Grondpolitiek in Sprang-Capelle maakt instelling grondbedrijf noodzakelijk Meerderheid van de Katholieke Unie stemde tegen verhoging van gasmeterhuur SPORTSPIEGEL Gemeenteraad Waalwijk verlovingsringen Raadsleden Van Engelen en Van Eijl stemden tegen voorgestelde reconstructie Antoniusstraat w.s.c. U belt 2971 UW GELUK 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 MAART 1964 Grond verkopen U itbreidingsplan „Vrijhoeve" Niet gewenst Bijzonder mo'eilijk Niet gunstig NED. OFFICIER GETUIGT IN PROCES AUSCHWITZ Liever kleinere parkeerhavens en meer bomen R.K.C. R.W.B. De actieve grondpolitiek die in de ge meente Sprang-Capelle wordt gevoerd, heeft de noodzaak van de instelling van een grondbedrijf bewezen. Speciaal is dit het geval nu weer een tweetal nieuwe uitbrei dingsplannen bouwrijp gemaakt moeten worden. Ook het college van Gedeputeerde Sta ten in Noord-Brabant en het Centraal Bu reau voor Verificatie en Financiële Advie zen van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten hebben in dit verband aangedron gen op de instelling van een grondbedrijf. Tenslotte heeft ook de commissie belast met het onderzoek van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1964 haar instemming hiermee betuigd. Alle activiteiten, die met de exploitatie van bouwterreinen verband houden, zoals aankoop van grond, kosten van bouwrijp maken en verkoop vari terreinen worden nu nog in rde algemene dienst van de gemeen te verantwoord. Na instelling van het grondbedrijf zal hiervoor een afzonderlijke begroting worden opgemaakt en tevens een aansluitende ex ploitatierekening. Het grondbedrijf zal de nodige finan cieringsmiddelen verkrijgen door kapitaals verstrekking door de gemeente. In Sprang- Capelle bestaat reeds een commissie voor landelijke eigendommen. Deze commissie kan oook bij het beheer van het grondbe drijf worden ingeschakeld, teneinde terzake de nodige adviezen uit te brengen. Het be heer van het grondbedrijf zal ibij het col lege van B. en W. berusten, die daarin zal worden bijgestaan door een nog te benoe men administrateur. Tijdens de raadsvergadering van van avond zal de raad tevens te beslissen krij gen over een voorstel van het college grond te verkopen aan de Woningstichting Sprang-Capelle. Voor rekening van deze Woningstichting zijn op het ogenblik 25 premiewoningen en 14 woningwetwoningen in aanbouw. Deze premiewoningen worden gebouwd in de Jan Jannenstraat, gelegen in 't uitbrei dingsplan "Sprang"; het betreft hier 13 wo ningen en 12 premiewoningen in de Pres. Kennedystraat in het uitbreidingsplan "Nieuwevaart". Acht van de 14 woningwetwoningen worden gerealiseerd in de Burg. Smitstr. en 6 aan de President Kennedystraat. De voor deze bouw benodigde gronden werden nog niet aan de Woningbouwstich- ting verkocht in afwachting van de hercal culatie van de grondprijzen in de "oude" uitbreidingsplannen. Nu echter de raad de grondprijs voor alle in deze uitbreidingsplannen gelegen nog niet verkochte gronden heeft gesteld op f 12.50 per m2, kan tot verkoop van de bouwter reinen worden overgegaan. Ook voor de bouw van de 20 woningwet woningen van het contingent 1964, die eveneens door de Woningstichting in de Oranjestraat en de Hendrikstraat in het uit breidingsplan "Vrijhoeve" zullen worden gebouwd, moet nog grond verkocht worden. Het college van B. en W. deelt de ge meenteraad vervolgens mee dat een spoe dige uitvoering van het uitbreidingsplan "Vrijhoeve", gelegen tussen de Loonsestraat en 'het Trampad, dringend noodzakelijk is, omdat nog slechts een geringe oppervlakte aan bouwgrond beschikbaar is. Het college heeft een bestek met begro ting laten opstellen voor de in dit plan ge projecteerde