KAATSHEUVEL 207 DRUNEN 5 SPORTSPIEGEL Bart den Ve geïnstalleerd te Waspik s.s.c. Olympisch vuur gedoofd Rusland won 25 medailles DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 FEBRUARI 1964 Capelle bxjddemeyeb KORTING Wit Zwart Baardwijk Pluimvee Raamsdonk lijk van Nieuwenhoven en Puttershoek ge boortig zijn, zijn bijna even oud en «hans beiden 73 jaar; het echtpaar mag zich in een uitstekende gezondheid verheugen. De heer de Raat is bijna 40 jaar werkzaam ge weest op de Stoomzuivelfabrdek De Toe komst en heeft tevens sinds ruim 10 jaar zitting in de gemeenteraad van Sprang-Ca- pelle. Van de gelegenheid het gouden paar hun gelukwensen aan 'te bieden zullen woensdag avond van S - 7 uur in hotel De Drie Ka bouters, aan de Provinciale weg te Kaats heuvel zeker velen gebruik maken. PLATTELANDSVROUWEN. Woensdagavond vergaderde de Ned. Bond Van Plattelandsvrouwen afd. Sprang-Capelle. Men kwam in de Huishoudschool bijeen. De presidente mevr. Winkelman heette de da mes en in 't bijzonder de nieuwe leden har telijk welkom, alsook de spreker van die avond Ds. Bodaan, de koopvaardij-predi- kant van de Herv. Zeemansraad uit Am sterdam, die zou vertellen over: werk en avontuur. Hij zette uiteen dat dit werk al van 1875 gedaan wordt, maar toen in de particuliere sector. Na de 2e wereldoorlog is dit intensiever aangepakt door de kerk, via radio (plaat voor zieken) ds Ds. Bodaan bekend als „zingende dominee". Dinsdag 11 febr. verzorgt hij zija 140ste uitzending voor de radio. De moeilijkheden zijn. soms vele, maar steeds zijn er de lichtpunten, en door geloof tot overwinning. Er verschijnt ook een blad: Roer en radar. Daarvan wor den er zo ongeveer 2000 exemplaren aan onze zeelieden verstuurd. Aan het einde staat een vestzakpreekje, dat er altijd bij onze mannen ingaat, zo vertelde hij. Elke maand wordt er een „zeemansvrouwen avond" gehouden in Amsterdam, die druk bezocht wordt. Diverse platen zijn er al in in handel. In de pauze kon men kaarten kopen, ten bate van dit goede werk. Na de pauze ging Ds. Bodaan verder en hoorden we verschillende dingen die wij niet vermoed hadden. Al met al een leerzame avond. Ds presidente dankte Ds. Bodaan dan ook hartelijk voor zijn betoog en na nog enkele 'huishoudelijke dingen besproken te hebben ging men na een geslaagde avond huiswaarts. chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk ZILVEREN DIENSTJUBILEUM Vrijdagmiddag werd in het in structielokaal van 't gebouw Open bare Werken de heer J. Kusten ge huldigd, omdat hij 25 jaren bij de dienst Openbare Werken als arbei der werkzaam was. Aanwezig wa ren hierbij o.a. het gemeentebestuur en het voltallig personeel van de dienst. Met enkele rake opmerkingen memoreerde directeur G. Op den Kamp de verdiensten van de zilve ren jubilaris, waarbij hij in het bij zonder wees op de bereidheid die deze in de afgelopen 25 jaren had getoond om al het werk aan te pak- pen dat er gedaan moest worden, waarvoor hij aan vele jongeren ten voorbeeld gesteld kan worden. Burgemeester L. M. J. van Erp besprak in een gloedvolle rede de taak van de ambtenaar en wel spe ciaal zijn dienstbaarheid aan het al gemeen belang. In het bijzonder wees hij daarbij op de grote veran deringen die zich in de loop der ja ren hebben voltrokken in een dienstverband bij de overheid. Vroe ger was het immers een eer bij de