Het 40 jarig bestaan van de Harmonie „St. Jan" uit Waalwijk werd zeer enthousiast in intieme kring gevierd KAATSHEUVEL Uit dc Langstraat der missie Succesvolle start van Songfestival ten bate DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 JANUARI 1964 HARTELIJKE HULDIGING VAN 9 JUBILARISSEN WELKOME JUBILEUMGIFTEN Drunen Vlijmen f^euwkuijk Haarsteeg Heusden Sprang-Capelle Capelle Waspik Raamsdonksveer N.E.O. gaven kunnen worden gedaan, bij Bedrijfsaalmoezenier M. Janssen, Markt 8 in Waalwijk, die tevens te lefonisch is te bereiken onder num mer 3716. Verder kan men zich op geven bij de heren: W. J. Sies, van Berckenrodelaan 43, tel. 2943 en G. J. Schoemans, Wilhelminastraat 14, tel. 2927. AANRIJDINGEN TENGEVOLGE VAN GLADHEID In de le Zeine west had een aan rijding plaats die ontstond door 't gladde wegdek. De bestuurder van een over de le Zeine rijdende per sonenauto, B. G. uit Waalwijk, moest remmen voor H. K. die uit een uitrit kwam. Hij begon te slip pen en kwam tegen de auto van K. terecht. Beide wagens werden aan zienlijk beschadigd. Eveneens tengevolge van de gladheid moest de verkeerszuil op de hoek Grotestraat-Molenvlietstr. het ontgelden, toen v. d. L. uit Waalwijk met zijn auto begon te slippen en tegen de zuil schoof, die daardoor omver werd geduwd. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Kinderringetje, duitse herder, bril, handschoenen. Verloren: Das, bedelarmband, div. handschoe nen, zwarte vulpen, sleutels V.W., houten hekje, div. portemonnees, boekentas, plastic kindertasje met gymschoentjes, houten step, zak agenda met bonnen en snipperkrt., kinderstoelt j e, damespolshorloge, witte laars met schaats. AGENDA Woensdag: 8 uur repetitie in De Twee Kolommen van het dames koor van „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. De spontane en prettige wijze waarop bestuur en leden van „St. Jan" met hun dames j.l. zaterdag avond het 40-jarig jubileum van de harmonie in intieme kring hebben gevierd zal alle deelnemers aan de feestavond nog lang heugen. Spe ciaal de 5 jubilarissen die vanaf de oprichting hun krachten aan de ver eniging gaven en de 4 zilveren ju bilarissen zullen aan dit feest en aan de hartelijke huldiging die hen ten deel viel steeds een blijde her innering bewaren. In de zaal van het Gemeenschaps huis, die feestelijk was uitgedost, werden de gasten verwelkomd door de voorzitter van de jubilerende harmonie, de heer J. van Mierlo. Deze benadrukte dat er alle reden was dit 40-jarig jubileum op waar dige wijze en in blijde stemming te vieren. Ook al had het gezelschap de laatste jaren met moeilijkheden te kampen en al was de bezetting hier en daar verzwakt, men moest steeds optimistisch blijven en be denken dat de harmonie iri de loop van die 40 jaren zovele 'ups en downs had meegemaakt. Maar steeds heeft zij zich weten te hand haven en zij is 40 jaar de gemeen schap van dienst geweest. Behalve de vele in al die jaren gegeven con certen was zij bij alle openbare feestelijkheden, jubilea, koninginne dag, St. Nicolaasoptochten, gouden bruiloften enz. present en zorgde voor muzikale opluistering. Waar hier en elders in die 40 jaren tal van verenigingen werden opge richt die na een korter of langer bestaan weer verdwenen, heeft de harmonie alle moeilijkheden het hoofd weten te bieden en zich staande weten te houden. Een licht puntje is de opleiding van jonge muzikanten, waarvan er vermoe delijk spoedig enkele de bezetting zullen komen versterken. Verheugdend is het ook dat de harmonie zich in de steun van vele donateurs mag verheugen en dat reeds nu, bij deze intieme jubi leumviering reeds enkele mooie ju bileumgiften waren ontvangen. Hieronder was een gift van 250.