wAAlwijkse en lAncjstRAAtse couratu kaatsheuvel WASPIK Uit do Langstraat Sprang-Capeile Pater Jan van Broekhoven droeg zijn eerste H. Mis op Gouden bruiloft te Sprang Sprsssig Capelle Drunen Borduren Pliseren Stofknopen Stofceintuurs Knoopsgaten Stoppen Verkorten van rokken en mantels WSSÊÊÊËÊ Haarsteeg Damesmode Tilburg Vlijmen Nieuwkuijk Neusden DINSDAG 31 MAART 1964 86e JAARGANG No. 25 De ïcho van het Zui6en Uitgever itfaalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieien Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. mnd. (1.00-j- 5 ct. inc.k.) J5 p. kwrt. (3.00 -f 10 ct. inc.k.) j 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO I !>-/-»■»-» nnn 111 C ml."" L Het gure voorjaarsweer op eerste Paasdag heeft geen afbreuk kunnen doen aan het priesterfeest, dat op deze dag in de parochie St. Jan te Kaatsheuvel heeft plaats gehad. Een van haar parochianen, pater Jan v. Broekhoven, droeg er namelijk zijn eerste H. Mis op en dit blijft altijd een grote belevenis met een aparte sfeer. Om goed negen uur was t buurt- comité reeds druk bezig bij de ver sierde ouderlijke woning van de neomist, Prins Mauritsplein 1, met de voorbereidselen voor de feeste lijke stoet, die zich om half tien in beweging zette. Voorop de harmo nie en drumband Apollo, onder lei ding van directeur P. v. Dijk, daar achter een schare bruidjes met buurtcomité en tenslotte de geluk kige jonge priester te midden van zijn ouders en gevolgd door familie leden. Aan de ingang van de kerk werd pater v. Broekhoven door priesters en acolieten afgehaald en terwijl het parochieel gemengd zangkoor onder leiding van de heer J. Tuerlings een jubelzang Exul- tate van Viadana inzette, schreed de stoet langs een haag belangstel lenden door het-rijkelijk met bloe men versierde kerkgebouw naar vo ren. Aan het altaar werd de neo mist geassisteerd door pater Vonk als diaken, Rini v. Oord uit Kaats heuvel die dit jaar een wijding hoopt te ontvangen als subdiaken, terwijl pastoor v. d. Spijker als presbyter-assistent fungeerde. De plechtigheid kreeg extra reliëf door de wijze waarop het gemengd koor, met aan 't orgel Jos. v. Amelsvoort, de Messa Brevis in D dur van W. A. Mozart vertolkte, gevolgd tijdens de Communio door het altijd ontroe rende Ave Verum van Mozart, ter wijl de plechtigheid werd besloten met het machtige Halleluja van Handel. Pater Vonk, met wie de jonge priester over enkele maanden naar de Congo hoopt te vertrekken, schilderde in een gloedvolle toe spraak de betekenis van het pries terschap. Na afloop begeleidde Apollo de stoet weer naar de ouderlijke wo ning. Hier werd pater v. Broekho ven toegesproken door de voorzitter van 't feestcomité, de heer A. Snoe ren, die de blijdschap van de buurt vertolkte over deze nieuwe priester. Hij feliciteerde de neomist en zijn ouders met deze mooie dag, met z'n belangrijke stap naar de missie in Congo en hoopte dat Gods zegen bij voortduring op zijn werk daar zou mogen rusten. Namens de buurtbe woners offreerde hij pater v. Broek hoven enkele practische cadeaus, zoals een ciborie, een bandrecorder met de nodige bandjes, een gereed- schapkist en een vulpen. Pater v. Broekhoven gaf de verzekering dat LOODS MET HOOI EN STRO UITGEBRAND Aan de Dreefseweg te Kaatsheu vel is vrijdagmiddag 'n open loods, gevuld met stro en hooi, een prooi der vlammen geworden. De brand in de betreffende loods van de land bouwer P. de Kok, is om ongeveer 2 uur door tot nog toe onbekende oorzaak ontstaan. Voordat de brand weer, onder leiding van comman