De r.k. Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" bestaat 45 jaar KAATSHEUVEL Resultaten Actie Bouworde bleven ver beneden verwachting lit Drie zilveren jubilarissen bij Sonora Gouden bruiloftviering echtpaar H. van Heesch-Reijnen DODELIJK ONGEVAL BIJ OVERWEG ANTONIUSSTRAAT TOTAAL OPBRENGST VAN F 2599,23 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG i FEBRUARI 1964 14 Verse haantjes „FAZANT" m J iWitiiriihflIlmTwEi:lin' fiV !i'i Biljarten van de Prins. Ook zijn wij dit jaar deelnemer aan de carnavalsoptocht op zondag 9 februari, dus zoals U ziet zijn wij een carnavalsvereni ging die probeert de carnaval in Waalwijk te stimuleren. Kaischei- ters en Kaischeiterinnen tot kijk. Gisteravond is in het St. Nicolaas ziekenhuis de heer P. C. Couwen berg wonende in het Hoekje aan de gevolgen van een aanrijding die gistermorgen op de kruising Burg. v. d. Klokkenlaan-Antoniusstraat gebeurde, overleden. De aanrijding gebeurde 's mor gens in alle vroegte, rond 7 uur, toen de heer Couwenberg met zijn motor vanaf de Antoniusstraat de Stationsstraat in wilde rijden. Hij kwam op de kruising echter in bot sing met de bestelauto bestuurd door W. J. uit Tilburg, die even eens zonder voorrang te verlenen vanaf de Burg. v. d. Klokkenlaan de kruising was opgereden. De motorrijder werd hierbij le vensgevaarlijk gewond, en op ad vies van Dr. Langemeyer, die eerste hulp verleende, naar het ziekenhuis overgebracht waar hij in de loop van de avond is overleden. De heer Couwenberg was 63 jaar, weduw naar en vader van 4 kinderen van wie een getrouwd. TOT SLOT VAN DE WEERMANTOTO is gegaan. Helpers, medespelers en begunstigers onze welgemeende dank. Michel J. W. Hooijmaaijer, Groepsleider. BURGELIJKE STAND Geboorten: Angela J M A dv J A Netten-van Loon te L.op Z.Marinus M J zv J J P Claesen-Aarts; Petrus J zv A W van den Reijen-Suoss; Marinus J M C zv C J Kuijs-Kipping; Jacques CGMzvJAHM Maas-van Kem pen; Marie A dv L P de Louw-de Brouwer; Ingrid W F dv J L P Driessen-de Greef; Jacobus J H zv H J SmuldersVerhoofstad; Eric F A M zv J A L Verstijnen-Claas- sens; Elisabeth A dv A G van der Gouw-Verhoofstad; Thomas C!S M zv N J van Dongen-Hamers te Raamsdonk; Johanna M dv J C van der Gouw-van den Anker; Antonia A dv P A van der Heijden-Merkx; Peter P H J dv J C Vos-Maas; Jo hanna M dv G L Mandemakers- Snoeren. steeds voorradig. POELIERSBEDRIJF Thorbeckelaan 35 - tel. 2869 Waalwijk <.v - jX i X - Ter gelegenheid hiervan werd j.l. zondag deze foto gemaakt. Er zullen in de loop van februari nog diverse ouderavonden, turndemonstraties en wedstrijden worden gehouden. Zoals U in de Echo van afgelopen maandag hebt kunnen lezen is de geldactóe „Weermantoto" van de: Andreas Zijlmans Groep afgelopen. De totale inzet bedroeg F 2214,-. Het netto overgehouden bedrag is groot F 1278,84. Zeker hoeven wij over dit resul taat niet ontevreden te zijn. Gaarne willen wij van deze gelegenheid gebruik maken om al degenen, die aan deze weermantoto hebben mee gewerkt dank te zeggen. Alleen door deze medewerking was dit resultaat mogelijk. Prettig is het te kunnen vermelden, dat deze actie zo goed is verlopen. Geen enkele moeilijkheid heeft zich voorgedaan, waardoor deze actie het volle ver trouwen had van de medespelers. Iedereen kon zelf zijn formulier via de radio kontroleren, hetgeen on aangenaamheden voorkwam. Het was voor ons erg prettig te merken hoe velen sympathie toonden voor onze groep. Dit bleek uit verschil lende extra giften, die wij van ou ders en prijswinnaars mochten ont vangen. Gelukkig is dit nettobedrag nu niet eens een druppel op een gloei ende plaat, maar kunnen wij met dit bedrag nu een redelijk deel van de nodige kosten dekken. Natuur lijk wil dit niet zeggen, dat de fi nanciële zorgen van de baan zijn, zeker niet, doch door deze actie is het nu