- van de heer J. van Heesbeen, be kend o.a. als de schrijver van het boek „Rooien Bart", waarvan het verhaal zich voornamelijk in Baard wijk afspeelt. (Het mag voldoende bekend wor den geacht dat de schrijver van dit boek, dat grote afname en enthou siaste lezers heeft gevonden, met het schrijven hiervan geen enkel financieel voordeel beoogde doch alleen een cultureel belang wilde dienen door een bijzonder belang wekkende periode uit de geschie denis van onze plaats en van de schoenmakerij en leerlooierij voor het nageslacht vast te leggen. De jubilerende harmonie „St. Jan" is blijkbaar de eerste culturele vereni ging die van de te verwachten gun stige resultaten van deze vlotte ver koop heeft mogen profiteren. Voorwaar een mooie, lofwaardige geste. Red.) De voorzitter sprak de hoop uit dat deze jubileumavond de band in de vereniging weer wat hechter zou maken en een stimulans zou zijn voor de minder trouwe leden om jneer ambitie aan de dag te leggen. Het duo „de Wilpi's" met assis tentie van een gitarist-zanger en saxofonist slaagde er al heel gauw in een vrolijke stemming onder de gasten te brengen, die met het vor deren van de avond steeds steeg. Het amusante deel van deze feest avond werd te 9 uur enige tijd on derbroken om een 9-tal jubilarissen een welverdiende hulde te brengen. HULDIGING JUBILARISSEN Allereerst werden de zilveren ju bilarissen de heren H. Maas, M. Kogels, T. de Rouw en H. Kolster op het toneel door de voorzitter toegesproken. Hij stelde hun ijver en trouw aan alle leden ten voor beeld. Deze jubilarissen hebben ook vaak teleurstellingen meegemaakt doordat verschillende hunner me deleden op repetities en bij optre den naar buiten vaak verstek lie ten gaan of als lid bedankten als het minder goed ging. Zij hebben echter altijd volgehouden en zijn steeds present geweest. De voor zitter bracht hen namens heel de harmonie dank voor alles wat zij in die 25 jaar voor „St. Jan" hadden gedaan. Onder aanbieding van een zeer welkom cadeau sprak hij de hoop uit dat zij nog eens hun 40- jarig jubileum zouden mogen her denken. Een daverend applaus be wees de spontane instemming van alle aanwezigen. Vervolgens kwamen, onder luid applaus van de gasten, de 5 jubila rissen op het toneel die reeds 40 jaar, dus vanaf de oprichting, met voorbeeldige toewijding „St. Jan" hebben gediend. De hulde die de voorzitter de zilveren jubilarissen had gebracht was door deze 5 le den in nog ruimere mate verdiend. Spr. schetste wat het zeggen wil 40 jaar lang tot de beste en trouw ste leden te hebben behoord. Als jochies van 'n jaar of 15 kwamen zij bij het korps; nu zijn het ver grijsde mannen, voor het meren deel reeds grootvaders. Zij hebben gedurende driekwart van hun le ven steeds voor de harmonie klaar gestaan. Hen werd daarvoor terecht nog meer lof toegezwaaid, zij kre gen een nog spontaner applaus en ook een wat royaler cadeautje als mede een doos bonbons voor hun echtgenoten die hun man in die 40 jaren zo vaak voor de harmonie hadden moeten misseq. Een extra huldiging viel de heer E. Hoevenaars ten deel omdat hij niet alleen 40 jaar lid was, maar tevens 40 jaar de omvangrijke taak van penningmeester had vervuld. Hij mocht met recht de grote steun pilaar van „St. Jan" worden ge noemd en het meest actieve be stuurslid dat meer tijd en moeiten dan wie ook aan de harmonie had besteed. Hij was tevens 2e direc teur van het korps, waardoor hij bij serenades, muzikale wandelin gen e.d. bijna steeds de leiding had. En dat alles