wAAlwnkse en lAncjstPAAtse coupant VLIJMEN KAATSHEUVEL WAALWIJK Sprang-Capelle Hit do Langstraat Neusden Sprang Nieuwkuijk Capeile Haarsteeg Loon op Zand MAANDAG 17 FEBRUARI 1964 86e JAARGANG No. 13 tcho van het Zuióen Uitgever Wa&lwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) OJS p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) f 1.95 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) f 3.1S p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" RIKCONCOURS. Zaterdag 15 febr. werd in café De Witte een rikconcours georganiseerd ten bate van de Vlijmense muziekvereniging daar geves tigd. Er is een prachtige hoofdprijs en elke rikavond aparte dagprijzen. Zaterdagen 22 en 29 febr. worden de wedstrijden voortge zet. Steunt dit mooie doel. DE KLEINE KRING BIJEEN. De duivenliefhebbers van de Kleine Kring zoals Drunen, Niieuwkuijk, Heivoort en Vlijmen, aangesloten bij, de Brabantse Dui- venhond, kwam in Vlijmen, in café H. Boom-v. d. Wiel in vergadering bijeen. Aan gezien het mooie succes van het afgelopen seizoen 1963, werd besloten ook dit jaar kampioenschappen vast te stellen en wel als volgt: Vitesse, Mifdont, Fond en voor Ge neraal kampioen. Voor deze vier kampioe nen is een beker beschikbaar gesteld, ook voor de eerste vlucht jonge duiven Duffel. De contributie voor de Kleine Kring bleef ongewijzigd. De uitreiking van de bekers zal plaats vinden op de jaarlijkse tentoonstelling van de Kleine Kring die dit jaar in Nieuw- kuijk wordt gehouden. BILJARTEN Uitslagen district Den Bosch van de Vlijmense Biljartverenigingen. Klasse C libre Schuttershof - NAO 6-2; OBK - Paternoster 4-4; Paternoster - Poe delvrees 2-6; NAO - Wapen van Vught 2-6; Klasse D I: Valkenhof - OBK 2 6-2; OBK - EBBC 8-0; Klasse D 2: OBK 3- 't Zwaantje 6 2; Schotse Roos - NAO 2 4_4; NAO 2-Des 2 2-6; Limburgia 2 -OBK 3 6-2; Klasse E I: Paternoster- OBK 4 4-4: Poedelvrees 2 - Tivolie 2 6-2; DVS 4 - Poedelvrees 2 7 1; OBK 4 D V K 2 2-6; Klasse E 2 NAO 3 - Gouden Kroon 0 - 8; NAO 3 - Arendje 3 4-4. LAATSTE CARNAVALSAVOND Uitreiken prijzen in café Het Centrum. Zaterdag 15 febr. werd in café 't Cen trum, Ant. Peijnenborg, de laatste carna- valsbijeenkomst gehouden van de Vlijmense carnaval. De extra prijzen van de optocht groepswedstrijden werden uitgereikt Om 8 uur kwamen Prins en gevolg, Raad van Elf, alle deelnemende groepen en niet te verge ten de Hofkapel de Expersiestekers bijeen, het was een drukte van belang en de meesten nog in carnavalscostuum. De groe pen demonstreerden nog de nummers van de beide avonden, zelfs de nieuwe groep, die dinsdag de leiders ging zoeken van de niet deelnemende groepen, Er op of er af, had weer veel succes. Ook de La Bella's uil Vlijmen die bijna steeds op veelvuldig ver zoek hun bekende zangnummers ten gehore brachten; het werd een groot succes. Op het laatst van de avond werden de prij- zen uitgereikt, voor alle groepenleiders een worst, een half pond koffie en een fles wijn. Dan werden de bekers uitgereikt, als volgt: Optocht: 1 Paljassen; 2 Nooit Genoeg; 3 de La Bella's. Groepenwedstrijden: maan dagavond: 1 De Nordjes; 2 Nooit Genoeg. Dinsdagavond: 1 Paljassen; 2 Nooit Genoeg Hoogste aantal punten beide avonden: Be ker Gemeente De Paljassen; laagst aantal punten beide avonden: De Piassen. En de Kwasten ontvingen een beker voor deelna me groepen 11 jaar onafgebroken, wat met een gul applaus werd beloond. Hiermede kwam dan het einde van car naval 1964, die zeer goed geslaagd is, waar