FILMJOURNAAL WASPIK Smidje Verholen en de rare alchimist Musis Sacrum Luxor Piipol houdt Geen speciale maatregelen voor O.L.S. te Waalwijk 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 JANUARI 1964 2 n rr m Snuif en wrijf HET LIJK m BE MAND B__?^2Lsmetteloos zuiver Provinciaal nieuws DE SCHAT AAN HET ZILVERMEER. Naar het bekende boek van Karl May heeft regisseur Harald Reinl een prachtige kleurenfilm gemaakt, die vrijdag t/m zondag te zien zal zijn. Het verhaal kent vrijwel iedereen, maar om het geheugen wat op te fris sen zullen wij hieronder een korte beschrijving geven. Fred Engel roept de hulp van Old Shatterhand en Win- netou in om de schat in het Zilver- meer te bemachtigen. Hij wordt ech ter door een bende bandieten, aange voerd door de beroepsmoordenaar Cornel achtervolgd en deze maakt 't hem erg lastig. Hij weet een bloeddorstige India nenstam tegen Old Shatterhand en de zijnen op te hitsen en slechts door het opperhoofd van de stam te verslaan, kan Old Shatterhand de doorgang door het land der Utes vrij maken. Wanneer zij bij het Zilvermeer zijn aangekomen, blijkt Cornel hen al voor te zijn geweest, want hij is met zijn bandieten al in de grond waar de schat zich bevindt doorgedrongen. Bij het zien van de fantastische rijk dommen stijgt het de schurken naar het hoofd en in een helse strijd ver moorden zij elkaar. Alleen Cornel blijft over. Ook hij zal de grot ech ter niet meer verlaten, want wanneer hij op het punt staat de rijkdommen mee te nemen, stort de grot in elkaar en verdwijnt Cornel met de schat naar de bodem van het meer. In de hoofdrol Lex Barker. Toegang 14 jaar. - s1 s?mMJ REVOLVERDUEL IN DURANGO. Dan Tomlinson, leider van een bende bandieten, wil van nu af aan de rechte weg bewandelen en deelt dat zijn mannen mee. Zijn opvolger, Dun- ston, geeft hem echter 30 dagen om zich weer bij de groep aan te sluiten. Dan is echter niet van zijn plan af te brengen en gaat op weg naar zijn meisje en onderweg ontmoet hij een 10-jarige jongen. Ook die neemt hij mee naar Judy, die er aanvankelijk niets van wil weten om het kind in huis te nemen. Hij wordt dan kassier bij een bank en al spoedig komen zijn vrien den opdagen en brengen hem in een zeer moeilijke positie. Of hij moet zijn kameraden verraden, öf hij moet zelf achter de tralies. Hij verliest 't laatste en wanneer hij goed en wel in de cel zit, krijgt hij al een kans om te ontsnappen, die hij met beide han den aanpakt. Het gestolen geld haalt hij bij de schurken terug en één voor één schudt hij ze van zich af. Alleen Duston neemt hij mee naar de sherrif om zich van alle blaam te zuiveren. SLACHTOFFER. Jack Barrett is een jongeman, die in de gevangenis zelfmoord pleegt om aan de ondervragingen te ontkomen. Hij heeft wel geprobeerd om met een advocaat in contact te komen, doch deze wilde geen contacten met de vermoorde jongeman. Hij voelt zich Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door George Bagby 19. Toen was het dat ik de hemel be gon te danken. De manier waarop Schmitty de zaak speelde zou voor ons de kostbare tijd betekenen. Het zou volkomen boven de pet gaan van een gewone politieagent die de jongen mee zou brengen. Op eigen houtje zou hij zeker niets onderne men. Hij zou z'n superieuren waar schuwen en die zouden weer niet beter weten te doen dan de Guar- dia Civil in te schakelen. Pas als de Guardia kwam zou het er heet aan toe gaan, maar intussen zou Greg gearriveerd kunnen zijn. Als ik nu maar kon geloven dat Greg Neary iets kon uitrichten zou ik me heel wat beter hebben gevoeld. In ieder geval zag ik weer een zwakke hoop dagen. De jongen verdween en we wachtten af. Ik volgde gespannen de race van de seconden wijzer op mijn horloge. Schmitty vroeg me iets