- Uitreiking diploma's M.V.L.S. IE JiOPRUIMEN! 98.-, 89.-, 79.- 69f- 49.-, 39.-, 29.-, 19.- 9f- 49.-, 39.- 29.-, 19f- 24.75, 19.50, 15f- Spotkoopjes Dr. Mollercollege en Willem van Oranjecollege DAT IS besloten schooljaar met overgangsexamens ZIET DAGELIJKS ONZE ETALAGES Stationsstraat 2-4 - WAALWIJK - Tel. 21 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 JULI 1964 Dr. Mollercollege Willem van Oranjecollege Tentoonstelling van werkstukken de moeite waard ...niet aan te slepen Betere kwaliteiten in de nieuwste modekleuren Met en zonder ceintuur reai donkere en lichte kleure~~" Bc K< In tweed en lichtgewich^T^ stoffen. Vlotte en sportief m modellen Hi Een enorme sortering alle maten voorradig mi In: weekenders - overhemd Aan zelfbinders - ankiets hoeden - pyama's J. Afdeling HBS van klas 1 naar 2 Gemma Barendregt, J. Cramer (met lof), Th. Damen (met lof), Nike v. Delft, W. Didden, Th. v. Dongen, Connie v. Doormalen, C. Eibers, A. Govers, H. v. Heeswijk, Guye Hoek, Christianne Langemeij- er, C. v. d. Leur, N. Leijtens, H. Mulders, J. Pullens, P. Roksnoer, Marian Rouwmaat, Carla Roorda (met lof), Marjolein Steemers, Mie ke Trommelen, R. de Vaan, G. Var- ga, B. Verkerk, H. de Werd, Wil lenden v. d. Wiel (met lof) J. v. d. Wiel, H. v. d. Wiel, Marjan de Wit, Noortje v. Woerden en Cia v. Zon uit Waalwijk; J. de Bont, Marijke v. d. Broek, C. v. Delft, J. de Gouw, A. v. Rooy, G. Spierings, P. Verhaak, A. Verha ren, J. Vinken vleugel, Ali v. d. Voort, en Anneke Vugts uit Drunen. J. Bastiaanssen uit Helvoirt; P. v. Beers en A. Smetsers uit Heus- den; Oot van Erp, A. v. d. Hoven, H. Knapen, A. v. Laarhoven, Karien v. Nieuwstadt, R. Raaymaakers, Hanny Vesters, D. Vesters, K. Vloe mans, J. v. Wanrooy en J. Wijten- burg uit Kaatsheuvel; J. de Bonth en C. Hornman uit Nieuwkuyk; A. Laros en B. v. We zel uit Sprang-Capelle; L. v. Hel voirt, P. de Laat, J. v. Loon en M. v. d. Ven uit Vlijmen; A. de Bont, G. de Bont, C. Langerwerf (met lof), A. Rombouts en H. Severs uit Waspik. Afgewezen: 27 Herexamen: 1 van 2 naar 3: V. Couwenbergh, Th. Bink, H. Dittmar, W. v. Gemert, Chr. de Graauw, B. v. Huygevoort, K. de Kort, P. Pot, R. v. Sambeek, P. Schoelitsz, J. Spitters en Fr. Zee- gers uit Waalwijk; T. v. d. Berg, H. v. Bokhoven, Ria Brok, M. Elshout, A. Vernooy en Chr. Werner uit Drunen; A. v. d. Lee uit Haarsteeg; R. Bruysten uit Heusden; H. Broek, Tineke Dirksen (met lof) W. Hoy- er, W. de Jong, M. de Jong, J. Kuys, H. v. Laarhoven, R. v. Luxemburg, J. Netten, J. Pepping, Connie Pep ping, T. Raaymaakers, en Th. v. Vugt uit Kaatsheuvel; M. Verheijen uit Nieuwkuyk; A. v. Oort uit Raamsdonk; R. v. Ha ver, Annemarie v. Heivoort, P. Huy- bregts, H. Koedijk en A. Verboord uit Vlijmen; C. v. Bergh, H. Dierendonk, C. v. Dongen, D. Kamp en H. Montens uit Waspik; Afgewezen: 17 Herexamen: 2 van 3 naar 4: K. Aarts, Anja v. Daal, Hannie Fijneman, A. Govers, P. v. Helvoirt, H. Hendriks, E. Knepflé, R. v. Oud- heusden, W. Postema, Ineke