wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt SPORTSPIEGEL „Wonen in caravans bevalt uitstekend Sprang-Capelle s.s.c. 4 Heusden Student Herman Koningsveld zegt: R.K.C. W.S.C. R.W.B. N.E.O. DE PELIKAAN Wielrennen Hockey Sprang Vriendelijk verzoek, Is in groot-Waalwijk niet iemand te vinden, die bij een bejaarde, die niet meer kan lezen, het nieuws over Waalwijk van „De Echo van het Zuiden" dat twee maal per week verschijnt te komen voorlezen? Bij voorbaat mijn dank. Mijn adres is: C. N. Pennings, le Zeine 24 west, Waalwijk Krachtsport VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964 86e JAARGANG No. 16 tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (1.00 -j- 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 -f- 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" RKC—DESK Zondag a.s. zal dan om half drie de grote streekderby tussen RKC en DESK beginnen op het Olym- pia-sportpark. Beide teams staan momenteel hoog op de ranglijst ge noteerd: RKC samen met Best V. aan de leiding met 19 punten, Desk en Bladella 2 punten daarachter. Desk zal zondag zeker alles in 't werk stellen om via een overwin ning op RKC naast de Waalwijkers te komen en bij eventueel verlies van Best Vooruit, op de gedeelde le plaats. RKC-ers, verkoopt je huid tegen Desk zo duur mogelijk en tracht je fraaie positie aan de kop te hand haven. Daar voor deze wedstrijd een grote belangstelling wordt verwacht verzoeken wij U vriendeijlk vroeg naar het Olympia-sportpark te ko men. Voorziet U, indien mogelijk via één van de bekende voorver koop-adressen van een toegangsbe wijs. Dat werkt 'n vlotte regeling aan de ingang alleen maar in de hand. In het nummer van vrijdag 1.1. is in dit blad reeds uitvoerig op de ze wedstrijd ingegaan. Wij menen daarom met dit korte résumé te kunnen volstaan. Aangezien het afgelaste program ma van jl. zondag naar komende zondag 1 maart opgeschoven werd geven wij voor de goede orde nog maals een overzicht daarvan: OSS '20—WSC 2.30 uur RKTVV 2—WSC 2 2.30 uur DESK 3—WSC 3 2 uui WSC 4—RWB 3 12 uur Baardwijk 4WSC 5 12 uur Daar het programma van j.l. zon dag in zijn geheel is opgeschoven naar a.s. zondag 1 maart, volstaan wij ditmaal met het vermelden van dit programma. OJC—RWB 2.30 uur Scheidsrechter: H. Schroemges. RWB 2—Concordia SVD 2 2.30 uur WSC 4—RWB 3 12 uur Be Ready 2RWB 4 12 uur RWB 6—Heusden 2 12 uur Veel succes, RWB-ers AalburgNEO Voor a.s. zaterdag staat boven genoemde wedstrijd op het pro gramma. Een wedstrijd die voor beide verenigingen van groot be lang is, want NEO zowel als Aal burg staan onder aan de ranglijst. Wij kunnen hier veel over schrij ven, hoe en wat jullie zaterdag moeten spelen, NEO-mannen, maar wij denken dat jullie zelf wel we ten wat er op het spel staat. Zaterdag de daad om te tonen wat jullie waard zijn. Aanvang 4 uur. Wij verwachten dat vele suppor ters jullie in deze zware strijd zul len bijstaan. Vertrek vanaf de vier sprong om 3 uur per bus. NEO 2Wit Zwart Het 2e elftal staat voor de moei lijke opgave om tegen plaatsgenoot Wit Zwart de strijd op te nemen. Voor jullie geldt hetzelfde als voor het le elftal, alleen geldt het vooi! jullie de kans op het kampioen schap. Aanvang 4 uur. Scheidsrech ter C. Vugts, Tilburg. Het 3e elftal is vrij. Vrijdagavond 6 maart a.s. wordt weer een rikconcours gehouden in café De Beurs bij G. Veldkamp aan de Sprangse pad. Er zijn weer veel mooie prijzen. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL le klas: KogelvangersSeolto ONIVrederust Sprang 2Wit Zwart 2e klas Roda—BWR PTTThe Gunners 2 Tholense BoysWHS 2 Seolto 2—SSC 2 Dinteloord 2VVN 2 3e klas D SSC 3—Roda 5 Duss. Boys 4Beatrix HNC 2—ONI 3 Heusden 3Wit Zwart 2 Wit Zwart 3—PTT (T) Alle producten van dit be roemde Franse schoonheids huis bij Drogisterij - Parfumerie v. Oss-v. Buren. Waalwijk Stationsstraat 63 G. Moonen, Udenhout winnaar op de home-trainer vóór Bart Solaro. Gerard v. d. Hammen, Waalwijk prachtige winnaar bij nieuwelingen De Udenhoutse amateurrenner, G. Moonen won zondag op fraaie wijze een wedstrijd op hometrai ners. Hij noteerde in de finale de tijd van 20.4 sec en was daarmee 0.2 seconde sneller dan de Bossche onafhankelijke Bart Solaro. Aan/ deze wedstrijd namen renners deel van de Zwaluw, Vlijmen, „Pijnen burg", Tilburg en „Gerrit Schulte" Den Bosch. In de series had Solaro de snelste tijd gemaakt van de hele avond (20.2). Bij de nieuwelingen zegevierde de Waalwijker G. v. d. Hammen mei de prachtige tijd van 20.3, dat zelfs beter is dan winnaar Moonen bij de amateurs. In de series reed hi 20.6. Voor deze prestatie, sprinten is zijn specialiteit, mocht hij enkele premies en een fraaie beker mee naar huis nemen. De uitslagen waren: Amateurs: 1. G. Moonen, Udenhout 500 m. in 20.4 sec. 2. B. Solaro, Den Bosch, 20.6; 3. L. Steenbergen, Den Bosch, 21.2. Nieuwelingen: 1. Gerad v. d. Ham men, Waalwijk 20.3 sec.; 2. J. van Riel, Haaren, 21.2; 3. B. van Os. Den Bosch 22.0; 4. J. v. d. Griendt, Vlijmen, 22.5; 5. W. Verhoeven, Til burg 22.9. Adspiranten: 1. B. v. d. Donk, Haa ren 22.8; 2. M. v. Laarhoven, Haa ren 23.9; 3. L. v. Helvoirt, Rosma len 24.0; 4. C. v. d. Linden, Den Bosch, 24.4 sec. Ploegenprijs: 1. „Gerrit Schulte" 1500 m. in 1.9.8 min. 2. „De Zwa luw" 1.11.6 min. 3. „Pijnenburg" 1.12.2 min. SSC—AZVV Zaterdag a.s. wordt de competitie voortgezet met een thuiswedstrijd voor het le elftal tegen AZVV uit Axel. Dit wordt voor de SSC-ers 'n zeer zware opgaaf. De spelers zijn de nederlaag in Zeeland nog niet vergeten. Er zal van het begin ai hard moeten worden aangepakt om sucecs te behalen. Geef je tegen stander geen vrij spel, vooral de achterhoede heeft tegen AZVV nog wat goed te maken. Grijp direct en resoluut in, niet aarzelen maar vlot opruimen. Laat geen steken vallen, want deze Zeeuwen zitten er gelijk op om deze af te straffen. Lui, doe je plicht en neem revan che. We verwachten voor deze ont moeting een grote belangstelling, want dat het er zal spannen staat vast. Aanvang half vier. UITVOERING Dinsdagavond 8 uur zal de v.v, SSC haar jaarlijkse uitvoering ge ven voor de leden en donateurs in de zaal van café „Het Bruggetje". Voor hen zal optreden het cabaret gezelschap v. d. Galiën. Wie dit ge zelschap kent heeft geen commen taar nodig, wie het niet kent kam er 3 maart mee kennis maken. Het zal weer een gezellige avond worden voor de hele SSC-familie. wichtsklasse kampioen van Neder land. Daaran heeft hij lang met 'r, schouderblessure gesukkeld. Nu dit beter is heeft hij zijn prestaties aanzienlijk opgevoerd. De presta ties van IJpelaar liggen ongeveer op hét niveau van Heesters. Hij werd 2 jaar geleden jeugdkam pioen van Nederland en voerde sindsdien ook zijn prestaties be hoorlijk op. BURGERLIJKE STAND 1 - 15 FEBR. '64 Geboren Wilhelmina Josepha dv M J v d Staak en J E v Sprang; Catharina Jo hanna civ C P v Kampen en J H Vendeïbos. Nicolina Elli Wijgerdina dv K de Bruijn en N I Massare. Huwelijksaangiften Johannes Francis- cus Eijkemans 19 j en Suzanna Clazina Pe- tronélla Kuis 17 j beiden alhier. y Overleden Nicolaas Adrianus v Oud- heusden 78 ,j; Johannes Aptonius v d Donk 69 j echtg v H v d Otter. Ingekomen W F P A L Geerlings van Eindhoven J; J M Wolfs echtg van de Kort van Drunen; G M M v Kuijk van Drunen; B v Falier echtg van v Kuijk van Vlijmen. Vertrokken J C Maatjes naar Ewijk; F M A v Heijst naar 's-Bosdh; O E Wijnan- da naar Tiel; A F M v Dal naar Grave. