De Echo van het Zuiden DRUNEN I I I VLIJMEN Uit do Langstraat Sprang-Capelle RECEPTIE VLIJMENSE BOYS Elshout Sprang Capeile Nieuwkuijk Waspik Haarsteeg MAANDAG 4 MEI 1964 85e JAARGANG No. 34 GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, 'te houden op vrijdag 8 mei 1964 te 19.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsvergade ring van 20 maart 1964. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling van het interim-verslag uitgebracht door de Streekraad Midden-Bra- bant. Het verslag zal ter vergadering door de voorzitter nader worden toegelicht. 4. Voorstel van burgemeester en wet houders om medewerking te verlenen aan een verzoek van het bestuur van de Albert Schweitzer- school a. tot aanschaffing van leermiddelen voor het vijfde leerjaar; de Stichting Schoolbelangen te Drunen b. tot aanschaffing meubilair kleuter school Prins Bernhardstraat; b. tot verharding van een strook grond tussen speelplaats en school ten behoeve van de lagere school in de Stationsstraat, alsmede tot het aanbrengen van een vloer bedekking op de zolder van deze school. 5. Voorstel tot verkoop van grond. 6. Voorstel tot verkoop van een gemeen tewoning. 7. Voorstel tot verhuur van 3 lokalen in de voormalige jongensschool te Elshout. 8. Voorstel tot het voteren van een cre- diet voor a. afwerking bermen en aanbrengen van enkele voorzieningen in de Kapelstraat; b. aanleg zand- en speelbakken bij en kele kleuterscholen; c. het aanbrengen van een aantal voor zieningen bij de sportvelden; d. de aanschaffing van een nieuwe trek- ker-manschappenwagen e. het aanbrengen van een straatver lichting in uitbreidingsplan De Naulanden. 9. Voorstel tot a. vaststelling van een nieuwe Algemene Plaatselijke Politieverordening, onder ge lijktijdige intrekking van de thans geldende Politieverordening; b. intrekking van de bestaande veror dening ter voorkoming van brandgevaar; c. vaststelling van een afzonderlijk be sluit, waarin alle straatnamen - welke tot dusver in de Politieverordening werden aan geduid - worden opgenomen; d. aanvulling en hernieuwde vaststelling van de Verordening tot bescherming van 't landschapsschoon en het aanzien der ge meente Drunen. 10. Voorstel tot het vaststellen van een naam voor enkele nieuwe straten en wegen. DE HEER L. TH. VAN DRUNEN RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE NASSAU. Bij de verschillende onderscheidingen wel ke bij gelegenheid van Koninginnedag in de Langstraat werden uitgereikt, was ook de benoeming tot ridder in de Orde van Oran je Nassau van de heer L. van Drunen, directeur en oprichter van de Fedra- schoenfabriek. De Fedra-schoenfabriek zal in mei haar 40-jarig bestaan vieren. Bur gemeester Mr. Stieger kon deze onderschei ding woensdagmorgen aan een totaal ver raste heer van Drunen uitreiken. Bij het uitreiken van deze onderscheiding wees Burgemeester Stieger niet alleen op de gro te verdienste van de heer van Druneni als ondernemer, maar evenzeer op diens grote verdiensten als wethouder. De heer van Drunen heeft naast de werkzaamheden in zijn bedrijf welke hij zelf van de grond af heeft opgebouwd, ook nog tijd gevonden om werkzaam te zijn op velerlei terreinen van het maatschappelijk leven. Hij is o.a. mede oprichter geweest van de huidige gymnas tiekvereniging SHJ. 'Na de oorlog is de heer van Drunen verschillende malen wethouder geweest en enkele malen waarnemend bur gemeester. Verder was de heer van Drunen oprichter van het gezinszorgfonds, lid van het Sociaal Charitatief centrum, terwijl hij verder nog in tal van stichtingen en comi- té's welke voor het algemeen belang wer ken zitting heeft of heeft gehad. In Drunen is de vreugde over de toekenning van deze onderscheiding aan de heer van Drunen j dan ook algemeen. Harmonie Drunen kwam j hem op Koninginnedag een serenade bren- gen en het St. Hu'bertus-gilde bracht de nieuiwe ridder de vaandelgroet. Ook wij willen de heer van Drunen van- af deze plaats van haTte gelukwensen met deze onderscheiding, een