form JO DE ROO, winnaar van de Acht van Chaar Traditiegetrouw exposeren wij ook dit jaar eei keurcollectie meubelen, zowel in het klassieke al|| moderne genre. KAATSHEUVEL 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 31 JULI 1964 Weef dat Uw top-form adviseur Uw beste raadgever is. Piusplein 26-33 TILBURG Tel. 33080 (04250) Hoogtepunt Ook het gehele personeel Ten afscheid De oude garde Besluit DE EFTELING BOEKT EEN RECORD Loon op Zand JAARVERGADERING VAN DE R.K.V.V. „UNO ANIMO" TE LOON OP ZAND Meubeltentoonstelling 3 lijk welkom. Hij zeide dat toen de firma 40 jaar bestond de eerste ju bilaris werd gehuldigd. Thans be staat de zaak 52 jaar en nu zal de elfde jubilaris van 40 jaar gehul digd worden. De goede verstand houding welke onder de werkne mers heerst draagt onverbiddelijk bij tot de opvoering van het pro duct. Hij betoogde dat het product waaraan allen meewerkten steeds hoger wordt gewaardeerd in de Ne derlandse schoenenwereld. Op 11 mei 1924 kwam als jongen van 16 jaar Bernard van der San- den in dienst van deze firma. Het was de vijfde baas waar hij in de zeer slechte tijd werk kreeg en deed er zijn werk aan de opzoolpers. Steeds nam de ambitie van Ber nard toe en steeds klom hij hoger op de ladder van de verantwoorde lijkheid totdat hij - met het berijf meegroeiend - tot werkmeester werd aangesteld. Tot op heden staat hij als chef op de finishafdeling. De heer de Jong mocht hem na mens de directie van harte felicite ren en ten voorbeeld stellen van 't gehele personeel. In dank daarvoor rijkte hij hem het gouden horloge en een couvert met inhoud over. Voor de toekomst gingen de goede wensen vergezeld van alle goeds. Het deed burgemeester van Erp deugd, dat hij de eerste koninklijke onderscheiding in het Loonopzandse bedrijfsleven, na zijn ambtsaan vaarding, kon uitreiken. Het had H.M. de Koningin behaagd de heer van der Sanden te onderscheiden met het zilver in de orde van Oran je Nassau. Burgemeester schetste in het kort de geschiedenis van de economie in het kerkdorp, de crisis jaren en de tijd van 1940-'45 en daarna. Veel is er veranderd al die jaren ook bij Neerlandia. Zo'n ju bileum kan niet van de gemeen schap worden losgemaakt. De ver antwoordelijkheid van de persoon, de ervaring in het bedrijf en gezin de leeftijd van de werknemers en het meegaan van een bedrijf heeft voor de jubilaris grote parten ge speeld. Voor de toekomst gaf bur gemeester van Erp een overzicht voor het kerkdorp Loon op Zand. In 1980 zal de bevolking hier ge stegen zijn tot plm. 6000 zielen. Ook dit vraagt aanpassing in bedrijfs- en maatschappelijk leven. Meer werkgelegenheid, snellere produc tie en wat al niet meer nodig is voor een dynamisch groeiend dorp. 'Vroeger was er armoede, geen beroepskeuze en dikwijls geen goed begrip, maar nu is het anders en gelukkig. Als de verhouding van het gezin tot de werkgelegenheid goed is, dan is er geluk. Dit bena drukte de burgemeester zeer. Hier na spelde hij v. d. Sanden het zil ver op en feliciteerde eveneens hiermede zijn echtgenote en kin deren die bij deze gelgenheid aan wezig waren. Namens het personeel sprak de heer Kees Ligtenberg de hele fa milie v. d. Sanden toe en bood hen een radiotafel aan met een couvert voor grammofoonplaten aankoop. Allen waren gezellig bij elkaar en zouden zo samen dit feest vieren. Dat het de heer v. d. Sanden ver heugde deze onderscheiding te mo gen ontvangen bleek uit de dank woorden die hij sprak tot de direc tie, de burgemeester en alle perso neelsleden. Hij hoopte dat het laat ste „tientje" waaraan hij nu begon nen was in goede gezondheid voor de firma zou mogen zijn. Partir c'est mourir un peu. waren de woorden van de heer de Jong, die het officiële afscheid aan kondigde van de heer Jan v. d. Vel den. Vorig jaar was het al herdacht, maar nu zou hij werkelijk gaan. Vele goede wensen mogen hem ver gezellen. De heer van de Velden dankte voor het vertrouwen in hem ge steld. Voor het privéleven zou hij graag weer voor allen openstaan. Onder de aanwezigen waren o.a. Jan v. d. Sanden, welke 50 jaar bij de fa. was. Evenals de heren Wil lem ligtenberg en Janus Biemans Een bewijs, dat de verstandhouding zeer goed was. Na deze huldiging sprak de jong ste directeur nog een dankwoord waarna allen nog geruime tijd in de zaal bleven om dit feest te vie ren. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel JAARVERGADERING R.K.V.V. DESK De belangstelling van de leden voor de jaarvergadering der RKVV- Desk wordt om onbegrijpelijke re denen steeds minder. Van de 300 leden waren er zondag zowel in de kerk als op de vergadering in het clublokaal nog geen honderd pre sent. Na het ontbijt gingen de ju nioren huiswaarts en bleven er nog 45 senioren over om de agenda te behandelen, die vlot werd afge werkt. Na de opening door voorzitter A. van Es werd een ogenblik stilte verzocht voor de onlangs overle den mede-oprichter, oud-speler en oud-bestuurslid Giel van Boxtel. Op het uitvoerig verslag van de secretaris volgde dat over het fi nancieel gedeelte van de penning meester, dat 'n batig saldo vertoon de. Aangezien geen kandidaten wa ren gesteld, werden de aftredende bestuursleden A. van Es, A. van Laarhoven en H. Tiggelman her kozen, waarbij de heer van Es weer als voorzitter werd aangewezen. Ook voor de elftalcommissie waren geen gegadigden naar voren ge bracht, zodat voor wat betreft de samenstelling der lagere elftallen de heren H. Vis en G. de Nijs deze taak weer op zich zullen nemen. Er werden twee jubilarissen gehul digd, namelijk H. Snoeren, die 25 jaar onafgebroken actief speelde en Th. Soeterboek, die de vereniging 25 jaar diende als speler en later als bestuurslid en elftalcommissie lid. De financiën beheert hij zo on geveer tien jaar. Beide heren werd een cadeautje aangeboden, dat zeer in de smaak viel. Tijdens de rond vraag werden nog enkele vragen behandeld, waarna de sluiting volg de. Naar we vernemen is het le elf tal weer eens in de westelijke af deling van de 2e klas opgenomen, terwijl het 2e niet verder dan Bre da zal behoeven te reizen, wat dus 'n makkie is en 'n voordeeltje voor de kas. WEDVLUCHT Zondag hield de Kaatsheuvelse postduivenvereniging de jaarlijkse wedvlucht, waarvan de baten ten goede komen aan de TBC-bestrij- ding. Er waren in concours 1280 duiven. De eerste duif bezorgde z'n eigenaar, i.e. W. Pijnenburg, als prijs een herenrijwiel. De uitslag was: W. Pijnenburg 1 49; Jo Jansen 2; Molenschot 3; J. Vloemans 4; A. Peijnenburg 5 17 27 32; A. de Bie 6 12 31; Ant. Snoeren 7; Jac Du- quesnoy 8; Wellens-Krol 9 41 62; Chr. v. Wanrooy 10 29; G. Evers 11 34 65; M. v. Boxtel 13 15 19 22 24 25 28 46 48 58; M. Snoeren 14; J. Voogd 16; P. Schoenmakers 18; A. Verhoeven 20; Th. Witteveen 21; J. v. Heeswijk 23; J. Dekkers 35; C. M. Snoeren 36 43 68; W. v. Geel 37; Jac Vloemans 38 44; F. v. d. As sem 39 60; J. v. Riel 40; J. v. Bavel 42; M. Klijn 47; L. v. d. Ven 50; G. Schrauwers 51; H. v. Helvoirt 52 64; A. Brekelmans 53; J. Kuypers 54; G. Grootswagers 55; M. Lens- velt 57; L. v. Geel 59; J. v. Beers 61; L. v. Mosselveld 63; J. v. Wanrooij 66; W. Kemmeren 69; L. Ververs 70. De C. C. Kaatsheuvel hield met 437 duiven een wedvlucht vanuit Vilvoorde waarvan de uitslag was: M. Brokx 1 5 6 41 42 43; P. Klijn 2 9 23 46; M. v. d. Velden 3 11 20 29 37; Th. de Wilde 4 57; C. More- val 7 17 45; Jac Hoevenaar 8 18 24 40 49 53 63; C. v. Wezel 10 14 16 38 47 58; J. v. Boxtel 12 22; L. Meijer 13; M. Hoevenaar 15 39 44 67; L. v. Velden 19 32 69; H. v. d. Linden 21 27; P. v. d. Velden 23; Th. v. Wezel 25 27 50; F v. Woensel 26 30 48 59 60 64; J. Müizelaar 52 65; N. v. d. Velden 54 68; K. de Wit 