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99, tel. 04167 2350. KERKDIENSTEN. ZONDAG 1 MAART 1964. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Dr. F. L. Bos van Vlaardingen. UITVOERING A TEMPO. A.s. zaterdagavond geeft de Mandoline club A Tempo met medewerking van de Eerste Waspikse Mandolineclub, in de zaal van de Chr. Volksbond, de tweede uitvoe ring, onder leiding van de heer H. Hansen. Naast het muzikale gedeelte van beide mandolineclubs bevat het programma o.m. accordeonmuziek en toneel. De uitvoering van 15 februari is een groot succes gewor den, zodat verwacht mag worden dat ook zaterdagavond weer velen deze tweede uit voering zullen gaan bijwonen. ZANGAVOND. De Chr. Gemengde Zangvereniging Looft den Heer verzorgd a.s. zaterdagavond in de Geref. Kerk een zangavond, met mede werking van het Tilburgs Gemengd Koor, 't geheel onder leiding van de dirigent de heer P. Christ. Naast de zang door beide koren zal orgelspel ten gehore worden ge bracht door de heer L. van Halem. De ope ning en sluiting geschiedt door de heer H. W. Dekkers. OUDERAVOND. In een tweetal lokalen van de Chr. School werd woensdagavond een ouderavond ge houden, die zeer druk bezocht was. De samenkomst werd door de voorzitter van de Schoolvereniging de heer W. H. Spuijbroek geopend; hij verzocht te zingen Ps. 25 5, waama de voorzitter Psalm 19 (onberijmd) las en voorging in gebed. In zijn openingswoord heette de heer Spuijbroek de aanwezigen hartelijk welkom en sprak er zijn vreugde over uit dat zo- velen waren opgekomen om het werk van hun kinderen in ogenschouw te nemen. Speciaal heette de voorzitter welkom de heer de Koning, van het Gewestelijk Arbeids bureau te Waalwijk, die zou spreken over het onderwerp „Na de school; wat nu?" De voorzitter wees op het voorrr.echt van het bezit van een bijzondere school, een school met de bijbel en sprak naar: aanlei ding van de gelezen 19e psalm, op de ver ding van de gelezen 19e psalm, over de ver geving van zanden en op de taak van het onderwijzend personeel eri de ouders om de kinderen te wijzen op Gods Woord. Tot slot wenste hij allen een goede avond en goed contact met het onderwijzend per soneel, waarna hij de leiding van de avond overgaf aan het hoofd der school de heer H. J. Overweel, die een en ander meedeel de omtrent 'het programma van de avond. Door enige leerlingen uit de laagste klas sen werden enkele gedichtjes voorgedragen en enige versjes gezongen, waarna de heer de Koning het woord verkreeg, die begon met er op te wijzen dat vele wegen leiden naar het beroep en er daarbij op wees dat het van belang is dat, wil het kind in de keuze van het beroep slagen, het beroep bij het kind past. Een kind van 13 jaar kan niet alleen een beroep kiezen. Spreker zette vervolgens breedvoerig de onderwijs-moge- lijkheden uiteen, die er bij de keuze van een beroep zijn en stelde de vraag of het voor het kind belangrijk is om verder te studeren of dat een opleiding gevolgd wordt die past bij de geestelijke vermogens van het kind. De heer Overweel dankte de spreker voor zijn toelichting in deze en deelde mee dat er tijdens de pauze gelegenheid was de heer de Koning