wAAlwijkse en LanqstRMtse couRAnt Diploma's leerlingenstelsel Attentie F Attentie I „!VY" De Waalwijkse hotels, cafe's, cafetaria's, etc. bieden weer het allerbeste Lekker... die zachte echte Virginia OOK MET FILTER I I I I I VRIJ ZIJN HOENDERVANGERS I I Pontiac horloges Lekker... die zachte echte Virginia OOK MET FILTER WILLY CARON BIJ LIEDERTAFEL MATINEE TONEELVER. O.O.G. Lekker... die zachte echte Virginia OOK MET FILTER herenmode J. TAUSCH - WAALWIJK VRIJDAG 10 JULI 1964 85e JAARGANG No. 53 De ïcho van het Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00+ 8 ct. inc.k.) 1.08 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.23 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Opgericht 1878 Bureaux. Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" De Waalwijkse kermis is er wi 't Is weer zo ver. Nog slechts en kele dagen en het spul kan weer be ginnen. Op het Vredesplein hebben de spullebazen hun tenten opgebouwd van waaruit van alle kanten mu ziek klinkt. 'Het is niet alleen de muziek, die het kermisvermaak vormt, doch ook de 'lucht die er hangt van vis, oliebol len, frites, bier en ijs die tot ieder- IKLNG=S=5= wagen snz. per, eer 3 een doordringt. Bij het opsnuiven er van krijgt men zin om met alles mee te gaan doen. Een goed humeur, een extra slokje, een goed etentje en kermisstemming, dit alles past in het feestgedruis dat over Waalwijk is losgebarsten - het kermisvermaak. Niet alleen op het kermisterrein heerst plezier. Ook de Waalwijkse Middenstand heeft zich opgemaakt iedereen dat te 'leveren wat nodig is om in een gepaste stemming te ko men en deze te behouden al de vijf dagen lang. Velen zullen dezer dagen al in de vacantietijd zitten, maar laten ze be ginnen zich in een kermisstemming te wanen. In elk geval zullen ze deze tijd met de kermis inzetten en als ze hiermede starten dan komt "De Echo van het Zuiden" als een voorloper om op deze wijze de weg te wijzen in het land van plezier ten jolijt, van ver maak en vreugde. Onze krant loopt over van goede raad, dank zij onze adverteerders. Zij bieden hun waren aan en het doet ons denken aan De Boerenkermis van Pieter Breughel, die overloopt van het goede. Alles puilt uit van over vloed en het beste is nog niet goed genoeg. Eén goede raad willen we echter geven het is niet nodig dat we er de mensen straks zo vadsig bij zien 'lig gen. Maak er een matig en zeer goed gebruik van. De spullebazen hebben niet voor niets hun best gedaan. Van het Vredesplein is niet veel nieuws te melden. 'Het is bijna te klein om alle tenten e.d. te plaatsen. Maar wel van de diverse gelegenhe den en daarom willen wij eens wijzen op de advertenties elders in ons 'blad. Doe de moeite eens om ze door te nemen, dan weet men precies wat er vrij zijn, dat kan Zorgeloos pas met sport- en vakantie-kleding, die zalig zonnig, licht en luch tig is. Kom en kies uit een grootse vakantie-kollektie in sportshirts, Poplinshorts, zomerpolo's, strandsets, strohoeden en zomerpetten. TILBURG HEUVELSTRAAT 133 Filiaal v. d. BRAND-HENS Waalwijk M Grotestraat 155 zoal te doen is en wat men heeft aan te bieden. Voorshands willen we echter een korte wandeling over de pagina's ma ken, dan weten we toch al iets. Laten we eens beginnen bij de en tree van Waalwijk, waar een rustig café de gasten wacht. Het is Elzen hoven, waar het goed toeven is op de terrasjes. En... er'is 'n pracht biljart. Een nieuw geluid mengt zich in de kermisvreugde. Het is Café Kees de Ruijier, Grotestraat 147, dat pik- splinter-nieuw is. Er staat