en ik schrok op. nu zelf schuldog aan de dood van de jongen en besluit zijn schitterende carrière op het spel te zetten om licht in deze zaak te brengen. Hij weet de personen die Jack hebben geprest om tot diefstal over te gaan te vinden doch hierbij komen zijn eigen daden uit zijn jeugd naar voren en ook zijn huwelijk dreigt tengevolge van deze zaak in het honderd te lopen. Hoe de film tenslotte nog zijn hap py-ending krijgt is maandag en dins dag te zien. Toegang 18 jaar. DE GEKKEN TREKKEN DE KAART. Danny Kaye is de man die gedu rende het weekend de taak krijgt om het bioscooppubliek met allerlei kol der te vermaken. Wij twijfelen er ech ter niet aan of ook in deze film zal hij daar geheel in slagen. Het ver haal draait allereerst natuurlijk om Danny, die in deze film de rol speelt van een onnozele jongen die per abuis in een gangsterzaak terecht komt, en waarvan hij hoogstwaar schijnlijk het slachtoffer van zal worden. Een gangster is namelijk ge pakt en op borgtocht weer vrijgela ten. Deze man voelt echter weinig voor deze vrijheid en besluit zijn massage-instituut op te blazen en zelf zal hij er de dood in vinden. Hij wil echter een van zijn klanten in zijn plaats bij de ontploffing de lucht in laten vliegen en door allerlei omstan digheden komt Danny voor deze taak 21 EHBO-DIPLOMA'S UITGEREIKT. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de zaal van café Montens, reikte loco-burgemeester J. van Dongen aan 21 geslaagden 't EHBO- diploma uit. De docent van de cursus die hier werd afgerond, dokter Wijffels, drong er bij de cursisten op aan de oefenavonden van de EHBO-vereniging te blijven bezoe ken, omdat alleen dan de opleiding practisch nut kan hebben. Als genodigden waren o.m. aanwezig de voorzitter van het Wit Gele Kruis, de heer van Erp oud-burgemeester, van Waspik, wethouder van Hooren, mej. Wfaaal, wijkverpleegster en dhr. en mevr. Ruytenbergh. De bijeenkomst werd voorge zeten door de president van de EHBO-ver. de heer A. van Gerwen. De geslaagden zijn: mevr. A. Smits-de Wit; mevr. F. Wiercx- Gijsman, de dames J. Smits, Ph. de Wit, G. Zijlmans, C. Verschuren, G. Akkermans, R. v. d. Hoof, M. van Hooren, A. Kuyten, A. Oerlemans, M. Rekkers, A. Ruyten bergh, G. Schmitz en de heren W. Sperber, P. v. d. Bergh, G. v. Dongen, A. de Graauw, M. Kamp en J. Quist. ALS JE MAAR GELD HEBT. De Waspikse toneelvereniging Entre Nous zal op 1 en 2 febr. a.s. een toneelspel van Wilfried Wroost opvoeren dat is getiteld „Als je maar geld hebt". De regie voert de heer P. de Hond. De uitvoeringen vinden plaats in de zaal van Hotel v. d. Schoot, aanvang 8 uur. VOLKSUNIVERSITEIT. Maandag 13 januari a.s. zal de heer An- negarn, directeur van de Levensschool te Kaatsheuvel, voor de Volksuniversiteit een practisch-opvoedkundige inleiding houden over het onderwerp "Problemen rond de school en beroepskeuze". De heer Anne- garn zal zijn spreekbeurt houden in de zaal van het Gemeenschapshuis in de Kerkstr. Aanvang 8 uur precies. WASPIKSE BILJARTBOND. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden in de competitie: Alt. Raak 1-HGL 14-6; HGL 2 - Uitkijk 2 8-2; Uitkijk 1 - WK 1 „Rook je iets, voordat je de mand opende?" vroeg hij. „Iets ruiken?" m'n stem sloeg ervan over. „Ik rook niets. Ik verwachtte niet anders dan dat het een mand met kleren zou zijn, of met beddegoed of zoiets. Ik had er geen flauw idee van wat het zou zijn." Schmitty knikte. „Dat is in orde," zei hij. „Ik meende iets te ruiken, maar ik denk dat het zó weinig was dat een knaap als die bezorger in zijn onervarenheid met zulke zaakjes niets zou merken, 't Is ook beter zo." „Als we dat de Guardia Civil maar aan 't verstand konden bren gen," kreunde ik. „Als ze maar naar ons willen luisteren." „Wat