wAAlwijkse en tAnqstRAAtse cour Ant OPNIEUW SFEERVOL TIHTURJUBILEUM i n Benelux leder en schoensalon te Brussel Hele gemeenschap betrekken bij jubileum burgemeester I Fr. Kelder in het midden w 50 jaar vakschool geeft F hetaantre dat het uiterlijk charme vewti&via!: "fa va Voorjaarsvergadering Waalwijks Belang VRIJDAG 3 JULI 1964 85e JAARGANG No. 51 van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24+ let. inc.k.) 0.25 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) J 05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) j 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO Wie kent niet het ceremonieel hij de huldiging van een jubilaris? Wie kent dan ook niet de gevaren om in formaliteiten te verzanden Niets van dat alles echter bij een jubileum van de Timtur-familie, ook niet en wellicht juist niet nu de heer Fr. Kelder in het centrum van de festiviteiten stond. Dat was al duidelijk toen vrijdagavond de heer W. Brok de heer Kelder en zijn familie welkom, heette in aanwezigheid van Burgemeester J. Teijssen van Waalwijk, de heren W. Ros en G. de Graaf van de di rectie en een grote delegatie van het personeel. 'V', V >1' -v-v* De heer Ir. Kelder met een deel van zijn familie tijdens de huldigingsbijeenkomst in caié van Helvoirt. Links van de jubilaris de heer W. Ros jr. en Burgemeester Teijssen. EERLIJK Bijzonder eerlijk was directeur de Graaf in zijn benadering van de ju bilaris. Van jubilaris Kelder kon hij niet zeggen, dat het een stille werker was. Het kwam wel eens voor, dat je pas van een van de medewerkers hoor de op het moment, dat hij jubileerde. Voor de jubilaris van vandaag ging dat niet op. De heer de Graaf memoreerde, dat zijn medewerker Kelder het niet ge makkelijk heeft gehad door de vele directiewisselingen. Wellicht, dat juist de aanpassing aan de directie van "Unieschoen" het moeilijkste is geweest, omdat deze moderner is en sneller tot veranderin gen is gekomen., Eerlijk gaf directeur de Graaf toe, dat dit moeilijkheden opgeleverd heeft. Hij kon echter tot zijn vreugde constateren, dat deze problemen pret tig zijn opgelost. De heer Kelder heeft lief en leed van Timtur gedeeld. Door zijn col- legas wordt hij zeer gewaardeerd blij kens het feit, dat vertegenwoordigers van alle afdelingen het feest bijwo nen. De directeur is ervan overtuigd, dat dit feest op de typisch Brabantse wijze in de beste stemming zal wor den gevierd. Namens de directie overhandigde de heer de Graaf aan de jubilaris een geschenk onder couvert, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de samenwer king in de toekomst prettig zou blij ven en de heer Kelder met zijn gezin het allerbeste toewenste. Persoonlijk gaf de directeur het boek "Rooien Bart" ten geschenke. Daarbij moest hij nog een misverstand wegnemen, dat een vorige gelegen heid gerezen was. "Dit boek geef ik niet, omdat ik de toestanden van wel eer idealiseer. Integendeel. Het schil dert de wantoestanden van het verle den en daardoor wordt beaccentueerd hoe groot de sociale vooruitgang is." Koninklijke onderscheiding. Burgemeester Teijssen, die daarna het woord verkreeg, vond het prettig weer in de vertrouwde Timtur-sfeer te zijn. Nu met als middelpunt van de belangstelling de heer Kelder en zijn familie, die 40 jaar de ups en downs van Timtur hebben gedeeld. Burge meester Teijssen wees er op hoeveel er veranderd is in de schoenindustrie en in het Timtur-bedrijf. Technisch is er veel veranderd, maar ook sociaal en vooral ten goede. Zonder twijfel zal de jubilaris zich samen met zijn echtgenote op deze dag hebben voorbereid. Daarom vond de Burgemeester het zo fijn, dat hij op deze feestavond aanwezig kon zijn. Niet zozeer vanwege zijn per soon, zoals de directie verondersteld had, maar vanwege het feit, dat hij de jubilaris de heugelijke mededeling