wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRant C&tiJfceiyfe iM.e.Csj&skao.K Hosanna" qaoJL tCzujafUg. d&staan (leh.denke.it Utrechtse voorjaarsbeurs 1964 omvat 3947 firma's uit dertig landen Meer samenwerking van plaatselijke V.V.V.'s geboden 207 FILMJOURNAAL Musis Sacrum Luxor Hoofdaccenten op Techni - Show en Aardgas Baby-Paradijs Kinder-Paradijs VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964 86e JAARGANG No. 16 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (1.00 -j- 5 ct. inc.k.) ƒ1.05 p. kwrt. (3.00 -f- 10 ct. inc.k.) f 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO* Zaterdag 29 februari jubileumconcert in Willem van Oranjecollege Met een groots opgezet Jubileumconcert, gaat het Christelijk Meisjes koor "Hosanna" zaterdag 29 februari het tien-jarig bestaan van het koor herdenken. Het concert wordt gegeven in de muziekzaal van het Willem van Oranjecollege, zaterdagavond om half acht. Het koor zal ook deze avond weer onder leiding staan van de dirigent Z. Christ, terwijl mevrouw Nieuwenhuizen-Schoondermark aan de pi ano zal begeleiden Het concert wordt gegeven voor donateurs en ouders van de leden van het meisjeskoor. Verder zijn voor dit concert uitgenodigd de afgevaar digden van de plaatselijke verenigingen, terwijl de leden van het groot koor ieder een introducee mogen meebrengen. 15. Morgenwandeling, 16. Gondolie-Gondola. H. Reijken muziek van R. Carosone 17. Daar hoog op de Alphus. 18. Sluiting. 24 februari oprichtingsdatum Het Christelijk Meisjeskoor "Hosan na", dat momenteel een 25-tal meis jes in zich heeft opgenomen, werd op 24 februari 1954, als een onderdeel van de Chr. Gem. Zangvereniging "Hallelujah" opgericht. Als dirigen- te trad toen op mej. A. Blom, die in haar functie werd bijgestaan door mcj. C. van Heijst. Zowel de Chr. Gem. Zangvereni ging "Hallelujah", als het Christe lijk Meisjeskoor "Hosanna" staan onder een en hetzelfde bestuur. Toen het meisjeskoor in 1954 werd opge richt fungeerden H. J. van Heijst als voorzitter, R. Treffers als tweede voorzitter, H. Jansen, secretaris, mej. L. Prinse als tweede secretaris, A. Kuijsten, penningmmeester en de he ren K. Bakkeren en Chr. Treffers als commissaris. Grote verdiensten In de afgelopen 10 jaar heeft het meisjeskoor een voortreffelijke staat van verdiensten weten op te bouwen. Twee maanden na de oprichting ver leende het ter gelegenheid van Konin ginnedag een eerste medewerking tij dens een concertuitvoering van het groot koor, de Chr. Gemengde Zang vereniging "Hallelujah". Op 1 juni moest mej. A. Blom, vanwege h vertrek naar Amsterdam, afscheid ne men van het koor. Zij werd opge volgd door de dirigent F. van Til burg uit Gorcum. Op 3 maart 1956 voerde het meisjeskoor in de gym nastiekzaal van het Willem van Oran jecollege het zangspel "De prins van Sint" op. Een jaar later, 9 maart '57, werd het tweede zangspel "De Pruik van de Koning" voor het voetlicht gebracht. Op 15 september 1958 nam de heer Z. Ghrist uit 's-Gravenmoer de leiding van het koor op zich. Op 28 februari 1959 vierde het meisjes koor op schitterende wijze het eerste lustrum. Zowel de ouders als geno digden en in de tweede avond de le den van het Ohr. Gemengd Koor "Hallelujah werden bij deze viering betrokken; 5 september 1959 staat als een succesvolle datum in de ana len van het koor opgenomen. De deel name aan het nationaal zangconcours in Oisterwijk leverde in de 4e afde ling vrij concours een eerste prijs op. 24 Juni 1962 ging het meisjeskoor naar Arnhem, waar door de Konin klijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumverenigingen een zangcon cours organiseerde. Het meisjeskoor "Hosanna", dat in de tweede afde ling uitkwam, bereikte met 293 pun ten een eervolle tweede plaats. Tot slot verleende het koor ieder jaar opnieuw medewerking aan Kerst uitvoeringen en zangavonden. Als een door de meisjes bijzondei gewaardeerde attractie maakt het meisjeskoor ieder jaar opnieuw een plezierreisje. Gezien het bovenstaande is er aan staande zaterdag dus alle reden voor "Hosanna" op passende wijze het tweede lustrum te vieren, waarbij bij zondere waardering mag worden uit gesproken aan het adres van mej. C. van Heijst, die al deze tien jaar haai uiterste best heeft gedaan het koor steeds opij hoger plan e brengen. Programma. Hieronder laten wij het program ma van de zaterdagavond uit te voe ren werken volgen. 