De Echo van het Zuiden SPORTSPIEGEL KAATSHEUVEL Gedupeerde leraar schonk men een auto Sprang-Capelle MODERNE BRILLEN Gouden bruiloft de heer en mevrouw de Raat-Vietsch Geslaagde zanguitvoering 't Rozeknopje en Jeugdkoor „gezondheid' Capelle S.S.C. 15 28-13 11 15-17 10 20-14 10 18-12 8 10-20 8 20-29 6 11-16 6 20-26 Neusden 115 110 80 287% 272% 195 J. TAUSCH o>«tdronk In tabl«tvortn.95ct DESK Krachtsport Sprang - Mevr. B. Blok-Vos 40 jaar lid van de Rozeknop Waspik Raamsdonk Jongens van de Levensschool stelden prachtige daad MM VRIJDAG 14 FEBRUARI 1964 86e JAARGANG No. 12 Het le elftal, dat vrij is, zal zeer waarschijnlijk een vriendschappe lijke wedstrijd spelen. Het 2e speelt een uitwedstrijd te gen The Gunners 2 in Breda. Dit wordt een zware opgaaf, want de Bredanaars beschikken over een goed elftal. Met een gelijkspel zou den we dan ook al tevreden mogen zijn. Het 3e speelt om half twee thuis tegen Sprang 3. Deze twee ploe gen ontlopen elkaar niet veel. We kunnen dan ook moeilijk een voor spelling doen, en wachten dus maa arf tot zaterdag. De stand in de 3e klas Zuid is: trek. stot. tot. SSC Dinteloord Arnemuiden Woudrichem Aalburg AZVV Sprang Riïlandia 10 10 9 10 H. 102% 87% 90 140 342% 117% 295 druk. Slaats 100 A. Heesters 90 C. IJpelaar 82% J. Wijkmans 82% 80 A. v. Wijngaarden 60 55 BURGERLIJKE STAND 16 t.m. 31 jan. Geboren Johanna Neeltje Maria dv W S Raats en C Minderfioud; Antoinetta Ma ria Adriana Josepha dv A G M Buys en G C v d Geld; Huberdinus Cornelius zv H Sraetsers en C A Verwijmeren. y Huwelijks-aangiften Bastiaan Gerrit Bergman 25 j alhier en Elisabeth Haas 23 j te Gorinchem. Overleden Willem van Leeuwen 77 j wedn van A A Grandia. Ingekomen LAM Couwenberg van Eersel; Th M H Mölders echtg van v Dil len van Lichtenvoorde; J A v d Wens en echtg van Vlijmen; MJ F v d Bosch en echtg van Vlijmen; S W v d Voort en gez van Brakel; W H v Ommeren en gez van Spr.- Capelle. Vertrokken H J G v Vugt en echtg naar 's-Bosch; I Rakatsanis naar Duitsl.; P Makridis naar Duitsl.; E Georgopoulus naar België; W J J Caron naar Haarlem; H Lommers en gezin naar Waalwijk; - J M van Baardwijk en echtg naar Vlijmen. WAALWIJK DESK 1Schijndel 1 Aanvang half drie. Scheidsr.: J. C. M. van Liempt, Den Bosch. Zondag komt een zeer goede be kende op visite, want zo mogen wij de Schijndel-ploeg wel noemen, om dat Desk in de loop der jaren al menige wedstrijd tegen de Schijn- delse geel-blauwen gespeeld heeft. Schijndel speelde vorig jaar nog in de le klas, maar de klap van de degradatie schijnt zo hard aange komen te zijn, dat het zelfvertrou wen zoekgeraakt is. Niettemin heb ben de Schijndel-jongens enkele fraaie successen geboekt dit sei zoen, want zij wonnen van Budel met 70, van St. Michielsgestel met 41 en bij UDI met 61, ter wijl zij thuis tegen Best Vooruit ge lijk speelden met 11. Frappant is ook dat het op de onderste plaats staande Schijndel net zo veel doel punten maakte dan koploper RKC en dus aanvallend Desk gepasseerd is. De Dessers wacht een moeilijke wedstrijd, omdat een in degradatie gevaar verkerende ploeg nog al eens onverwacht goed voor de dag kan komen. En dat Schijndel nu 'n ploeg is die op de laatste plaats thuishoort kunnen wij ons niet in denken. In de oefenwedstrijd van zondag jl. was het maar een matige vertoning en liet speciaal het sa menspel veel te wensen over. Waar schijnlijk was carnaval hier niet vreemd aan en we vertrouwen