VLIJMEN WASPIK Hengelsportvereniging „Visscherslust" te Waalwijk Uit do Langstraat Gemeenteraad Loon op Zand verleende subsidie van f 1.300.- aan Kath. Sociaal Charitatief Centrum Raadslid Elshout kantte zich tegen samenstelling bestuur L 10DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 FEBRUARI 196410 u Haarsteeg Raamsdonk Mimuuuasw ik - ül.MttlWïlff.Wlli REGELINGEN IN VERBAND MEI KROTOPRUIMING ÏÏJKMÏIM®#** i' BWIWimilimwtrj:»,W-itl BILJARTDEMONSTRATIE. Kees de Ruyter en Tini Wijnen, twee 6portlui, die in de 'biljartwereld wel wat hebben bereikt, hebben voot een talrijk pu bliek maandagmorgen en maandagavond in café van Engelen in de spelsoorten libre, driebanden en kader 38/2, staaltjes van hun kunnen op het groene laken gelegd. 's Morgens wist de Ruyter de partijen driebanden en libre allebei op zijn naam te brengen, terwijl 's avonds Wijnen in het librespel de beste ibleek, door zijn partij van vierhonderd caramboles in 2 beurten uit te maken. Ook 's avonds kwam de pajrtij drie banden op naam van de Ruyter. Nadat de partijen waren beëindigd be sloten de twee biljart-grootmeesters hun de monstratie met een aantal op meesterlijke wijze uitgevoerde fantasiestoten. TWEE VLIJMENSE JONGENS ZAMEL DEN BLIKJES IN VOOR ANTI-HONGERAKTIE. Nadat de leerlingen van de AloysidS- school twee dagen blikjes levensmiddelen hadden verzameld, bleek bij telling dat zij er 294 hadden opgehaald. Het idee, om blikjes in te zamelen was afkomstig van Hans Kivits en Johnny van Zuylen, beide leerlingen van de 6e klas van bovengerioem. de school. Zij mochten zaterdag namens hun medeleerlingen bij de stichting ;"Menseli in nood" de 294 blikjes afdragen. VOLLEYBAL EVER READY. Het Vlijmense Ever Ready was zondag- dvond weer in 'topvorm voor de hoomlclasse in Maastricht tegen St. Pieter., Het werd een boeiende strijd; de eerste set'won Ever Ready met 13- 15; St. Pieter kwam terug en won de tweede set met 15 -10; de der de set was weer spannend, maar tenslotte won Ever Ready met 12 - 15. In de vierde set viel de beslissing voor .Ever Ready, om, beurten werd gescoord en het werd ten slotte 14 16 in het voordeel van Ever Ready, waardoor zij met 1-3 won. BILJARTEN Uitslagen onderlinge competitie. P.e Gevertjes I Ayanti, I, 6, 6. Joh v Bijnen 45 - H v d Brandt 50 22 - 50 L v d Wiel 50-J v Oyen 85 50-73 Jo Gevers 40 - H v Bladel 45 40 - 41 G v Engelen 40 - W v d Bosch 40 30 - 40 F Verhoeven 50 - Chr Treuren 65 36 - 65 Jo v Liemp.de 45 - J Beekmans 60 45 - 44 ONA I - DVS I, 8 - 4. K Herman 80-T v Bijnen 75 80-61 H Musch 60 - G Broeren 65 60 - 48 W de Wijs 45 - P Parijs 45 44 - 45 F de Laat 45 - B de Laat 50 45-40 M Mimpen 50 - B v d Griendt 60 50 - 52 A Musch 40-H v Vugt 40 20-40 'Onzenoort I - 't Hoekje I, 8-4. H v Overdijk 110-G Treuren 70 95-70 H v Liempde 85 - Jo de Gouw sr 65 85 - 39 J Damen 40 - H v Dal 40 40 - 26 J v Loon 55 - Th Beekmans 40 55 - 25 J Dekkers 70 - W de Gouw 60 70 - 23 N v, Kuijk 70 - Jo de Gouw jr 50 69-50 't Centrum I - De Gevertjes I, 6-6. J Pijnenburgh 65 - J v Liempde 45 65 - 32 G Wilhart 75 - P Verhoeven 50 51 - 50 J v Kuij'k 85 - J Gevers 50 85 - 40 J de Laat 50 - G v Engelen 40 50 - 32 A v d Pol 60 - P Gevers 40 52 - 40 P v Kuijk 60 - L Gevers 45 54 - 45 De Muntel I - ONA I, 2 - 10. A v Bijnen 40 - W de Wijs 45 29 - 45 D v Heijst 45 H Musch 60 39 - 60 Sj v d Brandt 40 - A Musch 45 31-45 G Kooien 40 - A Musch 45 27 - 40 Jo de Vaan 50 - K Herman 80 32 - 80 N v Engelen 45 M Mimpen 50 45 - 