plantsoenen. Tot slot heeft 'het college bij de PNEM te 's-Hertogen'bosch verzocht een plan met begroting te doen toekomen voor de aan leg van openbare verlichting. De totale kos ten van de aanleg van wegen, rioleringen, plantsoenen en openbare verlichting worden geschat op f 601.380. In het kader van het uitbreidingsplan "Vrijhoeve" moet tijdens de raadsvergade ring vanavond een voorlopig plan worden vastgesteld tot onteigening van gronden ge legen in dit uitbreidingsplan. De overgrote meerderheid van de Katholieke Unie heeft gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering, waarbij de leden een agenda van maar liefst 37 punten kregen, te verwerken, uitgesproken tegen een voorgestelde huurverhoging van de gasmeters. Om de loonkostenstijging van het elektriciteits-, water en gasbedrijf, een bedrag uitmakende van 23.690.- toch ongeveer voor de helft op van de gasmeterhuur op zijn plaats. „Wij moeten de zaken reëel bezien en dan is er aan een verhoging niet te ontkomen." Het voorstel dat in stemming ge bracht werd, werd ondersteund door te vangen, had het college van B. en W. gedacht aan een verhoging 1 de wethouders van Heeswijk, van van de huur van gasmeters, welke verhoging, aldus het college, ook om andere redenen nodig zou worden. Gelet op de gestegen prijzen van de gasmeters, de gestegen ijkkosten en de verhoogde materiaal kosten, was het volgens het college niet meer mogelijk de gasmeter huur, zoals deze is opgenomen in ds tariefsverordening, te handhaven. In dit verband merkte het college nog op, dat de huidige tarieven da teren van 1934. De verhoging van de gasmeterhuur, die met 8 tegen 6 stemmen werd aangenomen, houdt in, dat de tarieven zodanig zul len worden gewijzigd dat de huur van de gasmeters, ingaande met de verbruiksmaand april 1964 voortaan als volgt zullen bedragen: tot en met 2 m3/h 0.50 per maand, meer dan 2 t.m. 4 m3/h 0.60 per maand, meer dan 4 t.m. 8 m3/h 0.75 per maand en meer dan 8 t.m. 16 m3/h 2.- per maand. Voor grotere meters zal de huur door de di- rektie worden bepaald. De voorgestelde tariefsverhoging zal 11.700 meer opbrengst ople veren. Zoals ook in het pre-advies van het college naar voren werd ge bracht, achtten B. en W. het voor alsnog niet gewenst, de elektrici teitstarieven te verhogen voorname lijk gelet op het feit, dat ook de ta rieven van de N.V. PNEM voorlo pig niet zullen worden verhoogd. Ook voor wat het waterbedrijf be treft meende het college dat het minder voor de hand liggend zou zijn, op het ogenblik een tariefs verhoging door te voeren. Het col lege heeft zich hierbij laten leiden door het feit, dat de gemeente over enige tijd toch gedwongen zal zijn de watertarieven in nadere over weging te nemen. Dit mede gelet op de gedane en nog te doene be langrijke investeringen. Wat betreft het gasbedrijf was het college van oordeel dat het met het oog op de ontwikkelingen op het terrein van de aardgasvoorziening, nu niet op portuun zou zijn, de gastarieven als zodanig te verhogen. „Het is voor ons bijzonder moei lijk om tussentijdse verhogingen toe te staan", zo opende de fractielei der van de Katholieke Unie, de heer P. van Engelen, de discussie. Hij achtte het beter over dergelijke aangelegenheden te spreken tijdens de begrotingsbehandelingen. De heer van Engelen zei verder dat in de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken, daterende van 15 januari nergens wordt gespro ken over de verplichting tot verho ging van tarieven. In deze circulai re wordt namelijk gesteld, dat voor de gemeentebesturen de mogelijk heid wordt geschapen de gas-, wa ter- en elektriciteitstarieven te ver hogen met de helft der kosten, ver bonden aan de loonkostenstijging, een en ander indien de tariefver hoging wordt doorgevoerd voor 1 april. De fractieleider van de Katholie ke Unie bracht naar voren, dat ook t.a.v. de tariefsverhoging op zich, de meerderheid van zijn fractie te gen zou stemmen. „De nodige gel den kunnen het beste worden ge haald uit de winsten die de bedrij ven ieder jaar weer maken. Wij zijn de mening toegedaan dat deze verhoging niet noodzakelijk is en zelfs niet nuttig". De heer van En gelen betoogde voorts dat de winst bij de bedrijven over het jaar 1963 was geschat op 73.000.