frits w l£i mail wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Modehuis Van Dijk showde exclusieve collectie HAUTE COUTURE Van Loon-Schrauuiers Haarmode uit Parijs -Élll /kU0(tJuu4 IMODEHUIS 's-HERTOGENBOSCH MARKT 17 Tel. 37073 Stassar - Waalwijk OGEN Ligne "Caresse" flora ni Waalwijk fiorani model Biasca prijs: 69.75 E mm Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO VRIJDAG 20 MAART 1964 86e JAARGANG No. 22 ïcho van het Zuióen Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) 05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) j 3.10 1 ncoco7 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling Gironummer 106968/ (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Dit blad verschijnt 2 x per week - -* 'Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Uitgever: Uit-5*- y Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Hoedjes van Maison v. d. Sanden oogstten veel succes worden breed af gestikt en vaak in een sterk afstekende kleur. Tijdens de show werden ook trois pièces getoond. Ruime aandacht kreeg het modelletje met het Irma la Douce tintje, dat ietwat gedurfd aan deed. Op een crème-kleurige rok werd een jasje gedragen dat net iets over de taille viel. Onder het jasje werd een zwart doorschijnende blouse gedragen. - Ofschoon het lenteweer nog maar weinig kans krijgt van zich te laten spreken, is het bij de voorjaars- en zomershows niets dan lente en zomer wat de klok slaat. Een bijzondere plaats in de rij van modeshows neemt Maison Van Dijk, Stationsstraat, Waalwijk in, wanneer deze in sa menwerking met Maison van der Sanden, die de collectie hoeden voor haar rekening neemt, hetzij de voorjaars- of najaarsshow houdt. Dat deze show ook bij de dames een wel zeer bijzondere plaats inneemt, mag dan telkens weer blijken, wanneer de mannequins voor een uitver kocht of nagenoeg uitverkocht huis, de nieuwste collectie tonen. Bijzon der enthousiast was ook maandagavond het publiek over hetgeen tijdens de avondshow in het Lido-Restaurant werd gebracht. Het is voor ons uitzonderlijk moeilijk óm al het getoonde onder één noemer te vangen, maar wij menen niets teveel te schrijven, wanneer wij stellen dat het getoonde bijzonder exclusief en acceptabel was. deze show moeten beperken tot hel brengen van een vooraf bepaalde collectieomdat het voor ieder mode huis nu ten ene male onmogelijk blijft een complete voorradige col lectie te brengen. Voor hen, die maandagavond de show hebben gezien en die zich nog even rustig willen oriënteren op dat gene wat de mode 1964 te brengen heeft, staat zowel de deur van Mode huis Van Dijk als van Maison v. d. Sanden, gevestigd in de Stationsstr dan ook wijd open. Beide zaken zijn graag bereid nadere inlichtingen te verschaffen alvorens tot aankoop over te gaan. Wij spraken reeds van een zeer jeugdig modebeeld. Een overtuigd bewijs hiervan waren de geshowde japonnen, geheel recht van lijn en zonder taillenaad. De meeste model letjes waren mouwloos, hetgeen, ge zien het feit dat we hier met een voor jaars- 'en zomershow te maken had den, niemand verwonderd zal hebben. Dat mouwloze behoeft evenwel nie mand af te schrikken, omdat veelal losse mouwen bij de japon verkrijg baar zijn. Bij de japonnen heeft ook een geheel nieuwe stof zijn intrede gedaan onder de naam Tricel. De stof is van een bijzondere soort genaamd Diolen. Diolen is een Duits artikel en biedt het grote voor deel dat japonnen van die stof ge maakt, gemakkelijk te wassen zijn, ivaarbij men er niet voor terug hoeft te schrikken de japon in de wasma chine te stoppen. Het tweede voor deel is dat ze na het wassen niet meer gestreken hoeven te worden. Bij de geklede japonnen zijn de gebloemde