waalwijkse en UnqstRMtse coupant Gemeenteraad van Loon op Zand nam motie van afkeuring aan gemeenteraad loon OP ZAND-KAATSHEUVEL Interim rapport en gemeentebegrotingen kregen ruime belangstelling van de raad Raad accoord met interim verslag Begrotingen vastgesteld Centraal Oranje- Comité gevormd Raadslid F. Elshout weigerde beschuldigingen te herroepen Interim-verslag Niet helemaal duidelijk - aisnLmu'SEjjate» begroting Geen instemming Trieste gevallen Loon op Zand TONEELGROEP ENSEMBLE BRENGT POKER VRIJDAG 17 APRIL 1964 85e JAARGANG No. 30 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieler. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00 5 ct. inc.k.) ƒ1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) f 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" De gemeenteraad van Loon op Zand-Kaatsheuvel heeft zich woensdag avond tijdens de openbare raadsvergadering diepgaand bezig gehouden met een tweetal agendapunten, namelijk de behandeling van het interim-rap port van de Streekraad Midden-Brabant en de gemeentebegroting en be drijf sbegroting. De overige agendapunten vormden geen aanleiding tot diepgaande discussies en werden dan ook zonder enige bemerkingen goed gekeurd. Bij de behandeling van het interim rapport was het de heer Annegarn, die blijk gaf 't verslag van de streek raad Midden-Brabant diepgaand te hebben bestudeerd. Hij begon met 'n tweetal algemene opmerkingen naar voren te brengen. De heer Annegarn stelde namelijk bijzonder verheugd te zijn met de totstandkoming van dit rapport. „Wij hebben het met onze burgemeesters in Midden-Brabant nog niet zo slecht getroffen", zo meende hij. Hij zei te hopen dat ook de gemeenteraden van de betrokken gemeenten er in zouden slagen over de gemeentegrenzen heen te zien. De tweede opmerking van de heer Anne garn betrof de leesbaarheid van het rapport. „Dergelijke rapporten zou den voor iedereen leesbaar moeten zijn, omdat de zaken die hierin staan gesteld voor iedereen ook gemeen goed dienen te worden." De heer Annegarn die vervolgens een aantal vragen stelde, zei o.m. enigszins verbaasd te staan over het feit, dat er in het rapport niet gespro ken wordt over de middenstand en 't groot-winkelbedrijf. Verder zei hij dat het hem opgevallen was, dat de zwembaden-aangelegenheid was ver vat in het hoofdstuk recreatie, terwijl volgens de heer Annegarn zwemba den niet alleen te maken hebben met recreatie, maar vooral ook met de li chamelijke en geestelijke volksge zondheid. «K.g :mü3m Burgemeester Van Erp, zei wel op de vragen van de heer Annegarn te willen ingaan, ofschoon, zoals hij zelf zei, hem de problematiek van de ge meente Loon op Zand Kaatsheuvel, zelf nog niet helemaal duidelijk was. Hij betoogde dat hij zich na zijn ambtsaanvaarding in de gemeente voor grote moeilijkheden zag gesteld, omdat vrij spoedig na zijn benoeming tot burgemeester van Loon op Zand, wethouder drs. A. van Rooij was ko men te overlijden. Drs. van Rooij heeft tijdens de vervulling van zijn functie van loco-burgemeester de be sprekingen betreffende het interim rapport voor de gemeente Loon op Zand bijgewoond. Wel betoogde bur gemeester Van Erp er van overtuigd te zijn, dat Midden-Brabant met daarin de gemeente Loon op Zand de gelegenheid die het nu geboden kreeg met beide handen aan moest pakken, wilde men althans de boot niet missen Hij wees op de noodzaak dat ook de gemeente zijn eigen spel hierin mee zou spelen. „Dit houdt echter in" aldus burgemeester Van Erp, „dat de koers van de gemeente opnieuw vast gesteld zal moeten worden." Ook