De Echo van het Zuiden Meer publiciteit kan leiden tot een beter begrip van de Levensschool-ideeën in Drunen WAALWIJK BRIDGECLUB Waalwijk JAC. M. DIDDEN OP 65-JARIGE LEEFTIJD OVERLEDEN k r w Leerlingenstelsels vormen soms een moeilijk heid voor de Levensschool Ogen vragen briiien van STASSAR nieuwe leden s MAANDAG 13 JANUARI 1964 86e JAARGANG No. 4 Misschien zou de Levensschoolnog meer dan dat tot nu toe het geval is geweest, moeten gaan doen aan wat men noemt "Public Relations", om op deze wijze iedereen er voldoende van te doordringen, dat deze school voor de opgroeiende mannelijke jeugd inderdaad bijzonder be langrijk is. Bovendien kan goed geaarde publiciteit er toe bijdragen, dat het voor de buitenstaander meer duidelijker wordt, waarom op deze school een bepaalde werkwijze wordt gehanteerd. Vooral deze werk wijze, die zo vaak afwijkt van die van andere scholen, houdt het gevaar in dat zij verkeerd begrepen wordt en daardoor weer verkeerd wordt beoordeeld. Dat ook het bestuur van de levensschool behoefte heeft aan een uitdrukkelijk naar buiten treden, blijkt uit het jaarverslag van de Drunense levensschool, waarin nagenoeg letterlijk wordt gesteld "Wij zullen met een meer naar buiten treden zeer gelukkig zijn, om dat wij een zekere mate van propaganda onzer dieeën bepaald van node hebben, om voldoende begrip en het daaruit voortvloeiend effect te sorteren". De kosten die dit meer uitdrukkelijk naar buiten treden met zich brengt, heeft er het bestuur tot op heden van weerhouden, hieraan die aan dacht te besteden, die het eigenlijk behoeft. UPS EN DOWNS Wie zich gelukkig kan prijzen 'n in zicht te hebben in de doelstelling van de levensschool en van de middelen waarmee dit doel moet worden nage streefd en tevens van de betrekkelijk afhankelijke positie waarin de le vensschool moet werken, zal kunnen begrijpen dat het een instelling is, die met de nodige "ups en downs" te werken krijgt. De medewerking van het bedrijfsleven, waaruit de jon gens die aan de levensschool deelne men, voortkomen, is voor een verde re uitgroei van de levensschool enorm belangrijk. Het bestuur van de Le vensschool zegt in 'het jaarverslag bij zonder verheugd te zijn, dat deze me dewerking van jaar tot jaar groeit, ook al blijkt deze groei niet altijd uit het aantal deelnemende jongens. Het bestuur van de Levensschool zegt er zich van bewust te zijn, dat het voor vele bedrijven, en met name voor de kleinere, geen eenvoudige opgave is de jongens naar de levens school te laten gaan en daarnaast nog een geldelijke bijdrage te leveren. Een andere moeilijkheid voor de levensschool vormt het bestaan van de verschillende leerlingenstelsels, waaraan ook talloze werkgevers hun medewerking verlenen. Deze moei lijkheid schuilt niet zozeer in het be staan van de leerlingenstelsels op zich, dan wel in het gemis aan onder scheid dat bij sommige werkgevers schijnt te bestaan. "Doordat men niet in alle gevallen het verschil tussen leerlingenstelsel en levensschool ziet, acht men het voldoende medewerking te geven aan een van beide instellin gen". Het bestuur zegt er van over tuigd te zijn, dat een juist inzicht zo wel op het een als op het ander, de medewerking van de werkgevers aan beide instellingen tot gevolg zal heb ben. Men betreurt het van de zijde van de levensschool bijzonder, dat van be paalde zijde een vertekende voorlich ting wordt gegeven, die vooral bij de werkgever tot allerlei misverstanden aanleiding kan geven. Juist hierdoor komt het belang van de jongen, waar bij het bij het werk van de levens school toch uiteindelijk om gaat, wel bijzonder in 'het gedrang. „Een