De Echo van hel Zuiden Nutsbibliotheek in Sprang-Capelle blijft bestaan Sprang-Capelle VB R J. v. d. Heyden 40 jaar bij de Veiling De Langstraat I Voor alle jonge mooi-weer-p lannenÊnakers 1 VROOM OREESMa Sprang-Capelle Grootse huldiging en koninklijke onderscheiding Sprang Capelle Nieuwkuijk II lil MAANDAG 11 MEI 1964 85e JAARGANG No. 36 Op 1 oktober gaat de Nutsbiblio theek in Sprang-Capelle weer open Het heeft er naar uitgezien dat de bibliotheek, die in maart 1948 werd opgericht, zou worden opgeheven. De afgelopen winter waren er geen uitleningen. Dat hebben heel wat Capellenaren betreurd, want de op hoog peil staande Nutsbibliotheek heeft een grote verscheidenheid aan lectuur. Enkele jaren geleden nam de bibliotheek, wat aantal boe ken en uitleningen betreft, de 2de plaats in de provincie in. Thans is het met 6600 uitleningen per jaar en 1484 boeken, jeugdboeken inbe grepen, de vierde Nutsbibliotheek in Brabant. TOEWIJDING. Zestien jaar geleden namen de heer en mevrouw Poldervaart, overtuigd van het belang van een goede dorpsbibliotheek, het initia tief om te komen tot een beschei den uitleenbibliotheek. Het begin dank zij het werk van de heer en mevrouw Poldervaart werd in Ca- pelle in enkele jaren een complete bibliotheek opgebouwd. Terecht werd hun toewijding op een ver gadering van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in Amster dam beloond met een -e prijs. LANDBOUWSCHOOL De bibliotheek was ondergebracht in het weinig functionele gebouw achter de woning van hoofdonder wijzer Poldervaart. Dit gebouw, de zogenaamde oude school, werd vo rig jaar gesloopt. Het gemeentebe stuur adviseerde de bibliotheek te verhuizen naar de voormalige land bouwschool op de Nieuwevaart. Eén prachtgebouw voor een uit leenbibliotheek. Maar de bibliothe caresse, mevr. Poldervaart, voelde meer voor een gebouwtje op de plaats van de gesloopte „oude school". Gezien het vele admini stratieve werk waarmede zij belast is, had zij de zaak liefst zo dicht mogelijk bij huis. Maar er was geen andere oplos sing. En nu men dank zij de volle medewerking van het gemeentebe- ln oktober weer uitleningen stuur de beschikking heeft gekre gen over de vroegere landbouw school en mevr. Poldervaart assis tentie is toegezegd bij het uitleen- werk, heeft zij besloten de biblio theek weer op gang te brengen. SUBSIDIE Voor het plaatsen van zo'n dikke duizend boeken zijn stalen rekken nodig, etc. Ook moeten weer nieu we boeken worden aangeschaft. Dit alles vergt zo'n vijftienhon derd gulden subsidie. Voor die sub sidie wil men aankloppen bij het Provinciaal Anjerfonds en bij het Hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. „We hopen maar dat alles mee loopt, dan kunnen we op 1 oktober weer beginnen", zegt de heer Pol dervaart. „De uitleningen zullen voortaan niet meer op zaterdag middag, maar op vrijdagavond zijn". GEEN PORNOGRAFIE In de Nutsbibliotheek wordt het christelijke boek niet geweerd. Me vrouw Poldervaart zegt: „Ik ben volkomen vrij een keuze te doen bij de aanschaf van boeken. Het Hoofdbestuur van het Nut bepaalt zich in sommige gevallen tot het geven van advies. Ik ga bij de keu ze van boeken vooral af op wat de lezers graag hebben. Wij kijken niet naar speciaal christelijke boe ken, maar we waken er wel voor dat we in onze bibliotheek geen pornografische of anti-christelijke lectuur krijgen". TELEVISIE De heer Poldervaart is van oor deel dat er door het kijken naar de televisie minder gelezen wordt. Van 1957 tot en met 1960 kwam de Nutsbibliotheek steeds