42 DVS I-'t Hoekje I, 8-4. L Broeren 65 - Jo de Gouw sr 65 65-39 L v Bijnen 75 - J Treuren 70 75 - 47 P vx Vugt 40 - H v Dal 40 40 - 26 T Klomp 45 - Th Beekmans 40 45 - 24 B de Laat 50 - Jo de Gouw jr 50 37 - 50 I. v d Griendt 60 W de Gouw 60 28— 60; De Knoeiers I - Onsenoort I, 6-6. P Engel 90-H v Overdijk 110 63—110 W Kivits 40 - J Damen 40 21 - 40 T Kooien 50 - Nv Kuijk 70 50 - 49 G Musch 45 J v Loon 55 44 55 N v d Lee 70-H v Liempde 85 70-83 J v Vugt 50 - J Dekkers 70 50 - 40 "IK BEN TOCH GEEN KIND MEER". Voor de Volksuniversiteit Waspik hield de heer Annegarn, directeur van de levens school te Kaatsheuvel, zijn laatste in een se rie van drie practisoh-opvoedkundige in leidingen. Het gemeenschapshuis bevatte bij deze causerie een bevredigend aantal be langstellenden die een aandachtig gehoor vormden bij derie op boeiende wijze ge brachte materie. Onder de titel "Ik ben toch geen kind meer" sprak de heer Anna- garn over velerlei problemen welke zich voordoen rond de schoolvrije jeugd. De volgende avond van de volksuniversiteit zal worden gehouden op maandag 2 maart a.s. "Van oermens tot vandaag" is dan het on- dewerp dat drs. Stalpers uit Bilthoven voor de jeugd vanaf 16 jaar zal behandelen. CULTURELE WEDSTRIJD VAN "DE MAASKANT". 3 eerste prijzen voor Waspik, 2 voor Raamsdonk en 1 voor Hank. In het rayon De Maaskant, een orgaan tot samenwerking in streekverband van de organisaties van jonge boeren en boerinnen, waartoe behoren de plaatselijke afdelingen van Waspik, Raamsdonk, R'veer, G'berg en Hank, vond een krachtmeting plaats op cul tureel gebied. Dames en héren leden van deze afdelingen bekampten elkaar in on derlinge wedstrijden in het spreken in het openbaar, in declameren' en in het zingen. Naar het oordeel van de jury, waarin zitting hadden mej. van Delft uit Hank en de heren Spitters en Jansen uit Raams- donksveer, Hommel uit Raamsdonk, Diep straten uit Breda en van Onzenoort uit Geertruidenberg, werden er vele goede pres taties verricht. Mej. T. Vermeer die samen met mej. C. Heeren resp. als voorzitster fen secretaresse, het kringbestuur van de boerin nen jeugdbond vertegenwoordigde, stak de deelnemers en deelneemsters nog even een riem onder bet hart en hoopte op een goe de samenwerking met de afdeling Waspik, die pas onlangs zich bij de kring Breda aan sloot. De heer C. Verschuren uit Raams donk opende als voorzitter van de kring Breda en van De Maaskant, de avond. De organisatie bleek bij de afd. Waspik in goe de handen. De voornaamste uitslagen wa ren als volgt: Spreken in 'het openbaar: 1 mej. B. Kamp Waspik, onderwerp: Revali datie in N.Brabant; 2 C. Verschuren R'donk ondeTw. Het Rayon; 3 S. Schoenmakers R'donk: Organisatie in de boerenjeugd; 4 H. van Dongen R'veer: Ruilverkaveling en de voordelen; 5 J. Kamp Waspik: De toe komst van de jonge boer en de jonge boerin; 6 H. de Bruijn G'berg: Boerenjeugd van nu. Declameren dames, klasse A 1 D. de Groot R'donk ;2 H. Kamp Waspik; 3 J. Verschure R'donk; 4 J. Smits Waspik; 5 J. van Dongen R'donk; Dames klasse B 1 R. van Bradht Hank; 2 A. Verschure R'donk; 3 D. Kamp Waspik; 4 G Frans- sen Waspik. Declameren Heren, klasse A: 1 B. Lodewijks Waspik; 2 C. Verschure R'donk; 3 J. van Hooren Czn. Waspik; 4 G. Berende R'veer; 5 J. Verschure Waspik. Heren, klase B: 1 A. Hooijmaaijers R'donk; 2 J aamp Hzn. Waspik; 3 J. Verschure Waspik; 4 Sj. Kuisters R'donk; 5 L. Kamp ACzn. Waspik. Zingen: 1 Joh. en C. Wa- gemakers Waspik 97 pt., 2 A. en