KERMIS KAATSHEUVEL 1964 DRUNEN K^JSHEUVEL Kaatstieuvelse Mater Amabilttsschool voorziet duidelijk in een behoefte tilt t/o Langstraat LOON OP ZAND DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JUNI 1964 J HET ECHTE LEVEN TEGEMOET. Aanmelden van nieuwe leerlingen Eishout Vlijmen .m Nieuwkuijk Haarsteeg „Bezem uit, 't is Kermis," zong in de tijd dat de kermis nagenoeg de enige ontspanning was die de jeugd, maar ook de ouderen te ge nieten kregen, de Vlaamse dichter Emiel Hullebroeck. En is er momenteel voor jong en oud zoveel te genieten, dat de ker mis iets geworden is, dat slechts 'n zeer klein gedeelte variatie van ge noegens die te beleven zijn, kan presenteren, toch blijven de ker misdagen, dagen van een uitzonder lijk genot, dat jong en oud, ieder volgens z'n smaak, nog beleven wil. En 2, 3, 4 en 5 juli gaat Kaats heuvel deze dagen weer genieten. Er is een jaar gewerkt, door velen ook een jaar gepot en zeer zeker zal er genoten worden van de spaarcentjes, door sommigen uit sluitend in echt kermisvieren, door meerderen ook in het besteden van deze spaarcentjes voor de aankoop van iets nuttigs en blijvends. Hoe het zij, we wensen allen prettige dagen en de exploitanten goede zaken. Wanneer we dit nummer inzien, zullen we moeten bekennen, dat deze exploitanten weer niet terug schrikken om datgene te doen wat tot een succes kan leiden, doch daarnaast ook zijn risico's inhoudt. Maar we moeten hen een compli ment maken voor de wijze, waarop ze trachten het momenteel veel eisende publiek te voldoen. We beginnen met even binnen te stappen in de Euphonia-concertzaal, waar de exploitant, de heer Go- vers bij de laatste verbouwing voor een interieur gezorgd heeft, dat van smaak en vakmanschap ge tuigt. Vier avonden zal daar Theo Kerkhof met zijn The Ballroom Strings het bal verzorgen, terwijl voor het zondagmatinee extra zijn geëngageerd het Zuid-Amerikaanse Trio Los Pajaros, de veelzijdige imitator Jac. de Beer en de beken de TV-ster Sandra m.b.v. Franki. Hotel Smit doet natuurlijk hier voor niet onder. In de grote zaal, waar de Snackbar in de toneelkel der steeds een extra attractie is, zit het Duke City Sextet, dat daar reeds meermalen een grote attrac tie geweest is. In de kleine zaal kan de bezoeker van gezellige caba ret genieten van Johnny Hermans en Joop Hendriks. Op het zondag middag matinee treden zowel het City Sextet, als het cabaret-duo op, nog versterkt door Bob Smit, die dagelijks ook in de grote zaal op treedt. Als we de zalen van Euphonia en Apollo noemen, mogen we zeker niet de Gildenbond vergeten, waar Jan Konings de scepter zwaait, die hier een trefpunt geschapen heeft van de uitgaande jongeren. Het zal er weer storm lopen, wat verwacht mag worden, daar Jan weer voor een uitstekend programma gezorgd heeft. In de grote zaal elke avond het orkest „Enclave Combo" en in het café het bekende Rotterdamse Accordeon-duo „De twee Gerto's". Tweemaal presenteert de Gilden bond een matinee, n.l. zaterdag en zondag van 12 tot 2 uur, met nie mand minder op het toneel dan de radio- en TV-ster Rita Corita en de twee Tobo's met als aanvulling voor de muziek „The Blue Dia monds". Naast wat deze grote gelegenhe den presenteren is er in nagenoeg alle café's gelegenheid tot dans en cabaret. In café „De Efteling" bij A. Vugts op de Provinciale weg, musiceert het orkest „The Flying Stars" een bekend, prima strijkje. Bij de Steenbakker kunnen we „Henry and his blue stars" dage lijks ontmoeten. Zowel in café De Efteling als bii de Steenbakker is de toegang en dansen vrij. De zaal Piet van Dun is evenals de laatste jaren omgeschapen in 'n snackbar waar een keuze van heer lijke gebraden haantjes en diverse slaatjes