boven de achthonderd gulden leesgeld per jaar uit. Maar de laatste jaren is men beneden dit bedrag gebleven. Overigens gelooft hij dat bij de echte lezers de belangstelling voor het boek niet zal verminderen. Zaterdag herdacht de heer J. v. d. Heyden het feit dat hij 40 jaar geleden in dienst trad van de vei lingvereniging „De Langstraat". Dit feit werd zaterdagmiddag ge vierd met een receptie welke ge houden werd in café de Gouw. Tijdens deze receptie werd door burgemeester Stieger aan de heer v. d. Heyden de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. De receptie, die zeer druk bezocht werd, werd bij gewoond door de jubilaris en zijn gehele familie. De harmonie St. Cecilia bracht tijdens deze recep tie een serenade. Het eerst werd het woord ge voerd door de heer E. van Beur den, voorzitter van de veilingver eniging. Deze had alle lof voor de wijze waarop de heer v. d. Heyden zijn werk op de veiling heeft ver richt. De heer van Beurden noem de het jubileum van de heer v. d. Heyden een gebeurtenis waarbij de herinnering aan vroegere jaren weer eens werd wakker geroepen. De veiling in Drunen bestaat thans 48 jaar en de jubilaris is dus een als president-commissaris van de Veilingvereniging. Burgemeester Stieger noemde het werk van de heer v. d. Heyden een levenswerk, 40 jaar dienst en dit op een zo voortreffelijke wijze waarvoor men alle respect moet hebben. Hij had tijdens vergaderingen de naam van de heer v. d. Heyden wel eens ho ren noemen en men was dan vol lof over de wijze waarop deze zijn taak vervulde. Het verheugde mr. Stieger daarom te kunnen medede len dat het H.M. de Koningin had behaagd aan de heer v. d. Heyden de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. De aanwezigen zetten bij de uitreiking van deze onderschei ding spontaan het Wilhelmus in. Namens het personeel werd het woord gevoerd door mej. van Delft die bijzonder veel lof had voor de wijze waarop de heer v. d. Heyden steeds vrolijk en blijmoedig zijn werk had verricht en de prettige wijze waarop men steeds met hem kon samenwerken. Ook zij deed haar woorden vergezeld gaan van een geschenk in de vorm van een mooi wandbord. Namens de kopers voor industrie en export werd het woord gevoerd door de heer Thur en namens de BUDDEMEYER chemisch reiniaen qrotpstraai 95 w a a i w k commissionairs door de heer T. v. Beurden. Beiden hadden alle lof voor de wijze waarop de heer v. d. Heyden zijn werk had verricht en lieten hun woorden vergezeld gaan van geschenken. De harmonie St. Cecilia uit Haar steeg, waarvan de jubilaris een trouw lid is, kwam tijdens de re ceptie nog een serenade brengen. Het werd een mooie receptie en huldiging waarvoor de jubilaris dan ook hartelijk dankte. van de werkers van de eerste tijd. Door zijn kennis, arbeidslust, ac curatesse en de inzet van zijn hele persoon voor het werk is de heer v. d. Heyden voor de veiling een onmisbare persoonlijkheid gewor den. Door de jarenlange ervaring op alle terreinen van het veiling- werk werd de heer v. d. Heyden de vraagbaak voor allen. De heer van Beurden schetste de jubilaris als een rustige en bescheiden wer ker die ondanks zijn grote erva ring zich nooit op zijn kennis liet voorstaan. Hij noemde de jubilaris een van de steunpilaren van de veiling en het speet hem zeer dat de heer v. d. Heyden het volgend jaar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het werk zou gaan neerleggen. Spreker deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert, terwijl aan mevrouw v. d. Heyden die ook in de hulde werd betrok ken, bloemen werden aangeboden. Hierna werd het woord gevoerd door burgemeester mr. Stieger, die zei niet alleen te spreken als bur gemeester van Drunen, maar ook AGRARISCHE STREEKDAG Op zaterdag 5 september wordt in Sprang-Capelle de tweede agra rische streekdag gehouden. De streekdag was vorig jaar een succes. In de morgenuren zullen er weer veekeuringen zijn. 