ge zond samenspel tussen leerlingenstel sels en levensschool", aldus het jaar verslag, "is terwille van de jongen hard nodig". Financiën. Ook in het voorbije jaar heeft het bestuur van de levensschool 20 van de totaal kosten via het particu lier initiatief moeten verzamelen. Dit geschiedde via een werkgeversbijdra ge van f 75 per jongen en een deel nemersbijdrage van f 20 eveneens per jongen. Het komende jaar zullen de jongens iets meer gaan betalen, ter wijl ook de bijdragen van de bedrijven verhoogd zullen moeten worden, dit althans voor zover de jongens een hele dag per week naar de levens school komen. Voor de halve dag school blijft de bijdrage hetzelfde. In totaal namen aan de levensschool voor Drunen en Omstreken in het schooljaar 1962 1963, 110 jongens deel, respectievelijk 51 eerste jaars, 46 tweede jaars en 13 derde jaars (avondschool). De indeling naar ge meente gaf een volgend beeld te zien Drunen 33, Vlijmen 32, Den Bosch 17, Heusden 8, Loon op Zand 4, Waalwijk en Sprang ieder 3, Uden- hout en Beerse ieder 2 en Hedel, Til burg, Waspik, Genderen, Vught en Wijk en Aalburg ieder 1. Uit de metaalindustrie waren 31 deelnemers afkomstig, administratie 12, Conserven, handel en schoenin dustrie ieder 10, Bouwvakken en Scheepswerven ieder 6, Bakkerij en Lederwaren ieder 3 en Kantoormachi nes, Leerlooierijen, Rijwielhersteller, Textiel, Timmerfabriek, Landbouw- Machinefabriek, Schilder- en Zaad- handel ieder 1 deelnemer. In deze aantallen zijn ook de jon gens die de avondschool als aanvul ling op de dagschool bezochten opge nomen, dit waren er in totaal 13. Tevens zijn in deze getallen een tiental jongens uit het woonwagen kamp verwerkt, waarmee in overleg met de landelijke stichting voor le vensschoolwerk en het bestuur van het woonwagenwerk dit jaar werd ge- experimenteerd. Voornoemde cijfers golden op de teldatum 1 november '62 op 1 maart 1963 was het aantal nog 97. Het ver loop was hoofdzakelijk het gevolg van het beëindigen van het experiment met de jongens uit het woonwagen kamp, die door hun treklust weer voor 1 maart verdwenen waren. Bestuur. In het afgelopen jaar werd het be stuur met een persoon uitgebreid en wel met een vertegenwoor van de K.A.J. in de persoon van de heer C. de Laat. De samenstelling van het be stuur is nu als volgt: Ir. Th. J. W. v. Lammeren, voorzitter; C. P. Blaauw- hof, secretaris, penningmeester, A. v. d. Wiel, lid dagelijks bestuur, J. H. A. de Bruyn, M. Elshout, A. P. Kamp, C. B. v. d. Plas, A. W. Pey- nenborg en C. de Laat, leden. TIMXUR HULDIGDE GOUDEN JUBILARIS Vrijdagavond is in zaal Fr. van Helvoirt aan de Putstraat de heer J. Ver hoof stad door directie en col legae op uiterst sympathieke wijze gehuldigd vanwege zijn gouden ju bileum bij dit bedrijf. De heer Verhoofstad, die op het ogenblik werkzaam is op de hak- ken-afdeling, werd als eerste door de heer G. de Graaf, mededirecteur van de Unischoen en technisch di recteur van Timtur N.V., toegespro ken. Met een enkel woord schetste hij de verdiensten van de jubilaris voor het bedrijf, terwijl hij hem te vens prees voor zijn trouw. Namens de directie overhandigde de heer de Graaf de heer Verhoofstad een ca deau onder couvert en het boek „Rooien Bart" van de Waalwijkse auteur J. van Heesbeen. Mevrouw Verhoofstad kreeg rose anjers aan geboden. Burgemeester Teijssen noemde het een zeer zeldzaam ju bileum; hij herinnerde er tevens aan dat tien jaar geleden, tijdens 't 40- jarig jubileum de plaats van de ju bilaris reeds gekenschetst was. On danks het feit dat de heer Verhoof stad bij die gelegenheid onderschei den was met de bronzen