en Indische gerechten voor velen een attractie geworden is. Zondagmiddag geeft er de harmo nie St. Jan een matinee m.m.v. de Wavo's en een conferencier, die 'n verrassing moet zijn. De best geslaagde kermisdag voor uw kinderen blijft echter een Efte ling dag. We zouden te kort schieten in onze opsomming, als we onze ad verteerders uit de diverse branches vergaten. Zowel op de kermis, als aan huis in de Hoofdstraat is de Volendammer Vishandel van de heer A. Rijnen een eerste zaak voor de met kermis onmisbare gerookte paling, gebakken vis en andere hartige hapjes. Ook P. de Jong- de Jager op de Markt presenteert deze smakelijke gerechten, maar daar naast een keuze van zoetigheden en heerlijk gebak uit de bekende banketbakkerij van zijn zoon Ad. Wie zeker wil zijn van tijdige ver zorging van puddingen, schotels en slaatjes doet wijs tijdig te bellen. Een aparte attractie van de laat ste kermis jaren is de meubelshow van Muskens Woninginrichting. Wat daar ,te zien is voor wie van zijn woning een paleisje wil ma ken, mag net verzuimen er op 'n rustige voormiddag of in de eerste uren na de middag een kijkje te gaan nemen. Men wordt er vrien delijk ontvangen, het verplicht tot niets en men wordt er voor de wo ninginrichting slechts wijzer door. Even langs de winkel van Jan Kroot in de Dr. v. Beurdenstraat wandelen, kan geen kwaad. Deze zaak bestaat dezer dagen 25 jaar en bij die gelegenheid wordt een extra korting en een verrassing voor de kinderen geboden. In het kleding- en modehuis „De Zon" en bij „Het Paddestoeltje" wordt geen jubileum gevierd doch ook daar wordt op diverse artike len als extra-kermisreclame een extra korting op diverse artikelen geboden. Rest ons nog de zaak van Piet van Rooy te noemen, die in rijke keuze die artikelen aanbiedt, die juist als blijvend kermis-sou- venier op de eerste plaats mogen genoemd worden. Wanneer er twëe samen binnenstappen komt er ze ker één voldaan uit. Nogmaals: allen prettige en goede dagen. landse provincie, die haar zetel heeft in Fortaleza, Cearé, in Noord-Bra- zilië. Voorheen had hij hier al eni ge jaren gewerkt, alvorens terug geroepen te worden om hier in Ne derland achtereenvolgens de ver antwoordelijke functies te bekleden van Overste-novicenmeester en pro vinciale overste. De Braziliaans-Nederlandse pro vincie der priesters van het Aller heiligste Sacrament omvat momen teel vijf stichtingen, o.a. twee klein seminaries (een in Noord-, het an dere in Zuid-Brazilië) en drie pa rochies met een levendig centrum van de altijddurende aanbidding van het Allerheiligste Sacrament. Deze vijf huizen werden in stand gehouden door vijf kloosterlingen, dertig priesters en vijf broeders. Onder hen zijn o.a. ook werkzaam paler Sjef van de Louw, als profes sor op het seminarie in Zuid-Bra- ziiië en de broer van de nieuwe pro vinciale overste, pater Lucien Roes- tenberg, als overste op hetzelfde se minarie. We wensen de hoogeerwaarde pa ter Piet Roestenberg veel voorspoed en beloven hem gaarne ons gebed voor een vruchtbaar bestuur dezer jonge provincie, die de mooie, maar moeilijke taak heeft steeds meer verwezenlijking te geven aan de doelstelling van de stichter der Con gregatie van het Allerheiligste Sa crament, de H. Petrus Julianus Ey- mard, die over de hele wereld de H. Eucharistie erkend, bemind en gehuldigd wil zien door het werk der altijddurende aanbidding van de Congregatie van het Allerheilig ste Sacrament. Wanneer je de allerlaatste keer de schooldeur uitloopt na een hartig woordje en een stevige handdruk van de onderwijzeres dan heb je de neiging om die deur ongelooflijk hard achter je dicht te gooien Bènngg! Die schooltijd is voorbij. En nu 't LEVEN tegemoet. Je