B en W. van Waalwijk brengen „schemaplan recreatie en groen voorziening" in de raad Dinsdag 19 en woensdag 20 mei Schoolvoetbaltournooi 1964 SNIJDT UW ZON ZORGVULDIG IN STUKKEN i fuxa flex Gemeenteraad Waalwijk Gemeenteraad Drunen PAKHUIS Interim rapport Midden-Brabant- se gemeente goedgekeurd Grondverkoop voor Woningbouw Credieten voor onderwijs en diverse voorzieningen R.W.B. terrein twee dagen veer voetballende schooljeugd Neem geen risico...verf met De verf met flexabiliteit* MET VAN 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 MEI 1964 2 Drunen VLIEGTUIG ONTPLOFT 44 DODEN 'extra speling voorde doe-het-zelver GRONDVERKOOP tenten en luchtbedden Verdonk's „Germaan" bromfiets kinderwagen grasmachine damesjas 4 clubs, tafel, dressoir huiskamer ameublement GROTESTRAAT 146 - WAALWIJK Het college van B. en W. heeft voor de op donderdag 14 mei a.s. te houden raadsvergadering, de leden van de raad een schemaplan be treffende de recreatie en groenvoorzieningen in Waalwijk onder de aandacht gebracht. Tijdens de vergadering van donderdagavond zal alleen een uitspraak worden gevraagd over het in beginsel aanvaar den van het schemaplan. Bij eventuele aanvaarding van het plan, zullen dan t.z.t. objectsgewijze de nodige kredieten voor uitvoering j worden gevraagd. Het „schemaplan recreatie en groenvoorziening" is door het Bu reau voor Ruimtelijke Ordening en Architectuur Kuiper, de Ranitz v. d. Ree en v. Tol in Rotterdam, in op dracht van het college van B. en W. opgesteld. Het schemaplan geeft met betrekking tot de verschillende recreatiemogelijkheden de volgende indelingkleuterspeelterreintjes, sportterreinen en wijk-, buurt- en recreatieparken. De kleuterspeelterreintjes zullen in het bijzonder voor de 2- tot 6-ja- rige jeugd dienen. Omdat deze leef tijdsgroep zich niet ver van de wo ning kan verwijderen, zal 't speel terrein in de onmiddellijke omge ving van de woning moeten worden aangelegd, bijvoorbeeld in een ge meenschappelijke tuin. Als spel element kunnen worden opgenomen zandbak, duikelrekje en klimboog. Er zullen ook banken voor toezicht houdende ouderen worden aange bracht. Als redelijke voorziening in een buurt wordt gedacht een speel terrein per honderd woningen. De jeugdspeelterreinen, bedoeld voor de 6- tot 14-jarige jeugd, zul len dienen voor de jeugd, afkomstig uit een wat groter rayon, omdat deze jongens en meisjes zich wat verder van huis kunnen verwijde ren. In deze terreinen kunnen wor den opgenomen rolschaatsbaan, hin- kelperk, springpaaltjes etc. Wordt het terrein wat groter, dan kan ook gedacht worden aa een trapveldje, speelwei en een wat groter zandter- rein. De aandacht gaat verder uit naar de „ruige speelterreinen", die bij de jeugd bijzonder in trek zijn. Op deze terreinen kunnen ook al lerhande bouwmaterialen worden gebruikt als speelmateriaal. Tot slot kunnen ook basketball- en volley- ballveldjes worden aangelegd. Elementen voor de verschillende leeftijdsgroepen zijn de sportterrei nen, speel- en ligweide, trapvelden en zwembad. Zij dienen dan ook tot een groter complex te worden ver enigd, hetzij als gesloten sportter rein, hetzij als recreatieterrein („Hoefsven"). Ook aan de passieve recreatie is in dit plan gedacht. Bijzonder wordt hierbij de aandacht gericht op mo gelijkheden tot wandelen en fietsen. In de nieuw ontworpen wijken van de gemeente is een net van wandel paden getraceerd in de vorm van promenades, lanen, en door het pu bliek te gebruiken wijk- en buurt- groen. Deze paden zullen in hoofd lijnen de brandpunten der wijken met de omliggende grote recreatie elementen, zoals de Drunense en Loonse duinen, verbinden. Naast 't net van wandelpaden zijn vooral in het recreatieterrein „Hoefsven" een aantal rijwielroutes geprojecteerd, die aansluiting geven op de recrea tieve gebieden