mogelijk geworden de eerste betaling van de tweede boot voor de wiidevaartafdeling te betalen en over te gaan tot nieuw modern kampeermateriaal voor onze juni or-verkenners. Tevreden mogen wij zijn en wensen zullen er steeds blij ven en dat is goed ook, want dit noodzaakt tot nieuwe acties en nieuwe vindingen en dat betekent, dat er leven in onze groep is. Dit jaar bestaat de A.Z.G. 30 jaar. La ten wij hopen, dat het gehele jaar zo goed zal zijn als het nu van start Overlijden: Alberdina de Rooij, 87 j weduwe J J van den Meijdenberg; Johannes P van den Hoven, 74 j, echtgenoot M Roosenbrand te Sprang-Capelle; Laurentius van Nunen 81 j weduwn P C van Huiten; Johanna T van den Meerendonk 61 j echtg J F Kneepkens. Huwelijks-aangiften: T A J Hoevenaar, 22 j te Loon op Zand en M H G de Ronde 21 j te Waalwijk. Huwelijken: H L W Peijnenburg 19 j te Vlij men en C J H Leijtens 18 j te Waal wijk; F J Boots 25 j te Amsterdam en T A H Janssen Daalen 25 j te Waalwijk; G Braspenning 33 j te Sprang-Capelle en J C Verbeek 30 j te Waalwijk. Ingekomen: C J J Emmen van Ubbergen; A H M Smits van Breda; J van Dalen en gezin van Eethen; MEP van den Broek van Bladel ca; J van de Wiel van Vught; I C M M Rae- sen van Dongen; PACT Maessen van Vught; H Lommers en gezin van Heusden; C A C M Vos van Eindhoven; M F M Verharen en gezin van Loon op Zand; G A Mo lenschot van Loon op Zand; A N Denie van 's-Hertogenbosch; C H T van Oostrum en echtg. van Eind hoven; A C Walhout en gezin van Goes; A P G M van Iersel van 's-Bosch; M J Buijs van Kerkwijk; C L D M Coesmans van Waspik; L C van der Ven en echtg, van Til burg; P J A M Beunes van Delft; A J M A van Tilburg van Oister- wijk; G Dick van Eethen; G van Nispen van Eethen. Vertrokken: J C Verbeek naar Sprang-Capelle; H M Strikkers naar Chili; L W J van Beek en gezin naar Drunen; W P C van Rijckevorsel naar Dru nen; H C M van de Ven naar Ros malen; J H de Man en echtg. naar Gorinchem; M A Doremans naar Boxtel; M W van Drunen naar Udenhout. Op dinsdag 11 februari a.s. hoopt het echtpaar, de heer en mevrouw H. van Heesch-Reijnen, resp. 78 en 79 jaar oudwonende in de van Haes- trechtstraat nr. 1, z'n gouden brui loft te vieren De a.s. gouden bruidegom, die af komstig is uit Dinther, terwijl z n vrouw in Kaatsheuvel geboren werd, heeft evenals z'n vader en broers in vroeger jaren 'n uniek beroep uitge oefend, namelijk gewelvenbouwer, waardoor zij in de lande grote be kendheid genoten om hun uitsteken de vakmanschap. Ook twee van zijn zes nog in leven zijnde zoons, die zich overigens allemaal tot prima vaklui, De verschillende activiteiten die zijn gevoerd om de actie bouworde tot een succes te brengen hebben niet dat resultaat opgeleverd wat er van verwacht mocht worden. On danks de huis aan huis-verspreiding van de speciale bouworde-krant, de publicaties in de pers, de opwek king van de preekstoel in de ver schillende parochiekerken, zijn er te veel beurzen tijdens de collecte zaterdag 1 februari gesloten geble ven. Het gevolg hiervan was, dat Waalwijk met een inwoner-aantal van bijna 20.000 slechts een bedrag bijeen wist te brengen ad 2599.23. In vergelijking met andere gemeen ten is Waalwijk ver achter geble ven. Zo bracht de collecte in Dru nen (toen nog minder dan 10.000 inwoners) 2900.-— op. De bouworde-toto leverde 14 eer ste prijswinnaars (le prijs: een reis naab èen van de bouwprojecten van de bouworde) op. Zij raadden een bedrag van 2600.