bent kind af en je voelt je al volwassen. Heel veel meisjes en ook jongens maken die laatste schooldag al mee, als zij precies de leerplichtige leef tijd gepasseerd zijn. Verder leren op de een of andere school is er niet meer bij. Soms niet omdat het er niet „af" kan, omdat voor thuis aan vulling van de inkomsten broodno dig is; in vele gevallen ook spe ciaal ook bij meisjes omdat het „hoofd" niet naar leren staat en omdat men toch ook wel wat roya ler wil zitten dan het zakgeld van vader en moeder toelaat. Eigen geld, zélf verdiend, om er een jurk voor te kopen, zo maar een niemandalle- tje of ook „gereedschap en grond stoffen" om er zo voordelig mogelijk uit te zien. Of, alleen maar om een bioscoopje te kunnen pikken wan neer je er zin in hebt. In elk geval allerlei zaken die zoals met de meeste dingen in het leven geld kosten, zonder dat je er de hand voor op moet houden. Dat werken of het nu op kantoor, in een win kel of een fabriek is, op een atelier dan wel in een bedrijf kan uiter mate plezierig en ook bijzonder nut tig zijn. Het is beslist niet (meer) zo, dat het werkende jonge meisje al gauw ontdekt van de school in een werk„gevangenis" terecht te zijn gekomen, waaruit alleen ont snappen mogelijk is door 'n „vlucht" in het huwelijk. Zeer beslist niet. EN TOCHEEN GEMIS. En toch ontstaat er voor dat wer kende meisje zonder dat er ie mand als schuldige aan te wijzen valt, het zit in de aard van 't wer ken zelf een zeker gemis. Im mers, in tegenstelling tot de meeste vakken voor jongens ook in de fabriek is het werk voor de meis jes over het algemeen niet gericht op een carrière voor het leven. Het is veel meer en veel vaker uit zonderingen daargelaten meer direct gericht op productie (voor 't bedrijf) en verdienen (voor 't meis je). En dat, terwijl de werkelijke carrière van toch altijd veruit de meeste meisjes op een geheel ander, bijna er lijnrecht tegenover liggend, vlak ligt: een loopbaan en levens loop in het gezin, met man en kin deren, in de straat waar ze woont ook en in het leven vaak van ver enigingen en clubs, waar getrouwde vrouwen elkaar ontmoeten. En juist op die levensloop zal de baan nooit gericht zijn, dat zou ook niet kun nen. SCHOOL VOOR HET LEVEN Nu is het beslist niet iets nieuws wat we vandaag naar voren bren gen. Bovendien is er al iets aan ge daan ook, al vele jaren. De rede nering van zeer velen zowel in het bedrijfs- als in het onderwijs- ,en maatschappelijk leven en ook van vele meisjes was: eigenlijk moesten we een school hebben, die veel meer op het LEVEN gericht is voor deze meisjes. Zo zijn dan de Mater Amabilisscholen in ons land ontstaan. Ook in Kaatsheuvel, waar in 1954 dus tien jaar geleden naast een levensschool voor jongens (Pater Fortisschool) een Mater Amabilisschool voor meisjes werd opgericht en velen hunner met vrucht dit instituut bezochten, om daarna, verrijkt met een grote dosis kennis, vol vertrouwen het leven in te gaan. Aan het 10-jarig bestaan zal in december van dit jaar dan ook bijzonder aandacht worden be steed, waarin de meisjes zelf een belangrijke rol zullen spelen, o.a. met toneel en ballet. Wij hopen hierop tegen die tijd nader terug te komen. „SCHOOLS". Te naam Mater Amabilisschool is eigenlijk misleidend. Er is geen sprake van een lerares of leraar voor de klas, die nu maar eens gaat vertellen hoe het precies moet. Het les geven geschiedt meer in de vorm van 'n gesprek, waarbij de docent(e) een sfeer van vertrouwen behoort ,te scheppen, die de meisjes er toe brengt met vragen voor de dag te komen. Via dit gesprek wordt op 'n prettige wijze aan de vorming van de toekomstige vrouw gewerkt. Het kernprogramma bestaat voor de avondschool uit zes