openbare werken en 's zomers in het restaurant van het natuurpark De Ef- teling zijn vergaderingen houden; 'n wat ongebruikelijke situatie. Daarmee waren de moeilijkheden slechts ten dele opgelost, want wanneer b.v. een bezoeker een vertrouwelijk gesprek met sommige ambtenaren wenst, dan is daarvoor geen enkele ruimte be schikbaar. Het bouwvallige raadhuis, een voor malig herenhuis, dat bij aankoop in 1920 reeds gebreken vertoond zou hebben, doch desondanks met een personeelsuitbreiding van 5 in dat jaar tot ruim 20 thans, tot heden nog steeds dienst heeft gedaan, verkeert momenteel in een desolate toestand. De gehele dakconstructie is dermate deplorabel, dat gevaar voor instorting zeker niet denkbeeldig is. Bij hevige regenbuien moet alle mogelijke mate riaal worden aangesleept om het over al doordringende water op te vangen. De toiletten zijn wegens onvoldoende ontluchting vies en voldoen niet aan de huidige normen. Zoldervloeren zijn slecht en buigen tussen de balken door enz. De arbeidssfeer van het personeel werd door deze onhebbelij ke toestand en door de te kleine werk ruimte zeker getemperd. Aangezien de goedkeuring voor een nieuw gemeentehuis maar steeds op zich liet wachten en ondanks het feit dat het gebouw toch "oud" zou blijven, werden kortgeleden plannen gemaakt om tot algehele restauratie over te gaan, waarvan de kosten be groot werden op circa f 59.000, - Gelukkig kan dit niet geringe bedrag door de toegezegde goedkeuring een 1 betere bestemming worden gegeven. Radio programma ..Draaien maar gewijd aan Baardwijks gilde vertellen over de sfeer die er in het Ambrosius-gilde leeft. Verder kon men tijdens dit radio programma de stemmen beluisteren van de koning Frans Reeken, W. Pul lens, die tweemaal koning is geweest, M. H. Pullens, gedurende 52 jaar lid van het Ambrosiusgilde en de heer A. van Huiten, 82 jaar oud en daardoor het oudste lid van het gilde. De heer Litzroth kreeg van de heer de Lange de gelegenheid om de gelddiefstal uit zijn slijterij, nog eens uit de doeken te doen. De heer de Lange knoopte hier prompt 'het verzoek aan vast het gestolen geld bij 't Vosje" terug te brengen. Ook het enige vrouwelijke lid van het gilde, mevrouw van Hui- ten-Jansen, echtgenote van de secre taris, kreeg de gelegenheid om voor de microfoon het woordje te doen, het laatste woord was aan de heer A. van Huiten, die in het kort een dank woord bracht aan de heer Cees de Lange en de heer Kees Schilperoort. "Dit is een van de grootste dagen uit mijn leven geweest", zo besloot het 82-jarige hoofdman van het gilde. Eerder op de morgen had het gilde in de parochiekerk van Baardwijk de H. Mis bijgewoond, waarna in 't Vosje" werd aangezeten aan het ont bijt. 's Avonds na het diner, waarbij ook de dames genodigd waren, ver zorgde het cabaretgezelschap Ore mans uit Vlijmen de verdere rest van de avond. vincie heeft nu besloten tot recon structie van de weg Loonopzand - Kaatsheuvel over te gaan. De weg wordt voorzien van een nieuw weg dek en zal worden verbreed tot 7 m. In verband met de nieuw aan te leggen weg Tilburg - Waalwijk - Gorcum is de gemeente Tilburg reeds geruime tijd bezig met het aanleggen van een viaduct over het Wilhelmina- kanaal. PLUIMVEE-NIEUWS Op de zaterdag en zondag j.l. te Waalwijk gehouden pluimveeten toon stelling behaalden onderst. Kaatsheu- velse fokkers de volgende resultaten: C. v. d. Oort met zijn Antwerpse Baardkrielen, jonge hanen le prijs ZG en 2e prijs GG; jonge hennen le prijs ZZG en 2e prijs ZG. P. J. Els- hout met Minorca-krielen, oude hen le prijs ZG en met jonge haan en jonge hen beiden le prijs ZZG. G. Trommelen met Rex-konijn (Castor), oude ram le prps ZG en jonge ram le prijs G,: M. Verwater met Rex- konijn, witte jonge voedster le prijs ZG. DRIE SLACHTOFFERS VAN GLADDE WEGEN Enkele personen werden zondag middag slachtoffer van de plotseling opkomende gladheid. De 48-jarige mevr. J. v. B.