van Drunen en Loon op Zand. OVERIGE PUNTEN Naast het vaststellen van de be drijf sbegro tingen en gemeentebe groting 1964 en het goedkeuren van de begroting voor 1964 van de ge meentelijke instelling voor maat schappelijke zorg, het houden van de algemene beschouwingen etc., krijgt de raad ook nog te beslissen over het beschikbaar stellen van de no dige kredieten voor het bouwrijp maken van gronden, gelegen in het uitbreidingsplan „Bungalow en Vil lapark Meerdijk". Voor de aanleg van een compleet wegennet, van rioleringen en waterpartijen, wordt een totaal-krediet gevraagd van terwijl in de meeste gevallen door de werkgever ook een bijdrage van 25 wordt gegeven. Het resterende bedrag wordt door het Ministerie van O. K. en W., de provincie Noord-Brabant, de gemeente Til burg en andere bronnen aangevuld. Vervolgens zullen donderdagavond enkele percelen grond van de N.V. „Noord-Braband" worden aange kocht. £et betreft hier gronden die door de gemeente in eigendom moeten worden verkregen voor de uitvoering van de volgende uit breidingsplannen „Uitbreidingsplan Meerdijk", uitbreidigsplan in hoofd zaak voor zover het de aanleg van een algemene begraafplaats en de uitbreidig van het recreatiepark na bij het zwembad betreft en tot slot voor het nieuwe uitbreidingsplan in hoofdzaak voor zover het betreft de realisering van het plan Groe- newoud. Vervolgens zal met de NV. ook grond worden geruild. Aankoop zal verder dienen (te geschieden van onroerend goed van de R.K. Kerk parochie St. Jan en het R.K. Parochieel Gasthuis en verkoop aan de R.K. Kerk en aan koop von het pand Grotestraat 89 van B. H. Baijens. Het pand is no dig voor de anleg van de Tempe lierstraat. De leden van de raad der ge meente Waalwijk worden opgeroe pen tot bijwoning van een open bare vergadering, te houden op donderdag 14 mei 1964, te 19.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling 1. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaf ten name van de twintigdui- fing van een spaarbankboekje zendste inwoner. 2. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van wegen, riolering en water partijen in het villa- en bunga lowpark „Meerdijk". 3. Voorstel tot het in beginsel aan vaarden van een schemapla(n recreatie en groenvoorziening. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het ver anderen en verbeteren van een houten noodschoolgebouw aan de Hugo Verrieststraat. 5. Voorstel tot het verlenen van subsidie voor 1964 van de Stich ting Festival voor de Werken de jeugd. 6. Voorstel tot verhoging der sub sidie aan de Stichting Katho lieke Gezinszorg. 7. Voorstel tot aankoop van on roerend goed onder Waalwijk en Baardwijk van de N.V. Noord-Braband". 8. Voorstel tot ruiling van ge meentegrond ten oosten van 't kanaal 's-Hertogenbosch-Dron- gelen tegen grond van de N.V. „Noord-Braband", gelegen ten oosten van de haven. 9. Voorstel tot aankoop van on roerend goed aan de Grotestr., van de R.K. Kerk van Waalwijk parochie van de H. Johannes de Dooper, alsmede van het R.K. Parochieel Gasthuis, en tot ver koop van grond aan genoemde parochie. 10. Voorstel tot aankoop van het pand Grotestraat 89 van H. J. Baijens. en gemeentebegroting voor 11. Vaststelling bedrijfsbegrotingen 1964 en aanbieding ter goed- der gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. a. algemene beschouwingen; b. behandeling rapport commissie van onderzoek en nota van ant woord van burgemeester en wethouders; c. vaststelling bedrijfsbegrotin gen en wijzigingen van die be grotingen; d. beslissing omtrent begroting ge meentelijke instelling voor maatschappelijke zorg; e. behandeling subsidie-aanvragen; f. vaststelling gemeente-begroting: 1. gewone dienst (behandeling per hoofdstuk) 2. kapitaaldienst (als geheel) 3. wijzigingen der begroting. 