stoffen bijzonder gewild. De stof is vaak van zuiver zijde en niet zelden rechtstreeks afkomstig uit Parijs. Nieuw is ook de onbedekte schou der. Bij de geklede japon doet ver volgens ook het Indonesisch dessin meer 'en meer zijn intrede. Zowel de japonnen als de mantel pakjes werden vaak gesierd door een grote puntkraag (zwaluwstaartkraag). De mantelkostuums hebben het opvallende, dat ze vaak voorzien zijn van zakken. De jasjes van de kos tuums zijn kort en soms iets getail leerd. De zakken kan men boven of onder aan het jasje aantreffen. Man telkostuums zijn overigens verkrijg baar in zowel pasteltinten als de meer donkere kleuren. De kraag bij de jasjes is vaak op vallend klein 'en iets afstaand, zodat ze niet zo makkelijk vuil worden. Misschien heeft het bij de dames een zucht van verlichting ontlokt, maar doe rokken blijven kort. Als modekleur mag worden aangemerkt bleu en rose. Maison Van Dijk verkoopt uiter aard ook complets, die het bijzonder goed doen en uitermate chique staan. Een nieuwtje bij de jersey jumpers Gero Zilduro AVANTI FESTI ROMANTI DUIZENDEN DIENSTPLICHTI GEN BEHOEVEN NIET OP TE KOMEN. J i 1 r' fl Voor vele anderen vervroegd verlof. Als gevolg van de reorganisatie bij de landmacht zullen duizenden toe komstige dienstplichtigen niet behoe ven op te komen en zullen wellicht enkele duizenden onder de wapenen zijnde dienstplichtigen vervroegd met groot verlof gestuurd kunnen wor den. Het beroepspersoneel van de op te heffen of in te krimpen onderde len, zal zoveel mogelijk bij NATO- onderdelen worden ondergebracht. 17-JARIGE STICHTE BRAND IN DE KERK. De 17-jarige bankwerker uit het Haagse Laakkwartier, die vorige week zaterdag in hechtenis werd ge nomen in verband met de beroving van de 63-jarige drogiste Tante Joke in de Van de Spiegelstraat, heeft de Haagse recherche bekend, dat hij de brand in de Gereformeerde Laakkerk aan de Isingstraat, op 22 februari j.I. heeft gesticht (schade een miljoen gulden). Het motief voor deze ruï neuze daad was wraakoefening voor het feit, dat de vader van zijn gerefor meerd meisje de verkering met hem - een katholieke jongen - verbood. De jongen heeft de politie gezegd „Ik haat alle gereformeerden. Ik vond dat ik ze moest treffen. Ik moest zorgen, dat ze niet meer naar de kerk konden gaan". BURGEMEESTER TEIJSSEN IN DE EERSTE KAMER. De burgemeester van Waalwijk, de he,er Teijssen (KVP) heeft bij de be handeling van de begroting v. binnen landse zaken in de Eerste Kamer mi nister Toxopeus gevraagd meer vaart te zetten achter het verwezenlijken van de decentralisatie-gedachte. Hen hield de minister dit jagersbeeld voor: „niet geschoten is altijd mis". Volgens de heer Teijssen worden de ambtelijke haren steeds onmiddellijk opgezet wanneer over overdracht van bevoegdheden van het rijk naar de lagere organen wordt gesproken. „Er is geen gezindheid om de decentrali satie-gedachte te bevorderen", aldus De collectie die getoond werd ge tuigde van een bijzonder jeugdige stijl en een vlotte modieuze afwerking van de modelijn. Ook Maison v. Dijk is zich niet te buiten gegaan aan de buitenissigheden waarmee sommige modekoningen hun collectie tooien. Men heeft datgene willen tonen en brengen wat voor de hedendaagse vrouw aanvaardbaar en bovendien te betalen is. Toch droeg deze show een zeer speciale stempel die er toe heeft bijgedragen dat de show voor de volle honderd procent slaagde. Dat speciale was gelegen in de exclusieve trekjes die veelal waren te bespeuren en die de voorjaars- en zomermode geheel "nieuw" maken. Er viel maandag avond nog al het een en ander te be wonderen dat tot op heden niet ge proefd was, maar dat getuigde van een wel zeer bijzondere smaak. Uiteraard