kon doen, het het Hare Majesteit de Koningin behaagd had de heer Kelder te onderscheiden met de ere-medalje in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Gezellig onderons Nadat bedrijfsleider Kemmeren de heer Kelder, die de leiding heeft in bijtuigerij, woorden van dank voor de prettige samenwerking en een woord van gelukwens met het jubileum had toegesproken, voerde de heer J. v. d. Griendt namens het personeel op bij zonder geestige wijze het woord. Dat was een goede ondergrond voor de verdere avond, die, nadat de heer Fr. Kelder mede namens zijn familie 'n dankwoord had gesproken, werd voortgezet met muziek van "The Rowdies". DIPLOMA-UITREIKING Zaterdag 11 juli a.s. zal in het bo- ven-restaurant van de Stadsschouw burg te Tilburg de diploma-uitreiking plaatsvinden aan de geslaagden van de Cursus Industrievorming van de Stichting Vakopleiding Schoenindu strie. Voor de eerste keer zal er een Leder- en schoententoonstelling van en voor de Benelux gehouden wor den. De organisatie is in handen van het Nationaal Instituut voor Handel en Ambacht te Gent. Het initiatief tot deze salon is uitgegaan van de nationale Groe pering van Schoen- en Pantoffel fabrikanten te België en de Fede ratie van Nederlandse Schoenfabri kanten. De tentoonstelling, waaraan ook enkele Duitse, Franse en Italiaanse firma's deelnemen, zal worden ge houden van 19 tot 22 september 1964 in de Eeuwfeestpaleizen op de Heizei te Brussel. Daar is 5000 m2 expositieruimte voor tentoonstelling, waarvan thans twee en een halve maand voor de opening, reeds 4200 m2 verhuurd is. Onder de Nederlandse deelne mers noteren wij: Aero, Dongen; Anita, Waalwijk; Jac. Bergmans N.V., Waalwijk; Bloch en Stibbe, Waalwijk; Napo- lina, Kaatsheuvel; Nirva, Valkens- waard; De Nivosch, Volendafn; Quick, Hengelo; Robinson, Nijme gen; Rosé, Waalwijk; Schuwer, Waalwijk; Unischoen, Waalwijk; Van der Heyden, Oisterwijk; Van Gastel en Zn., Kaatsheuvel; Vedeha, Oisterwijk en de Verenigde Schoen fabrieken te Dongen. Er zijn een veertigtal Belgische deelnemers. Er is een Beneluxcomité gevormd, waarin voor Nederland zitting heb ben: De voorzitter van de Nederlandse Federatie van Schoenfabrikanten, de heer F. Mannaerts, en verder de heren Jac. Bergmans, C. Cloin, M. Elshout, P. Scheeren, D. Stibbe, A. van Gerwen en P. Vloemans. 1 JULI SOCIALE UITKERINGEN OMHOOG. Het is thans zeker dat de sociale uitkeringen ingevolge de A.O.W., de A.W.W., alsmede de interim-invali- diteitsrente en de algemene kinder bijslag onmiddellijk op 1 juli zullen worden verhoogd als gevolg van de huurverhoging en van de stijging der lonen met meer dan 10 percent. De S.E.R. heeft zich eind vorige week hierover beraden en inmiddels advies uitgebracht aan de minister van Sociale Zaken. De A.O.W.-uit- Waalwijks Belang kampt al met dezelfde problemen als de meeste ver enigingen de opkomst op de vergaderingen. Voorzitter de Kort moest dan ook de voorjaarsvergadering van Waalwijks Belang, die maandag in Hotel De Twee Kolommen werd gehouden, zijn teleurstelling uitspreken over het feit, dat behalve het bestuur slechts een achttal leden op de vergadering waren. Hij sprak een speciaal woord van welkom aan het adres van de heren J. Timmermans en J. Spijkerman, ereleden der vereniging. Nadat de notulen waren goedgekeurd besloot de vergadering het jaar verslag aan te houden tot een volgende vergadering, omdat de secreta ris uitstedig moest zijn. De heren A. Meijs, drs. Beunes en Jac. Bergmans werden in hun be stuursfuncties herbenoemd, waarme de de voorzitter hen gelukwenste. AMBTSJUBILEUM BURGEMEESTER TEIJSSEN De heer de Kort deelde de verga- Zo'n modieus VAN MAAREN-brilmontuur, als het ware "gemaakt om Uw charme tot haar recht te laten komen". Het specifieke VAN MAAREN-montuur, waarmee U Uzelf bent, élke dag "op Uw best". VAN