12. Voorstel tot het aanvragen van een aanvullende bijdrage uit 't gemeentefonds ten behoeve van de dienst 1964. De raad verleende ook zijn goed keuring aan de aanschaf van een nieuwe brandweerauto. Gekocht werd de zg. Commer Walk Thru. De aanschaf en opbouwkosten wer den geraamd op 22.000. Voor het anbrengen van straat verlichting in het uitbreidingsplan die Naulanden werd een bedrag uitgetrokken van 56892. Voor het aanbrengen van de no dige voorzieningen aan het Bejaar den-ontspanningsgebouw in de Jac v. d. Meydenstraat werd een cre- diet verstrekt van f 1720.De heer Snoeren vroeg in dit verband ook aandacht voor het meubilair. Voor het maken van een over koepelend basisrioleringsplan werd een bedrag beschikbaar gesteld van 12840.De werkzaamheden zul len Worden opgedragen aan het Ingenieursbureau van Kleef N.V. te Vught. In dit verband werd er op gewe zen, dat indien straks het uitbrei dingsplan Zuid aan de orde komt, de huidige voorzieningen met be trekking tot het rioolstelsel, niet i toereikend zijn. NIEUWE STRAATNAMEN Op voorstel van B en W werden de volgende straatnamen gegeven: Aan de weg Wolfshoek-Vlijmen d'Oultremontweg; aan de w;eg over de dijk naar Elshout Zeedijk; aan de nieuwe zuidelijke verbindings- dassenfabriek Altio Cederstraat, en aan de nieuwe straat naast de weg naar Waalwijk Overlaatweg Door de heer Pijnenburg werd gevraagd wanneer de zuidelijke verbindingsweg met Waalwijk ge reed zou komen. In Drunen was de weg voor wat de bedding betreft reeds gereed, in Waalwijk was nog niets gebeurd. De voorzitter deelde mede dat hierover nog overleg no dig was. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. R.K.D.V.C. IBUREN I 0—1 Het was al in de eerste minuten dat de gasten met een mooie kop bal 0—1 maakten. DVC was wel meer in de aanval, maar er werd uitgesproken slecht gevoetbald. Zonder te kijken waar een mede speler stond werden de ballen maar weggespeeld en dan was het voor 80 naar een tegenstander. De stand bleef dan ook tot de rust 0-1. Na de rust was het ook weer een veel sterker DVC, maar het slecht schieten en plaatsen was weer het noodlot van de thuisclub. Zelfs een strafschop wisten ze nog niet te benutten, een keihard schot van v. d. Velden recht op de doelman. Al met al 'n zeer slechte wedstrijd van DVC en wel een van de slecht ste van dit seizoen. JUDO-DEMONSTRATIE. Vrijdagavond werd in de Hoge Braken door de Judoclub uit Dru nen o.l.v. de heer J. v. Gent, rijks gediplomeerd sportleraar een de monstratie gegeven. Bij de jeugd- judoclub in Drunen zijn pl.m. 55 jongens aangesloten. Voor deze de monstratie was vooral ook van de zijde der ouders veel belangstelling Na afloop van deze demonstratie was er een wedstrijd, waarvan de uitslag als volgt was 20 kg. 1 Henk van Stokkom, 2 Paul Handgraaf. t.m. 28 kg. 1 W. Latumeten, 2 H. Bax. t.m. 34 kg. 1 Fr. Hagelaars, 2 Fr. v. Spijk. t.m. 39 kg. 1 P. Elshout, 2 M. van Riel. t.m. 44 kg. 1 T. v. Drunen, 2 R. La tumeten. t.m. 53 kg. 1 R. Holst, 2 G. v. Cleef. Senioren 1 P. de Jonge, 2 T. van Ooyen. Ondertrouwd Hi 44 Mensen zijn donderdag omge komen toen een vliegtuig van Pa cific Airlines in een heuvelachtige streek, 65 kilometer ten oosten van San Francisco, neerstortte. Aan boord bevonden zich 40 passagiers, 3 bemanningsleden en een waar nemer van de Amerikaanse raad voor de burgerluchtvaart. De twëemotorige Friendship F 27 was opgestegen te Reno in de staat Nevada. Een boer uit Tasajero zei: „Het toestel ontplofte tot kleine stuk jes. Er was geen stuk bij dat gro ter was dan 30 centimeter in door snee, met uitzondering van het landingsgestel." Hij zei, dat hij het toestel zag aankomen toen het be gon te wankelen. Daarna kwam er een wolk rook uit en stortte het neer. (Zie elders). 