Reacties uit binnen- en buitenland Prins Sjef d n Irste deed op triomphanteiijke wijze intrede in Waalwijk Toneelvereniging "O.V.S.V." brengt ,,é~dn hdtd zomdtaoon? DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 FEBRUARI 1964 r HET LIJK IN DE MAND Burgemeester Teijssen onderscheiden in de Orde van de Roefelkaaien Loon op Zand X Binnen^ en buitenlandse bladen hebben commentaar geleverd op de verloving van prinses Irene met prins Carlos-Hugo en de gebeurte nissen daaromheen. Hieronder vindt men een bloemlezing uit de reac ties. OPERETTE-ACHTIG Het Vrije Volk schrijft o.m.: „Wanneer de operette-achtige ge beurtenissen van de laatste dagen al beurtenissen van de laatste dagen als een echt vrolijk spel bedoeld waren geweest, kon het hierbij blij ven. Na een echte operette gaat men immers vrolijk naar huis. Nu heeft de vrolijkheid iets van opluchting. De gelukwensen zijn wel echt, maar een operette was het niet, omdat er een echte koningin en echte minis ters opmerkelijke rollen in speel den. En dat ging te ver. Het valt te verwachten dat er morgen in de Tweede Kamer nog enkele harde, zij het door de verloving versuikerde noten zullen worden gekraakt. Het is immers duidelijk dat prinses Irene erin is geslaagd een verwarring te veroorzaken, waarin telkens men sen voor schut kwamen te staan, die j dat niet aan haar hadden verdiend. De vraag rijst dan, of de regering dat niet had kunnen en moeten voorkomen. Als de voorlichting tot een parodie wordt en een zee van tegenstrijdige verklaringen de slui zen voor een wilde stroom geruch ten wijd openzet, is er reden om ernstig na te gaan of dat nu zo moet. Het zal buiten twijfel moeten zijn, dat de prinses niet op een of andere manier tot haar beslissing (af te zien van haar recht op de troon) is gedwongen, omdat zij rooms-katho- liek is geworden, hoe ongelukkig de wijze van bekendmaking van haar overgang tot de rooms-katholieke kerk ook is geweest. Voor het ove rige: het besluit van de prinses om na haar huwelijk haar man te vol gen en van de rechten op de Neder landse troon af te zien, is haar zaak". TURBULENTE WEEK De Telegraaf schrijft o.m.: „Een turbulente week is geëndigd: de officiële aankondiging van de verloving en het aanstaande huwe lijk van prinses Irene en prins Car los Hugo de Bourbon. De gevoelens van vreugde zijn nu overheersend. Ook koningskinderen hebben recht op persoonlijk geluk en het is voor prinses Irene waarlijk geen eenvou dige taak geweest haar liefde te doen zegevieren. Er waren constitu tionele moeilijkheden, er was 't ge loofsvraagstuk en er was de grote verwarring, veroorzaakt door een ongelukkige voorlichting. De geschiedenis herhaalt zich nim mer in dezelfde vorm. Laten wij hopen dat een volgende maal, voor zover de Nederlandse betrokkenen dit in eigen hand hebben, zodanig wordt gehandeld, dat de vreugde van den beginne af aan onverdeeld zal zijn. Er is nauwelijks verschil van mening mogelijk dat de voor lichting in Nederland over zaken waarbij het koninklijk huis is be trokken, dringend verbetering be hoeft. Het is echter ook gebleken, dat moeilijkheden zijn ontstaan en vergroot doordat Nederland enkele malen in een dwanpositie is ge plaatst. Van Spaanse zijde is niet dat begrip voor de Nederlandse ver houdingen aan de dag gelegd, dat, gezien de tere aspecten, noodzake lijk zou zijn geweest". WINST VOOR KABINET Het Algemeen Dagblad schrijft: „Zeker, de prinses is vrij in haar keuze, maar de man op wie zij ver liefd is, is pretendent voor een an dere troon. Bovendien is hij expo nent van een politieke beweging. In deze situatie kon prinses Irene geen keus worden gelaten. Wanneer prins Carlos zou hebben kunnen verklaren dat hij eigen aspiraties op een troon of op een politieke loopbaan zou opgeven, dan zou de situatie wellicht anders hebben kun nen liggen. Prins Carlos deed dat niet. Diepe eerbied hebben wij voor de koningin. Zij heeft gehandeld uit de