wAAlwijkse en LanqstRAAtse coupAnt KAATSHEUVEL Jaarvergadering FILMJOURNAAL fassar COMMUNIE GESCHENKEN Ouden van Dagen en Gepensioneerden afd. Waalwijk Baby-Paradijs Kinder-Paradijs Loon op Zand Raamsdonk Raamsdonksveer J. TAUSCH Waalwijk Luxor speciaal wiegen en baby-uitzetten speciaal kinderwagens TILBURG Musis Sacrum vragen brillen van mTmr-m,' MAANDAG 20 APRIL 1964 85e JAARGANG No. 31 De tcho van het Zuióen Uitgever ffaaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Hit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00 5ct. inc.k.) ƒ1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p.week (0.24+ let. inc.k.) ƒ0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECHO" GOUDEN BRUILOFT. Op 18 mei, Tweede Pinksterdag, hoopt het echtpaar Jac. van der Lin- Jenwan den Broek, respectievelijk 79 en 71 jaar, wonende Huygenstraat 23, z'n gouden bruiloft te vieren. Een comité, samengesteld uit bewoners van de Huygenstraat, heeft de voor bereidingen in handen om het a.s. gouden paar een onvergetelijke dag te bezorgen. BIJEENKOMST VERKEERS- BRIGADIERTJES. Door het Verbond voor Veilig Ver keer, afd. Kaatsheuvel, werd een ge zellige bijeenkomst gehouden voor de verkeersbrigadiertjes. De voorzitter van de afdeling, de heer P. v. d. Big- gelaar, wekte de brigadiertjes op hun functie nauwgezet te vervullen. Hij wees er hen op, het als een gunst te beschouwen dit verantwoordelijke werk voor hun mede-kinderen te mo gen vervullen. Hierna deelden de bri gadiertjes hun ervaringen mede, en maakten zij van de gelegenheid ge bruik om vragen te stellen op ver keersgebied, welke door wachtmeester J. de Wilde op geestige wijze werden beantwoord. De vraag, of ook wiel rijders verplicht zijn te stoppen op hun stopteken, werd bevestigend be antwoord. Alle verkeer moet hieraan voldoen. Er waren al enkele wielrij ders veroordeeld, die dit stopteken hadden genegeerd. Nadat de kinde ren nog van 'n traktatie en een film programma hadden genoten, deelde de voorzitter mede, dat binnenkort een gezamenlijke uitgangsdag zal worden aangeboden. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel KEGELSPORT. De kegelbanen in hotel Euphonia zijn sedert kort met een moderne ap paratuur uitgebreid. Men heeft de ba nen namelijk voorzien van automati sche kegelopzetinstallaties, zodat op ieder uur van de dag naar hartelust gekegeld kan worden. KONINGINNEDAG. Naar we van de zijde van het Cen traal Oranjecomité vernemen, ligt het in de bedoeling dat ter gelegenheid van Koninginnedag de leerlingen van alle openbare scholen der gemeente gezamenlijk een aubade zullen verzor gen. Deze zanghulde zal gegeven wor den op het Wilhelminaplein in de St. Jozefparochie te Kaatsheuvel met be geleiding van de harmonie St. Jan. Verder zal deze nationale feestdag besloten worden met een vuurwerk, dat afgestoken zal worden op de Vos- senbergselaan. DOKTERSDIENST. Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon- opzand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door college H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, te'. 04167- 2350. DUIVENSPORT. Uitslag van de wedvlucht der K.P.V. met 1019 duiven vanuit Vilvoorde. C de Bondt 1 ;H Klis 2, 17, 22, 54; J v Wanrooij 3; M v Corstanje 4; Th v Wan rooi] 5, 65; J Snoeren 6; G v Gooi 7; J Voogd 8, 10, 50, 69; A v d Hoven 9; A Pijnenburg 11; A v Esch 12; Chr v Hees- w'jk 13, 37, 68; A Brouwers 14; M Ver vers 15; M v Boxtel 16, 19, 56, 70; v Heeswijk 18, 52; J Dekkers 20; H Snoe ren 21, 39; J Vesters 23, 26, 63; F Din- Semans 24, 27, 48 ;J Jansen 25, 35; A de hie 28; Jac Vloemans 29, 57; H v Helvoirt 30, 32, 53; W Emmers 31; H v d Pas 33; I v Bavel 34, 46, 