dant A. Dekkers, op de plaats van de brand verscheen en in staat was het vuur doeltreffend aan te pak ken, had dit zich reeds door de ge hele loods verspreid. Aan redden van de schuur viel niet meer te den ken. Behalve de voorraad stro en hooi ging ook een landbouwwa- gen verloren. Een gelukkige om standigheid voor de betreffende ei genaar was, dat de windinrichting gunstig stond ten opzichte van de vlak bij de loods staande met riet bedekte schuur en het woonhuis. Met een enkele waterstraal hield men deze onder controle. PAASVACANTIE-VOETBAL- TOURNOOI Voor de schooljeugd wordt tij dens de Paasvacantie een school- voetbaltournooi georganiseerd, dat gehouden zal worden on de terrei nen van het Natuurpark De Efte- ling. Voor ieder elftal is een mooie prijs beschikbaar gesteld. De deelnemende ploegen zijn in gedeeld in een A-afdeling en een B-afdeling, terwijl deze laatste weer onderverdeeld is in een A-poule en B-poule. In de A-afdeling komen uit: Berk dijk, St. Bernardusschool, St. Jans- school, Mulo 1 en Mulo 2, terwijl de A-poule van de B-^fdeling wordt gevormd door de Christelijke school van de Loonsedijk, St. Bernardus school, St. Jansschool en St. Joa- chimsmoer, en de B-poule door de Openbare school van de Loonsedijk, Berkdijk, Loon op Zand en St. Jan. De nummers vier, drie, twee en één van beide poules komen tegen el kaar uit in de finale. De wedstrijden beginnen woens dagmorgen 1 april en vrijdagmor gen 3 april om negen uur en 's mid dags om twee uur. tleze geschenken een uitstekend mid del waren om hem altijd aan de buurtbewoners te helpen herinne- -en. Hij dankte allen die hieraan hadden bijgedragen en gaf de aan wezigen tenslotte z'n priesterlijke zegen. Van de receptie, die 's middags plaats had, werd een druk gebruik gemaakt. Tijdens het daarop vol gend Lof, dankte de neomist allen die deze dag voor hem tot een on vergetelijke hadden gemaakt en vroeg hij aller gebed voor z'n moei lijk werk in de missie. DE BEATLES IN KAATSHEUVEL Bovenstaande opzienbarende me dedeling lazen wij vorige week in het Levensschool-kontakt van de Levensschool te Kaatsheuvel. Wij weten dat de leiders van deze Levensschool al heel wat grootse en soms gedurfde evenementen voor hun jeugdige leerlingen hebben ge organiseerd, maar wat deze laatsten en ook de oud-deelnemers thans te wachten staat, slaat alle records. En dat is dan ditmaal niet te dan ken aan de leiders, maar aan enke le ondernemenslustige oud-deelne mers. In het blad staat o.a.: „Ook voor de leiders van de Le vensschool was dit bericht een vol komen verrassing. Hoe komt dat allemaal? Een comité van oud-deel nemers van de Levensschool bereidt een bescheiding viering van ons 10- jarig bestaan voor. En het zijn deze jongens die op het idee kwamen de Beatles uit te nodigen voor onze Le vensschool op te treden. Niemand had gedacht dat het lukken zou, en ziedaar: dezer dagen kwam van hun impressario, Mr. Knodge Check, 't bericht dat de Beatles bereid zijn een show te geven in de Levens school en wel op WOENSDAG NA PASEN. Deze show is alleen toe gankelijk voor de deelnemers van de Levensschool en de oud-deelne mers die in 1963 de Levensschool verlaten hebben. Zij zullen ons niet kwalijk nemen dat wij voor deze gelegenheid EEN GULDEN entree vragen: voor een dergelijke unieke gebeurtenis zou je graag een tientje over hebben. Wij mogen hier niet publiceren in welke plaatsen in Ne derland zij nog meer gaan optreden, omdat men dan een voortijdige be storming van de kassa's vreest. Natuurlijk heeft de leiding