voor de gemeente Loon op Zand zal het interim-rapport in de toekomst nog wel de nodige proble men meebrengen. Deze zullen echter in samenwerking met de omliggende gemeenten moeten worden opgelost. De raad besloot het rapport bij wij ze van gentleman's agreement aan te nemen. Bij de behandeling van de begro tingen gaven twee raadsleden te ken nen behoefte te hebben algemene be schouwingen te houden. Als eerste werd het woord gevoerd door de heer van Nieuwstadt, die aandacht besteedde aan onderwijs, sPort, woningbouw, financiën, gasbe drijf en verkeer. Ten aanzien van de scholen en de sport merkte de heer van Nieuwstadt op, dat er op het ge bied van onderwijs en sport nog heel wat werk te verzetten valt. Hij zei het te betreuren dat de rijksgoedkeuring voor de bouw van enkele scholen, zo als de kleuterschool in Loon op Zand en de bouw van enkele gymnastiek zalen eveneens in Loon op Zand en verder in Kaatsheuvel-Centrum en in Kaatsheuvel-West, achterwegen was gebleven. Hij vroeg of er geen verband gelegd moest worden tussen de afwijkingen in de lichaamsbouw die bij veel kin deren in de gemeente worden aange troffen en het ontbreken van de broodnodige sportaccomodatie. Ten aanzien van de woningnood ivees de heer van Nieuwstadt op de steeds groter wordende achterstand. Op 31 december 1962 telde de ge meente 366 woningzoekenden en op 31 december 1963 413. „De gemeen te zal op deze wijze achter blijven lo- Dagclijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel Moonen aangedragen om de wonin gen van de brandweerlieden uit te rusten met een alarmscheiHij zei dat de sirene 's nachts veel mensen over last aandeed. Het college van B. en W. zal de mogelijkheid hiertoe be zien. pen, terwijl ook de industrie de terug slag hiervan zal ondervinden,,' zo be ioogde hij. Wel zei hij verheugd te zijn over de vorm van samenwerking met 'enkele andere gemeenten. De heer van Nieuwstadt merkte t.a.v. de financiële positie van de ge meente op, dat ook deze er niet al te rooskleurig voor stond. Het riole ringsplan zal 1V2 tot 134 miljoen gaan vergen, terwijl voor de bouw van een nieuw gemeentehuis een even groot bedrag beschikbaar zal moeten komen. „Veel plannen zullen moeten worden opgegeven wegens gebrek aan inkomsten", zo meende hij. Hij vond het vervolgens een ver heugend feit, dat de toonzaal van het gasbedrijf de aandacht van de bevol king heeft. Van het feit, dat de om schakeling op aardgas de gemeente f 800.000 gaat kosten zei hij wel wat geschrokken te zijn. T.a.v. het verkeer merkte hij nog op dat er weinig samenwerking zou zijn tussen de politie en de gemeente werken. Hij sprak de hoop uit dat de f 42.000.- die bestemd zijn voor de aanleg van parkeermogelijkheden in de Hoofdstraat spoedig aangewend zouden kunnen worden. Het raadslid van Noije begon met zijn vreugde uit te spreken dat de moeilijkheden rond het Cultureel Centrum, dank zij de persoonlijke in zet van burgemeester Van Erp opge lost waren. Ook hij wees op de nood zaak van de te bouwen kleuterschool en gymlokalen. „De woningbouw heeft echter niet onze onverdeelde in stemming", ze betoogde hij. Hij zei het bijzonder te betreuren dat Loon op Zand geen van de 43 woningen had toegewezen gekregen. „En dit, terwijl in Loon op Zand de terreinen bouwrijp liggen". Vervolgens wees hij op het feit, dat ook de Stichting Hypotheekfonds uit Eindhoven niet meer in de gele genheid was gesteld een vierde bouw plan te realiseren. De heer van Noije zei het verder te betreuren dat ook de liefhebbers voor een Bogaerswoning in Loon op Zand niet