MAAREN, in keus èn service, niet te evenaren. REDA N. Ginnekenstraat 23, tel.38370 TILBURG Markt 32, tel. 25253 DEN BOSCH* EINDHOVEN*HELMOND VENLO In november a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Rijksvakschool voor de schoen- en lederindustrie met vier leerlingen in de leerlooierij-afde ling zijn lessen begon. Niet zijn historie, want die gaat weer terug op de spannende decem berdagen van 1909, toen het Waal- wijkse Kamerlid, mr. Loeff, de Waal- wijkse vakschool door de Tweede Ka mer "sleepte". Op die gedenkwaardige avond van 20 december 1909 staakten de stem men in het Parlement. De dag daarna was er juist een meerderheid van 2 stemmen. Een benauwde zaak dus. Maar de Waalwijkse plannen wer~ den gerealiseerd, mede dank zij een financiële actie van de Waalwijkse industrie, die zelf - in niet geringe mate gesteund door het legaat van van Cooth - 60.000 gulden op tafel legde. In september zou de school starten. De aanwezigheid van Belgische vluch telingen verhinderde dat echter, zo dat in november de eerste lessen pas gegeven konden worden. Het gehele schooljaar 1964/65 zal in het teken staan van de feestviering, waarvoor de plannen thans in de maak zijn. We zullen die plannen op de voet volgen. dering mede, dat na de tweede her benoeming van Burgemeester Teijssen duidelijk was, dat het koperen feest voor de deur stond. Inmiddels is er een bespreking ge weest tussen de wethouders, de ge meentesecretaris en Waalwijks Be lang om van de viering van dit jubi leum een waardige demonstratie te maken. Er is een voorlopig programma op gesteld, dat voorziet in een openbare raadsvergadering op de ochtend van 19 september. De eigenlijke feestdag is weliswaar 16 september, maar die dag leent zich moeilijker voor de of ficiële viering. In de namiddag zal er een officiële receptie worden gehouden, waarna om ongeveer vier uur een défilé van sportverenigingen, jeugdverenigingen en schoolkinderen. Dit alles zijn nog maar suggesties en de betrokkenen moeten nog worden benaderd. De gehele burgerij zal in de gele genheid gesteld worden een bijdrage te leveren voor een geschenk aan de feestvierende magistraat. Dit zal ge schieden door middel van een huis aan huis verspreiding van een hrief, waarin op het jubileum wordt gewe- zen en waarin envelopjes zullen zit ten, waarin de burgers hun bijdrage kunnen doen. Nadat het geld is opgehaald zal in overleg met Burgemeester Teijssen een cadeau worden uitgezocht. De taptoe, die meestal in juni wordt gehouden, zal nu op 19 sep tember plaatsvinden. VUURWERK De vergadering wisselde even van gedachten over het vraagstuk of vuur werk als afsluiting van de feestdag niet een extra glans aan het feest zou geven. Het is schrikbarend duur, maande de voorzitter. Omdat echter bij de inzameling van gelden voor het geschenk geen beroep op de industrie wordt gedaan, besloot de vergadering zulks te doen voor 't vuurwerk. De gedachte aan een kin deraubade werd afgewezen, omdat het voor de onderwijzers zo kort na de augustus-vacantie niet mogelijk is de liedjes in te studeren. KINDERCARNAVAL OP EIGEN BENEN Bij de mededelingen memoreerde de voorzitter het geslaagde drieban- dentoernooi, waarvoor Waalwijks Be lang een beker beschikbaar stelde. Het bestuur deed dat ook voor de Ky- nologenvereniging. De heer de Kort las de brief voor, waarin de organisatoren van Olym piad tour meedeelden volgend jaar Waalwijk gaarne opnieuw als finish- plaats te kiezen. De voorzitter van Waalwijks Be lang vond het in dit verband juist te wijzen op het vele werk van de secre taris, de heer A. Tielen, de Waal wijkse politie en de dienst gemeente werken. Opmerkingen over de te vroege aankomst van de rennerskaravaan re pliceerde de voorzitter met een uit eenzetting over het te vroege vertrek van de renners uit Vlaardingen. Ren