van de Levensschool de nodige voor zorgsmaatregelen genomen, want 't zal ongetwijfeld storm lopen in de Mgr. Völkerstraat bij de toegang tot de school. Het is dan ook twijfel achtig of er nog plaatsen beschik baar zullen zijn voor niet-deelne- mers aan de Levensschool, hoewel, je kunt nooit weten. Zij, die daar omtrent meer zekerheid willen heb ben, kunnen op de bewuste dag al tijd nog informeren bij de school. Om acht uur beginnen de Beatles met hun show, waarin zij o.a. zullen zingen en spelen: „Love, oh love, love, love"; „Tippy, tippy, tip"; „Aye, aye, aye"; „Oh, oh, aye, aye, I live in love"; „Kiss, my dear, I love" en „My hair is in my eyes". Het meest pakkende is natuurlijk dat deze nummers in verschillende lichaamshoudingen zullen worden vertolkt, zoals staande, op de knie- en, plat op de buik, rollende over de vloer, enz. We zijn benieuwd of de Levensschool donderdagmorgen nog op z'n plaats staat. BEGRAFENIS WITLEN DE HEER C. NIEUWENHUIZEN Onder grote belangstelling had donder dagmiddag j.I. op de Algemene Begraaf plaats de teraardebestelling plaats van wij len de heer C. Nieuwenhuizen, die in de nacht van zaterdag op zondag, vorige week, plotseling overleed. De lijkbaar werd ten grave gedragen door mede-ambtsdragers der Ned. Herv. Kerk. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heer W. H. Spuijbroek, namens de Herv. Mannenvereniging „Trof fel en Zwaard", waarvan de overledene ja renlang voorzitter was, en die in hem een trouw lid verloor. Ds. P. J. Bos sprak woorden van dank en medeleven namens de kerkeraad, waar van de heer Nieuwenhuizen vele jaren deel uit maakte en kon vervolgens tot de fa milie woorden van .troost richten met psalm 27. Nadat de oudste zoon van de overledene namens moeder en kinderen had bedankt voor het medeleven en de betoonde belang stelling werd de plechtigheid besloten met het zingen van Psalm 27 7, waarna men onder de indruk van dit droeve verscheiden de begraafplaats verliet. MOTORCLUB „MARIJKE" Hoewel het Paasweer niet erg aanlokke lijk was om er eens op uit te trekken heeft de motorclub Marijke van dit minder goede weer weinig of geen last gehad. Want aan de door haar georganiseerde oriëntatierit namen niet minder dan 95 equipes deel. En niet dat de deelnemers uit Capelle en om geving kwamen. Want er waren deelnemers bij uit Haarlem, Amstelveen, Waddinxveen en talrijke andere plaatsen ver van Capelle af gelegen. Hieruit blijkt wel, dat de oriën- teringsritten uitgeschreven door Marijke goede bekendheid genieten. Deze rit, uitge zet door mej. Oerlemans en de heren Stam en van Beek, zat, zoals men dat gewend is, vol kleine kneepjes, waarin menig auto rijder ingelopen is. Doch wat voor de motor club grote voldoening mag schenken, is wel het feit, dat eenieder vol lof was over de uitgezette rit. Wat ook weer opviel was dat de vele prijzen zeer waardevol waren. En ook dit onderdeel van een rit wordt door 1 eenieder zeer op prijs gesteld. De motor club Marijke kan terugzien op een zeer ge- I slaagde rit. De uitslag was als volgt: I F v d Meeren, Eindhoven, 19 strafp.; 2 P Schoenmakers, Kaatsheuvel, 21 strafp.; 3 C v d Ven, Loon op Zand, 29 strafp.; 4 A v Oversteeg, Capelle, 51 strafp.; 5 H Trom melen, Dengen, 60 strafp.; 6 Th v d Putten, Haarlem, 73 strafp.; 7 F v Wijngaard, Am stelveen, 74 strafp.; 8 M Storchart, Haar lem, 81 strafp.; 9 G v d Aa, Elshout, 94 strafp.; 10 L Dekkers, 105 strafp. Etten; II W Musters, Kaatsheuvel, 107 strafp.; 12 J Hoeks, Valkenswaard, 107 strafp.; 13 Boerman, Waddinxveen, 108 