onwrikbare zekerheid dat de plicht van de Kroon moet gaan bo ven de wensen van de moeder. Groot respect hebben wij ook voor de geestkracht van de minister-pre sident en de drie ministers die onder moeilijke omstandigheden strak hebben vastgehouden aan het beginsel dat in het beleid alleen re kening kan worden gehouden met de belangen van de constitutionele monarchie. Zij hebben de zware plicht gedaan op voortreffelijke wij ze. Het aanzien van dit kabinet heeft gewonnen". FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" 29) door George Bagby x Jt Hij verordende alleen dat hij in Madrid moest 'blijven, dat hij niet van hotel mocht veranderen en ook geen bijzondere stappen mocht onderne men zonder de Guardia Civil ervan in kennis te stellen. Ook voor mij had hij nog het een en ander in petto. Ik moest een lijst opmaken van personen die me moge lijk het pak hadden kunnen sturen. En toen ik bleef volhouden dat ik er geen flauw idee van had, wendde hij zich tot Schmitty. „Inspecteur", zei hij, wellicht kunt u meneer Bagby ervan overtuigen, dat hij geen vrees hoeft te hebben voor zijn vrienden, zolang zij onschuldig blijken". „Het spijt me", zei Schmitty. „Als we hier in New York waren, dan kon ik hem zekere garanties geven. Hier kan ik dat uiteraard niet kolonel I" „Natuurlijk niet, inspecteur. Ik hoopte alleen dat u hem het redelijke van mijn vraag zoudt kunnen laten in zien. Hij moet begrijpen dat ik door de afzender van die mand de bezor ger moet trachten op te sporen". „Als ik u was", zei Sohmitty, „zou ik dat als nevenmogelijkheid houden, als het onderzoek van het lijk en de mand niet genoeg gegevens zou ople veren." Ik beloofde de kolonel mijn best te zullen doen hem de gevraagde lijst te verschaffen. Dat was blijkbaar al les voor het ogenblik en kort. daarop gingen we met z'n allen naar boven. Ik had zo'n idee dat de kolonel ons nu maar zo gauw mogelijk kwijt wil de zijn. Hij had kennelijk de opmer king van de inspecteur over het on derzoek van lijk en mand begrepen en wilde zo spoedig mogelijk aan de slag, zonder dat wij getuigen er van waren dat hij de tip volgde. In de hal nam Greg Neary af scheid van ons. Hij had alles voor me gedaan wat hij als „eerste hulp" maar had kunnen doen. Verder kon hij nu alleen de ambassade op ons 'n waak zaam ook doen houden om alle even tualiteiten op te vangen. Hij ging weg en ook Horsham maakte zich op om afscheid van ons te nemen. Inspec teur Schmidt verhinderde dat. „Nu moet u niets overijls gaan doen", zei hij. „De kolonel maakt geen grapjes en uw reis naar Enge land is voorlopig van de baan. „Ik zal toch iets moeten doen", zei Horsham somber. „Als ik vannacht BETREURENSWAARDIG Het dagblad Trouw schrijft o.m.: „Zaterdag haalde Prins Bernhard prinses Irene thuis. Zij bleek ver gezeld te zijn van haar verloofde. Van die verloving was intussen in Spanje publiek gewag gemaakt. Wij menen dat dit betreurenswaardig is. Als een Nederlandse prinses zich verlooft, moet dat niet door de een of andere secretaresse in Spanje, maar door de koningin zelf in Ne derland worden bekend gemaakt. Dat is men verschuldigd aan de ko ningin zelf en dat is men ook ver schuldigd aan het Nederlandse volk, dat zich in officiële berichtgeving over de jongste gebeurtenissen te kort gedaan voelt. Dit is geen grief aan het adres van de koningin of de prins, evenmin aan het adres van de regering. Wij hopen dat men dit voortaan wat beter in de hand kan houden. En dan zou het ook goed zijn als de regering trachtte de offi ciële voorlichting een beetje beter te organiseren. Wij maken de RVD hiervan verwijt, maar deze dienst moet kennnelijk meer gezag hebben om de regering te overtuigen van wat op het gebied van de voorlich ting nuttig en nodig is". SPAANSE TACTIEK Volgens Sunday Times heeft prin ses Irene haar verloving te danken aan een subtiel stukje tactiek van de Spaanse regering en de Neder landse ambassadeur in