L1NDIS& GYR VERS VAN DE PERS 10% korting VOLLEDIG PENSION ervaren naaimachine-monteur aankomend timmerman Corveeër BEDDEN a. enige ervaren STIKSTERS en STIKKERS b. een goede kracht voor de ZWIKKERIJ N WAALWIJK De nieuwe Bruynzeel Finélux vloer leuke vriendin H. A. v. d. POL Ascot CRESCENDO STEENBERGEN'S SCHOENFABRIEK N.V. KAATSHEUVEL 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 JANUARI 1964 15 Landbouw BRUIDSJURK Adverteert in dit blad GUM EK Markt. tel. 2809 Beter en voordeliger „De Pelikaan" BAYENS werkster voordelig te koop Abonneert U op dit blad M. J. Vesters Schoenfabrieken n.v. ontwerper Kaatsheuvel (rf /7) overledersnijders voeringledersnijders schalmer afmakers finishers personeel voor de onderwerkafdeling P. H. Vloemans Schoenfabriek n.v. Kaatsheuvel V Grotestraat 183 Tel. 04160-2334 H. Dekkers maakte het hoogste par tijgemiddelde (10.-) en de hoogste serie (84), doch moest desondanks met een derde plaats genoegen ne men. De maandagavond was reeds ver gevorderd toen voorzitter v. d. Kaa kampioen v. Berkel op de gebrui kelijke wijze huldigde met het over handigen van de bondsmedaille, en hem veel succes toewenste als ver tegenwoordiger van het district in de strijd om het gewestelijk kam pioenschap. De uitslag was: I. J. van Berkel (NAS) gem. 540 12 pnt. 2. A. Snoeren (De Dreef) gem. 5.32 12 pnt. 3. H. Dekkers (Efteling) gem. 5.82 8 pnt. 4. A. Voogd (Euphonia) gem. 5.04 6 pnt. 5. H. Soeterboek (Euphonia) gem. 4.85 6 pnt. 6. P. Klaassen (Efteling) gem. 5.17 4 pnt. 7. C. v. Boxtel (NAS) gem. 5.02 4 pnt. 8. W. Mandemakers (HKS) gem. 4.55 4 pnt. Persoonlijk kampioenschap Hoofdklas libre Vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 januari a.s. worden in café P. v. Dun de wedstrijden gehouden om 't persoonlijk kampioenschap hoofd klas libre. Het tournooi wordt ge organiseerd door de b.v. K.O.T.. De partij lengte bedraagt 250 car. Deelnemers zijn M. v. Corstanje (Altijd raak), J. Damen (HGL), R. v. Dinteren ('t Centrum), C. Netten (KOT), G. Snoeren (HKS) en H. Snoeren (K. O.T.). Het programma ziet er als volgt uit Vrijdag: 7.00 uur: M. v. Corstanje -G. Snoeren; 8.45 uur: J. Damen- C. Netten; 10.30 uur: R. v. Dinte- ren-H. Snoeren. Zaterdag: 1.00 uur: H. Snoeren-C. Netten; 2.45 uur: M. v. Corstanje- J. Damen; 4.30 uur: G. Snoeren-R. v. Rinteren; 6.15 uur: C. Netten-M. v. Corstanje; 8.00 uur: R. v. Dinte- ren-J. Damen; 9.45 uur: G. Snoe- ren-H. Snoeren. Zondag: 1.00 uur: R. v. Dinteren- M. v. Corstanje; 2.45 uur: C. Netten- G. Snoeren; 4.30 uur: H. Snoeren- J. Damen; 6.15 uur: C. Netten-R. v. Dinteren; 8.00 uur: M. v. Cor- stanje-H. Snoeren; 9.45 uur: G. Snoeren-J. Damen. Indien de spanning dit vereist, zullen de partijen op de laatste dag worden gewijzigd. De mannen van de San Pablo. Richard Mckenna. Hollandia Baarn. "De mannen van de Sail Pablo" geeft de geschiedenis weer van een oude Ameri kaanse kanonneerboot, die een overblijfsel vormt van de Spaans Amerikaanse oorlog, en van de bemanning die er op leeft. De plaats waar de "San Pablo" de geschiede nis vormt is gelegen in China, in de woe lige strijd van de grote revolutie in de ja ren twintig, toen China zich voor het eerst onder leiding van de Kwoningtang liet gel den als zelfstandige natie. De auteur, Ri chard Mckenna is er in geslaagd om in bijna 500 pagina's tekst, een spannend geheel te formeren. Het boek vormt daardoor een briljante herschepping van het leven in die dramatische periode. Men zal begrijpen, dat het boek "De mannen van de San Pablo" niet zozeer een historische weergave is van de dagen, waarin de kanonneerboot weer van zich deed spreken, dan wel een schit terende samenbinding van avonturen en ge- i vechten. Het boek is in een prettig leesbaar