onderscheiding die toegekend is aan een man die steeds al j zijn gave van hart en geeest ten dienste heeft gesteld van zijn onderneming en de gehele gemeenschap. TENTOONSTELLING Burgemeester Stieger opende woensdag avond in de raadszaal een schilderijen-ten toonstelling. Tot 4 mei was daar n.l. een tentoonstelling van werken van Joost Sicking en Hans van Zummeren. Na het openings woord door Burgemeester Stieger - de tentoonstelling is ingericht op initiatief van de gemeente Drunen en met (medewerking van het provinciaal genootschap werd t woord gevoerd door Domien van Gent, die een korte toelichting gaf op de tentoonge stelde werken, t.w. een gobelin en 17 teke ningen van Sicking en 12 schilderijen van van Zummeren. De tentoonstelling werd de ze dagen behoorlijk bezocht. KONINGINNEDAG. Koninginnedagviering in Drunen was dit jaar weer iets bijzonders. Het St. Huber- tusgilde dat 's morgens eerst met de Bra bantse gilden naar Soestdijk was geweest, presenteerde zich 's avonds bij het brengen van de vendelgroet in haar nieuwe unifor men. Het St. Hubertusgilde is met haar nieuwe uniformen een fraai en kleurrijk ge zelschap geworden, 's Morgens bracht de jeugd op het Raadhuisplein een aubade. 's Middags was het SHJ, die een gym- nastiekdemonstratie gaf, terwijl in de na middag de jeugd een voetbaltournooi hield. De dag werd besloten met een fraaie taptoe door de Harmonie Drunen onder leiding van Anne de Vries. HARMONIE-TOTO. Einde van deze week start men in Dru nen met de Harmonie-toto, welke georgani seerd is door de Stichting Vrienden van de Harmonie en welke gehouden wordt t.b.v. kermis worden gehouden, waarvan de op brengst is voor de gezamelijke jeugdver enigingen. de Harmonie Drunen. Tien weken lang zal deze Harmonie-toto draaien, waarvoor van B. en W. toestemming is verkregen. Tien weken lang toto spelen, dat bete kend dat in totaal tien ronden ieder van een week. zullen worden gedraaid. Het organi serend comité heeft zich weten te verze keren van een aantal medewerkers, welke wekelijks op vrijdag, zaterdag en zondag huis aan huis de toto-formulieren zullen ophalen, terwijl er tevens in Drunen nog diverse verkooppunten zijn vastgesteld. Middels een huis-aan-huis-circulaire en raam-affic'hes is bekend gemaakt hoe deze toto zal draaien. In het kort komt het hier op neer, dat men wekelijks een totoformu lier thuis krijgt, waarop men voor een kwartje tweemaal, voor 3 kwartjes drie maal en voor een gulden vijfmaal de inzet van de week mag raden. De toto wordt elke week op dinsdagavond uitgespeeld. Er zijn drie prijzen; 25 pet. van de inzet wordt aan prijzen uitgekeerd. Wanneer b.v. de inzet totaal f 800 is, wordt aan prijzen uitge keerd f 200. De le prijs is 50 pet. van het totale bedrag aan prijzen, dus in dit geval f 100, de 2e prijs 30 in dit geval dus f 60, en de 3e prijs 20%, in dit geval dus f 40. Het comité heeft een en ander zo goed mogelijk georganiseerd en verwacht wordt dat de inzetten vrij groot zullen zijn, waardoor flinke geldprijzen verdiend kun nen worden. Het uitspelen van de toto ge- j schiedt onder politie-toezicht. De uitslagen j worden iedere week via de pers en raam- biljetten bekend gemaakt. Wij zouden iedereen willen aanraden, grijpt uw kans en win een van de grote geld prijzen die er zeker zullen komen. Toto- spelen is een goedkoop en plezierig spel en in dit geval steunt U tevens de Harmonie Drunen. KERMIS DRUNEN. A.s. zondag start in Drunen de jaarlijkse kermis, welke zondag, maandag, dinsdag en de twee Pinksterdagen zal duren. Als een van de eerste kermissen in de Lang straat, is de Drunense kermis altijd een zeer druk bezochte kermis geweest. Ook dit jaar kan men Ibij 'gunstig weer zeker weer een goede belangstelling verwachten. Op het Raadhuisplein worden weer diverse attrac ties opgesteld, terwijl oök in de café's ge noeg vertier zal zijn. Op de zondagen is in de meeste gelegenheden matinée en des avonds amusementsmuziek en op de werk dagen is het overal dansen. In