Madrid, die volgens het blad „pro-Franco" zou zijn. „De zorgvuldig geplande se rie lekken uit Madrid toont dit overduidelijk aan". Aldus de cor respondent van het serieuze, con servatieve zondagsblad die zijn in formaties kennelijk uit Amsterdam heeft. In hetzelfde blad staat de opmerking, dat de Nederlandse re gering eigenlijk volkomen tegen de verloving was, gezien de politieke 'en godsdienstige kwesties) waartoe zij aanleiding zou kunnen geven. In de Sunday Telegraph wordt dezelfde onthulling toegelicht met de bewering dat 20 streng-calvinis- tische Nederlandse Kamerleden premier Marijnen gewaarschuwd zouden hebben dat zij zich fel zou den verzetten, als een eventueel voorstel tot naturalisatie van prins Carlos in het parlement zou komen. Het is 'n betrekkelijk kleine groep (Zie vervolg kolom 6.) in mijn hotel blpf, kan ik de rekening er van niet betalen. Op een of andere manier zal ik toch iemand van de am bassade moeten vinden om die geld kwestie op te lossen." „O, dat zal best terecht komen", verzekerde Schmitty hem. „Alles goed en wel", mompelde Horsham, „maar 't zit me toch hard- stikke dwars om mijn hotelrekening op zo'n vage geruststelling op te laten lopen. Ik moet er ogenblikkelijk ach terheen". Morgen gaat dat gemakkelijker", voerde Schmitty aan. „We kunnen u toch wel iets lenen, totdat alles in orde is?" Horsham schudde het hoofd. „Ver schrikkelijk bedankt", hield hij vol, „maar dat gaat alleen door als u be looft eerst hij mij in Engeland aan te komen, voordat u weer naar huis te ruggaat". „Nee", zei Schmitty. „Van hier gaan we recht naar huis.' „Dan spijt 't me", zei Hostham, „maar dan moet en zal ik eerst die geldkwesetie regelen". „Maar u kwam vanavond toch 'hier om iets met Bagby te bespreken?", hield de inspecteur aan. „Kan dat dan tot morgen wachten?" „O, dat is al van de baan", ver klaarde Horsham. „Ik kwam hem vragen of hij iets voor me wilde doen, maar nu ik toch niet naar Engeland ga, is het niet meer nodig. Ik had wil len vragen een oogje op Sally te hou den. Ik had graag willen zeggen dat ze altijd bij u terecht kon als ze hulp nodig had, maar nu blijf ik zelf hier, dus is dat niet meer nodig, vind u wel?" „U bent zeker naar haar toegegaan, toen u ons verliet?" „Natuurlijk. Maar dat kon ik toch niet tegen die vent vertellen, zonder haar toestemming?" „Natuurlijk niet", zei Schmitty droog. „Dat is nóg iets wat ik moet doen", zei Horsham. „Zo gauw als die ke rels navraag gaan doen in het Flo- ridahotel komen ze alles over Sally te weten. Dus moet ik haar eerst van alles op de hoogte brengen, voordat ze haar met alle mogelijke gekke vra gen gaan lastig vallen. Vind u dat óók niet, inspecteur?" „Dat zult u zelf het beste weten", zei Sohmitty, en hij liet hem gaan. De inspeceur en ik gingen naar on ze kamers. Ik had een kamer met bad en ik had er een voor Schmitty gere serveerd, die eveneens op mijn badka mer uitkwam. De piccolo's hadden Sdhmitty's koffers op zijn kamer ge zet en ze hadden de deur van onze badkamer opengelaten. De bedden waren reeds voor de nacht in gereed heid gebracht en in beide kamers brandden de lampjes op onze nacht kastjes. HOOFDSTUK 8. De inspecteur pakte me bij de arm op bet ogenblik dat ik mijn kamer wilde betreden. Hij trok me terug naar de gang. Hij keek de gang naar beide zijden af en waohtte even toen een kamermeisje voorbij kwam met een blijkbaar bestelde karaf water. Toen bracht hij zijn lippen vlak bij mijn oor. Fluisterend gaf hij zijn or ders.. „Ongezien weet ik al dat onze ka mers doorzocht zijn", zei hij. „Al on ze spullen hebben ze bekeken en ze hebben microfoons in de badkamer aangebracht. Onze telefoonlijnen zul len ook wel afgetapt zijn. Zeg dus geen woord daar binnen zonder je te realiseren dat je de kolonel inlichtin gen verschaft. Hou je dus gedekt! Ik zal je wel laten zien hoe we 't kun nen fliksen". Toen duwde hij me naar binnen en kwam zelf achter me aan. Ik