overheid te mogen werken. Hij hoopte dat de heer Kusten op de zelfde voorbeeldige wijze zijn taak bij de dienst Openbare Werken zou blijven vervullen en offreerde hem, namens het gemeentebestuur een geschenk onder couvert Namens het personeel sprak de fleer v. Amelsfoord een kort woord tot de jubilaris en bood deze een scheerapparaat aan. Na de hulde volgde nog een gezellig samenzijn. VOLKSUNIVERSITEIT Voor een flink aantal belangstel lenden er waren circa zeventig deelnemers ditmaal hield Prof. Dr. C. F. Pauwels O.P. uit Nijme gen woensdag een causerie voor de Volksuniversiteit, welke als titel droeg „Het concilie een mense lijke aangelegenheid". Prof. Dr. Pauwels, was terugge keerd uit Rome met nieuwe inzich ten en gegevens over het grote ge beuren in deze wereld, stelde, dat wij als katholieken geloven in het concilie en dat het op een bijzon dere manier door Gods Geest ge leid wordt. Onze theorie omschrijft deze leiding nader als „genade van bijstand", waardoor 't mensenwerk in volle betekenis blijft. Wij volgen daarom het menselijk aspect van 't concilie aandachtig, de meningsver schillen inbegrepen, omdat Gods Geest dit menselijk element respec teert. Daarom is het ook voor de niet-katholieken belangwekkend; zij kunnen vernemen wat er aan men senwerk gebeurt. Bovendien is dit concilie zeer bijzonder op de moder ne wereld en de daarin levende mensen gericht; ook zo is het een menselijke aangelegenheid. de halflinie ging en J. v. Gelder de linksbackplaats ging innemen, kwam er al direct meer vaart in de ploeg. Het duurde toch nog tot 7 min. voor tijd eer de overwin ningstreffer kon worden begroet. K. Beerens, die alleen door de Avanti-verdediging heendrong werd gevloerd, wat de Schijndelnaren 'n istraf schop kostte. H. Bruurmijn knalde niet zuiver maar wel hard en het was raak. 21. Een laatste slotoffensief van de Avantilui re sulteerde in geen doelpunten en daar ook de Baardwijkverdediging geen misstappen meer beging bleef de overwinning thuis. Al met al een zege die bijzonder kostbaar is. Laten we hopen, dat de geelzwar ten nu zullen voortgaan op de goe de weg, die zij nu zijn ingeslagen en dat andere successen deze zege zullen gaan opvolgen. SSC 2PTT Breda 00 Het 2e elftal van SSC heeft za terdag flink van zich af moeten bij ten om de gasten van het lijf te houden. Daardoor was de hele wed strijd spannend. Geen van beide ploegen bracht het tot een overwin ning, want de eindstand was gelijk aan de beginstand. Het derde was op bezoek bij Wit Zwart 2. Hoewel het voortdurend, de toon aangaf kwamen er geen doelpunten. Tegen de verhouding in kon Wit Zwart eenmaal scoren. Daardoor kreeg het net iets meer dan het verdiende, want een gelijk spel hadden de gasten zeker ver diend. sair- .■-.■«I t 2e klas: SSC 2—PTT VVN 2—BWR I, 3e klas D Wit Zwart 2SSC 3 Roda 5—Wit Zwart 3 Bekerwedstrijden: KogelvangersSeoltö Heusden 3—HNC UITSLAGEN Eredivisie GVAV—DOS 2e divisie A Hilversum't Gooi 2e divisie B LongaNO AD le klas E Brabantiade Spechten 0—0 5—1 1—0 3—4 1—2 3—0 0—0 1—1 0—1 2e klas A P' BudelBladella 14 2e klas B TerneuzenRoosendaal 22 AllianceVeerse Boys 15 Rood Wit WZeeland Sport 20 4e klas B ZaltbommelGW 01 4e klas B BredaOisterwijk 05 GSBW—SVG 4—0 HeusdenHieronymus 10 3e RONDE KNYB-BEKElt VeloxFeijenoord 02 de VolewijckersVeendam 23 ADOExcelsior 42 SpartaAjax 01 ZwartemeerFortuna