's-Middags staan sportwedstrijden op het pro gramma. Het is voorts de bedoe ling een hondententoonstelling, een floralia en een modeshow te hou den. LEERLINGEN HUISHOUD SCHOOL EXPOSEREN In de christelijke streekhuishoud- school te Sprang-Capelle zal op woensdag 13 en donderdag 14 mei I het werk worden tentoongesteld van de leerlingen. Ook zal door de leerlingen een show en een voor dracht worden gegeven. De ten toonstelling is beide dagen des avonds om kwart voor zeven voor een ieder toegankelijk. Op woens dagmiddag om kwart over twee is de tentoonstelling alleen toe gankelijk voor de ouders van de leerlingen; en donderdagmiddag öm kwart over twee alleen voor fie hoofden van scholen met de leerlingen van de zesde klas en 1 voor de meisjes van de ulo-scho- jlen. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. W. R. BARKEMA. Het was voor de Geref. Kerk van Sprang zondag een blijde dag, toen deze na een korte tijd vacant geweest te zijn, weer een eigen herder en leraar mocht ontvangen in Ds. W. R. Barkema, overgekomen van Ech ten Fr. In de voormiddagdienst werd Ds. Bar kema tot zijn ambt ingeleid en bevestigd door zijn schoonvader, Drs. L. ten Kate van Stedum, die voor deze gelegenheid als tekst voor zijn predikatie had gekozen Mattheus 28 19 b: „en leert hen onderhouden al wat Ik u bevolen heb". Na de bevestiging werd Ds. Barkema de zegenbede uit Psalm 134 toegezongen. In de avonddienst deed Ds. Barkema zijn intrede, waarbij het kerkgebouw geheel be zet was en waarbij vele genodigden aan wezig waren. Ds. Barkema koos tot tekst voor zijn in- tree-predikatie Psalm 105 1 - 6. Aan het einde van de dienst werd Ds. Barkema een hartelijk welkom toegeroepen namens kerkeraad en gemeente en werd de nieuwe herder en leraar de zegenbede uit Psalm 121 4 toegezongen. Ds. P. Visser van Tilburg sprak namens de Classis Den Bosch en namens de Geref. Kerk te 's-Gravenmoer, en nam eveneens afscheid als consulent. Ds. Torenbeek sprak namens de Geref. Kerk te Vrijhoeve-Ca- pelle, Ds. Bos namens de Ned. Herv. ge meente en Burgemeester van Prooijen na mens de burgerlijke gemeente, waarna Ds. Barkema de sprekers dankte voor de goe de wensen en wederkerig hoopte op een goede samenwerking. VRIJHOEVE-CAPELLE P.V. NOOIT GEDACHT. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh aan de Hoogevaart, hield een wedvlucht vanuit Mons. In con cours waren 445 duiven. Gelost om 11 uur, werd een eerste duif geconstateerd om 12- 51-42, de laatste prijsduif om 1-0-20 uur. De prijzen werden behaald door J. v Zeist 1, 6, 10, 14, 62; A v d Schans 2, 19, 41, 46, 98; A Florijn 3, 9, 25, 26, 31, 48, 56, 63, 91, 93; A Enaphaan 4; A Heiblom 5, 21, 34, 74; A Brouwers 7, 42, 87, 107; C Verhagen 8, 16, 40; P Blom 11, 20, 22, 27, 72; Jac Ophorst 12, 18, 28, 53, 67, 90, 103, 105; C Broeks 13, 32, 39, 54, 61; A Spuijbroek 15, 50, 60, 85, 89; A Tactor 17; Jo Sterrenburg 23; M Treffers 24, 58, 69, 100; Joh Sterrenburg 29, 57; A J Ophorst 30; C v Tilborgh 35, 75, 84, 99; J Kramers 32; G Rozenbrand 36, 37, 47, 51; H Vos 38, 64; M Mesch 43, 52; J Pols 44; C Pul lens 45; A v Tiggelen 49, 95; D v Os 55; F Tactor 59, 71, 