—. Na loting, die door de plaatselijke politie werd verricht, kwam als eerste prijswin naar uit de bus de bezitter van con- trolestrook 2351; de naam van de eigenaar is bij het comité niet be kend. De tweede prijs, bestaande uit een radio-toestel ter waarde van 400.werd gewonnen door de heer W. IJpelaar, van Lovenlaan 53 Waalwijk. Hij raadde een bedrag van 2600.10. Ofschoon de prijsuitreiking op 'n later tijdstip door de propaganda leider van de bouworde, de heer Jószef S. Rosta zal geschieden, wor den de twee prijswinnaars verzocht zich zo spoedig mogelijk met con- trolestrook te melden bij de heer W. Sies, van Berckenrodelaan 43, Waalwijk. als timmeran, metselaar en smid ont wikkelden, hebben met hun vader in menige kerk nog de gewelven ge bouwd. In verband met de moderni sering van de kerkenbouw is dit be roep langzamerhand historie gewor den. Buurtgenoten van het gouden paar, dat altijd ter plaatse aan de prov. weg heeft gewoond en daar vroeger te vens nog 'n café,, afkomstig van de fam. van mevr. v. Heesch, heeft ge ëxploiteerd, hebben 'n feestprogram ma in elkaar gezet, dat er in alle op- zichten zijn mag. Om half tien zal het gouden paar zich met de familie naar de St. Jozef kerk hegeven en daarbij voorafge gaan en begeleid worden door jeug dige buurtgenoten, die er voor zullen zorgen dat de stoet 'n camavalska- rakter zal dragen. Het is op de be wuste dag immers de laatste dag van het carnaval. Dat belooft dus wat. Om 10 uur wordt er 'n solemnele H. Mis opgedragen, 's Namiddags van drie tot vijf uur zal het gouden paar recipiëren in café "De Vier sprong", waarna 's avonds om half negen het eerste Kaatsheuvelse jeugd koor een zanghulde komt brengen. Op zaterdag 15 februari zal er een buurt- en kinderfeest worden gehou den. CARNAVAL. Al ziet de Kaatsheuvelse gemeen schap nog steeds tevergeefs uit naar een heuse Prins Carnaval met Raad van Elf en 'n hofkapel, de leut zal er tijdens de komende carnavalsdagen ter plaatse beslist niet minder om zijn. Want dat er evenals andere ja ren weer 'n uitgelaten stemming zal heersen in de diverse dansgelegenhe den, daarvan kan men, gezien de en gagementen van de zaalhouders, ver zekerd zijn. In hotel Smit met z'n ruime outil lage begint zondagmiddag de pret met 'n matinee, dat verzorgd zal worden door Juultje Camrie en zijn orchestra d'élite met zang van Shir ley, terwijl The Beautiful Sisters ter afwisseling zullen optreden. Genoemd orkest verzorgt ook de dans- en hos- muziek tijdens de gecostumeerde bals op zondag, maandag en dinsdag. Ook in zaal Euphonia begint men zondagmiddag om 12 uur met een matinee. En dat hier stemming ge kweekt gaat worden, daarvoor staan het gerenommeerde Cocktail Trio, het duo Alegria, The All Stars en The fine Chums borg. Tijdens de avond bals zal de zaal zoals gewoonlijk weer te klein zijn. In de Gildenbond komen Rob de Nijs en z'n Lords zondag om twaalf uur op de planken, en dat wordt na tuurlijk 'n volle tent met veel jeugd. Verder zijn daar Henri en bis Blue Stars, die 's avonds voor 'n passend en gezellijig rithme zullen zorgen. Dit zijn overigens niet de enige ge legenheden waar men in Kaatsheu vel terecht kan om te dansen en ge zellig carnaval te vieren. Om nog 'n enkele te noemen, in café De Steen bakker wordt het ook een kostelijke boel, want daar zetelt het ensemble Hij 'en Van 't Zelfde uit Tilburg, wier naam ter plaatse een zeer goede klank heeft. CARNAVAL BIJ HARMONIE ST. JAN. Maandagavond 10 februari om 8 uur organiseert de harmonie St. Jan een gecostumeerd carnavalsbal, waar bij de muziek verzorgd zal worden door het ensemble "De Notenkra kers". Alle vrienden van St. Jan wor den hierop verwacht. Costumering is wel gewenst, doch niet verplicht. Gra tis entree. 18-JARIGE AUTOMOBILIST MELDDE ZICH NA DODELIJKE AANRIJDING Maandagmorgen heeft de bestuur der van de auto, waarmee zondag avond de 33-jarige mevr. A. v. Wan- rooij-de Vries in de Erasstraat werd aangereden, tengevolge waarvan zij op slag werd gedood, zich vrijwillig bij de rijkspolitie te Kaatsheuvel ge meld. 