zieken, jeugd, ouden van dagen zijn be deeld. Alle lof voor de goede organisatie. Ook heel Vlijmen bedankt, dat met gulle hand medewerkte voor het slagen van dit alles; tot carnaval 1965. met een boogballetje in het doel geplaatst, de doelman wist met moeite te redden. De volgende aanval voor Oss ging tegen de lat en toen floot de scheidsrechter voor rust Na de rust was Oss het eerst in de aan val, goed samenspelend gaan zij op het Boys doel af, een goed schot tegen de lat van de rechtsbinnen schiet de midvoor in, 0-1. De Boys werden flink aangemoedigd en pakte flink aan, stormde op het Oss- doel af, een voorzet van de linksbuiten schiet Verschuren goed in, 1-1. Dit gaf de Boys moed; Oss werd overrompeld en de stopper maakt efen overtreding op het middenveld. Dièpstraten neemt deze vrije trap en verraste de doelman van Oss, die wat ver voor zijn doel stond; een boogschot was voldoende om de Oss-doelman te ver schalken, de bal ging over het hoofd van de doelman hoog in het doel, 2 -1 Oss probeerde alles op alles, maar de Boys-verdediging werkte zeer hard de ver dediging, kwam er steeds beter in en ook doelman de Wijs wist steeds redding te brengen, een verre trap van de doelman komt bij midvoor van Esdonk, die vrij voor het doel geen fout maakt en de overwinning een feit maakt, 3 - 1De Boys bleven ster ker en wat Oss obk deed, de Boys hielden stand en bleven daardoor op de eerste plaats. 1 verslag bleek dat een flink batig saldo aan- wezig was. Namens de kascommissie deelde dhr. L. V. d. Heijden mede dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden en werd de penningmeester decharge verleend voor het gevoerde beleid. De heer P. Pelders werd als bestuurslid herbenoemd. Hierna had de huldiging plaats van de heren L. v. d. Heijden en F. v. d. Brandt vanwege hun 40-jarig lidmaatschap De ju bilarissen werden door de vice-voorzitter van de Houtbewerkersbond St. Antonius van Padua, de heer van Cuyk, op de meest hartelijke wijze toegesproken. Na beiden te hebben gefeliciteerd met hun 40-jarig lid maatschap bracht hij tevens de dank van het hoofdbestuur over en overhandigde hen het gouden bonsdnsigne onder dank voor al wat zij voor de organisatie hadden gedaan. Namens de jubilarissen dankte de heer van den Brandt zowel hoofd- als afdelings bestuur voor de onderscheiding en de tot hen gerichte felicitaties. Met een actueel praatje van de heer van Cuyk werd de ver gadering beëindigd. MAANDMARKT. Donderdag 20 februari a.s. zal op de Bo termarkt alhier de Heusdense maandmarkt worden gehouden en wel van 9 tot 12 uur. AANBESTEDING. Bij de aanbesteding van de openbare kleuterschool, onder architectuur van dhr. H. Baaijens, werd als volgt ingeschreven M. Boeren, Heusden f 77.822; G. A. v. d. Eijnde Herpt f 77.222; W. A. Prinste Fleusden f 76.134; A. C. v. Horen Herpt f 74.800; J. v. Wijk Heusden f 69.980; fa. G. Nieuwkoop Heesbeen f 68.945. Aan de laagste inschrijver werd bet werk gegund. V.V.V. HEUSDEN. Op 26 februari a.s. organiseert de stich ting V.V.V. Heusden en omstreken een dia avond in hotel Het Wapen van Amsterdam. Deze avond die vrij toegankelijk is, zal om 20 uur aanvangen en worden ingeleid door de E.A. heer A. van Delft, burgemeester. De oud-Heusdenaar Harry Poll zal een lezing houden met herinneringen over Heus den, afgewisseld met declamatie. Na de pauze zal de heer Chr. Lith dia s vertonen van Heusden van vroeger en nu, waarbij te vens door hem een toelichting daarop ge geven zal worden. VOETBAL