strafp.; 14 M v Zuijlen, Haastrecht, 108 strafp.; 15 G Ge- rolt, Amstelveen, 112 strap.; 16 P Zoon- tjens, Tilburg, 118 strafp.; 17 J v d Linden, Papendrecht, 131 strafp.; 18 A Peeters, Etten, 149 strafp.; 19 Schouten, Waalwijk, 155 strafp.; 20 M v Moorsel, Erp, 158 strp. Bij de afd. brommers was de uitslag: 1 Th Vos, Capelle, 115 en 2 H Boers, Rijen 286 strafp. MAANDVERGADERING In café De Witte Brug, houdt de P.V. De Luchtvaart a.s. zaterdag om 8 uur haar maandvergadering. Trouwe opkomst van de leden is gewenst. OEFENVLUCHT De P.V. De Luchtvaart alhier, houdt a.s. zaterdag en zondag een oefenvlucht vanuit resp. Breda en Wernhout. Inkorven a.s. za terdagmorgen en zondagmorgen resp. tus sen 9 en 10 uur. ONVOORZICHTIGHEID MET VUUR Het 12-jarig zoontje van de heer P. S., alhier, had jl. zaterdagmiddag de onvoor zichtigheid om met vuur te komen bij een bus waarin klaarblijkelijk lijm en aoheton had gezeten met gevolg, dat plotseling een grote steekvlam uit de bus kwam wat tot ge volg had, dat zijn gehele gezicht verbrandde evenals een deel van zijn kleren. Dr. Ger- lach verleende de eerste geneeskundige hulp. TONEELGROEP ONA GEEFT VRIJDAG HAAR VOORJAARSUITVOERING A.s. vrijdag 3 april zal de toneel groep O.N.A. in de grote zaal van de Hoge Braken een toneeluitvoe ring geven.' Dit keer komt O.N.A. met een blijspel en een dat er zijn mag. „Stuur me geen bloemen" is een zeer geestig en komisch toneelspel dat zeer zeker allen die deze avond de Hoge Braken komen bezoeken een aangename en gezellige avond zal bezorgen. Het spel wordt opge voerd onder regie van Ton Noyon. „Stuur me geen bloemen" is het verhaal van George Kimhall die uit een telefoon gesprek dat zijn huisarts voert met een hartspecia list over een patiënt opmaakt dat hij nog maar enkele weken te le ven heeft. George gaat nu snel en voorvarend alles regelen. Hij zoekt een goed plekje uit om begraven te worden, overlegt met zijn vriend 'n grafrede en drijft zijn vrouw in de armen van een andere vriend, om toch zeker haar toekomst maar ver zekerd te hebben. Dat een en ander rare verwikkelingen geeft is wel te begrijpen. Het is dan ook een vlot blijspel waaraan men zeker nu het door ONA gespeeld wordt veel ple zier kan beleven. UITSLAG TOTO Inzet jeugd-toto Quos-Ego f 158.80 le prijs: Harrie Willemse en H. Timmermans, Drunen, geraden f 158.80. 2e prijs: W. de Hart, Elshout, gera den f 158.78. 3e prijs: J. B. Hornman, Rotterdam en Henk Verhoeven, Drunen, gera den 158.85; Theo Elshout, Drunen geraden f 158.75. bedragen, de grondprijs ongeveer 5.500 en de bijkomende kosten 3.500gulden. NIEUW WIJKGEBOUW WIT GELE KRUIS Het nieuwe wijkgebouw van het Wit Gele Kruis is thans zo goed als gereed. Binnen afzienbare tijd zal de officiële opening dan ook plaats vinden. REACTIES OP CONCOURS Het zal de meeste Langstraatse muziek liefhebbers ongetwijfeld bekend zijn dat de Kon. Harm. St. Cecilia alhier op zaterdag 7 maart jl. heeft deelgenomen aan het top- concours van dé Ned. Federatie te Arnhem en daar een goed figuur sloeg door als 5e te eindigen. Uit diverse publikaties is ko men vast te staan dat St. Cecilia hoger ge waardeerd had moeten worden en op het secretariaat kwamen diverse dagbladen bin nen met reacties die wij hier graag laten volgen. De Telegraaf schreef aldus: Veel respect konden we opbrengen voor de haast demonisch aandoende realisatie van de Kon. Harm. St. Cecilia uit Haarsteeg o.I.v. Sep Pijpers. Hier werd men soms koud van om het hart door het donderende slagwerk, gecombineerd met razend