er dan ook op dat we zondag de Des sers op ouderwetse wijze zullen zien opereren. Dessers, onderschat Schijndel niet, speel snel en spor tief en houdt de punten thuis. Het verdere programma luidt: Veerse Boys 4DESK 3 12 uur Uno Animo 4DESK 4 12 uur RWB 6—DESK 5 12 uur BRABANTS ZATERDAGVOETBAL De positie van Vrederust in de le klas van de afdeling Brabant is hachelijk. Maar de kansen op be houd van het le klasserschap zijn voor de Bergen op Zomenaren nog niet verkeken. Daarom zullen zij zich de komende wedstrijden tot het uiterste geven. Na een lange periode van rust staat voor Vrede rust al meteen een bijzonder zware uitwedstrijd op het programma, nl. tegen HNC in Spang-Capelle. Veel hoop op succes is er tegen het op winst beluste HNC voor Vrèderust niet, maar anderzijds zou het ook weer niet verbazen als de Bergse club het tot een gelijkspel bracht. Ook Good Luck 2 bevindt zich in degradatiegevaar. De thuiswed strijd tegen Kogelvangers wordt daarom voor de Veerse reserves 'n belangrijk duel. Good Luck zal hard voor een puntje moeten vechten, maar dat geldt ook voor Kogelvan gers. In de 2e klas brengt The Gunners ,2 het wellicht tot een hogere posi tie op de ranglijst door een kleine overwinning op SSC 2. Voor WHS 2 staan de zaken weinig rooskleu rig tegen het sterke Tholense Boys. le klas: HN CV rederust Good Luck 2Kogelvangers 2c klas The Gunners 2—SSC 2 WHS 2Tholense Boys 3e klas D: Wit Zwart 2Duss. Boys 4 SSC 3Sprang 3 ONI 3—PTT (Tilburg) 2 BeatrixWit Zwart 3 WAALWIJKSE KRACHTSPORT VERENIGING Ondanks de feesten van Carnaval toog de Waalwijkse Krachtsport Vereniging WKV zondag jl. naar Nijmegen voor een competitiewed strijd gewichtheffen tegen de KV Atlas uit die stad. Deze wedstrijd werd door WKV met groot verschil gewonnen nl. WKV 1043 punten tegen Atlas 851 punten. H. Slaats van WKV brak 3 per soonlijke records nl. met drukken 100 kg, trekken 102% kg, terwijl hij zijn totaal op 342% kg. bracht. In een extra beurt stoten trachtte hij het Nederlandse record, dat met 145 kg op naam staat van J. Smee- kens uit Breda op 147% kg te bren gen, hetgeen echter, zij het op het nippertje, mislukte. A. Heesters brak 2 pers. records door 117% kg. te stoten en met 'n totaal van 395 kg. De verrichtingen van de WKV- ers waren als volgt: DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 16 FEBRUARI 1964 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Dr. M. J. Mulder van Vlaardingen. UITVOERING "A TEMPO" Zoals wij reeds meedeelden zal de Man dolineclub A Tempo, zaterdagen 15 en 29 februari, in de zaal van de Chr. Volksbond haar jaarlijkse uitvoeringen geven. Ditmaal zal ook medewerking worden verleend door de Eerste Waspdkse Mandolineclub. Onder leiding van de heer Hansen zal door deze beide verenigingen een programma worden uitgevoerd, dat zoals we dat van A Tempo gewoon zijn, voor elk wat wils biedt. Bij afwisseling zal muziëk en zang door beide mandolineolubs worden gebracht, terwijl daarnaast accordeonmuziek ten beste gege ven zal worden. Na de pauze worden door leden van A Tempo een tweetal toneelstuk jes opgevoerd, n.l. "O, die mannen!", blij spel in twee bedrijven, en "Adviesbureau Kwal Co.", klucht in één bedrijf. Het echtpaar de Raat-Vietsch, Oosteind te Sprang, dat woensdag 12 februari onder grote belangstelling zijn gouden huwelijksfeest vierde. Woensdag herdacht het echtpaar de Raat- Vietsch, Oosteind, onder grote belangstelling