Vlijmense Boys - Oss '20 3-1. Zondag 16 febr. speelden de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen Oss '20 een ploeg die in de middenmoot staat, met 5 verliespunten op de Boys. Haar laatste kans was als v. d. Boys; werd gewonnen en kwam zij in de kopgroep en het was in het begin reeds te zien dat zij alles op alles zetten voor de overwinning. Er werd hard gewerkt, zelfs technisch goed spel, maar dit was niet voldoende, twee fouten van de goede doel man maakten de overwinning voor de Boys een feit. Precies op tijd floot de scheids rechter beide partijen bijeen; Oss was de gelukkigste en Vlijmen moest tegen wind in aftrappen; de Boys kwamen direct mooi voor het doel en de linksachter werkte de bal corner, goed voor doel geplaatst, de doelman werkte mooi vrij. Oss trekt ten 2e male goed samenspelend op 'het doel van de Boys af, de rechtsbinnen krijgt een kans, de Boys-doelman redt, werkt de bal onvol doende weg, weer gevaar voor het Boys- doel, maar Diepstraten werkt goed weg, De hechte Oss-verdediging zet de voor hoede steeds aan het werk, een goede aan val van links, een mooi schot van de links buiten juist onder de lat wipt de 'Boys- doelman corner, goed genomen overgekopt door de midvoor. De Boys wisten het spel te verplaatsen, maar verder dan enkele cor ners die niets opleverden bochten zij het niet. Oss wist het spel weer te verplaatsen, zonder succes. Maar Vlijmen zag het ge- vaart en de snelle voorhoede van de Boys bracht steeds verwarring in de Oss-verde diging. In laatste instantie was da doel man steeds op zijn post. Oss werkte even eens hard en vooral de linksbuiten bracht steeds gevaar, een goed schot onder de lat wipte de Boys doelman over de lat. De corner door de linksbuiten genomen weer ROWAN VERKENNERS GEÏNSTALLEERD. Zondag had de installatie plaats van 8 Rowan-verkenners. De installatie-plechtig heden werden verricht door commissaris M. Kavelaars van 't Nat. hoofdkwartier te Den Haag in aanwezigheid van diocesaan comm. van Veldhoven en Rowan distr.-commissa ris Rabou. De installatie kreeg een wat ex tra cachet door de aanwezigheid van de 2e secretaris Frank D. Collins van de Amerlk. ambassade met zijn twee zoons. Dit hoge bezoek hing samen met het feit, dat de Nieuwkuijkse Rowans de naam van wijlen president J. F. Kennedy hebben aangeno men. Toen de Nieuwkuijkse Rowans een naam zochten, was bet juist enkele dagen geleden dat de president was vermoord. Geheel op eigen initiatief van de Rowans is toen besloten de naam Kennedy aan hun groep te verbinden. Zij zagen in de presi dent iemand die voor iedereen klaar stond en iedereen te vriend had, welke idealen zij zelf ook nastreven. De komst van de 2e se cretaris van Ambassadeur Rice bracht met zich, dat burgemeester mr. L. Schweitzer niet alleen als vader van een Rowan, maar meer als burgemeester 'bij de installatie in het patronaat aanwezig was. De heer Col lins viel een grote ontvangst ten deel. Na de installatie werd het home in het voorm. gemeentehuis officieel geopend, waarna de genodigden aanzaten aan een originele ver- kennersmaaltijd, bestaande uit erwtensoep en pannekoek. In de Rowanraad 'hebben zitting de heTen P. de Bont, P. Huybregts en K. de Bont. Rowans zijn verkenners van 15 tot 19 jaar* die o.m. uit psychologische overwegingen zijn afgescheiden van de andere verkenners. De Rowans zijn genoemd naar de in 1943 op 86-jarige leeftijd overleden luitenant-ko lonel van het Amerikaanse leger Andrew Rowan. Het ligt in de