77, 86, 96; W Nieuwen- huizen 65, 79; D v d Schans 66, 106, 108; TI de Jong 68; P Meter 70, 83; G Genen 73; A Nieuwenhuizen 76, 80, 101; J Spie- rings 78, 94; D v Oversteeg 81, 82; P Hen driks 88, 102; T de Jong 92; P v Dongen 97; P Ros 104. A.s. donderdag inmanden voor Noyon van half 7 tot half 9. SUCCES VOOR MARIJKE-LID. De heer Th. van Beek, lid van de M.A.C. Marijke, heeft j.l. zaterdagnacht deelgeno men aan de Casino-oriëntatie-rit uitgeschre ven door de Tilburgse motorclub. De lengte van deze rit was 72 km en er werd door 80 personen aan deelgenomen. De heer van Beek wist als eerste te eindigen en kwam hierdoor in het bezit van de wisselbeker en voorts kreeg hij een beker welke hij mag behouden. TUINBOUWVER. CAPELLE. De tuinbouwvereniging Capelle zal a.s. vrijdagavond in het stationskoffiehuis van de heer Pruijssers bijeenkomen. Op de agenda staat o.m. het aanwijzen van een kandidaat van de afdeling Capelle voor be stuurslid van de veiling te Drunen. H.N.C.-TOTO. De uitslag van de 8e toto van HNC was als volgtInleg f 239.30. Ie prijs Ina Pruijssers Wendelnesseweg 9 Capelle met geraden bedrag f 239.19; 2e prijs S. A. Oerlemans Wendelneseweg 17 Capelle met f 239,15; 3e prijs G. de Bie 'Wendelnesse weg 58 Capelle en J. Damen Hilsestraat 10 Kaatsheuvel met geraden bedrag f 239,50. De uitslag van de 9e toto was als volgt Inleg f 235.40; 9 personen hadden dit be drag precies geraden, n.l. T. Hoefnagel Grotestr. 23 'Waalwijk, GAvd Nieuwe- giesen Kruisstr. 12 Drongelen, Th de Haan Marijkelaan 6 Vlijmen, J Klijn Berkenstr. 24 Drunen, H Zwart Hoge Zandschel 33 Kaatsheuvel, J v Beek Korte Nieuwstr. 17 Capelle, M de Jong Schrevelstr. 46' Capelle, C Vos Heistr. 188 Capelle en G de Bie Wendelnesseweg 58 Capelle. Zij ontvangen elk f 4. 2e prijs J de Rooij-Mesch Poolse- straat 15 Capelle; geraden f 235,39; zij ontvangt f 23.50. 3e prijs J A de Rooij Ho ge Zandschel 34 K'heuvel, geraden f 235,42 en deze ontvangt f 11.75. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. de Luchtvaart hield in combina tie met de P.V. De Reisduif uit Waspik op Hemelvaartsdag een wedvlucht vanuit St Ghislain, afstand 159 km. De uitslag was als volgt F v Hoof W 1, 5; B Pols 2; D Smits W 3, 31; S Selders W 4, 15, 42; A Kuijten W 6, 10, 41; P v Turnhout W 7; J v Tilborgh W 8, 24, 37; Th v Tilborg 9; N Smits W 11, 34; A de Wit W 12, 33, 44, 48; C Blok 13, 28; A v Beek 14; H Ne- rings 16, 25, 29, 35, 45; A Tactor 17, 48; H Verduijn 18; B Verduijn W 19, 26, 27; C Fitters W 20; H de Jong 21, 39, 46; H V Campen sr 22, 36; H Damen W 23; A v Iersel 30; P Nieuwenhuijzen 32; J Nieu- wenhuijzen 38, 40; J Smits W 43. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Noyon, afstand 274 km. O.N.I. 3-WIT ZWART 2. Wit Zwart 2 heeft in de laatste competi tiewedstrijd tegen ONI 3 geen moment twij fel laten bestaan waar de twee winstpunten terecht zouden komen. Door 1 doelpunt van J. Molegraaf en 2 van G. Rosenbrand had Wit Zwart met de rust al een 3-0 voor- sprang.Direkt na de rust was ONI sterker. In deze periode kregen ze dan ook gelegen heid om de eer te redden. Spoedig werden ze echter weer op eigen helft teruggedron gen. Na een half uur kreeg J. Molegraaf nogmaals een prachtige scoringskans. Hij twijfelde dan ook niet om onhoudbaar in te schieten. JUBILEREND MARIËNKROON. Cisterciënsers 60 aar in Nieuwkuijk. Het zal donderdag 14 mei a.s. 60 jaar geleden zijn dat de paters van de orde der Cisterciënsers hun intrede deden in de Abdij Mariënkroon te Nieuwkuijk. Het zal overigens geen