VI. 22 Fortuna wint na strafsch. EindhovenDWS na verl. 01 WilhelminaNEC 31 FortunaSHS 20 CARNAVAL In Drunen werd Carnaval 1964 geopend met een fraaie optocht, waarmee tevens Prins Dwerg d'n Tweede werd ingehaald. In deze optocht, waarin diverse groepen deelnamen werden aardige en ac tuele dingen uitgebeeld. Radio Ve ronica was vertegenwoordigd en zelfs bleken de Hultenezen aard gas te hebben gevonden. Burgemeester Stieger ontving de Prins en de Raad van Elf op het gemeentehuis, waar de Prins de sleutels werden overhandigd. Drunen vierde zondag in elk ge val vrolijk Carnaval. Vandaag is het kindercarnaval, terwijl in de avonduren de diverse groepen in de café's zullen optreden. BURGERLIJKE STAND over de maand december 1963 Geboorten: Caroline M H dv A ter Berg-Blum; Johannes B M, zv J Vissers-van Hilst; Wilhelmus R M, zv F Cor- ten-Kivits; Marcus A M, zv M Ver hoeven-Stevens; Martina W, dv J Trommelen-Vrijhoeven; Franciscus C J, zv F Peters-Dinnissen; Mari- nus 'G, zv M de Brouwer-van Bok hoven; Frank, zv H Brouwer-Smit; Henrica A M, dv A Marinus-van Pelt; Johanna B M, dv Th de Rooij- van Hel voort; Paulina A P M, dv A Pulles-Trommelen; Rosina H M dv J van Helvert-Schapendonk; Wit Zwart 2—SSC 3 1—0 Claudia L, dv L Bouwens-Hilger- dernaar; Cornelius N M, zv C van Oorschot-van der Heijden; Anto- nius J, zv M van de Wiel-van Log- ten; Henricus A A, zv J van Loon- Booltink; Franciscus L, zv L Kee- tels-LinnenbankAdrianus, zv M de Hart-de Wit; René Fr. M. zv R Jacobs-Boers; Lucia E J M, dv J Spee-Verharen. Overlijden: Petrus Smits, 75 j. weduwnaar van A Vesters; Maria M Verhoeven, 78 j. echtg. van Fr. Bergmans; Jacoba Klerks, 79 j. weduwe van E Smits; Martinus L de Gouw, 54 j. echtg. van Th. van Delft. Huwelijken: Leendert Rijken, 21 j. te Dussen en Cornelia Pelders, 18 j. te Drunen; Johannes NieuWenhuizen, 28 j. te Waalwijk en Cornelia Verduijn, 27 j. te Drunen; Johannes Beerens, 25 j. te Loon op Zand en Maria van Wezel, 25 j. te Drunen; Johannes van Geenen, 27 j. te Maasdriel en Petronella Wolfs, 26 j. te Drunen; Rio Merkx, 27 j. te Heusden en An- ne-Liese Hempenius, 21 j. te Dru nen; Adrianus Koek, 25 j. te Waal wijk en Adriana Molenbrugge, 24 j. te Drunen; Johannes van Baard wijk, 42 j. te Vlijmen en Maria van der Velden, 30 j. te Drunen; Her- manus Rosmalen, 29 j. te Drunen en Frieda Roest, 22 j. te Nijmegen; Franciscus Rodenburg, 29 j. te Raamsdonk en Elisabeth Schoen makers, 26 j. te Drunen. Le Sage scoorde na ruim 20 min) 't enige doelpunt in deze wedstrijd. SSC trachtte na de rust naast dei thuisclub te komen. De achterhoede; van Wit Zwart gaf de SSC-ers geenj. kans. Aan de andere kant lukte het Wit Zwart niet de voorsprong té vergroten, zodat het 10 bleef. Roda 5Wit Zwart 3 34 Een geheel versterkt Roda zag, voor de rust kans een 1—0 voor sprong te nemen. Na de rust be-; zorgden de Oosterhouters Wit Zw.! zelfs een 20 achterstand. Daarna! kwam Wit Zwart verwoed opzet-; ten. Anton v. Beek scoorde tegen: en Hans van Beek maakte gelijk. Wit Zwart was niet meer te hou den en door treffers van Hans v. Beek en Anton v. Beek werd he' 24. De strijd was beslist al ko: Roda tegen het einde tot 34 te-i rugkomen. 