een groot wedstrijd-biljart. Ga er eens heen. Aan de Haven wacht het Hevinka- trio in café van der Pluijm. U hebt er een mooi uitzicht op het uitbreidings plan Noord. Meer in het centrum van Waal wijk staat Snackbar Trommelen wa genwijd open en noodt tot een speci ale bami-schotel. Daar is van alles te krijgen, doe je 'best. Om een van Waalwijks oudste slij terijen te bezoeken behoeft men niet lang te zoeken. De Schrijn is het van ouds bekende adres voor wijnen en likeuren. Een beetje naar het zuiden ontmoet U Het Nieuwe Centrum, teen restau rant waar eens heel lekker gegeten kan worden. We blijven wat in de buurt en gaan in de omgeving van de sportterreinen kijken, of liever ge zegd: zitten. Daar bij Romantica heb ben ze een volgeladen programma voor de hele kermis. Het Coctail Trio, Rita Corita. Harry Touw en The All Stars en tenslotte de Melody Stars onderstrepen daar de kermisstem ming. Vergeet dit zeker niet. Ga dan even verder naar Olympia, waar de heer van den Heuvel heerlijk koele dranken op zijn terrassen serveert. Haantjes en slaatjes smaken er best. Dit is eveneens het geval bij Ad. van Cromvoirt. Is het goed weer dan zal het daar best gezellig zijn, want velen gaan wat wandelen "naar ach teren". Nu we toch in de buurt zijn wacht U het schoonste plekje onder het heelal, endat is natuurlijk Berg en Dal aan de Roestelberg. We blijven niet zo lang in het zui den en keren terug naar de plaats waar eens het station van Waalwijk stond. Geniet bij Buitenlust, waar de heer H. van Heesbeten gezellige mu ziek heeft en de gasten heerlijk haantjes heeft voor te zetten. Daar is het erg rustig zitten. Steekt men de Mr. van Coothstraat over dan hoort men de Lachbrekers reeds en het or kest van Joop Hendriks met zijn hu morist Johnny Hermans bij Hotel Moonen. Er is volop cabaret, humor en zang en wat ook belangrijk is... de kermis-bar. Eveneens nieuw, althans vernieuwd, is Sars-Raaijmakers uit de verf geko men. Zijn snelbuffet, waar een heer lijk kopje koffie met gebak genoten kan worden en waar de haantjes nog kraaien van "versheid" en het ijs overheerlijk is, is het goed enige ogenblikken te toeven. Gauw nog een slokje er tussen door van Slijterij van Gogh. Dat is je wareeven een oude klare. Widelovado blijft ook niet achter. In zijn twee zaken in Waalwijk haal je een lekkere borrel met de dubbele W; proef het eens en je bent er mee tevrêe. De Heibloem, café Passier, doet 't rustig aan, want daar heerst ECHT rust. Zou dat waar zijn? Een beetje dichter bij huis van Uw verslaggever moet zeker niet De Ko renbeurs overgeslagen worden. De Kolommen"Wil men er van genieten, ga er dan eens rustig bij zitten, want er wordt niet gedanst. Het matinee is zondagmiddag. Het van ouds bekende "Vosje" brengt elke avond dansen. Het zijn de "Flying Stars" die er de muziek verzorgen. "The Swinging Strings" luisteren het zondagmatinee op. Snackbar André in Besoijen levert diverse hartige hapjes, die er beslist ingaan met de kermisdagen. Poeliersbedrijf "Wielzo" weet ook van wanten. Zelfs heeft het een recla me voor gratis super-pils. Laat er „haar" hanen maar eens in zwemmen. Voor dans- en show-programma's verwijzen wij graag naar het Gemeen schapshuis in Baardwijk, waar we „The Rowdies" vinden. Óp het ma tinee ontmoeten we Ria Valk. Ook kunnen de teeners daar aan hun trek- REEDS VANAF f 60,- Dreigt er wat regen met de kermis, dan is dat ook niet heel erg, want het Café De Donkere Wolk, dat is bij Jan van Delft (de Catacomben) is een goede schuilplaats, maar drink daar