ere-medail- le, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, kreeg hij nu door burgemeester Teijssen de zilveren ere-medaille opgespeld. De heer M. Kemmeren voerde na mens de bedrijfsleiding het woord, terwijl de heer J. v. Riel, de directe chef van de jubilaris, die wegens familie-omstandigheden de viering niet persoonlijk kon bijwonen, de jubilaris middels een schrijven zijn hartelijke gelukwensen aan 't adres van de jubilaris en zijn echtgenote bracht. De heer J. v. d. Griendt sprak tot slot namens de onder nemingsraad, terwijl hij de jubilaris namens het gehele personeel van Unischoen de heer Verhoofstad een cadeau onder couvert aanbood. Tot slot dankte een zoon van de jubilaris, namens zijn vader voor de huldiging. Het niet officiële gedeelte dat hierna volgde werd opgeluisterd door Johnny and his Crickets. In de rubriek „Op de voet ge volgd" van a.s. donderdag komen Wij op deze huldiging uitgebreider terug. DRUK BEZOCHTE RECEPTIE BIJ GARAGE VAN MOSSEL Honderden belangstellenden, za kenrelaties en familieleden van de heer en mevrouw v. Mossel, waren zaterdag tijdens de morgen- en middaguren naar Waalwijk geko men om tijdens de receptie, die de heer v. Mossel had belegd in ver band met de ingebruikname van zijn uitgebreid gararge-bedrijf, de heer en mevrouw v. Mossel de hand te drukken. Vaak gingen de vele ge lukwensen gepaard met de overhan diging van een cadeau. Onder de vele belangstellenden zagen wij burgemeester Teijssen en de heer Kobben, directeur van Gemeente werken in Waalwijk. De harmonie St. Crispijn bracht tijdens de middaguren in 't bedrijf een serenade. Aan de receptie was tevens een volkswagen-show ver bonden, die in de ruime belangstel ling van de bezoekers stond. Over deze „heropening" vindt u meer elders in dit blad. LEERLINGEN DR. MOLLER- COLLEGE BRACHTEN „DE LEEUWERIK" OP AAN VAARDBARE MANIER Zowel zaterdag- als zondagavond zijn een 24-tal leerlingen van het Dr. Mollercollege er in geslaagd op bijzonder aanvaardbare wijze Jean Anouilh's „L'Alouette" voor het Voetlicht te brengen. Ofschoon dit stuk, dat op een eigen bijzonder moderne wijze het proces van Jean ne d'Arc verhaalt, het grote gevaar in zich houdt te vervallen tot een ellenlang praatstuk, zijn de leerlin gen van het Dr. Mollercollege er in geslaagd om onder regie van de heer M. van Eijl, die tevens de ver taling en bewerking van het stuk heeft verzorgd tot een uitnemend geheel te komen. Dank zij een over het algemeen .vlotte rolkennis, de bijzonder inte ressante vertaling en bewerking, is dit stuk, waarvan gezegd mag wor den dat zowel spelers als regisseur er een hele kluif aan hadden, ge heel uit de verf kunnen komen. Een bijzonder woord van waardering geldt voor Corrie Govers, die op 'n uiterst charmante, vlotte maar toch eenvoudige wijze de bijzonder zwa re rol van Jeanne d'Arc vertolkte. Het stuk werd grotendeels door haar vlotte wijze van spelen gedra gen, waarbij zij, een enkele uitzon dering daargelaten, blijk gaf te be schikken over 'n uiterst parate rol kennis, hetgeen alleen al een woord van waardering verdient. 