6.668.000. Voor het treffen van voorzieningen aan de noodschool aan de Hugo Verrieststraat, wordt de raad een krediet van 16.803,58 gevraagd. Aan dit noodgebouw, dat reeds een tiental jaren in gebruik is, moeten enige herstelwerkzaamhe den worden, uitgevoerd, o.a. aan de vloeren en het sanitair. Ook het za deldak van de bestaande school moet worden veranderd in een plat dak, waarvan tevens de noodschool in aanbouw is. Als subsidie aan de „Stichting Fes tival voor de Werkende Jeugd" in Tilburg wordt voorgesteld een be drag van 17.50 te verlenen voor iedere deelnemer uit Waalwijk die aan dit festival deelneemt. De to tale kosten per deelnemer uit Waalwijk nemen 27 jongens en meisjes aan het festival deel zijn op 100.te stellen, waarvan 25 ten laste van de deelnemer komt, De raad der gemeente Drunen was vrijdagavond in openbare ver gadering bijeen ten gemeentehuize. Als eerste punt van de agenda werd behandeld het interim-rap port der gemeenten voor Midden- Brabant. In de streekraad voor Midden-Brabant hebben zitting Burgemeester Stieger en Ir. van Lammeren. Dit interim-rapport dat in de pers reeds uitvoerig is behan deld heeft aan Drunen 'n industrië le taak toegewezen. De raad ging in principe met dit rapport ac- coord. De heer Ploegmakers was van mening dat Drunen niet slecht uit de bus was gekomen. De heer v. d. Wiel wees er op dat in het rapport niet genoemd werd de tuinbouw in Drunen, die hier toch ook een goe de aanzet heeft gekregen. De voorzitter stelde de heer v. d. Wiel gerust. Dat de tuinbouw niet met name genoemd wordt wil niet zeggen, dat de ontwikkeling hiervan ook maar op enigerlei wijze zou worden afgeremd. De heer Mij nen wees er op dat Drunen de laat ste jaren geen actieve industrialisa tie-politiek heeft gevoerd en vroeg of hierin nu enige verandering ging komen. De voorzitter wees er op dat de bestaande industrieën nog voldoende expansie-mogelij kheden bieden. De heer Brok vroeg aan dacht voor de recreatie. De voor zitter wees er op dat, al staat deze niet met name genoemd, hieraan zeker aandacht zal worden bested. Aan de orde was verder grond- verkoop aan diverse personen voor woningbouw. De raad keurde al deze grondverkopen goed. 1. J. A. Beerens, momenteel wo nende te Zollikerberg in Zwit serland, vroeger wonende te Waalwijk. 2. H. J. Kivits, Oranjestraat 31 3. Gezusters Elshout, Grotestraat 140 alhier 4. G. C. van der Aa, Kerkstraat te Elshout 5. Eveneens G. C. van der Aa Dinsdag en woensdag 19 en 20 mei zal op 't RWB-terrein aan de Zand- donkweg het jaarlijks schoolvoetbaltournooi weer worden gespeeld. Een tiental scholen zullen op de grasmat trachten de zege - het school- kampioenschap 1964 - te bevechten. 11.00-11.50 uur nr. 3 poule 1 tegen nr. 3 poule 2 om de vijfde en zesde plaats. 5.30-6.40 uur nr. 2 poule 1 tegen nr. 2 poule 2 om de derde en vierde plaats. 7.00-8.10 nr. 1 poule 1 tegen nr. 1 poule 2 om de eerste en tweede plaats. 6. De Vlissingse Aannemings Mij te Papendrecht Verder aan M. Mieris in het uit breidingsplan Kom Drunen voor de bouw van een zg. f 14.000.wo ning, alsmede aan W. v. Bokhoven Amalia van Solmstraat en J. Boom Schoolstraat. Aan de heer H. M. Portier werd verkocht de woning Wilhelmma- straat 17 voor de prijs van 17.000.- Dit huis werd door de heer Portier bewoond. Aan de fa. Altio werd tijdelijk de oude jongensschool in Elshout verhuurd, huurprijs 15. per week. CREDIETEN De raad verleende deze avond haar goedkeuring aan het verstrek ken van een groot aantal credieten o.a. voor onderwijs en diverse an dere voorzieningen, o.a. voor de Albert Schweitzerschool voor de aanschaf van meubilair 3787.- voor meubilair Kleuterschool Prins Bernhardstraat 1439.voor de lagere school in de Stationsstraat voor diverse voorzieningen 1742.