de dag dat het vóór 50 jaar door de huwe lijksband werd verbonden. Met kinderen en kleinkinderen werd deze dag door het gou den paar op gezellige wijze doorgebracht, terwijl 's avonds van 5-7 uur in hotel De Drie Kabouters te Kaatsheuvel een receptie werd gehouden, waarbij het er eveneens zeer gezellig toeging en zeer velen het gouden paar hun gelukwensen kwamen aanbieden. Wij zagen o.m. de E.A. heer Burgemeester en Mevrouw v. Prooijen, de wethouders de heren Jac. Vos en F. Minnaard en de ge hele raad van Sprang-Capelle, waarvan de heer de Raat reeds meer dan 10 jaar deel uitmaakt. Verder waren er deputaties van verschillende verenigingen en organisaties, die het echtpaar kwamen complimenteren met deze heugelijke dag en die het veelal niet enkel bij felicitaties lieten; de heer en mevrouw de Raat kregen talrijke cadeaus aangeboden, terwijl zowel ter receptie als thuis tientallen bloemstukken enz. werden aangeboden. Van de buurtbewoners mocht het gouden paar een prachtig cadeau ont vangen in de vorm van een pendule, terwijl de hele buurt ter receptie verscheen. Bij de talrijke gelukwensen die het gou den paar op deze voor hen zo bijzondere dag mocht ontvangen, voegen wij ook gaar ne de onze, met de wens dat beiden nog lang gespaard mogen blijven. In de zaal van de heer P. Pruijssers gaf de gemengde zangvereniging 't Rozenknop je alsmede het aan deze vereniging verbon den jeugdkoor, onder leiding van hun di recteur de heer J. van Gestel uit Tilburg, een zanguitvoering die zeer geslaagd ge noemd mag worden. Ondanks het feit, dat de vereniging niet meer zoveel leden telt als enige jaren geleden werden de diverse koorwerken zeer naar behoren uitgevoerd. Vermelding verdient ook de medewerking van mevr. Poldervaart, die bijna alle wer ken op de piano begeleidde. De voorzitter der vereniging, Dr. N. L. Gerlach, sprak beide avonden een kort ope- ningeswoord, waarbij spr. de hoop uitsprak dat allen een goede zangavond zouden heb ben. En zoals reeds opgemerkt was dit ook het geval. Het programma werd geopend met een oud-Nederlands koorwerk van Adr. Willaert „Villanella". Hierna werden nog de na volgende werken ten gehore gebracht: "Gij vriendelijke Zonne" van J. F. van Egmond; "Die Nacht" van F. Schubert; "Te Voici, Vigneron" van Carlo Bóller; "Chor de Landleute" (Landliedenkoor) uit "Die Ver- kaufte Braut'Van Fr. Smetana; "Ehrsame Burger" (Rebellenkoor) en "Chor der Stu denten" beiden uit "Boccaccio" van Fr. von Suppé en tot slot "Zigeunerleven" van Ro bert Schumann. Direct na het optreden van het gemengd koor kwam het jeugdkoor voor het voet licht. Dit eveneens niet zo grote jeugdkoor bracht enkele nummers ten gehore die het aanhoren de moeite waard waren. O.m. werd uitgevoerd "De toren van Bemmel- kon"; "De heks van Sierkonfleks" en wat zeer hij het publiek in de smaak viel "Ca- tootje". Het jeugdkoorlid Ansje de Rooij zong het bekende 'lied van Cath. v. Rennes; "Het Angelus". Zeer zuiver werd dit lied door Ansje de Rooij gezongen, daarbij be geleid door mevr. Poldervaart aan de piano. Beide koren werden na afloop harteliijk toegejuicht door het publiek, waaruit ge concludeerd mocht worden, dat de ten ge hore gebrachte koorwerken zeer gewaar deerd werden. Na afloop van het eerste ge deelte van het programma, dankte de voor zitter de directeur en mevr. Poldervaart voor hun werk verbonden aan het instude ren van deze werken. Mevr. Poldervaart moóht als waardering voor haar bijdrage aan deze zanguitvoering een boekenbon in ontvangst nemen. Ook mej. D. Genet, die grote bemoeiingen heeft met het jeugdkoor, werd een geschenk aangeboden. Dr. Gerlacht richtte zich vervolgens tot het lid mevr. B. 