scherp orkestrale invallen. Qua contrasten kon dit orkest ons nog het meest boeien. De Bildtse Post sohreef: Dirigent Sep Pijpers liet zijn muzikanten van de Kon. Harm. St. Cecilia uit Haar steeg alle eventueel nog beneden in de berg aanwezig zijnde heksen en duivels naar bo ven roepen om aan dit dansfestijn deel te nemen. Het was een opzwepende weergave en we zijn volkomen in de ban geweest van dit musiceren. Het aanbreken van de dag kwam voor ons als een verademing. Per soonlijk vonden we deze uitbeelding de mooiste. Het was echter jammer dat men zich in de forti te veel liet gaan en vooral het slagwerk domineerde hier. Maar ja, 'n heksenketel is nu eenmaal geen theekransje. Fantastisch uitgevoerd, maar soms te sterk. De Tilburgse Courant: Da Kon. Harm. St. Cecilia uit het kleine Haarsteeg was onder de bezielende leiding van Sef Pijpers waarlijk groots in haar pres taties. Voor de 2e maal in Arnhem uitko mend slaagde St. Cecilia er in tussen deze topkorpsen van naam, de vijfde plaats te veroveren met 102V2 pnt, waarbij het met één punt door Kunst en Kracht uit Cranen- brug van de 4e plaats werd gehouden. Een orkaan van applaus brak los bij het slot, een bewijs dat het bescheiden Haar steeg de gunst van het publiek had ver worven. Wij hadden St. Cecilia hoger ge waardeerd, maar het blijft eeen eervol re sultaat. Van het bestuur van de Kon. Ned. Federatie afd. Noord-Brabant ontving St. Cecilia een hartelijke gelukwens en van di verse toehoorders uit het gehele land be reikte het secretariaat diverse brieven die Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Het echtpaar S. A. van Vuuren en Geértruida Maria van Vuuren-Nieuwenhuizen, Kerkstraat 88, dat op donderdag 9 april het gouden huwelijksfeest hoopt te vieren. KORFBALCLUB NEVER DOWN De Vlijmense korfbalclub Never Down speelde een belangrijke wedstrijd tegen het Veghelse Blauw Geel. Deze wedstrijd was beslissend voor de bovenste plaats. Never Down speelde een van haar beste wedstrij den en het werd een mooie overwinning met 0-1. Hierdoor nam Never Down de leiding met 9-16 pnt.; Blauw Geel 8 - 14; Haarsteeg 9 - 14; Altior 9-8; JCH 8-6; Avanti 8-4; Deuteren 2 8-0; Celeritas 8-0. Never Down 2 speelde eveneens tegen Blauw Geel 2. Deze wedstrijd was wel spannend voor Never Down 2. Bij winst kwamen zij ook aan de leiding in de 3e klas. Never Down 2 won met 2-3. Never Down 2 10 14 pnt; Be Quick 10-13; Deuteren 3 6 12; Haarsteeg 2 9-12; Celeritas 2 8-10; Avanti 2 9-5; SCMH 10-1. Never Down B - Deuteren B 3-0. De jeugd deed niet onder en won ver diend met 3-0. Ga zo voort. BOGAERS-HUIZEN De mogelijke gegadigden van een Bogaers- bungalowtje in het plan Nieuwkuijk zijn per circulaire van een nieuw plan op de hoogte gebracht. Er zullen in het nieuwe uitbrei dingsplan geen acht maar zestien zgn. Bo- gaers-bungalows worden gebouwd. Dc nieuwe opzet is om de huizen twee aan twee te bouwen. Per woning zal nu geen 400 maar 317 vierkante meter grond beno digd zijn, hetgeen een besparing op de grondprijs van ongeveer 1500 gulden per bungalow betekent. Bovendien zullen de bungalows beter tot hun recht komen. Het oorspronkelijke plan is mede gewijzigd om tegemoet te komen aan de bezwaren van de raadsleden Wilgers, van Bokhoven en van Son, die tegen het besluit van de raad om acht Bogaers-woningen te bouwen in beroep waren gegaan bij Gedeputeerde Sta ten. Hoewel er van een verbeterde opzet sprake is, komt de uiteindelijke prijs per bungalow toch nog op ongeveer 23.000 gul den aangezien de bouwkosten 14.000 