bedoeling van com missaris Rabou om in de toekomst een nauwe samenwerking na te streven tussen de drie Rowan-groepen in de Langstraat. Zo zullen de Waalwijkse wildevaai t-Rowans worden uitgenodigd voor een kijkje op het land te komen nemen en omgekeerd. De Rowans uit de Langstraat gaan ook mee doen aan de jaarlijkse nationale Rowan- vijfkamp. MISWEEK. prr^p- f~rrn»i 'w>i In onze parochiekerk wordt van 17 tot 23 februari een Misweek gehouden. Door de pastoor van de parochie zijn hiervoor uit genodigd pater Clemens van den Berg uit Heeswijk en pater Reymond van den Bosch uit Harderwijk. Deze beide Norbertijnen doen dit werk al jarenlang en op veel plaat sen met groot succes, met groot succes De bedoeling is om in de Misweek de gelovi gen te brengen tot een betere deelname aan de H. 'Mis. Behalve de H. Missen 's morgens zullen er elke avond om half 8 avondoefeningen plaats hébben. UITVOERING "A TEMPO". Zaterdagavond heeft de mandolinevereni ging A Tempo in de zaal van de Chr. Volks bond te Sprang een uitvoering gegeven, in samenwerking met de mandolinevereniging E.W.M.C. uit Waspik, het geheel onder leiding van de heer H. Hansen. Voor een volle zaal opende de voorzitter van A Tempo, de heer A. Hoefnagel, deze avond en wees er in zijn openingswoord op, hoe moieilijk het is de vereniging staande te houden. Voor diegenen die graag een mandoline of mandola zouden willen be spelen, deelde hij mee dat onder leiding van de heer Hansen een cursus wordt begonnen. Men kan zich hiervoor elke woensdagavond tussen 7.30 en 9 uur opgeven. Tenslotte wenste de heer Hoefnagel de talrijk aanwe zigen een prettige avond. De beide verenigingen begonnen hierna het programma met de herkenningsmelodie, waarna op vlotte wijze nog een 5-tal liedjes ten gehore werden gebracht. De accordeo nist T. Hoefnabel speelde daarna een num mer, terwijl deze samen met de gitarist H. Molegraaf nog een tweetal liedjes ten ge hore bracht, wat bijzonder bij het publiek in de smaak viel. Na dit optreden gingen de gordijnen open voor de opvoering van de klucht: „Adviesbureau Kwal en Co." Dit stuk met P. Ghabot als Pieter Kwal, diens vrouw (C. de Rooij), mevr. Haaibaai (H. de Rooij), Hannie Doetje (I. Koenen) Mientje Schapekop (A. de Rooij, bracht tij dens het spelen de tanden van- en na af loop de handen op elkaar. Voordat A Tempo opnieuw voor het voetlicht trad, gaven T. Hoefnagel en H. Molegraaf nog eens blijk van hun kunnen middels een tweetal goed uitgevoerde nummers, waarna 't eerste deel van het gevarieerde programma werd beslo ten door A Tempo met een vijftal liedjes. In de pauze was er gelegenheid lootjes te kopen voor een kleine loterij, waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren. Na de pauze werd het blijspel in twee bedrijven: „O, die mannen" opgevoerd. De medespelenden waren: J. Maijers (Augusta), P. van Zeist (Habakuk), H. de Rooij (Mi na), D. Klootwijk (Ernst) en R. de Rooij (Angelie). Uit beide toneelstukjes bleek dat A Tempo niet alleen over goede muzikanten beschikt, maar ook over goede toneelspe lers en speelsters. Tussen de bedrijven, hield de accordeonist T. Hoefnagel het publiek op aangename wijze bezig. Tot besluit van de avond konden enkele gelukkigen een van de mooie prijzen mee naar huis nemen. iHet was een gezellige avond en wij kun nen ieder die deze eerste uitvoeringsavond niet bijwoonde, aanraden op zaterdag 29 fe bruari a.s. naar de Chr. Volksbond te ko men, ter bijwoning van de twee uitvoering. JAARVERGADERING