'Blok-Vos, die 40 jaren als actief lid aan de Rozeknop verbonden was. Spr. noemde een felicitatie aan haar adres zeker op zijn plaats en hoopte dat "Bien" nog vele jaren deel uit zal mogen maken van de Rozeknop. Als blijk van waardering voor al het werk, dat mevr. Blok-Vos voor dè vereniging heeft gedaan, overhandigde spr. namens bestuur en leden een fraaie wand-schemerlamp. Na de pauze werd door de toneel-afdeling van de Rozeknop het vrolijk spel in drie be drijven "Welkom binnen" van Chr. Hooge- werf opgevoerd. De diverse rollen in dit stuk waren zeer goed verdeeld. De aanwe zigen hebben dan ook volop kunnen genie ten van een zeer goed opgevoerd toneelstuk. Als het doek opgaat zijn mevr. Terhove (Bets de Visser), Mia, haar dochter (Willy Molegraaf) en Charles, verloofde van Mia (Johan de Rooij) juist klaar met ontbijten. Jozef, de huisknecht (A. de Vries) brengt de post binnen en dan komen reeds de eer ste verwikkelingen. De heer des huizes Ter hove (M. van Dongen) komt blijkbaar nu pas uit bed en kan nergens zijn pantalon vinden. Gelukkig weet echter de huisknecht dit kledingstuk spoedig te vinden en kan Terfiove op zijn slaapkamer zich verder kleden. Het blijkt tussen Mia en haar ver loofde niet al te best te boteren. Mia stelt haar verloofde de kunstschilder Boogaard ten voorbeeld. Het wordt nog erger als plot seling de heer Boogaard (Kommers) op komt dagen en door Mia vrolijk wordt be groet. Dit schijnt Charles niet aan te staan en deze verdwijnt dan ook in de tuin. Er volgt nu een kort onderhoud tussen Mia en Boogaard, dat plots wordt onder broken door de binnenkomst van Lente (Jo- pie Molenaar), het nichtje van de fam. Terhove Lenie's kleding bewijst, dat zal alle mogelijke pogingen aanwendt er "deftig" uit te zien, doch het resultaat is lichtelijk belachelijk. Ze heeft schitterend blond haar, dat in een overvloed van krullen onder een al te opzichtige hoed uitkomt. De manier waarop Lenie haar rol speelt is voorbeel dig. We hebben haar reeds meerdere ma len gehoord en gezien in een toneelstuk, doch deze avonden kwam zij boven haar normale spel uit. Er ontstaan natuurlijk verwikkelingen tus sen Mia en Lenie en later ook tussen mevr. Terhove en haar nichtje. Mevr. Terhove kan het maar allesbehalve prettig vinden dat Lenie is komen opdagen. Terhove vindt het echter wel prettig, dat zijn nichtje is gekomen. Hij steekt dit ook niet onder stoelen of banken, daarbij zij vrouw verwijtende, dat Lenie beter in zijn huis past, dan de heer Deen, broer van mevr. Terhove. De rol van de heer Deen wordt ook als vanouds zeer goed gespeeld door de heer Heurter. De heer Terhove waarschuwt echter eenieder met Lenie om te gaan als met hun gelijke. In het tweede bedrijf zien we eerst een onderhoud van mej. 