te spreken. Gedurende de pauze die nu volgde, werd een kop koffie aangeboden en bestond er voor de ouders gelegenheid in de verschil lende lokalen het werk hunner kinderen te bezichtigen en zich met het onderwijzend personeel te verstaan omtrent de vorde ringen hunner kinderen; van een en ander werd een druk gebruik gemaakt. Na de pauze sprak de heer Overweel o.a. nog over het gebruik van de film, bij het onderwijs. - Het wetsontwerp, dat de Ne derlandse regering bij de Staten-Ge- neraal zal indienen om maatregelen t te kunnen nemen tegen het REM-te- uw Msm; levisie-eiland voor de Noordzeekust, zal veel verder gaan dan aanvankelijk werd aangenomen. De regering over weegt een door minister Scholten in gediend ontwerp waardoor alle in stallaties, die in zee worden gebouwd boven dat deel van 'het „continentaal plateau", waarover Nederland al een zekere soevereiniteit uitoefent, tot Nederlands grondgebied worden ver klaard. Minister Scholten (Justitie) deelde dit gisteren mee in de Eerste Kamer bij de behandeling van zijn be groting. Hij zei, dat het probleem veel ruimer is dan alleen de oprichting van een tv-eiland buiten de territoria le grenzen. Programma voor komend weekend Zaterdag: Jongens BHoco A 15 uur DES BJongens A 15 uur Meisjes PPush P 15 uur Breda RMeisjes Q 15 uur Zondag: Dames 1Rapidity 1 14.30 uur Hoco 1Dames 2 12 uur Breda 3Heren 1 13.30 uui Heren 2 vrij Dames 3DES 4 12 uur Dames 4Hoco 3 13 uur MEP 2Dames 5 12 uur Heren 3MOP 9 12 uur Heren 4Keep Fit 4 14.30 uui Were Di 4Heren 5 12 uur WAALWIJKSE KRACHTSPORT VERENIGING Zondag 1 maart a.s. zullen drie WKV-ers deelnemen aan de Neder landse kampioenschappen gewicht heffen 2e klas welke in Den Haag: worden gehouden. Dit zijn A. Hees ters en C. IJpelaar beiden in het lichtzwaargewicht en W. v. d. Griendt in het lichtgewicht. A. Heesters en C. IJpelaar hebben hier een goede kans om bij de eer sten te eindigen. Vooral Heesters heeft de laatste tijd zijn persoon lijke prestaties verbeterd. Hij werd enkele jaren geleden in dezelfde ge in de winderige Johanncipolder bij Utrecht wo nen drie pioniers - drie voorvechters voor betere studentenbehuizing: de scheikundestudent Her- Koningsveld (24), de wiskundestudent Stej Ver donk (27) en de student sociologie Jan Vos (20). Toen het plan rees om op een terrein van de Utrechtse Universiteit, de Uithof in de Johanna- polder, een woonproef te nemen met caravans, waren zij onmiddellijk bereid om als proefkonijn te dienen. Wij waren benieuwd naar hun ervaringen en reden, op een donkere regenavond, naar de Jo- hannapolder. We passeerden daar 't gloednieuwe, helverlichte transistorium van de Universiteit, ter wijl we in de verte de verlichte raampjes van de caravans reeds zagen. Tden we daarin het aarde donker op af reden, raakten we tot onze deuren in de poldermodder. We hadden kennelijk het ver keerde weggetje gekozen. Fabrikant Berend Ha- zeleger, die achter ons reed in een zware Merce des, bewees onmiddellijk dat hij zijn vrachtwagen chauffeurs-tijd nog niet vergeten was. Hij bag gerde met zijn keurige schoenen en pantalon door de modder, sleepte met balken, sjorde kettingen vast en trok ons er weer prima uit. Berend Hazeleger (34) is de Edese wagenfa brikant die indertijdtoen het idee studenten- wooncaravans naar voren kwam, in één weekend zo'n caravan ontwierp en bouwde - en die ver klaard heeft in snel tempo vele honderden van deze caravans te kunnen bouwen. Eén van de drie proef caravans is door hem ter beschikking ge steld. GEZELLIG Bemodderd