had wel willen vragen hoe hij dat alles wist, maar kennelijk was dat geen vraag die kolonel Martinez ter ore zou moeten komen. Ik zei dus niets en wachtte op hetgeen de inspecteur zou doen. Inderdaad nam Schmitty de lei ding. Hij speurde heel mijn kamer af en daarna de zijne, 't Was niet be paald een onderzoek naar verborgen microfoons, maar de gewone inspec tie die iedereen houdt als hij een nieu we kamer in een hotel betreedt. Hij betastte het bed en drukte zijn tevre denheid erover uit. Ook keurde hij de badkamerinrichting goed.. Hij vroeg me hoe het ging met de bewassing en hoe de kamerbediening was. Hij pakte zijn koffers uit en hing zijn kleren in de kast en vroeg mijn oordeel over een grijs flanellen pak dat hij had laten maken sinds ik hem het laatst had gezien. Ik deed mijn best om zo goed mo gelijk mee te spelen. Toch zat ik er over in dat ik niet met Schmitty zou kunnen spreken voordat de kolonel weer op het toneel verscheen. Ik trachtte echter te berusten. De wasin- ridhing beval ik aan en ik vertelde hem dat de kamerbediening niet zo bijzonder goed was. Wel vroeg ik me af of de conversatie niet erg eenzijdig begon te worden. Ik poogde daarbij de nodige voorzichtigheid in acht. te nemen. „Wat hier erg goed is, zijn de schoenen", zei ik „Geen enkele schoen is goed", gromde Schmitty. „Die van mij ma ken me nog eens dood!" (Wordt vervolgd) De regen heeft de Waalwijkse jeugd er zondagmiddag niet van kunnen weerhouden met laaiend enthousiasme met de kindercarna- valsoptocht 1964 door de straten te trekken. Ook dit jaar weer hadden zich honderden kinderen bij de vier ver zamelpunten gemeld om vandaar- uit op te trekken naar het Vredes plein, waar prins Carnaval Prins Sjef d'n Irste reeds tegen half twee vol ongeduld stond te wachten op zijn talloze volgelingen. In triomftocht, met voorop opper- ceremoniemeester Peer van de Muggenheuvel, trok de uitgelaten kleurige stoet door een gedeelte van Waalwijks centrum, om uitein delijk op het Raadhuisplein neer te strijken, waar burgemeester Teijs sen vanaf het bordes de kinderen en volwassenen toesprak. In zijn toespraak deed burge meester Teijssen een dringend be roep op de volwassenen om er aan mee te werken, dat ook Waalwijk in 1965 trots kan gaan op een groots carnavalsfeest. Hij wenste de jeugd drie bijzonder plezierige dagen. Prins Sjef d'n Irste gaf ten aanhore van de vele belangstellenden en kele wensen te kennen. Peer van de Muggenheuvel zorgde hierna voor een drietal verrassingen. Hij onderscheidde burgemeester Teijssen in de orde van de Roefel kaaien, terwijl öe voorzitter van Waalwijks Belang, voor het stimu lerende werk dat in deze van Waal wijks Belang is uitgegaan, werd onderscheiden in de orde van de Futselaers. Prins Carnaval 1963, Prins Jan d'n Irste, die enkele da gen tevoren zijn waardigheden en macht over had moeten dragen aan de nieuwe prins werd door Peer van de Muggenheuvel onderschei den in de orde van het Roefel- kaaiken. Na afloop van deze ceremonie vertrokken de kinderen naar de verschillende zalen waar zij kon den genieten van het kinderfeest en een filmvoorstelling. Tijdens de filmvoorstelling werd een versna pering uitgereikt. het werk van de Levensschool-jon gens, die als kopstukken verkleed, de sigaret zijn laatste gang lieten maken. De Terp had deze gelegen heid benut om op originele wijze meer ruchtbaarheid te geven aan de minder gunstige financiële toe stand waarin deze verkeert. Verder waren er enkele wagens te bewon deren van verschillende carnavals vereniging en wagens uit het be- drijfs- en middenstandsleven. WILLEM ELBERS 85 JAAR Woensdag 12 februari hoopt de heer Willem Eibers zijn 85ste ver jaardag te herdenken. De heer W. Eibers, die verschil lende jaren lid van de gemeente raad en 24 jaar wethouder van Waalwijk is geweest, heeft op dit terrein grote verdiensten voor de gemeenschap gehad, maar niet min der voor het sociaal charitatieve en