wAAlwijkse en LanqstRAAtse couraiu N.K.V. afdeling Waalwijk kan terugzien op een gunstig 1963 FILMJOURNAAL Gemeenteraad Heusden PUfJDamp® P. L. van Eeten 50 jaar in dienst bij I. C. Mortier Mater Amabilisschool Waalwijk reikte getuigschriften uit Muis Sacrun Luxor Hotel Verwiel BAL Dokter K. van Tuijn nam afscheid Bouw kleuterschool Oudheusden begonnen Presentiegelden worden verhoogd Uitgever ffaalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Hit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00+ 5ct. inc.k.) ƒ1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Zaterdagmorgen om half elf, zal de heer P. L. van Eeten in Hotel Ver- wiel door directie en personeel wor den gehuldigd in verband met zijn gouden jubileum. Tijdens deze huldiging zal de ju bilaris duidelijk worden gemaakt hoe zeer directie en zijn collegae in het bedrijf zijn werken van de vroege morgen tot de late avond weten te waarderen. Diezelfde dag nog krij gen de zakenrelaties, vrienden en ken nissen van de jubilaris, tijdens een receptie die van half een tot half drie eveneens in Hotel Verwiel wordt ge geven, uitgebreid de gelegenheid de jubilaris de hand te komen drukken. De heer van Eeten, procuratiehou der bij I. C. Mortier, is als het ware met het bedrijf vergroeid. Reeds op 12-jarige leeftijd trad hij bij dit be drijf in dienst. De eerste jaren bracht hij door in de winkel, waar hij de klanten hielp en zijn eerste contacten legde. Hij groeide in die jaren niet alleen met het eigen bedrijf mee, maar ook met de schoenindustrie, die in die jaren als industrie nog in de kinder schoenen stond. Wanneer er zich op een bepaalde schoenfabriek techni- she moeilijkheden voordeden, stond de heer van Eeten altijd klaar om een oplossing te brengen in de problemen die er waren ontstaan. Hij dokterde de "storing" zover uit, tot hij de oor zaak van het probleem had gevonden. Eerst dan keerde hij tevreden huis waarts. De schoenfabrikanten leerden hem kennen als een man die er een nauwgezette plichtsbetrachting op na hield, als iemand die geen enkele moeilijkheid uit de weg ging. Op 17-jarige leeftijd trok de heer van Eeten de baan op. Hij bezocht de schoenfabrikanten in Waalwijk, Don gen en Kaatsheuvel, maar ook in Til burg en Oisterwijk. Wanneer het no dig was schrok hij er niet voor terug om een reis naar Nijmegen te onder nemen. Dat reizen gebeurde in die jaren onder heel wat moeilijker om standigheden dan tegenwoordig. De heer van Eeten besohikte over een fiets, waarmee hij nagenoeg al die reizen aflegde. Behalve de schoenfa brieken bezocht hij ook de lederhan delaren, terwijl hij tijdens de oorlogs jaren tevens ook nog de bouwbedrij ven aandeed. Maar naar gelang men zich meer en meer ging toeleggen op specialisatie, richtte de heer van Eeten zich ook steeds meer op de schoen- en lederindustrie, waar hij zijn metalen fournituren, allerlei ge reedschappen en een enkele keer klei nere machines aan de man trachtte te brengen. De interesse van de heer van Eeten mag all round genoemd worden. Want toen de chemische arti kelen in omvangrijke mate hun intre de deden, richtte hij ook door zijn aandaht op. Zo'n 45 jaar reist de heer van Eeten van hier naar elders, steeds klaar staand met zijn adviezen en waardevolle bemerkingen. Om reden dat hij voor de schoen- en lederindu strie zo'n grote verdiensten heeft ge had hebben wij zijn jubileum in deze rubriek nog eens duidelijk naar vo ren willen trekken. Dinsdagavond heeft in zaal "De Gecroonde Leersse" de uitreiking plaats gevonden van de getuigschrif ten aan de meisjes van het le en 2e leerjaar van de Mater Amabilisschool. De diocesane leidster, mejG. v. d. Besselaar, was voor deze gelegenheid naar Waalwijk gekomen om de ge tuigschriften de meisjes zelf ter hand te stellen. Tijdens deze avond, die werd bij gewoond door de ouders van de le en 2e jaars leerlingen, nam dokter K. Afgelopen maandag hield het Nederlands Katholiek Vakverbond, af deling Waalwijk, in de zaal "De Lindeboom" zijn algemene jaarverga dering, die door ongeveer een 60-tal leden werd bijgewoond. De pen ningmeester kon ondanks een nadelig saldo van 1736.12 toch nog mededeling doen van een kasvoorraad aan contanten van f 1761,-. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J, Westerburger en H. van Kol, die beiden periodiek aftredend waren met respectievelijk 43 en 41 stemmen herkozen. Bij het jaarverslag van de Centrale Volksbank agentschap Waalwijk, moest melding gemaakt worden van meer terugbetalingen dan van inleg gingen. Er werd in 1963 ingelegd f 140.337,93, terwijl er f 155.840,38. werd terugbetaald. Bij het subagentschap voor Baard wijk werd ingelegd f 6018,50 en te rugbetaald f 6024, - dus f 5.50 meer terugbetaald dan ingelegd. Aan jeugd- en bedrijfsspaarregelingen werd f 3763,35 terugbetaald. Adviesbureau. Op de maandelijkse zitting van het Adviesbureau te Waalwijk werden in 1963 in totaal 67 gevallen behandeld, waarvan 52 uit Waalwijk. Uit deze en de hierna volgende cij fers blijkt dat de aanstelling van een plaatselijk contactman voor het Dio cesaan Adviesbureau zijn nut heeft bewezen. Door de contactman wer den in 1963 de navolgende gevallen behandeld: Ziektewet 4; Aanrijdin gen 2; Huurkwesties 12; Loonbelas ting 3; Personele Belasting 2; Scha- dekwesties 3; Militaire Dienst 2; Bouwkwestie 1Verzekering 2Pen sioen 2; Inkomstenbelasting 14; So ciale kwesties 8; Koopovereenkom sten 4; Ontslagrecht 4 ;Totaal 63. Een aantal van de hierboven ver melde gevallen werden behandeld in overleg en samenwerking met het Adviesbureau te Tilburg, terwijl ver schillende kwesties door de contact man zelfstandig tot oplossing konden worden gebracht. Moest t.a.v. het Kanunnik van Schaikfonds in '63 vermeld worden, dat de opbrengst was gedaald, thans kon worden meegedeeld dat de op brengst f 5.57 hoger is. Dit is in hoofdzaak te danken aan de propa gandisten. Van de verschillende parochies kwam binnen: Par. St. Jan f 430,23; St. Clemens f 201,li; St. Antonius f 366,21; Onbevlekte Ontvangenis f 115,41; Totaal f 1112,96. De ontvangsten van het landelijke fonds bedroegen f 146.660,80. Bijna 1400 K.A.B.-leden hebben een uitkering ontvangen. Het aantal propagandisten bij Her wonnen Levenskracht bedroeg 68. In totaal kende men 1504 donateurs, n.l. 413 in de parochie St. Jan, 442 in de Antoniusparochie, 529 in de St. Clemensparochie en 120 in de paro chie Maria Onbevl. Ontv. van Tuijn afscheid van de Mater Amabilisschool. Dokter van Tuijn wordt door zijn praktijk zozeer in be slag genomen, dat het verder lesgeven aan de meisjes niet meer mogelijk is. Namens het bestuur werd door de heer J. Swarts en namens de leerlin gen van de Mater Amabilisschool door mej. Hoffmans, afscheid geno men van dokter van Tuijn. Hierbij werden hem enkele cadeaus in de vorm van tuinbenodigdheden over handigd. Na afloop van het uitreiken van de getuigeschriften werd de show 't Staat in de krant" onder leiding van de heer T. v. d. Heijden met bij zonder succes opgevoerd. Aan de onderstaande personen werd een getuigschrift uitgereikt le jaars Marjan Beerens, Helma Bont, Gerrie Duquesnoy, Miriam van Eeuwijk, Rosa van Gelder, Marleen Kleyn, Hennie v. Loon, Jaqueline Maas, Mia van Oers, Jetty Ophorst, Ria Pfeiffer, Tonnie Schellekens, Ti neke Smit, Jeanne Smits, Annie Smits, Hennie Trimbach, Betsie v. d. Wiel, Cobie