J. Ver schure R'donk 83 pt., 3 J. Kuysters R'donk 75 pt. JONG NEDERLAND. Zaterdag a.s. zullen er in Waalwijk-Be- soijen culturele wedstrijden worden gehou den van Jong Nederland. Zowel het St. Jans-gilde als het Servatius-gilde zal hierbij vertegenwoordigd zijn. De opdracht voor de rakkers luidt het uitbeelden van een bepaald land, terwijl de poorters een stokje ge schiedenis dienen te suggereren. De midde len welke ten dienste staan zijn schimmen, poppenkast en creatief spel. VOLLEYBAL. Het le zestal van Atak behaalde in Til burg een royale 2-0 overwinning op Red Stars. Atak 3 versloeg met 2-1 het 6e team van Oduphós. V Zaterdag krijgt Atak de gelegenheid haar 2e plaats op de fanglijst te consolideren; dan moet het team n.l. aantreden tegen Olym- pia '54 uit Tilburg. UITWISSELINGSCONCERT. Zondagavond a.s. zullen er in de zaal van hotel v. d. Schoot twee 'harmoniegezelsChap- pen te beluisteren zijn. St, Crispijn uit Waalwijk heeft n.l. een uitnodiging van Volksvlijt en Volksvermaak aanvaard om in Waspik op 1 maart gezamenlijk te musi ceren. St. Crispijn boekte de laatste jaren onder leiding van de heer Duijvelaar een aantal opmerkelijke successen en wist tot in de hoogste regionen van de federatie door te dringen. De Kon. harmonie van Waspik die als gastvrouwe zal optreden staat onder leiding van de heer Chr. Kuyten. De ope ningsmars van dit concert zal om 8 uur klinken. Het programma dat hierop volgt is een gang naar de harmoniezaal ten volle waard. VOORLOPIG GEEN WIT-GELE KRUIS- GEBOUW. Financiën voor nieuwbouw ontbreken. Blijkens de mededelingen aangaande het wijkgebouw doOr dé voorzitter van het Wit- Gele Kruis te Waspik in een alg. jaarver gadering in de zaal van café De Statie, moet niet worden verwacht dat binnen afzienbare tijd een oplossing zal worden gevonden voor de barre huisvesting van de vereniging. Terwijl de accomodatie in het stationsge bouw, waar het wit-gele kruis thans onder dak heeft, beslist niet meer aan de eisen des tijds voldoet en dit overigens nooit heeft gedaan, en terwijl door de Ned. Spoorwe gen met ingang van vorig jaar april de huur al is opgezegd, omdat dit pand onder de slopershamer zal moeten vallen, moet het bestuur tot haar spijt onomwonden beken nen dat het machteloos staat tegenover het probleem van de huisvesting. Doordat de financiën ontbreken en subsidiëring door de gemeente voorlopig niet mogelijk blijkt, is men al enige tijd geleden moeten afzien van een bijzonder fraai plan dat zou worden ge realiseerd nabij 't gemeentelijk gymnastiek lokaal. Ook de plannen om het pand School straat 17 door verbouwing tot een voorlopig bruikbare ruimte te maken bleken te kost baar. De begroting, opgemaakt om de voor malige meisjesschool als zodanig te gaan gebruiken, werd al evenzeereen te hoge becijfering, terwijl het laatste ontwerp, een nieuwbouw op meer bescheiden schaal de f 100.000 nog te boven gaat, omdat aan be paalde voorwaarden moet worden voldaan om voor subsidie in aanmerking te komen. Dit betekent een jaarlijkse last van meer dan f 8.000, hetgeen onmogelijk uit een contri butieverhoging kan worden opgebracht. Al le activiteiten van het bestuur in deze, en zij waren heus niet gering, zijn tot nu toe dus vruchteloos gebleven, omdat de exploi tatie niet kan worden opgevangen. Bij de behandeling van de agenda werd als opvolger van 'burgemeester van Erp, die wegens vertrek uit Waspik voor het laatst de vergadering als president leidde, met al gemene stemmen op voordracht van het bfe- stuur gekozen de heer Richard van Don gen. De periodiek aftredende bestuursleden W. Wagemakers en C. Verschuren werden herkozen. Het financieel verslag sloot na delig met f 379,34, terwijl in 1962 nog een batig saldo Werd aangegeven van f 1436.' De vergadering keurde vervolgens een voor stel goed waarbij de contributie met f2.