waalwii kse en LanqstRaatse coucant Afscheid wen een beminnelijk men wmÊmm. Sportdag U.S. Waalwijk i VOLKSDANSEN IN BESDIIEN Van liet Binnenhof mm lé Spontane huldiging van de heer P. Achten, gemeente-secretaris van Vlijmen In verband met zijn 25-jarig dienstjubileum I I hoendervanger; Pontiac horloges ijs- 3d- ést is .ber 3id van het Algemeen Bestuur van het Borgstellingsfonds. iel an [en iet LB. lit he te el. K. in ras ?er de en cïe NIEUWE DIRECTEUR K.K. H.B.S. M.M.S. Door het hoofdbestuur van O.M.O, te Tilburg is benoemd tot directeur der K.K. H.B.S. A en B en M.M.S. te Waalwijk, de heer Dr. Ir. H. A. J, van Laarhoven, leraar aan het St. Gerfrudis- en St. Norbertus Lyceum te Roosendaal en zulks ter vervan ging van de huidige Directeur, de heer Drs. G. de Vries, die tegen 1 October eervol eervol ontslag als zodanig heeft gevraagd en verkre gen, wegens bereiking van de pen sioengerechtigde leeftijd. Dr. Ir. van Laarhoven studeerde aan de Technische Hogeschool te Delft en doceert in Roosendaal Na tuur- en Scheikunde, is 52 jaar en o.m. voorzitter van „Geloof en We tenschap" aldaar. Hij is geboortig uit Raamsdonksveer en dus gepa renteerd aan de Langstraat, voor welk rayon onze scholen zijn aan gewezen. GESLAAGD, De Flm Timmermans alhier. g( hé te| si fe te G hc de 10 ns vé on ce Jri do VRIJ ZIJN Mi rt Hi m rc J. TAUSCH - WAALWIJK Leraren Nijverheidsschool geklopt VRIJDAG 3 JULI 1964 85e JAARGANG No. 51 De tcho vau het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 ^Bureaux^^iotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 -2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Abonnement p. mnd. (1.00 -f- 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24+ let. inc.k.) 0.25 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Telegram-adres: „ECHO" Als maandag de schoolgemeen schap van het Dr. Mollercollege in intieme kring afscheid neemt van dr. ir. Van Laarhoven, zullen zij, die hem NU van dichtbij kennen afscheid ne men van een rector, die op beminne lijke wijze bijna 13 jaar leiding heeft gegeven aan het Dr. Mollercollege. Zondag 12 juli zal van 12 tot 14 uur in een receptie het officiële af scheid plaatsvinden. Zonder twijfel zullen dan de oud-leerlingen in groot aantal een publieke waardering voor de zo sympathieke rector tot uitdruk king brengen en zal de Waalwijkse gemeenschap er een demonstratie van spijt van maken over het vertrek van de sympathieke rector. Het afscheid van curatoren en ge nodigden heeft plaats op maandag 6 juli. ilJ Hiernaast drukken wij het bericht af van de benoe ming van dr. ir. Van Laar hoven, nu bijna 13 jaar ge leden. iljh* gc iC'^j 1 -*r- 4 i .■-....aJ Het was woensdag 1 juli j.l. precies 25 jaar geleden, .dat de heer P. M. C. Achten werd benoemd tot secretaris der gemeente Vlijmen. Naar aanleiding van dit zilveren jubileum kwam de Vlijmense raad in hotel Prinsen in buitengewone vergadering bijeen. Naast burgemeester en wethouders en de voltal lige raad was de feestelijk versierde zaal ge vuld met familieleden van de jubilaris en vele genodigden. In zijn felicitatierede schetste burgemees ter mr. L. M. N. Schweitzer, de carrière, die de dn Haarsteeg geboren jubilaris ge maakt heeft, waarbij hij releveerde de raad gevingen die wijlen burgemeester van der Ven, 25 jaar geleden de heer Achten bij zijn installatie meegaf. Thans blijkt, aldus burgemeester Schweitzer, dat U deze woor den inderdaad ter harte hebt genomen. Met grote ernst en zorg hebt U steeds uw taak waargenomen. Geleidelijk is het directe ad ministratieve werk meer en meer in handen gekomen van het secretarie-personeel, dat in de loop der jaren van 5 tot 23 leden is uitgegroeid, zodat uw taak steeds meer is uitgegroeid in de richting van supervisie en controle. Het feit echter, dat de administra tie van de gemeente Vlijmen goed functio neert, is voor een zeer belangrijk deel aan U, secretaris Achten, te danken. Ik ben nu pas twee jaar in Vlijmen, aldus burgemees ter Schweitzer, maar toch lang genoeg om te weten, dat