gebeurde steeds belan geloos. Daarom had men graag de ze gelegenheid aangegrepen om hem en zijn echtgenote met een bijzonder fraaie kroonlamp te ver rassen. De heer Hoevenaars was zicht baar getroffen door dit onverwach te blijk van hulde en dankbaarheid. Hij droeg een groot deel van die hulde over aan zijn mede-bestuurs leden en met name aan de huidige voorzitter, de heer J. van Mierlo, met wie hij steeds zo prettig had samengewerkt. Hij dankte hem hartelijk voor deze huldiging en spoorde alle leden aan tot ijverig repetitiebezoek en trouw aan de harmonie. Het verdere gedeelte van de avond werd in uitgelaten feeste lijke stemming gevuld met zang, muziek, voordrachten, dansen en het ontbrak de gasten daarbij niet aan het nodige om de kelen voch tig en de maag gevuld te houden. Het optreden van de „Wilpi's" en hun assistenten was een eclatant succes en veel te vroeg naar ieders mening kwam het sluitingsuur, maar niet dan nadat alle gasten zich heerlijk tegoed hadden gedaan aan gebraden haantjes of biefstuk en er nog heel hartelijke dankwoor den waren gesproken aan het adres van de „Wilpi's" en aan het bestuur dat deze avond zo voortreffelijk had georganiseerd. OVERSTE RUIGROK BEËDIGDE RESERVISTEN Tijdens de jaarlijkse bindings avond in de zaal van Gez. Elshout in Drunen, van de reserve Rijks politie, groep Drunen, heeft over ste Ruigrok een 15-tal leden beë digd tot onbezoldigd ambtenaar van de Rijkspolitie. De beëdiging werd o.m. bijge woond door de burgemeesters van Drunen en Heusden, de beide wet houders van de gemeente Drunen, de reserve-adjudant Maes uit Til burg en de groepscommandant van de rijkspolitie groep Drunen-Heus- den. Nadat de groepscommandant ad judant Mennen, de aanwezigen had verwelkomd, werden er een twee tal films over het werk van de Rijkspolitie vertoond. Hierna beë digde overste Ruigrok de heren: J. M. Berens, A. A. van Bladel, W. J. van Delft, A. M. Klerkx, C. H. Lommers, A. J. van de Poel, F. A. Pullens, H. J. A. Rekers, M. C. J. Timmermans, M. W. van de Wiel en M. J. M. Willemse van rayon Drunen en de heren G. A. van den Eijnde, G. J. Kipping, L. Nieuw koop en Ph. Nieuwkoop van post Heusden. Mede namens de burgemeester van Heusden, voerde mr. Stieger, burgemeester van Drunen, na de beëdiging nog het woord. Hij zei er bijzonder trots op te zijn, dat de gemeente Drunen kan bogen op 'n groep reserve politie, die haar taak verstaat. Hij sprak de hoop uit dat ook in de toekomst de naam van deze groep, die volgens overste Ruigrok staat aangeschreven als een van de beste in het district, hoog gehouden zou worden. De 9 jubilarissen van de Harmonie St. Jan. Staande de 40-jarige ju bilarissen, v.l.n.r.: M. van Dalen, A. Maas, E. van Lier, L. van Huiten en E. H. Hoevenaars. Zittend de zilveren jubilarissen, v.l.n.r. H. Kol- steren, M. de Rouw, M. Kogels en H. Maas. MAANDVERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 11 jan. hield de Postduivenver eniging De Zwaluw haar maandvergadering in café Ant. Klerks. De opkomst was bevre digend; de voorzitter verwelkomde de aan wezigen. Na de notulen volgde het verslag van de tentoonstelling op 30 nov. en 1 dec. en van de feestavond op 17 dec., welke een batig saldo opleverde. Hierna gaf de voor zitter een uiteenzetting van het vliegseizoen 1964; er zijn verschillende besprekingen ge houden en nog staan besprekingen op het programma. Enkele junioren werden inge schreven, waarna de rondvraag, waarvan door verschillende leden werd gebruik ge maakt om vragen te stellen, die door de. voorzitter bevredigend werden beantwoord. R.K. TONEELVER. VOLHARDING. Zatedag 