dan niet zo veel als de waard zelf. Zaal Thatia besteedt de kermis aan goed eten. Zelfs op bestelling wordt men bediend. En wat te zeggen van dancing Frans van Helvoirt waar het welbe kende dans- en showorkest The 'Blue Birds o.l.v. Johnny de Ruijter speelt. Ook daar pleegt men een bezoek te brengen aan de gezellig ingerichte bar. Eerst nog een stukje gaan eten bij Bakker Berings aan het Oranjeplein. Zijn vlaatjes zullen U wel bekomen; elke avond kan men er terecht. Voor iets hartigs zorgt en dat is een feit Frituursalon de Brou wer aan de Burgem. Smeelelaan. Zijn haantjes aan het spit zijn heerlijk, maar denk hier om de vingers, die zou je er bij afbijten. We blijven nog wat in dezelfde stijl, want Snackbar ANKA heeft ook zijn specialiteit aangeprezen. Ga er dus niet voorbij. Iets anders is weer handel. De heer Koekkoek heeft de allerbeste paling, 'haring, enz., alles dagelijks vers. heer Brok maakt het U gemakkelijk in zijn café. Croquetten en hanen. Ze liggen vredig naast elkaar te wach ten op de aanval. Baardwijk wordt niet vergeten, want in café L. van Cromvoirt aan het Hctogeinde brengt het Leidens Caba ret-trio het zondagmatinee. The Mic key Mouse Players zorgen daar voor muziek o.l.v. J. v. Iterson. Nu mogen we wel even uitrusten, want van zoveel goeds en lekkers moet je wel uitblazen. Een andere stoot adverteerders is nu aan de beurt. We beginnen weer bij huis en wel bij "De Gecroonde Leersse". Daar brengen "de Notenkrakers" met hun dans- en showorkesh o.l.v. Martin Sophie de nodige kermissfeer. Enfin dat zal wel lukken, want wie kent niet deze gezellige zaal? Bij de Lindeboom is het ook weer gezellig. "The Enclave Combo" speelt daar elke dag. De sfeer is er zoals die daar van ouds is geweest. The Playing Rockets houden za terdag en zondag met de kermis bij Thalia een groot teeners-bal met als extra attractie slob- en twïstwedstrij- den. 't Zal er krullen! In Hotel Verwiel is 't zaterdag en zondag dansen, waar „Het Kaatsheu vels Revue-Orkest" voor de muziek zorgt. Zondagmiddag is 't matinee. En als er niet gedanst wordt is het "Het Amusements-trio Joep Peeters", bekend van het "Confetti Cabaret" dat voor de gezelligheid zorgt. Dus voor elk wat wils. In Het Hoefijzer te Besoijen is 't elke avond dansen, met muziek van The Music Friends", 't Zondagse matinee wordt opgeluisterd door de humoristen Hermans en Janssen. In Café-Bar van Es is het goed „Chinezen". Voor de liefhebbers,... ga je gang. Steken we even over dan komen we in extase. Bij Extase is het om in verrukking te geraken gedurende de kermis, vooruit maar jongens! Volop muziek is er in "De Twee ken komen, want Johnny and his Crisckets en The Black Devils met zang van Ed. Burston, spelen er op bepaalde dagen. Dan rest ons nog om wat lekkers aan te prijzen. Het is van de bekende zaken die het beste presenteren wat zij maken. We denken hier aan Pul les-Heesbeen met zijn chocoladebol len en de automatiek; v. d. Water, specialist in gebak; Bakkerij Verwiel voor mensen met smaak; v. d. Lee met z'n delicatessen, vis enz. van top kwaliteiten; Wed. Kuijsten, waar voor lekker eten de hanen klaar lig gen; L. v. Lieshout, bij de kermis, met frites, vis en slaatjes; fa. Pullens- Paashuis, waar 't zoete de boventoon voert. Om onze wandeling te besluiten zullen we nog even gaan kijken bij café 't Centrum, waar elke dag mu ziek is van „The Hanico's" en het er erg gezellig naar toe gaat. Dan gaan we ook nog naar „Lido" aan de roei- vijver. Daar heerst een aparte sfeer; elke avond dansen met speciale