-. Aan het eind van zijn betoog her haalde hij nogmaals, dat de meer derheid van de Kath. Unie het be ter achtte de verhoging van de gas meterhuur te laten schieten. Voorzitter Teijssen bestreed de mening van de fractieleider van de Kath. Unie, dat voorstellen betrek king hebbende op tariefsverhogin gen tijdens de begrotingsbehande lingen ter tafel moeten komen. „Vaak verplichten de omstandig heden er ons toe, dat tussentijdse verhogingen worden voorgesteld." Hij betoogde verder, dat de be drijfswinsten gezien dienden te worden in het kader van de finan ciële structuur van de gemeente. „De saldi van de bedrijven vormen slechts een bestanddeel van de ge hele financiële basis waarop het totale gemeentelijk beleid is ge grondvest." Burgemeester Teijssen verklaar de, dat de Centrale Administratie had berekend dat de loonsverhoging bij de gemeentebedrijven de ge meente per jaar op miljoen kwam te staan. De heer v. d. Hoven, wethouder van gemeentebedrijven vulde da verdediging van de voorzitter aan door te stellen, dat de bedrijven al voor een belangrijk deel de loons verhoging voor haar rekening nam. Hij zei verder, dat de Staatsmijnen bij schrijven van 4 maart 1964 had den meegedeeld, dat de kolen mid- denprijs een niet onbelangrijke stij ging had ondergaan. Dit houdt o.m. in dat het gasbedrijf bij de inkoop met een vermeerdering van 11.440 zit te kijken. De opbrengst van de voorgestelde tariefsverhoging tot 'n bedrag van ongeveer 11.700.- zal dus al voor een groot deel door de ze verhoging worden opgesou peerd. In tweede termijn betoogde de heer van Engelen, dat de loonsver hogingen toch al voor een groot deel werden opgesoupeerd door de verschillende prijsstijgingen. Hij zei het onjuist te vinden, dat ook de gemeente hier aan zou meewerken. Vervolgens stelde hij dat de ge meente Waalwijk met betrekking gelijkging met andere gemeenten bepaald niet gunstig uitd e bus zou paald niet gunstig uit de bus zou komen. Dit werd bestreden door wethouder v. d. Hoven, die stelde, dat in vergelijking met andere ge meenten Waalwijk in bepaalde klassen met de tarieven beslist la ger lag. De heer v. d. Hoven be toogde verder dat de opzienbarende groei van de gemeente Waalwijk enorm veel kosten met zich bracht in verband met de nodige investe ringen „Waalwijk barst uit zijn colbert en nu moeten er nieuwe knopen aangezet worden", zo be toogde hij. De heer van Seters (Werknemers partij) meende dat in het verleden de werkelijkheid niet is benaderd. „Het is niet mogelijk de verhoging achterwege te laten." Hij noemde, hoe vervelend ook, de verhoging Laack, van de Hoven en de raads leden Duijvelaar, van Seters (bei de werknemers), Kemperman (P.v d.A.), Meijs (K.U.) en Brouwer (Eenmanspartij). Tegen stemden van Engelen, van Heesbeen, van Loon, van Eijl, v. d. Broek (K.U.) Wan Mosselveld (werknemers). Het voorstel werd dus met 8 te gen 6 stemmen aangenomen. en het wordt besteld. Slijterij - Wijnhandel DE LANGSTRAAT Grotestraat 200 - Waalwijk De Wijnhandel met uitsluitend kwaliteitsdranken De Nederlandse officier, de kolo nel der Mariniers A. van Velsen, die van 1941 tot het einde van de vangenen heeft gedood door