't Is ondoenlijk om alle 24 mede spelenden onder de loupe te nemen; wij menen te mogen volstaan met te zeggen, dat dank zij een geza menlijk samenspel van alle spelers beide avonden tot een succes zijn kunnen uitgroeien. Dat aan 't eind van de avond Corrie Govers op een bloemenhulde werd onthaald, zal door iedereen meer dan verdiend genoemd zijn. Naast de vertaling, regie en be werking van het stuk, had de heer M. van Eijl eveneens het decoront werp in handen. De costuums wa ren van de firma Ridderikhof en v. Schoten uit Hoorn, terwijl 't kap- werk en de grime werden verzorgd door de firma v. d. Wijngaard uit Tilburg. De avonden werden geopend met een kort welkomswoord van de rec tor van het Dr. Molercollege, dr. ir. H. van Laarhoven. Burgemeester Teijssen, die zaterdagavond de uit voering samen met zijn echtgenote bijwoonde, sprak aan het eind van de avond zijn waardering uit over de verrichte prestatie van leerlin gen en leraar, in deze de heer v. Eijl. mej. Jo van Loon, die een uitge breid verslag gaf over de activitei ten van de afdeling in het afgelo pen jaar. Uit het financieel verslag van mevrouw van Bladel-Klein bleek dat de afdeling er financieel goed voorstaat. Er kon namelijk vermeld worden dat de kas sloot met een batig saldo. Beide functio narissen werden door de voorzitster dank gebracht voor het vele uit stekende werk voor de afdeling. Vervolgens hield de adviseur een spreekbeurt met fraaie lichtbeel- beelden over zijn reis naar Canada, waar hij drie maanden is geweest en hij verschillende bekende emi granten bezocht. Kapelaan Dekkers bezocht ook Wassinghton, London, Detroit, Ottawa en Montreal. Wat de emigranten betreft, vertelde hij, dat deze mensen 4 tot 10 procent van hun inkomen besteden aan de kerken. Ze bekostigen zelf de scho len. Over het algemeen worden ge zongen H. Missen opgedragen. Kor tom zijn verblijf aldaar is voor hem een belevenis geworden, die hij niet licht zal vergeten. De voorzitster dankte de advi seur voor de interessante causerie, die bij de aanwezigen zeer in de smaak was gevallen. Mevr. van Loon-Pulles en mevr. van Bladel-Klein werden hierna met algemene stemmen herkozen. Hierna had een verloting plaats om prachtige prijzen. Tijdens de pauze werden de leden onthaald op koffie met gebak. Aan het einde van de vergadering werd door de voorzitster meegedeeld dat de le den op 23 januari a.s. nog 'n mooie avond te wachten staat in de zaal „De Lindeboom" bij de heer G. Ouwerkerk. Deze avond wordt ge organiseerd in samenwerking met de KAV en zal worden verzorgd door de Vleescentrale te Boxtel, die een demonstratie zal geven van 't verwerken van vlees en vleeswaren. Tot slot van deze belangrijke ver gadering dankte de voorzitster al len voor hun aanwezigheid en sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ZEER GESLAAGDE POSTDUI- VENTENTOONSTELLING DOOR P.V. „DE VRIENDSCHAP" Op zaterdag 11 en zondag 12 jan. j.l. organiseerde de P.V. voor Waal wijk en omstreken „De Vriend schap" gevestigd bij de heer A. v. Hilst, Olympiaweg, in de prachtige zaal van „Romantica" een alleszins geslaagde postduivententoonstel- ling. Circa 200 prachtige dieren wa ren geëxposeerd. Als keurmeesters fungeerden de heren A. Stokwiel- der, de 84 jaar oude duivenkenner Uit Waalwijk en de heer B Kooien uit Tilburg. Zij kweten zich op uit nemende wijze van hun moeilijke taak en kenden tenslotte de vol gende bekroningen toe: Jaarling duivinnen: 1. H. Pullens, 2. P. Timmermans, 3. A. Vermeer, 4. A. v. Hilst, 5. A. Eekels, 6. A v. Huiten, 7. G. van Bokhoven. Z.E.V. Th. v. d. Meij- denberg. Jonge doffers: 1 en 2 H. Pullens, 3. Gebr. van Schaik, 4 Th. v. d. Meijdenberg, 5. G. v. Helvoirt, 6. A. Eekels, 7. A. Verhoeven, Z.E.V. A. van Ark. Jonge duivinnen: 1 J. v. d. Pas, 2. A. Dekkers, 3. Gebr. v. Bladel, 4. J. v. d. Meijden berg, 5. A. v. Hilst, 6. Joh. Verha gen, 7 en 8 A v. Hilst. Z.E.V. J. v. d. Meijdenberg en G. v. Bokhoven. Oude doffers: 1. H. Pullens, 2. J. v. d. Meijden berg, 3. A v. Hilst, 4. A. v. Huiten, 5. A. v. Hilst, 6. PI. Pullens, 7. L. v. Geel, Kaatsheuvel, 8. Chr. Schaaf- stra, 9. H Pullens. Z.E.V. H. Pul lens. Oude duivinnen: 