IMMy zou je daar (dan) niet gaan werken Waalwijk 10°/o KORTING MODERNE KINDERSCHOENEN Het DE ECHO VAIS HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 JULI 1964 Korte berichten SCHUWER N.V. 2-pers. tenten Cocker Spaniel Bureau Jan Tuerlings C. Brok- v. Helvoirt laatste nieuws DE ECHO van het Zuiden NYLON ONDERJURKEN HEMDJES en BROEKJES nu voor 2.98 1.98 98 ct. PYAMA's en NACHTHEMDEN DUSTERS, ideaal voor vacantie BADPAKKEN, Helanca Restanten le keus NYLONS 30 den nu 98 ct. Enorme partij BEHA's halve prijzen Op de bekende WaSa-Corsetten en Beha's Waalwijk m afscheid een bloemetje geoffreerd. Na een korte pauze, tijdens welke de aanwezigen een consumptie werd aangeboden, was het woord aan de heer Sijbers, die de aanwezigen nog een bijzonder aangenaam uurtje be zorgde met voordrachten uit zijn Braoants Prentenboek" TENTOONSTELLING VAN TEKENINGEN EN BEELDEN IN DE EFTELING Onder auspiciën van de V.V.V.- Kaatsheuvel en in samenwerking met het natuurpark „De Efteling" en het gemeentebestuur organiseert de Tentoonstellingsdienst van het Provinciaal Genootschap een ten toonstelling van tekeningen en beelden van Geertruid Charpentier en Frans Peeters. Deze expositie wordt gehouden in het restaurant van „De Efteling" van 17 tot en met 26 juli en dagelijks geopend zijn van tien tot vijf uur. Donderdagavond om acht uur zal burgemeester L. M. J. van Erp de officiële opening verrichten, waar na Domien van Gent, hoofd van de tentoonstellingsdienst van het Provinciaal Genootschap de werken bij de genodigden zal inleiden. Dinsdag 21 en donderdag 23 juli kan men 's avonds van 7 tot 10 uur „hardop kijken" onder leiding van Domien van Gent. Dit zijn gelegen heden tot een ongedwongen en dus gezellige gedachtenwisseling over het geëxposeerde en over moderne kunst in het algemeen. De tentoonstelling is voor ieder een gratis toegankelijk. Over de kunstenaars het volgen de: Geertruid Charpentier werd in 1930 te Waalwijk geboren. Zij ge noot een jaar opleiding aan de aca demie te Tilburg. In 1960 maakte zij een reis naar Finland, die van grote invloed is geweest op haar werk. Zij hield sinds 1962 persoon lijke tentoonstellingen te Eindho ven, Amsterdam, Den Haag en Nij megen. Kunstenaars van haar voorkeur en bewondering: Breughel, Picasso, Chagal, Lucebert, Appel en Spron- cken. Frans Peeters werd in 1925 te Schinnen in Limburg geboren. Hij leerde op de academie te Tilburg van alles, behalve beeldhouwen, en haalde er zijn m.o. tekenen. Als beeldhouwer autodidact. Van grote invloed waren zijn reizen naar Frankrijk en Italië. In opdracht uit gevoerde werken o.a. monument, met kalf N.H.Z. te Roermond, dan sende kinderen bij de meisjesschool te Waspik, fontein bij de meisjes school te Boxtel, bronzen gevelre liëf Boerenleenbank te Maasbracht en vrijstaand bronzen beeld bij, Ko- nings n.v. machinefabriek te Swal- men. Kunstenaars van zijn voorkeur en bewondering: Maillol, Rodin, Arp, Moore en Laurens. (Vervolg van pag. 5) noemen, omdat er niets meer gesne den wordt. In deze stanzerij had men een zeer gemakkelijke methode voor het ophangen van de stanzmessen. Deze hingen namelijk in 'n kast waar gewoon schuifdeuren in geplaatst waren, waaraan de stanzmessen aan haakjes opgehangen waren. In die stanzerij stonden een zeer groot aan tal stanzen van moderne makelij. Hier werden de vellen nog voor de hand opgestanzd, dus niet uit een vel de hielen en uit het andere de voorsten. Maar uit het beste gedeelte de voors ten en uit het minder goede de hielen enz. Ze hadden ook een school voor het opleiden van jongens die later aan de band de taak van de ouderen over moeten nemen. Van de snijderij gingen we naar de stikkerij, waar verschillende gezich ten wat opgebeurd werden door de aanwezigheid van