het prettig is, om met U sa men te werken. Burgemeester Schweitzer schilderde vervolgens de moeilijke tijd van Zorgeloos vrij zijn, dat kan pas met sport- en vakantie-kleding, die zalig zonnig, licht en luch tig is. ft Kom en kies uit een grootse vakantie-kollektie in sportshirts, Poplinshorts, zomerpolo's, strandsets, strohoeden en zomerpetten. Filiaal M. v. d. BRAND-HENS Grotestraat 155 Waalwijk de secretaris gedurende de tweede wereld oorlog. Naast zijn werkzaamheden als secretaris vond de jubilaris nog gelegenheid zich ver dienstelijk te maken in tal van andere func ties. Zo was hij bestuurslid van o.a. Het Wat-Gele Kruis, van de Harmonie en van het curatorium van het St. Jans-College. In al deze functies heeft de heer Achten zich grote verdiensten verworven. Namens het gemeentebestuur bracht de burgemeester de jubilaris daarvoor hartelijk dank en sprak er zijn vreugde over uit, dat dit jubileum geen afscheid betekent. Als stoffelijk blijk van waardering en dank, overhandigde de burgemeester de heer Achten een ingebouwde pick-up en een klein gesdhenk en aan mevrouw Achten een fraai boeket bloemen. Hierna voerde de heer A. v. d. Meeren- donk, nestor der raadsleden en precies 30 jaren raadslid, namens de raad het woord. Ook de heer v. d. Meerendonk zei dat de jubilaris de hem opgedragen taak met suc ces had vervuld. Na de levensgeschiedenis van de heer Achten te hebben gememoreerd, sprak de heer v. d. Meerendonk de hoop uit, dat de prettige samenwerking zou blij ven voortbestaan tot aan de pensionering van de jubilaris. In zijn dankwoord meende de heer Ach ten dat het gras hem volkomen voor de voeten was weggemaaid. Evenals voorgaan de sprekers, heb ik ook, aldus de jubilaris, de woorden opgezocht, die burgemeester v. d. Ven destijds tot mij heeft gesproken. Gaarne wilde 'hij burgemeester Schweit zer en zijn dagelijkse medemerkers danken voor de onderlinge goede sfeer en samen werking. Ook de wethouders en de leden van de raad dankte hij respectievelijk voor het vertrouwen en de grote tegemoetko mendheid. Zeer drukke receptie. Na de buitengewone raadsvergadering volgde een zeer drukke receptie. Hier sprak o.a. de heer C. P. Blauwhof namens het ambtenarencorps. De heer Blauwhof be lichtte de groei van de gemeente Vlijmen in de laatste 25 jaren, waarbij de gemeente was uitgegroeid van ca. 4000 tot 11.000 in woners. Inherent met deze toename is ook het werk van de jubilaris vermeerderd, al dus de heer Blauwhof. Hij roemde vervol gens de goede sfeer en de verstandhouding tussen de secretaris en het administratief personeel. Uw grote verdiensten is, aldus spreker, dat U uw ambtenaren méér ziet als medewerker, dan als ambtenaar. Als stoffelijk bewijs van waardering overhan digde hij de jubilaris een fraaie tuinstoel en mevrouw Achten een boeket bloemen. Namens de Kring De Langstraat van ge meente-secretarissen voerde de gemeente secretaris van Waalwijk, mr. Hagemans, 't woord. Na de kwaliteiten van de jubilaris te hebben belicht, bood hij naast hartelijke felicitaties een waardevol geschenk aan. Namens het lagex personeel der ge meente feliciteerde de heer Verboord en hij deed dit op zeer originele wijze n.l. op rijm en bood een fraaie plant aan. Mede namens zijn echtgenote en familie dankte tenslote de jubilaris allen voor de gebrachte hulde en de geschenken en sprak de hoop uit in de toekomst zijn werkzaam heden op dezelfde voet te kunnen voort zetten. Hierna kregen allen de gelegenheid de jubilaris persoonlijk de 'hand te drukken, waarvan allen gaarne gebruik maakten. REEDS VANAF f 60,- Maandag j.l. werd de door de Nij verheidsschool voor Waalwijk e.o. ge organiseerde sportdag voor hare leer lingen gehouden, waarvoor de voet balverenigingen Baardwijk, R.K.C. en W.S.C. hun terreinen belangeloos be schikbaar hadden gesteld. Ook de onderhoudsdienst Sport velden van de gemeente verleende haar medewerking. De heer de Kort reikt de prijzen uit. In de voormiddag werd een oriën- tatierit verreden in de bosrijke omge ving van Waalwijk, waaraan door alle 650 leerlingen werd deelgeno men. Bij de Roestelberg kregen alle deelnemers een ijsje aangeboden, ter wijl 'de Friesche Vlag" bovendien onderweg voor een heerlijke verfris sing zorgde in de vorm van een flesje Rivella. 