DRUNEN FILMJOURNAAL Musis Sacrum VLIJMEN ANTOON VERHULST Luxor grote modeshow Stassar - Waalwijk i 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 FEBRUARI 1964 10 Filmjournaal Elshout Gero Zilduro H. v. d. Geld t Abonneert U op dit blad dames- en kinderconfectie dinsdag 3 maart aanstaande organiseren wij een welke gehouden zal worden in restaurant LIDO, recreatieoord, Waalwijk 's middags om 2.30 uur en 's avonds om 8 uur a/s gasivrouwe zal opireden de bekende KRO - TV omroepsier mevr. Yvonne Loeber kaarten f 2,50, inclusief koffie-complet, verkrijgbaar in onze zaken Wilhelminastraat 17 en 19 a. direct de premie aangeven in procenten b. via een sleutel de premie aan geven in procenten; c. via een sleutel de premie aan geven in geld. Deze premie kan gelden voor het gehele bedrijf of voor een gedeelte van het bedrijf. De norm die bij een PT-systeem gehanteerd wordt, zal blijven gelden, zolang er geen structuele veranderin gen in het bedrijf of in het produc tieproces optreden. Het is ook moge lijk dat op initiatief van de werkne mers veranderingen in het productie proces aangebracht worden, die be langrijke investeringen eisen. In dat geval is het redelijk dat de ondernemer deel krijgt in de voorde len van deze investeringen. De be palende factoren zijn hier in de eerste plaats de vermeerdering van de pro ductie en de hoogte van de investe ring. In de praktijk kan het voorkomen dat de invoering van de. (nieuwe) norm gepaard zou gaan met een te ruggang in de verdiensten. Om moei lijkheden in zo'n geval te voorkomen, is het gewenst een afbouwregeling te treffen voor de overgang van het oude naar het nieuwe systeem. Tenslotte betoogde Drs. Sprangers dat het toepassingsgebied van PT- systemen zeer ruim genomen is en 'n beloningsvorm biedt, die een wezen lijk bestanddeel uitmaakt van de or ganisatie van het bedrijf, die ingrijpt in het samenwerkingsproces en die stimulerend werkt op de activiteit en inventiviteit van de werknemers. De ervaring met de toepassing ervan neemt gestadig toe. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen, dienst Dr. Ver haak. OPTREDEN VAN CRESCENDO EN ROMANTICA TE ELSHOUT De accordeonclub Crescendo en 't meisjeskoor Romantica zullen a.s. zaterdagavond in het Parochiehuis in Els-hout samen optreden in een show programma Sterrenparade. Deze avond zullen de. twee gezel schappen, welke kort geleden nietf- we costuums kregen, in deze cos- tuums optreden. HOGE ONDERSCHEIDING VOOR O.N.A. De toneelgroep ONA kreeg dezer dagen van het Prov. Cultureel Fonds voor de opvoering "Reiziger zónder bagege", de prachtige subsidie van f 275. - Deze subsidie werd door het Prov. Fonds toegekend op grond van de bijzondere prestatie, welke ONA le verde met de opvoering van dit to neelspel. Voor ONA is de toeken ning van deze subsidie een mooie onderscheiding en erkenning van verdienste. Leden van ONA, proficiat. JONG DRUNEN A.s. zondag platenbal van Jong Drunen in Hotel Royal. Aanvang 8 uur. AGENDA Zaterdag 22 februari 8.30 uur Summer Holiday, a.l. Zondag 23 februari 10.30 uur Repetitie Crescendo, café Klerks. 11.30 uur Repetitie Romantica, Hoge Braken. 11.30 uur R. K. Bibliotheek, Ho ge Braken. 4 uur Summer Holray, H. Br. 6.15 uur Mars door de hel, 14 j., Hoge Braken. 