12 18 11 17 12 17 12 16 12 13 11 8 12 8 12 8 11 6 11 3 VVN 2 door BaardwijkRKS V A 2—1 Baardwijk heeft, hoewel geheel verdiend, slechts ternauwernood 'n 21 zege kunnen behalen op het zeer fel van zich afbijtende RKSVA uit Schijndel. Ook nu demonstreer de zich weer duidelijk het gebrek aan schotvaardigheid in de Baard wijk-voorhoede, want vele werke lijk zeer goede kansen bleven maar steeds weer onbenut. Al in het eer ste kwartier ontwikkelden de geel- geel-zwarten een flink openingsof fensief, waaruit goede kansen ont stonden. Doch de vaak te vlug en slordig schietende Baardwijkvoor- waartsen lieten de geboden kansen liggen. RKSVA dat zich het eerste kwartier defensief instelde, kwam langzaam onder de Baardwijkdruk uit en forceerde in de 31e min. 'n gevaarlijke aanval, waaruit de rechtsbuiten een daverend schot loste dat doelman v. Geenen echter goed stopte. Avanti voelde dat het kon en kwam zowaar op een 10 voorsprong. Evenals tegen Zwaluw een week geleden paste H. Leijtens te laat de buitenspelval toe en een harde schuiver van de linksbinnen bracht Baardwijk op een achter stand. Baardwijk ging agressiever spelen en ontwikkelde een offen sief dat niet zou ophouden. Een prachtige aanval over links inge leid door J. v. Gelder bracht de bal bij B. v. Hooff. Deze liep naar rechts om toen met het rechterbeen een haarzuiver schot te lossen, waarop de Avanti-keeper het ant woord schuldig bleef. 11. Even later kogelde Bruurmijn uit een goede pass van v. Hooff hoog over en ook L. Klerkx zag zijn harde schot geen doelpunt opleveren. Omdat in de halflinie naast H. Leijtens ook K. Slaats een goede partij speelde, had onze doelman voor de pauze niet veel werk meer te verrichten. In de tweede helft zagen we een gewijzigd Avanti-team binnen de lijnen verschijnen. Het zette even wel voor hen niet veel zoden aan de dijk, daar Baardwijk practisch de gehele tweede helft de Avanti lui haar wil oplegde. De afweer van RKSVA bestond hoofdzakelijk in verre trappen, die meestal de buitenlijn passeerden met als ge volg veel inworpen. Hoe onze aan val ook poogde het lukte allemaal maar niet. Toen K. Beerens naar 13 22 11 18 12 16 11 14 12 14 12 9 12--3 9 13 8 12 7 13 7 9 2 klas D is: 10 18 12 17 10 16 12 16 12 11 10 10 10 10 11 10 11 9 11 3 11 0 worden om uit te broeden. Ja, dat kan maar meer dan 11 eieren moet men er echter niet onder leggen, omdat ze gemiddeld groter zijn dan kipeieren. Loopeenden broeden slecht, ook to nen ze zich later wel eens onhandige moeders. De broedse kip zet men in een niet al te droog hoekje. De be vruchting is bij eenden meestal wel in orde. Zijn de jonge eendjes één dag oud dan voert men ze hard gekookt ei met oud brood of beschuit en daar wat kroos doorheen gehakt. Het ge wone opfokvoer voor kipkuikens is ook goed; alleen maakt men het wat vochtiger aan. De kip laat van stok af vlieseieren vallen. Het kan gebeuren,, dat één hen uit een koppel telkens een vliesei van stok laat vallen, terwijl de andere ge regeld normale eieren in het nest leg gen en dat, terwijl voldoende kalk en schelpen aanwezig zijn en het dier niet te vet is. Zo'n hen heeft een ge brek aan de inwendige organen. Ook kan het dier een tijdlang te straf ge legd hebben, waardoor de organen als 't ware tijdelijk verzwakt raakten. Wij hebben zo'n geval ook wel eens beleefd doch na een tijdje kwam het vanzelf weer in orde. Zo'n vliesei 's morgens op de mestplank kan de oorzaak worden van "eiervreten". Wanneer de dieren er eenmaal de smaak van beet heb ben, proberen ze 't misschien later ook op normale eieren. De zitstokken moeten breed ge noeg zijn, want bij smalle stokken gebeurt het lichter, dat de eieren on tijdig te voorschijn komen. Deze moe ten 5 a 6 cm breed zijn en de scherpe kanten van boven afgerond. Heeft een hen de smaak te pakken, van een heerlijk kersvers ei, wees er dan maar van verzekerd, is zij als een kip er bij. Andere vragen beantwoord ik een volgende keer. KIPPENVRIEND. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL Nu Olympia in de le klas twee punten in mindering heeft gekre gen, is de situatie aan de top van de ranglijst wel wat gewijzigd. Olympia is teruggevallen naar de tweede plaats, terwijl ONI nu bo- venaan staat. De enige wedstrijd in deze klas was Sprang 2—Good Luck 2. Sprang won met 2—1 na tot diep in de tweede helft met 1-0 te hebben achter gestaan. Een kost- bare zege voor Sprang, want ook zij hebben nu nog een kans op het kampioenschap. De stand in de le klas is: ONI Olympia Seolto Sprang 2 Wit Zwart Kogelvangers WHS HNC Good Luck 2 Vrederust een 51 zege op BWR van de 5e naar de 3e plaats. Ook PTT maakte een sprong omhoog. De Bredanaars slaagden er in SSC 2 op eigen veld in bedwang te houden. 00. De stand in de 2e klas is: Roda Tholense Boys VVN 2 Dinteloord- 2 The Gunners 2 SSC 2 Good Luck 3 PTT Seolto 2 BWR WHS 2 PTT (Tilburg) SSC 3 Beatrix Sprang 3 Wit Zwart 3 Wit Zwart 2 Heusden 3 Dussense Boys 4 HNC 2 ONI 3 Roda 5 Uitslagen le klas Sprang 2Good Luck 2 2 1 Sinds zondagmorgen is de naam Waspik weer voor drie dagen in onbruik en vervan gen door Maoneblusserslaand. 't Carnavals feest viert ook 'hier hoogtij. Bij de opening van de officiële zitting van de Raad van Elf op het gemeentehuis trof de voorzitter van de raad, de heer M. Boom, de kern van de carnavalsgedachte, door de burgemeester van Hoorn te citeren: "Het hele jaar door doen we dwaze dingen zonder het te weten; laat ons nu drie dagen dwaas doen in volle bewustheid!" Wethouder van Hooren richt te zich o.m. tot hen die nog nimmer met de carnavalsviering kennis maakten toen hij zei: "Als u de lust, begruipt en ik hoop dat van harte, om in het Maoneblusserslaand het virus dat carnaval heet onder de micriscoop van uw oprechte verbazing te leggen, ver wacht dan niet dat U opzienbarende ont dekkingen zult doen. U zult slechts ont dekken dat; het carnaval in Waspik en de dragers van déze goedmoedige ziekte leven van een volksfeest dat maar één devies kent: Agge mèr leut hèt Zij aan!vaarden ook maar één leider: Prins Bart! Bij de installatie-plechtigheid stelde wet houder van Hooren nog: "Gaarne zullen wij deze dagen afstand doen van onze rech ten en deze aan U prins Bart en aan Uw raad over dragen, opdat gij alleen het wettig gezag zult vertegenwoordigen". Na voorle zing van het protocol van benoeming door de secretaris de heer A. Brokx, richtte de prins zioh in 'n toespraak tot alle Maoneblussers. Na zijn toespraak, die een aantal wijze raad gevingen bevatte, werden twee leden van de raad vanwege hun bijzondere verdiensten onderscheiden met de ridderorde: Barts feestneuzenbewaarder met buitengewone volmacht. Het waren oud-secretaris R. Wijf fels en de geestelijke vader van Maonus, de heer Wierkx. Vervolgens zette zich een bonte stoet in beweging waarin de jeugd zich naast de carnavalsverenigingen presenteerde in een wel zeer grote verscheidenheid. Eén ding had echter iedereen gemeen: 'het was knap- kunstig-origineel zot. De jury kende de vol gende prijzen toe: Groepen, 1 Gdoenland, 2 Indianertstom; 3 Het sChip; 4 De duivel tjes! Ook de kankerwagen van de sterre- plukkers trokde aandacht. Bij de indivi- duelen in de kinderoptocht kende de jury de prijzen als volgt toe: 1 nr. 176, clown op eenwielige fiets... 