de Rooy, J. de Rooy, H. Rufi, J. Slaats, A. v. Tuyl, A. Verwiel, T. Voor- braak, en F. de Waal uit Waalwijk; K. v. Delft, H. v. Hoorn en Ineke Vinkenvleugel uit Drunen; J. v. Mierlo uit Haarsteeg; J. v. Rosmalen uit s' Hertogenbosch; A. v. d. Griendt en A. Timmermans uit Heusden; J. Boom, P. Brock, P. v. Broek hoven, J. v. Meeuwen en W. Siek- man uit Kaatsheuvel; Sj. Kommers uit Sprang Capelle; L. Gatzen uit Tilburg; A. v. Engelen, E. v. Hel voirt, Th. Schapendonk en D. v. Wagenberg uit Vlijmen; K. de Bont uit Waspik; Afgewezen: 16 Herexamen: 3 van 4a naar 5a: T. Bakkers, H. v. Eeuwijk, R. v. Huiten, B. Ouwerkerk, H. Peters, H. Schrauwers, J. Schuurman, Sj. Trommelen en W. de Waal uit Waalwijk; K. Roozen, N. Swinkels en H. Verhoeven uit Drunen; H. Kem penaars, F. Klijn en J. v. Sluisveld uit Elshout; R. v. Beek uit Kaats heuvel; R. v. Valkenburg uit Til burg; W. Baaten uit Waspik; W. Boot uit Zevenbergen; Afgewezen 5. Herexamen: 2 I» Van 4b naar 5b L. v. d. Hoven, H. v. Sambeek uit Waalwijk; P. v. Meeuwen uit Kaatsheuvel; V. d, Kort uit Loon op Zand; K. Kwaaitaal uit Made; J. Coesmans uit Waspik; Afgewezen 14 herexamen: 3 AFDELING GYMNASIUM: Van 2 naar 3: Hannie Bertels, Anke Beunes, H. Brok, Marijke de Cock, L. Dumou- lin, B. v. Gemert, B. v. Heesch, An- nelies Hellings (met lof), H. van Hest, M. Hoevenaars, Marie Louise Kemperman, B. Langenhorst, Ine Langemeijer, Ans Leijtens (met lof) J. Maas, J. Mourus, H. Pijpers, A. v. Riel, Mirjam Somers, J. Verha ren, Th. Verwiel, J. Weijers, M. IJpelaar uit Waalwijk; Alies v. Alphen, José Kaptein uit Geertruidenberg; J. v. Halder uit Haarsteeg; A. Kuypers uit Kaats heuvel; A. Kuysters uit Raamsdonk; Thieltje v. Oerle uit Vlijmen; R. v. Dongen uit Waspik; Afgewezen: 5 Herexamen: 2 Van 3 naar 4: H. van Hoof, F. Kruyssen, M. Steemers uit Waalwijk; F. Groot, Hanny Vinkenvleugel uit Drunen; R. v. Engelen uit Elshout; K. v. d. Pas uit Tilburg; Rita v. Oerle uit Vlijmen; Afgewezen: 10 Herexamen: 2 Van 4 naar 5: Anna Bella ter Berg, R. ter Berg, N. Doremans, F. de Jongh, F. Leng let, Marianne v. Oudheusden, R. Passier, Anne Marijke Steemers, G. de Vaan, Henny van Well uit Waal wijk; J. Sentrop uit Geertruidenberg, F. v. Nieuwstadt uit Kaatsheuvel, C. v. Beurden uit Nieuwkuyk. Lian Knippels uit Drunen; J. de Bont en E. de Glas uit Waspik; Afgewezen: 7 Herexamen: 0 Van 5 naar 6: Marcelle v. d. Hoven uit Waal wijk; W. Delsman en H. Puttiger uit Nieuwkuyk. Afgewezen: 4 Herexamen: 0 AFDELING MMS: Van 1 naar 2: Iedje Bertels, José v. d. Bogaart (met lof), Jeanne Brok, Elly Fijne man, Mieke v. d. Heijden, Greetje v. Liempt, Henny v. Oudheusden, Wilhelmien Ouwerkerk, Katelijn Peters, Henny Rijken, Willy Schoe- mans, Ans v. Son, Ireen Swinkels, Els Tielen, Marja Veels, Ria Vugts, Noortje v. Well, Francé v. d. Wes ten uit Waalwijk; José v. Delft, Lia v. Engelen, Ber- dien v. Helvoirt, Carla Rombout, Marijke