8.30 uur Het trottoir, 18 j. H. Br. 8 uur Platenbal, hotel Royal. Donderdag 27 februnari 7.30 uur Hobbyclub Het Jonge hart. HET TROTTOIR. Hélène Dupré, de verloofde van Dr. Monod, doet aan maatschappelijk werk en neemt een arm weesmeisje, Christine, in het huis van haar ouders op. Alles loopt echter niet zo ge smeerd, als ze zich heeft gedacht. Al spoedig wordt Christine lastig gevallen door Hélène's broer en bui ten haar medeweten om wordt het weesmeisje door Hélènes moeder op straat gezet. Dan toont deze open hartige franse film u het ontroerende drama van een jong meisje, tenslotte gered door de liefde. Een film over liefde en hoop op zondag 23 febr. om 8.30 uur in de Hoge Braken. Toegang 18 jaar. SUMMER HOLIDAY. Deze keer een muzikale supervisie over Cliff Richard en The Shadows. Enkele songs uit dit zomers feest van klank en kleur zijnBachelor boy, All at once, Round and round, The nex tune en natuurlijk Summer Ho liday. Een vrolijk vakantiefeest in de Hoge Braken! Zaterdag 22 febr. 8.30 uur; zon dag 23 febr. 4 uur. Jeugdrang van 50 ct. tot 14 jaar om 4 uur. MARS DOOR DE HEL Deze keiharde oorlogsfilm, die u nooit vergeet, verhaalt u van een pa- troulle die zich een weg baant over met bloed doordrenkte grond. Een film die de angsten en wreedheden van de soldaat laat zien. Een nieuwe film van Amerikaanse stoottroepers tezamen met Italiaanse Partizanen. Toegang 14 jaar, zondag 23 febr. 6.15 uur. RECTIFICATIE. In ons. artikel over het juibileumtournooi van de Biljartvereniging K.O.T., is een kleine onjuistheid geslopen, die wij hier graag recht willen zetten. Door ons werd gesteld, dat aan dit tournooi door viertal len die An de A, B of C klasse in het distr. Den Bosch of Waalwijk uitkomen aan dit tournooi kan worden deelgenomen; dat is echter niet juist. Ieder lid van de K.N.B.B. spelende in een viertal in het district Kaats heuvel, Waalwijk of Den Bosch kan aan het tournooi deelnemen. Door de vereniging zelf is edbter een klasse-indeling gemaakt, namelijk A, B en C. OUDERAVOND. In de zaal van het parochiehuis hielden de welpen, verkenners en de leden van het katholieke meisjesgilde samen een ouder avond. Na een welkomstwoord door mevr. Verhaak als lid van de stichting jeugdbé- langen aan de ouders, de Z.E. 'heer Pastoor, de eerw. zusters en het onderwijzend perso neel, kreeg de Z.E. heer pastoor het woord. Deze was er trots op dat in zijn parochie het jeugdwerk zo bloeide, en dat de leiders en leidsters zich met zoveel enthousiasme voor de jeugd inzette. Hij schetste het grote be lang voor de jeugd door de wilstraining die zij zo ongewild en ongedwongen kregen. Daarna kregen de verschillende groepen gelegenheid om het een en ander in voor dracht en spel ten berde te brengen. De aanwezigen hebben van het gepresteerde kunnen genieten. Tijdens de pauze werd weer de traiditionele verloting gehouden; waarvoor leuke prijzen beschikbaar waren. Ook werden er enkele leuke filmpjes ver toond door de heer C. v. d. Aa, welke filmpjes vanzelfsprekend het nodige com- mentaar opleverden, doordat enkele andere personen daarin meer dan anderen op de j voorgrond traden. Na afloop dankte de aal moezenier kapelaan Ramakers de aanwe zigen voor de getoonde belangstelling en beval het jeugdwerk bij de ouders aan. FANFARE A.s. zaterdag zal de kerkelijke fanfare haar statiedag houden. Zoals gewoonlijk wordt bij gunstig weer 's middags een mu zikale wandeling gehouden en wordt de avond in gezelligheid doorgebracht in café Klerks, waarbij ook de dames