'Claire (Nel Paans) met Lenie. Juffr. Claire is nl. met de opvoeding van Lenie heiast. Lenie is nu een echte jon gedame, keurig gekleed en gekapt. Als zij er eChter spontaan iets uitflapt valt ze terug in haar oude platte taaltje, terwijl zij cor rect en met nadruk spreekt, wanneer ze haar best doet het goed te doen. In dit 2e bedrijf schijnt het echter niet goed te gaan met de huisknecht Josef. Want er komt een nieuw kamermeisje Marie (Annie Timmermans) en wel op de 13e van de maand. Dat het Josef niet goed gaat, kon men al spoedig bemerken, want het kamermeisje Maria, blijkt een oude verloofde van Josef te zijn. Ook dit brengt natuurlijk weer de nodige verwikkelingen met zich mee. Hun verke ring sdhijnt uitgeraakt te zijn door een das die Josef droeg. Marie vond de das niet goed maar Josef wel. Natuurlijk ontston den hierover weer de nodige ruzies. Ook Bogaard en de heer Terhove kon den het niet goed vinden. Het ging nl. over een portret, dat de kunstschilder Boogaard van de heer Terfiove had geschilderd. Lenie en Boogaard bleken elkaar in dit 2e bedrijf goed te verstaan, doch andersom was het tussen Mia en haar verloofde. En als klap op de vuurpijl verloor de heer Deen na een gesprek met mej. Claire een telegram, dat hem zo juist was gebracht en waarin werd meegedeeld, dat het niet ging met heer Deen's "baby". In het derde bedrijf worden natuurlijk alle geschillen opgelost. Doch niet voordat de nodige verwikkelingen zijn opgelost. "De Baby" van de heer Deen blijkt nl. een paard te zijn, dat aan een handdraverij heeft mee gedaan en de eerste prijs wint. De heer Ter hove krijgt zijn schilderij, nadat het eerst in een kunsthandel had te kijk gestaan met een kaartje erbij "De Vrek", want in het begin wtilde de heer Terhove het schilderij niet kopen, de prijs was hem te duur en het leek niet voldoende naar zijn mening. Alles liep dus goed af en dit bleek ook maar het beste te zijn voor alle partijen. Het spel van alle spelers was zonder één uitzondering goed. Doch het stuk leende zich daarvoor bijzonder. De situaties die Lenie opriep waren dan oók wel zo ont wapenend gezellig, dat men wel een nurks moest zijn om er zijn plezier aan te beleven. De dames en heren tonelisten mochten na afloop van elk bedrijf een warm applaus in ontvangst nemen. En zo is deze winteruitvoering van de Rozeknop weer voorbij. Men mag terugzien op een goed uitgevoerd zang-programma en een goed voor het voetlicht gebracht toneel stuk. De zang voert natuurlijk de boventoon. In zijn dankwoord, na afloop van de uit voeringen, deed de voorzitter, Dr. Gerlach, dan ook een beroep op de donateurs om de zang te blijven steunen en wat zeer zeker nodig is om nieuwe leden te werven voor de Rozeknop. DOKTERSDIENST. A.s. weekend dokter Wijffels uit Was pik, tel. 04168 250. WELKOMSTDIENST. Op zondagavond 16 febr. a.s. des avonds te 7.30 uur wordt in de Geref. Kerk aan het Bruggetje een welkomstdienst gehou- dwen waarin hoopt voor te gaan Ds. G. H. Harms uit Eindhoven, die als thema voor deze avond heeft gekozen "Wat moet die man daar?" Medewerking aan deze dienst verleent de Chr. Gem. Zangvereniging "Looft den Heer" uit Sprang, onder leiding van de heer P. Christ uit Tilburg. Zoals de term "Welkomstdienst" reeds uitdrukt, is eenieder van harte welkom Vooral voor degenen die zelden of nooit in de kerk komen. Deze dienst duurt niet lang en men zal er beslist geen spijt van hebben deze welkomstdienst bijgewoond te hebben. BEROEPEN De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk heeft een beroep uitgebracht op candidaat E. M. Bakker uit Randwijk. RIJKSPOLITIE. In de vacature van wachtmeester In 't Veld, die is overgeplaatst naar Wijk en Aalburg, is voorzien door de benoeming van wachtmeester Hulsman, thans als zodanig werkzaoam te Berkel Enschot. GESLAAGD De heer