Ver kaart, Mieke Vermee- gen, Marita v. Zoom uit Drunen; Anneke Michielse uit Geertrui denberg; Mieke v. d. Boom, Nelly Soeterboek, Annet Vesters, Ineke Vis uit Kaatsheuvel; Henriëtte v. Nieuwkuyk uit Vlijmen; Afgewezen: 12 Herexamen: 0 van 2 naar 3: Mily Aarts, Tineke Beekwilder, Nelly de Graaff, Dymphie Hens, riëtte Peters, José v. Roosmalen, Susan Spapens, Marie Louise Tie len, Annemies' den Teuling, Melly v. Wetering, Marijke Weijers en Addie v. Zon uit Waalwijk; Leni Beaard, Carla v. Dun, Rietje Floris, Marjan v. Huiten, Ankie Pulles en Lilianne v. Thiel uit Dru nen; Marie José Willemse uit Den Bosch; Inek Heintzberger, Henri ëtte v. d. Linden, Els v. Riel, Mario Smit, Addie den Teuling, Els den Teuling uit Kaatsheuvel; Wilhel mien v. Kuyk en Annie v. Opzee- land uit Nieuwkuyk; Hanny de de Bonth, Carla Ronde en Marlies Schoonen uit Vlijmen; Afgewezen: 7 Herexamen: 5 van 3 naar 4 Petra van Heesbeen, Dymphie v. d. Leem, Mariëtte Leijtens, Lia Leijtens, Marlies Leijtens, Joke de Louw, Hetty Mombers, Lia Mossel veld, Thea Rombouts, Irene Teijs- sen, Leonie Verwiel uit Waalwijk; Kate van Dun, Gerry Elshout uit Drunen; Ria Klijn en Sacha Wijmer uit Elshout; Maria Donders, Reinil- de v. d. Heijden, Annemarie v. d. Linden, Els Nouwens, uit Kaats heuvel; Marian v. d. Ven uit Nieuw kuyk; Afgewezen: 9 Herexamen: 1 l Van 4 naar 5: Corry Govers, Annemieke Schen kels, Annemieke Swarts, Emly Trin- dler, Mieke v. d. Velden, Clemen tine Verhulst en Marie Louise Wies man uit Waalwijk; Ria Brok, Elly v. Esch en Mar griet de Vrieze uit Drunen; Hanne- ke Leenaarts, Trees v. Mierlo, Ri- anne Pepping en Mary Vesters uit Kaatsheuvel; Janny v. Dongen uit Loon op Zand; Liesbeth de Bonth uit Raamsdonk; Afgewezen: 3 Herexamen: 2 Bevorderd van 1 naar 2: J. A. van Bergeijk, W. Aalburg; A. J. J. Bouman, Waspik, J. G. de Bruyn, Heusden; C. W, de Bree, Raamsdonksveer; J. T. Cazander, Den Bosch; A. J. van Dijk, Tilburg; Y. A. Heemstra, Vlijmen; F. H. Hoek, Den Bosch; H. de Jong uit Den Bosch; P. A. Konings Raams donk; P. G. Krijger uit Raams donksveer; R. Noomen, Geertrui denberg; J. H. Oerlemans, Sprang- Capelle; P. Reus, Heusden; S. F. Sabander, Vught; A. Schild, 's Gra venmoer; T. K. F. Schulz, Tilburg; J. S. Swier, Den Bosch; P. G. J. Timmermans, Veen; J. P. v. d. Wel le, Tilburg; E. C. E. van Woesik, Vught; A. Bernhards, Waalwijk; M. R. Bertens, Waalwijk; M. D. de Bie, Sprang-Capelle; H. Boezer, Waal wijk; J. H. Bogers, Sprang-Capelle; H. G. A. Burgel, Waalwijk; J. P. van Calsand, Drunen; J. H. C. den Dunnen, Waalwijk; M. Hoefnagel, Waalwijk; A. Marti, Drunen; S. H. Oerlemans, Sprang-Capelle; L. Y. Pawlikowski, Waalwijk; A. J. W. de Rooy, Waalwijk; J. H. Snaterse, Drunen; A. A. Snijders, Waalwijk; M. v. d. Sijde, Sprang-Capelle S. J. Sijens, WaalwijkA. M. van Tilborgh uit Sprang-Capelle; E. J. J. Treffers uit Waalwijk; F. G. Vennink, Waalwijk; J. van Vuu- ren, Capelle; C. Blom, 