- werd verhoogd jen gebracht op f 12 per jaar. Een wijziging' der statuten had in hoofdzaak betrekking op uitbreiding der doelstellin gen. Het huis'h. reglement onderging een wijziging met: b'etrtekking tot verkiezing van de voorzitter en andere bestuursleden. HENRI BELLETABLE. Zaterdag 29 febr. en zondag 1 mrt. als. zal de toneelvereniging Henri Belletablein het'gemeenschapshuis te Waspik-Boven haar tweede winteruitvoering in dit seizoen ge ven. Regisseur F. van Iersel heeft hiervoor genomen een uit het Engels vertaald blij spel van G. Melvyn; getiteld "Dé kat en de strafschop". Aanvang 20 uur. KERKDIENSTEN. Ned. Herv.: Kerk, zondag 1 maart, 9.30 en 14.30 uur candidaat Voordijk uit Oud- Beierland. MEDISCHE DIENST. Gedurende het a.s. weekeinde zal de dok terspraktijk in Waspik en Capelle worden waargenomen door dokter Wijffels, telefoon 04168 - 250. VOETBAL Voor zondag a.s. staan er voor de Waspik- se'clubs de volgende wedstrijden op het pro gramma: White Boys 1 - SAB 1 Breda; Be Ready 1 Hank- Waspik 1. Zowel White, Boys, dat dus op eigen terrein speelt, als Waspik, dat naar Hank reist, moeten ïnj staat worden geacht de volle winst uit deze; ontmoetingen te halen. KORFBAL. 'De Waspikse dameskorfbalclub Aipicitia speelt zondag a.s. een uitwedstrijd in Til burg. Daar ontmoeten de Waspikse dames het sterke Brabantia. Aanvang 12 uur. RECTIFICATIE. .In tegenstelling'tot wat eerder werd mee-; gedeeld blijkt de in Rehoiboth georgani-j seerde bazar, ten bate van de restauratie/ van dit gebouw pas te zijn op vrijdag 28 en zaterdag 29 februari. De officiële ope ning vindt vrijdagavond om 7 uur plaats. Zaterdagavond kan men opnieuw in Reho- both teredht van 7 tot half 12. De grote verloting met als hoofdprijs een koelkast vindt plaats om 11 uur. 's Zaterdagsmid dags van 3 tot 5 uur zijn er speciale attrac ties voor de kinderen. SOLISTENAVOND. Zaterdagavond 29 febr. vindt in zaal Huis ten Duijl een solistenavond plaats. De ze zal worden verzorgd door leden van de Kon. harmonie De Eendracht en door leer lingen van de heer J. Steenbergen. De ba ten van deze avond komen ten goede aan het instrumentenfonds van de Kon. Har monie De Eendracht. SUPPORTERSCLUB GOOD LUCK In café de Bruijn hield de supportersclub van Good Luok 'haar jaarvergadering. Uit het verslag van de secretaris bleek dat er in het afgelopen jaar een winst was geboekt van 10 leden, waardoor het totale aantal kwam op 83. De heer A. L. Blom gaf een uiteenzetting van de te verrichten werk zaamheden op de nieuwe terreinen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende voorzitter G. Pruijssers en de commissaris P. Blom herkozen. Besloten werd een ver gadering te beleggen met het bestuur van de v.vi Good Luok om te komen tot het aan bieden van een passend cadeau bij de ope ning van het nieuwe sportveld. STUDIECLUB BOEREN. Maandagavond kwamen de leden van de studieclub van de R'yeerse boeren in café C. Berende bijeen voor een bespreking van de voorjaarswerkzaamheden op de boerde rij. Na een inleidend woord door de heer den Hollander, van de rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, ontwikkelde