lesreeksen, ieder van vier weken, welke wor den gegeven in de maanden septem ber tot april (twee avonden per week). Behandeld worden: gods dienst, medische raad, opvoedkun de, maatschappelijke vorming, ver pleegkunde, smaakontwikkeling, vrije expressie in woord en gebaar, woninginrichting en inkomstenbe steding, muziek, gymnastiek, koken en naaien. Tot het vrije programma behoren clubs, excursies enz. enz. Dit geldt MATER AMABILISSCHOOL EN JONGERENCURSUS TE KAATSHEUVEL In september beginnen de nieuwe cursussen van JONGEREN CURSUS (voor alle meisjes van 14 tot 17 jaar) en MATER AMABILISSCHOOL (voor alle meisjes van 17 jaar en ouder). Men kan zich voor de nieuwe cursussen aanmelden op maandag 29 juni en woensdag 1 juli 's avonds van half 8 tot 9 uur in het clubhuis, Dr. Ariënsplein 0»ï +r,t IR iuli telefonisch onder nummer 2691. voor de meisjes van 17 jaar en ou der. De Kaatsheuvelse Mater Amabi lisschool heeft ook een jongerencur sus voor meisjes van 15 tot 17 jaar. Deze cursus wordt overdag gege ven, zodat de deelneemsters 'n mid dag vrijaf moeten hebben. Al is de Mater Amabilisschool ge vestigd in een nijverheidsschool, be tekent dit geenszins dat het een voortzetting zou zijn van de nijver heidsschool of een camouflage daar van. De nieuwe cursussen beginnen m september, zowel voor de Mater Amabilisschool als voor de Jonge rencursus. Meisjes die zich willen opgeven of inlichtingen willen hebben, kun nen altijd terecht in het kantoortje van de Mater Amabilisschool (ge bouw Huishoudschool), v. Heeswijk- straat 49, Kaatsheuvel. Zie verder de advertentie in dit blad. ZILVEREN DIENSTJUBILEUM Woensdagavond werd in het ge bouw van de Coöperatie te Kaats heuvel tijdens een intieme bijeen komst de heer N. Schellekens ge huldigd in verband met zijn 25-jarig dienstverband bij de Coöp. Midden- Brabant. De heer Brok, directeur van de Coöp. Midden-Brabant, sprak z'n grote waardering uit voor het werk dat de jubilaris in de afgelopen 25 jaar in dienst van het bedrijf had gedaan en stelde hem gaarne ten voorbeeld aan het overig personeel. Hij hoopte dat de heer Schellekens nog vele jaren z'n werk met dezelf de opgewektheid zou blijven ver richten en offreerde hem met z'n gelukwensen een geschenk onder couvert. De heer v. Baardwijk, lid van de ondernemingsraad en collega van de jubilaris, afd. Kaatsheuvel, zorg de naast een persoonlijk woord voor de gelukwensen van het gehele per soneel van Midden-Brabant en over handigde namens deze een fraaie koekkoeksklok en mevr. Schellekens een boeket bloemen. De heer Terhorst, chef kruide nierswaren, wees op de grote hulp vaardigheid van de jubilaris, want ook buiten z'n normale werktijd deed men op drukke tijdstippen nimmer tevergeefs een beroep op hem. Z'n waardering hiervoor bleek uit 't aanbieden van een kandelaar met sierkaarsen, terwijl de heer Stello, chef van de bakkerij, hier van liet blijken middels een formi dabele taart. Ten slotte kwam voorzitter Van Baardwijk van de plaatselijke afd. van de bakkersbond St. Joris de ju bilaris verrassen met de zilveren 'speld van het N.K.V. en diens echt genote met een fraaie plant. Enigszins beduusd over dit hulde betoon, betuigde de jubilaris mede namens z'n vrouw hiervoor z'n dank, waarna nog een gezelig samenzijn volgde. GESLAAGD Te 's-Gravenhage slaagde voor 't examen schoonheidsspecialiste groep B, mej. Joke Didden en te Breda voor het diploma herenkappersbe diende de heer Jac. Didden, beiden te Kaatsheuvel. PATER PIET ROESTENBERG PROVINCIAAL OVERSTE IN BRAZILIË Onze dorpsgenoot, pater Piet Roes tenberg, die bij de beëindiging van zijn functie als provinciaal overste hier in Nederland vorig jaar mei te rugging naar Brazilië als priester