1. Gebr. v. Bladel, Haarsteeg, 2. J. v. Bladel, 3. H. Pullens, 4. L. van Geel, 5. A. Eekels, 6. A. v. Hilst, 7. J. v. d. Pas, 8. Gebr. v. Schaik, Z.E.V. A. Dekkers. Jaarling doffers: 1. A. Dekkers, 2. L. v. Geel, 3. Joh. Verhagen, 4 en 5 A. Rekkers, 6. A. Dekkers, Z.E.V. A. Dekkers. Late doffers: 1. J. v. Bladel, 2. H. Lombarts, Z.E.V. J. v. d. Pas Late duivinnen: 1. A. Rekkers, 2. P. Timmermans, 3. J. v. Bladel, Z.E.V. J. v. Bladel. Beste oude doffer: A. Dekkers. Beste oude duivin: Gebr. v. Bladel. Beste jonge doffer: H. Pullens. Beste jonge duivin: A. Rekkers. De belangstelling had gerust wat groter kunnen zijn, doch het koude weer zal hiervan wel de oorzaak zijn, al mag de belangstelling toch wel bevredigend worden genoemd. vraagt Er wordt gespeeld elke laatste vrijdagavond van de maand in Hotel Verwiel. Gezellige sfeer. U kimt zich melden bij Mej. M. Wiesman, Wilhelminastraat 21 of Hotel Verwiel - tel. 2330 tel. 3076 JAARVERGADERING R.K. BOE- RINNENBOND AFD. WAALWIJK De afd. Waalwijk van de r.k. Boe- rinnenbond hield in de zaal van de heer Fr. van Helvoirt een goed be zochte jaarvergadering. De voorzitster, mevr. van Loon- Pullens heette de dames hartelijk welkom, speciaal de geestelijk ad viseur kapelaan Dekkers. Zij wens te allen een zalig nieuwjaar en gaf toen het woord aan de secretaresse BILJARTEN BIJ R.W.B. Morgenavond, dinsdag 14 janu ari, zal in het RWB-clubpaviljoen een biljartdemonstratie worden ge geven door twee bekende Waal wijkse biljarters, n.l. Kees de Ruy- ter en Berry van Cromvoirt. Deze demonstratie begint om kwart voor acht. Velen kunnen dus morgenavond terecht op „Elzenhoven" om te ge nieten van bijzonder biljartspel. Na een langdurige ziekte is vrij dag 10 januari in Waalwijk over leden de heer Jac. M. Didden. Hij bereikte de leeftijd van 65 jaar. Jac. Didden was voor velen in Waalwijk en directe omgeving een bekende persoon, omdat hij een groot deel van zijn leven heeft ge wijd aan het sociale en culturele leven in Waalwijk. Niet alleen de wereldlijke, maar ook de kerkelijke overheid heeft, ieder op haar eigen terrein, de waardering tot uitdruk king gebracht voor hetgeen Jac. Didden tijdens zijn leven voor het sociale en culturele leven heeft ver richt. Zo begiftigde Paus Pius XII de heer Didden met het ere-kruis Pro Ecclesia et Pontifice, terwijl hij tij dens zijn jubileumviering bij de Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen, waar hij 53 jaar werkzaam is geweest, werd onderscheiden met de ere-medaille in brons, verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau. De heer Didden is tevens 40 jaar lid geweest van de toneelver eniging D.V.S.V., waarvoor hij de ere-penning van de federatie van toneelverenigingen St. Genesius mocht ontvangen. Van 1925 tot 1939 was de heer Didden secretaris van D.V.S.V. In 1939 werd hij benoemd tot voorzitter, welke functie hij tot 1945 vervulde. In de periode 1933 1953 trad hij op als regisseur bij deze vereniging. De heer Jac. Did den was tevens ere-lid van D.V.S.V. Ook in de Katholieke Arbeiders beweging nam hij een belangrijke plaats in. Gedurende 30 jaar heeft de heer Didden gefungeerd als be stuurslid van de plaatselijke K.A.B. Van deze 30 jaar nam hij 12 jaar de functie van secretaris waar. Voor zijn aandeel in het K.A.B.