Th. Langerwerf slaagde aan de Economische Hogeschool te Rotterdam voor het candidaatsexamen. VOLKSUNIVERSITEIT Op maandag 17 febr. a.s. zal pater A. Kreykamp O.P. uit Nijmegen in het Ge meenschapshuis voor de Volksuniversiteit Waspik spreken over het onderwerp "Het moderne godsdienstige leven". Aanvang 8 u. FEESTAVOND POLYMNIA. Zaterdag a.s. zullen de leden van de gem. zangvereniging Polymnia in de zaal van café De Statie bijeenkomen voor de viering van de jaarlijkse feestavond. Een comité heeft een en ander voorbereid. Eventuele echtge noten of verloofden zullen delen in de feest vreugde. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, zondag 16 febr., 9.30 en 14.30 uur candidaat Bakker, Randwijk. MEDISCHE DIENST. Tijdens het a.s. weekeinde zal de praktijk van dokter Gerlach te Capele worden waar genomen door dr. Wijffels, tel. 04168-250. VOLLEYBAL Het 3e team van Atak behaalde in Til burg een 2-0 overwinning op Donar 2. Zaterdag 15 febr. moet Atak 1 uitkomen tegen Odulphus 3, voor de le kl. NeVoBo. VOETBAL Zondag 16 febr. gaat het le elftal van Waspik deelnemen aan de bekercompetitie. De blauw-witten komen uit tegen Be Ready in Hank. KORFBAL. Het le team van Amicitia komt a.s. zon dag 12 uur in Tilburg uit tegen Topsie. SHOW- EN FILMAVOND. Drogisterij M. Verschure en levensm.- drog. G. van Dongen en M. v. d. Wouw-de Ruyter bieden op maandag 17 febr. een huishoudshow, tevens film- en ontspan ningsavond aan in de zaal van hotel v. d. Schoot. Vele verrassingen en attracties kunt U nog verwachten met bovendien kans op 'n T.V. Aanvang 7.45 uur. UITSLAG JEUGD-TOTO RKSV THE WHITE BOYS De inzet bedroeg deze week f 485; le prijs f 72.75; 2e f 48.50; 3e f 24,25. le Prijs geraden f 485 Pa. A. Verduijn- v. d. Velden, Schotse Hoogl.str. 73. 2e Prijs geraden f 485,08, wed. P. C. Dalmayer-Blom, Ben. Kerkstr. 40. 3e Prijs geraden f 485,09 H. Nieuwen- huizen Zuid-Holl.dijk 28, Spr.-Capelle. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk op donderdag 13 fe bruari 1964, des avonds om half acht uur. Agenda 1Goedkeuring van de notulen van de openbare vergadering gehouden op 23 ja nuari 1964. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanwijzing van lid en plaaatsverv. lid van de kontaktraad Stichting "Wel vaartsbevordering West-Brabant". 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot het verlenen van borgstelling ten behoeve van een door de voetbalvereniging Good Luck aan te gane geldlening. ,5. Voorstel met ontwerp-besluit tot 'be schikbaarstelling van een krediet ter ver breding van de in ruilverkavelingsverband nieuw aan te leggen weg in de Werfkampen van Keridaan richting Keizersveer. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot het voeren van een rechtsgeding in eerste aan leg ter onteigening van gronden en opstal len. 7. Voorstel met ontwerp-besluiten tot aankoop van boerderijen met gronden in 't complex Nieuwe Polder en Nieuw San- doel. 8. Voorstel met ontwerp-besluiten tot aankoop van grond en opstallen aan de Smidssteeg en Oranjestraat. 9. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gemeentebegroting 1964. Zoals wij reeds eerder berichtten, werd vorige week maandagavond de auto van de sportleider v. d. Le vensschool te Kaatsheuvel, de heer Van Balen, terwijl deze voor een bijeenkomst in de school aanwezig was, door een drietal personen ge stolen, die even tevoren met een andere gestolen wagen op de afge sloten provinciale weg waren ge strand. De auto van de heer van Valen werd de volgende dag zwaar beschadigd in Vught teruggevon den. Deze onaangename verrasing de auto was niet tegen diefstal ver zekerd is voor de betrokken ge dupeerde inmiddels in een aange name omgezet. Dinsdagmiddag ver voegden zich namelijk een vijftal jongens van de Levensschool onder leiding van directeur J. Annegarn als afgevaardigden van alle deelne mers der school aan de woning van de wegens ziekte thuis zijnde heer van Balen te Waalwijk met een remplacant voor zijn verloren be zit, 'n tweedehands Volkswagen. Vrijdagavond waren alle deelne mers en oud-deelnemers van de school, die op de bewuste maandag avond de bijeenkomst in de school hadden bijgewoond, op uitnodiging van directeur Annegarn bijeen ge trommeld voor een spoedvergade ring ter bespreking van een plan om de getroffen heer van Balen schadeloos te stellen. Intussen had een van de oud-deelnemers z'n auto voor gebruik gedurende een aantal weken aan de heer v. B. af gestaan. Het resultaat van deze ver gadering was, dat de jongens zich spontaan bereid verklaarden onder de leuze, „werkt allemaal mee, en helpt van Balen uit de puree", hun vrije uren en o.a. de hele zaterdag te besteden aan het links en rechts opknappen van karweitjes. Ook dankbare werkgevers stelden de jongens in de gelegenheid om voor dit doel extra te werken en aldus het benodigde geld voor een andere auto bij elkaar te krijgen. Dank zij deze bliksem-actie en mede door het prachtige aanbod van de vader van een der jongens, die 'n Volks wagen tegen een goedkopere prijs aanbood, kon men precies tot het bedrag komen dat voor de aankoop nodig was en een totaal verraste, maar o zo gelukkige heer van Ba len hiermee verrijken. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel NATUURZUIVER H OPWEKKEND VERKWIKKENO DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Zaterdagmiddag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel wor den waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. BRAND IN SCHOENFABRIEK Dinsdagmiddag omstreeks drie uur werd brand ontdekt in de schoenfabriek van de heer W. Aus- sems in de Hoofdstraat. De in de buurt wonende brandmeester J. Cornelissen was de eerste, die met een slang van het getroffen bedrijf in afwachting van de komst der ge alarmeerde brandweer de vuur haard aanpakte. De brandweer o.l. v. ondercommandant A. Dekkers was bijzonder snel ter plaatse even als commandant G. Op den Kamp, terwijl burgemeester L. van Erp even later arriveerde om zich van de situatie op de hoogte te stellen. De brand bleek te zijn ontstaan op de finish-afdeling, die met het ma gazijn op de zolderverdieping is on dergebracht. Dank zij het doeltref fend ingrijpen van de brandweer kon worden voorkomen dat het vuur kans kreeg vat te krijgen op de uiterst brandbare materialen, zoals aceton en deregelijke die hier lagen opgeslagen. Een aantal ver pakte schoenen gingen deels door het vuur en deels door het bluswa ter verloren. Na een half uur was men de situatie meester. De oor zaak is nog onbekend. CARNAVAL HAD VRIJ RUSTIG VERLOOP Carnaval 1964 zit er weer op, en ook in Kaatsheuvel heeft men, zij het in ongeorganiseerd verband, weer vrij behoorlijk zijn partij in het feest meegeblazen. De eerste, enigszins schuchtere pogingen daar toe zagen we o.a. zaterdagmid-

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9