de Werd, Willie v. Zun- dert, Franca Bool, Nellie Bool, Rina de Bruine, Gonnie Donkers, Wies v. Es, Marjan Floren, Tonnie Gadella, Marinel Goewie, Ria Heeren, Lies- beth Hornes, Ellie Klerks, Marie The- rese Kleyn, Marjan Kleyn, Jet Reu- ser, Annie v. Schayk, Jo va. Schayk, Jannie Snijders, Josien Blom, Corrie Brok, Lia Embrechts, Betsie v Gelder, Albertina v. d. Graaf f, Corrie Ha mers, Els de Hond, Ellie v. d. Hoven, Karin v. d. Houdt, Beppie Klerks, Cobie Kuysten, Gerrie de Leeuw, El lie v. d. Luitgaarden, José Noyens, Beppie Pullens, Nellie Pulles, Hannie v. d. Veer, Toos v. d. Wiel, Jannie Blom. Gedurende 1 jaar niet verzuimd Miriam v. Eeuwijk, Hennie v. Loon, Jetty Ophorst, Tonnie Schellekens, Tineke Smid, Betsie v. d. Wiel, W. v. Zundert, C. de Werd, Tonnie Gadel la, Liesbeth Hornes, Ellie Klerks, An nie van Schayk, Jo v. Schayk, Josien Blom, Corrie Brok, Betsie v. Gelder, Albertine v. d. Graaff, Ellie van den Hoven, José Noyens, Beppie Pul lens, Nellie Pulles, Toos v. d. Wiel. Getuigschriften 2e jaars Jeannie Adriaanse, Wies Bergmans, Jeannie v. Daelen, Cissy v. Delft, Ankie van Dishoeck, Beppie v. Drongelen, Nel lie Freyer, Maria Grijsbach, Ans Ha mers, Antoinet v. d. Hoven, Ria Klijn, Jennie Nieuwkoop, Gerrie de Rooy, Annie v. d. Sanden, Hennie Verdijk, Annemies Dijkstra, Corrie v. Assen, Klazien v. Beek, Jannie Boons, Ton nie Brok, Gerda v. Daelen, Gerrie Dekkers, Cobie Gouda, Anneke v. d. Griendt, Annie v. Helvoirt, Betsie de Jong, Annie Klijn, Annie v. d. Lee, Mia v. Lieshout, Betsie Lommers, Ria Lommers, Dinie Pullens. Gedurende 2 jaar niet verzuimd Ankie v. Dishoeck, Aris Hamers, Ria Klijn, Hennie Verdijk, Klazien van Beek, Tonnie Brok, Gerrie Dekkers, Anneke v. d. Griendt, Annie v. d. Lee, Betsie Lommers, Ria Lommers, Dinie Pullens. Gedurende 1 jaar niet verzuimd Gerrie de Rooy, Mia v. Lieshout, Co bie v. d. Hout. JAMES BOND 007 CONTRA DR. NO. James Bond, geheim agent 007, krijgt de opdracht om een verdwenen collega die in Jamaica geplaatst was weer op te sporen. Deze man had de taak om uit te zoeken wie of wat de oorzaak was, van de vele mislukkin gen van raketlanceringen. Bond ont dekt hier, dat op een van de omrin gende eilandjes van Jamaica een zon derlinge Chinese dokter woont, die nooit van zijn eilandje af komt en er ook niemand op toelaat. Deze Chi nees verdenkt Bond, maar voor even tuele beschuldigingen moet hij meer weten. Hoe hij het aanlegt om de zonderlinge Chinees, die inderdaad het brein van een politieke bende is, onschadelijk te maken, kunt U don derdag, vrijdag en zondag zien. Toegang 14 jaar. JESSICA. Jessica is een knappe jonge vrouw, die enige tijd weduwe is en die besluit om in een klein Grieks plaatsje de taak van vroedvrouw op zich te nemen. In tegenstelling tot de vorige vroedvrouw in het dorp die zeer zwaarlijvig was, is Jessica een slank vrouwtje, waarvoor de mannen in het dorp alle belangstelling hebben. Hiermee begint er in het dorp een komische strijd tussen de mannen en de vrouwen. De pastoor weet met veel geduld en wijs beleid de zaak weer rond te krijgen, wanneer Jessica weer trouwt met de markies, die in het kasteel vlak in de buurt woont. Zaterdag en maandag. Toegang 14 jaar. DE MUMMIE. Bij het openen van een graf van de prinses Ananka vindt de Engelse oudheidkundige Banning de Rol der Levens die hij voorleest. Op het zelf de moment verrijst er dan een enorme mummie die eens levend in het graf van de prinses werd opgesloten. Deze mummie zal telkens wanneer men de rol voorleest verrijzen en de bevelen van zijn aanbidders uitvoeren. Nu krijgt hij van een Egyptenaar, die de grafschending van de Engel sen heiligschennis