der leden en de ere-Ieden zijn uitgenodigd. TAFELTENNIS. Voor het damesteam van Smashers staat dit weekend een belangrijke wedstrijd tegen Victoria '51 uit Haarsteeg op het program ma. Wordt door Smashers deze wedstrijd gewonnen, dan zijn zij zeker van de kam pioenstitel in de tweede klas. Verder moeten gespeeld worden: DVS 2 Udenhout - Smashers 2. De herenteams: Never Down Zaltbommel -Smashers 1; Never Despair 's-Bosch- Smashers 2; Cowa 2 Waalwijk - Smasers 3. Vooral 't eerste damesteam wensen wij veel succes. venste plaats, daarom tellen de punten bij dergelijke wedstrijden dubbel. Daarom zal het in Vught zondag aan spanning niet ont breken. Wat betreft de elftallen: Zwaluw is een stugge, hard werkende ploeg, die tot de laatste minuut volhoudt; de Boys spelen dit seizoen 'hoogstaand voetbal. Wat be treft het uithoudingsvermogen kan zij met elke ploeg de strijd aanbinden en vooral de snelle voorhoede is in staat doelpunten te maken, gezien het doelgemiddelde. Laat ons hopen dat de Boys zondag hetzelfde spel kunnen spelen; het zou voor de Boys voor al met het oog op het ingebruik nemen van het nieuwe 'terrein van de gemeente op de Vlieberg een 2e klasser waardig zijn. Boys, daarom dubbel uw best gedaan. Supporters, zondag zeker allen in Vught present, om u,w favorieten aan te moedigen. Boys succes! GEMEENTERAAD VLIJMEN De gemeenteraad van Vlijmen ikomt don derdagavond 20 februari in openbare ver gadering, 's avonds om 8 uur, bijeen, ter behandeling van onderstaande agenda. 1. Vaststelling notulen van de raads vergadering van 27'januari 1964. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot aankoop van een op de Middel Heide gelegen perceel bouwland van J. v. d. Ven, Heidijk 18, alhier ten behoeve van de realisering van het uitbrei dingsplan "Partiële herziening van het uit breidingsplan Vliedberg II". 4. Voorstel tot aankoop van een op de Lage Heide gelegen perceel bouwland van Th. v. d. Wiel, Wolput 86, alhier, ten be hoeve van de realisering van het uitbrei dingsplan Partiële herziening van het uit breidingsplan Vliedberg II. 5. Voorstel tot aankoop van grond van M. A- van Oyen en W. A. van Oyen, Haar- stèegsestraat 85, alhier. 6. Voorstel tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan da zuidzijde van de Pieter Breughelstraat aan H. Gilbers, Parklaan 13 alhier, ten behoeve van de bouw van een bungalow. 7. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de noordzijde van de Pie ter Breughelstraat aan G. D. de Zeeuw, Jeroen Boschstraat 3, alhier, of diens recht verkrijgenden ten behoeve van de houw van een dubbele woning. 8. Voorstel tot verkoop van het op de hoek Jan Steenstraat - Pieter Breughelstr. gelegen bouwterrein aan W. van Lieshout, Julianastraat 2 alhier, of diens rechtver- grijgenden ten behoeve van de bouw van 3 middenstandswoningen. 9. Voorstel tot uitbetaling van een be drag van f 2080 aan J. van Heivoort, Ach terstraat 14, alhier als vergoeding voor vrijwillige afstand van pachtrechten op het op de Middel Heide gelegen perceel, ka dastraal bekend gemeente Vlijmen, sectie H nr. 3756. 10. Voorstel tot uitbetaling van een schadevergoeding aan N'. van Mderlo, Nieuwkuijksestraat 2 alhier, wegens voor tijdige 'beëindiging van diens paohtrechten op het perceel nummer 5 van De Haver- bunders. 