hen gezet en vertelde, dat Hofmann ge- oorlog in Auschwitz gevangen heeft neer te schieten, af te ranselen en zelfs lege bierflessen naar het hoofd te gooien. Plotseling sprong Hof mann op, schreeuwend; „Dat is niet waar Van Velsen". Kolonel Van Velsen wendde zich langzaam naar Hofmann en zei op afgebeten toon in het Duits: „Als je tegen mij spreekt, Hofmann, noem je mij Herr Oberst",. Hofmann sprong, terwijl hij hevig kleurde, onmiddellijk in de houding en antwoordde: „jawohl, Herr Oberst". Kolonel van Velsen vertelde ook, hoe de thans in Zuid-Amerika ver blijvende kamparts Mengle per soonlijk 32 zigeuner tweelingen een voor een met zijn pistool in de nek heeft geschoten. Mengle had de tweelingen gebruikt voor experi menten, waarbij hij probeerde de kleur van de ogen te veranderen. De kolonel vertelde, dat hij en en kele andere gevangen vergeefs ge probeerd hebben 'n opstand onder de gevangen te organiseren. „Wij hadden zelfs wapens en wij hebben onze Joodse kameraden maanden lang bewerkt en geprobeerd hen er van te overtuigen dat, omdat wij toch moesten sterven, wij het net zo goed vechtend tegen de SS kon den doen. De meesten bleven apa- tisch en gingen haast zonder verzet hun dood tegemoet, terwijl de zigeu ners, zelfs de kinderen, vochten met alles wat zij te pakken konden krij gen". Hoe verschrikkelijk het schrik bewind der SS-ers was bleek uit de veklaring van Kolonel van Velsen, dat er in één nacht 1184 doden vielen. Onze ringen dragen moderne van STASSAR STATIONSSTRAAT, WAALWIJK Zowel het raadslid van Engelen als van Eijl, beiden van de Kath. Unie hebben zich uitgesproken tegen het voorstel van B. en W„ inza ke de reconstructie van de Antoniuötraat. Het gold hier niet zozeer de reconstructie van genoemde straat in zijn geheel, dan wel enkele details waartegen beide heren bezwaren had den. Zowel de heer van Engelen als de heer van Eijl waren de mening j toegedaan, dat het karakter van de Antoniusstraat als woonstraat be houden diende te blijven. In dit verband spraken zij zich uit, voor j meer groen-aanplant en kleinere parkeerhavens. Het voorstel tot re constructie van de Antoniusstraat werd evenwel aangenomen, met dien i verstande dat de heren van Engelen en van Eijl aangemerkt wilden worden tegen gestemd te hebben. De heer van Eijl zei wel voor par keerhavens te voelen, maar hij zag het als een onoverkomelijk bezwaar, dat de Antoniusstraat het karakter van woonstraat werd ont nomen. 't Weghalen van de bomen in de Stationsstraat noemde hij aan vaardbaar, omdat de winkeliers in deze straat hiervan overlast had den. „Is het niet mogelijk", zo stel de de heer van Eijl het college de vraag," de parkeerhavens in de An toniusstraat iets kleiner te houden en wat meer jonge bomen aan te planten?" Hij zei de mening te zijn toiegedaan dat de parkeerintensi- teit, zeker in 't gedeelte voorbij de oude Antoniuskerk richting Kloos- terweg minimaal was. „De Anto niusstraat heeft bijna geen winkels, zodat er ook niet zo'n behoefte aan parkeren bestaat." Hij meende dat later, wanneer dat nodig zou blij ken de bomen nog vlug genoeg ge- rooid zouden zijn. In antwoord op I de heer van Eijl bracht wethouder j van Heeswijk naar voren, dat het gemeentebestuur de keuze had tus sen de bomen en de parkeerhavens. Ir. de Ruyter, die als deskundige advies had uitgebracht, had deze wijze van beplanting geadviseerd. Wethouder van Heeswijk wees er op, dat de Antoniusstraat in zekere mate gezien diende te worden als een overgang van de min of meer aan beplanting arme Stationsstraat naar de rijk beplante Kloosterweg. „Het esthetische moet nu eenmaal wijken voor het praktische", zo be toogde hii. Tot slot wees wethouder van Heeswijk