's-Middags waren er de volgende onderdelen een voetbaltournooi, een vijfkamp, een hengelwedstrijd en een wandeltocht van 15 km. Het slotstuk was een wedstrijd om het bruine mon ster tussen een elftal van de leraren en een van de leerlingen. De leraren verloren jammerlijk met 3-1! Hierna werden de prijzen van de diverse onderdelen uitgereikt door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. A. F. de Kort, die vergezeld was van de secretaris van dit bestuur, de heer J. A. Thijsen. Voor de oriëntatierit waren 26 prijzen beschikbaar. De eerste 10 prij zen werden behaald door de koppels enl v. d. Krabben-v. d. Velden; 2 de Roon Warns; 3 v. d. Velden Klijn; 4 Fitters-de Gouw; 5 van In verband met de naderen de Waalwijkse kermis van 11 tot en met 15 juli a.s., willen wij er onze adverteerders op attent maken, dat de tekst voor hun annonces zo spoedig mogelijk in ons bezit dient te zijn, willen zij verzekerd zijn van een goede plaats. De advertentie-teksten ver wachten wij uiterst woensdag 8 juli a.s. vóór 12 uur. Wij verwachten graag aller medewerking. Leeuwen - van Esch; 6 Vugs - Ves- ters7 Kruijf - Meesters8 de Joo- de - Klijn; 9 H Pullens Brok; 10 Timmermans - Spuijbroek. De vijfkamp had tot resultaat Voorbereidende klassen 1 H Moonen; 2 G. v. Spk; 3 J. de Haan-, 4 J. van Boven; 5 M. de Wind; 2e klassen 1 W. de Kruijf; 2 C. Wilmont; 3 P. Schoe- mans; 4 G. de Winter; 5 G. v. Delft; 3e klassen: 1 Adr. Moonen; 2 J. Schey; 3 J. Klomp; 4 C. van Delft. De prijzen van de hengelwedstrijd waren voor 1 J. Dekkers 45 p.; 2 J. den Hoet 29 p.; 3 Th. van Delft 21 p.; 4 A. Mulders 18 p.; 5 H. Fitters 15 p.; 6 P. Scherpenborg 15 p.; 7 G. de Gouw 12 p.; 8 P. Snoeren 9 pt.; 9 G. v. Hemert 9 p.; 10 H. Bogers 6 p. Extra prijs: A. Bouman voor de grootste vis (40 cm). Uitslagen voetbaltournooi Voorbereidende klassen: le prijs klas 2; 2e prijs klas 9; 2e klassen; le prijs schoenmaken 2; 3e klassen: le prijs: metaalbewerken 3a; 2e prijs timmeren 3b. De deelnemers aan de wandeltocht ontvingen elk een erelint als herin nering aan deze sportdag. Tot slot bracht de voorzitter van 't schoolbestuur, dhr. de Kort, dank aan de leraren, die geen moeite hebben gespaard om alles in goede banen te leiden. Om half 7 trokken leerlingen en leraren voldaan huiswaarts na een bijzonder goed geslaagde sportdag. Bij de viering van de verjaardag van Koningin Juliana heeft het be stuur van de vereniging Koninginne dag Besoijen een zomeravondfeest in het vooruitzicht gesteld. Het is thans in de gelegenheid dit feest op korte termijn te realiseren. Door de medewerking van het Mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en de Nederlandse Volksdansvereniging is zij er in ge slaagd 'n volksdansgroep naar Waal wijk te krijgen met een internationaal programma van volksdansen. Het optreden van deze groep zal plaats vinden op zaterdag 4 juli a.s. en wel 's avonds, aanvangende om half acht, op de voor dit doel prachtig gelegen speelplaats van de r.k. meisjesschool aan de Kasteel laan, die welwillend door Pas toor Verbiesen beschikbaar is gesteld. De gemeente Waalwijk zal zorgdra gen voor een danspodium en de ver lichting. De dansgroep, bestaande, uit onge veer 25 dansers en danseressen, brengt een eigen orkestje mee voor de begeleiding. Zij treden op in de ori ginele costuums van de landen waar van de dansen worden uitgevoerd. Het geheel belooft een zeer spectacu lair en kleurrijk festijn te worden. De toegang is voor de leden van de Vereniging Koninginnedag Besoij en geheel gratis. Voor zover er plaats is - en er is veel plaats - hébben andere belangstellenden eveneens toegang. De duur van de voorstelling inclusief de pauze zal ongeveer I V2 uur duren. T.b.v. de bejaarden zal voor een aantal stoelen worden ge zorgd. Nu Waalwijk deze unieke