de Hoge Braken zal zoals andere jaren een jeugd- ZILVEREN SCHOEN-TOERNOOI. Voor de 9e keer heeft de tafeltennisver eniging Smashers 't Zilverenschoen-toernooi georganiseerd. De deelname was bijzonder goed en al was het Brussels Panthon niet present en was de deelname van Duitsers deze keer ook niet zo groot, de bekende Ne derlandse spelers hebben aan het toernooi veel kleur gegeven. Daar burgemeester Stieger verhinderd was de officiële opening te verrichten, werd dit om 12.30 uur ge daan door wethouder L. v. Drunen. Deze heette de spelers welkom en wees daarbij op het grote nut van een actieve sportge- oefening. Daar de bondsgedelegeerde de heer A. v. Otterdijk, Wegens huiselijke omstandig heden het einde van de wedstrijden niet kon afwachten, werden de prijzen uitgereikt door het H.B.-lid de heer J. Willems. De uitslagen waren als volgt H. E. ere-klas 1 Schoonemeyer Smash, 2 Suiskens PSV; H.E. hoofdklasse 1 Fr. Wil lems Never Despair, 2 Montree idem; H.E. overg.-kk: 1 Klooster Smash, 2 Geerling Eendracht; H.E. le kl.1 v. d. Vrande Ire ne, 2 A Derks OTTV; H.E. 2e kl. 1 Zand bergen Belcrum, 2 Hale ASSV; H.E. 3e kl. Rademakers Excelsior, 2 Grimberg Tatic; H.E. 4e kl.: 1 v. Gils Red Star '58, 2 Nacht - zaam Irene; J.E.: A v Liempt Wilskracht, 3 Veerkamp idem; Dames enkel hoofd'kl.: 1 M Nielen Helmond, 2 W Pastoors SVS. D.E. 1-2 kl.: 1 W Pastoors SVE, 2 C Vonk Smash; D.E. 3-4 kl.: 1 A v Omime- ring, 2 M Otten Irene. Mix. diubb. Ere-hoofd-overg.-le kl.: 1 Suiskens Nielen PSV-Helmond; 2 Schoop v Hees Ned. Lloyd - St. Catrien. Mix. dubb. 2 - 3 kl.: 1 de Vocht Nielen Helmond; 2 Mertens - Otten Belcr.-Lrene. H.D. E-H kl.: 1 Schoop - Seelaar Ned. Lloyd - Xerxes, 2 Montree - Willems Never Despair; H.D. overg.gl.: 1 Geerling-Baum- garten Eendracht - 21 Up., 2 Nieuwenhui- zen - Klaerten Smash; H.Dé le kl.: 1 Pot huizen-Portier Bloemenlust, 2 v. d. Vel den - Hoevenaars NVR; H.D. 2-3 kl: Heussel - y. d. Brink Kolping, 2 Grimber gen - Burgers (Tatic - TwentseBankH.D. 4e kl.: 1 de Bruin-v Gils (Red Star '58, 2 Aalders - v d Linden Never Down. D.D.H. 1-2 kl.: 1 Pastoors - Abbink, 2 v Hees Spijkers; D.D. 3-4 kl.: 1 Berens -Otten, 2 Wijgergans - Wijgergangs. Jun.-Dubbel: 1 Ter Horst-Ter Horst Excelsior, 2 Blokdijk - v Liempt Wilskracht. De verenigingsprijs de Zilveren Schoen kwam voor de 2e maal met 15 pt. in het be zit van Irene, terwijl de herenbeker werd gewonnen door Wilskracht. Dongen en v. Hooren met hunne dames, de 1 heer en mevr. v. d. Rijken en vertegen woordigers van Nederland en Oranje vanaf het bordes een aubade in ontvangst namen. De kinderen zongen o.m. 't Brabants Volks lied en het Wilhelmus, terwijl de Kon. Har monie V. en V. pittige marsmuziek liet klinken. Jammer dat hier de geluidsinstal latie van de gemeente niet werd gebezigd, dan zou iedereen hebben kunnen horen hóe fijn burgemeester Welfing het vond tot de Waspikse jeugd te mogen spreken en hoe goed de burgemeester zich in Waspik thuis voelt. "Als vertegenwoordiger van de Ko ningin", zo zei de burgemeester, "dank ik jullie namens H. M. voor de prachtige zanghulde. Laten we ook bij ons gebed aan de Koningin denken". Na een driewerf: Le ve de Koningin, volgde een tractatie. 's Middags amuseerde de jeugd zich aan volksspelen, oriëntatierit en bromfietsrally. Een muzikale wandeling door de harmonie bracht de bevolking in het centrum, waar tot besluit een openluchtfilm werd vertoond. VOLLEYBAL. Het 2e team van Atak versloeg in Til burg Big Ben met 2-0. Atak 3 kwam op KERKDIENSTEN DONDERDAG 7 MEI (HEMELVAART) Ned. Herv. Kérk 9.30 uur Ds. P. J. Bos. Géref. Kerk 10 uur Ds. J. C. Hagen van Rotterdam. GEREF. KERK. Voor de verkiezing van ambtsdragers we gens periodieke aftreding van de heren A. Braspenning en P. Verbeek zijn door de kerkeraad dé vólgende dubbeltallen gesteld: voor ouderling de heren H. W. Dekkers en P. van Vugt; voor diaken de heren J. Kap- tein en J. Roosenbeek. JEUGDTOTO HARMONIE EN DRUMBAND „MARIJKE". De inzet van de tweede week was f 210.80. De eerste prijs was voor D. Vos, Kerk straat 108; de tweede prijs voor L. v. d. Made, Julianalaan 43, H. Bogers, v. d. Duinstraat 71 en M. de Bie, v. d. Duinstr. 