- en 900.voor zandbakken bij de diverse kleuterscholen f 3308. Voor afwerking berm Kapelstraat werd gevraagd 10860.De totale kosten bedroegen 18360.maar door de ruil-verkaveling werd 7500.bijgedragen. De heer van Venrooij vroeg voor deze straat ook een betere verlichting. Het ligt in de bedoeling dat in juli het zwembad alsmede 't sport park in gebruik worden genomen. Voor de nodige voorzieningen aan de sportvelden werd een crediet van 86459.gevraagd. Dit bedrag was nodig voor het overbrengen van de kleedruimte van het hui dige terrein naar het nieuwe, voor afrastering, oefenverlichting, etc. Vermoedelijk zal het volgend jaar moeten worden overgegaan tot de bouw van een cantine, alsmede nieuwe kleedgelegenheden. De voorzitter deelde nog mede dat B en W voornemens zijn om 'n commissie in te stellen, die raad kan worden gevraagd omtrent de diverse aangelegenheden rond het sportterrein. TWEE POULES De eerste dag, dinsdag 4 juni, wordt er in twee poules gespeeld en wel in een halve competitie. Op de tweede dag komen de elftallen, die in beide poules dezelfde plaats in nemen, tegen elkaar uit, zodat de winnaar van poule 1 tegen de win naar van poule 2 zal spelen om resp. de le of de 2e prijs. De eerste dag zal die club tot winnaar van de poule worden uit geroepen, die het meeste aantal punten heeft weten te behalen. Mochten 2 clubs met evenveel doel punten de top bereikt hebben, dan zal middels een strafschop de be slissing worden genomen. Brengt ook deze strafschop nog geen uit komst dan spreekt 't doelgemiddel- de een woordje mee. Eindigt op de tweede dag een wedstrijd met een gelijk spel, dan wordt onmiddellijk na de wedstrijd door ieder van 3e spelers van het hele elftal een strafschop genomen. DEELNEMERS Poule 1 1. Christelijke school 2. St. Aloysiusschool 3. Openb. L.S. Waalwijk 4. St. Clemensschool 5. School v. Chr. Onderw Sprang Poule 2 6. St. Petrusschool B 7. St. Jozefschool 8. Pastoor Kuypersschool 9. St. Petrusschool A 10. School met de Bijbel Capelle PROGRAMMA Het programma voor dinsdag 19 mei is als volgt van 9.00-9.30 uur nummers 1 te gen 2 en 6 tegen 7; 9.40-10.10 uur nummers 3 tegen 4 en 8 tegen 9; 10.20-10.50 uur nummers 5 tegen 1 en 10 tegen 6; 11.00-11.30 uur nummers 2 tegen 3 en 7 tegen 8; 11.40-12.10 uur nummers 4 tegen 5 en 9 tegen 10. 2.00-2.30 uur nummers 1 tegen 3 en 6 tegen 8; 2.40-3.10 uur nummers 2 tegen 4 en 7 tegen 9; 3.20-3.50 uur nummers 3 tegen 5 en 8 tegen 10; 4.00-4.30 uur nummers 4 tegen 1 en 9 tegen 6; 4.40-5.10 uur nummers 5 tegen 2 en 10 tegen 7. In het programma van woensdag 20 mei komen tegen elkaar uit: 10.00-10.50 uur nr 5 poule 1 tegen no. 5 poule 2 om de negende en tiende plaats. 10.00-10.50 uur nr. 4 poule 1 tegen nr. 4 poule 2 om de zevende en ach- ste plaats; Direct na afloop van de beslis singswedstrijd heeft de prijsuitrei king plaats. LOLA SMELT en HANS VAN MIL De huwelijksinzegening zal plaats hebben vrijdag 5 juni 1964 om 10 uur in de paro chiekerk van O.L. Vrouw ten Hemelopneming te Reusel. Gelegenheid tot gelukwensen van 14.30 tot 15.30 uur v. Brederodelaan 7, Waalwijk Toekomstig adres: Esdoornstraat 70, Drunen VERHUUR van Bestel tijdig. SCHOENMAKERIJ Hoekeinde 12 Waalwijk Telefoon 3320 TE KOOP „Sachs"-motor, voor- en achter-telescoop- vering, 2-pers. Buddyseat, loopt prima; 125.,- Hoefnagel Winterdijk 5, Capelle. TE KOOP in goede staat zijnde klein model Grotestraat 362, Waalwijk Te koop aangeboden: en zwart lederen maat 44 Te bevragen 's avonds na 6 uur: M. de Bie v. d. Duinstraat 23 a, Sprang TE KOOP Te bevragen: Mgr. Prinsenstraat 14 Waalwijk Te koop aangeboden: (dressoir, uittrektafel, vier stoelen, twee clubs). Potgieterstraat 8, Waalwijk TE HUUR GEVRAAGD Vloeroppervlakte minstens 100 m'-', mag ook in kleinere ruimten verdeeld zijn. J. JANSEN en ZN. Grotestraat 275, Waalwijk ALUMINIUM JALOEZIEËN ten produkt van Hunter Douglas (J)

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2