uit voering te beurt valt wordt wel ver wacht dat er geen verstoring optreedt door luidruchtige brommers of lawai- schoppende jongelui. Het bestuur streeft naar een stijlvolle uitvoering, waar iedereen veel genoegen van kan beleven. Het optreden van deze internatio- De heer Vondeling, fractie-voor zitter van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer, heeft in zijn ver ontrustheid over de stijging van prij zen van onroerende gronden een ni- tiatief-voorstel ingediend om deze te laten vallen onder de prijzenwet. De verontrusting delen wij met de heer Vondeling. Zijn voorstel vinden wij niet zo'n beste oplossing voor het vraagstuk. Inmmers bij de vroegere wet prijs- beheersing landbouwgronden is de praktijk van de "zwarte" prijzen zo stevig ingevoerd, dat de gehele wet tenslotte een farce bleek. Wij vrezen, dat het met de nieuwe wet dezelfde kant op zal gaan. De Tweede Kamer heeft dan ook bij de voorbereiding van het wetsont werp Vondeling - op zich een aar dig politiek stuntje - zoveel bezwa ren naar voren gebracht, dat behan deling voor de zomervacantie van de Kamer niet kan plaats vinden. De heer Vondeling zelf verklaarde overigens daartegen geen bezwaar te hebben. Het is misschien wel goed dat laat ste in gedachten te houden. De socia listische fractieleider moest straks de anderen eens de schuld geven van de vertraging. 0-0 Nog een ander wetsvoorstel kan niet vóór het zomerreces in de Kamer worden behandeld de wet continen taal plat, in de wandeling het "REM- wetje" genoemd. De zuilen, verontrust door de voor sprong die daardoor de REM-exploi- tanten zullen krijgen, hebben via de hun bevriende kamerleden gezorgd, dat de verdere behandeling van het re geringsvoorstel desnoods gedurende de vacantie zal plaatsvinden. Een lofwaardige ijver, die een be langrijker zaak waardig zou zijn. Of daarmee het verwijt van NCRV- voorzitter Roos jen, dat de regering de beslissing op de lange baan schuift, uit de lucht is, weten we niet. We weten wel, dat het verwijt zeer ongegrond was. De regeringen van België en Engeland weten ook geen weg met hun "piratenzenders"De juridische moeilijkheden zijn erg groot, ledereen geeft dat toe, maar de in paniek rakende zuilen gaan met modder gooien. Wij zijn geen voorstanders van commerciële televisie, zoals Amerika die kent. Wel zijn wij voorstander van enige reclame in de televisie op vast gestelde tijden, zoals in de pauze na de nieuwsuitzendingof in de rust van een uitgezonden voetbalwedstrijd. Maar toen daar voor twee jaar sprake van was, vonden de omroep verenigingen dat niet eens verant woord. De waarde van de televisie programma's zou er door worden aan getast. Inmiddels heeft een commer ciële maatschappij de duidelijk aan- ivezige behoefte aangegrepen om het REM-eiland te bouwen. Niet de regering, maar zuïlenom- roepen zelf hebben de zaak op de lange baan geschoven. Twee jaar ge leden. Nu zit de regering met de brokken. nale dansgroep zal reminicenties op roepen aan de prachtige uitzendingen die via de televisie plaats vonden, maar die U nu in werkelijkheid krijgt te zien. Voor degenen, die deze dansen reeds zagen tijdens hun va kantie in Zweden, Israël of Joego slavië zal dit feest voor het oog een vreugdevol weerzien zijn. Voor deze openluchtvoorstelling wordt gehoopt op een mooie zomeravond. Mocht het weer echter zodanig zijn dat het bui ten optreden niet door kan gaan, dan zal de voorstelling doorgang vinden in een nabij gelegen zaal. Inwoners van het stadsdeel Besoijen en alle andere belangsetellenden, van harte welkom. - Dinsdagmiddag is het pas ge trouwde echtpaar Boesveld tijdens 'n wandeling langs de rivierkant nabij de Waalbrug te Zaltbommel het slacht offer geworden van een uit de tweede wereldoorlog daterende landmijn. De man, de 25-jarige H. Boesveld, kwam om het leven, zijn vrouw, mevr. G. Boesveld-Gortzak, werd gewond. De man sloeg met een stok op een onder de grond liggend stuk ijzer, maar dit bleek en mijn te zijn.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 13