107, die allen 10 ct. boven/onder het be drag van de inzet hebben geraden; de derde prijs moest worden gedeeld door W. van Beek, Molenstraat 38, C. J. Maijers, v. d. Duinstraat 2, P. Thielen, Dijkstraat 3 en P. Rosenbrand, Boterdijkweg Raamsdonksveer, die 40 ct. boven /onder het bedrag van de inzet hebben geraden. KONINGINNEDAG De verjaardag van H. M. de Koningin werd alhier door de Oranjevereniging Ju liana in samenwerking met het personeel van de Chr. School en de Chr. Kleuterschool met de leerlingen op enthousiaste wijze ge vierd. De Hamonie Marijke en Drumband bracht de schooljeugd in optocht naar het feestterrein tegenover het Bejaardencen trum waar door een jury de versierde fiet sen, wagens e.d. werden beoordeeld en waarvoor leuke prijzen beschikbaar waren, .terwijl de jeugd verder op versnaperingen werd getrakteerd, 's Morgens werden ver schillende kinderspelen gehouden, waarvoor eveneens prijzen beschikbaar waren, terwijl voor de hoogste klassen in de namiddag een oriëntatierit werd gehouden. De Harmonie en Drumband van Marijke maakte een muzikale wandeling door het dorp. GOUDEN BRUILOFT ECHTPAAR VAN HAM-VERMEER. Zoals we reeds meedeelden hoopt het echtpaar W. van Ham en J. Vermeer a.s. zaterdag de dag te herdenken dat het voor 50 jaar in het huwelijk werd verbonden. Het echtpaar van Ham-Vermeer, resp. 74 en 76 jaar oud, geniet nog een goede gezondheid en heeft een dochter en een pleegzoon en 7 klein- en 2 achterkleinkin deren. Hoewel het niet in de 'bedoeling ligt dit heugelijke feit uitbundig te vieren, zal het 't gouden paar zeker niet aan belang stelling ontbreken en zullen zeker velen van hun belangstelling blijk geven; waar het echtpaar op 9 mei afwezig zal zijn, zal op een nader tijdstip gelegenheid worden ge geven het gouden paar zijn gelukwens aan te bieden. Het ligt in de bedoeling 'het echt paar door de huurt een cadeau aan te bie den. De heer van Ham was bijna 40 jaar als machinist werkzaam bij de fa. Adr. Oerle- rnans en Zonen, Bouwmaterialenhandel te Sprang-'Capel'Ie. VIERING KONINGINNEDAG. Het door de Oranjevereniging "Wïlhel- gemakkelijke wijze aan 2 winstpunten om dat Hoefstraat 2 niet kwam opdagen. 11-JARIGE JONGEN IN VERKEER GEDOOD. Vrijdagmiddag om kwart over 4 is het 11- jarig zoontje Jan van de fam. J. Rombouts- Vaa'rten uit de Irenestraat, door een ver keersongeluk om het leven gekomen. Na uit school ev enthuis te zijn geweest, was de jongen met zijn vriendje een straatje om gefietst om naar de aangekondigde opstel ling van zijn elftal te gaan kijken. Op de terugweg passeerde hen in de Raadhuisstr. een BBA-bus. De jongens reden toen enkele meters achter elkaar. Voor zover het onder zoek van de politie uitwees is het slachtoffer min of meer de macht over het stuur kwijt geraakt, juist op het moment dat de BBA- bus naast hem reed. Na even te hebben ge slingerd raakte de fiets de bus en viel de jongen met zijn hoofd vóór het achterwiel. Hij werd op slag gedood. Het stoffelijk over schot werd later naar het klooster der zus ters in de Kerkstraat overgebracht. Moge lijk is het feit dat de jongen de fiets van zijn broertje bereed hem noodlottig gewor den, omdat hij nu in plaats van een terug traprem handremmen moest hanteren. In verband met Hemelvaartsdag verschijnt „De Echo" één dag eer der. Adverteerders en corresponden ten kunnen tot uiterlijk woensdag morgen 9 uur advertenties en be richten insturen. mina" georganiseerde kinderfeest voor de beide lagere- en kleuterscholen heeft een prettig verloop gehad. De leidsters der kleuterscholen deden met de kinderen op een veld nabij hun school leuke kinder spelletjes, terwijl het onderwijzend perso neel der beide lagere scholen, daarbij bij gestaan door leden van het bestuur der Oranjevereniging, op een weiland gelegen naast de Burg. Vermeulenstraat