erop, dat men in de toekomst diende te zien. „De ervaring heeft bewezen", zo vulde voorzitter Teijssen wethou der van Heeswijk aan, „dat naar gelang er meer parkeer mogelijk heid is, er ook meer gebruik van zal worden gemaakt." De heer Brouwer (Eenmanspart.) noemde het voorstel van het colle ge een goede keuze. „Uit architec tonisch standpunt bezien is het vol komen juist", zo betoogde hij. tuatie in de bestaande urinoirs. Wethouder van Heeswijk zei aan de gemaakte opmerkingen aandacht te zullen schenken. Voor de inrichting van een speel terrein in Waalwijk Zuid in de on middellijke omgeving van de St. Michaël-ulo en de St. Aloysius- school voteerde de raad een krediet van 12.000.-. Voor de aanleg van een groenvoorziening rondom dit scholencomplex werd een bedrag van 20.750.- beschikbaar gesteld, i Een krediet van 11.645.- werd ge voteerd voor de eerste inrichting van de kleuterschool „Zanddonk". Goedgekeurd werden de voorschot ten kosten bijzonder onderwijs, en de vergoeding vakleerkrachten. 14.414.- werd verleend voor nieuw meubilair t.b.v. de St. Cle- mensschool, terwijl voor het slopen en vervangen van de bestaande rij wielstalling bij de St. Michaël-uio I een bedrag van 14.000 op tafel kwam. Voor de kosten van afbouw van de school voor b.l.o. aan de Taxan- driaweg moest een krediet van 8.468,47 beschikbaar worden ge steld, terwijl voor de vergroting van de bergruimte van de gemeen telijke gymnastiekzaal in de Mr. van Coothstraat een krediet van 4.500 nodig was. Een aanvullend krediet t.b.v. de bouw van een in dustriehal voor de firma Van Bel eiste een bedrag van 30.200.-. Bij het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de r.k parochie H. Bernadette inzake de oprichting van een noodkerkge bouw, dat straks tevens geschikt ge maakt kan worden tot sporthal en gymnastieklokaal, merkte voorzit ter Teijssen op bijzonder verheugd te zijn met deze mogelijkheid om binnen enkele jaren te komen tot een gemeentelijke sporthal. De noodkerk kan straks gebruikt worden, niet alleen voor sporthal en gymnastieklokaal, maar tevens voor verschillende andere doelein den. De noodkerk zal uit hetzelfde materiaal worden opgetrokken als de huizen in het uitbreidingsplan Laageinde, zodat 'n architectonisch geheel zal worden verkregen. De noodkerk krijgt een zoge naamd „zaagtanddak", hetgeen be tekent, dat het dak binnen zal wor den voorzien van akoestische pla ten. Verwacht mag worden, dat daar het hier de bouw van een noodkerk be treft, de rijksgoedkeuring spoedig af zal komen. Volgens een mede deling van pastoor Oomens aan het gemeentebestuur, zal de parochie van de H. Bernadette binnen nu en 3 jaar de beschikking hebben over 'n definitieve kerk, zodat dan de noodkerk voor de ombouw tot sporthal vrijkomt. Voor de aanschaf van elektrici teitsmeters was een bedrag nodig van 33.000.-. voor de aankoop en plaatsing van hoogspanningsinstal laties een bedrag van 187.400.-. Voor de uitbreiding en reconstruc tie van het hoogspanningsnet le Zeine Oost, Burg. Smeelelaan en Bloemenoord moest een bedrag van 179.390 op tafel komen. Voor de montage en aankoop van een hoog- spannings- en laagspanningsinstal latie voor het centrum 95.100.