-leven ontving de heer Didden de gouden ere-medaille van de K.A.B.. De heer Didden was bovendien ere-lid van de plaatselijke K.A.B. Geruime tijd heeft hij de functie van voorzitter bekleed bij de Ka tholieke Grafische Bond, afdeling Waalwijk. Zijn aandeel in 't culturele leven in Waalwijk en omgeving werd bo vendien gekenmerkt door zijn func tie als regisseur bij de toneelgroep van de Roode Kruis-colonne en bij het Drunens toneel. Ook het muzikale leven kreeg zijn volle aandacht. Een bewijs hier van moge het 50-jarig lidmaatschap zijn van de harmonie St. Crispijn, Tot slot ontving hij van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel de ere-penning. Ook de patroons en personeel van de Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen kenden hem als een trouwe medewerker van het bedrijf, dat hij het vorig jaar mei definitief verliet in verband met het bereiken van zijn pensioengerechtigde leef tijd. Hij stond bij dit bedrijf bekend als een harde werker en prima vak man op verschillend terrein, die de moeilijke tijden in de eerste uren heeft meegemaakt, maar ook geluk kig de betere toestanden. Het per soneel van ons bedrijf kent hem als een goed collega, die altijd be reid was zijn collega's te helpen. Bijzonder jammer is 't, dat hij nooit heeft kunnen genieten van de wel verdiende vrije tijd (na een leven van hard werken en zorg voor een groot gezin) die voor hem aanbrak bij het bereiken van zijn pensioen gerechtigde leeftijd. Moge de Heer, die over het komen en gaan van de mens beslist, hem opnemen in zijn gelederen, zodat hij voor eeuwig rust zal vinden in het paradijs. BEN MOMBERS BENOEMD TOT NOTARIS TE VUGHT. Bij koninklijk besluit van 7 januari is de 'heer B. H. Mombers benoemd tot notaris te Vught, als opvolger van de vorig jaar overleden notaris Frank, op wiens kantoor hij sinds 1954 als candidaat-notaris werkzaam was. De heer B. Mombers is op 2 no vember 1917 te Waalwijk geboren en maakte zijn studies na de lagere school, aldaar aan de H.B.S..' Vervolgens studeerde hij aan de R.K. Leergangen te Tilburg, om zijn studies voort te zetten aan de uni versiteit te Groningen, richting belas tingen en notariaat. Hij werd in 1942 surnumerair der belastingen en een jaar later slaagde hij tevens als candidaat-notaris. Als adjunct-inspecteur der belas tingen heeft hij verschillende stand plaatsen gehad, maar toch trok hem 't notariaat meer aan en hij verbond zich als candidaat bij het notaris kantoor Borsvel van Vloten in Gro ningen en tenslotte kwam 'hij op 't kantoor van notaris Frank te Vught, die hij nu heeft opgevolgd, zoals wij hierboven reeds vermeldden. Wij wensen deze oud-Waalwijker en z'n familie van harte geluk. WAALW. ZWEMVER. EN REDDINGSBRIGADE Gisteren speelde het le heren zevental de 3e competitiewedstrijd in het sportfondsenbad te Breda. Na een verloren wedstrijd en een gelijk spel in de eerste twee wed strijden, behaalden ze nu een 30 overwinning op de Z.V. De Krab ben uit Bergen op Zoom. Opval lend was het goede spel van L. de Ley er, die gesteund door zijnploeg- makkers keer op keer voor het vij andelijke doel te vinden was. Het 7-tal was verder samengesteld uit Piet van Oss, Ad Hulst, Frans van Loon, Hans Dijkstra, Hans Winkel en Peter van Bracht. Over 14 dagen moeten ze weer in het water tegen TRB-RES uit Tilburg. DE WEERMANTOTO Totale inzet 436.50. le prijs van 100.- gaat naar: H. van Mierlo, Baardwijksestraat, Waalwijk. 2e prijs van 60.- gaat naar de volgende winnaars: H. J. Timmer mans, Plataanplein 11, Drunen; Moderator Lunter, Grotestraat 285, Waalwijk; W. van de Zande, Gal joenstraat 104, Tilburg. Zij kregen elk 20.- uitbetaald. 3e prijs van 40.- plus de pot van 40.- van vorige week dus 80.