gul- dezelfde mening als de dagbladen waren toegedaan. Maar het volgende jaar gaat St. Cecilia weer naar Arnhem en wil men weer trachten de titel te behalen. WORDT DES 1 KAMPIOEN? Vanavond speelt het le viertal van de in café W. v. d. Loo gevestigde biljartclub DES haar laatste competitiewedstrijd in eigen huis tegen het sterke DVS uit Den Bosch. Aan spanning zal het niet ontbreken omdat DES met enkele punten voorsprong op DVS lijstaanvoerder is. DES heeft dus wel de beste papieren. Voor de biljartlief hebbers valt er ongetwijfeld veel te genie ten. Aanvang half acht. 'T NUT-SEIZOEN GESLOTEN De door het Nutsdepartement tot Nut van 't Algemeen in de afgelopen winter maanden gehouden Nutsavonden, werd don derdagavond j.I, gesloten. Aan deze laatste avond werkte mee mej. C. van Boort uit Oisterwijk, die met haar popentheater „De Schellenboom" veel succes oogstte. SCHILDERIJEN TENTOONSTELLING Op initiatief van de VVV afd. Heusden en in samenwerking met het Provinciaal Genootschap zal van 1 t.m. 4 april a.s. in de raadszaal en de hal van het Heusdens stadhuis een expositie worden gehouden van de Brabantse schilders Hans van Zimmeren en Joost Sicking. Burgemeester A. van Delft zal dinsdag avond officieel deze tentoonstelling openen. De heer Domien van Gent zal hierna de expositie aan de genodigden inleiden. Deze expositie, welke gratis toegankelijk is, zal iedere dag geopend zijn van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur, zaterdags alleen van 2 tot 5 uur. HERDENKINK OPENING NIEUWE MAASMOND Ter herdenking van de opening van de nieuwe Maasmond door H.M. Koningin Wilhelmina in 1904, is alhier een comité „Zestig jaar Maasmond" opgericht welk ten doel heeft deze herdenking luisterrijk te vieren. Van 8 t.m. 22 augustus a.s. zullen de feestelijkheden worden gehouden. In een voorlopig plan dat door het comité is op gemaakt zijn o.a. de volgende punten op genomen: gedurende de hele feestperiode zullen kermisvermakelijkheden worden op gesteld op de Vismarkt, de Prins Hendrik kade en zo mogelijk op de Botermarkt, ver der zal er een autorallye worden verreden, muziekevenementen worden georganiseerd, een hengelconcours, gildefeesten, tieners avond, watersportmanifestaties op de Maas, gekostumeerde voetbalwedstrijd, een heem- kunde-tentoonstelling, tekenwedstrijden voor de jeugd en kinderspelen. NIEUWE VUILNISWAGEN De door de gemeente Heusden aange schafte nieuwe vuilniswagen (trommelwa gen) zal vrijdag 3 april a.s. in gebruik wor den gesteld. De speciale vuilnisemmers werden in de afgelopen weken reeds bij de inwoners van Heusden thuisbezorgd. ONTVANGST NIEUWE BURGE MEESTER De heer Welling, vanaf 1 april Waspiks nieuwe burgemeester, zal op zaterdag 4 april a.s. met zijn gezin officieel in zijn nieuwe woonplaats worden ontvangen. De vereniging Nederland en Oranje heeft dit evenement in voorbereiding en een pro gramma samengesteld. Om 3 uur s mid dags vindt de eerste kennismaking plaats aan de Hooipers op 't Vaartje. Na een welkomstwoord door de voorzitter van Ne derland en Oranje, de heer N. v. d. Rijken, zullen twee kinderen bloemen aanbieden. Voordat de stoet dan naar het gemeente huis trekt zal eerst nog het Waspiks Volks lied uit de kelen van Waspiks jeugd klinken. Om kwart over 4 volgt een openbare raads vergadering waaronder de plechtige instal latie. Een en ander zal via een geluidsin stallatie buiten te volgen zijn. 