uitbundig festijn worden, want men heeft er de voorkeur aan gegeven dit jubileum intern te herdenken. Het v.m. kasteel Onsenoort, thans Mariënkroon, was een der oudste heerlijkheden van Brabanl en was 80 ha groot. Onsenoort, vanouds Honsoire genaamd paalt direct aan Nieuw kuijk. Het heeft verschillende Heren gekend. De eerste bekende was Laurens v. d. Putte. In 1382 kreeg Jan Kuijst Arent de heerlijk heid in leen; in 1583 ging deze over op de fam. van Malsen. In 1690 verkoopt de fa milie van Poelgeest goed en rechten aan Matheus Hoenft uit 'Roermond; deze be hield de bezitting tot 1743 en verkoopt ze dan aan Jhr. Half Wassenaar. Toen de laatste afstammeling van dit geslacht in 1853 kinderloos stierf liet hij 't landgoed na aan zijn zuster jonkvr. Maria Clara Half Wassenaar, die gehuwd was met Jose- phus Antonius Arnoldus de la Court. Diens zoon Josephus Maria Wilhelmus trad na de dood van zijn vader in diens rechten. In 1903 werden kasteel en landerijen ge veild. Het oude kasteel kreeg een nieuwe bestemming. Koper was Dom Bernard Ma- réchal, abt van 't klooster Pont Colbert tei Versailles. Na zijn professie in 1891 trok hij naar 't landgoed Pont Colbert, dat hij tot klooster inrichtte. Doch inmiddels dreigden de communiteit grote gevaren die leidden tot uitdrijving der kloosterorden. Ook de monniken van Pont Colbert gingen in bal lingschap. Door bemiddeling van Franse Carmelietesse kwam men te weten dat het landgoed Onsenoort, zeer geschikt voor ves tiging van een klooster, te koop was. Na enig onderhandelen werd de koop gesloten en op 14 mei 1904 deden de z.g. Franse paters hun intocht op Onsenoort.; op één na waren het allen Franse paters. Enige verbouwingen en vernieuwingen aan 't kas teel, dat dateerde uit de 17e eeuw, waren noodzakelijk. De kloostergemeente had na haar omzwervingen eindelijk rust gevonden. De hoop op uitbreiding door 't opnemen van Nederlandse candidaten ging echter niet in vervulling. De Franse geest, ge woonten en de keuken schrikken de meesten af. Slecht één Nederlander werd opgeno men, n.l. Franciscus Janssens uit Tilburg, de latere opvolger van abt Marechal. Van hem ging 't initiatief uit tot het bouwen van een kloosterschool, waardoor men zich van roe pingen zou kunn enverzekeren. In 1914 tel de de school reeds 40 studenten, doch de oorlog 1914-T8 noodzaakte het schoolge bouw in te richten tot verblijfplaats voor Belgische vluchtelingen. Op aandrang van Pater Janssens werd het klooster niet ver kocht en bleven er enige monniken echter Toen Abt Maréchal in 1924 stierf werd hij opgevolgd door Pater Janssens. Aan zijn be- moeiiingen is het te danken dan het klooster Canoniek werd opgericht. De eerste prior was Stanislans van Viennst, Parijzenaar van geboorte, maar geheel vernederlandst. De kloosterschool werd weer geopend. Toen pa ter Stanislans in 1929 naar Canada vertrok, werd hij als prior opgevolgd doorP. Joan nes van Engelen. Haarsteegse van geboorte en thans Abt van het klooster. In 1935 kwam onder leiding van architect v. Dael uit Eindhoven een nieuw klooster tot stand. In hetzelfde jaar werd tot prior gekozen P. Servatius v. Vugt. In 1936 ging het klooster over tot de Belgische Congregatie en kreeg het de naam van Mariënkroon. Ook in dit jaar werd de St. Bernardus Bedevaart in gesteld. Gedurende de tweede wereldoorlog verleende Mariënkroon aan meer dan 1700 bewoners uit Nieuwkuijk en omstreken gast vrijheid. Dank zij de bijzondere bescher ming van zijn patrones bleven klooster en bewoners ongedeerd. Toen in 1947 