59; H Hesselmans 36 A vGooI 38; B v Heesch 40, 66; A Zacht 41; G Schrauwers 42, 67; G v d Linden 43, 19; W Kemmeren 44; G Kemmeren 45; C v d Velden 47; A v d Hoven 51; P Ligt- voet 55, 61M Lehsvelt 58; H de Man 30; H v d Linden 62; L v Geel 64. Wedvlucht van de C. C. Kaatsheuvel vanuit Duffel. Uitslag C Moreval 1, 2, 3', 38, 55, 69; M Hoevenaar 3, 9, 10, 11, 14, 15, 20, 40, 44, 45, 61, 70; F v Woensel 4, 5, 7, 13, 16, 17, 18, 21, 28, 3f 42, 46, 48, 49, 50, 52, 57; F de Wilde 3,64; P v d Velden 8, 19, 30, 31, 51, 54,' 38; v Boxtel 15, 26; H Couwenberg 23, 13,58, 66; C v Wezel 24, 25, 47, 60, 63, 65; M Brokx 27, 35, 39, 71; Jos Lugters 29; H v d Linden 32; L v d Velden 23, 56, 62, 67; Jos Montee 36, 72; C Hamers 41; M v d Velden 53; L Meijer 59. Voor C.C. Kaatsheuvel zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur inmanden. HANDBALVER. DESK. Van de handbalvereniging Desk bereik ten ons alleen maar de volgende uitslagen van de afgelopen weekend gespeelde wed strijden. Jongens-adsp.: Desk - Volt 19-2; Meisjes-adsp.: Desk 1 - Desk 2 6-1. Da- mes-junioren: Desk 2 - Dongen 1-2; He- ren-jun.: Desk- Were Di 17-5. Op het programma staan voor zaterdag 25 april: Jongens-adsp.: Uno Animo - Desk; Desk 2 - Dongen 2, 15.30 uur. Voor zondag 26 april Dames-jun. 12 u. Desk - DVS; Desk 2 - SOA 2. Heren-jun. 13 uur: Desk-Volt; Desk 2 - Tachos 2. DOKTERSDIENST. Het weekend zaterdag 25 en zondag 26 april zal de doktersdienst worden waarge nomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofd straat 4 te Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. E.H.B.O. Door de vereniging EHBO, St. Rafaël, zal op zondag 31 mei a.s. worden deelgeno men aan een wedstrijd te 's-Bosch. De af deling komt, uit met een juniorengroep. De leden en belangstellenden die mee willen gaan kunnen zich voor 20 mei a.s. bij het bestuur opgeven. VOETBAL. Vorige week heeft het tweede elftal van Uno Animo zich weer in de gelederen van de tweede klas geplaatst door een overwin ning op Boxtel 2 en wel met 3-1. De kra nige spelers van deze ploeg werd dan ook zondagavond een huldiging bereid. Ook het eerste elftal dat niet zo hoog op de rang lijst staat, 'heeft zich door een overwinning op Gloria met 1-4 veilig weten te stellen om verder afzakken te voorkomen. Zondag a.s. speelt Uno Animo E in de jeugdklasse tegen Desk 7 en hier kan door te winnen weer een kampioenschap uit de bus komen. Jongens van de jeugd houdt je taai en let even op je grotere broers. Het programma voor a.s. zaterdag is Ons Vios 6 - Uno Animo 6; Drunen 10 - Uno Animo 8. Voor a.s. zondag is het: Uno Animo SCO; SET 4 Uno Animo 5; Uno Animo 7 Desk 7. De uitslag van zaterdag en zondag was Jeugdklasse: Uno Animo 6 Sarto 8 0 1 en Uno Animo 7 - RKC 8 3-0. AGENDA. Zaterdag 25 april balavond in zaal De Leeuw, 7.30 uur. ORANJEFEEST. Het Oranjecomité hoopt ook dit jaar weer 30 april tot een gezellig feest te maken. Om 8 uur zullen herauten te paard het feest openen. Daarna zal de officiële opening plaats hebben door de loco-burgemeester C. P. Langerwerf op de parkeerplaats bij de R.K. Kerk. De harmonie St. Bavo zal haar mede werking verlenen en de schooljeugd zal een zanghulde verzorgen. Om kwart over 10 een gratis kinder voorstelling voor de leerplichtige jeugd met tractatie in de grote feesttent op het Haven plein. Optreden zal dan het bekende pop- nenfheater "Cantecleer". Om half 8 begint het avondprogramma met Beierse kapel en oranje-lbal. KONINGINNEFEEST. Het Oranjecomité R'veer heeft beslaten om dit jaar Koninginnedag op waardige wijze te vieren. Om kwart voor 8 zal de be volking gewekt worden door herauten te paard. Om 9 uur vindt een bespeling plaats