-O. kwam voor haar woning in de An toniusstraat zo ongelukkig te vallen, dat zij bewusteloos werd binnenge dragen. De hulp van dokter A. de Vries uit Loon op Zand was nog juist op tijd. Nadat mevr. B., die een her senbloeding bleek te hebben opgelo pen, geestelijke bijstand was verleend, werd zij naar het ziekenhuis in Til burg overgebracht, waar ogenblikke lijk operatief werd ingegrepen. Naar we vernamen nam de toestand daar na een gunstige wending. OMLEGGING VERKEER. In verband met de reconstructie van de provinciale weg tussen Loonop zand en Kaatsheuvel, waarmee maan dag een begin is gemaakt, is het ver keer tussen Waalwijk en Tilburg over deze weg omgelegd. Het verkeer van de richting Til burg komende, gaat nu over de Kraanvenseweg, Duiksehoef, Bernse- hoef, Marktstraat, Gasthuisstraat, Leo 'XHI-straat, v. d. Elzenstraat, Vaartstraat naar de provinciale weg. Het verkeer van Waalwijk naar Tilburg gaat via de Vaartstraat, Roes tenbergstraat, Hoofdstraat, Pepersr., naar de Zijstraat in De Moerom vandaar over de Middelstraat en Hei bloemstraat op de weg Dongen - Til burg te komen. Zoals bekend heeft het Rijk voor de nieuw aan te leggen Rijksweg Til burg - Waalwijk - Gorcum nog géén gelden geschikbaar gesteld. De Pro- Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel De 67-jarige mej. H. v. d. K., por tierster van het pension Bethlehem in de Gasthuisstraat, maakte voor de deur van het pension een val. Zij moest naar het ziekenhuis in Waal wijk worden vervoerd, waar eveneens operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Tenslotte kwam de 59-jarige mevr. W. v. d. H.-Vl. in de Gasthuisstraat te vallen, tengevolge waarvan zij een arm brak. DRIEKONINGEN-FOLKLORE VIEL TEGEN Al vroeg trokken maandag de drie koningen-groepen langs de huizen. De plaatselijke V.V.V. onder lei ding van de heer Tuerlings had prij zen in het vooruitzicht gesteld voor de best voor de dag komende groe pen. 's Avonds werden de groepen in het patronaat door een deskundige jury beoordeeld. Door het gemis aan voorafgaand contact met het schoolpersoneel (van wege de vakantie) was niet alleen het aantal maar ook de verzorging van de deelnemers minder in vergelijking met voorafgaande jaren. Bovendien maakten ook niet allen van de gele genheid gebruik om zich voor de jury te presenteren. Van de zestien groe pen, die dit we), deden, kregen slechts enkele een voldoende voor hun aan kleding, attributen en zang. De heer Tuerlings kondigde na afloop nog aan, dat het volgend jaar alle groe pen in optocht naar de kerststal op de Markt zullen trekken om daar ge zamenlijk te zingen. De vier beste groepen waren 1 Trimbach-v. d. Heijden-v. Wezel 143 pt.; 2 Terhorst-Broos 133 pt.3 Schoenmakers-de Man 132 pt,; 4 groep Wijtenburg 128 pt. HAMONIE HIELD JAARVERGADERING. Bijna alle leden van de harmonie St. Jan waren zondag j.l. present, toen dit gezelschap zijn jaarvergade ring in zaal P. van Dun hield. Nadat de verslagen van voorzitter en penningmeester waren goedgekeurd, werden de verschillende agendapun ten op een vlotte wijze afgewerkt. Voorzitter J. Bisseling wees nog op de geslaagde feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan en bracht nog eens hulde aan het feestcomité, dat zo enorm veel tot het welslagen daarvan had bijgedragen. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen, waarbij de heer J. v. d. Hoven (Prinses Marijke- straat 1) tot secretaris werd benoemd. De heer G. B. van den Berg, Willem de Zwijgerlaan 53, werd toegevoegd als administrateur. Voorts werd besloten dit jaar zowel met de harmonie als met de drum band aan een concours deel te nemen. De statie-dag zal gehouden worden op zaterdag 18 januari. Tijdens de komende carnavalsdagen zal een ge- costumeerd bal gegeven worden op maandag 10 febr. Al dauwtrappend zal zondag 3 mei een bezoek worden gebracht aan de muziekvrienden te Waspik. Tenslotte sprak de voorzitter de hoop uit, dat bij de komende dona teursactie wederom op de steun van de gehele bevolking gerekend zal mo gen worden. DISCUSSIE-AVOND LEVENSSCHOOL. Zelden is op de Levensschool