meisjes aldaar. In deze stikkerij stond een zeer moder ne band die bediend werd met een in strumentenband waarop te zien was welk nummer werk nodig had en welk niet. Aan deze band stonden alle mo derne machines die er op het moment zijn voor de stikkerij. Vanuit deze stikkerij, waar men ons met moeite uitgedreven had, gingen we naar de onderwerkafdeling waar een etage band stond die als de modernste in Nederland wordt beschouwd. Op deze band kunnen vier verschillende maak- wijzen tegelijk gemaakt worden. Op dat moment was men voornamelijk Goodyear-schoenen aan het maken, die vanwege het vele werk en de dure machines die er voor nodig waren op ongeveer 40 gulden komen in de win kel. Dit zijn wel de duurste schoenen die bij de Robinson gemaakt worden. Men maakt ongev. 2000 paar schoe nen per dag. Van dit aantal schrok ken we wel een beetje toen we het zagen op het bord dat opgehangen was in de kantine, waar we inmiddels waren teruggekeerd. We kregen hier nog een balpoint en een boekje dat als titel heeft "mister Robinson en de jacht op de linkerschoen". Daarna namen we afscheid met de gebruikelijke handelingen die hier voor nodig zijn. We gingen nu op pad naar het vermaak-centrum "Tivoli", waar we ons vermaakten met de attracties, die het park ons te bieden had, en onze meegebrachte spijzen nuttigden. On derweg werd nog even halt gehouden voor een saluut aan het oorlogskerk hof op de Grebbeberg. Daarna brachten we een bezoek aan het automuseum in Driebergen dat echt interessant was. Er stond van al les op autogebied, van een kleine één cilinder tot een grote 16 cilinder. Na dit interessante bezoek gingen we op huis aan. Dit ging gepaard met de nodige aanleggertjes,, waar dan 'n biertje werd gepikt dat zeer snel ver dween in de zo zachtjes aan wel uit gedroogde kelen. Het was inmiddels wel 10 uur geworden toen we in Waalwijk aankwamen. We kunnen weer terugzien op een leerzame en ge zellige dag, die zeker de moeite waard is geweest. Gerard Hultermans. GESLAAGDE INZET WAALWIJKSE KERMIS Willy Car on oogstte ovaties bij Liedertafel De tot de laatste plaats bezette zaal van Musis Sacrum heeft een onge looflijk mooi zingende Willy Caron ovationeel toegejuicht. Zo zelfs, dat de jonge Venlose zanger niet buiten een toegift kon. En zonder twijfel was het optre den van Willy Caron, de 29-jarige leerling van mevr. Paula Lindberg, het hoogtepunt van het kermismatinee van de Liedertafel "Oefening en Ver maak". Dat kan gerust zo gezegd worden, want op die manier wordt geen af breuk gedaan aan de prestaties van de anderen, die onder leiding van direc teur Louis Sars het optreden van Wil ly Caron schitterend omlijstten. Het programma werd geopend met het koor der Zigeunerinnen en Stier vechters uit de opera "Traviata" van G. Verdi, waarna Willy Caron zijn optreden opende met "Che gelida ma- nina" uit "La Bohème" van Puccini en met "Recondita armonia" uit "Tosca", eveneens van Puccini. Uit "La sforza del Destino" van Verdi werden gezongen de mannen koren "Madre pietosa vergina" en 'Tl santo nomine". Bij het eerste trad Nel Dupont succesvol als soliste op, bij het tweede Jo Wellens en Kees v. Loosdrecht. Dan was de beurt opnieuw aan Willy Caron, die de Aria "Ach so fromm" uit de opera "Martha" van F. van Flotow ten gehore bracht. Willy Caron zong hierna reeds "Oh Madohen, mein Madchen" van F. Lé- har. Het gemengd koor zong daarna "Geschichten aus dem Wienerwald" van Johan Strauss, waarna Willy Ca ron de liederen van F. Léhar vervolg de "Gern heb' ich die Frau'n ge- küsst" en "Dein ist mein ganzes Herz". Het was na deze liederen, dat het publiek een toegift afdwong van Willy Caron. Het programma werd besloten met een selectie uit "Der Zi geunerbaron" van Joh. Strauss, waar bij als