aan hun trekken kunnen komen. De heer van Noije vroeg verder hoe het staat met het on derzoek inzake het personeelsbeleid bij de dienstgemeentewerken. Hij besloot met te verklaren dat de wethoudersverkiezing in Loon op Zand voor de nodige teleurstellingen had gezorgd. „Loon op Zand mist nu zijn vraagbaak en is onfatsoenlijk be handeld. De keuze die gedaan is ge tuigt niet van gezond verstand,,' zo besloot hij. Ook voorzitter Van Erp zei in te zien dat de gemeente financieel niet in zo'n gunstige positie verkeert. De wegomlegging komt de gemeente ook nog eens op f 65.000.- te staan, die niet uit de begroting zijn te halen. De riolering in de gemeente noemde de heer Van Erp een bijzonder zorge lijke zaak. Om aan de situatie vooral in Kaatsheuvel enige verandering te kunnen brengen zullen wij met de be delnap naar Den Haag moeten", al dus de voorzitter, die betoogde dat in sommige delen van Kaatsheuvel het rioleringssysteem niet meer voldoet. B. en W. van Loon op Zand maaki zich tevens ernstige zorgen t.a.v. de woningnood. „Er zijn bijzonder tries te en nare gevallen in onze gemeente" zo meende de voorzitter. „Het spijt ons dat wij er niets aan kunnen doen, maar wij staan met de rug tegen de muur." Burgemeester Van Erp meen de dat de bevolking er meer mee ge diend zou zijn, wanneer de zaken eer lijk gesteld zouden worden dan wan neer hier van alles werd voorgespie geld. Voor Loon op Zand is een nieuw uitbreidingsplan in voorbereiding en wel gelegen ten zuiden van de Kloos terstraat. Ten aanzien van het personeelsbe leid bij de dienst Gemeentewerken zullen de leden van de raad tijdens een openbare raadsvergadering nog worden ingelicht. Burgemeester Van Erp voelde zich er niet toe geroepen om nogmaals in te gaan op de wethoudersverkiezing. Hij wees erop dat ieder gemeente raadslid door zijn eed verplicht is de belangen van de gehele gemeente te behartigen. Bij de rondvraag werd door de heer Op initiatief van burgemeester L. van Erp is in samenwerking met on derwijskringen en V.V.V. een cen traal Oranje-comité gevormd. Dit .comité is maandagavond ten ge meentehuize door de burgemeester geïnstalleerd. Het Centraal Oranje-comité kan door zijn samenstelling geacht wor den de gehele gemeente en de ge hele burgerij in al haar schakerin gen te vertegenwoordigen. Het zal de festiviteiten op Koninginnedag coördineren en bundelen, en waar nodig centraal optreden. Doch ove rigens zal de wijk- en buurtviering izoveel mogelijk vrijheid worden ge laten. De samenstelling van het comité is als volgt Dokter A. de Vries, Loon op Zand, voorzitter, W. Soeterboek, Kaats heuvel, vice-voorzitter, C. de Been, Kaatsheuvel, secretaris, P. van Gils Kaatsheuvel, penningmeester, L. v. Loosdrecht, C. v. d. Loo en frater Arnoud, Loon op Zand, Jac. Stok- kermans, J. Schagen, C. Pepping, mej. A. Roestenberg, mej. H. Pon tenagel, broeder Parens, Kaatsheu vel, H. Oosterwaal, G. Sins, J. van Mierlo, Berndijk, L. Hornman en W. Verdaasdonk, St. Joachimsmoer, en E. Kamphorst, Zuidhollandsedijk. Voor Koninginnedag 1964 is de tijd te kort om nog een volledig af- gerond programma klaar te krijgen. In verband met deze tijdnood is het comité gedwongen dit jaar het pro gramma van voorgaande jaren te handhaven, slechts hier en daar aangevuld met enige nieuwe activi teiten. Het zal echter een zeer goe de basis kunnen vormen voor een uitgebreider programmering in vol gende jaren. Het comité zal het programma voor a.s. koninginnedag zo spoedig mogelijk bekend maken. Het hoopt, dat de burgerij het eens is met het inzicht, dat het