's Avonds om 7 uur is er een muzikale hulde door de har monie, de Chr. Gemengde Zangvereniging ORK en het Waspiks Mannenkoor. Tijdens dit concert zal burgemeester Welling zijn nieuwe gemeentenaren toespreken. Tussen 20 en 21 uur volgt dan een receptie, ter wijl de harmonie een muzikale wandeling maakt door het dorp. Men wordt verzocht vanaf 2 uur de vlaggen uit te steken. KORFBAL De.Waspikse dames-korfbalclub Amicitia speelde voor de le klas district Tilburg 'n thuiswedstrijd tegen het Tilburgse Zigo. Beide ploegen vonden in een aantrekkelijke wedstrijd eenmaal de korf, zodat de ont moeting met 1 1 eindigde. f 771,90 IN JEUGDTOTO De jeugdtoto van White Boys had deze week 'n inzet van niet minder dan f 771,90. Het juiste bedrag werd niet geraden, maar de le prijs van f 115,78 ging toch in zijn geheel naar T. van Etten die de inleg op f 771,89 had geraamd. De 2e prijs, f 77,19 was voor P. Oerlemans. Hij schatte de in leg op f 771,81. Voor de 3e prijs van f 38,59 waren vijf gegadigden die elk f 7,71 ont vangen. Het zijn M. van Dijk, Made, J. v. d. Vleuten, C. Maas, Waalwijk, mevrouw Verduyn en J. Kamp-Biemans. WASPIK - WILLEBRORDUS 4-0 Het le elftal van Waspik behaalde 2e Paasdag een gemakkelijke 4-0 overwinning op Willebrordus. Al in de 10e min. opende Jos Smits vanaf de linkervleugel met een fraai doelpunt de score. Vijf min. later ont kwam het doel van Waspik aan een door boring toen een indirecte vrije trap van de gasten op de kruising van paal en lat kwam. Een kwartier later onderging een schot van Dick Sprangers hetzelfde lot, zij het aan de andere kant. Het betekende voor Willebror dus uitstel van executie, want in dezelfde minuut schoot Willy VeTvoort wel raak, 2-0. Kort na de hervatting bracht de paal voor de bezoekers weer redding toen debu tant A. Verschuren uiteen verwarde situatie voor het doel van Willebrordus de bal in schoot. Een mooie combinatie tussen Paul Smits en Dick Sprangers werd door de laatste meteen doelpunt afgerond. Kort daarvoor noopte Willy Vervoort de doel man van de gasten tot een prachtige safe. Het laatste half uur wist een onsamenhan gend en zonder enig ploegverband spelend Willebrordus niet tot groots spel te inspi reren. Zonder hoogtepunten verliep de rest van de wedstrijd ook al mocht A. Verschu ren uit een corner meteen kopstoot de ze ge op 4-0 brengen. TVC - WHITE BOYS 4-3 De wedstrijd TVC White Boys, in Bre da gespeeld, duurde voor de Waspikse club juist een minuut te lang. In die laatste minuut nl. zag White Boys een 3-3 gelijk spel verloren gaan door een treffer van de gastheren. Een bijzonder karig loon voor de rood-witten die juist een 3-0 achterstand hadden weggewerkt. Bij de rust leidde TVC met 2-0, door doelpunten in de 6e en de 25e minuut. Kort na de rust kreeg White Boys een strafschop tegen wegens hands. Dit betekende 3-0, maar voor White Boys geenszins een reden om bij de pakken te blijven neerzitten. De actieve Sjaak van Eersel wist de doelman van TVC tot twee maal toe te verschalken en toen Han van Etten de gelijkmaker in de touwen joeg, bood de wedstrijd voor White Boys nog alle perspectieven. Tet laatste doelpunt van TVC zette echter een domper op de vreug de in het White Boys-kamp. RAADSVERGADERING Dinsdagavond 31 maart zal de raad van de gemeente Waspik in openbare vergade ring bijeenkomen om 8 uur. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot wijziging van de winkelsluitingswet, een voorstel tot verlening van eervol ontslag aan de heer M. van Dijk in zijn functie als se cretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim en de benoeming van de heer

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 1