heeft men zich tijdens zijn de ingeweven bloemmotieven vol gens e'en diepdruk systeem. De rok die onder de jumper gedragen wordt, is vaak van dezelfde kleur als de in geweven bloem op de jumper. Mode voor de meer jeugdige dames is het marinepakje. Bijzonder stoer maar toch uiter mate charmant is de battle dress voor dames. De haute Couture heeft na melijk voor het aanstaande zomer seizoen aan de jonge vrouw een sol datesk tintje willen geven d.m.v. deze battle dress. Het jasje voorzien van militaire schouderstukken wordt voorts geken merkt door koperen knopen, die dienst kunnen doen voor sluiting, maar die men tevens terug vindt op de zakken en epauletten. Alle zomen Opvallend bij de collectie mantels waren de College Girl mantel, die bijzonder sportief aandeed en de zo genaamde koetsiersjas, waarschijn lijk stammend uit een tijd zonder ze brapaden of voortrazende auto's. Bij de mantels heeft de z.g. Camel mantel zijn intrede weer gedaan. De ze mantel in Camel-kleur, past nage noeg bij iedere garderobe en is in ver schillende modellen verkrijgbaar. De prijs schommelt rond f 150. - Representatief en elegant blijft de Del Mod regenmantel, die tijdens de show een dankbaar onthaal vond. Daarnaast zijn er tevens regen kostuums. Mantels zijn er in alle mo gelijke kleuren te krijgen, zowel de zakken, de kraag, als de revers zijn vaak doorgestikt. De show werd niet besloten alvo rens de aanwezigen kennis hadden kunnen maken met enkele modellen cocktailjapons, waarbij ook een dankbaar gebruik is gemaakt van ge bloemde stoffen. Maison Van Dijk en Maison v. dSanden houden vanavond eveneens in het Lido een - na de show, die vanmiddag, donderdagmiddag is gehouden - derde show. Maison van Dijk heeft op dins dag 21 april badkleding en sportkleding show op het pro gramma staan. de heer Teijssen, welke mening door de heer Knottnerus (CHU) werd ge deeld. De minister, aldus de KVP- woordvoerder, moet zich niet beroe pen op langdurige studies op andere ministeries. Hij is de eerst aangewe zen bemindsman om aan de decentra- lisatiestreven leiding te geven. Hij vroeg de minister met zijn plannen voor de dag te komen en de Kamer mee te delen hoe hij deze denkt te Tealiseren. Grotestraat - Wilhelminastraat - Waalwijk vragen brillen van OPTICIÉN - WAALWIJK Op 16 maart 1964 is te Parijs in Restaurant Laurent de Haarmode voor lente en zomer 1964 gelan ceerd, voor de Internationale Pers. LIGNE „CARESSE" Deze nieuwe lijn is van geheel an dere conceptie als alle voorgaande. De haren zijn kort gehouden, hoofd zakelijk voor de nekpartij en naar voren in het gezicht gekapt met een lichte valling vanaf de kruin naar voren over het voorhoofd, dicht op het oog. Los, soepel en be wegend haar, haren die als het ware dansen, is het motief van deze nieuwe lijn, geen volume, geen crèpage, sportief modern. Geraffi neerde coupe volgens vorm van hoofd en inplanting van de haren in vijf diverse afdelingen is nood zakelijk voor een goed houdbaar coiffure, indien nodig ondersteund door een zeer soepele Permanent Wave. De leden van het Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise et Coiffure Création, zijn herkenbaar S"lon classé m/Ët Haute Coiffure Frangaise Mi ct Coiffure Création M pour 1964 P A n n s aan bovenstaande label, zij zijn het eerste bekend met de techniek van de nieuwe haarmodelijn. fen gerieve van de lezeressen doen Wli U hieronder het adres toekomen van het lid van het Syndicat de la Haute Coiffure Frangaise et Coif fure Création in Uw woonplaats. C- van der Wiel, Grotestraat 174 Van elk model slechts enkele stuks ajour geborduurde linnen, geheel gevoerd, in 5 kleuren

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9