's-Graven- moer; J. A. Branderhorst, Eethen; M. den Butter, Vught; B. J. Dek kers, Kaatsheuvel; D. P. Dekkers, Capelle; T. A. D. van Deventer, Den Bosch; S. C. A. van Gent, Den Bosch; J. Harkema, Tilburg; M. E. L. van Herwijnen, Waalwijk; E. G. v. d. Hoven. Den Bosch; W. C. A. Hoevenaren, Dussen; A. Hulst, Sprang; W. Kaptein, Kaatsheuvel; G. J. Kuijsten, Sprang-Capelle; J. C. P. v. Moorselaar, Geert, berg; A. J. Mulders, Waalwijk; A. Rijsdijk, Geertruidenberg; A. Verduyn, Raamsdonksveer; W. J. Westerla- ken, Eethen; A. Wittebol, Vrijhoe- ve-Capelle; E. T. Zijlema, Tilburg. Afgewezen 11. Herexamen: 5 Bevorderd van 2 hbs naar 3 hbs: W. Baars, Heusden; H. N. de Bruyn, Heusden; M. van Campen, Sprang-Capelle; W. van Dalen, Til burg; C. A. de Haan, Meeuwen; C. S. Hak, Dussen; C. B. Hoefnagel, 's-Gravenmoer; C. H. Hovinga, Sprang-Capelle; W. L. Morelissen, Veen; R. H. Pichel, Sprang; W. K. de Raat, Sprang-Capelle; C. A. de Rooy, Sprang-Capelle; J. F. Roth, Geertruidenberg; J. H. Ruijmschoot; Heusden; J. A. H. Rijkers, Waal wijk; J. S. van Bezooyen, Waalwijk; J. J. Breeuwsma, Waalwijk; F. T. Harkema, Tilburg; J. Hoek, Den Bosch; H. J. Hummel, Tilburg; C. A. Mandemakers, Sprang-Capelle; J. A. Mandemakers, Waalwijk; H. R. Marti, Drunen; G. C. H. van Mil, en J. W. F. van Mil, Waalwijk; J. C. Pawlikowski, Waalwijk; A. C. de Raat, Sprang-Capelle; C. L. de Rooy, Waalwijk; I. A. M. Schef- felaar Klots, Den Bosch; G. M. Stik- kens, Waalwijk; J. A. R. Uythoven, Genderen; J. J. Waltz, Vlijmen; M. G. Winterwerp, Sprang-Capelle; J. F. van Wijk, Waalwijk. Afgewezen: 14 Herexamen: 3 r Bevorderd van 2 mms naar 3 mms G. van Beek, R'-veer; P. A. Broeks, Capelle; P. S. J. van Cad- sand, Drunen; A. Dekkers, Sprang; A. van Driel, Heusden; G. H. van Ettekoven, Drunen; A. Kuysten, Sprang-Capelle; M. v. d. Pol, Wijk M. M. de Rooy, Sprang-Capelle C. E. Schaap, Waalwijk D. Spie rings, Sprang-Capelle I. Wildeman WaalwijkH. L. Winterwerp uit Sprang-Capelle; N. de Nijs, Waal wijk. Afgewezen: 3 Herexamen: 1 Bevorderd van 3 hbs naar 4 hbs: J. W. Blaas, 's-Gravenmoer; J. Brouwer, Tilburg; A. J. Dekkers, Sprang-Capelle; P. A. van Dijk, Dussen; S. C. Geenen, Sprang; E. Haaxma, Vught; G. Hak, Dussen M. F. de Rooy, Sprang-Capelle M. G. Rijkers, Sprang-Capelle R. Rijsdijk, Geertruidenberg N. G. J. Schouten, Sprang-Capelle; I. L. Stieltjes, Drunen; H. Vos, Genderen; G. A. C. Benckhuysen, Waalwijk; W. A. Boer, 's-Graven moer; M. van Gent, Waalwijk; R. A. Gouda, Sprang-Capelle; J. Hor dijk, Den Bosch; Z. v. Bracht, R.- veer; G. M. Kloet, Raamsdonksveer; M. A. M. v. Leeuwen, Waalwijk; M. v. d. Loo, Veen; A. D. Nieuwenhui- zen, Sprang; N. K. B. Pawlikowski, Waalwijk; J. W. de Rooy, Waalwijk; H. B. Schaap, Waalwijk; G. Schijf, Waalwijk; A. M. Sikkens, Waalwijk; C. H. J. Sprengers, Oudheusden; J. v. d. Stelt, Eethen; E. M. Stronk horst, Genderen; P. van Tilborg, Waalwijk; C. A. Varossieau, Waal wijk; J. G. Vos, Waalwijk; F. A. Weening, Genderen. Afgewezen: 16 Herexamen: 7 Bevorderd van 3 mms naar 4 mms M. G. v.d. Dussen, 's-Gravenmoer; M. L. van Haastert, Vlijmen; A. H. Kerstens, Waalwijk; B. A. N. Mang- indaan, Drunen; P. J. v. Meerkerk, Oudheusden; C. A. J. Rijken, Sprang-Capelle; D. W. Timmer mans, Spr.