-. Vervolgens keurde de raad en kele onteigeningen goed en besloot zij tot aan- en verkoop van ver schillende percelen grond. De ver koop van niet-woningwetwoningen (19 in getal) bracht geen enkele moeilijkheid met zich mee. De heer van Engelen zei liever gezien te hebben dat de reconstruc tie bekeken was, door de bril van de bewoners van de Antoniusstraat. Hij klaagde vervolgens over het feit, dat in de gemeente weinig aan dacht werd geschonken aan de groenpartijen. „Juist de Antonius straat moet zijn woonkarakter blij ven behouden", zo meende hij. Hij zei zich niet met het voorstel te kunnen verenigen, wanneer het aantal te planten bomen niet zou worden verhoogd. Op het ogenblik staan er in de Antoniusstraat 68 bomen. Deze zul len worden uitgegraven (dus niet gerooid) en worden vervangen door 37 jonge bomen. De rijbaan krijgt een breedte van 6.60 meter, terwijl de trottoirs mede door de aange brachte parkeerhavens smaller zul len worden. De heer van Seters (werknemers partij) verklaarde „geen bomen- rooier te willen zijn". Hij zei ech ter de overtuiging te zijn toege daan, dat de reconstructie van de Antoniusstraat diende te worden bekeken in het kader van het steeds toenemende verkeer. Hij verklaarde de verkeerssituatie in de Antoniusstraat de laatste dagen goed bekeken te hebben, waarbij het hem was opgevallen dat het verkeer op bepaalde tijden hopeloos vast raakte. Hij drukte de raadsle den, die er zich niet mee accoord konden verklaren op het hart, in de toekomst te willen zien. „Een verbreding van de Antoniusstraat is hard nodig", zo besloot hij. Ook de heer Kemperman (P.v. d.A). zei meermalen geconfron teerd te zijn met de gevaarlijke si tuatie in de Antoniustraat. „Door dat op verschillende plaatsen auto's geparkeerd staan moeten wielrij ders om deze wagens heen rijden", zo betoogde hij. Raadslid Meijs (K-U.) pleitte voor de reconstructie zoals deze in het pre-advies was aangegeven. Door de raad werd vervolgens woning 101 aan de Grotestraat on bewoonbaar verklaard, waarbij de ontruimingstermijn werd gesteld op 6 maanden. Het voorstel tot de straatnaamgeving in 't uitbreidings plan Meerdijk werd zonder enige opmerking goedgekeurd. Voorzitter Teijssen zij nog grote waardering te hebben voor het werk van de straat namen-commissie. De heer Brou wer dankte voor de prettige samen werking. Ten aanzien van de plaatsing van de urinoirs stelde de heer Brouwer voor het urinoir aan de Pastoor Kuijperstraat iets meer te ver plaatsen in de richting van de nieuwe Antoniuskerk. De heer van Engelen wees op de hoogst onhoudbare onhygiënische si- RKCSt. Michielsgestel Na de mooie 30 overwinning die de RKC-ers bij Sarto behaalden en een week gedwongen rust tre den de geelblauwen a.s. zondag thuis aan tegen St. Michielsgestel. In de uitwedstrijd werd het een grote overwinning voor de Waal wij kers. Doch St. Michielsgestel is zich nadien flink gaan herstellen en het was tot nu toe de enige ploeg die Best Vooruit op eigen ter rein wist te verslaan. De RKC-ers zijn dus gewaarschuwd. Daarbij komt nog dat de jongens uit Gestel op revanche gebrand zullen zijn om zich zodoende verder van de onderste regionen te verwijderen en zich geheel veilig te stellen. Voor RKC is er echter alles aange legen om de puntjes thuis te hou den en zo haar mooie positie in de kopgroep te handhaven en als het kan nog te verstevigen. Al met al dus voldoende redenen om zondag a.s. aan de Akkerlaan een spannen- I de strijd te verwachten. Talrijke J voetballiefhebbers zullen van dit I ongetwijfeld spannende duel, dat 1 om half drie begint en geleid wordt door de heer Huynink uit Oss, ge tuige willen zijn. Voor de overige elftallen zijn geen wedstrijden vastgesteld. Concordia SVD—WSC Komende zondag staan de oran je-zwarten tegenover een bijzonder lastige tegenstander nu het sterke Concordia SVD in eigen huis par tij gegeven zal moeten worden. De Bosschenaren, die onlangs van hun sterke leiderspositie in de vorm van de tweede plaats werden verdrongen naar de derde trede van boven, hebben echter een té grote achterstand op de leiders Vlijmense Boys om nog tot directe kansheb bers gerekend te mogen worden. De thuiswedstrijd tegen Concordia wisf WSC op