culturele leven in onze gemeente, waarop wij reeds meermalen moch ten wijzen. Wij wensen hem nog een aantal jaren van dezelfde vitaliteit en ge zondheid. NED BOND VAN OUDSTRIJ DERS EN DRAGERS VAN HET MOB. KRUIS AFD. WAALWIJK. De voor vrijdag 14 februari vastge stelde open Waalwijkse kampioen schappen luchtbusschieten en de voor zaterdag 15 februari vastgestelde Kringschietwedstrijden tussen de af delingen Drunen, Raamsdonksveer en Waalwijk, kunnen wegens omstand- digheden geen doorgang vinden. Beide wedstrijden zullen nu wor den gehouden op vrijdag en zaterdag resp. 28 en 29 fdbruari a.s. in de gro te zaal van de Gecroonde Leerse. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie dames koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. Theater Musis Sacrum, vanaf a.s. donderdag "De Titanen", 14 jaar. De stoet en dat strekt de orga nisatoren tot eer had dit jaar een uitbreiding ondergaan, naast de verschillende wagens waren er nu ook enkele individuele groepjes te bespeuren. Bijzonder origineel was K.A.V. VOORLICHTINGSAVOND Afgelopen donderdagavond heeft de Kath. Arb. Vrouwen Organisatie in samenwerking met de Boerinnen- bond alhier in zaal Vermeulen een voorlichtingsavond gehouden. Dooi de heer Langerak werd tijdens deze avond een uiteenzetting gegeven over de artikelen welke Tornado in de handel brengt. Door haar fabrie ken worden duizend-en-één dingen gefabriceerd, welke hun weg vinden in de huishoudens van onze tijd. Met mooie kleurendia's lichtte de spreker de demonstratie toe. Door firma De Jong alhier werden vele Tomado-artikelen getoond. Tijdens de pauze werd een gratis loterij gehouden, waarbij natuurlijk de besproken producten aan de man werden gebracht. Een en ander was bijzonder leerzaam en viel ook zeer goed in de smaak van de dames die aanwezig waren. Op deze avond is heel bijzonder aandacht besteedt aan de mechanisatie van heel veel huis houdelijke aangelegenheden. De or ganiserende besturen kunnen op een pracht avond terugzien. BOERINNENBOND De meisjes van de Boerinnenbond worden er aan herinnerd, dat bin nen enkele dagen een inzameling zal worden gehouden voor baby kleertjes voor de „doopdoos". Door een jury zullen, zoals is besproken, hieraan mooie prijzen zijn verbon den. Op zaterdag en zondag 15 en 16 februari a.s. telkens te acht uur 's avonds, zal de toneelvereniging „D.V.S.V." het toneelstuk in drie bedrijven „Een hete zomeravond" van Ted Willes, in de vertaling van Ab Visser, in de Gecroonde Leersse voor het voetlicht bren gen. Zoals bekend, hebben de Waalwijkse toneelverenigingen „D.V. S.V." en „O.O.G." aan het einde van het seizoen 1962-1963 besloten tot een zekere samenwerking in die zin dat zij voorlopig per sei- soen elk slechts één stuk zullen brengen. De hoge kosten die met elke opvoering gepaard gaan en de steeds minder wordende be langstelling, waren de oorzaken die tot dit besluit hebben geleid. De beide toneelverenigingen hopen door een concentratie van hun uitvoeringen op een grotere publieke belangstelling en wij kunnen slechts vertrouwen, dat elk der verenigingen nu voor twee volle zalen zal kunnen spelen. Zonder de hele inhoud van „Een hete zomeravond" uit de doe ken te doen, kunnen we toch iets van de intrige van dit spel ver tellen. Jack Palmer is een bekwaam vakbondsbestuurder, voor wie alle mensen of ze nu blank of bruin zijn, gelijk zijn. Het gaat hem slechts om hun capaciteiten. Hij is zo druk bezig met zijn idealen, dat hij zijn gezin min of meer verwaarloost. Hij wordt met het vraagstuk van rassendiscriminatie scherp geconfronteerd, als zijn dochter blijkt te willen gaan trouwen met Sonny, een Ja- maicaan. Kathie wijkt voor geen enkel argument. In felle geladen scènes groeit het conflict naar zijn hoogtepunt toe. Maar Kathie zal uiteindelijk winnen. De grondgedachte van het stuk is deze: houdt ons idealisme in ernstige conflicten stand, of gaan we dan water in de wijn