zou je ervan denken om al leen mij aan het woord te laten?" stelde Schmitty voor. Op dat ogenblik herinnerde ik me vaag hoe ik hem naar Spanje gelokt had omdat zijn commissaris vond dat Schmitty rust nodig had. Ik zette de gedachte van me af. Dat viel me niet zwaar en slechts gedeeltelijk omdat ik me dergelijke gedachten op dat ogenblik niet kon veroorloven. Er kwam bij dat ik hem aankeek en als de inspecteur er ooit welvarender en krachtiger had uitgezien, was het toch geweest in aanmerking. Hij weet zich wel te redden uit deze benauwde zaak, doch niet voordat hij in een serie lach wekkende verwikkelingen is geraakt. Het goede einde is echter ook hier verzekerd en het komt zelfs nog zo ver, dat we Danny in het huwelijk zien treden. Vrijdag t/m zondag voor personen van alle leeftijden. OPSTAND DER ROODHUIDEN. Dr. Seward, is een jonge arts en wordt naar een vooruit gelegen fort gezonden om daar als legerarts werk zaam te zijn. Hij weet dat hij een zware taak krijgt, want zijn voorgan gers waren knoeiers en dronkaards. Hij pakt de zaken echter goed aan en al spoedig is hij bij de manschappen een zeer gezien persoon. Ook de dochter van de comman dant van het fort is zeer op hem ge steld en zijn probeert Seward voor zich te winnen. Seward doet zijn naam bij de soldaten echter geen eer aan, wanneer hij ook medische hulp gaat verlenen bij een nabij wonende indianenstam. Deze Indianen gaan tegen de regels verhuizen naar de bergen en sluiten zich aan bij de Co- manchen die de strijdbijl hebben op gegraven en samen bestormen zij het fort. De mannen komen zeer in het nauw en alles lijkt er op dat de blan ken gaan verliezen. De kansen keren echter, wanneer de zoon van het op perhoofd ernstig gewond wordt en Seward de plicht krijgt om de jon gen van de dood te redden. Hij weet dat het een zeer moeilijke taak is, maar hij weet de indiaan er door te halen en de vrede tussen de blanken en de indianen is weer beklonken. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. 6-4; NGD - -Alt. Raak 2 8-2; Vr. Kr. 2 - NGD 2 3-7; KOT 1 - Vr. Kr. 1 9 - 1; Fotsers 1-KOT 2 8-2. Huidige stand: 1 Uitkijk 2 72 pt. uit 12 wedstr.; 2 Alt. Raak 1 70 uit 11; 3 NGD 1 67 uit 12; 4 HGL 2 66 uit 12; 5 Alt. Raak 2 61 uit 11; 6 Fotsers 1 59 uit 11; 7 en 8 KOT 1 en NGD 2 beide 53 uit 11; 9 Vr. Kr. 1 53 uit 12; 10 HGL 1 51 uit 11; 11 en 12 Fotsers 2 en Vr. Kr. 2 beide 49 uit 11; 13 Uitkijk 1 47 uit 11; 14 KOT 2 46 uit 11; 15 WK 1 44 uit -0 wedstrijden. 64. Enkele dorpelingen slenterden nieuwsgierig naderbij en verwacht ten, dat die slome met zijn snor en bolhoed wel een vreselijk pak slaag zou krijgen. Tot hun grote verwon dering liep alles echter heel anders af. Smidje Verholen greep name lijk de uit zijn evenwicht geraakte Stef bliksemsnel beet, tilde hem van de grond en droeg hem de smidse binnen. Stef was volkomen machteloos in de ijzeren greep van de smid en even later hing hij als een zij spek aan een haak, die in vóór ik hem had leren kennen. Schmitty had geen rust nodig, actie was 't wat hij behoefde. Alleen de gedachte daaraan had een nieuwe mens van hem gemaakt. Toen de jongen terugkwam met een agent in zijn kielzog, hadden we onze plannen nog een kleinig heid veranderd. De politieman ken de natuurlijk geen Engels en het zou dus nodig zijn dat ik voor tolk speelde. Overigens bleef onze op zet dezelfde. Ik bleef volkomen „neutraal". Ik vertaalde precies in het Spaans wat de inspecteur zei. Dat had het voordeel dat alles moei zaam moest verlopen. Het gaf ons wat meer tijd. Schmitty begon met zichzelf voor te stellen. Hij liet ook zijn papieren zien. Of juist diegene welke u en ik erg belangrijk zouden gevonden hebben het ook voor de agent wa ren weet ik niet. Maar tesamen met een