de kinder spelen hielden. Na afloop kreegen alle kin deren een tractatie. Des avonds maakte de muziekvereni ging "Kunst na Arbeid" een rondwandeling door een deel der gemeente en omstreeks half 9 werd met de schoolkinderen een lampion-optocht gehouden, hetgeen natuur lijk de nodige belangstelling trok. P.V. DE LUCHTVAART. Op Koninginnedag hield de P.V. De Luchtvaart met de P.V. De Reisduif uit Waspik een wedvlucht vanuit Vilvoorde, afstand 101 km. De uitslag was als volgt p Niieuwenhuizen 1, 6, 14, 20; H de Jong 2, 18, 35, 42; A v Oosterhout 3, 11, 26, 40; P v d Elshout W 4, 12, 15; D Smits W 5, 21, 22, 24, 29; A Kuijten W 7, 8; H/v Campen sr 9; F v 'Hoof 10; G Treffers 13; J IJpelaar 16, 19, 48; A v Iersel 17, 23, 34; B Pols 25; S Selders W 27, 39, 43; A de Wit W 28, 33, 47; A Kuijten W 30; D J v Helden 31; A Smits 32; C Fitters W 36, 38, 44; C Blok 37 ;A v Oosterhout 41; G le Sage 45; E Haverhals 46. A.s. donderdag wordt een wedvlucht ge houden vanuit St. Ghislain, afstand 163 km en a.s. zondag vanuit Creil, afstand 322 km. ZENDINGSMIDDAG. Op Hemelvaartsdag wordt in de Ned. Herv. Kerk alhier een zendingsmiddag ge houden, waarbij als sprekers zullen optre den Ds. L. Vroegindeweij uit Delft met als onderwerp: De opgevaren Christus werkt voort, en Ds. H. G. Abma uit Strijen, die spreekt over Het geheim van het altaar. Ds. Huizinga zal een openings- en slotwoord spreken. Aanvang 2.30 uur. DAUWTRAPPEN. Traditiegetrouw zal de muziekvereniging Kunst na Arbeid op Hemelvaartsdag des morgens vroeg een muzikale wandeling ma ken, het zgn. "dauwtrappen". 2 JONGENS MET GESTOLEN AUTO TEGEN HUIS OPGEREDEN. In de nacht van zaterdag op zondag is in de Hoofdstraat inCapelle een tweetal jon gelui met een wagen die zij in Eindhoven hadden gestolen tegen een huis aangereden. Het ongeluk gebeurde, toen zij na verkeerd te zijn gereden, de wagen térug wilden rij den, waarhij zij tegen een huis op reden. Na het ongeluk namen zij beiden de benen. Een van hen, de 25-jarige G. E. v. d. E., afkomstig nit Eindhoven, kon vrij spoedig nadien wordy gegrepen, ook dank zij de bereidwilligheid van een inwoner die met zijn wagen de achtervolking inzette. De gestolen wagen werd aanzienlijk be schadigd. VIERING KONINGINNEDAG. Het feestprogramma zoals dat door de vereniging Nederland en Oranje was samen gesteld ter gelegenheidvan de 55e verjaar dag van H. M. Koningin Juliana, had de belangstelling der Waspikse bevolking. 's Morgens om 10 uur was het bij het gemeentehuis al een hele drukte, toen daar burgemeester Welling en diens echtgenote, mevr. Couwenberg, de heren wethouders v. SONGFESTIVAL. Het Songfestival te Vlijmen is geëindigd; de belangstelling was de laatste zondag overweldigend, de eerste drie zijn als volgt: le Rietje Floris, 2e Huisorkest Siegers, 3e Labella's. Volledige uitslag in het vol gend nummer. RONDE VAN VLIJMEN. Zondag 3 mei werd in Vlijmen de jaar lijkse wielerronde gehouden voor aspiranten, nieuwelingen en amateurs. Het weer werk te niet mee en de belangstelling was niet groot. Het werd voor de aspiranten en nieu welingen een strijd in stromende regen; de renner die in de strijd bleef had een hele opoffering te verwerken, vele renners ver dwenen uit de strijd. De uitslag van de as piranten werd: 1 J- Bakker Zaandam; 2 Homma Den Haag; 3 H. v. d. Moot Am sterdam; 4 H. Kersten Uden; 5 M. van Laarhoven Haren; 6 G. v. d. Tak; 7 Chr. v. d. Linden Den Bosch; 8 H. Zuidwijk Kou- derkerk; 9 W. Klinkenberg Utrecht; 10 G. Plieger Lexmond.. Nieuwelingen: 1 P. de W.it Wormer; 2 A. van Melis Oss; 3 J. Koek Veldhoven; 4 C. Stam Koog a.d. Zaan; 5 H. van Vught Boxtel; 6 L. Konings Esch; 7 H. v. Hoe- ijen Amersfoort; 8 J. van Riel Haren; 9 G. Thijssen Groesbeek; 10 J v Lith Gellicum; 11 J. v. Schalen Lierop, 12 H. van Gulik Den Bosch; 13 S J Hairwasser Den Dun- gen, 14 J. v. d. Griendt Zaandam; 15 L. de Groot Utrecht; 16 B. v. Son Haarsteeg. Hierna volgden de amateurs, die over 't algemeen goed weer hadden en het werd een zeer