zich tussen de aanwezigen een interessant gesprek waarbij o.a. ter sprake kwamen de voorjaarbewer king van de grond, de verschillende moge lijkheden van de grondinzaai, de mogelijk heden van de enkelvoudige en samengestel de bemesting en precisiezaad bij suikerbie ten. Terloops werd er ook nog even gespro ken'over het nut van een degelijke econo mische boekhouding om èeri zo duidelijk mogelijk inzicht te verkrijgen in de finan ciële positie van het bedrijf. Het is de laat ste jarèn maar te vaak voorgekomen dat door de invoering van een betere boekhou ding eerst verliezen van een bedrijf naar vavoren traden, terwijl werd aangenomen dat er sprake was van winst. ■Wil Op zaterdag 22 februari jl. hield de hengelsportvereniging „Vis scherslust" een algemene ledenver gadering in haar clublokaal bij J. de Nijs, Grotestraat 202 te Waal wijk. Toen om ongeveer 8 uur de voorzitter, de heer Blom, deze ver gadering opende, waren er ruim 80 leden aanwezig, onder wie eerl dame. De voorzitter sprak ér dan ook zijn vreugde over uit dat er een vrij redelijk aantal leden aanwezig was. Vooral dat er een van de dames leden aanwezig was, stemde hem tot vreugde. 1 Dit, aldus de voorzitter, bewijst 5 toch dat er ook nog leden zijn die wel belang stellen in de problemen van onze mooie sport, en die wel interesse hebben voor het hoe en waarom. Vooral het waarom is maar al te vaak zêer belangrijk, want sportvrienden, aldus de voor zitter, ook jullie bestuur bestaat uit gewone mensen met al hun fouten en gebreken, zoals ieder mens zijn fouten en gebreken heeft, doch zij hebben allen één ding gemeen, en wel, dat zij mét hart en ziel achter het werk staan dat verricht moet worden en dit werk ook met inzet van al hun krachten doen om onze mooie sport en onze vereniging op dat plan te brengen en te houden, op wat het heden ten dage heeft bereikt. En hier, sportvrienden, is vaak heel veel voor nodig; daarom vind ik het zo prettig dat ik jullie allen hier op deze avond welkom mag heten uit naam van heel ons bei- stuur. Ik hoop dan ook, aldus de voorzitter, dat deze vergadering 'n prettig en vlot verloop mag heb ben en verklaar deze dan voor ge opend. Vervolgens gaf hij het woord aart de secretaris, die de notulen van de vorige algemene vergadering voor las. Deze werden zonder op- of aan merkingen en mét dank aan de stel ler goedgekeurd. Uit d.e in- en uitgegane stukken bleek vervolgens dat er 1500 pond voorn was uitgezet op de wateren in dé Heerlijkheid van Dr. Verhoe ven en dat er nog eën groot kwan tum karper en snoek is besteld voor alle wateren die de vereniging in zijn bezit heeft. Voorts was er een schrijven in gekomen van de federatie „De Alm" dat er door de organisatie een groot aantal gemerkte karper was uitge zet, met als doel te onderzoeken of deze vissoort er toe kan bijdrageh deze viswateren visrijk te maken. De O.V.B. verzoekt dan ook alle leden van de aangesloten vereni gingen die een dergelijke karper vangen, dit terstond op te geven aan zijn verenigingssecretaris, daar bij te vermelden waar deze gevan gen is, hoe groot deze was, zo mo gelijk het juiste gewicht en of deze vis al of niet teruggezet is. Deze karper kan men herkennen aan een merkplaatje, dat is aange bracht aan de achterzijde van de rugvin. Bij eventueel terugzetten wordt men dringend verzocht dit plaatje te laten, zitten; bij niet te rugzetten kan men dit plaatje be houden of mét de overige gegevèns toezenden aan de