1. Opening. 2. Lente Loflied, Ans Tholenbos 3. De klok van 't neerd'rig kerkje, F. Pijlman 4. De Nacht, H. v. Tussenbroek 5. Nederl. Volkslied, G. B. Krieken Gemengd Koor 6. Rijst nu omhoog, F. Mörhing 7. Hoe goed is 't te prijzen, Chr. Palmer Boven de starren, Cantate 147, 8. 9. Fr. Abt J. S. Bach Pauze. Gemengd Koor 10. 11. 12. Die Winter ist vervangen, oud Ned. lied, bew. J. Nanta Windekind, Pierre Biersma Koorfantasie, Simon Strating 13. Neerland en Oranje, Edward Elgar, bew. H. de Wolf Meisjeskoor 14. Morgengroet, Ans Tholenbos DUITS POLITICUS SPOORLOOS De Westduitse politie is dinsdag een speurtocht begonnen naar Edo Osterloh, de minister van cultuur van de deelstaat Sleeswijk-Holstein, na dat diens hoed en aktetas bij een brug over de Kielerbaai waren gevonden. Osterloh wordt sinds dinsdagmor gen vermist. Hij is 54 jaar en vader van acht kinderen. Hij is lid van de christen-democratische partij en heeft geen nazi-verleden. De afgelopen weken heeft hij ver schillende keren op zijn kantoor ver stek moeten laten gaan omdat hij overwerkt was. Kikvorsmannen doken vlak bij de plaats waar de hoed en de tas van de minister gevonden werden, het stof felijk overschot van een man op, maar volgens de politie was het Osterloh niet. In de omgeving van het ministe rie en de nabij gelegen bossen werd eveneens geen spoor van de ministe* gevonden, j Aan de Utrechtse Voorjaarsbeurs 1964, die van 9 tot en met 17 maart wordt gehouden, nemen dit jaar 3947 firma's deel uit 30 landen. Het grootste aantal daarvan komt uit Nederland (1503), terwijl van de bui- tanlandse inzendingen West-Duitsland met 1041 firma's het belangrijk ste is, gevolgd door Groot-Brittannië (331), de Ver. Staten (243), Italië (173), Frankrijk en Zwitserland (beide 156). De vraag naar expositieruimte was zo groot dat de Utrechtse Jaar beurs zich heeft gehaast een nieuwe kapitale tentoonstellingshal te vol tooien, de Irenehal, waarvan de bouw precies zes maanden in beslag nam. Met deze hal die 13.000 m2 groot is, heeft de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs te Utrecht thans de beschikking gekregen over 103 duizend vierkante meter overdekte expositieruimte. Op 9 maart zal de beurs officiëel worden geopend door Z.K.H. Prins Bernhard, die daarbij tevens de Irenehal in gebruik zal nemen. Het program van de a.s. Voor jaarsbeurs omvat enkele zeer be langrijke aspecten. Zo zal voor het eerst in de jaarbeursgeschiedenis de omvangrijke vakbeurs van machi nes voor houtbewerking en metaal bewerking, Techni-Show, in de Voorjaarsbeurs zijn opgenomen. De ze Techni-Show omvat dit jaar ruim 200 exposanten die op een ex positieoppervlak (verdeeld over 3 hallen, Irenehal, Bernhardhal en Hal C) van 17.000m2 naar schatting een tienduizend machines en appa raten zullen demonstreren voor hout- en metaalbewerking uit 24 landen. In deze omvang is de Tech ni-Show '64 de meest complete ma chineshow ooit in Nederland ge houden. Met name fabrikanten uit West-Duitsland, Groot-Brittannië, de Verenigde Staten, Italië, Frank rijk, Zweden en Zwitserland zullen goed vertegenwoordigd zijn met niet onaanzienlijke contingenten uit Oost-Europa (Tsjechoslowakijë, Bulgarije, Rusland, Polen, Roeme nië en Hongarije. AARDGASSECTOR Het tweede belangrijke aspect van de Voorjaarsbeurs is te vinden in de Merwedehal, die dit jaar spe ciaal is ingericht voor 