2 nr. 155 varken; 3 nr. 142 opoe; 4 nr. 163, bdby; 5 nr. 54 apen; 6 nr. 27, indianen; 7 nr. 279, Micky Mouse koppen. Hiertussen prijkte Bart V, hoog gezeten op zijn raket, voorafgegaan door Moanus en gevolg door de afdeling finan- tiën van het secretarie, waar althans voor de raad van elf nog een ontstellend tekort aan subsidiemiddelen blijkt te zijn. De leidraad voor en van het feest vormde de proclamatie, die wij hier afdrukken Waij, Bart de Vaijfde, Prins vant Maone blusserslaand, Vorst van den Endenest, Graof vant Haaike, Jonkhiejeer van de El- seheg, Beron van de Vaortkaant, Grwoe- oothiejaer overt Strwoeoojdurp, Hertog vant Schurloo, Grwoeootmjeester in de Hie- jeerlek'hd ut Sportpadje, Beschermhiejeer van Vaortjes Betonnenraand, Toeziend Voogd over de Gemjeentelukke Gebouwe, de Luchtbrug vant Laontje en de Blokhut, toekomstige bewoner van 't Bejaord hois, enz, enz. en nog unne kjeer enz. Baij de graosie van de waijze Raod van Elluf, Prins Karneval 1964. Santaotum. Doen te weette aon alleman die karne val gaot houyve, dè waij goed gevonde heb- be en verstaón, zowès waij goed vaijne en verstaon 'baij deeze 1. Dè te gruune ziejeep al klaor staot om de nieuwe burgemeeister van staopel (e laote lope. 2. 'Dè waij in plek van over loonsver hogingen te praote, dieje zurrug oit de kop zette m er overal us ene te gaon vatte. 3. Dèt Wit Gèle Krois zunnê zwerftocht van un nieuwe 40 jaor begonne is zodetter een nieuw gebouw nodig i?. ,4. Dè te Provincie de, kronkels oit de Benejekerkstraot nie oithaolt, omdè te nieu we straote die de gemiente aonleet ook al- lemaol krom zèn. 5. Dè iedereen waijs genoeg moet zijn om dwaos te doen. 6. Dè waij ZO gauw mogelijk na portier nodig 'hebbe veur ut nieuwe museum omdèt aanderss immekaore nis gezakt veur dèt opegaot. 7. Dè iemand pas goed gek is, essie zo gek is, dètie ur naoderhaand gèn spaijt van kraijigt 'gek te zaijn gewiest. 8. Dè waij in de nieuwe muziekwijk ook un park aonlegge meej nun heilige der in. 9. Dè van waoter ne paol nog wel gao rotte, die tè drinke zen wel zotte. 10. Dè vur de Maoneblusserinnekes dees jaor 't vraege vraij staot. 11. Dè we wel weete waor de kafees staon, mer dètte naome van de kastelaijns nie mjeer baij te houwe zón. 'Gegeve op Barte palaijs in Maoneblussers laand aon iederiejeen diet zun ège oantrekt vur ne presiesen oitvoering zurrug tg drso§c. Karnavalslied 1964 "De Tiroler Hoed". Waij zèn niet van Bart vandtaon te slaon, Dieje leuke klaant, maakt ons weer plezaant Lekker zot doen heus dè is gèn schaand, In ut Maoneblusserslaand. Sjoukje Dijkstra behoorde zon dagavond tot de acht Olympische kampioenen, die waren aangewe zen om tijdens de sluitingsplechtig heid de Olympische vlag uit het stadion te dragen. Tevoren had zij met de andere medaillewinnaars in het kunstrijden een demonstratie gegeven, waarin zij met veel suc ces een fantasie op muziek van Tchaikowski reed. De acht gouden medaillewinnaars een meisje (Sjoukje) en zeven mannen (Knut Johannesen,- Egön Zimmermann, Toni Nash, Frangois Bonlieu, Thomas Kohier, Jonny Nilsson en Eero Maentyranta) kwa men door het midden van de baan -naar de Olympische vlag, die werd gestreken en het stadion uitgedra gen, terwijl het Olympisch vuur buiten het gebouw langzaam doof de. Drie kanonschoten gaven Inns bruck en omgeving te kennen dat ide spelen waren gesloten. De medailleverdeling van de 9e Olympische Winterspelen zi'et er als volgt uit: Na een straffe winterleg, soms door allerlei kunstmiddeltjes gefor ceerd, gebeurt het niet zelden, dat om streeks deze tijd van het jaar een rust periode aanbreek, d.w.z. dat de hen nen tijdelijk minder gaan leggen. Flink eiwitrijk voer verschaffen is in zo'n geval nodig. Als bijkomend verschijnsel ziet men dan vaak, dat de dieren enig dons kwijt raken. Bij verwaarlozing kan dit tot ruien aan leiding geven. Men zorge vooral voor volop groenvoer. Het overbrengen in een andere stal of verplaatsen is in deze tijd funest. Diarrhee komt bij loslopende kip pen nogal eens voor. De oorzaak hier van is veelal toe te sohrijven aan het feit, dat de dieren volop genieten kunnen van jong mals gras. Dit heeft zeer zeker invloed op de ontlasting wat we h.v. ook merken aan het rund vee dat na opgesloten te zijn in 't voorjaar de weide in komt. 't Is ook de overgang, die hier meewerkt. Het komt in de regel weer spoedig in or de. Overjarige hennen hebben door gaans van die plotselinge overgang minder last dan de jonge, ook al heb ben ze dezelfde produktie gehad in de winter. Het jonge lichaam heeft ook nog moeten groeien. Een kip re kent men pas in alle opzichten vol groeid op de leeftijd van 10 a 11 maanden, als alles normaal gegaan is. Op een vraag welke beide rassen n.l. wit-leghorn of wit-Wyandotte de grootste eieren leggen, diene als ant woord, dat in doorsnee de wit-leghorn het wint. En verder een vraag, of onder een kip eenden-eieren gelegd kunnen 1. Rusland 2. Oostenrijk 3. Noorwegen 4. Finland 5. Frankrijk 6. Duitsland 7. Zweden 8. Ver. Staten 9. Nederland 10. Canada 11. Gr. Britt. 12. Italië 13. Noord Korea 14. Tsj. Slowakije goud zilv. br. 11 4 3 3 3 3 3 1 1 1 1 5 6 4 4 3 3 2 1 6 3 6 3 3 1 3 0 2 1 In totaal werden in Innsbruck 34 gouden, 38 zilveren en 31 bronzen medailles verdeeld. Tweemaal een zilveren medaille en daardoor geen bronzen medaille werden uitgereikt bij de 3000 meter dames en in de reuzenslalom dames. Bij hef hard rijden over 500 meter kregen drie deelnemers een zilveren medaille, zodat ook hier geen brons werd uitgereikt. OUDSTE INWOONSTER 92 JAAR. A.s. dinsdag 11 febr. 'hoopt de wed. van Helvert-Pelders haar 92ste verjaardag te vieren. Nog steeds geniet ze 'n uitestekende gezondheid. Ze 'houdt haar eigen huisje nog schoon en zit nog steeds achter haar naai- "ietekes slechter" zoals ze zelf zegt. Al houdt ze niet van veel drukte, deze dag zal in familiekring heel zeker gezellig gevierd wordx. PRIESTERJUBILEUM l' T.' I li'. 1 1 I Zondag vierde pater Norlb^rtus'Verbeten, die als .godsdienstleraar verbonden is aan de Huishoudschool Moeder van Bijstand^ te Raamsdoök, zijn koperen priesterfeest in 't klooster te Waspik-Boven. Na de hoogmis van 10 uur, was er in 'het 'gemeenschapshuis gelegenheid de jubilaris te feliciteer), waar van door velen werd gebruik gemaakt.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2