18 en zondag 19 januari presen teert de R.K. Toneelvereniging Volharding haar 2e winteruitvoering in café H. Boom- v. d. Wiel. Opgevoerd zal worden het prachtige toneelstuk: „Zwijgen uit angst" door Dré Campers, een stuk dat de toneel liefhebbers weer enkele gezellige uren kan bezorgen. Daarom zal het beide avonden aan belangstelling niet ontbreken, want men is gewend van Volharding een boeiend stuk te zien. OUD-INWONER WERD 99 JAAR. De 'heer C. Verreijt, oud-inwoner van Nieuwkuijk, thans wonende in Vught, heeft j.l. woenslag zijn 99e verjaardag gevierd. De heer Verreijt geniet nog een goede ge zondheid. Hij was eertijds koetsier en tuin man op huize Berkenheuvel. BOERENGEZINSDAG. De afdeling Nieuwkuijk van de N.C.B. besloot haar Boerengezinsdag te houden op 4 februari a.s. CULTURELE AVOND. Op zaterdag 25 januari a.s. zal voor de leden van de B.J.B. en R.K.J.B. in de Oos telijke Langstraat een culturele avond wor den gehouden in café van Oyen Haarsteeg. Aan de wedstrijd hieraan verbonden kan worden deelgenomen met declameren, zin gen en spreken. Opgave hiervoor uiterlijk 15 jan. bij N. van Herpt, B 16, Herpt. JAARVERGADERING VEEFONDS. De voorzitter, de heer H. v. Esdh, opende bovengenoemde vergadering en heette de leden welkom en wenste hen nog een zalig en gelukkig 1964. Na een kort overzicht te hebben gegeven van de voornaamste feiten, kreeg de secretaris de heer J. van Oyen het woord, die rekening en verantwoording aflegde over het boekjaar 1963. Hieruit bleek dat 465 runderen waren verzekerd. In 1963 moesten in totaal 17 stuks door het fonds worden overgenomen, waarvan 16 levend konden worden verkocht, waarvoor nog f 6096 terug werd ontvangen. De ge middelde uitbetaling p. koe bedroeg f 743,23 tegen f874.70 in 1962; totale uitbetaling f 12.635, met aftrek van de f 6096, werd door het fonds f 6539 bijbetaald. Per koe werd opgebracht f 18 en aan maandpremie werd f 8413,50 ontvangen. Betaald aan her verzekering wegens brand en hemelvuur f 500,15 en wegens de wegens de gunstige positie van de kas waren geen extra opha lingen nodig. De totale ontvangsten bedroe gen f 14.690,50, de uitgaven f 13.562,97, zodat de kas kon worden afgesloten met een batig saldo. De kascommissie bestaande uit de leden Th. van Bokhoven en M. Pulles verklaarde de boeken en bescheiden in or de te hebben bevonden. De vleesprijs die in 1963 f 1,30 p.p. bedroeg werd voor dit jaar vastgesteld op f 1.40 p.p. De herverzeke ring tegen brand en hemelvuur werd ver hoogd van f 1000 tot f 1200. Het op te ruimen vee werd bij inschrijving gegund aan de veehandelaar A. v. d. Wildenberg te 's-Bosch voor f 526 per stuk. De aftredenle wijkmeesters, tevens be stuursleden Sj. v. d. Biggelaar en Th. de Laat, werden herkozen; in plaats van H. v. Es werd gekozen P. v. d. Brandt. In plaats van de vice-voórzitter, A. v. d. Brandt, die Haarsteeg gaat verlaten werd gekozen Jan Zeeuwen. Verder deed de voorzitter de me dedeling dat, als een rund geschat is en er na 14 dagen geen bericht meer is ontvan gen, het rund als genezen wordt beschouwd. Treden later opnieuw complicaties op dan moet dit rund opnieuw worden geschat. Verder werd besloten dat materiaal van het fonds dat de leden in bruikleen worden gegeven en niet tijdig of in vervuilde staat wordt terugbezorgd, hiervoor een boete van f 2.50 te laten betalen. Indien een eigenaar met het geschatte gewicht niet accoord gaat, kan hij het op te ruimen rund laten wegen, maar zal daarvoor dan f 10 moeten betalen. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. OP CONCOURS. Door de le prijs met lof van de jury, die de Kon. Harmonie St. Cecilia in Oisterwijk behaalde, is ze gerechtigd deel te nemen aan het topconcours van de Ned. Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen, dat op zaterdag 7 maart in Arnhem plaats vindt. In de afgelopen week is het korps in het bezit gekomen van het uit te voeren num mer getiteld: „Een nacht op de kale berg", van de Russische componist Moussorgsky, arr. Zurmülle. Naar wij vernemen is het een moeilijk uit te voeren werk, waartoe alleen de allerbeste korpsen in staat zijn. Daarom verdienen de Haarsteegse muzikanten zeker een compliment, dat zij het aandurven om aan dit topconcours deel te nemen. Maar de zeer bekwame directeur, de heer Sef Pij pers, is vol goede moed en hij is er van ovrtuigd dat zijn onderdanen 'hun uiterste best zullen doen om in harmonische samen werking op 1 maart a.s. in Arnhem een gooi te doen naar de titel van landskampi oen van de Ned. Federatie. BURGERLIJKE STAND 16 - 31 DEC. '63. Geboren Theodora Wilhelmina Maria dv Th H Korts en A C M v Hal Willem Adrianus zv J P Cadée en M J v Dinther Leentje Adriana dv A Schreuder en J M C v d Bolder - Jacob Arie.zv A Schreu der en J M C v d Dolder. GehuwdGerrit Nieuwkoop 27 j en Jeanne Majoor 26 j beiden alhier. Overleden Marinus de Hart 84 j geh gew met M E Couwenberg. Ingekomen H Kivits en gez van Vlij men; R A Ottignon en edhtg van Culem- borg; R Reinders echtg v Schol van Zwee- lo; W E Bauwin en echtg van Opsterland; H v d Schans van Dongen; A B v d Schans echtg v Timmermans van Loonopzand; C Hovestad echtg v Heikamp van Culemborg; A Paraskevaidis van Griekenland; I Rakat- sanis van Griekenland; A Dakos van Grie kenland; E Koronidis van Utrecht; P Mak- ridis van Utrecht; E Georgopoulos van Utrecht; H B C v d Hooven van Vught; G de Haan van Eethen; H L Kuijs en gez van Rosmalen; C P v Kampen en echtg van Gorinchem; C M v den Broek van Tilburg. Vertrokken J W v Huiten en echtg naar Drunen; W H v Huiten naar Drunen; A Koffijberg echtg van Veltman naar Ro zenburg; J A Verhoeven naar Oirsbeek. CHR. VAN PEER OVERLEDEN. Na een ernstige ziekte van slechts enkele dagen overleed in de ouderdom van 67 jaar, de heer Chr. van Peer. De heer Chr. van Peer was gedurende een 15-tal jaren lid van de gemeenteraad van Sprang-Capelle, als afgevaardigde van de P.v.d.A. Verder was hij een vooraan staande persoon in het verenigingsleven; hij was vele jaren bestuurder van de afdeling Capelle van het N.V.V. en had zitting in verschillende commissies. De teraardebestelling zal maandagmiddag plaats hebben. TEERAVOND. Vrijdag 17 januari houdt de biljartver eniging gevestigd in café Cové-van der Haart haar jaarlijkse teeravond. De leden die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dit nog tot woensdag doen. 2 KINDEREN DOOR AUTO GESCHEPT In de Benedenkerkstraat werden twee kin deren resp. 4 en 5 jaar van de fam. Van Eersel door een personenauto aangereden. Vlak voor de achterop komende auto liepen zij plotseling de rijweg op. De chauffeur kon een aanrijding niet meer voorkomen. De kleuters werden geschept en op het wegdek gesmeten. Bij beide 'kinderen werd o.m. een breuk van het rechter bovenbeen geconsta teerd. EHBO-ers verleenden eerst hulp. Op medisch alvies werden de slachtoffertjes per ambulance naar het ziekenhuis te Raams- donkSveer overgebracht. JEUGDTOTO WASPIK. Totoweek 10, 11 jan. '64; de totale inzet bedroeg f 632.50; le prijs f 94,87, gewon nen door J. in 't Veld, Wilhelminastraat 7 Waspik, geraden bedrag f 632.70; 2e prijs f 63,25, gewonnen door Mev. M. in 't Veld idem, geraden bedrag f 633.69; 3e prijs f 31.63, gewonnen door A. Smits Spoorstr. 