't Was de 18-jarige H. W. uit Dongen, die een bezoek had gebracht aan zijn meisje. Hij had alleen een klap gehoord en was daarbij zodanig geschrokken, dat hij uit angst door reed. De jongeman wist volgens zijn verklaring niet dat hij iemand had doodgereden. Thuis had hij wel ge constateerd dat zijn wagen bescha digd was. Zijn vader had hem daarop geadviseerd zich met de rijkspolitie in verbinding te stellen. Het slachtoffer is woensdagmor gen in de parochie Bemdijk ter aarde besteld. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel GESTOLEN AUTO IN KAATSHEUVEL GESTRAND Maandagavond stopte aan de ben zinepomp in de van Heeswijkstraat een Lancia, waarin een 3-tal personen gezeten waren, om de tank te laten vullen. Nadat de pompbediende hier aan had voldaan, gaf de bestuurder vol gas en verdween zonder te betalen met z'n dure wagen in de richting van de provinciale weg. Hij had daarbij echter de pech bij het bereiken van deze weg, die zoals bekend in verband met algehele restauratie voor het ver keer is afgesloten, de richting Til burg in te slaan. Enkele honderden meters verder kregen de inzittenden dit pas in de gaten, toen de wagen tegen 'n grote berg grint opvloog, en ondanks verwoede pogingen, waarbij men nog hulp kreeg van 'n omwonen de, niet meer van z'n plaats te krijgen was. De plaatselijke rijkspolitie, die in middels door de pompbediende was gealarmeerd, arriveerde enige tijd la ter bij de gestrande wagen, doch de inzittenden bleken intussen te zijn verdwenen. 'Het bleek een auto te zijn, welke op 24 januari te 's-Bosch was ontvreemd. Vermoedelijk zijn de pechvogels daarop naar Kaatsheuvel terugge keerd om 'n andere wagen op de kop te tikken. Dezelfde avond miste n.l. de sportleider van de levensschool z'n auto, die hij bij de achteraf gelegen school aan de Mgr. Völkerstraat had staan. Deze wagen werd 's anderen daags geheel onklaar in Vught aan getroffen. Het onderzoek naar de da ders duurt intussen voort. GESLAAGD Op het te Utrecht en te Schevenin- gen gehouden examen voor het auto- mobiel- en garagebedrijf slaagde onze plaatsgenoot Joh. de Jong Pzn. Op 1 nov. 1963 was het 25 jaar geleden dat de heer J. Steenhuysen als vertegenwoordiger in dienst trad bij N.V. Wennekes' Schoenfabrieken, Utrecht - Kaatsheuvel. Door de ern stige ziekte en het overlijden van zijn collega de heer T. Kragten (die in '64 zijn 50-jarig jubileum herdacht zou hebben) werd de feestelijke huldi ging van de zilveren jubilaris J. Steenhuysen uitgesteld tot zaterdag 25 januari j.l. Des morgens verzamelden directie, jubilaris met zijn gezin en enkele le den van de staf zich ten huize van de directeur. De heer Alb. Wennekes huldigde de jubilaris in welgemeende bewoordingen. Hij prees diens toe gewijdheid aan het bedrijf en de bij zonder prettige en openhartige wijze van samenwerking die er al die lange jaren is geweest. Hij prees zich ge lukkig met de kundige wijze waar op de jubilaris zijn bedrijf vertegen woordigde, waarbij hij zich onder zijn klanten zovele echte vrienden ge maakt had .Typerend voor hem was z'n verlangen dat z'n jubileum zonder ophef en in eenvoud gevierd zou wor den. Nadat persoonlijke geschenken waren aangeboden ging het gezel schap uiteen om des avonds nog eens intiem bijeen te komen, samen met de verkoopstaf, waarbij de heer B. Wijs man namens collega's en de afdeling verkoop onder waarderende woorden een fraaie bureaulamp aanbood. Na een bewogen dankwoord van de jubilaris werd deze feestelijke en voldoenlijke huldiging van een zozeer gewaardeerd jubilaris besloten. Een week daarna, op zaterdag 1 februari, vierden de heren Frans Montee en Frans Bruurmijn hun zil veren «jubileum. De morgens verzamelden zich ten huize van de directeur de jubilaris sen met hun gezinnen, alle jubilaris sen die het bedrijf reeds heeft, het kader, de vertrouwensraad en de col lega's van de betreffende afdelingen. De heer Wennekes memoreerde wat in die 25 jaar zoals gebeurd was, waarbij