noemt, de op dracht om hen alle drie te doden. De twee oudsten worden al spoedig door de Mummie vermoord, maar de jong ste van het drietal laat zich niet zo gemakkelijk vangen. Hij weet de Mummie op een of andere manier voorgoed van het leven te beroven en daarmee is de rust in de streek waar de Mummie grote onrust zaaide weer gekeerd. Zondagmiddag 3 uur voor perso nen van 14 jaar en ouder. SLAVINNEN VOOR DE ORIENT Interpol krijgt in het Oosten een zaakje op te knappen. Een gevaar lijke bende heeft daar een enorme buit aan diamanten gestolen. Korff, een nog jonge agent van de Interpol, is met deze opdracht belast en hij weet, dank zij de medewer king van een vrouwelijk speler, de zaak met succes af te werken. Maryse, zoals de vrouw heet, is een zeer onbegrijpelijke dame, die van alle markten thuis schijnt te zijn. Zij kan haar mannetje heel goed staan in 'het zakenleven, terwijl zij ook bij het spelen heel handig blijkt te zijn. Ook het dansen gaat haar heel goed af en haar kwaliteiten zijn van zo'n gehalte dat ze in bepaalde gelegenheden best de kost zou kun nen verdienen. Korff raakt zeer met haar bevriend en het lijkt er op dat deze vriendschap tot een liefde uit groeit, maar er is iets dat Korff belet hiertoe over te gaan. Het grote mysterie rond de vrouw wordt aan het einde van de film onthult, wanneer Korff op het punt staat zijn grote slag te slaan en de hele bende ineens op te rollen. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 18 jaar. 1000 STERREN SCHITTEREN. De jonge danseres Pat is een erg nonchalant meisje, dat dikwijls haar tijd vergeet en daardoor al vaak in moeilijkheden is geraakt. Ook nu weer vergeet zij, dat het de hoogste tijd is voor de generale repe titie van een nieuwe revue en pas wanneer het al veel te laat is, denkt zij daaraan. Zij vliegt op haar scooter naar de schouwburg, maar rijdt on derweg uitgerekend tegen de auto van haar direkteur die haar wilde ha len. De beer is natuurlijk nu helemaal los, maar er komt een jonge fabri kant voorbij die wel de moeite wil nemen en het meisje naar haar plaats van bestemming wil brengen. De di rekteur die Pat eerst wilde ontslaan, ziet hier echter de kans van zijn le ven. Hij zit namelijk tot over zijn over in de schuld en met het geld van de jonge fabrieksdirekteur wil hij een en ander goed maken. Deze is echter ook niet van gisteren en hij weet in dikwijls zeer komische situaties zijn geld, waar van alle kanten de mensen het op gemunt hebben, te behouden. Pat wint hij ook voor zich en daarmee heeft hij zijn doel bereikt. Maandag en dinsdag. Toegang 14 jaar. het traditionele donderdag 30 april DONDERDAG 30 APRIL 1964 85e JAARGANG No. 34 De €cho van het Zuiöen op de voet BUDDEMEYER chemisch reinigen jgrotestraat 95 waalwijk OP KONINGINNEDAG met het KAATSHEUVELS REVUE ORKEST De raad der gemeente Heusden kwam maandag 27 april in openbare vergadering bijeen. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd vastgesteld. Bij de Ingekomen stukken was een schrijven van de heer Sluijmers, waarin deze diverse pun ten naar voren bracht, met het verzoek aan het gemeentebestuur daarin verbetering te brengen, o.a. het meerdere malen p. maand ophalen van grof vuil door de gemeentelijke vuilnisophaaldienst, het egaliseren van het Wilhelminaplein en opnieuw inzaaien van gazon, het verbeteren van de weg naar de Prins Hendrikkade, het schoonmaken van de straten op zaterdag. Het antwoord van B. en W. op deze brief luidde: bezien zal worden of meerdere malen per maand het grof vuil kan worden opgehaald; onder grof vuil wordt echter verstaan datgene dat door middel van touw of papier bijeen is gebon den of in dozen of kratten