at tracties o.a. Bueno de Mesquita, The Frendies, Menno Grondsma, het duo Allegria, Johnny Lion en his Jum ping Jewels, Gert Timmermans en nog veel meer. Er zijn natuurlijk met kermis ook veel mensen die hun kermispot willen besteden aan wellicht meer practi- scher en nuttiger dingen, hetzij in mode-artikelen, huishoudelijke zaken galanterieën, bromfietsen of dergelij ke. Wij raden deze mensen dan ook aan, om eens rustig onze advertentie rubrieken na te lopen, want zeker zul len ook zij iets van hun gading Vin den. Mochten we onverhoeds iets verge ten zijn neem het ons dan niet kwa lijk. Kortom, als we overal alles heb ben gehoord, geproefd, enz. geloof dan, dat het heel goed is eens uit te blazen en de benten te strekken. De spullebazen hebben hun uiterste best gedaan iedereen dat te geven wat bij de kermis behoort. Voor de kermisdagen wensen wij iedereen een goed humeur, prettige dagen en behoorlijk weer toe. Denk aan de bekende „laatste druppel", die 't vat doet overlopen. Deze zegswijze komt in deze kermisdagen beslist te pas. Veel plezier! In onze rubriek "Op de voet ge volgd" staat een artikel over het leer lingenstelsel voor meisjes. Donderdagavond zijn in de aula van de huishoudschool in aanwezig heid van de ouders van de meisjes en vertegenwoordigers de diploma's uit gereikt door de heer P. de Kort. De bijeenkomst werd voorts bijge woond door Pastoor Oomens, die het dagelijks bestuur van de huishoud school vertegenwoordigde. De heer drs. G. de Vries was tot zijn spijt ver hinderd. Diploma A. Eenvoudig schoenstikken Jo Bouman, Gerry v. Boxtel, Cor- ry Emmers, Jeanne v. d. Heijden (met lof),Anny Kemmeren, Helma Labee, Lia Ligtvoet, Corry Ligtvoet (met lof), Franka Ligtvoet, Tony de Man, Anny de Nijs, Jeannie Severs, Betsy Severs, Greta Stickman (met lof), José Smits, Thea v. Wanrooy, Thea v. Wanrooy (Sweenstr.), Ria Weterings (met lof), allen Kaatsheuvel; Betsy v. Dongen, Nelly v. d. Sluys, Jo Smits, Corry Smits, allen Waspik; Ria Graafmans, Tilburg; Ans Hamers, Corry Hom mel, Sjellina Kramer, Rika Kramer, Nelly Kuysten, Janny Roeland, Nell Roomer, Marijke Taktor (met lof), Jo Verduin, Lydia Vugts, Coba IJpe- laar, allen Waalwijk; Ina Koenen, Sprang-Capelle; Elly v. Stiphout, Drunen; Truus Vrinten, Anny van Wezenbeek, Loonopzand. Diploma B. Uitgebreid schoenstikken Anny v. d. Anker, Marga v. d. An ker, Nell Bool, Ina v. Dongen, Els Dollekens, Zus v. Gerven, Greet Man- demakers, Nell v. d. Pennen, allen Waalwijk; Ria Donders, Corry Ligt voet (Marktstraat, met lof), Corry Ligtvoet (Sweenstr.), Willy Lugters, Corry v. d. Pas, allen Kaatsheuvel; Nelly v. Dongen, Waspik; Jeanne de Haan, Drongelen. Bedrijven waarin de meisjes werkzaam zijn A. en J. de Kort, de Kort-Wingels, Timtur, Blok v. Heijst, v. d. Hammen, allen Waalwijk; v. Riel-Vesters, Pe- havé, Vesters, Stocko, "De Horizon", W. v. Nieuwstadt, Dekkers Kleding industrie, A. J. Mosselveld, M. Soe- terboek, allen Kaatsheuvel; Brokx Derby" Waspik; Vrinten en v. Mier- lo, Tilburg. De Liedertafel „Oefening en Ver maak" heeft voor haar kermisma- tinee op zondag 12 juli om 12 uur in „Musis Sacrum" de 29-jarige te nor Willy Caron weten aan te trek ken. Willy Caron is afkomstig uit Ven- lo is winnaar van de Verdiprijs in de Nederlandse sector en trad in Venetië in de finale op bij de in ternationale ontmoeting van lande lijke winnaars. Niet voor niets verwacht de zang lerares van de voor Phonogram zin gende Venlonaar, de befaamde me vrouw Paula Lindberg heel wat van haar pupil. Tijdens het