aanbeveling ver dient tot een nieuwe programme ring van Koninginnedag te komen, mede ter bevordering van de bur gerzin, en dat men daarbij de vol ledige medewerking van de bevol king zal krijgen. DIRECTRICE HUISHOUDSCHOOL BENOEMD Als opvolgster van mevr. v. Duijnhoven-Beijers, die wegens hu welijk ontslag heeft genomen, is tot directrice van de huishoud- en in dustrieschool „St. Angela" te Kaats heuvel benoemd, mej. J. B. van der Walle, directrice van de landbouw- huishoudschool te Coevorden. DUIVENSPORT De K.P.V. hield een wedvlucht vanuit Duffel met 1056 duiven. De uitslag was: C. v. Ree 1, 36; L. v. Mosselveld 2, 26; J. Dekkers3; J. Voogd 4, 68; H. Klis5; W. Kemmeren 6, 24; Jac. v. Wanrooij 7, 69; W. v. Hest 8; L. Ververs 9; A. Zacht 10, 32, 60; J. v. De gemeenteraad van Loon op Zand - Kaatsheuvel heeft woensdag avond tijdens de gehouden openbare raadsvergadering met 10 stemmen vóór en 5 tegen een motie van afkeu ring aangenomen, waarin een ern stige afkeuring werd uitgesproken over het gedrag van het raadslid F. G. Elshout tijdens de wethouders-verkie zing op 25 maart j.l. In een ingezonden stuk, onderte kend door de raadsleden van Nieuw stadt, Kersens, Annegarn en Vloe mans, werd gezegd, dat de beschuldi gingen die door het raadslid Elshout waren geuit en de termen die waren gebezigd hen diep hadden geschokt. „Deze woorden hielden een ernstige belediging in die door ons onaan vaardbaar wordt geacht." In het schrijven werd verder meege deeld, dat de heer Elshout de gele genheid gegeven zou worden alles te herroepen en zijn verontschuldigin gen aan te bieden. De heer Elshout echter zei niet van plan te zijn zijn beschuldigingen te herroepen. Wel wilde hij in een be sloten vergadering een en ander uit een zetten. De heer Elshout motiveer- Riel 11, 57; G. Ligtvoet 12; Th. v. Wanrooij 17, 18, 43, 51; Chr v. Hees- wijk 19, 70; Jac Vloemans 20; J. v. Beers 21; M. Ververs 22; L. de Bondt 23; M. v. Boxtel 25, 48, 56, 64; B. Vesters 27; M. Lensvelt 28, 67; G. v. d. Linden 30; H. de Man 31; C. Snoeren 33; A. Mertens 34; J. Laros 35; C. v. d. Velden 37; Jac. Klerkx 38, 65; H. Hesselmans 39; M. Sulsters 40; J. v. Dongen 41; H. v. Helvoirt 44, 58; P. Emmers 45, 46; J. Laros 49; B. v. Heesch 50; C. de Bondt 52; W. v. d. Ven 53; Th. Ligtvoet 54; G. Grootswagers 55; Th. v. Riel 57; J. v. Heeswijk 61; C. Nieuwenhuizen 63; J. Kemmeren. De C. C. Kaatsheuvel hield een wedvlucht vanuit Herentals met 281 duiven. De uitslag was: L. v. d. Velden 1, 4, 10, 14, 29, 38, 71; M. v. d. Velden 2, 63; C. Moreval 3, 9, 17, 22, 36, 38, 42, 60; C. van We zel 5, 11, 23, 34, 40, 57; M. Brokx 6, 15, 48, 49, 72; H. Couwenberg 7, 13, 51; P. v. d. Velden 8, 20, 21, 33, 35, 73; F. v. Woensel jr. 16, 41, 45, 47, 53, 56; M. Hoevenaar 18, 25, 26, 32, 52, 54, 59, 61, 66; J. v. Boxtel 19, 37; P. Kliin 24; C. Hamers 19, 64; L. Meijer 31, 70; J. Montee 39, 62, 65; C. v. d. Ven 54, 68, 74; P. v. d. Zan den 67, 69. Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur inmanden van C. C. Kaatsheuvel voor Duffel, 74 km. AFSCHEID J. KEMMEREN de zijn standpunt door te stellen, dat er enkele namen zouden vallen. „Hiermee is niemand gebaat wanneer dit in een openbare vergadering ge beurt. Zowel de leden van de raad als voorzitter Van Erp waren echter de mening toegedaan, dat de beschuldi gingen tijdens de vorige vergadering ook in het openbaar waren geuit, zo dat ook nu de zaak in een openbare vergadering diende te worden recht gezet. De heer Elshout bleef echter bij zijn standpunt, dit niet in een openbare vergadering te willen doen. De motie van afkeuring, zoals die door de inzenders van het ingekomen stuk was voorgesteld, werd in stem ming gebracht. 