K.A.B. Er bestond maar bitter weinig 'belang stelling voor de jaarvergadering die de K. A. B. vrijdagavond j.l. in café M. Reuser hield. Van de 200 leden waren naast het be stuur maar 15 aanwezig. De voorzitter de heer J. de Vaan, sprak er, na met de Chr. groet een een woord van welkom te heb ben geopend, zijn teleurstelling over uit dat zo weinigen waren opgekomen. Na het lezen van de notulen deed de se cretaris via het jaarverslag mededeling van de voornaamste gebeurtenissen en hieruit bleek dat het een gunstig jaar is geweest. Vooral de instelling De Centrale Volksbank mag zich in een gestadige groei verheugen. In 1963 werd in totaal ingelegd een bedrag van f 147,503,43, terugbetaald f79.147,58, een toename van f 68.355. In vergelijking met 1962 weTd ca. f 28.000 meer ingelegd, Bedroeg het totaal uitstaand spaartegoed op 31 dec. 1962 f 249.257 op 31 dec. 1963 bedroeg dit f 317.612. Het aantal spaarders bedroeg per 31 dec. 847. De kassier werd door de voorzitter hartelijk dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Uit het financieel PLOTSELING VERSCHEIDEN PEN NINGMEESTER VAN DE MUZIEK VERENIGING "KUNST NA ARBEID". Een schok ging rond het middaguur op "/rijdag 14 febr. 1964 door de gemeente, toen de mare de ronde deed, dat in het Prot. ziekenhuis te 's-Bosoh plotseling was overleden de heer E. H. Spierings. Het bericht was nauwelijks te geloven. Doch een spoedige mededeling bij het se cretariaat van de muziekver. Kunst na Ar beid binnengekomen,, bevestigde inderdaad het overlijden van de heer Spierings. Men 'kan zich indenken, dat dit bericht met grote droefenis werd ontvangen. De heer Spierings werd op 18 jan. 1960 geko zen tot lid van het bestuur van Kunst na Arbeid en hem werden toevertrouwd de fi nanciën der vereniging. Het bleek al spoe dig dat met de keuze van de heer Spierings een goede greep was gedaan; met grote ac- cutaresse en plichtsbetrachting nam 'hij zijn functie waar. Dat bleek vooral bij het dooT de vereniging georganiseerde muziekcon cours in mei 1960. De gehele organisatie op 't gebied der financiën was toevertrouwd aan de heer Spierings en bij een dergelijke grote omvang van werkzaamheden de fi nanciën betreffende, bleek dat men dn, de persoon van de heer Spierings de juiste man had gevonden. En thaPs is een einde gekomen aan de werkzaamheden van de heer Spierings bij Kunst na Arbeid. Slechts 4 jaren heeft hij de functie mogen vervullen en met grote dankbaarheid wordt door be stuur en leden teruggedacht aan hun pen ningmeester. De vereniging rouwt met de familie van de heer Spierings om zijn zo plotseling verscheiden. Men had nog zoveel verwachting van zijn werkzaamheden als lid van het 'bestuur. Doch dit alles is thans af gesneden. Zijn verscheiden laat een grote leegte achter bij de vereniging Kunst na Ar beid. Doch met grote dankbaarheid zal men hem blijven gedenken. A.s. dinsdagmiddage te 3 uur zal de ver eniging Kunst na Arbeid hem die eer be wijzen die hem toekomt als men de overle dene zal begeleiden naar zijn laatste rust- Groen stelden bekers beschikbaar i voor het jaarlijks clubkampioen- schap, terwijl besloten werd een speciale trofee aan te kopen als wis- selprijs. Voor het koningsvissen werd als datum aangewezen 19 juli a.s., waarop tevens de koningskrui- sen zullen worden uitgereikt. Ten slotte kwam m enovereen dat deze maand zal begonnen worden met het innen der contributie, die eind juni a.s. moet zijn voldaan. GILDE ST. JAN Het gilde St. Jan heeft zondag