lettertype uit de pers gerold en zal bijzonder veel avonturenliefhebbers weten te boeien. Kapitein Newman, psychiater in oorlogstijd. Leo Rosten. Hollandia Baarn. In het boek "Kapitein Newman, psychia ter in oorlogstijd", wordt de lezer geconfron teerd met een bizarre verzameling van man nen, die ergens en om welke redenen dan ook, geestelijk zodanig zijn geschokt, dat niets abnormaals hen vreemd is. De pa tiënten die in dit boek van Leo Rosten worden afgeschilderd, stikken bij wijze van spreken in hun misère, zijn verdoofd ofwel opstandig en hostiel, gehallicuneerd door de meest verschrikkelijke herinneringen, die voor hen een spookachtige wereld vormen. Temidden van deze mensen staat kapitein Newman, als doodgewoon mens met al zijn fouten en onhebbelijkheden, als een man met een warm hart, begenadigd met de in tuïtie voor 'het lijden van de naasten. Het boek is onvergetelijk geworden, doordat het een verhaal vormt voor iedereen, waardevol instructief voor vakmensen. Diana kwam in mijn leven. R. F. Delder- field. Ziüd-HoIIandsche Uitgeversmij. Dit boek van R. F. Delderfield, vormt een boeiende liefdesroman van twee jonge men sen, die haar ontstaan vindt, als het jonge meisje Diana, de eenvoudige volksjongen John van de dood redt. Een groot bezwaar ontstaat er wanneer de twee liefde voor elkaar hebben opgevat, namelijk de muur van maatschappelijke verschillen, die tus sen hen beide in staat. Diana, de dochter van de rijke financier, wordt door deze red ding geplaatst naast de dromerige John, die werkzaam is in een tweedehands meubel zaak, en die daarna zijn carrière zoekt als journalist. "Diana kwam in mijn leven" vormt een zo fris en karaktervol boek, dat de lezer niet met lezen zal kunnen ophou den, omdat deze in wezen tragische liefdes idylle iedereen diep zal raken. Meesterlijk en geheel vrij van centiment beschrijft de auteur de ontluikende liefde van de roman tisch dromerige John voor wie de ontmoe ting met Diana 'n totale ommekeer in zijn leven betekent. De grote strijd. Walter O'Meara. Zuid- Hollandsche Uitgeversmij. Het boek van Walter O'Meara speelt zich rond 1800 af in het Noord-Westen van Ca nada, waar de 22-jarige Daniël Harmon, in dienst van een pelshandel rondtrekt. Wanneer hij eindelijk naar zijn geboorte plaats terugtrekt, ontmoet hij in Montreal een knap meisje, dat hem echter afwijst. Ondanks dat blijft zij hem brieven schrij ven, die Daniël nog meer doen voelen hoe eenzaam hij door het leven gaat. Het boek, waarin de lezer kennis maakt met de eigenaardige levenswijze van de indianen, die "in vrede leven" met de blanken, met het lot van de indiaanse vrouwen en meis jes in hun omgang met het samenraapsel van mannen, vormt een intens boeiend ver haal, dat door zijn historische kijk op de geschiedenis van het noordelijkste gedeelte van Amerika, als door de diep menselijke inhoud van de vele bijzondere mensentypen, die erin naar voren worden gebracht een waardevol bezit. De donkere ster. Paul Elbogen. Zuid- Hollandsche Uitgeversmij. Op fasoinerende wijze treedt in deze ro man Ira Aldridge, He grootste negeracteur, die ooit heeft geleefd, als "de donkere ster" naar voren. Het boek gaat terug naar de jaren waarin "de donkere ster" nog als negerjongen het normale leven leidt in Afrika. In zijn leven komt eerst goed ver andering wanneer op zekere dag de blanke slagenjagers een inval doen in het dorp om de bevolking als slaven, geketend mee naar jAmerika te voeren. In zijn moeilijke jaren op de plantage vindt hij gehoor bij de blan ke plantagedokter, terwijl de jongste doch ter van de plantage-eigenaar in hem een ideale mens ontdekt en liefde voor hem op vat. De weg naar een verder geluk wordt voor hem opengelegd, wanneer Edmund Kean, in hem een groot acteurstalent ont dekt. "De donkere ster" vormt een levensware ontroerende roman en is een meesterwerk, waarin op diep menselijke wijze een geniale zoon van Afrika tot ons komt. Terecht werd dit boek een groot succes, in onze tijd waar in miljoenen zich verzetten tegen de rassen discriminatie. 