-Capelle; M. A. Treffers, Spr.-Capelle; P. A. de Visser, Spr.- Capelle; J. v. Weezei, Geertruiden berg. Afgewezen 1 Bevorderd van 4 hbs a hbs a: naar L. de Bree, Raamsdonksveer; E. van Gent, Waalwijk; B. Hagens, La ge Zwaluwe; J. A. Kramer, Den Bosch; L. Kramer, Den Bosch; M. P. v. Prooyen, Sprang-Capelle; K. A. P. de Rooy, Waalwijk; A. W- in 't Veld, Wijk; C. Waverijn, Sprang- Capelle. Afgewezen 1. Herexamen: 1 Bevorderd van 4 hbs B naar 5 hbs B. A. Aenen, Wijk; M. E. Daleman, Waalwijk; H. A. Dercksen, Waal wijk; J. W. van Herwijnen, Waal wijk; J. L. van der Linde, Sprang- Capelle; P. H. Stam, 's-Gravenmoer; C. Timmermans, Sprang-Capelle; E. M. Winkelman, Sprang-Capelle; P. Baas, 's-Hertogenbosch; T. J. M. van Berge Henegouwen, Heusden; J. M. Boezer, Sprang-Capelle; E. Branderhorst, Eethen; W. F. van der Houwen; Geertruidenberg; H. W. Morelissen, Veen; A. Plaisier, Waal wijk; P. J. Reuvers, Waalwijk; J. de Rooy, Waalwijk; J. Rijken, Sprang-Capelle; J. Treffers, Sprang; L. van Wijlen, Sprang-Capelle; H. J. A. M. Vorstenbosch, Vlijmen. Afgewezen: 11 Herexamen: 3. Bevorderd van 4 m.m.s. naar 5 m.m.s.: J. Braspenning, Waalwijk; J. van der Giessen, Waalwijk; C. de Graaff Vlijmen; J. van der Hoeven, Hel voirt; A. C. Licher, Raamsdonks veer; J. V. Pichel, Sprang. Afgewezen: 3. Dinsdag 14 juli a.s. zal een be langrijke dag zijn voor de leerlin gen van de M.V.L.S. omdat dan aan hen, die met gunstig resultaat een van de beide afdelingen van de school, t.w. de afdeling machinale schoenfabricage of de afdeling le derbereiding, hebben gevolgd, de getuigschriften zullen worden uit gereikt. Op donderdag 16 juli van 2 tot 5 uur en op vrijdag en zaterdag d.o. v. van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur zal er gelegenheid zijn het werk van d e leerlingen te bezich tigen, dat in de practijkruimten van de beide afdelingen zal zijn ten toongesteld. In Nederland is de MVLS de eni ge school die op middelbaar niveau een opleiding geeft voor de vorming van leidende krachten in de Leder en Schoenindustrie. Daarom zal het zowel voor fabrikanten als leiders van Leder- en Schoenfabrieken een goede gelegenheid zijn om kennis te nemen van de prestaties van hen die waarschijnlijk in de toekomst in verschillende bedrijven leidende functies zullen gaan innemen. Daar het voor de ouders vaak zeer moeilijk is met hun kinderen te beslissen in welke richting zij zich verder in het leven zullen be kwamen, is deze tentoonstelling 'n mooie gelegenheid om door waar neming ter plaatse en door persoon lijke gesprekken met de leraren 'n indruk te krijgen van de mogelijk heden, die er bestaan in de modern uitgeruste