14 Waspik, geraden bedrag f 633.93. De Jeugdtoto, georganiseerd ten bate van de jeugd van de voetbalver. Waspik, mag zeer geslaagd worden genoemd. Gedurende 10 weken werd een bedrag van f 4910,50 ingezet. Gaarne brengt de Toto-commissie dank aan al diegenen die 'hebiben medege werkt dit enorme bedrag bijeen te brengen. Tevens dankt de commissie de redactie van de "Echo van het Zuiden", die wekelijks plaatsruimte voor de uitslagen reserveerde, VOLLEYBAL. Het tweede team van Atak won na een wel zeer spannende wedstrijd met 2-1 van Olyiripia '54. Het 3e zestal verloor met 2-0 van Buil Nederland. Deze wedstrijden wer den gespeeld resp. voor de 3e en 4e klas Nevobo. WASPIKSE BILJARTBOND. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden in de competitie van de Waspikse Biljart bond: KOT 2-NGD 2 2-8; Uitkijk 2- KOT 14-6; Vr. Kr. 2-Uitkijk 15-5; Alt. Raak 2-Vr. Kr. 16-4; HGL 1- Fotsers 12-8; Fotsers 2 - HGL 22-8; WK 1 Alt. Raak 1 2-2; Uitkijk 1- KOT 2 6-4; KOT 1 - HGL 28-2; HGL 1 - NGD 2 6-4; NGD 1 - Vr. Kr. 1 4 - 6; Vr. Kr. 2 WK 1 8-2; Fotsers 2 Alt. Raak 2 1-9; Alt. Raak 1 - Fotsers 12-8. Huidige stand 1 Alt. Raak met 80 pt. uit 13 wedstr.; 2 en 3 Uitkijk 2 en Alt. Raak 2 met beide 76 uit 13; 4 HGL 2 76 uit 14; 5 Fotsers 75 uit 13; 6 NGD 1 71 uit 13; 7 KOT 1 67 uit 13; 8 NGD 2 65 uit 13; 9 Vr. Kr. 1 63 uit 14; 10 Vr. Kr. 2 62 uit 13; 11 HGL 1 59 uit 13; 12 Uitkijk 1 58 uit 13; 13 en 14 Fotsers 2 en KOT 2 met beide 52 uit 13; 15 WK 1 met 48 pt. uit 12 wedstrijden. HARMONIE. De voorzitter van de Kon. Harmonie "Volksvlijt en Volksvermaak" roept de stemgerechtigde leden van deze vereniging op tot het bijwonen van een algemene leden vergadering, welke zal worden gehouden op zondag 19 januari a.s. in de zaal van de vereniging. Aanvang 12 uur. Naast de ge bruikelijke verslagen vermeldt de agenda o. m. bestuursverkiezing. Periodiek aftredend en herkiesbaar zijn n.l. de heren P. Brokx, C. Befkelmans en A. van Gorp. Ook moet worden voorzien in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer A. Tabbers. Het bestuur stelt voor deze functie candid- daat de heer W. van Gorp. De jaarlijkse teeravond is verzet naar 25 januari a.s. KERKVOOGDIJ. In de samenstelling van de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente is een veran dering gekomen. De heer C. van Beek, die meer dan 25 jaar deel heeft uitgemaakt van dit college, heeft dit verlaten. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer G. v. Erk. 26 JAAR JONGE BOERENSTAND Woensdag 15 januari vieren de leden van de r.k. jonge boerenstand van de afdeling R'veer - G'berg het 25-jarig bestaan. De of ficiële feestvergadtring vindt plaats om half 2 n.m. in hotel De Witte Leeuw. Tijdens dit gedeelte zal door de heer Schnepvangers 't woord worden gevoerd. Om half 4 vindt 'n receptie plaats, waarna er voor de leden van de afd. om half 5 een diner is. 's Avonds wordt er door H. v. d. Bosch een cabaret programma verzorgd. Voor de middag wordt er om 10 uur een H. Mis opgedragen in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te R'veer. Om 11 uur is in hotel De Witte Leeuw een kof fietafel, waarna door dhr. Janssen een film zal worden vertoond over de ruilverkaveling. De feestelijkheden rond het 25-jarig be staan van de jonge boeren zullen worden gecombineerd met de viering van de jaar lijkse boerenjeugddag. Vandaar dat, met uit zondering van het diner, ook de leden van de boereninnenbond en de jonge boerinnen de gehele dag aanwezig zullen zijn. VERKEERSCURSUS. Vrijdag 17 januari om half 8 zal in hotel De Witte Leeuw het schriftelijk