10 leden van de raad stemden voor, 5 tegen. Voor stemden de leden Kersens, Annegam, Soe terboek, van Nieuwstadt, Vloemans, v. d. Lee, Moonen, van Laarhoven en de wethouders Beerens en Smulders. Tegen de motie waren de heren Els hout, Zeebregts, Broeders, van Kuijk en IJpelaar. De heer van Noije ont hield zich van stemming omdat hij de vorige raadsvergadering niet aanwe zig was. Op een gezellige bijeenkomst in een der zalen van Hotel Noord-Bra bant te Utrecht, op maandag 13 april j.l. werd van de heer Kem meren, hoofdvertegenwoordiger van P. H. Vloemans Schoenfabrieken N.V. te Kaatsheuvel door zakenre laties en vrienden afscheid geno men, daar hij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn werkkring verliet. Dat hij in de 50 jaar dat hij zijn firma heeft vertegenwoordigd, dit altijd op prettige wijze deed, dat hij het volle vertrouwen van zijn cliënten genoot, bleek uit de vele vriendelijke woorden en geschen ken, welke hem ten deel vielen. Ook van directie en medewerkers mocht hij nog een aantal mooie cadeaus ontvangen, waarna met 'n intiem diner deze bijeenkomst werd besloten. AGENDA Apollotheater: zaterdag 18 april 20.00 mar en zondag 19 april, 18 uur: De wet van het zwaard. 14 jaar. Zondag 19 april, 20,40 uur: De wur gers van Blackmoor, 18 jaar. Café Th. van Boxtel: vrijdag 17 april, 13.30 uur, zaterdag 18 april, 13.30 uur en zondag 19 april, 13.30 uur: Finale kampioenschap van Ne derland 2e klas libre klein biljart. HANDBALVERENIGING DESK De teams van de handbalvereni ging DESK, die afgelopen weekend in het veld kwamen, boekten de vol gende resultaten. J ongens-adspiranten: Desk—DVS 28—7 Desk 2Gilze 329 Meis j es -adspiranten Blauw Wit—Desk 2 4—2 DVS—Desk 6—0 Heren-junioren: DongenDesk 55 BoemerangDesk 2 Voor zaterdag programma: 22—6 a.s. staan op het Miesjes-adspiranten: Desk 1Desk 2, 15 uur J ongéns-adspiranten Desk 1Volt, 15.30 uur. EVV—Desk 2, 14.30 uur. Voor zondag 19 april a.s.: Dames-junioren: Desk 2Dongen, 13.00 uur Heren-junioren: DeskWere Di, 12.00 uur Meisj es-adspir anten DVSDesk 2, 14.00 uur. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren W. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waar genomen door dr. R. Raaymaakers, Hoofd straat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167- 2050. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkel man te Sprang worden waargeno men door collega K. van Tuijn, Vos- senbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. RECEPTIE In aansluiting op het jubileum van Juf frouw Toos van Velhoven, die onlangs haar 25-jarig feest heeft gevierd, omdat zij al die tijd aan de meisjesschool alhier verbon den was, zal op zondag 19 april a.s. om half een een receptie worden gehouden in het parochiehuis. Deze receptie is georganiseerd door het oudercomité van de meisjesschool. Om half een is het bijeenkomst voor de ge nodigden. Hierbij zal het jeugdkoor van Frater Angelico en de Jeugdharmonie het geheel omlijsten. Ook zal de zangvereniging „De Echo der Duinen" aanwezig zijn, daar de jubilaresse deel uit maakt van het be stuur dezer vereniging. Aansluitend hierop is er gelegenheid Juffrouw Toos te felici teren. Dinsdag 21 april zal dit feest door de schoolkinderen gevierd worden, waarbij des morgens om 10.45 uur een bijeenkomst plaats heeft in zaal Concordia. In de loop van de middag volgt een verrassing voor de kinderen. De dag wordt begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid. Deze