ners en volgauto's moesten n.l. vóór vijf uur over de Moerdijkbrug zijn. Iets dergelijks - zo verzekerden de organisatoren in hun brief - zal geen tweede keer gebeuren. De heer de Kort achtte de tijd ge komen om het comité Kindercarnaval, dat inmiddels definitief is samenge steld, zelfstandig te laten optreden. Spreker had veel vertrouwen in het comité, prees de activiteiten van het afgelopen jaar en was overtuigd, dat een en ander in de toekomst zou kun nen uitgroeien tot een werkelijke carnavalsviering. Het zwaartepunt zou echter moeten blijven liggen bij de jeugd. Namens Waalwijks Belang zegde de voorzitter het comité alle ge wenste steun toe. HISTORIE LOONSE EN DRUNENSE DUINEN De nieuwe Gids van Waalwijk zal in het voorjaar van 1965 gereed ko men. Een en ander is vertraagd door de foto's waarvan de winter- en voor jaarsopnamen thans klaar zijn en de zomeropnamen spoedig gereed zullen zijn. De skelterwedstrijden, die eind augustus op het Vredesplein zullen worden gehouden, vallen op zaterdag kering wordt voor gehuwden f 244 per maand (was f 229,50); voor on- gehuwden f 195 (was f 147,50). Het pensioen voor een weduwe zonder kinderen wordt f 181 (was f 161,17), voor een weduwe met kin deren f 258 (was f 242,50). De in- terim-invaliditeitsrente wordt, al naar gelang van de klasse waarin men is ingedeeld, f. 405.50 (was f 385), f 327 (was f 312.50) en f 252 (was f 241). Voor de kinderbijslag gelden voor taan de volgende bedragen per kwar taal: voor het eerste kind f 78,78 (f 76,44); voor het tweede en derde kind f 85,80 (f 82,68); voor het 4e en 5e kind f 117 (f 112.32) en voor het 6e en volgende kind f 131,04 (f 126,36). Mogelijkerwijs komt er in deze be dragen nog een lichte correctie, om dat als grondslag moet gelden de loonindex van midden juli die eerst medio augustus wordt berekend. De ze loonindex van midden juli heeft men nu bij schatting vastgesteld. en zullen de activiteiten van "Vakan tievreugd voor Waalwijks jeugd" niet doorkruisen. Overwogen wordt in het najaaar een tentoonstelling te organiseren van jonge Waalwijkse beeldende kunste naars. Drs. Fr. van Oostrum heeft een historie van de Loonse en Drunense Duinen geschreven, waarin tevens het recreatieve belang van dit schone na tuurgebied tot uiting komt. De heemkundekring Onsenoort overweegt deze historie in druk uit te geven en heeft Waalwijks belang ge- vraagt een afname van 500 exempla ren voor f 2.75 voor zijn rekening te nemen. Voorzitter de Kort vond dat een al te zware budgettaire belasting en vroeg de vergadering om suggesties. Dit mede in verband met de betekenis van de uitgave. Voorgesteld werd de Waalwijkse industrie de gelegenheid te geven in te schrijven op het boekwerk, zodat daarna een afname gegarandeerd kan worden. TE WEINIG BELANGSTELLING VOOR MUZIEKUITVOERINGEN Bij de rondvraag kwam nog een drietal zaken aan de orde. Er bleek weinig belang te worden gehecht aan de uitgave "Brabant Centrum". Bij een enquête onder de leden bleken er slechts 30 van de 400 leden een po sitieve reactie te hebben ingezonden. De 20.000ste Waalwijker zal zeker ook belangstelling van Waalwijks Be lang ondervinden. Er worden maar geen plannen daaromtrent gemaakt. Hoe spontaner de reactie des te beter. Hoewel de voorzitter erkende, dat ook het bestuur een zwak voor mu ziekuitvoeringen heeft, moest hij toe- beven, dat de belangstelling, gezien de hoge kosten, uiterst miniem te noe men is. Voorlopig zal er dan ook geen muziekuitvoering georganiseerd wor den. Tenslotte dankte de heer J. de Kort alle aanwezigen voor hun deelname aan de discussies en deed een beroep op hen een volgende vergadering eens wat relaties mee te brengen om wat meer weerklank voor de activi teiten van de V.V.V. Waalwijks Be lang te scheppen.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5