de schietcompetitie van dit wintersei zoen op de kegelbanen in hotel Eu- phonia beëindigd. Na afloop volgde de prijsuitreiking, die met een ge zellig samenzijn werd besloten. De eindstand na 100 schoten was: 1. A. Wijgerde 1096 p.; 2. P. van Nieuwstadt sr. 1089 p.; 3. P. van Nieuwstadt jr. 1045 p.; 4. A. Merkx 1044 p.; 5. A. Verhoeven 1041 p.; 6. H. v. Nieuwstadt 1022 p.; 7. G. v. d. Camp sr. 1017 p.; 8. H. v. Balkom 1011 p.; 9. P. Schoenmakers Czn. 1006 p.; 10. C. Dingemans 986 p.; 11. F. v. d. Camp 948 p.; 12. G. v. d. Camp jr. 944 p.; 13. A. Dingemans 763 p. STATIEDAG KON. ERK. HARMONIE CONCORDIA. Zaterdag werd de jaarlijkse statiedag van Harmonie Concordia gehouden. Onder een pittige mars togen de leden en het bestuur om half 10 naar de H. Mis welke in de parochiekerk werd opgedragen, voor de le vende en overleden leden. Onder deze H. Mis werd door de harmonie gemusiceerd. Zij bracht Nimrod en London Derrière. Weer teruggekeerd in de zaal werd om pl.m. 11 uur door de voorzitter de heer E. van Hoorn de ledenvergadering geleid waaronder hij weer drie jubilarissen kon huldigen. Het waren de heren P. van Loon, welke 50 jaar lid was; L. van Loon, 40 jaar en Z. v. d. Velden welke 25 lid van de harmonie was. De voorzitter sprak 'hier over de grote steun, die deze leden aan de dag hebben gelegd voor het korps en mocht hen de insignes op de borst spelden. Tege lijk bood hij hen als herinnering een zilveren asbak met inscriptie aan. Hierna begon de eigenlijke feestvergadering, welke tot 12 u, duurde. Direct hierop volgde een koffietafel met worstenbrood, waaraan zij zich allen te goed deden. De middag werd doorgebracht met kege len, 'kaarten en wat dies meer zij, waaraan vele mooie prijzen werden verhonden. Om het dorp van dit jaarfeest te laten genieten trok de harmonie Concordia om 4 uur door het dorp, waarbij een bezoek aan Hotel Brand niet werd vergeten. Ook de wederhelften van de leden geno ten verder van de avond, want voor allen stond weer een speciale Brabantse koffie tafel klaar. In totaal namen er 160 perso nen aan deel een grote Concordia-fa- milie dus - en waar iedereen vol lof over was. Een 'grote Tiroler band, bestaande uit 11 personen hield de stemming er in op de avond. Zoals gebruikelijk was het sluitings uur er weer te vroeg. Kortom een echte Concordia-avond en statiedag, waarop met trots kan worden terug gezien. HARMONIE SOPHIA. Het jaarfeest van de Kon. Harmonie Sophia zal dit jaar plaats hebben op zater dag 22 februari, met de zondag daarop vol gende een concert in zaal Vermeulen. BIJENHOUDERSVERENIGING Door Frater Albeto werd voor 25 jaar geleden de bijeenhoudersvereniging alhier opgericht onder patronage van St. Ambro- sius. Hij heeft geruime tijd zitting gehad in het bestuur, totdat hij naar het Fratershuis te Uderihout werd overgeplaats. De eigen lijke datum van dit heugelijke feit zal a.s. dinsdag 18 februari gevierd worden, met 's avonds de avondmis. Hierna zullen de leden zich goed kunnen doen aan een koffie tafel in zaal Vermeulen, waarna de leden met hun echtgenoten een feestvergadering zullen bijwonen. Om de avond aangenaam te vullen zal door de bijenbond van de N. C. B. een film worden vertoond, die een goede voorlichting zal zijn voor het imkers- bedrijf. De nieuwe leden en eveneens de le den uit Kaatsheuvel zijn van harte welkom. VOETBAL. Uno Animo 6 - Desk 6, 1 - 2. In een heel goed gespeelde wedstrijd hebben onze mannen het niet kunnen bren gen tot de tweede rond. Desk had