brief van een of andere hoge piet in Parijs waren ze indrukwek kend genoeg. Ik las de brief voor en ik vroeg me af of Schmitty wist wat hij inhield. De inspecteur werd er in aanbevolen aan een van de topfunctionarissen in de Spaanse regering en hij werd afgeschilderd als een van de hoogste officiële persoonlijkheden uit Amerika. Die knaap in Parijs had hem waar- DE KAT EN DE STRAFSCHOP. De toneelvereniging Henri Belletable heeft voor haar 2e uitvoering in dit seizoen een uit het Engels vertaald blijspel in studie ge nomen, doorspekt uiteraard met Engelse hu mor. Het is oorspronkelijk van de schrijver Glennmellvyn en draagt in het Nederlands als titel "De kat en de strafschop". Het stuk zal worden vertolkt door 3 dames en 5 he ren, onder regie van de heer Freddy van Iersel. MUTATIES SECRETARIE. De heer G. N. C. Josten, adj. commies ter secretaris is met ingang van 16 jan. be noemd tot commies ter secretarie der ge meente Laren N.H. De heer J. B. Ligthart, thans kerk le klas ter secretarie is in de functie van dhr. Josten bevorderd. In de rang klerk le klas werd aangesteld de heer P. A. M. Hermans, tot nu toe klerk in tij delijke dienst. Tot leerling ambtenaar ter secretarie werd benoemd de heer V. A. Th. M. Theeuwes uit Teteringen. WASPIK STEVIG AAN DE LEIDING. De beide voetbalclubs Waspik en White Boys hebben momenteel preoies de helft van de te spelen wedstrijden in de competitie achter de rug. Als we thans de standenlijst bekijken dan mogen de supporters trots zijn op hun favorieten, want de eerste 2 plaatsen worden ingenomen door de twee Waspikse vertegenwoordigers dn afdeling 102 van de Brab. Bond. Aan de leiding gaat Waspik met 23 pt. uit 14 wedstr. Haar grootste concurrent is Whyte Boys dat met 16 pt. uit 13 wedstr. de 2e plaats bezet. Staatssecretaris Grosheide (O., K. en W.) heeft geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Vis (P. v. d. A.) betreffende de huisvesting van de openbare lagere school in Waal wijk. De staatssecretaris zegt o.m. De huisvesting van de openbare lagere school laat inderdaad veel te wensen over. In verband hiermee is in juni 1962 een urgentieverklaring verstrekt voor de bouw van een nieuwe school. Eind augustus 1963 heeft het eerste schetsplan voor de nieuwe school, de bouwkundige hoofdinspectie van het lager onderwijs bereikt, terwijl op 16 december 1963 een gewijzigd schets plan is ingekomen. De staatssecretaris deelt voorts mede, dat de hoeveelheid licht, die de klassen bereikt, voordat de win- etalages voor het gebouw werden neergezet, in een aantal lokalen min de muur geslagen was. Zo iets had den de dorpelingen van Aarpelo nog nooit gezien! Daar werd de beruch te Sterke Stef door een sloom man netje met een snorretje en een bol hoedje afgetroefd! Stef zelf was 't met die aftroeverij trouwens hele maal niet eens. Hij raasde, spartel de, gilde en tierde, doch het hielp allemaal niets. „Een beetje afkoe ling kan geen kwaad," grijsde smid- je Verholen toen. Hij greep een emmer, dompelde die in de koel tank en smeet de ijskoude inhoud schijnlijk verward met J. Edgar Hoover, maar zo zijn vreemdelin gen nu eenmaal. De agent gaf de brief en de pa pieren terug. Hij begon te transpi reren. De kleine man in het politie corps is niet gesteld op hoge omes; ze maken hem bang. „Excellentie," mompelde de man, „wat kan ik voor uwe Excellentie doen?" „Zeg hem," zei Schmitty, „dat wij beiden jij en ik grotelijks in moeilijkheden geraakt zijn. Leg hem uit dat een of ander pak dat voor jou was bestemd blijkbaar zoekgeraakt is en dat men een ver keerd pak bij je heeft afgeleverd. Zeg hem dat we het van het aller grootste belang achten dat deze zaak zo spoedig mogelijk wordt op gehelderd." Ik keek de inspecteur aan, me afvragend