spannende strijd. De beste presta tie voor het publiek' leverde Rudi Libregts, de schaatscrack, die maar liefst 39 ronden alleen op kop lag en de meeste premies van deze wedstrijd opeiste; 12 ronden voor het einde werd hij ingelopen, toen was het Fred Libregts die alleen op kop ging. Dit duurde enkele rondes, toen kreeg hij gezel schap van C. Zoontjes Tilburg. Vier ron den voor het einde kwam de grote strijd. P. Veenen uit Vlijmen waagde een aanval en 2 rondes had hij nodig om bij te komen. Toen kwam Rudi Libregts weer naar voren en sloot bij de koplopers aan. L. Schulte Amsterdam probeerde 't maar viel terug. De laatste ronde ging .in en Fr. Libregts nam een kleine voorsprong en wist deze nog iets te vergroten en ging ihij tot grote vreugde van de Vlijmens supportersschare als over winnaar over de finish; 2e werd C. Zoon tjes. Tilburg; 3 Rudi Libregts Vlaardingen; 4 P Veenen Vlijmen; 5 A. van Uden Oss; 6 J. van Veen Werkendam; 7 E v d Zanden Veghel; 8 Th Oudshoorn Vinkeveen ;9 Le- haart; 10 H. van Zandvoort Den Bosch; 11 j. v. d. Voort Poeldijk 12; P Kissier Amers foort; 13 H. Sacks Amsterdam; 14 B Ossendorp Utrecht; 15 W Breemer Utrecht; 16 J. Hesse Arnhem; 17 L. Schulte Amster dam; 18 L. Hartman Amsterdam; 19 C. Fontein Wormer; 20 M. Dekker Rotter dam, 21 W. Prinsen Hank. Dit waren over blijvers van de 104 gestartte renners. Naast de mooie overwinning ontving F. Libregts de grote wisselbeker van Woud v. Heel, oud-renner van de Wielerclub de Zwaluw. KONINGINNEDAG. In Vlijmen werd Koninginnedag gevierd door de jeugd. In de kleuterschool werden de kinderen getrakteerd; de oudere school jeugd bracht een aubade aan Burgemeester Schweitzer; 2 jongens van de hoogste klas sen hielden een toespraak. Hiervoor bracht Burgemeester Schweitzer hartelijk dank. Voor de grotere jeugd was een fietsenrally georganiseerd, waar zeer grote belangstel ling voor was ;winnaar werd het duo Paul Vierhout en Tini de Vaan. Verder was er voor de grote jeugd een foto-zoektocht, I met als winnaar 6e klas Dinie Verboord, 5e klas Petra van Liempt, 4e klas Gerard van j den Berg; allen ontvingen een mooie beker, j Tn het Lido-theater was er een film voor de j 2e, 3e en 4e klas en voor de kleuters was er in de school een goochelaar, die de jeugd best kan vermaken; 's avonds om 7 uur was er een concert door de Harmonie Concor dia., die pittige nummers speelde om de kou van de belangstellenden wat te vermin deren. Hierop volgde het Chr. Gemengd koor van de Vliedberg dat enkele mooie nummers ten gehore bracht. Hierna kwam Vlijmens Mannenkoor en het Gemengd koor met enkele nummers. Jammer dat de wind veel afbreuk deed aan de goede zang van de drie koren; tij dens het concert werden de prijzen bekend gemaakt van de fietsenrally en fotozoek- wedstrijd. Er was ondanks de koude nog flinke belangstelling. POSTBESTELLER JAN EVERS ONTVING EREMEDAILLE IN BRONS. In de woning van de heer Broeren, di recteur van het Postkantoor te Vlijmen, werd de posflhesteller Jan Evers uitgeno digd. Hier was tegenwoordig Burgemeester Mr. L. Schweitzer van Vlijmen. Evers keek wat vreemd op, het werd voor de postbe- steller een grote verrassing. Burgemeester Schweitzer spelde hem de ere-medaille op de borst in 't brons, in verband met zijn 45- jqar.ig dienstverband dit ge'beude met har telijke woorden van de Burgemeester. Hier na kwam de heer Verdiesen, adjudant-di- rekteur van het Bossche PTT-district ook feliciteren en de daagmedaille aanbieden; tevens bracht hij gelukwensen namens de heer Bast, directeur-generaal van de PTT. Hierna dankte de heer Evers met korte woorden. Bij deze huldiging was ook het personeel van het Vlijmens postkantoor te genwoordig. ZESTIG JAAR GELEDEN TEELDE NIEUWKUIJK "HOP". Ontegenzeggelijk zullen vele Nieuwkuijk- se inwoners nog de tijd herinneren dat, dit jaar 60 jaar geleden, in Nieuwkuijk op grote schaal hop werd geteeld. Nieuwkuijk, Vlij men en Haarsteeg hebben destijds glorie volle hopjaren gekend, met de daaraan ver bonden