hier hier meer succes. De linksbinnen van Desk kon door middel van een fout in de ach terhoede het eerste goaltje maken. Na enige minuten werd het 2 0 en zo begon eht er voor Desk al beter uit te zien dan voor UNO. Even na de rust maakten onze jon gens het verschil wat kleiner en het was H. v. d. Landen -die er 2 - 1 van maakte. Dat was het cijfer waarmede het einde werd in geluid. Kortom een goede wedstrijd maar net niet voldoende. Uitslagen van zondag 16 febr. RKWU-Uno Animo 6-0 Ono Animo 2 - RWB 2 1-1 Zigo 2 - Uno Animo 3 2-3 Dit was voor de Tom Schreuderbeker- wedstrijd. Uno 3 gaat hiermede naar de volgende ronde. Zet door jongens, je kunt niet weten. Uno Animo 4-Desk 4 12-0 Uitslagen van de junioren Uno Animo 6 - Desk 6 1-2 (bekerwedstrijd)Uno Ani mo 7-RKC 7 1-1. Het wedstrijdprogramma vocht zondag 22 februari Uno Animo 6 - Noad 8, aanvang 3 uur. Uno Animo 7 - Baardwijk 6, aanv. 3 uur. Uno Animo 2 - RKC 12, aanvang 2 uur. WINDMOLEN TE KOOP De windmolen „De Eendracht aan de Zuidhollandsedijk, staat te koop. Het is één van de grootste molens in Nederland. Enkele jaren geleden heeft hij nog gedraaid. De vijf verdiepingen tellende molen werd toen gebruikt door de Coöpe ratieve Landbouw Aankoop Vereni ging „Sprang-Capele en omstreken' Nu is de molen het eigendom van de heer J. de Jong, die een trans portbedrijf exploiteert. De heer de Jong wil de molen kwijt, want hij staat daar in zekere zin renteloos. Onlangs heeft hij met een adver tentie in „Elzeviers Weekblad" de molen te koop aangeboden. Er kwa men al direct een aantal telefoon tjes. Tot uit Duitsland en België toe. Enkelen hadden er een lange reis naar Brabant voor over om 't kolossale geval eens te bezichtigen. De molen staat in een uiterst lan delijke omgeving. En hij bevindt zich bovendien niet ver van het na tuurpark „De Efteling" te Kaats heuvel. „Dat is een voordeel" vindt de heer de Jong. „De molen is be neden zo ruim, dat er een gezin in kan wonen. Men zou er ook een jeugdherberg of iets dergelijks van kunnen maken. Op de molenstenen na is het geval compleet". Een koop is nog niet gesloten. Het is begrijpelijk dat de eigenaar het ding niet voor een appel en een ei van de hand doet. Anderzijds voelt hij er ook weinig voor regelmatig geld te spenderen aan het onder houd van de molen. „Ik steek dat geld liever in mijn bedrijf", zegt hij terecht. Toen hij het huis kocht, moest hij er de molen nu eenmaal bijnemen. Hoe oud de molen is, weet men niet precies. Aangenomen wordt, dat hij dateert van omstreeks 1875. De molen is niet geheel in zijn oor spronkelijke staat gehandhaafd ge bleven, want er komen onderdelen in voor die afkomstig blijken van andere molens. Begin 1900 brandde de molen geheel uit. VERGADERING HENGELSPORT VERENIGING BERNDIJK Zaterdagavond hield de hengel sportvereniging Berndijk in haar clublokaal, café Th. v. Boxtel, een algemene ledenvergadering. On danks de geringe opkomst kwam -men toch tot een geanimeerde ge- dachtenwisseling. Voorzitter J. Lammers dankte tijdens z'n ope ningswoord de leden voor de aar dige attentie bij z'n zilveren huwe- lij ksfeest Secretaris M. v. Boxtel verklaar de zich bereid om alle bodedien sten, zoals ophalen van contributie enz., te verrichten. Besloten werd de contributie te verhogen tot f 10.