voor jongens te Kaatsheuvel een ouder avond zo bijzonder geslaagd als dins dag j.l. Geslaagd vanwege de uitste kende opkomst (circa 70 ouders), als mede door het levendige programma. Na een korte inleiding van direc teur Annegarn, werd vertoond de film "Het Gerucht" van Kees Brusse. Een film, waarin het probleem van de tijdige sexuele voorlichting aan de orde wordt gesteld, alsmede diverse problemen, die het gevolg kunnen zijn van een tekort aan liefde van de ouders. Na deze film formeerden zich ne gen groepen, die onderlingen gingen discussiëren over vijf vragen, die naar aanleiding van de film waren gesteld. Er ontspon zich een hartverwarmen de discussie, waaraan alle ouders enthousiast deelnamen. Woordvoer ders van iedere groep gaven daarna de mening van de groep weer in een gezamenlijke bespreking. Tenslotte gaf het leidersteam van de Levens school in het kort zijn visie op de ge geven antwoorden. Om kwart over elf werd deze ouderavond besloten met een dank woord van de heer Annegarn voor de enthousiaste deelname. Zeker is duidelijk geworden, dat het deze avond gebruikte systeem voor herhaling vatbaar is. A. C. KAATSHEUVEL HOUDT COMPETITIE-RIT. Ijs en weder dienende wordt zon dag 12 januari de uitgestelde de- cember-rit voor het clubkampioen schap der A. C. Kaatsheuvel verre den. De rit is uitgezet door de heren H. Trommelen en K. v. Gils volgens het bolletje-pijltje-systeem, en gezien het succes van deze ritten het vorig jaar, zal er ook ditmaal wel veel ani mo zijn. Alleen bij zeer slechte weers omstandigheden wordt de rit uitge steld. De start is om twee uur bij ho tel Euphonia. DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon opzand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkel man te Sprang worden waargenomen door dokter K. van Tuijn, Vossen- bergsëlaan 21, Kaatsheuvel, telefoon 04167 -2006. A AGENDA. Apollotheater Zaterdag 20 uur en zondag 18 u. De wraak der Saracen en. 14 jaar. Zondag 20.30 uur: Alleen de zon was getuige. 18 jaar. Gildenbond Zaterdag 14 uur songfestival ten bate der missie. Euphonia Zondag 19.30 uur jeugdbal mu ziek The All Stars. Café P. v. Dun Vrijdag, zaterdag en zondag per soonlijk kampioenschap hoofdklas libre. DE SCHUTTERS VAN ST. CRISPIJN De schutters van St. Crispijn zullen za terdag 11 januari in zaal Vermeulen hun statiedag gaan vieren. Gezien het vrucht bare jaar dat achter de rug is, zij allen dit feest hartelijk gegund. RIKCONCOURS. In zaal Concordia heeft zaterdag 11 jan. a.s. een rikconcouis plaats dat georgani seerd wordt door biljartvereniging Central. Er zijn vele mooie prijzen. Aanvang 8 uur. DOKTERSDIENST. Het weekend, zaterdag 11 en zondag 12 januari, zal de doktersdienst worden waar genomen door Dr. Raaijmaakers, Hoofd straat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. AGENDA. Zaal Concordia Zaterdag 11 jan. Rikken. 8 uur. Zaal de Leeuw Balavond 11 januari, The Playing Rockers, 8 uur. Zaal Vermeulen Zaterdag 11 januari, Statiedag St. Cris- pijn-schutters. Woensdag 15 en donderdag 16 januari, Boerinnenbond. Persoonlijk kampioenschap le klas libre J. van Berkel (N.A.S.) kampioen De finale om het persoonlijk kam pioenschap le klas libre, welk van donderdag 2 tot en met maandag 6 januari in café De Steenbakker van L. van Berkel werd gehouden onder leiding van de b.v. N.A.S., is in een welverdiende overwinning geëindigd voor de zoon van de hos pes, Jan van Berkel, die dus lang zamerhand de vruchten begint te plukken van de vele wijze lessen, welke districtsvoorzitter J. van der Kaa hem in het verleden heeft ge geven. Het werd echter een kampioen schap op het nippertje, en dank zij een iets beter gemiddelde (0.08) dan nr. 2, A. Snoeren, die met een gelijk aantal matchpunten eindig de, en tevens de eer toekomt de nieuwe kampioen in de laatste par tij een nederlaag (de enige) te heb ben toegebracht. Overigens is er in dit tournooi wel bikkelhard, maar allesbehalve sterk gespeeld.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 14