verenigingssecre taris, die dan voor verdere afhan deling zal zorg dragen. De voorzitter behandelde vervol gt'i gens de mededelingen en begon met i dg zogenaamde „Koningsvliet". Dit wel zeer bekende viswater, aldus de voorzitter, is voor een gedeelte door onze vereniging gehuurd en ons ge deelte begint bij de Oud-Heusdense weg tot ongeveer 200 meter voorbij de zeedijk. Om verwarring te voor komen, zullen er na deze winter bordjes geplaatst worden op de grenzen van ons gedeelte, alsmede op de wielen in de Heerlijkheid van Dr. Verhoeven. Tevens is er een kaartje van dit hele gebied in voorbereiding, waar op duidelijk staat aangegeven waar men nu wel mag komen en waar niet. Wij hadden gehoopt dat dit kaartje nu reeds klaar zou zijn, maar door technische moeilijkheden is dit helaas niet het geval, doch 't zal in ieder geval klaar zijn voor de opening van het nieuwe seizoen. Aangaande de nieuwe visserij-wet was er het bestuursvoorstel om de maat op snoek te stellen op 50 cm. Nadat dit voorstel uitvoerig was be sproken, ging men over tot stem ming; hieruit bleek dat er maar 5 tegenstemmers waren, zodat de maat op snoek bij het in werking treden van de nieuwe visserij wet voor on ze wateren gesteld zal worden op 50 cm. Na enige discussie werd besloten om het onderling concours weder om te houden op het Oude Maasje- Noorderafwateringskanaal en wel op zaterdag 6 juni (nadere mede delingen hierover volgen nog). Op verzoek van een groot aantal leden was het volgende agendapunt op de agenda geplaatst en wel om de mogelijkheid te scheppen dat ook onze vereniging gaat meedoen aan de concoursen en wedstrijden, uit geschreven door de algemene Hen- gelaarsbond. Ook hieraan kon de vergadering zijn goedkeuring hech ten en besloten werd dan ook om, indien er voldoende belangstelling bestaat, hieraan deel te nemen. Voorlopig werd vastgesteld 'n korps van 6 a 7 leden af te vaardigen en daarvoor ook het inleggeld via de algemene middelen te betalen. Le den die hiervoor interesse hebben, kunnen zich voorlopig opgeven bij het secretariaat, Bremstraat 23 te Waalwijk. Daar het Vlot op het „Stukske" weer dringend om uitbreiding schreeuwt, werd besloten om er nog een stuk bij te bouwen, zodat weer een aantal bootjesbezitters geholpen kunnen worden aan ligplaatsruim te voor hun bootjes. Met de werk zaamheden zal zo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt, zo dat deze uitbreiding van de plaats ruimte gerealiseerd zal worden voor de opening van het nieuwe vissei- zoen. Van de rondvraag werd door een 12-tal leden gebruik gemaakt. De vragenstellers werden allen door de voorzitter naar genoegen beant woord. Hierna niets meer aan de orde zijnde, kon de voorzitter deze goed en prettig verlopen vergade ring reeds om ongeveer half elf sluiten met alle leden een igoede thuiskomst te wensen en voor het nieuwe visseizoen goede vangsten en mooi weer, zodat er weer menig genotvol uurtje doorgebracht kan worden aan de door ons zo geliefde waterkant. i H-* «-»"4 ttrm- -sr: - i <*r -*•*♦ "nvcavrwt De gemeenteraad van Loon-op-Zand - Kaatsheuvel heeft zich woens dagavond accoord verklaard met het voorstel van het college van B> en W. een subsidie toe te kennen aan de Stichting Katholiek Sociaal Cha ritatief Centrum in de gemeente. Het bestuur bestaande uit een lid van iedere parochie in de gemeente, had in overleg met het bestuur van de diocesane stichting berekend, dat voor de oprichtingskosten een totaal bedrag van f 2.000 