P. Al- phonsus Lieven prior werd, telde Mariën kroon 33 priesters, 18 theologanten en no vicen en 7 broeders. Om het geestelijke en culturele leven te bevorderen heeft 'Mariënkroon veel bege- dragen door zijn radio-uitzendingen van Mis en Vespers, door de stichting der Nationale Bibliotheek voor geestelijke lectuur en het openluchtspel „Wij offeren". Gedenksteen „de barmhartige Samaritaan". Het was 24 okt. 1944. De oorlog woedde overal. En ook toen heeft Mariënkroon ge toond de barmhartige Samaritaan te zijn, waarvoor allen tot op heden nog hun op rechte dank betuigen. De kloosterpoort stond wijd open en de opgejaagde angstige mensen werden liefderijk ontvangen. Men huisde tot op de gangen en kamers van de paters. Toch voelde men zich veoilig. Het is in die dagen een onbeschrijvelijk gedoe geweest op Mariënkroon, die velen nog lang zal heugen en in dankbare herinnering zal gedenken. De gedenksteen voor het kloos ter opgericht als teken van dankbaarheid, moge ook zijn een teken van eenheid en saamhorigheid. Moge het 't jubilerende Mariënkroon ge geven zijn nog veel en groots werkNvoor Nieuwkuijk en de streek te verrichten. Dit geve de algoede 'God op voorspraak zijner Moeder, de patrones van Mariënkroon. VLIEGTUIGONGELUK DOOR AAN SLAG OP PILOOT? De Fokker-27 van de luchtvaartmaat schappij „Pacific Airlines" is donderdag bij Danville in de Verenigde Staten neerge stort, nadat de 'piloot door een kogel was getroffen en waarbij 40 doden waren. Dit is meegedeeld door de oproep NBC in New York, die dit opzienbarend bericht had gekregen van „zeer betrouwbare zegslie den in Washington". Het verkeersvliegtuig kwam donderdag terecht tegen een berg. Daarbij werden alle 44 inzittenden gedood. Volgens de NCB zijn rechercheurs van de FBI bij het onderzoek tot de conclusie ge komen, dat de piloot aan de stuurknuppel werd neergeschoten door een van de passa- giers.„De bandopname van het laatste ge sprek van de piloot met de verkeerstoren in San Francisco spreekt duidelijke taal", aldus de NBC. De laatste woorden uit het vliegtuig waren geweest „Mijn God, ik ben beschoten, ik ben beschoten". Daarna was er „afschuwelijk gegild". EEN PRACHT-OPLICHTER. De 43-jarige Haagse vertegenwoordiger van een meubelfabriek in Brabant heeft 10 goedgelovige mensen uit Den Haag en om geving bij elkaar voor f 200.000 opgelicht. In bijna 4 jaar tijds slaagde de man er met allerlei dubieuze verhalen over voordelige meubeltransacties in om 13 goedgesitueerde mensen te bewegen hem in totaal 3,5 ton te „lenen". Hij heeft 150.000 gulden van het geld terugbetaald. Drie slachtoffers zijn de dans ontsprongen, want zij hebben al hun geld teruggekregen. Rayé-zonnejurkje in vrolijke kleurtjes met zeer origineel ankerranddessin. Ruim aange zet rokje. 11 Jaar 16.75, 5 jaar 13.75 Cabin marin - een jong Parijs ideetje - van marineblauwe fel tine met leuke koperen knoop jes. Kontrasterend gevoerd. 14 Jaar 34.75, 10 jaar 29.75 Shift jurkje in „style marin' Fris streepdessin met grappig ankermotief in de rand en met kontrasterende ceintuur. 11-14 Jaar16.75 Luchtig Italiaans poloshirt in vier kleuren. 12 Jr 6.75, 5 jr 5.25 Vlot short van katoenen gabar dine in drie kleuren. Met rits, 14.Jaar 7.90,6 jaar6.25 Tricot nylon weekender in 6 zomertinten. In alle mafen 9.75 Grijs geruite pantalon met perion. 18 Jaar 16.75, 14 jaar 14.75 Lightweight jacket op foam- basis.. 18 Jaar-38.25, 14 jaar 33.75 Slanke Terlenka (45/05) pantalon. 18 Jaar 24.25,14 jaar 21.25

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9