fortuinlijke en beslist onverdiende wijze met 10 te win nen en de Bosschenaren zullen zich op hun misstap van toen wel wil len revancheren. WSC, dat een aan tal plaatsen lager geklasseerd staat heeft echter slechts twee winstpun ten minder dan Concordia, en de oranje-zwarten kunnen dan ook bij een overwinning een belangrijke klim op de ranglijst tegemoet zien. Om van Concordia in eigen huis te winnen is echter een opgave, die gemakkelijker lijkt dan ze in wer kelijkheid is, want deze tegenstan der, die al jarenlang een toonaan gevende ploeg uit de derde klasse is, speelt vaak zeer goed voetbal. Indien de WSC-ers hun produktivi- teit van de laatste wedstrijd, toen de voorhoede 5 doelpunten fabri ceerde, wederom zullen kunnen toe passen ligt een succes voor WSC toch wel binnen bereik. Scheidsrechter A. M. Huybregts zal deze wedstrijd gaan leiden. Het 2e elftal, dat volledig van ■Slag is en een benarde positie op de ranglijst inneemt, zal beter voor de dag moeten komen om aan de gradatie te ontsnappen. Mogelijk zal de wedstrijd WSC 2Baronie 3 van komende zondag, die om half drie aanvangt, een ommekeer te weegbrengen in de slechte gang van zaken. Het 3e elftal, dat komende zon dag om 12 uur tegen Right Oh 2 in Geertruidenberg speelt kan bij een gelijkspel reeds kampioen zijn. Wij houden het op een overwinning en rekenen erop komende zondag een kampioen te kunnen verwelkomen. Het 5e elftal tenslotte, speelt om 12 uur tegen Veerse Boys 5 te Raamsdonksveer en dit elftal zal goed voor de dag moeten komen om de Boys in bedwang te houden. RWBBaardwijk Maandag a.s., 2e Paasdag, wordt op het sportpark Elzenhoven de derby RWBBaardwijk gespeeld. Wanneer wij de ranglijst bekij ken dan zien wij dat zowel Besoij- en als Baardwijk hierop, met een zelfde doelgemiddelde, een tweede plaats innemen, doch voor RWB is dit een heel wat minder prettige omstandigheid, omdat het hier gaat om de op één na onderste plaats. Door de versterkte degradatie is 't thans harde noodzaak voor Besoijen dat er in de nog resterende 6 wed strijden minstens 5 winstpunten be haald worden, wil men kans maken de degradatie te ontlopen. Baardwijk daarentegen staat na opmerkelijke successen op de op één na bovenste plaats, doch de voorsprong van Vlijmense Boys is dermate groot dat er slechts voor Baardwiik een minieme kampioens kans op papier bestaat. Toch zullen de bezoekers hun mooie 2e plaats tegen iedere tegenstander verdedi gen, dus staat de RWB-ers maan dag een uiterst zware taak te wach ten. Zeker waar het hier een plaat selijke wedstrijd betreft is omtrent de uitslag niets met zekerheid te voorspellen. Besoijen zal het zeker technisch beter spelende Baardwijk slechts volwaardig partij gevenals er 90 minuten lang snel en met vol ledige overgave wordt gespeeld. In de uitwedstrijd werd het een ver diende 20 overwinning voor de Baardwijkers. Maandag a.s. zal om kwart over 4 bekend zijn of RWB de zo broodnodige punten zal heb ben behaald of verspeeld. De 90 mi nuten die hieraan voorafgaan zul len meer dan voldoende spannend zijn om 2e Paasdag vele voetbal liefhebbers naar Elzenhoven te lok ken. Wij spreken de hoop uit dat ondanks de benarde positie waarin RWB verkeert het sterkste elftal de overwinning mag behalen. De wedstrijd, die om half drie be gint, wordt geleid door de heer Beekes. RWB 2 gaat naar Oss om daar te proberen van TOP 2 te winnen. JWaneer dit zou lukken jongens, dan is de veilige haven bereikt. Met dit Vooruitzicht vertrouwen wij erop 'dat minstens een gelijkspel wordt behaald. Aanvang half drie. Verder speelt 2e Paasdag: DESK 5—RWB 5 12 uur RWB 6—Be Ready 3 12 uur Veel succes, jongens!

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 14