of ik dat wel zou verta len. Schmitty herhaalde het, zon der een woord te veranderen. Ik slikte eens goed en lepelde alles op in mijn beste Spaans. De agent be gon nog harder te zweten. De brief bevatte een verzoek dat niets on gedaan moest blijven wat kon bij dragen tot het welzijn van inspec teur Schmidt en nu vroegen we de arme drommel kennelijk een bij drage buiten zijn boekje, zijn KERKDIENSTEN. Ned. Herv. Kerk, zondag 12 januari a.s.: 8.45 uur Ds. Verploeg; 14.30 uur Ds. Boe- zer van Eethen. MEDISCHE DIENST. Zaterdag 11 en zondag 12 januari a.s. zal de medische dienst in Waspik en Capelle worden waargenomen door dokter Gerlach' uit Capelle, tel. 04168 - 350. VOLLEYBAL. In zaal Boomstraat te Tilburg zullen za terdag 11 januari twee teams van Atak moeten aantreden voor de competitie. Atak 3 neemt het op tegen Buil Nederland, ter wijl Atak 2 een wedstrijd tegen Olympia '54 heeft gepland. Maandag 13 jan. komt Atak 1 uit tegen TPSOV voor de le klash heren. LAATSTE JEUGDTOTO. De jeugdtoto van de v.v. Waspik, welke nu 9 maal achtereen bijzonder succesvol heeft gedraaid, zal deze week voor het laatst een duit in de verenigingskas brengen. Men verwacht deze week dan ook een record inzet die in dat geval minstens f 530 moet bedragen. WHITE BOYS' BARAKCONCOURS. De voetbalver. The White Boys organi seert gedurende drie achtereenvolgende weekends een groot [barakconcours in drie verschillende café's. Zaterdag 11 en zondag 12 jan. zal de strijd zich afspelen op het biljart in café Zijlmans Waspik-Boven. der was, dan volgens het bouwbesluit ies vereist. Toch echter niet zodanig minder, dat er aanleiding was het ge bouw af te keuren. De hoeveelheid licht, die de klaslokalen bereikt, is inderdaad verminderd door de bouw van een aantal winkeletalages voor de ramen van het schoolgebouw, zo zegt de staatssecretaris. Mede in ver band met deze bouw is door de ge neeskundig-inspecteur van de volks gezondheid voor Noordbrabant aan burgemeester en wethouders van Waalwijk medegedeeld, dat met in gang van 1 januari 1964 het gebouw niet meer voor onderwijsdoeleinden mag worden gebruikt. Van 1 januari 1964 af zou, naar de burgemeester heeft medegedeeld, de openbare la gere school, alsmede de nuts-ulo- school, die in hetzelfde gebouw was gehuisvest, worden ondergebracht in het negen lokalen omvattende, aan de ervan rustig over Stef heen. Dat herhaalde hij net zo lang tot Stef gekalmeerd was en druipend aan de muur hing. „Hoera voor Zemel mans!" riepen de dorpelingen, die werkelijk waar voor hun geld had den gekregen. En Stef smeekte met een dun stemmetje: „Haal me als jeblieft van de muur, beste Zemel mans! Jij krijgt bij mij een baan en ik zal je goed betalen! Maar haal me alsjeblieft van de muur af!" Doch voordat de smid kon antwoor den, kraakte er iets. Dat was de macht iets dat hem volkomen overdonderde. De man haalde een opschrijf boekje tevoorschijn, likte eens aan de punt van zijn potlood en mom pelde dat hij rapport zou opmaken. Ik vertaalde het voor Schmitty. Schmitty knikte. „Zeg hem dat dat niet voldoende is," zei hij. „Zeg hem dat het geval per abuis hier is afgeleverd en dat het ogen blikkelijk moet worden verwijderd. Zeg hem dat we dat ding niet hier kunnen houden, geen uur, geen mi nuut zelfs. Zeg hem dat ik veront waardigd ben dat iets van die aard zo maar door de stad kan worden vervoerd, zo zorgeloos dat het zelfs verloren kan raken. Zeg hem dat ik veronderstel dat in ieder be schaafd land de grootste zorg wordt besteed aan het vervoer van lijken." Ikzelf begon ook al te transpire ren, maar gelukkig was de politie man niet in staat het op te merken. Ik vertaalde Schmitty's bomaanval woord voor woord nauwkeurig. Het was duidelijk dat de inspecteur dat