11. Voorstel tot: a. intrekking van het besluit van de raad dd. 1 juli 1963 tot verkoop van een perceel bouwterrein gelegen aan de west zijde van de Burg. v. d. Venstraat aan L. G. Kivits, De Akker 16 te Vlijmen. b. verkoop van een perceel bouwterrein gelegen aan de noordzijde van de Oranje laan aan Kivits voornoemd. 12. Wijziging verordening regelende de tarieven voor door de gemeentebedrijven uitgevoerde werken ten behoeve aan derden. 13. a. Vaststelling van de bedragen per leerling voor het jaar 1964 voor bijzondere scholen voor gewoon-, voortgezet gewoon- en uitgebreid lager onderwijs dezer gemeen te, als bedoeld in artikel 101 der Lager- onderwijswet 1920. b. het richten van een verzodk aan de Minister van Onderwijs Kunsten en Weten schappen, om te bepalen, dat de openbare school dezer gemeente buiten aanmerking zal worden gelaten 'bij de vaststelling van het bedrag, bedoeld in art. 55 ter, le lid - onder a - en dat het aantal leerlingen de zer school niet zal meetellen bij de vast stelling van de bedragen, bedoeld in art. 55 ter, le lid - onder b - en 2e lid - onder 3e. c. vaststelling van voorschotten voor 't jaar 1964 op de exploitatie - vergoedingen der bijzondere scholen voor gewoon-, voort gezet gewoon- en uitgebreid lager onder wijs. 14. Vaststelling van het aantal voor ver goeding in aanmerking komende aantal we kelijkse lesuren vakonderwijs en vaststelling van voorschotten voor het jaar 1964 op de vergoedingen van de beloningen vakonder wijs voor het bestuur van de bijzondere school voor voortgezet gewoon lager onder wijs. 15. Toekenning van de exploitatiever goedingen voör 'het jaar 1964 aan de be sturen van de bijzondere kleuterscholen te Vlijmen en Nieuwkuijk en toekenning van de explcfita'tievergoednig aan de besturen van de bijzondere kleuterschool te Haar steeg en Vliedberg. 16. Financiële medewerking aan bejaar denhulp. 17. Vaststelling Begrotingen 1964. 18. Begrotingswijzigingen 1964. 19. Voorlopige vaststelling gem. reke ning e.a. 1961. AVANTI FESTI ROMANTI VLIJMENS MANNENKOOR WIL MEE DOEN AAN KORENFESTIVAL. Op de gehouden vergadering van Vlij mens Mannenkoor in café De Witte, maak te de voorzitter de heer J. Vorstenbosch bekend, dat de mogelijkheid zal worden overwogen om met Vlijmens Gemengd koor deel te nemen aan het Nederlands Korjen- festival, dat deze zomer in de AVRO-stu- dio te Hilversum wordt gehouden. Dit wbrd door de leden toegejuicht. Verder deed: de voorzitter mededeling met betrekking tot de plannen tot het versteken van de finan ciële positie van het koor. Hij wees op feen herhaling als. rondgang met geluidswagen, een loterij met een aantrekkelijke hoofdprijs, mogelijk een busreis voor de winnaars. Zijn derde voorstel was een spe'ldjesactie. Deze voorstellen vonden bij de vergadering al gemene instemming en verscheidene leden zegden bij voorbaat hun medewerking toe. Hierna werden nieuwe kasconrmissies ge kozen, waarin zitting namen de heren J. Verbunt, A. van Asperen en van Empel, af tredend en niet herkiesbaar was het be stuurslid H. van Kessel Hzn. In zijn plaats werd met meerderheid van stemmen geko zen de heer J. van Bladel. VOLLEYBALCLUB EVER READY. De Vlijmense Volleybalclub Ever Ready 2 speelde voor de overgangsklasse tegen Sa- gitta. De eerste set was niet hoopvol voor de Vlijmenaren, Sagitta won met 15-6 en kwam op 1-0. Ever Ready pakte overrom pelend aan en de tweede Set werd gewon nen met 5 - 15. De derde et was zeer span nend, om beurten