- per jaar, het looprecht inbegrepen. De heren A. v. Boxtel en J. in 't GESLAAGD Zaterdag 8 februari slaagde onze plaatsgenoot, de heer A. v. Beek, voor het accountantsexxamen bij de Nederlandse Unie voor Accountants, bij welke Unie hij tevens zijn op leiding genoot. AANRIJDING BIJ STATION Zaterdagmorgen rond half negen werd op de Burg. v. d. Klokkenlaan ter hoogte van het station mej. van M. door een personenwagen, die vanaf Besoijen kwam, aangereden. Zij wilde voorlangs een stilstaande autobus de weg oversteken en werd toen zij achter de bus uitkwam door de auto gegrepen. De bestuur der van de auto, v. H. uit Waalwijk, kon een botsing niet meer vermij den en sleepte de voetgangster op de motorkap nog een eind mee. Met een flinke hoofdwond en enkele an dere schaafwonden werd zij op aan raden van dokter Lenglet ter be handeling in het ziekenhuis opge nomen. HOND KWAM ONDER BROM FIETS Toen de bromfietser S. uit Waal wijk zaterdag over het Hoogeinde reed, kwam plotseling een hond de straat opgerend die luid keffend achter de brommer aanzette. Hij ge raakte er echter onder, waardoor S. kwam te vallen. De gevolgen waren enkele wonden aan armen en be nen, terwijl de bromfiets aanzien lijk werd beschadigd. Het hondje moest zijn avontuur met de dood bekopen. MAANDAG 9 MAART WINTER- CONCERT DOOR HET WAAL- WIJKS ORKEST Onder leiding van de dirigent Jan Plinsinga zal het Waalwijks Orkest maandag 9 maart opnieuw een win- terconcert verzorgen. Aan dit con cert. dat 's avonds om kwart over 8 in Musis Sacrum wordt gegeven, zal solistische medewerking worden verleend door Jean Louis Hardy, le solo-cellist van Het Brabants Or kest. Op het programma staan de volgende werken: Kuhnau variaties (H. Andriessen). Cello concert (J. Chr. Bach). Petit Symphonie (Ch. Gounod). Elegie voor cello en or kest (G. Fauré) en Kloksymphonie (J. Haydn). Voor dit concert kunnen plaatsen worüen besproken op zaterdag 7 maart voormiddag en maandag 9 maart bij Verwiel's Lederwarenhuis, Grotestraat 264, Waalwijk. Telefo nisch te bereiken (04160) 2123. DERDE KLASSE M.M.S. a en b WERD WINNARES VAN CULTU REEL KLASSE-TOURNOOI Dr. MOLLERCOLLEGE Zaterdagmiddag hebben leerlin gen van de derde en vierde klassen van de M.M.S. en H.B.S. en Gym nasium in de aula van het Dr. Mol- lercollege opnieuw een culturele slag geleverd, waarbij het er om ging beslag te leggen op een eerste eervolle plaats. Onder het kritisch oog van een ju ry van deskundigen, bestaande uit dr. F. Vercauteren, drs. J. Brou wers, drs. J. Walraven, J. Kouters, Fr. Wilmont en J. Carpay, brachten de leerlingen een gevarieerd, soms meer en soms minder cultureel pro gramma. Het geheel evenwel was aantrekkelijk genoeg om er een bij zonder interessante middag aan te beleven. Na afloop van het cultureel tour- nooi werden de prijzen door rector v. Laarhoven uitgereikt. De wissel beker, beschikbaar gesteld door de redactie van Pan Optikum, werd ter hand gesteld aan de vierde klas gymnasium. De uitslag was als volgt: 1. Derde klas M.M.S. a en b 173 pnt.; 2. Vierde klas H.B.S. 148 p.; 3. Vierde klas M.M.S. 148 p.; 4. Ejer- de klas Gymnasium 141 p.; 5. Vier de klas Gymnasium. 6. Derde klas H.B.S. b. 7. Derde klas H.B.S. a. 8. Vierde klas H.B.S. b. WAALWIJKSE KRACHTSPORT VERENIGING Zaterdag j.l. speelde W.K.V. in competitie-verband tegen Achilles uit Arnhem. Wederom wist W.K.V. deze wedstrijd te winnen, n.l. met 1037 punten, tegen Achilles 1017 p. De reserve van W.K.V., W. v. d. Griend, die buiten mededingen mee deed, wist het Nederlandse jeugd- record trekken in het lichtgewicht te breken, n.l. door het van 72% kg. op 74 kg te brengen.Jammer genoeg

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5