24 augustus 1572 De Bartholomeusnacht. Philippe Erlanger. Hollandia Baarn. De onmenselijke slachting van de 24e augustus 1572, waarbij duizenden Hugeno ten het leven lieten, pleegt voornamelijk te worden toegeschreven aan de verraderlijke politiek van Catharina de Medici. Ook Philippe Erlanger, de auteur van dit boek, verheelt haar beslissende aandeel niet, maar komt tot de gevolgtrekking dat nie mand van de verantwoordelijke regeerders, behalve de zielsziëke jonge koning, wiens meningen niet ter zake deden, deze Parijse bloedbruiloft heeft doorzien of gewild. Met zorg heeft de auteur de factoren afgewo gen, die tot de uitbarsting hebben geleid. Het drama van bartholomeusnacht kan al leen maar worden begrepen, als wij het midden in zijn tijd plaatsen. Het draagt het stempel van de zestiende eeuw, die tege lijk humanistisch was, fanatiek, heldhaftig en wreed. Het boek is verlucht met 15 pa gina's foto's. Affaire Nina B. Johannes Mario Simmel. Zuid-Hollandsche Uitgeversmij. In de roman "Affaire Nina B" wordt de lezer deelgenoot van het levensavontuur van een eenvoudige taxichauffeur, die de ver dere toekomst tegemoet treedt met een niet geheel blanco strafregister. Deze omstan digheid is er de aanleiding toe dat Julius Brummer in hem een goede werknemer ziet bij zijn duistere praktijken. De taxi chauf feur, Robert Holden, weet zich niet meer van hem los te maken, nadat hij is gecon fronteerd met de vrouw van Julius Brum mer, Nina Brummer, die sprekend op de vermoorde vrouw van de taxichauffeur lijkt. Robert Holden wordt steeds dieper in de manipulaties van Brummer betrokken. Maar langzaam groeit in Holden een liefde voor Nina Brummer, die inmiddels een intense haat tegen haar gewetenloze echtgenoot is gaan koesteren. De auteur is er op bijzon dere wijze in geslaagd de aandacht van de lezer op het boek geconcentreerd te hou den. Het boek is verlucht met fraaie kunst druk filmfoto's. Zo leefden de Indiërs in het oude India. Jeannine Auboyer. Hollandia Baarn. Een schitterende uitblinker in de serie „Zo leefden...", vormt het boekwerk van Jeannine Auboyer, getiteld: "Zo leefden de Indiërs in het oude India". In dit boek, dat een periode van om streeks duizend jaar omvat, wekt zij heel 't verleden van India, gecompliceerd en fijn als het was, weer tot leven. Het tijdperk van negen eeuwen heeft betrekking op de pe riode waarin op het historische vlak Indië tot tweemaal toe een politieke eenwording van zijn gebied heeft gekend. Op het gods dienstige vlak verkeerden zowel het Brah manisme als het Buddhisme nog in hun bloeitijd. Op artistiek gebied is dit de meest werkzame periode. Het boek dat een aanbe veling meekreeg van Z.Exc. R. K. Tandon, ambassadeur van India, is geïllustreerd met 16 pagina's foto's en 36 tekeningen. Het boek: "Zo leefden de Indiërs in het oude In dia" zal zeker, nu het moderne India zo veel belangstelling geniet in de westerse landen, bij velen een dankbaar onthaal vin den. BEZINT EER GE BEGINT. Nu de oogst van het land is en het vee opstal, maakt de boer opnieuw zijn plannen klaar voor het komende seizoen. Ook aan de bemesting zal hij weer de nodige aandacht moeten besteden. Door een te éénzijdig gebruik van de meer gezuiverde kunstmeststoffen in de laatste jaren, is de aanvoer van sporenelementen in de grond ver minderd, waardoor er tekorten aan deze elementen zijn gaan ontstaan. Naast het gebruik