van het carillon door de heer J. Steenber gen. Om half 10 zal er een zanghulde zijn op het Heereplein, met medewerking van de Kon. Harmonie De Eendracht. Na af loop is er tractatie voor de kinderen in de schoolgebouwen, waarna rondgang door de Kon. Harmonie. Te 10 uur demonstreert de jeugddrumband Kindervreugd haar kunnen op het Heereplein, waarna om half 11 de returnwedstrijden gespeeld zullen worden tussen de sterkste elftallen uit het school- voetbaltoernooi. Deze wedstrijden vinden plaats op het terrein van de v.v. Good Luck. Na afloop maken de beide jeugddrumbands een rondgang door het dorp. 's Middags begint om 2 uur een opdracht- rit voor auto's, motoren en scooters, terwijl de kinderen een popentheater te zien krijgen in de tent op het Heereplein. De traditio nele voetbalwedstrijd tussen een elftal van militairen uit Kèizersveer een een combina tie van de plaatselijke voetbalver. Veerse Boys en Good Luck vindt plaats om 3 uur op het Good Luck-terrein. Om 5 uur volgt een turndemonstratie door SSS, waarna om half 7 een taptoe wordt verzorgd door de jeugddrumband de Veerse Trommelaere. De avond wordt besloten met een non stop variété en cabaretprogramma in de grote tent op het Heereplein. Dit program ma neemt een aanvang om 8 uur. JEUGDTOTO GOOD LUCK. Voor de jeugdtoto nr. 8 van Good Luck bedroeg de inleg f 356.70. De eerste prijs moet worden gedeeld door 10 personen,t.w. A Pruijssers R'donk, W Okkers Waspik, C de Rooij R'veer, Sentse Rilland-Bath, Verbunt Oosterhout, mev. Blom R'donk, J Verhagen R'donk, M Hommel RJveer, Hansje Blom R'veer en J de Rooij R'veer. De 2e prijs ging naar M v Oort-v Sprundel te Raamsdonk. OP TOERNOOI. Ondanks de zeer grote uitgaven die Good Luck 'heeft in verband met de bouw van 't nieuwe clubgebouw, wil de jeugdcommissie de jonge leden niet teleurstellen en dank zij aller medewerking gaat de jeugd op don derdag 7 mei naar Den Haag, om daar te gaan deelnemen aan een groot intern, jeugd- toernooi, datwordt georganiseerd door de Haagse voetbalvereniging JAC. De A-jun. spelen 's middags, terwijl de B en C jun. 's morgens moeten spelen. Zodoende kan men er tegelijk een uitstapje aan verbinden naar Madurodam. Al spoedig komen zij hem op het spoor, maar vanuit een, hinderlaag schiet Flood op de twee, waarbij Seven's oudere collega wordt ge dood. Seven gaat de bandiet nu al leen achterna en met een welge mikt schot haalt hij hem van zijn paard, waarna hij hem als zijn ge vangene meeneemt. Flood en hij leren echter iets in elkaar waar deren, zonder daar zelf iets van te merken. Gemakkelijk wordt Seven's taak dan ook niet, maar wanneer de echte aard van Flood weer naar buiten komt en deze Seven's ver loofde ook bij zijn schurkenstreken gaat betrekken, is het pleit beslecht. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. GEWELD IN ARIZONA Arizona wordt geterroriseerd door een berucht volgelvrij-verklaarde, die als leider van een groep opstan dige Indianen al plunderend en moordend door het land trekt. Op een dag wordt de boerderij van een jonge boer, Tex genaamd, overval len. Al zijn knechten worden ge dood en' de gebouwen platgebrand. Tex besluit om ten koste van alles de schurk te vinden en met dit doel gaat hij eerst naar een klein stadje, waar hij op het spoor hoopt te ko men van de rebellenleider. Hij vindt in eerste instantie echter geen enkel spoor dat er op wijst dat de gchurk zich hier in de omgeving zal bevinden. Dan komt hij echter met een man in aanraking die later de vogelvrij-verklaarde blijkt te zijn. Tex weet deze man wel te ontmas keren, maar voor het zover is, heeft hij vele malen met hem vuurgevech ten moeten leveren, waarin hij dik wijls slechts op het nippertje aan de dood ontsnapte. Ook de roman tische noot wordt in deze film be slist niet vergeten. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. DE HOFNAR Koning Roderick is een tyranieke vorst, die Engeland regeerde als 'n dwingeland. Hij was dan ook niet erg gezien bij het volk en het was maar heel natuurlijk dat dit tegen zijn bewind in opstand kwam. De rebellen staan onder leiding van een man die zijn werk doet onder de naam De Zwarte Vos. Deze stuurt een Italiaanse nar naar de koning om hem wat op te vrolijken, zodat deze wat meer plezier in het leven zal krijgen, waardoor hij misschien wat milder zal worden. De nar komt op het kasteel en moet daar de sleutel van een ge heime ingang te pakken zien te krij gen. Hij beleeft op het slot een serie komieke avonturen. Zo komt hij onder invloed van een toverdrankje te staan, waardoor hij inplaats van een zachtmoedige hofnar een ge vreesd zwaardvechter wordt. Ook de romantische avonturen met de dochter van de koning zijn een van de hoofdschotels van deze lachfilm, waarin Danny Kaye de hoofdrol speelt. Maandag en dinsdag voor perso nen van alle leeftijden. Heuvelstraat 85, Telef. 21625 Jul. v. Stolbergstraat 10 Telefoon 32909 DE MAFFIA SLAAT TOE De Maffia, een ieder wel bekend uit krantenberichten, waarbij de lei der van deze terreurgroep door zijn eigen leden werd vermoord, is het onderwerp van deze film van regis seur Edward Cahn. Deze moord! was het gevolg van onenigheid tussen de bendeleden en het bestuur van de terroristen, die, nadat zij oorspronkelijk geroepen waren om de vrede op het eiland Sicilië te handhaven, op eigen hout- je gingen werken om op een gemak- kelijke, maar misdadige manier rijk te worden. De onenigheid die er toen tussen de bestuursleden was rond een leidinggevende functie, was de aanleiding tot een algehele moordpartij onder de leden, zodat de groep hoe langer hoe verder uit stierf. De politie was hierbij de lachende derde partij, die juist op tijd ingreep om de bendeleden, die niet door een kogel waren omgeko men, te arresteren. Zaterdag en maandag om 8 uur. Toegang 18 jaar. VIJF MIJL VOOR MIDDERNACHT Een huwelijk tussen een Ameri kaan en een Italiaans meisje die samen in Parijs wonen en dat niet al te gelukkig is, werd de aanlei ding van een reeks dramatische ge beurtenissen, die in deze film zijn verwerkt. De man, genaamd Bob, wil in tegenstelling met zijn vrouw Lisa, echter beslist geen echtschei ding. Hij moet een zakenreis naar Amerika maken en hij vraagt haar te wachten tot hij van deze reis te rug is. Lisa doet dit, maar het vlieg tuig stort neer, waarbij alle inzit tenden om het leven komen. Bob is echter als enige overlevende uit de resten van de machine kunnen krui pen en hij gaat naar Lisa terug, waar hij zich verborgen houdt om een verzekeringssom van 120.000 dollar te kunnen innen. Lisa stemt hierin tegen haar zin toe. Hoe het- 'erhaal zich verder ontwikkelt, kunt u donderdag, vrijdag en zondag zien. De hoofdrollen zijn voor So phia Loren en Anthony Perkins. Toegang 18 jaar. DE DOOD RIJDT MEE Het zondagmiddagmatinee brengt ons weer een spannende Western, waarin de Texas Rangers, de dappe re bereden politie uit de U.S.A., de hoofdrol spelen. Seven Jones is een beginneling bij dit korps en hij krijgt al direct een zware opdracht. Samen met een oudere collega moet hij een berucht bandiet opsporen. Flood, zoals deze man heet, is ech ter geen bandietentype. Hij is char- l mant hoffelijk en dikwijls vrijgevig. De afdeling Waalwijk van de Bond van Bejaarden en Gepensioneerden hield woensdagmiddag in het Park- paviljoen een goed bezochte jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer H. van Berkel, die deze ver- gadering met de Chr. groet opende en allen welkom heette. De notulen van de vorige vergadering werden hierna zonder op- of aanmerkingen 1 goedgekeurd en vastgesteld. Hierna j gaf de secretaris de heer L. Kroot 'n j verslag van de in 1963 gehouden feestavond, waarna hij een uitgebreid en goed gedocumenteerd jaarverslag uitbracht. Uit dit jaarverslag bleek dat de afdeling op 1 jan. 1963 150 leden telde, terwijl dit aantal op 31 dec. 1963 tot 140 leden was terug gelopen, een vermindering dus van 10 leden, waarvan 6 hadden bedankt en de overige 4 de afdeling waren ontvallen door overlijden of vertrek. De heer Kroot memoreerde in zijn verslag het overlijden van de vorige secretaris de heer W. de Graaf, die steeds in het belang van de afdeling was werkzaam geweest en dit op voortreffelijke wijze had gedaan. Hij dankte tevens de heer Jos Henkel- man, voor diens nimmer aflatende ac tiviteit in het belang van de afdeling. Voorts bracht de secretaris dank aan alle leden voor de prettige samen werking. De voorzitter was de tolk van allen, toen hij de heer Kroot har telijk dank bracht voor zijn keurig verzorgd jaarverslag. Hierna gaf hij het woord aan de penningmeester de heer J. van den Hoven, voor het uitbrengen van het financieel verslag. Hieruit bleek, dat het verenigingsjaar met een batig saldo kon worden afgesloten, hetgeen een verheugend verschijnsel genoemd kan worden. Ook deze functionaris werd door de voorzitter dank ge bracht voor accuraat beheer. Ook de heer A. van Gorkum, die namens de controlecommissie verslag uitbracht, had niets dan lof voor de keurige wij ze, waarop de penningmeester de fi nanciën had beheerd. De commissie had boeken en bescheiden in de beste orde bevonden en de heer van Gor kum sprak dan ook de hoop uit, dat de penningmeester nog lang voor de afdeling behouden mag blijven. Hierna volgde de bestuursverkie zing. Daar er geen tegencandidaten waren ingediend, werden de periodiek aftredende bestuursleden, die zich al len herkiesbaar hadden gesteld, bij acdamatie herkozen. Dit waren de heren W. Swinkels (2e voorzitter), L. Kroot, secretaris en M. Pullens, lid. In de plaats van de heer J. Swinkels werd tot lid van de controlecommissie gekozen de heer A. de Vaan. Op voorstel van het bestuur werd hierna besloten óm ter gelegenheid van het zilveren priesterfeest van de geestelijk adviseur, kapelaan Lem- pens, dat dit jaar zal worden gevierd, een geldsbedrag disponibel te stellen, als bijdrage van de afdeling aan het cadeau dat kapelaan Lempens bij zijn zilveren jubilé zal wordwen aangebo den. Tevens werd besloten een afge vaardigde te zenden naar het congres van de Unie, dat op 9 mei a.s. in de Irenehal te Utrecht zal worden gehou den. Ook op de jaarvergadering van de Diocesane Bond, die op 26 mei a.s, in 's-Bosch zal worden gehouden, zal de afdeling acte 'de precense geven; 10 leden gaven zich voor deelname OPTICIEN - WAALWIJK op. Hierna volgde een geanimeerde rondvraag. De heer Henkelman was het niet eens met de wijze waarop aan een gouden paar, lid der afdeling, een cadeau wordt aangeboden, zoals hij reeds enkele malen in een dagblad- verslag had gelezen. De voorzitter merkte naar aanleiding hiervan op, dat een cadeau van de afdeling aan een hiervoor in aanmerking komend gouden bruidspaar, steeds wordt thuisbezorgd, zodat de betreffende verslaggever dienaangaande niet goed was ingelicht of zijn verslag wat dit punt betreft, uit een niet goed ge- informeerde bron had verkregen. Na op enkele vragen een bevredigend antwoord te hebben gegeven, kon de voorzitter deze zeer geanimeerde en vruchtbare vergadering sluiten