hij vaststelde dat deze beide jubilarissen nu het dozijn "25-jari- gen" volmaakten. Spreker huldigde de heer Montee die als uitpoetser en de heer Bruurmijn, die als reparateur ophaler in dienst is, voor de wijze waarop zij, plichtsgetrouw hun werk hebben verricht, in de overtuiging dat juist hun afwerking van het product zeer belangrijk is, waardoor zij steeds een voordbeeld in het bedrijf geweest zijn, ieder op zijn eigen wijze. Mevrouw Wennekes spelde de ju bilarissen de zilveren draagpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel op de revers. Daarna kre gen zij de daarbij behorende oorkon de overhandigd, alsmede een fraai armbandhorloge en een geschenk on der couvert. Ook de echtgenoten van de jubila rissen werden in de huldiging be trokken, door het aanbieden van een mooie vaas met anjers en een grote taart, waarmede dan de feestelijkhe den thuis voortgezet konden worden. Nadat een feestelijke dronk was uitgebracht nam de heer Jan van Oosterhout het woord om namens de collega's aan de heer Montee nog en kele mooie 'praotische geschenken te overhandigen. De heer Koos Vos nam met grote welsprekendheid op zich om aan de heer Bruurmijn een fraaie radiotafel en een theelichtje te doen toekomen. Beide jubilarissen brachten, ieder op zijn eigen wijze, hun dank 'onder woorden, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Clubcompetitie distr. Kaatsheuvel K.N.B.B. Uitslagen van de zaterdag en maan dag gespeelde wedstrijden. le klas KOT-KTO 5-2; De Dreef -'t Centrum 7-0; NAS- Euphonia 0 7HGL HKSgeen uitslag ontvangen. Districtsvoorzitter J. v. d. Kaa gaf C. Netten geen schijn van kans. Met 'n gem. van 28,- en 'n hoogste serie van precies 100 maakte hij z'n partij in 10 brt. uit. H. Snoeren liet 8,95 gem. noteren, terwijl Th. Netten met 4,44 de punten verdiende voor KTO. 't Centrum won deze week weer eens geen punt tijdens haar bezoek bij De Dreef. Euphonia zette haar overwinnngen-reeks voort, ditmaal door NAS met 7 - 0 te kloppen. 2e klas Euphonia 2 - HGL 2 6-2; Poedelvrees I Efteling 2 2 7; Ons Genoegen I- HGL 3: geen uitslag ontvangen. HGL 2 wist slechts 2 pt. te beha len bij Euphonia door een goede par tij van M. Kemmeren met 4.05. G. Luijten tweemaal en L. v. d. Velden zorgden voor de overwinningen van Euphonia. Poedelvrees leed weer een gevoelige nederlaag van 7 - 2 bij de Efteling en raakte steeds verder los van de leider HGL 3. 3e klas HKS 2 - Nooit Volleerd 1 2 - 7; DJS I - NAS 2 7-2; KTO 2 - De Dreef 2 5-4. Door een 5-4 overwinning op de Dreef is KTO 2 in de voorlaatste wedstrijd kampioen geworden van de 3e klas met totaal 60 pt. M. v. d. Lin den met 3.33 en J. Pooters met 2.00 waren de winnaars voor KTO, terwijl voor de Dreef N. Damen (2.26) en L. v. Boxtel (2,15) wonnen. J. van Dijk wist de eer te redden voor NAS met 2.33 gem. en wel van de hospes van DJS, die het niet ver der kon brengen dan 36 car. Bij N. Volleerd was het alleen P. v. d. Vel den die niet tot winst kon komen en z'n meerdere moest erkennen in L. Musters (1.69). De beste partij speel de Chr. van Woensel met 2.54. J. Brouwers haalde 2.33 en J. v. d. Velden 1.51. De stand in deze glas is1 KTO 2 9 - 60; 2 De Dreef 2 9 - 50; 3 Nooit Volleerd 19 - 42; O DJS I 9 - 36; 5 NAS 2 9-28; 6 HKS 2 9-27. 4e klas groep maandag 't Cen trum 2-Alt. Raak 2 0-9; Nooit Volleerd 2-DJS 2 2-7. Door een 9-0 overwinning op 't Centrum maakt Altijd Raak nog een heel klein kansje om al eerste te ein digen in deze groep. Maar dan zal de laatste wedstrijd met dezelfde cijfers gewonnen moeten worden van DJS en daar zullen de bewoners van de Gildenbond geen kans toe geven den ken we zo, want dit team heeft aan 1 puntje genoeg voor de titel. Van D JS verloor alleen invaller K Donders en A Bekke, die z'n partij in 29 brt.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 14