kermismatinee zal Willy Caron drie keer optreden. Eerst met „Che gelida manina" uit de opera „La Bohème" van Puccini en met „Recondita armonia" uit de opera „Tosca" van dezelfde com ponist, dan met de aria „Ach so from, uit de opera „Martha" van F. van Flotow en tenslotte een drie tal liederen van Franz Lehar: „Oh, Madchen mein Madchen", „Gern hab ich die Frau'n geküsst" en „Dien ist mein ganzes Herz". Het programma vermeldt verder 't Koor der Zigeunerinnen en Stie renvechters uit de opera,, La Tra- viata van Verdi en een selectie uit „Der Zigeuner-baron" van Johan Strauss. Bij deze selectie treden als solisten op Bertha Hornman-v. d. Hoven, Anneke Nijssen, Marcel Maas en J. v. d. Langerwerf. Nel Dupont zingt eerder in het programma „Madre pietosa vergi- ne" en Jo Wellens en Kees van Loosdrecht „II santo nomine" de mannenkoren uit „La Forza del Destino" van Verdi. Het kermismatinee van de toneel vereniging O.O.G. dat, zondag 12 juli a.s. om 12 uur zal worden ge houden in „De Gecroonde Leersse" zal ongetwijfeld een hoogtepunt vormen in de matinees van de latste jaren. Als conférancier treedt op Tonny Leerink en het accordeonduo „De Twee Wico's" verzorgt een aantrek kelijke show. Voor de nodige humor zorgen „De twee Kame's" terwijl het Teenagerduo „The Youg Sisters" bekend van radio en T.V., vele tieners naar „De Gecroonde Leers se" zullen lokken. Imca Marina tenslotte, vooral in Duitsland een beroemdheid, zal er beslist in slagen de aanwezigen met haar liedjes te boeien. GEZICHTSMASSAGE EPILATIE LICHAAMSMASSAGE MANICUREN Schoonheidssalon Noorder Parallelweg 69, Waalwijk - Tel. 04160 - 3099 Het klinkt als een noodkreet, maar 't is nodig. De jaarlijkse donateurs actie van de vroegere Kajotters- drumband stuit bij sommige ingeze tenen van Waalwijk soms op moei lijkheden, vanwege de onwennig heid van de nieuwe naam „Jacht hoornkorps „Cornu Copiae". In dit verband wijst het bestuur van het Jachthoornkorps er op, dat bestuur en leden van „Cornu Co piae" dezelfde zijn als van de vroe gere Ka j ottersdrumband. Alleen worden thans andere in strumenten bespeeld een gewel dige vooruitgang trouwens en is na een uitgeschreven prijsvraag de naam veranderd. =5f?V=KINeiS Het bestuur hoopt, dat hiermede enkele vragen voor de gulle dona teurs van het verleden zijn opgelost en dat de Kaj ottersdrumband - nieuwe-stijl, het „Jachthoornkorps Cornu Copiae" volledig op steun van de Waalwijkse bevolking kan blij ven rekenen. Verwacht wordt, dat vele donateurskaarten een nieuw ontwerp van Broeder Romualdus aan de man gebracht zullen worden. Dit om het jachthoornkorps in de gelegenheid te stellen de zo gewens te uitbreiding spoedig te realiseren en met nog betere en vlottere mu- op te luisteren. ziek de vele festiviteiten in onze stad DIAMANTEN GESTOLEN OP IERS VLIEGVELD De politie van Ierland is dinsdag in staat van paraatheid gebracht naar aanleiding van de diefstal van een krat ruwe diamanten ter waar de van 103.000 pond sterling, die na uit Amsterdam te zijn verstuurd, op 't vliegveld Shannon verdwenen is. De krat,bestemd voor een dia mantslijperij in de buurt, is zondag opgehaald door een „goed-geklede buitenlander", die erin was geslaagd te poseren als vertegenwoordiger van de slijperij. De man tekende 't ontvangstbewijs met een valse naam en ,ÓnS met de krat weg. De ver dwijning werd pas dinsdagavond ge merkt toen een bonafide vertegen woordiger van de slijperij, de „En- nis Diamond Factory", de zending kwam ophalen.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 13