missionaris der Congregatie van 't Allerheiligste Sacrament, is door zijn Generale Overste met ingang van 29 juni benoemd in dezelfde functie voor de Braziliaans-Neder- GEMEEN I'ERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, op vrijdag 3 juli 1964, te 19.30 uur ten gemeentehuizen. Agenda 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot be schikbaarstelling van gelden ten behoeve van: a. de ulo-sChool voor de aanschaffing van leermiddelen en meubilair; b. de lagere school in de Stationsstraat voor aanschaffing van leermiddelen; c. de lagere school in de Stationsstraat voor uitbreiding verharding speelplaats. 4. Voorstel tot het verlenen van een ga rantie in verband met de aanleg van water leiding in het uitbreidingsplan "De Naulan- den". 5. Voorstel tot verlening van subsidie ten behoeve van een agrarische streekdag. 6. Voorstel tot aankoop van een strook je grond. 7. Voostel tot a. aankoop van grond met opstallen; b. directe doorverkoop van de onder bedoelde onroerende goederen. 8. Voorstel tot verkoop van grond. 9. Voorstel.' tot verhuur van grond aan de PTT voor een noodpostkantoor. 10. Voorstel om de woningwetwoningen langs de Oranjestraat en aan het Plataan- plein niet aan huurdersgegadigden te verko pen. 11. Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 30 maart 1955 tot vaststelling van de statuten van het Kampeercentrum "De Klinkaert". 12. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening ex artikel 29 en 38 van de nieu we Algemene Bijstandswet. 13. Voorstel tot het voteren van een cre- diet voor a. aanschaffing nieuwe vuilnisemmers; b. voorrzieningen bejaardensooiëteit. 14. Voorstel tot wijziging van de begro ting 1963. De Mater Amabilisschool voor de oostelijke Langstraat zal met ingang van het nieuwe schooljaar geves tigd zijn in de nieuwe, nog officieel te openen, huishoudschool te Dru nen. Meisjes van 17 jaar en ouder kunnen zich opgeven bij de leid ster, mej. Van der Heijden, Grote straat 129, elke donderdagavond van 7 tot 8 uur. Het programma omvat twee lesavonden per week van september tot en met april. Eén avond wordt besteed aan ge sprekken over opvoedkunde, me dische aangelegenheden, smaakont wikkeling, verpleegkunde, gods dienst en lichamelijke opvoeding. De andere avond staat in het te ken van de kook- en naaikunst. En dat allemaal in een spiksplinter nieuwe school. Wij wedden dat heel wat moeders dat graag ook nog al lemaal eens mee zouden willen ma ken. UITSTAPJE BEJAARDEN. Om het uitstapje voor de Bejaarden dit jaar weer moelijk te maken zal door het comité een 'huis-aan-huis-collecte per en veloppe gehouden worden. Voor de eerste keer zal de tocht per bus gemaakt worden, daar dit verkeerstechnisch gezien meer ver antwoord is. De kosten zijn voor het comité daardoor echter aanzienlijk gestegen. Daar om doet het comité een beroep op de mild dadigheid der gemeentenaren, om dit uit stapje toch mogelijk te maken. Het doel van de tocht blijft vooralsnog geheim. UITSTAPJE SCHOOL. Vrijdag 3 juli zullen de leerlingen van de R.K. Gemengde school het jaarlijkse uit stapje gaan maken. De tocht gaat naar Nij megen en Arnhem met omgeving. Het nut tige zal met 't aangename verenigd worden, want vanzelfsprekend staat een bezoek aan een speeltuin ook op het program. FANFARE. Binnen enkele maanden hopen de leden van de kerkelijke fanfare Eendracht maakt Madht zich aan de parochie geüniformeerd te vertonen. Lang 'heeft 'het bestuur hier over beraadslaagd, maar behoudens enige financiële zorgen is alles in kannen en krui ken. De opdracht tot levering is gegeven en de geldelijke zorgen hoopt het bestuur met medewerking van het gemeentebestuur en goedwillende parochianen en