solisten optraden mevrouw Bertha Hornman-v. d. Hoven, Marcel Maas en J. v. d. Langerwerf. De voorzitter van de Liedertafel de heer L. van Oudheusden, bood ten slotte de vrouwelijke solisten een bloemetje aan. BEKWAAM CONFÉRENCIER BIJ O.O.G. In "De Gecroonde Leersse" hield zondagmiddag de toneelvereniging O.O.G. haar kermismatinee. De zaal zat berstensvol en enkele belangstellenden moesten zelfs buiten op de stoep blijven wachten. Tonny Leerink toonde zich tijdens dit matinee een conférencier van for maat. Keer op keer wist hij de zaal lach salvo's te ontlokken en hij praatte de zaal allercharmantst van nummer naar nummer. En ook die nummers waren van formaat. Het accordeon-duo "De Twee Wi- co's" bracht de nodige stemming in de zaal, het clownsduo "De Twee Ka- me's" de schaterlach. Voor de aldus tot enthousiasme op gevoerde zaal kon het optreden van "The Young Sisters" en Imca Marina alleen maar succesvol zijn. En dat was het dan ook. Prettige sfeer Ondanks het buiige weer was er een grote drukte op het kermister rein, vooral zondagmiddag. De kas teleins hebben echter het meest ge profiteerd van de weersomstandighe den. Noopte de overvloedige regen de mensen niet tot drinken, door die regen werden zij, die eenmaal in een café waren, wel binnengehouden. Behoudens een enkel vechtpartijtje verliepen de eerste dagen van de ker mis zeer rustig. Druk bezochte matinees werden voorts nog gegeven in het Gemeen schapshuis (Ria Valk), in Romantica (het Cocktail Trio en Rita Corita), terwijl ook in andere gelegenheden bands en sterren met klinkende na men te beluisteren waren. UITSTAPJE ST. LIDUINA De R.K. Invalidenbond St. Lidui- na heeft zaterdag een uitstapje ge maakt naar Groesbeek. De tocht, die begon op het Raadhuisplein, leidde via Den Bosch, Grave en Mook naar Groesbeek. Hoewel de regen als spelbreker trachtte te fungeren, was de stemming onder de deelnemers opperbest. In „Tivoli" te Berg en Dal werd de lunch gebruikt. De deelnemers brachten nog 35 gulden bijeen voor het Kapelaan- Lempensfonds, dat Lourdesreizen voor de leden van St. Liduina finan ciert. Het gezelschap heeft van een zeer gezellige reis genoten en arri veerde omstreeks zes uur weer in Waalwijk. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: regenbroek, parapluie, diverse portemonnaies met inhoud, gouden damesring, 3 hengels met schepnet, zwemkaart, dameshorloge, C.Z. Ziekenfondskaart, militaire re gencape, portefeuille met inhoud, bankbiljet van 10.div. dames tassen, bruine pincher, polshorloge, 2 sleutels, 2 regenjassen. Gevonden: kinderportemonnaie, autosleutel, zwarte poedel, regen broek, 2 x herenpolshorloge, sleutel ring met sleutels, step, zwarte poe del, leren bal, portemonnaie m. inh., trouwring, Duitse herder. BEDRIJFS- EN ZOMERAVOND VOETBAL v. Haren-Oomens kampioen in groep A Vrijdagavond j.l. wist het elftal van de firma v. Haren-Oomens door een sprekende 40 overwinning op Hollandia het kampioenschap te be halen. Na een spannende wedloop met het elftal van Anita, dat maan dag jl. een punt verloor tegen het sterk spelende Rosé, kwam de Baard wij kse ploeg één punt voor en dit was voor hen voldoende. Jammer genoeg kon het met 10 man spelende Hollandia-elftal niet voldoende tegenstand bieden en na dat zij met goed opgebouwde aan vallen enkele malen gevaarlijk dicht voor het doel van v. Haren opdoken, moesten zij allengs capituleren voor de grotere snelheid en de betere techniek van de tegenpartij. Het sportief spelend elftal van v. Haren-Oomens heeft het kampioen schap dan ook ten volle verdiend en waarschijnlijk zal men in de naaste toekomst nog meer van hen horen, want op het laatst van augustus zul len zij Waalwijk in de districtswed strijden moeten vertegenwoordigen. Na afloop was het elftal in café Elzenhoven bijeen en mocht aldaar vele gelukwensen in ontvangst ne men. Ook de commissie van het B.Z.A.