met de Chr. groet. SLECHTE TIJDEN VOOR SCHOENMAKERS. Nederland koopt meer nieuwe schoenen. De verkoop van dames schoenen is zelfs verdubbeld. Als ge volg van een en ander worden er min der schoenen gerepareerd. Als er twee miljoen paar meer da messchoenen worden verkocht, bete kent dit b.v. in eerste instantie uitstel van twee miljoen reparaties, oftewel een omzetverlies van tien miljoen gul den. De schoenmakers beleven daardoor moeilijke tijden, klaagde de voorzit ter van de Ned. Kath. Bond voor Schoenmakerspatroons op 't te Eind hoven gehouden congres van de bond. Ten opzichte van 1962 deed zich in 1963 een gemiddelde omzetdaling voor van zes procent. Wat moeten de schoenmakers nu doen? In Eindhoven werd hun geadvi seerd een verdergaande mechanisatie toe te passen, teneinde daardoor een aanvaardbare verhouding aan te hou den tussen nieuwprijs en herstellings- prijs. TIEN JAAR VOOR AANSLAG OP POLITIEAGENT. De rechtbank te Rotterdam heeft de 23-jarige los werkman Arend van D. en zijn broer, de 35-jarige con structieschilder David van D. beiden veroordeeld tot 10 jaar gevangenis straf, met aftrek van voorarrest. Zij stonden 14 dagen geleden terecht we gens diefstal en poging tot moord op de 27-jarige politieagent B. Nijen- huis, die door een revolverschot in de hals levensgevaarlijk gewond werd. De officier van justitie had tegen de jongste van het tweetal, Arend v. D., 12 jaar geëist, tegen zijn broer David 8 jaar. NIEUW BOUWRECORD RUIM 90.000 HUIZEN. Méér bouwen is goedkoper bouwen. In de periode 1 april 1963-1 apri'l 1964 zijn in Nederland 90.542 woningen gebouwd. Dit is een nieuw na-oorlogs record. Zelfs in het top jaar 1958 zijn niet zoveel woningen gereed gekomen. Minister Bogaers (volkshuisves ting) die dit dinsdagavond op een bijeenkomst met journalisten in het Perscentrum Nieuwspoort meedeelde zei tevreden „Dit resultaat is beter dan ik had durven hopen". De be windsman was vooral zo voldaan om dat het bouwrecord is bereikt ondanks een niet gunstige winter. Het aantal verletdagen is in de afgelopen win termaanden niet lager geweest dan 't gemiddelde in de periode 1954-1964. Drs. Bogaers concludeerde uit een en ander, dat de bouwproduktiviteit stijgende is. Dat is juist wat hij met zijn bouwbeleid beoogde. Zal deze stijgende bouwproduktie ook prijs- drukkend gaan werken? Op den duur zal dat zeker het geval zijn, voorspel de de minister. Als de huidige pro- duktiestijging aanhoudt kan de prijs- omslag wel eens eerder intreden dan men denkt, voorspelde drs. Bogaers. De enthousiaste bewindsman van volkshuisvesting verwachtte ook veel van allerlei particuliere initiatieven op het gebied van de geïndustriali seerde bouw, houten en aluminium woningen en natuurlijk ook de zgn. Bogaerswoningen. Voor dit type (goedkope) woningen zijn nu al 800 rijksgoedkeuringen verstrekt. Men kan er bij kiezen uit 60 a 70 diverse projecten. Minister Bogaers was ove rigens van oordeel, dat er met name van de kant van de gemeenten meer gedaan kan worden in de sector van de additionele houw. De gemeenten hebben grotere mogelijkheden dan ooit tevoren, verklaarde drs. Bogaers. Om de gemeenten op hun mogelijk heden te.wijzen is voor juli een mon stermeeting uitgeschreven met een honderdtal burgemeesters waarop mi nister Bogaers zal wijzen op nog niet benutte kansen. De minister vertelde voorts, dat hij de laatste tijd geen klachten meer heeft gehad over onbenutte bouwca paciteit in Noord-Brabant. De pen del naar Duitsland van bouwvakarbei ders, die Limburg voor nogal wat pro blemen stelt, wordt minder, zei de minister. „Dit is althans mijn in druk".

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9