gemeentenaren tot een goed einde te brengen. De bedoeling is dat de fanfare aan het concours te Some ren, dat op 17 en 18 okt. ehouden wordt, geüniformeerd zal deelnemen. MOOI SUCCES. Op het zangconcours te Nijmegen wist de gemengde zangvereniging een mooi succes te behalen. Voor het verplichte werk: Lof en eer aan Christus, van H. Schütz en voor het vrije nummer "Locus Iste, van Briickner, wisten zij 159 punten te behalen. Met een overschot van 18 punten behaalden zij een eerste prijs in de le afdeling. De kerkelijke fanfare was aan de grens van de parochie present om de vereniging te ontvangen. In het olublokaal waren de Z.E. heer Pastoor Oderkerk en kapelaan Ramakers, de E.A. heer burgemeester Stieger, met de wethou ders L. v. Drunen en A. van Herpt, alsme de vele belangstellenden aanwezig. De pas toor, de burgemeester en de voorzitter van de fanfare feliciteerden bestuur, directeur en leden van U.D.I. met 'het behaalde succes. De voorzitter van UDI de heer Joh. v. Ven- rooy, dankte de sprekers en de aanwezigen voor de belangstelling, de goede wensen en de directeur de heer L. Lambrechts voor zijn grote toewijding voor de vereniging. Men bleef nog eruime tijd ezellig bijeen. ANJERACTIE. Ten bate van het Anjerfonds zullen op de verjaardag van Prins Bernhard in Loonop- zand ook weer de kaarten van het Koninklijk Huis worden vefkocht. De jongens van de Jeugd-harmonie en van het Jeugdkoor van Frater Angedico zullen deze foto's aan de man trachten te brengen. De opbrengst komt ten goede aan het culturele leven van Noord-Brabant. Meerdere keren heeft ook het Anjerfonds in ons dorp de hand toe gestoken. Vandaar dat een actie als deze zeer zeker op zijn plaats is. PATER COOMANS PROMOVEERT CUM LAUDE. Voor het doctoraal examen te Nijmegen, aan de R.K. Universiteit, slaagde woensdag j.l. de eerwaarde pater Mich. Coomans, in de theologie, met de vermelding "cum laude". Te Oudenbosch werd Pater Coomans in 1960 priester gewijd, waarna hij al spoedig de opdracht kreeg zijn studies aan de Uni versiteit voort te zetten. Dit is reeds een schone aanvang voor zijn werk, dat hem te wachten zal staan, want de pater zal Borneo als werkgebied krijgen. Het Bisdom Samarinda zal zijn standplaats worden. Een veelbelovend jonge priester met schone idealen is uit onze Loonse gemeen schap voorgekomen. Pater Coomans, alle respect! NAAR DE MISSIE TERUG. Pater A. van Deudekom M.S.F. gaat bin nenkort weer terug naar zijn missiegebied op Borneo (Samarinda). Alvorens hij ver trekt zal door de schooljeugd een actie wor den gevoerd, alsmede een collecte in het ge hele dorp, om de pater een waardig bedrag aan te bieden voor zijn werk tussen de Da- ja's. Deze week start deze actie. Het is een mooie gelegenheid om te laten zien wat Loonpzand kan en vermag voor zijn eigen missionarissen. GOUDEN KLOOSTERFEEST. In het St. Gerlachus-klooster alhier is het afgelopen weekend groot feest geweest. Moeder-Overste 'heeft het feit herdacht dat zij voor 50 jaar in het klooster trad bij de Zusters van Liefde te Schijndel op 20- jarige leeftijd in 1893. Zij werd geboren te Boekei. Als wijkver pleegster weikte zij in Den Dungen even na haar intrede. Vervolgens was het Bern- ven, waar weer gelegenheid werd gegeven tot zwemmen en spelen. Om pl.m. 10 uur arriveerden de twee bussen in het dorp. Al bij al hebben de kinderen een prachtige reis gehad, waaraan zij wellicht in hun vacantie nog zullen denken. Een tractatie onderweg was ook van harte gegund. De meisjes heb ben eerder in de week een reis gemaakt, die eveneens zeer in de smaak was gevallen. SOPHIA. De drumband van de Kon. Harmonie So phia zal zondag 5 juli aan een concours te St. Oedenrode deelnemen in de afdeling