75 firma's op het gebied van industriële en huis houdelijke aardgasapparatuur. Iia verband met de recente grote aard gasvondsten in Nederland en de snelheid waarmee overheid en be drijfsleven op deze nieuwe ener giebron willen overschakelen, heeft een revolutionaire omschakeling op de Jaarbeurs het nuttig geoordeeld tot de vorming van een nieuwe ex- posantegroep over te gaan, name lijk van alle firma's die bij de win ning, distributie en toepassing van het aardgas zijn betrokken. Deze firma's staan gegroepeerd om een centrale voorlichtingsstand van de Nederlandse Aardolie Maatschappij, de Nederlandse Gasunie en het Gasinstituut van de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven. De ze speciale aardgassector zal zich ongetwijfeld in een grote belang stelling verheugen, omdat niet al leen Nederland maar geheel West- Europa aan de vooravond staat van de nieuwe energiebron. De Utrecht se Jaarbeurs prijst zich gelukkig als eerste jaarbeurs in de gelegen heid te zijn aan de industriële en commerciële problematieken rond om het aardgas aandacht te kunnen wijden. Tijdens de beurs zal boven dien op een congres een speciale Nederlands industrieel kunnen aan- aardgas-dag de aandacht vragen. Evenals in 1963 zal er een hal de Marijkehal— zijn ingericht voor de groep technische scheepsuitrus ting k.o. verbrandingsmotoren. Ook de „Gieterijstraat", waarin een20- tal Nederlandse gieterijbedrijven 't toont, is daar ingericht. Italië neemt daar deel met een grote collectieve stand, geheel gericht op de scheeps bouw. Op de verdieping van deze hal manifesteert opnieuw, na het succes van verleden jaar, de groep hydrau- liek en pneumatiek, aangevuld met firma's op het gebied van aandrij vingen, toeleveringsmateriajen en -producten. Iets meer dan de helft van de Margriethal is bestemd voor alge- men industriële groepen, w.o. ap paratuur voor luchtbehandeling, speciaal wiegen en baby-uitzetten speciaal kinderwagens TILBURG stoommachines, stoomketels, turbi nes en onderhoudsmiddelen voor de industrie. BUITENLANDSE PAVILJOENS De rest van de Margriethal wordt in beslag genomen door bui tenlandse paviljoens, waarvan dat van de Verenigde Staten van Ame rika met 900 m2 de grootste ruimte inneemt. Amerika dat verleden jaar voor het eerst aan een Utrechtse beurs deelnam, ondervond zoveel succes, dat het land dit jaar terug keert. Er zullen 25 Amerikaanse firma's aanwezig zijn met een tech nisch programma, dat voornamelijk hydrauliek, pneumatiek, lasappara- tuur, mechanische werktuigen en aardgasapparaten zal omvatten. President Johnson van de V.S. heeft naar aanleiding van deze Ameri kaanse expositie een speciale bood schap gericht tot het Nederlandse volk. Naast Amerika zijn er nog pavil joens van Hongarije, Bulgarije, Luxemburg, Oostenrijk; voorlich- lichtingsstands zijn er van West- Duitsland, Zweden, Rusland, Ier land en Zuid-Afrika. Canada neemt met een collectieve stand deel aan de sector duurzame huishoudelijke gebruiksgoederen, die traditioneel zijn ondergebracht in de Julianahal. Middenstands centrum op de Voorjaarsbeurs '64 (9 t.m. 17 maart). Voor de negende maal zal een tien tal organisaties en instellingen in sa menwerking met de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs een "Midden standscentrum" inrichten op de voor jaarsbeurs die van 9 t.m. 17 maar wordt gehouden. Het Middenstands centrum beoogt op illustratieve wijze de ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf voor te lichten 'en te fun geren als ontmoetingspunt, waar on dernemers in het midden- en kleinbe drijf en hun centrale organisaties el kaar treffen. In dit Centrum wordt de betekenis van deze sector van het bedrijfsleven in het kader van de Jaarbeurs duidelijk aangetoond. Het thema, dat voor de inrichting van het Centrum is gekozen, luidt "Dienstbetoon, pluspunt van de mid denstand". 