en monde ling examen worden afgenomen van de deelnemers aan de verkeerscursus, Deze UITSLAGEN BETAALD VOETBAL Eredivisie DOSSparta 2—0 Blauw WitEnschede 2—4 MVV—Go Ahead 2—2 PSV--NAC 2—2 VolendamADO 2—1 AjaxFortuna '54 4—1 HeraclesDWS 0—1 Feij enoordGVAV 1—0 le divisie V eendamExcelsior 0—1 BW—Fortuna VI. 3—0 SittardiaVole wij ckers 1—0 SHSDHC 5—2 RBCEindhoven 1—0 Telstar—VVV 0—0 Ensch. BoysElinkwijk 1—1 Willem II—Velox 5—1 2e divisie A Be QuickHaarlem 0—2 ZFCAlkmaar 0—2 HeerenveenZwartemeer 2—0 HilversumZwolse Boys 3—2 PEC—'t Gooi 2—0 H V CLeeuwarden 4—0 TubantiaKFC 3—1 EDO—RCH 0—1 2e divisie B Roda JCVitesse afg. LimburgiaDFC 0—1 SVVHelmondia 5—1 BaronieHermes DVS 0—1 AGOVV—NEC 1—1 GraafschapW ilhelmina 3—0 XerxesWageningen 3—0 GOOD LUCK I - SPRANG I 1 - 1. Doordat de KNVB voor j.l. Zaterdag al le wedstrijden had afgelast, besloten Good Luck en NEO een vriendschappelijke, wed strijd te spelen. Om 2 uur vertrokken de NEO-mannen per outo naar Raamsdonks- veer, waar ze om half drie op het besneeuw de maar toch goed bespeelmare terrein het eerst aftrapten. Aan beide zijden werd goed voetbal gespeeld, hoewel NEO, wat halibe- handeling en het plaatsen betrof wel iets beter voor de dag kwam dan Good Luck. Na 25 min. was het de midvoor van NEO die het eerste doelpunt liet aantekenen uit een aanval waaraan de gehele voorhoede deelnam. Good Luck liet zich ook niet on betuigd. 10 Min. voor rust was de stand gelijk.; een goede aanval werd afgerond met een prachtig schot van hun rechtsbinnen, maar even mooi weggestompt door doelman Vos, maar helaas belandde de bal bij de vrij staande midvoor van Good Luck, die onge- hinderdl dicht bij doel kon inschieten. Na rust ging de wedstrijd gelijk op; zo wel Good Luck als NEO hebben na rust nog kans gehad om de stand op te voeren, maar beide doelverdedigers waren in grote vorm, vooral doelman Vos bleek over grote talen ten te beschikken. Zo eindigde deze oefen wedstrijd voor beide partijen bevredigend resultaat. Wij maken de rikliefhebbers er nu al op attent dat er 31 jan. wederom een rikcon- cours gehouden zal worden bij de heer W. van Oers, Café Galgenwiel in Waalwijk. cursus is gedurende 8 weken verzorgd door de opperwachtmeester der rijkspolitie dhr. Heijmans. Als examinatoren zullen optre den de adjudant der rijkspolitie van der Mooren, de wachter de Vos en de heer E. Verschoor. Onder liet motto „dit songfestijn vermindert onze pijn", is zaterdag middag in Kaatsheuvel een begin gemaakt met het driedaags songfes tival, waarvan de opzet is, zoals on ze lezers langzamerhand wel zullen weten, een flinke finantiële bijdrage te kunnen leveren voor de bouw van een kerk en seminarie in de Braziliaanse missie, waarmee pater Sjef van de Louw, geboren en ge togen in Kaatsheuvel, bezig is. Het organiserend comité, onder voorzitterschap van de heer C. Grootswagers, dat vorig jaar voor hetzelfde doel een gelijksoortig eve nement voor elkaar bokste en daar mee een goede ervaring opdeed, heeft hieruit de nodige lering ge trokken en de zaken thans grondig voorbereid. Bovendien hadden deze mensen thans een niet te verwaar lozen steun in de persoon van pater van de Louw zelf, die momenteel een half-jaarlijks verlof bij z'n fa milie doorbrengt en dus gelegenheid had aan deze voorbereidingen een steentje bij te dragen. ALLES IN STIJL Dit laatste was al meteen merk baar toen we het „strijdtoneel" van dit songfestival, de Gildenbondszaal, betraden, waar we werden gecon fronteerd met een aantal lieftallige jongedames in Braziliaanse kledij, die zich verdienstelijk maakten met het verkopen van programmaboek