uitmuntendheid. Op maandag 6 juli d.a.v. zal deze harmonie een feestconcert verzor gen bij de PNEM-feesten te Geertruiden- berg. In november a.s. zal deze harmonie deelnemen aan een concours te Hilvaren- beek, in de Vaandelafdeling. CULTURELE ACTIVITEIT. In het kader van de viering van de ver jaardag van Prins Bernhard zullen vele cul turele evenementen gehouden worden. Een druk programma is in elkaar gezet en is zo nog nimmer ten uitvoer ge bracht. Ja, er moet meer voor gedaan wor den dan voorheen is geschied. Maandag 29 juni concerteert Concordia om 9 uur n.m. op het Prins Bernhardplein te Kaatsheuvel. Maandagavond 13 juli om 8 uur geeft de Harmonie Sophia een concert op een ver plaatsbare kiosk aan de Van Hornestr. al hier. Maandag 27 juli om 8 uur is weer de beurt aan Concordia en wel op de muziek- nis aan het Oranjeplein alhier. Vrijdag 24 juli om 8 uur zal op het Dr. Schaepmanplein te Kaatsheuvel Sophia weer haar tonen laten 'klinken. Harmonie St. Jan te Kaatsheuvel zal op zaterdag 12 september een concert verzor gen op de muzieknis te Loónopzand. Tegelijkertijd zijn alle harmonieën in de gemeente in beweging om hun concerten aan te bieden op alle punten in de gehele gemeente, zodat nu eens werkelijk van een gecombineerd cultureel plan, een echte zo- merconcertenreeks, gesproken kan worden. KRUISBOOGSPORT dijk en Zeelst. Een mooie staat van dienst heeft zij gehad als overste te St. Oeden rode, Geldrop, Schijndel en sedert 6 jaar staat zij aan de leiding van het St. Gerla- cheus-klooster alhier. J.l. woensdag heeft zij deze dag herdacht in het bijzijn van alle kloosterbewoners in het St. Gerlachuspension. Zaterdag was de dag voor het convent, welke met een H. Mis in de kloosterkapel is begonnen. Velen hebben toen reeds hun felicitaties overgebracht. Het was de Kon. Erk. Harmonie Concordia die op de voot- middag al een serenade kwam aanbieden. De heer Snoyink mocht namens de leden en het bestuur de gouden 'kloosterzuster van harte gelukwensen, vooral met haar schit terend werk, dat zij in de kloostergemeen schap in het dorp had mogen doen. Zij leefde immers met iedereen mee en dit was juist een mooie eigenschap. Op het feest van de familie van de zuster op 18 juli a.s. zal de Harmonie Sophia haar een klinkende serenade brengen. Vermeldenswaar is, dat bij de viering van het gouden feest van Moe der-overste haar eerw. zuster M. Jeanne d'Arc, welke jarenlang overste geweest is in een klooster van haar Orde in Suriname, hierbij aanwezig is. Men mag dus hier van een hechte kloostergemeenschap spreken. De mede-zusters van het convent te Loon- opzand en haar Overheid in Schijndel, heb ben haar een onvergetelijke dag bezorgd. Moeder Overste Ad Muitos Annos! MATER AMABILISSCHOOL. Voor de meisjes die willen deelinemen aan de Mater Amabilisschool te Kaatsheuvel be staat er gelegenheid zich op te geven in het Parochiehuis alhier op dinsdag 31 juni a.s. om 8 uur. De leiding der school zal de ge wenste inlichtingen verschaffen. SCHOOLREISJE. De leerlingen van de 5e en 6e klas van de Jongensschool hadden vrijdag een bijzon dere dag. Voor hen was een grote school reis gepland. De onderwijzers hebiben hun leerlingen heel wat van ons mooie land laten zien. De reis ging via Den Bosch naar Utrecht, alwaar de Dom werd bezichtigd, langs Soestdijk en het Muiderslot naar Am sterdam. Hier was een boottocht door grach ten en havens een hoogtepunt voor de jon gens. Verder ging de reis naar Wassenaar slag, waar gelegenheid was om in de Noord zee te zwemmen. Van hieruit ging de reis huiswaarts via Rotterdam naar Bosbad Hoe- Zondag werd in Oisterwijk het 2e con cours gehouden van de Langstraatse Schut- tersbond. Bij de corps behaalde