scoorden beide ploegen, maar Vlijmen won met 13 - 15. De 4e set was voor Ever Ready, door het goede uit houdingsvermogen en won de set met 6-15 en won alzo met 1-3. Ever Ready kwam hierdoor als derde op de ranglijst. VLIJMENSE MUZIEKVERENIGING Enige tijd geleden kwam er een splitsing in de Vlijmense Muziekvereniging, Con Brio die was gevestigd in café de Witte. Degenen die in café de Witte bleven kwa men dezer dagen in vergadering bijeen en er werd een nieuwe naam gegeven aan de muziekvereniging, n.l. Crescendo, welke in café de Witte gevestigd zal blijven. Verder werd de heer L. Peijnenborg tot secretaris gekozen, zodat nu 'het voltallige bestuur er als volgt uit ziet: Voorzitter Th. van Over- dijk, secretaris L. Peijnenborg, penningm. A. van Engelen; twee contaotmannen zijn aan het bestuur toegevoegd, namelijk de he ren' J. Wolfs en A. L. v. d. Linden. Op vrij dag 21 febr. zal een vergadering plaats vin den in café de Witte. VOETBAL Zwaluw VFC - Vlijmense Boys. Zondag spelen de Vlijmense Boys een uit wedstrijd tegen Zwaluwen VFC ;dit wordt de wedstrijd van de dag, want Zwaluwen VFC is ook nog een kanshebber op de bo ll 2 ONDER TERREUR De R 2, een liehtschip, staat on der commando van kapitein Frey- tag, een man, die zich ten volle van zijn taak bewust is. Hij heeft zijn zoon Fred, die blijk heeft ge geven van een zeer slechte studie zin voor een paar dagen aan boord genomen, om hem eens flink onder handen te nemen. Voor Fred de boot weer zal verlaten, zal er ech ter veel gebeurd zijn. Het licht schip krijgt namelijk bezoek van een bende gangsters die in Duits land een bank heeft beroofd, waar bij zij een kassier gedood hebben. Zij trachten nu naar Denemarken uit te wijken, maar vlak bij het lichtschip raakt de motor van hun vaartuig onklaar en begeven zij zich aan boord van de R 2 waar zij de kapitein willen dwingen koers naar Denemarken te zetten. Kapi tein Freytag krijgt nu een zware en moeilijke strijd om het behoud van zijn schip. Onder geen voorwaarde zal hij zijn plaats verlaten, maar wanneer zijn bemanning daar de dupe van wordt staat hij toch op het punt toe te geven. Op het laat ste moment komt echter hulp waarna een zware strijd- volgt, die Freytag het leven kost. Donderdag, vrijdag en zondag. Toegang 14 jaar. DE ONDERGANG VAN DE VALIANT Het slagschip de Valiant, vaart uit met de missie Rommels bevoor radingszendingen te onderscheppen, die bestemd zijn voor de troepen in Noord-Afrika. Onderweg kunnen 'twee Italiaanse kikvorsmannen ge vangen worden genomen, die waar schijnlijk van plan waren 't schip te ondermijnen, als zij daarin al niet geslaagd zijn. Een van hen wordt bij de gevangenneming ernstig ge wond, maar hij wordt op gelijke voet met zijn gezonde kameraad be handeld! Dezè komt ertegen in ver zet, wanneergetracht wordt de ge wonde Italiaan aan het spreken te krijgen. De twee duikers laten ech ter niets los en de kapitein wordt erg onzeker van zijn zaak. Hij ver keert in een tweestrijd wat te doen. Hij kan het schip verlaten en het stuurloos op de zee rond laten dob beren, of met zijn 1200 manschappen aan boord blijven en de levens van deze 1200 jonge mannen riskeren. De twee bekennen toch dat er een mijn is geplaatst, maar zeggen niet waar en wanneer hij zal ontploffen. Hiermee bereikt de film zijn hoog tepunt en het zou onaardig zijn de afloop te verklappen. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. EEN VROUW IS EEN VROUW. Dat regisseur Jean-Luc Godard een Originele regisseur is, bleek al bij zijn eerste film „A bout de souffle". Een film van geheel andere aard, „Le petit Soldat" geheten was zijn volgende produkt, maar deze film werd zowel in Frankrijk als daar buiten om politieke redenen ver boden. Deze film was echter zeer schokkend en kon in spanning wed ijveren met een Hitchcock van de beste makelij. In „Een vrouw is een vrouw", 'n film die overal van zijn twee voor gangers afwijkt, wordt de hoofdrol gespeeld door Anna Karina, die in de rol van een danseres met alle geweld moeder wil worden. Zij kan onmogelijk hiervoor de geschikte man vinden en dit brengt dikwijls lachwekkende situaties met zich mee. De film heeft twee onder scheidingen ontvangen, terwijl op het Berlijnse filmfestival enorme triomfen hiermee werden gevierd. Zaterdag en maandag. Toegang 18 jaar. DE MARKIES MET DE IJZEREN VUIST Markies Rodolphe is een rijk man die aan de zijde van zijn knappe vriendin Irene een onbezorgd le ventje leidt. Van Irene wordt wel bèweerd, dat zij meer om zijn titel geeft, dan om Rodolphe zelf. Zij leven hoofdzakelijk van de Vele feestjes, die Zij overal gaan vieren en wanneer zij op eén avond van zo'n feest in eén uitgelaten stem ming terugkeren, rijden zij een ar beider aan. Het ongeval laat zich niej zp ernstig aanzien en met een zak goudstukken, waarmee de arme man maar wat blij is, is de zaak af gedaan. Het komt Rodolphe echter ter ore, dat de man enige tijd na het ongeval is overleden en hij gaat de weduwe eens opzoeken, die hem vertelt, dat zij behalve haar man ook haar dochter kwijt is ge raakt. Zij keerde niet meer terug van een sollicitatie. Rodolphe be sluit haar op te zoeken en met be hulp van een duister type belandt' hij ergens in de onderwereld, waar hij al spoedig Marie, de dochter van de weduwe ergens in een kroeg ont dekt. Zij werd het slachtoffer van de koppelaarster Chouette. Met be hulp van zijn „trouwe" gangster weet hij én Marie én zichzelf uit de benarde situatie te redden, waar na zij samen een gelukkige toe komst tegemoet gaan. Vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. DE PRIJS DER LIEFDE WW*** Michel Jussieu is een filmprodu cent, die in een verlaten nachtclub bet lijk van een vermoorde jour nalist vindt. Tegelijk hoort hij ten vrouwenstem, ziet de schaduw van een mannenfiguur en wordt dan bewusteloos geslagen. Hij wordt de andere dag door de commissaris, die met de zaak belast is, verboord en deze is overtuigd ;an zijn on schuld. Michel gaat nu zelf een on derzoek instellen om zijn lafheid uit de oorlog, toen hij zijn mede- verzetstrijders heeft verraden weer goed te maken. Hij gaat terug naar de nachtclub en meent de stem van de danseres Eleonore te her kennen als die van de vrouw op de bewuste avond. Via een duister net van allerlei overvallen, moord aanslagen en mishandelingen komt Michel uiteindelijk als een grote held uit de strijd, die daar zijn le ven voor heeft opgeofferd. Maandag en dinsdag. Toegang 18 jaar. Ruime keuze in heren- en jongensschoenen. Merkschoenen met ga- rantie tegen zeer con- f currerende prijzen. 4 Swift dames- en heren- f schoenen, Steun- en ge- makschoenen. Speciale schoenen voor losse steun. SCHÖENHANDEL Antoniusplein 73 J Telef. 2404 Waalwijk modeshow

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 10