leder- en schoenindustrie. In de laatste jaren zijn belangrij ke veranderingen in de leder- zowel als in de schoenindustrie opgetre den. Het streven van de industrie in het algemeen naar steeds grotere efficiency en verdergaande mecha nisering heeft ook zijn duidelijke intrede gedaan in deze beide oude industrieën en juist op dat gebied liggen ook de mogelijkheden voor jongelui, die een goede basisoplei ding hebben ontvangen, een inte ressante werkkring in de bedrijven van deze beide industrieën te be zetten. Verder is er in binnen- zowel als in het buitenland een grote vraag naar op deze gebieden goed onder legde krachten en daarom is de plaatsingsmogelijkheid van bezit ters van het eindgetuigschrift van de MVLS zeer goed te noemen. De school beschikt over een zeer uitgebreid machinepark waardoor de leerlingen hun onderricht ont vangen aan en gewerkt hebben met de meest moderne machines op dit gebied. Hier een opsomming te geven over de verschillende ledersoorten die de afdeling lederbewerking van de MVLS dit jaar weer in staat is geweest te fabriceren zou teveel plaatsruimte vragen. Daarom wil len wij hier alleen maar vermelden dat deze afdeling ook nu weer in staat is geweest diverse soorten zoolleder o.m. ook volgens de aller nieuwste looimethoden te bereiden. Voorts zijn op deze tentoonstelling practisch alle soorten overleder voor de lederwaren- en bekledings industrie. Ook werd 't afgelopen jaar veel aandacht besteed aan het technisch leer. De overzichtelijke wijze waarop al deze leersoorten zijn tentoongesteld maakt alleen al een bezoek aan de tentoonstel ling ten volle waard. De afdeling machinale schoenfa bricage is door haar moderne ma chinepark in staat geweest de meest voorkomende fabrikagemethoden toe te passen zoals Good Year, Ago en Little Way systeem en combi naties alsmede het moderne lijm- zwikken en het vulcaniseersysteem. bovendien zijn verschillende stan daard- en fantasiesnitten zowel voor dames- als herenschoenen te zien. Bij de boven- en onderwerkafde- ling zijn de diverse halffabrikaten bij de verschillende machines opge steld, terwijl ook dit jaar weer de werkstukken van de leerlingen in de practijkruimten zijn tentoonge steld zodat deze tegelijk met de ma chines en apparaten onder deskun dige leiding kunnen worden bezich tigd. Uit het voorgaande blijkt wel dat een bezoek aan deze tentoonstelling zeer zeker de moeite waard is en wij zouden daarom ieder die op een of andere wijze voor de Leder en Schoenindustrie geïnteresseerd is willen adviseren om de thans ge boden gelegenheid te benutten en nader met de resultaten van het vakonderwijs van deze school ken nis té maken." v 1 1i2r Costuums Regenjassen BR pro zoe Bri< Sportcolberts Ook Waa op C Nagi Voo] Pantalons LED Duuj oplei Aani Toek mogt en v Opgé bij di te W Pros; zondi Verkoop begint donderdag 16 juli om 9 uur i 'T# v*.. Crisp Telef I

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2