- worden uitgekeerd aan: Mevr. de Kort, Grotestraat 136; A. Broers, Engelsestraat 4; Chr. Aarts, St. Antoniusstraat 19 f, B. J. A. M. Brom, Bremstraat 8; H. Vocht, Wilhelminastraat 45; N. Maas-Hombergen, Julianastraat 21; J. Gragtmans, v. Brederodelaan 1; allen te Waalwijk; J. W. A. Aspe- ren, Plein 22, Vlijmen. De weermantoto speelt nog slechts 3 keer en wel op: 18 en 25 jan. en 1 febr. 1964. Wilt U nog bij een van de gelukkige prijswinnaars beho ren, grijp dan de kans en speel mee. Formulieren zijn verkrijgbaar bij vele winkeliers en caféhouders van Waalwijk en bij de leden van de Andreas Zijlmans Groep. Deze zijn kenbaar aan het affiche „Weerman toto alhier verkrijgbaar". De juiste uitslagen waren: Den Helder 3 graden, Ypenburg —3; Vlissingen 2; Eelde 4; Twente 5; de Bilt —3; Eindhoven 3; Vliegveld Zuid-Limburg -2. Speelt U om een geldprijs mee, Vul dan snel Uw toto in. Speelt U niet om het gewin, Steun dan toch de A.Z.G. 60-JARÏG BESTAAN VAN „DE OUDE KERMISPOT" Het afgelopen weekend heeft de in café E. v. d. Pluym gevestigde spaarvereniging „De Oude Ker mispot" op feestelijke en bijzonder gezellige wijze het feit herdacht dat deze vereniging die een 50-tal leden telt, 60 jaar bestond. De voor zitter van de spaarvereniging, de heer J. van Dijk, liet de afgelopen jaren de revue passeren, waarbij hij zich speciaal richtte tot hen die reeds vele jaren lid zijn. GARAGE VAN MOSSEL BREIDDE MET 400 m2 UIT Werkplaats-capaciteit steeg met 1/3 Zoals wij elders in ons blad reeds berichtten heeft garage Van Mos sel aan de Grotestraat in Waalwijk zaterdag tijdens een druk bezochte receptie de geheel vernieuwde kan toren, magazijnen en werkplaats van dit bedrijf officieel in gebruik genomen. De verbouwing en uitbreiding van het gehele garagebedrijf is zo danig geweest, dat van de oude kan toren en garage niet veel meer is terug te kennen. Niet alleen dat het bedrijf een uit breiding onderging van 400 m2, maar tevens doordat de indeling van kantoren en werkplaats nage noeg totaal zijn veranderd. Het be drijf is o.m. uitgebreid met een re ceptie, waar de klanten worden ontvangen. Bij een eventueel wach ten kunnen de gasten de tijd bre ken in de koffiebar, die vlak bij de showroom is gelegen. Het maga zijn, de opslagplaats voor auto's, de revisie en de plaatwerkerij werden met 400 m2 uitgebreid waardoor de bedrijfscapaciteit met 1/3 steeg. Konden voorheen 13 wagens tege lijk in reparatie worden genomen, na de verbouwing werden er dat 17, terwijl daarnaast in de plaat werkerij nog eens een 3-tal wagens kunnen worden ondergebracht. De verbouwing, die geschiedde onder architectuur van de heer Me- kel, werd in september 1962 ter hand genomen. Door de strenge winter 1962-1963, ondergingen de bouwactiviteiten aanzienlijke ver tragingen, waardoor het geheel la ter opgeleverd werd dan aanvan kelijk in de bedoeling lag. Aannemersbedrijf Den Teuling en Zn. zorgde voor de realisatie. AKTIE BOUWORDE WAALWIJK ZOEKT KOLLEKTANTEN Zoals wij reeds eerder berichtten gaat de Stichting Bouworde Neder land eind januari begin februari in Waalwijk een groots opgezette ak- tie houden, met het doel de nodige financiële steun te krijgen, waar door de stichting haar aktiviteiten in en buiten Nederland kan voort zetten. Behalve dat in de vier parochie kerken van Waalwijk vanaf de preekstoel een beroep op de bevol king zal worden gedaan, zal op 1 februari in Waalwijk 'n grote huis- aan-huis-collecte worden gehouden. In verband met deze te houden kollekte, heeft het aktiecomité Waalwijk, dringend behoefte aan kollektanten, die zich zaterdagmid dag 1 februari enkele uren willen inzetten om deze aktie daadwerke lijk te steunen. Het comité doet vanaf deze plaats dan ook een be roep op iedereen, die zaterdagmid dag enkele uren vrij kan maken zich op te geven als kollektant. Op-

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5