nodig zou zijn. Van de zijde van de vijf kerk besturen was een bijdrage verstrekt tot een bedrag van f 700 totaal, zodat er nog een subsidie van f 1.300 nodig bleef. Niet zozeer tegen de te verlenen subsidie van f 1.300 waren enkele leden van de raad gekant dan wel tegen de samenstelling van het be- stuur. Vooral het raadslid, de heer Elshout bleek tegen de samenstelling sterk gekant te zijn. Zijn grootste bezwaar was, dat er geen vertegen woordiger van de arbeidersklasse zitting in had. De toon waarop de' heer Elshout een en ander naar voren bracht, was zodanig, dat de voorzitter, burgemeester van Erp, de heer Elshout tot de orde moest roepen. ARBEIDERSELEMENT UITGESLOTEN De discussie werd op gang ge bracht door een opmerking van de heer IJpelaar, waarin deze naar vo ren bracht, opgemerkt te hebben dat het arbeiderselement geen zitting in het bestuur had. Dhr. IJpelaar betoogde bovendien liever gezien te hebben, wanneer de kerkbesturen zelf iets meer gedaan zouden hebben, om eerst daama om een subsidie 'bij de gemeente aan te kloppen. Tot slot merkte de heer IJpelaar op graag gezien te hebben dat ook het protestantse gedeelte bij dit Charitaief Cenrum berokken zou zijn. De heer Elshout zei letterlijk "niet te begrijpen hoe dat zaakje" daar mee kennelijk doelend op het gefor meerde bestuur - "bij elkaar was geraapt". Burgemeester v. Erp ver zocht hierop de heer Elshout onmid dellijk, de betreffende personen niet te disqualificeren met de uitdrukking "zaakje". "Ik kan het niet anders zien en ik kan er mijn vertrouwen niet aan ge ven", zo ging de heer Elshout ver der. Hij verklaarde evenwel niet in 't nadeel van de betreffende personen te willen spreken. "Zij kunnen er ook niets aan doen, dat zij van dit werk niets afweten", betoogde hij. Voorzitter van Erp zei in zijn ant woord dat het er in de eerste plaats om ging dat met 'behulp van vrijwilli gers en vrijwilligsters aan de betrok kenen de weg gewezen zou worden naar de maatschappelijke werker of werkster, die dan kan bekijken hoe de sociale nood in een bepaald gezin ligt en hoe er een oplossing voor ge vonden kan worden. BIJZONDER BELANGRIJK Burgemeester van Erp noemde het bijzonder belangrijk dat er in de ge meente een aantal mensen bereid ge vonden was, dat in het bestuur zit ting wilde nemen. Aan dit bestuur zal t.z.t. een vertegenwoordiger van de gemeente worden toegevoegd, die ad viserend kan optreden. Het bestuur evenwel moet het mogelijk maken dat straks een maatschappelijk werker van start kan gaan. "Het gemeentebestuur is dan ook bijzonder verheugd, dat deze mensen hun kostbare vrije tijd voor dit doel ter beschikking willen stellen. Dat be tekent voor hen een heel offer", zo verklaarde de heer van Erp nadruk kelijk. Hij voegde hier aan toe, dat men voorlopig nog geen kans zou zien een maatschappelijk werker aan te stelten, gezien het te grote tekor aan deze mensen. "Ik meen er echer goed aan te doen mijn vertrouwen uit te spreken over datgene wat hier tot stand is gekomen", zo besloot hij. De heer Elshout merkte hierna nog op dat van verschillende leden van 't bestuur nog niet bewezen was, dat zij voor deze functie de nodige capaci teiten bezaten. De heer Vloemans zei er vervol gens op te willen wijzen, dat er aan deze instelling een reële kans geboden moet worden. "Bovendien", zo ver klaarde hij, "zijn mij die capaciteiten van het bestuur wel bekend". Voorzitter van Erp maakte een eind aan de discussie door de heer Elshout nog