hopfeesten. De hop groeide aan lan ge maststaken die rechtstaande in de grond werden geplant. Om de masten kronkelden de hopranken naar omhoog, tegen de zon in. Ongeveer half sept, of begin ökt. was de tijd van oogsten gekomen. De ranken wer den onder aan de staak doorgesneden en werden naar huis vervoerd, waarna men de hopbellen begon te plukken. Dit werk vergde nogal veel tijd, waarom buurtbewo ners en vrienden verzocht werden een hand je te helpen. Aan dit verzoek werd graag gevolg gegeven want voor men weer naar huis ging werden de helpers onthaald op aardappelen met rodekoolsla en lcarne- melkse pap. En omdat destijds in de mees te gezinnen schraalhans keukenpiet was, werd er graag gewerkt om eens goed te kunnen eten. Als de laatste avond van de pluk gekomen was vierde men de "hoplast". Er werd dan getrakteerd en naar gelang de hopprijs, ging de fles brandewijn veelvuldig rond en voor men opbrak werd eerst nog een bord rijstepap met suiker gegeten. De prijs der hop verschilde nogal van jaar tot jaar. Zo'n avond in de hoptijd was zeer gezellig; men zat bij 't spaarzaam licht van een petroleumlamp in een grote kring en er werd gezongen en voorgedragen. Na de pluk werden de hopbellen op de droogzolder gebracht, want het was zaak de hop op tijd droog te krijgen voor de afle vering. Schoorvoetend probeerde men nog in 1904 met het kweken van hop, maar het liep op niets uit. De opkopers van hop wa ren in die tijd uitsluitend de firma Moster- mans alhier en v. d. Aa uit Vlijmen. Zij verwerkten in speciale inrichtingen de hop voor de brouwerijen, in hoofdzaak voor het buitenland. OPENING ZWEMBAD. Op woensdag 13 mei a.s. zal het natuur bad te Nieuwkuijk voor het publiek wor den opengesteld. BENOEMD. Tot leidster aan de R.K. Kleuterschool op de Vliedberg is benoemd mej. A. v. Delft uit 's-Bosch. Aan de 2e R.K. kleuterschool zijn als leidsters benoemd mej. A. v. d. Avoort uit Nijmegen en mej. L. Sluijter uit Den Bosch. NIEUW WIJKGEBOUW. Het nieuwe wijkgebouw van het Wit- Gele Kruis -is thans gereed gekomen. De officiële opening zal op 23 mei a.s. plaats hebben. Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur werd in j café 't Centrum een receptie gehouden van de Vlijmense Boys, in veïband met het be halen van het kampioenschap 3e klasse. Hiervoor was grote belangstelling. De adviseur van de Boys sprak harte lijke woorden. Pastoor Kamp, Vliedberg, was eveneens vertegenwoordigd. 'Burgemeester Schweitzer en weth. van Heivoort kwamen bestuur en kampioenen huldigen, evenals oud-voorzitter van Me- rendionk; verder oud-bestuursleden, het kampioenselftal van 1936; de heer de Kroon stelde het kampioenselftal voor en de aanvoerder van het oude elftal over handigde een nieuwe bal. Hierna volgden de jeugdleiders met het kampioenselftal van de Jeugd B 2, die op 25 april kampioen werden. Deze verrastte de spelers en bo den een paar kousen en voetbalbroek en een badhanddoek aan. Dit werd door de jeugd verzameld met een kleine verloting en bij de middenstand werd door de jeugd niet tevergeefs aange klopt. Namens de zaaldhandel Momrner- steeg en van Engelen, Hobbel, Ovito, Wa genberg-Festen en Detemeier werd aan de spelers een trainingspak aangeboden. ,Schoenhandel Koks bood elke speler een paar voetbalschoenen aan. De supporters vereniging van de Boys en café Ant. Klerks bood elke speler een aansteker aan. De sup portersvereniging café Ant. Pijnenborg bood elke speler een portemonnaie aan. De heer van Stokkum oud-bestuurslid kwam met oude herinneringen en feliciteerde bestuur en kampioenen. Namens de Kasteleins sprak de heer P. Engel en H. Boom, afgevaardigde van de KNVB en Brab. onderafdeling; namens RKC Waalwijk sprak de voorzitter welge meende woorden; hij hoopte tegen de Boys uit te komen in de 2de klasse en hoopte op wederzijdse sportiviteit. Namens RWB Besoijen sprak de voorzitter hartelijke woor den, namens RKJVV sprak frater Maxneli- do. Verder was vertegenwoordigd Bladella, Blauw-Geel, Avanti, St. Mich-Gestel, de