wilde, want zijn bewoordingen wa ren kennelijk nauwkeurig voor de gelegenheid gekozen. Niets was meer vreemd aan Schmitty's nor male manier van doen dan juist deze bombastische impertentie. Zo iets was hem volkomen vreemd. gemeente in eigendom toebehorende schoólgebouw aan de Mr. van Cooth- straat te Waalwijk. Gelet hierop en mede gezien het feit, dat voor de stichting van een nieuw gebouw reeds in 1962 een ur gentieverklaring is afgegeven, meent de staatssecretaris, dat op dit ogen blik voor de huisvesting van deze school geen speciale maatregelen hoe ven te worden getroffen. Hij zal ech ter de ontwikkeling blijven volgen. VERPLICHTE TREKPAARD- HENGSTENKEURING 1964 Vanwege de Koninklijke Ver eniging „Het Nederlandsche Trek paard" worden ieder jaar in de maand januari de verplichte hen- stenkeuring gehouden. Deze keu ringen zijn zeer belangrijk, omdat zij vrijwel de totale trekpaard- hengsten-stapel omvatten. Tij des deze keuringen wordt het mannelijk fokmateriaal voor het dekjaar 1964 gekeurd op exterieur afstamming en fokwaarde, al dan niet voor dekking goedgekeurd en eventueel geprimeerd. Vanaf 4-ja- rige leeftijd kunnen de hengsten bovendien worden opgenomen in het Keurstamboek. Oudere heng sten kunnen, indien zij tenminste 3 jaren tevoren in het Keurstam boek zijn opgenomen, na gebleken fokwaarde voor een periode van 4 jaren voor dekking worden goed gekeurd. Ook dit jaar kan de jury heng sten van het kleinere en lichtere genre onderbrengen in een afzon derlijke klasse, die wordt aange duid met „Ardenner-Type", tenein de tegemoet te komen aan de steeds toenemende vraag naar dit type trekpaard. Vanzelfsprekend blijft het gerenommeerde middenzware trekpaard dat op de premiekeurin gen in 3 maten kan worden ge keurd niet alleen gehandhaafd, doch zelfs hoofdschotel. Het totale aantal aangiften voor deze keuringen bedraagt 150, w.o. niet minder dan 57 jonge (3-jarige) hengsten, die voor 't eerst ter keu ring verschijnen en welke catego rie steeds in het middelpunt van de belangstelling staat. Voor de pro vincie Noord-Brabant zal deze keu ring plaats vinden op donderdag 16 januari a.s. in de Veemarkthallen te 's-Hertogenbosch. kraag van Sterke Stef. Die scheur de en met een dreunende slag plof te Stef met zijn hele tweehonderd pond tegen de bodem. „Heb je nu genoeg gehad, Stef? Of wil je mis schien nog een beetje?" informeer de smidje Verholen vriendelijk. „Niks hoor. Ik heb meer dan ge noeg gehad," antwoordde Stef. „Ik neem jou als knecht aan, man! Jij bent tenminste een flinke vent!" Dit was iets dat hij in Parijs moest hebben aangeleerd, de manier van doen van een zeer belangrijk poli tie -functionaris -in -continentale - stijl. De agent luisterde aandachtig. Het meeste ervan moet hem al be kend voorgekomen zijn; hij zal wel gedacht hebben: daar heb je weer zo'n veeleisende, onredelijke hoge piet. Waarschijnlijk vond hij het heel gewoon dat een vreemde hoge ome zo verschrikkelijk veel drukte maakte over zo'n klein geval van een verwisseld pakket. Voor hem was het hele geval maar een las tige en beroerde toestand, en hij had er geen idee van dat het venijn van de hele redevoering die ik voor hem had vertaald net in de staart lag. Toen ik klaar was en mijn Spaan se vertaling en het woord „lijken" nog dreigend naklonk, was het als of hij plots knock-out was geslagen. Zijn onderkaak zakte af en zijn mond hing open. Een tijdlang deed hij geen moeite die weer te sluiten. Inspecteur Schmidt verbrak de angstige, verbijsterende stilte. „En?" vroeg hij op de toon van iemand die nog meer te doen heeft en die al te veel aandacht heeft be steed aan een of ander nietigheidje. (Wordt vervolgd) COPYRIGHT STUDIO AVAN

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2