'Het brengt naar voren, dat persoonlijke vertrouwdheid met en attente zorg voor de klant nog altijd pijlers zijn, waarop het midden- en kleinbedrijf rust. Op aansprekelijke wijze worden enkele facetten van dienstbetoon zichtbaar gemaakt met het doel de middenstand de noodzaak van een goede service bij te brengen. Het Middenstandscentrum bevindt zich in de eerste grote zaal links van de hoofdingang van het beursgebouw aan het Vredenburg. In hetzelfde teken is geplaatst de middenstandscontactdag, die op 12 maart in de Congreszaal van het Jaarbeurskantoor wordt gdhouden en wordt geopend door de Staatssecre taris van Economische Zaken, Dis. J. A. Bakker. "Dienstbetoon als klanteneis" is 't onderwerp, waarover Mej. Dra. A. G. Fransen, Directrice van het Bureau Nederlandse Huishoudraad, zal spre ken. De heer Drs. P. Th. van Leeu wen, Directeur van het Reclame-ad viesbureau C. J. Palm N.V. spreekt over "Dienstbetoon in het afzetplan" en wordt gevolgd door de heer Prof. Dr. F. L. van Muiswinkel over "Be drijfseconomisch verantwoord dienst betoon". De korte inleidingen worden gevolgd door een discussie onder lei ding van de heer Mr. S. Keesen, oud- hoofdredakteur van "Stuwing". De organisaties die aan het Mid denstandscentrum hun medewerking verlenen zijn Katholieke Middenstandsbond Christelijke Middenstandsbond Nederl. Verbond van Midden standsverenigingen Koninklijke Nederlandse Midden standsbond Economisoh Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand Centraal Orgaan ter bevordering van de bouw van Middenstands bedrijfspanden Nederlandsche Middenstands- bank N.V. Voorlichtingscentrum voor de Detailhandel Rijksmiddenstandsvoorlich- In hotele Lejeune in Tilburg heeft de heer H. Verwiel tijdens een werk vergadering in een toespraak tot een aantal VVV-bestuurders gezegd, dat het noodzakelijk is dat de plaatselij ke VVV's samen gaan werken. De heer Verwiel, die directeur is van het VVV "Brabants Centrum", icees in verband hiermee op de mo gelijkheid om de vele onbekende ac tiviteiten die in de streek plaats heb ben, samen te bundelen in een agen da, die dan in de gehele streek zal worden verspreid. KORTING Hij vond het nog steeds onbegrij pelijk, dat nog vele initiatiefnemers van interessante evenementen verge ten of weigeren deze agenda in te schakelen bij het in de publiciteit brengen van datgene wat zij als een belangrijke gebeurtenis voor de streek besdhouwen. Ook het verspreiden van gidsen met agenda's voor een be paalde kleine omgeving vond de heer Verwiel dubieus. Hij noemde hier als voorbeeld een eigen agenda voor Kaatsheuvel of Waalwijk. Wanneer al de plaatselijke VVV's tot samenwerking zouden ko men, zou men met een budget van 25.000 gulden heel veel kunnen doen, terwijl de heer Verwiel, naar hij zei, er van overtuigd was, dat er nu een veelvoud van dit bedrag verloren gaat aan te individuele reklame, zo als de folders van kleine VVV's, speeltuinen, hotels enz. Deze folders zouden een te geringe waarde hebben in vergelijking met de kosten welke zij vergen. De heer Verwiel drong er bij de VVV-bestuurders op aan om de men tale instelling tegenover de vreemde lingen te verbeteren. Hij noemde de perfectionering van hotelaccomodatie, van pensions, campings, bungalowparken en jeugd herbergen. Er moeten meer gelegen heden voor avondontspanning worden geschapen. Complimenten had de voorzitter van het streek VVV voor de plaatselijke VVV's van Heusden, Oisterwijk en Udenhout, doch hij sprak zorgelijke woorden uit over die van Liempde en Hilvarenbeek. Op de hotelaccomodatie ging de heer Verwiel wat dieper in. Hij zei, dat deze in 10 jaar nagenoeg geen verbetering had ondergaan. De be- zettingscijfers zouden echter hebben uitgewezen, dat er zeker mogelijkhe den bestaan voor de oprichting van nieuwe hotels. Ook over de zwemgelegenheid liet de heer Verwiel een woord horen. Hierover zei hij dat Midden-Bra bant