Zwaluw Vught, Haarsteeg en Nieuwkuijk en Wielerclub de Zwaluw. Verder vele ver eniging als Kruisboog, Duivenver. de Zwa luw, Biljartver., EHBO, Toneelver, Dames koor, Mannenkoor, Carnaval Knotwilgen- dam, Volleybal, Korfbal. Namens de jeugd was de heer Jac. Bee- rens, diocesaan bestuur NKJ aanwezig, Jon ge Boerenstand, Onderwijzers, vele suppor ters, teveel om alles op te noemen. Prach tige bloemen kwamen van heinde en ver bin nen. De voorzitter van de Boys sprak na afloop hartelijke woorden tot het kam pioenselftal en overhandigde de spelers een prachtige weekendtas, die niet groot ge noeg was voor de vele cadeaus die de spelers hebben ontvangen; verder dankte hij allen die aan de receptie hadden deelgeno men. Het elftal van Vlijmense Boys, dat enkele weken geleden kampioen is geworden van de 3e klasse B en naar de 2e klasse promoveert JAARVERGADERING K.A.V. De leden van de Kath. Arbeiders-Vrou wenorganisatie kwamen in café M. Reuser in jaarvergadering bijeen. De voorzitster opende de vergadering met de Chr. groet en heette de leden die in grote getale wa ren opgekomen welkom, alsmede de gees telijke adviseur kapelaan Vijfeiken. Uit het jaarverslag bleek dat de KAV zich in het afgelopen jaar op velerlei ter rein verdienstelijk maakte; het ledental be draagt thans 61. De aftredende bestuurs leden mevr. Beekmans-de Laat en mevr. v. Bladel-Verreyt werden bij acclamatie her kozen. Uit het financieel verslag, waarvan de penn.esse mevr. Koks-van Gestel voor lezing deed bleek dat er een flink batig sal do aanwezig was. Van de Boerenleenbank werd een subsidie van f 75 ontvangen, welke mededeling met applaus werd begroet. Ook in 1964 zal het nuttige met het aan gename worden verenigd; zo zal er in sa menwerking met de Boerinnenbond een ex cursie worden gemaakt naar de Gruyter's fabrieken in 's-Bosch. Verder staat er nog een reis op het programma. Hierna volgde een loterij waaraan waardevolle prijzen wa ren verbonden en daarna een tractatie. Tot slot hield kap. Vijfeiken een leer zame spreekbeurt over de meimaand en de verering van Maria. Na de rondvraag werd de vergadering met de Chr. groet gesloten. SPORTWEDSTRIJDEN. Op Koninginnedag werden alhier voor de jeugd diverse sportwedstrijden georgani seerd, die zich in een grote deelname moch ten verheugen. In de voormiddag stond er voor de diverse klassen een oriëntatierit per fiets op het programma. Na de middag moest er een tienkamp worden afgewerkt. Voor de 'leerlingen van de laagste 4 klassen van de R.K. Jongens- en Meisjesschool was er een tekenwedstrijd. Eèn gezamenlijk filmprogramma vormde het slot van de dag. HULDIGING. Op waardige wijze hebben bestuur en le den van de in café W. v. d. Loo gevestigde spaarvereniging, afscheid genomen van de heer Jac. Timmermans, die 36 jaar be stuurslid is geweest. Ondanks dat hij reeds 14 jaar in Waalwijk woonachtig is, bleef hij de ver. trouw. De voorz. de heer A. van Esch sprak woorden van oprechte dank en waardering voor het vele werk dat de heer Timmermans gedurende deze 36 jaar voor de spaarvereniging verrichtte en bood hem als aandenken en prachtig cadeau aan. Het scheidende bestuurslid dankte voor de toit hem gerichte woorden en voor het fraaie cadeau. DODENHERDENKING. Hedenavond zullen ook hier degenen wor den herdacht die in de afgelopen oorlog het offer van hun leven brachten. De her denking zal bestaan uit een Avondmis, die om half 8 in de parochiekerk zal worden opgedragen. Na afloop zal op het kerkhof de zegening van de graven plaats hebben. Uit piëteit zullen de vlaggen halfstok wor den gehesen en zullen alle openbare verma kelijkheden worden gesloten. Ondanks het slechte weer heeft Nederland tussen 1 en 3 mei het grootste aantal toeristen gehad sinds de oorlog. Meer dan 600.000 vreem- weer, zodat langs de kust en vooral in 't Westen en Zuiden alles bezet was. Keukenhof kreeg 127.000 be zoekers, Efteling 65.000, Maduro- dam 56.000, enz.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5