is verpakt dat in zijn geheel op de oude open vuilnisauto kan worden gedeponeerd. Dus er worden geen oude vuilnisvaten op de auto leeggestort, wat weer aanleiding zou geven tot klachten over wegwaaiend stof en vuil. De geuite klacht over het schoonhouden van de straten geldt niet alleen voor onze gemeente, ook in andere gemeenten zit men met dezelfde moeilijkheid. Het aantrekken van personeel is niet zo eenvoudig als wordt verondersteld. Er is niet veel animo om als gemeentewerk man in functie te komen. Desondanks zal geprobeerd worden het aanvegen van de straten ook op zaterdag te doen plaats vin den. Het door de heer Sluijmers bedoelde gedeelte van het Wilhelminaplein is zo doordrenkt met olie, asfalt e.d., dat het niet mogelijk zal zijn daarop in de naaste toe komst een gazon aan te leggen. Wel is op dracht gegeven dit terreingedeelte schoon te maken. Met het herstel van de toegangs wegen naar de Prins Hendrikkade zal spoe dig een begin worden gemaakt. Van de Oranjevereniging was een ver zoek ingekomen om verhoging van de sub sidie. In het verleden kreeg men 50 ct. per kind, gevraagd werd 70 ct. per kind p. jaar. Na informatie hierover bij de Prov. Griffie werd op voorstel van B. en W. be sloten 60 ct. subsidie per kind te verlenen. Van de PNEM was een schrijven ingeko men dat de aansluitkosten van het herten kamp f 1030, - zouden bedragen. De raad ging met deze prijs accoord. Van de Heusdense sportvereniging was een schrijven ingekomen waarin werd voor gesteld het huidige kleedlokaal van de ge meente te verkopen, waarna zij een nieuw lokaal zouden oprichten. Op voorstel van B. en W. werd dit schrijven aangehouden tot de volgende vergadering. Ook werd aan gehouden het schrijven van de vereniging Heusdens Belang i.v.m. de wijziging van de Heusdense maandmarkt in een weekmarkt en de verandering van de marktplaats. Het verzoek van de Kath. Jeugdbeweging de Langstraat om subsidie, dat in de vorige vergadering werd aangehouden omdat in formatie moest worden ingewonnen werd nu behandeld en op voorstel van B. en W. werd besloten f 25. - subsidie te verlenen. Besloten werd tot wijziging van de ver ordening regelende de rangindeling en de vergoedingen van de leden van de Heus dense vrijwillige brandweer. Deze wijziging waS noodzakelijk geworden daar het volgens de bestaande regeling meermalen voorkwam dat de brandwachters per jaar meer ver goeding ontvingen dan de commandant. Aanbieding gemeenterekening 1962. Tot commissie van onderzoek werden benoemd de heren Schipper, Klaren, Verschuur, Jon ker en Sluijmers. De raad ging accoord met 't voorstel van B, en W. om aan Ged. Staten de wens te kennen te geven het presentiegeld van de raadsleden te verhogen van f 7.50 tot f 12.50 per vergadering en voor de com missievergaderingen van f 3.75 tot f 6.25. Bij de rondvraag zei de heer Klaren het te betreuren dat het gymnastieklokaal tij delijk voor ale verenigingen was gesloten. Wanneer een goede controle was gehouden zou deze strafmaatregel niet nodig geweest zijn, dan had men kunnen constateren wel ke vereniging vernielingen aanbracht in het gebouw. De voorzitter zei dat tot heden nog geen afdoende controle mogelijk is gebleken. Inmiddels is de strafmaatregel ingetrokken, daar de wethouders de voorzitter hebben weten te bewegen hierop terug te komen. Het gymnastieklokaal mag dus weer door alle verenigingen worden gebruikt, doch met een proeftijd van drie maanden. Mochten weer vernielingen worden aangericht dan wordt het lokaal weer gesloten. Zonder ver antwoordelijke leiding mag een vereniging het lokaal niet betreden en van elke be-

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9