Rozenjacht Vlijmen in 2 wedstrijdoen totaal 350 punten, 2e Willem Teil Vlijmen 316 pt., 3e Spruit wordt een boom Oisterwijk 311 pt. Corpe B 1 Rozenjacht 2 315 pt., 2 Spruit wordt 'n boom 307 pt., 3 Willem Teil 284. Personele A 1 P v Engelen 25 pt, 2 J v Beijnen 24, 3 B v d Meijden24, 4 W van Engelen 24; personele B 1 Sj v d Wiel 24 pt., 2 Andr v Beijnen 24; 3 Fr Kiviets 24, 4 J v Beijnen 23. Extra aanbieding A: 1 Ro zenjacht 53 pt.; B: Willem Teil 49 pt. De derde en laatste wedstrijd wordt ge houden op de banen van Rozenjacht, café Gevers, Vlijmen, op zondag 26 juli a.s. P.V. DE ZWALUW. Zaterdag j.l. hield de P.V. de Zwaluw een wedvlucht vanuit Chateauroux; de duiven werden om 6 uur gelost; le duif 17-07-18, laatste prijswinnende duif 17-40-55. Uitslag: Th v Bokhoven 1; M Libregts 2, 3; M Ni- cols 4; Th Stupers 5; Sj v d Wiel 6. Wedvlucht Pont St. Maxcense op zondag 28 juni, los 8.30 uur, eerste duif 13-36-10, laatste prijswinnende duif 14-35-15. Uitslag: J v Engelen 1; H v Beijnen 2; K Kivit 3; J v d Hout 4, 8, 10, 11, 13; G v d Hout 5; R de Laat 6; H 'C de Laat 7, 12, 18; P v Bers 9, 16; A Dekkers 14; R v Esdonk 15; M Nicols 17; J v Dungen 19. P.V. DE REISDUIF. Zonag hield de P.V. De Reisduif een wedvludht vanuit St. Denis dit was een Bondsvlucht, de duiven werden gelost om 6 uur en kwamen traag afzetten. Uitslag P Diepstraten 1; J Wilhard 2, 15; J Ki viets 3, 7, 9; W v Ravensteijn 4, 12; Jo v d Heuvel 5, 8; W Broeren 6; B v Esdonk 10; Jos Kuijs 11; P v Dal 13; Nic v Dal 14. Uitslag zesdaagse van de P.V. De Reis duif, 4e etappe 1 B v Esdonk-J Wilhard; 2 Nic v Dal-W Broeren; 3 P v Dal-Jos Kuijs; 4 J Kivits-J Kuijs VB; 5 G vd Wiel- A v d Heuvel; 6 P Vermeulen-B Herman; 7 J v d Heuvel-J Kuijs W; 8 W v Raven- steijn-J Koks; 9 Th v Gverdijk-B Vermeu len; 10 H Boom-G v Esdonk; IIP Diep- straten-H Berkelmans. OECUMENISCHE BIJEENKOMST. Door de paters van het klooster Mariën- kroon werd in de Prot. kerk te Vlijmen in samenwerking met de protestanten een z.g. oecumenische bijeenkomst gehouden, met 't doel meer eenheid en samenwerking te brengen in de belijdenis en beleving van 't christendom. Door een der paters en een dominéé werd het woord gevoerd. ONBEVREDIGDE PRIJZEN. Het gaat de aardbeden- en bessentelers dit jaar niet voor de wind. Niet dat de op brengst tegen valt; er is een overvloedige oogst en goede kwaliteit. Het feit is dat er slechts afbraakprijzen worden betaald. Er worden vooral rode bessen doorgedraaid en we zijn nog maar aan 't begin. Als men het produkt door plukkers moet laten plukken, moet er geld bij. BUNGALOWSBOUW. Om de bouw van een aantal bungalows mogelijk te maken, is door de raad van Vlijmen het plan voor Nieuwkuijk gewijzigd. De stichting Eigen Woning heeft een plan klaar voor de bouw van 16 bungalows in blokken va.n twee, waarnaar vraag bestaat. Men zal zeer spoedig met de bouw beginnen. BILJARTEN. Het biljart-invitatie-tournooi om de Spa-- coupe kwam op de eerste speelavond van 't 2e weekend in een beslissend stadium. Hier voor zorgde onze dorpsgenoot Ad Treuren, die de Bosschenaar Doomemdk gedecideerd versloeg en er dus voor zorgde dat naast hem ook nog van Engelen en de Werdt on geslagen bleven en deze 3 spelers onderling de eindstrijd zouden gaan uitmaken. Treu ren presteerde het om in deze partij een se rie van 125 car. te produceren en hiermee bewees een der sterkste deelnemers te zijn, want ook met het algemeen moyenne stond hij bovenaan. De strijd tussen de beide Waalwijkse deelnemers van Cromvoirt en Teurlings eindigde in een zege voor laatst genoemde. Later op de avond behaalde v. Cromvoirt een overwinning door de Bosse-

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2