van organische meststoffen is het daarom aan te he velen de kunstmeststoffen te geven in die vorm, waarbij naast de hoofdele menten verschillende waardevolle ne venbestanddelen voorkomen. We den ken hierbij aan chilisalpeter, slakken- meel en laag procentige kalizouten. Bij duidelijke tekorten aan sporenele menten gebruike men speciale sporen elementmeststoffen, zoals koperslak- kenbloem. Het grondonderzoek van de laatste jaren heeft bovendien aangetoond dat de kalktoestand van vele bouwland percelen speciaal op zand, dalgrond, rivierklei en löss, veel te wensen over laat. Het gebruik van mengmeststoffen geeft hier wel het voordeel van ar beidsbesparing, maar het grote na deel van deze meststoffen is toch wel dat zij verzurend werken. Op gron den die gevoelig zijn voor verzuring, kan men dan ook beter meststoffen gebruiken die de kalktoestand op peil houden, zoals slakkenmeel ,en kalk- salpeter. De toepassing van deze meer veel zijdige meststoffen betekent een eco nomischer bemesten. R.K. Meisje, 21 jaar, zoekt om de weekends gezellig mee door te brengen. Br. m. foto onder nr. 4318 bur. v. d. blad. TE KOOP maat 42-44, met toebehoren. Adres: Leo XIII straat 14, Kaatsheuvel SNELREINIGEN T.V. en RADIO- SERVICEDIEN ST Costuum Japon Pantalon 2.75 1.75 1.00 staat steeds voor U klaar Radio- en Televisiedienst Grotestraat 211 Waalwijk Tel. 2565 Stationsstraat 90, Waalwijk Telefoon 2822 Voor een goede PL ATENWIS SELA AR of PLATENSPELER naar f 1.00 f 1.00 f 0.98 f 1.00 Stationsstraat 67 Tel. 2456 DEZE WEEK: 12 sinaasappelen 4 Grape Fruit Bananen per kilo Cox Orange 1% kilo Goudreinetten 2 kilo f 1.00 Volop zoute snij en spercie- bonen. DL KLEIJN-TUMMERS Stationsstraat 18 Tel. 2635 Alles om uw haar ZELF TE VERZORGEN Haarlak, kleur spoeling, shampo, versteviging, home permanent, haarcreme enz. enz Drogisterij -Parfumerie Stationsstraat 63-65, Waalwijk Wij hebben DAVIT AMON 10 Onontbeerlijk in de winter maanden. 1 dragee per dag, vanaf 2.20. Drogisterij Van Amelsvoort Aan de Markt - Kaatsheuvel Telefoon 2286 Kopen zaterdag 1.30-2 uur Mannenkanaries a 10. Poppen 3.50; Bastaard-put ters 11.Zebravinken, grijs en bruin 3.50 p. k. Witte 5.p. k.; Graspar kieten 3 p. k.; Deense bonte 4.50 p. k. Grotestraat 89, Waalwijk GEVRAAGD flinke zelfstandige voor de schoonmaak. Hulp aanwezig. Maison v. d. SANDEN Stationsstraat 26, Waalwijk BOERENGERIEFHOUT BOONSTAKEN BRANDHOUT alles op stam, gelegen Wan delbos „De EFTELING. Te bevragen des avonds en zaterdags bij J. KLIJN, Sprangsevaart 6 Kaatsheuvel vraagt voor enkele van haar vrouwelijke employé's in Waalwijk of omgeving. Aanmeldingen liefst zo spoedig mogelijk aan onze afdeling Personeelszaken, Vredesplein 4, Waalwijk. vraagt die in hoofdzaak zelfstandig belast zal worden met het onderhoud van de stikkerij-machines Schriftelijke sollicitaties kunnen, onder vermelding van leeftijd, op leiding en ervaring worden ingezonden aan de afdeling Personeels zaken, Postbus 2 te Kaatsheuvel. Pullmann Peerless Auping ov vi Epeda Ubica «Pf 1 ibrrov tj Schuimrubber bedden Pirelli en Dunlop Karaktervolle schoonheid Buitengewoon duurzaam Minimaal onderhoud Overal legbaar n Van tropisch hout Een Bruynzeel product Gelegd per m2 f 18.50 bbobd VRAAGT: Hoog loon -K Prettige werkkring Aanmelden: Peperstraat^ 20 Kaatsheuvel: Noordstraat 17 Waalwijk; Weth« Smoldersstraat 24 Waalwijk; Schotse Hooglanderstraat 38 Waspik. zoekt Gegadigden kunnen zich voor nadere inlichtingen da gelijks aan het bedrijf vervoegen. Voor een nadere afspraak kan men ook schrijven of bellen (04167 - 2741) naar Peperstr. 12 te Kaatsheuvel. ■Sa. J'JttiJtu iuJ L' I I Het oudste en vertrouwdste adres sinds 1825

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 15