gehele dag zal ook de familie van de jubilaresse erbij vertegenwoordigd zijn. De besturen van de KAB en KAV heb ben het voor hun leden mogelijk gemaakt gezamenlijk de Stadsschouwburg te Tilburg te bezoeken op woensdag 29 april a.s. De toneelgroep Ensemble zal voor hen optreden met het bekende stuk „Pbker". De leden zullen tegen een gereduceerde prijs van de ze gelegenheid kunnen genieten. De kosten hieraan verbonden zijn f 3.20. De organisa ties zorgen voor het busvervoer, dat gratis zal zijn. CENTRAAL ORANJE COMITÉ 1 Ten gemeentehuize is maandagavond on der voorzitterschap van burgemeester Van Erp een Centraal Oranjecomité opgericht. Dit is ontstaan in samenwerking met de be staande WV's en het onderwijs. Geacht wordt, dat dit nieuwe comité alle schake ringen van der burgerij zal omvatten en zal de festiviteiten op Koninginnedag bundelen met echter vrijheid in de buurt- en wijkvie- ring. De samenstelling voor Loon op Zand is: dr. de Vries, voorzitter, C. v. d. Loo, L. van Loosdrecht en Frater Arnoud. Het comité ziet zich echter gedwongen het pro gramma van a.s. Koninginnedag door tijd gebrek te laten als vorig jaar. Een program ma zal het spoedig uitgeven en het hoopt, dat de burgerij het eens is met het inzicht dat het zich stelt, het hoopt de volledige me dewerking van de bevolking te krijgen en hoopt hiermede de burgerzin te bevorderen. VOETBAL Het programma voor zaterdag en zon dag ziet er als volgt uit: 3e klasse C: Gloria - Uno Animo; Reserve klas Uno Animo 2 - Boxtel 2. In de Bra bantse Bond 206: Uno Animo 4 - Right Oh 2. 318: SVG 3-Uno Animo 5 en Uno Animo 6 - Sarto 7. Het afgelopen weekend was voor Uno Animo 2 weer goed. Het staat op de eerste plaats met 15 gesp. en 23 punten. Zondag a.s. nog een schepje er op en bedenk: Eind goed, al goed. Veerse Boys 4 - Uno Animo 4 2-2 Uno Animo 5 - Velocitas 1-3 De jeugd speelde zaterdag: Uno Animo 6 - Willem 118 4-1 Baardwijk 6 - Uno Animo 7 2-1 Uno Animo 8 - WSC 9 0-7 HANDBAL In de afdeling WNB Heren le klasse was de uitslag Uno Animo - Rapid 2 6-5 KEGELEN De eindstand van de Tilburgse Kegelbond van het „Dubbeltjes Tournooi" van vorige week was voor Loon op Zand: Korpswedstrijden: A. klasse Reünie, Loon op Zand op de 6e plaats met 492 punten. 3-tallen. Reünie, Loon op Zand 11e plaats met 214 punten. Personeel vrije baan: He ren: H. Brands in de B-klasse. DOKTERSDIENST. Op het weekend zaterdag 18 en zondag 19 april zal de doktersdienst alhier worden waargenomen door dr. R. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68 a, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. SCHUTTERS VAN CRISPIJN De eerstvolgende schietwedstrijd voor de kruisboog heeft zaterdag plaats in zaal Ver meulen tussen de schutters van Onderlinge Vriendschap uit De Moer en van St. Cris- pijn alhier. BALAVOND In zaal Vermeulen heeft zondag 19 april om 7.30 uur een bal plaats waarvan de mu ziek wordt verzorgd door The Moonliners JAARPRODUKTIE WONINGEN 20.000 MEER. In de afgelopen twaalf maanden - van 1 april 1963 tot 1 april 1964 - zijn meer dan negentigduizend nieuwe ijoningen ge reed gekomen. Dat is twintigduizend meer dan in de tijd tussen april 1962 en april '63. Minister Bogaerts (Volkshuisvesting en Bouwnijverheid) deelde dit gisteren mee in de Tweede Kamer. „We kunnen nu met iets meer optimisme aankijken tegen de rea liseerbaarheid van het plan om tegen 1970 tot een evenwicht op de woningmarkt te komen", zei de bewindsman naar aanlei ding van deze cijfers.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 21