en verwaaid kwamen we tenslotte bij het miniatuurdorp aan. In de caravan van de heer Stef Verdonk (het ontwerp van Hazeleger) werden we plezierig ontvangen. Het kacheltje gaf een heerlijke warmte, alles ademde huiselijkheid. We trokken onze modderschoenen uit en grepen dankbaar naar een grote kop koffie. De heren Koningsveld en Vos kwamen er ook bij - het ge sprek kon beginnen. Herman Koningsveld, die ook bestuurslid is van de Stichting Studentenhuisvesting Utrecht, trad op als woordvoerderHij vertelde, dat ze dik De caravan-bewo ner Stef Verdonk aan zijn bureau. „Voor de studie is deze manier van wonen ook ideaal - het is hier heerlijk rustig". tevreden waren met de behuizing> en dat, wat hun betreft, de proef volkomen geslaagd was. Het leek hun alleen beter geen elektrische ver warming te houden; dat werd te duur (ca. f 60.- per maand in de winter), maar olieverwarming. Bovendien moest het toilet er maar uit - ge bruikmaking daarvan stuit, als er bezoekers zijn, op psychologische bezwaren. De toiletten moes ten maar op het terrein komen, zodra er meer ca ravans zouden staan3 vond de heer Koningsveld. De ruimteDie van de caravan waarin we zaten Student Stef Ver donk brouwt in zijn „keukentje" een ferme kop koffie voor zijn gasten. voldeed het best: 4,5 x 2,5 m. Het viel inderdaad op hoeveel men daarin kan herbergen. Op het moment van het interview telden wij 6 man, een bed, een toilet, een kast, een aanrecht, een tafel, 4 stoelen een bureau, een radio en 'enige honder den boeken NIET EENZAAM „Voelt U zich niet eenzaam, hier in die vlakte?" Helemaal niet", zei Her man Koningsveld, „we voelen ons volkomen happy. Je kunt hier helemaal je eigen leven leiden in een eigen huis!" De heer Stef Verdonk voeg de er aan toe „In de stad, tus sen vreemde mensendaar kun je je echt eenzaam voelen, hier niet." Hoe iconen de studenten nu in Utrecht? Zijn de woon omstandigheden inderdaad nij pend?" „Onhoudbaar"zei de heer Koningsveld. Herman Konings veld, bestuurslid van de Stichting Studentenhuis vesting Utrecht: „Het caravan woonplan is best te verwezenlijken" „Sommige studenten wonen in hokjes van twee meter. Stelt U zich voor: een ruimte als deze, maar dan in tweeën gedeeld door een muurtje, en in elk hok een mens. Andere studenten wonen weer zeer ruim maar bespottelijk duur, sommigen voor 140.- per maand. En dan zijn er nog de spoorstudenten, die thuis wonen en heen en weer reizen. Dat is helemaal fout. Een student moet zelfstandig leven - hij heeft récht op een eigen behuizing. Als hij bij de ouders zitblijft hij een scholiertje. Hij moet eruit - hij moet op eigen benen staan - ook al is dat soms verbazend moeilijk." STUDENTENDORP „Als alles doorgaat - hoe ziet U dan de uit werking?" „Het moet hier een soort studentendorp wor den. Met een centrale keukent winkels, toiletten, enz. Het is allemaal best te verwezenlijken." Nadat de heer Stef Verdonk in zijn keukent je" nog een ferme kop koffie voor ons gebrouwen had, trokken we onze inmiddels mooi opgedroog de schoenen weer aan voor de terugreis. Node verlieten we de behaaglijke sfeer van de caravan, nagezwaaid door de drie pioniers, waarvan we hopen dat hun initiatief beloond wordt. Voldoende ruimte voor bezoek in de studenten-wooncaravan. Geheel links de wiskunde-student en gastheer Stef Verdonk, op het bed de fabrikant Berend Hazeleger, geheel rechts de scheikundestudent Herman Koningsveld, bestuurs lid van de Stichting Studentenhuisvesting Utrecht.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 17