in deze goed is voorzien. Alleen de zuid-oosthoek zou bij de overige gedeelten van de streek ten achter ko men. Vooral over de Kempen wijdde de heer Verwiel uit. Hij deelde mee, dat er een Kempenroute was ontworpen, die als een "acht" is gelegen tussen Tilburg en Helmond. Óp deze route, die uitstekend is geschikt voor fiet sers en bromfietsers sluiten enkele wandelroutes aan die op verschillen de plaatsen zijn uitgestippeld. Omstreeks mei zal men bij de stichting "Het Noord-Brabantse Landschap" wandelbewijzen kunnen ontvangen. Deze bewijzen geven toe gang tot een van de 4 landgoederen die gelegen zijn in Midden- en Oost- Brabant. VROUWENJACHT IN KENYA. Robert Hayward is een advocaat, die gescheiden van zijn vrouw in Amerika woont. Zijn vrouw woont nu in Afrika, samen met 'haar twee de echtgenoot, de groot-wild jager Bullit en haar dochtertje van elf jaar. Om dit dochtertje gaat nu het ver haal. Tina, zoals zij heet, is in de wildernis opgegroeid en zij belooft een echt junglekind te worden. Haar beste vriend is een levensgrote leeuw, die altijd in haar nabijheid te vinden is. Tina nu, wordt het opvoedings probleem van haar moeder, die haar eerste man er bij haalt om samen met hem Tina wat beschaafder manieren bij te brengen. Zij wil echter niet uit het oerwoud weg en slechts wanneer de leeuw gedood is kan zij op de plaats waar haar beste vriend het le ven liet, niet meer blijven. Als dan Robert ook zijn geschei den echtgenote mee terug neemt naar Amerika, is het gezin weer helemaal verenigd. Zaterdag en maandag. Toegang 14 jaar. DE PROSTITUTIE Donderdag, vrijdag en zondag. Bovengenoemde film leent zich niet tot verdere beschrijving in ons blad. DE BLIKKEN RIDDER Norman Wisdom in de rol van de verliefde jongeman, die de krankzin nigste mogelijkheden uitbuit om zijn geliefde te zien, of om er in elk ge val mee in contact te komen. Hij is een neef van een steenrijke oude thee-tante, die met haar zoon Eusta ce in een landhuis in New-York woont. Deze familieleden gaat Nor man eens een keer opzoeken en hij wordt al spoedig hele goede vrien den met Eustace, wanneer hij deze eens 'n goede raad heeft, als hij weer eens niet naar zijn meisje mag. Dan neemt mama n.l. al zijn pantalons mee en in jaquet, maar zonder pan talon door de straten van New-York lopen gaat natuurlijk niet. Wel, raadde Norman zijn welgestelde neefje aan, trek je andere bovenkle- ren ook uit en ga geheel in je onder goed gekleed naar je liefste. Als de mensen je wat vragen, zeg je ge woon dat je een Engelsman bent. Uit dankbaarheid voor deze goede raad neemt Eustace Norman mee naar zijn Vriendin, die ook nog wel andere schone kennisjes heeft en het is een knap blondje waar Norman zijn hart aan verliest. Hoe 'hij de concurrentie van een sportieve body-building fi guur het hoofd biedt, kunt U zon dagmiddag om 3 uur zien. De film is voor personen van alle leeftijden toegankelijk. TARZAN WORDT GETART. In een mysterieus rijk aan de Ori ent ligt de leider van het volk, dat dit rijk bewoont, op sterven. Hij zal nu opgevolgd worden door hem, die vanaf zijn geboorte hiertoe is voor bestemd, en die daarvoor zijn hele leven in afzondering heeft geleefd. Deze jonge opvolger draagt de naam Kashi, en hij ondervindt sterke concurrentie van Con, de broer van de stervende leider, die de maoht in handen wil krijgen. Hiertoe wil hij alle mogelijkheden die binnen zijn bereik liggen gebruiken, ook al zul len die niet altijd aan de eerlijke kant zijn. Kashi roept nu Tarzans hulp in om hem veilig vanaf zijn schuiplaats naar de plaats te brengen waar de oude leider op sterven ligt, die hem tot de nieuwe vorst kan kronen. De ïcho van het Zuióen Meisjeskoor Heuvelstraat 85, Talaf. 21625 Jul. v. Stolbergstraat 10 Telefoon 32909 tingsdienst. BUDDEMEYER chemisch reinigen g rote straat 05 waalwijk

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5