jes en versnaperingen. Ook de grote zaal had een kleine metamorphose in Braziliaanse stijl ondergaan. Evenmin onvermeld mag blijven 't fraaie toneeldecor, waarvoor pater van dé Louw eveneens enkele tips gaf, die door de heer C. Wartenberg werden verwezenlijkt. Dat de belangstelling voor de eer ste voorselectie van zaterdagmiddag misschien iets tegenviel, verwonder de ons helemaal niet. Met de vrije zaterdag hebben de meesten pas te gen de middag de slaap behoorlijk uit hun ogen gewreven, 's Avonds echter, toen met de tweede voorse lectie werd begonnen, was de zaal in no time volledig bezet en uitver kocht. Dit laatste is dus meteen, een waarschuwing voor degenen die a.s. zaterdag en zondag van de voorse lecties en vooral van de grote finale Zondagavond getuigen willen zijn- Laatkomers zullen dan inderdaad te laat komen en de deur wegens „uit verkocht" gesloten vinden. En dat zou voor hen erg jammer zijn, want de gelukkigen die zich wel 'n plaats veroverd hebben, zullen tijdens de selecties enkele voortreffelijke en sembles en solisten aantreffen, zo als The White Negroes uit Tilburg, The Rositas uit Made en niet te vergeten Brabants kampioene, Ma- rianne Willemsen uit Etten, die op het laatste moment nog inschreef. Wanneer we dan nog noemen de Zangeres Zonder Naam, die aan dit festival haar medewerking verleent, dan menen we gerust te mogen stel len dat de afwezigen veel zullen missen. We zouden nog bijna ver geten de twee mud kolen, die iedere dag verloot worden. Die zijn in deze tijd ook niet te versmaden, vooral nu ze zo duur worden. Nu we toch aan het waarschuwen zijn, de organisatoren deelden ons mee, dat er nog een restant pro grammaboekjes is, waarmee zij de komende dagen een vriendelijk be zoek gaan brengen aan de bewoners van Loon op Zand. Zij verwachten daar natuurlijk in januari geen openstaande deuren aan te treffen, maar rekenen er evenmin op dat de ze gesloten zullen blijven bij hun komst. Pater van de Louw moet en zal flink uitgezakt naar Brazilië te rugkeren en dus rekent men ook op de medewerking van Loon op Zand. BIJZONDER INGENOMEN Tijdens beide selecties sprak voor zitter Grootswagers een kort wel komswoord, waarin hij 's avonds pa ter Luciën Roestenberg, eveneens van de paters van het H. Sacrament en met verlof uit Brazilië thuis, kon betrekken. Pater van de Louw sprak z'n grote voldoening en vreug de uit zich weer eens temidden van een groot aantal inwoners van Kaatsheuvel te bevinden en dat hij verder bijzonder ingenomen was met de opzet van dit songfestival, bleef natuurlijk evenmin onbespro ken. Hij wees in dit verband op de bijzonder precaire toestand in de Braziliaanse missie, waar op een bevolking van 70 millioen ongeveer 11.000 priesters werkzaam zijn, het geen een wezenlijk tekort betekent van ongeveer 60.000. De bouw van een seminarie is dus wel broodnodig voor de opleiding van priesters, die dit tekort een beetje kunnen aan vullen. Hij hoopte in ieder geval daar nog vele jaren te mogen wer ken voor het geluk en welzijn van de Braziliaanse bevolking. Voordat de deelnemers (sters) aan de selecties zich presenteerden, in troduceerde de heer Jacques Her mans uit Tilburg, die tijdens deze dagen als conferencier fungeert, de jury. bestaande uit frater Angelico uit Loon op Zand en de heren B. Mols te Dongen en J. v. d. Heuvel uit Tilburg. Om de aanwezigen wat in de sfeer te brengen, -"olede eerst het optreden van het Kaats heuvels jeugdkoor onder leiding van de heer J. v. d. Linde, dat o.a. op zeer verdienstelijke wijze met pia-

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 6