doen? De toneelvereniging „D.V.S.V." heeft maandenlang deze uitvoe ring voorbereid. Het decor, een ontwerp van de regisseur, wordt gebouwd door de technische commissie van de vereniging en zal, zoals we dat de laatste jaren van D.V.S.V. gewend zijn geweest, zonder twijfel weer zeer verzorgd zijn. De regie is in handen van Ilarry Swinkels. We willen voor D.V.S.V. hopen, dat velen hun televisietoestel voor een avond eens in de steek zullen laten om te genieten van een weldadig brok toneel. Wij zouden met name een beroep wil len doen op de leden van de K.A.B. hun toneelvereniging door een daadwerkelijke belangstelling te steunen. Daar heeft D.V.S.V., dunkt ons, recht op, na bijna vijftig jaar lang het culturele leven in Waalwijk naar beste vermogen te hebben gediend. CARNAVAL Blijkens de uitgegeven carnavals aankondigingen zal er heel wat te brengen zijn in deze vastenavond- dagen. Inderdaad is het feest zater dag en zondag goed ingezet en we twijfelen er niet aan dat ook de overige dagen velen plezier zullen brengen. De kinderen hebben zon dag ook hun deel gehad, alsmede de oudjes van het Gerlachuspension. Klinkende namen zijn op de pro- grammas vermeld, zodat voor Loon op Zand dit jaar de carnaval goed opgezet blijkt te zijn. Nog even, en dan is het weer as- woensdag, dan is het uit met de feestroes. Als de carnavalsvierders zich dan hebben laten gaanzoals ze eigenlijk zijn want gek doen is ook opgemaakt kunnen ze er weer een jaartje tegen. Denk echter ook eens aan de aanbiddingsdag in onze parochiekerk, want daaraan is ook veel gelegen; dat kan imniers niemand missen. BRAND Hedenmorgen om pl.m. half vijf is door onbek jnde oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van de heer P. Akkermans aan de Kraan- vensestraat. In een minimum van tijd stond de boerderij met haar bij gebouwen in lichterlaaie. Intussen sprong nog een butagasfles, dat het vuur nog eens extra deed aanwak keren. Persoonlijke ongelukken heb ben zich niet voorgedaan. De be woners konden tijdig de boerderij verlaten; ook het vee is naar een veilige plaats overgebracht. De plaatselijke vrijwillige brand weer heeft met kracht het vuur be dwongen, doch kon niet voorkomen dat het gehele bedrijf een prooi der vlammen werd. REACTIES UIT BINNEN- EN BUITENLAND. (Vervolg van kolom 3) aldus de Sunday Telegraph, maar hun dreigement was voor mr. Ma- rijnen voldoende aanleiding om te zwichten. De informaties die sommige Brit se correspondenten in Nederland over hare majesteit vergaard heb ben, is overigens van zo bedenke lijke aard dat men zich afvraagt, of hun bronnen wel helemaal onbe vooroordeelde vaderlanders zijn. f In de Sunday Times wordt de kortsluiting in de berichtgeving ge weten aan het typisch nuchtere ka rakter van de betrekking tussen 't vorstenhuis en de bevolking. De Hollanders willen hun koninklijke j familie beschouwen als „gewone J mensen". Zij hebben het koning- I schap ontdaan van zijn mysterie. Dat heeft de koninklijke familie in I de verleiding gebracht om zich in- i derdaad als een gewoon gezin te gedragen en de persoonlijke vrij heid te genieten waarop elke ster veling recht heeft. De Sunday Te legraph is het met deze zienswijze geheel eens. OH, DADDY Hier volgen enige koppen uit de Britse zondagsbladen. The Observer: Prinses Irene zal een Spaanse kroonpretendent trou wen. Sunday Telegraph: Prinses Irene vliegt naar huis met haar verloof de: een carlistische prins. Sunday Times: Nederlanders juichen de prinses toe met haar Don Carlos. Sunday Express: Nu de vereffe ning met als onderkopje: Irene zal wellicht altijd in ballingschap moeten leven. News of the World: Het is de paraprins. Sunday Mirror: „Oh Daddy!" in letters van 5 cm. boven een foto, waarop prinses Irene haar vader verwelkomt, terwijl prins Carlos toekijkt. Met als onderkopje: „Hier is de man waar ik van houd". - Brb. Dagblad

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 3