eens nadrukkelijk op het hart te drukken zich op een andere toon uit te laten over de leden van het bestuur. Tijdens de rondvraag suggereerde de heer Annegarn, over het hoofd van burgemeester van Erp heen, de pers, over de gehouden discussie te zwij gen. Hij verklaarde het gebeurde bij zonder te betreuren. r' 4-f 4 s 4 444 llttlir: sfe rit£ Al eerder had de heer Elshout ver klaard het niet met de zienswijze eens te kunnen zijn, namelijk toen het ging over 'het voorstel tot vaststelling van een nieuwe verhuiskosten-vergoe dingsregeling annex huurverlagings- regeling. Hij betoogde namelijk lie ver gezien te hebben dat de bijdrage in de verhuizingskosten tot een be drag van f 250, die toe wordt gekend aan hen die worden getroffen door de krotopruimingsregeling, aan iéder- een zou worden toegekend. Vervolgens pleitte hij voor een te rugwerkende kracht tot 1 januari '62 in plaats van 1 januari 1963, Hij Ver klaarde bovendien het niet eens te kunnen zijn met de bepaling dat een opgave gedaan moet worden betref fende het gezinsinkomen. De heer van Nieuwstadt informeer de of, wanneer een krot door twee gezinnen wordt bewoond, beidé'ge zinnen in aanmerking voor déze re geling komen. Voorzitter van Erp wees er de raad op dat de toewijzing van f 250 be doeld was om de financiële schok voor de betrokkenen iets te verzach ten. Wanneer de regeling voor de betrokkenen nog niet voldoende: blijkt te zijn, kan er altijd nog een be roep gedaan worden op de Gemeente lijke Instelling v. Maatschappelijke Zorg. Hij betoogde verder dat alleen de huurverlagingsbijdrageregeling een novum was, terwijl de bijdrage van f 250 al eerder bèstaat, zodat dege nen die voor 1 januari 1963 zijn ver huisd er nagenoeg niets bij in hoeven te schieten. Burgemeester van Erp besloot mét te verklaren er wel goedkeuring aan te kunnen hechten wanneer de raad zou besluiten wat betreft de verhuis- kostenvergoedingsregeling de datum 1 januari 1962 aan te houden. Voor degenen die deze f 250 in het ver leden niet hébben ontvangen bestaat nu de mogelijkheid hiertoe alsnog schriftelijk een verzoek in te dienen. NIET ACCOORD Bij het voorstel tot aankoop van pand Gasthuisstraat 162 zei de heer betoogde zich niet accoord te kunnen beoogde zich niet accoord te kunnen verklaren met de aankoop, omdat de ze z.i. nu nog geen noodzaak zou zijn. Bij de vaststelling van dit voorstel werd de heer Elshout geacht tegen ge stemd te hebben. Bouwterrein, gelegen aan de zuid westhoek van de Berndijksestraat en het Frederik Hendrikpark werd ver kocht aan H. C. A. Freijer uit Delft. Aan J. P. Leijtens werd een perceel grond verkocht gelegen aan de west zijde van de Van Immerseélstraat in Loon op Zand. Grond werd aange kocht van E. P. J. van Hoorn uit Loon op Zand. De grond is gelegen aan de van Hornestraat. Eveneens werd grond aangekocht van E. J. van Noije. i~ De heer Kersstens werd tijdens de ze vergadering tot nieuw raadslid be ëdigd. Tot slot hechtte de raad goedkeu ring aan het voorstel tot het verlenen van een garantie en 'n financiële bij drage aan de Koninklijke Harmionie Sophia's Vereniging in Loonopzand. Tijdens de rondvraag deelde bur gemeester van Erp nog mee, dat het in de bedoeling ligt t.z.t. een soort van kennismakingsavond te be leggen met de leden van de raad, en- kele hoofdambtenaren van de ge- meente en met leden van het instituut van de Stichting Katholiek Charita- tief Centrum. V-

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 10