-voetbal bood haar gelukwen sen aan, hetgeen zij vergezeld liet gaan met een fraai boeket bloemen en het spreekt vanzelf dat de stem ming en het bier weer best waren. In groep B nadert de competitie ook haar einde en indien Landis Gyr donderdag a.s. één punt kan halen in haar laatste ontmoeting te gen Rouwmaat, is ook voor deze ploeg het kampioenschap een feit, maar er zal eerst gespeeld moeten worden, want Rouwmaat is een las tige tegenstander. In deze afdeling zijn aanvankelijk drié voorname kanshebbers geweest, maar Jonker-Fris verloor 4 punten op één avond, terwijl de voornaam ste wedstrijd tussen Hollandia 2 en Landis Gyr in een 10 overwin ning voor deze laatste eindigde. De stand in beide groepen is als volgt: Groep A v. Haren-Oomens 10 7 1 2 15 24-7 Anita 9 5 2 2 12 14-3 Troked 9 5 2 2 12 11-8 Blok v. Heijst 9 2 3 4 7 11-19 Rosé 10 1 4 5 6 6-19 Hollandia 1 9 0 4 5 4 7-17 Groep B Landis Gyr 9 7 2 0 16 13-4 Hollandia 2 9 6 2 1 14 21-10 Jonker-Fris 10 6 0 4 12 21-17 Rouwmaat 9 5 1 3 11 24-11 La Reine 10 5 1 4 11 25-21 Holland N.V. 8 3 2 3 8 17-15 WAMI 9 4 0 5 8 15-18 Schuwer 8 2 3 3 7 14-12 Amstel 9 2 3 4 7 12-19 Wedo 8 1 1 6 3 9-16 Hollandia 3 9 0 1 8 1 10-38 De nog resterende wedstrijden zul len worden gespeeld als volgt: Donderdag 16 juli 7 uur:- Landis GyrRouwmaat B AnitaHollandia A Vrijdag 17 juli 7 uur: Blok van HeijstTroked Holland N.V.—'Wedo Maandag 20 juli 7 uur: Hollandia 2Amstel SchuwerWedo Woensdag 22 juli 7 uur: Holland N.V.Schuwer Hollandia 3WAMI A B A B A B - Bij de Tour de France is zater dag een ernstig ongeluk gebeurd. Een politie-auto met benzine voor een he licopter, vlóóg met een vaart van 90 km uit de bocht en vloog op het pu bliek in, dat op een brug stond te kijken, waarbij tot dusver 8 doden en 30 gewonden, waaronder 11 ernstig, werden geteld. - Een familie uit Vlaardingen heeft in Zuid-Frankrijk een auto-on geluk gehad, waarbij de vrouw en 2 kinderen werden gedood en een kind ernstig gewond. De bestuurder bracht het er met lichte verwondingen af. - In de maand mei heeft het Rijk in totaal aan belastingen ontvangen f 974 min. tegen f 993 min. in april en f 898 min. in mei van het vorige jaar. In totaal is de belastingont vangst in de eerste vijf maanden van dit jaar gekomen op een bedrag van f 4776 min., hetgeen circa f 711 min. meer is dan de f 4065 min. in de eerste vijf maanden van 1963, zo deelt het ministerie van Financiën mee. (daar zit leilerlijk en figuurlijk ioekomsi in!) 1e Zeine 122, Waalwijk en Kerkstraat 6, Wijk en Aalburg zïuiz KS-201 doek 65- Zuid Ned. Dekkleden- en Tentenfabriek L. HOEBEN N.V. Korte Schijf straat 8-10 TILBURG Tel. 04250 -34840° TE KOOP 2 mnd. kamp. afstam 65.-. Tel. 070 - 725793 Voor advertenties en abon nementen blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8 tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor ale andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opge nomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau: Dr. v. Beurdenstraat 8 Voor RIJWIELEN en ONDERDELEN naar rijwielhandel Stationsstraat 17, Waalwijk Telefoon 2436 vindt u ook op de advertentiepagina's van OPRUI perfecte pasvorm, rose, bleu, marine en wit, normale prijs 8.95 uil 4>49 ondergoed van een vooraanstaand merk; normale prijs 4.50 4.25 waaronder de fijnste batist-kwaliteit van 24.75, 18.90 f||| VOOT 9.98 alle modellen en dessins in de opruiming vanaf 0.03 wereldmerken, vanaf 12.98 :.vT;ï ook grote maten restant-series Kijk vooral nu bij Verkoop uitsluitend a contant Geen goederen op zicht Start: donderdagmorgen 9 uur j'bïW

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 7