55 56 61 62; C. v. d. Ven 66; J. Boer 70. Zaterdag van 9-12 uur inmanden voor Neufvilles door C. C. Kaats heuvel. HARMONIE ST. JAN De harmonie St. Jan heeft afge lopen maandag in een wel bijzon der aparte sfeer haar wekelijkse re petitie gehouden en daarvan meer voldoening gehad dan de plaatselij ke zusterverenigingen en zijzelf met de volksconcerten qp diverse pleinen gedurende deze maand. In 't jeugdcentrum „De Klinken - polder" logeerde dezer dagen een dertigtal invalide jonge verkenners uit onze provincie. Directeur Chr. Kuijten installeerde zijn mannen in het gras naast de blokhut en bood de aandachtig luisterende groep een „tuinconcert" met toe lichting aan. De spontane yell's van de dankbare verkenners moeten op de markt hoorbaar zijn geweest. VERKEERSONGEVALLEN Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur botste twee personenauto's respec tievelijk bestuurd door v. L. uit Heeswijk en J. uit Riemen, ter hoogte van de viersprong op de pro vinciale weg op elkaar. Beide wagens werden behoorlijk beschadigd, doch de bestuurders bekwamen geen letsel. Minder goed liep de botsing af, welke zich dinsdagavond omstreeks zes uur bij café „De Steenbakker" afspeelde. Hier verleende een per sonenwagen, waarin een tweetal dames uit Den Haag en komende uit de v. Heeswijkstraat, geen voor rang verleende aan een bestelwa gen, bestuurd door v. R. uit Oister- wijk, die over de provinciale weg richting Tilburg reed. De ene dame werd met een zware hersenschud ding en de andere met ernstige in wendige verwondingen naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Beide voertuigen liepen eveneens flinke averij op. Waardering verdienen twee obers van café „De Steenbakker" die op uitstekende wijze het verkeer in goede banen leidden tot de politie aanwezig was. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymakers te Kaatsheuvel wor den waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166 - 250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waar genomen door collega H. Winkel man, Kerkstraat 99, Sprang, tel, 04167-2350. Het natuurpark „De Efteling" heeft woensdag een record aantal betalende bezoekers geboekt. Deze piek was niet verwacht, omdat vo rig week zich reeds dagelijks tegen de 20.000 bezoekers aandienden. Woensdag was de toeloop echter ontstellend groot en werden er in de loop van de middag ruim 25.000 geregistreerd. Tot nu toe was 23.600 het grootste aantal. In to- j taal bezochten dit seizoen reeds meer dan 600.000 betalende perso nen het park. AGENDA Apollotheater: vrijdag, zaterdag, zondag en dinsdag, telkens om 19.30 uur: „Cleopatra". 14 j. In het clubgebouw van „Uno Ani mo", gelegen an de voetbalvelden van die vereniging, hield de r.k.v.v. „Uno Animo" donderdag 1.1. een goed bezochte jaarvergadering. De voorzitter, de heer Q. de Jong, heette alle leden hartelijk welkom. De voorzitter begon zijn openings woord als volgt. Ieder jaar in de rustperiode tussen de voetbalseizoe nen roept het bestuur alle leden op voor een algemene ledenvergade ring, met het doel een terugblik te werpen op het afgelopen seizoen en in onderling overleg punten te be spreken die van belang zijn voor 't komende seizoen, zodat wij gedegen voorbereid zijn om de nieuwe com petitie te beginnen. Als hij mag be ginnen met een terugblik te wer pen op het afgelopen seizoen, dan geloofde hij dat hij moet constateren dat het niet heeft gebracht wat wij er van verwacht hadden. Het enige en niet geringe lichtpunt was het tweede elftal, dat op grandioze wij ze door eendracht en wilskracht 't kampioenschap heeft weten te be halen. Het eerste elftal heeft daar entegen teleurgesteld. Begon zij de competitie met de verwachting een goede kans te maken het verloren 2e klasserschap te heroveren, bij 't vorderen van de competitie bleek, dat alle krachten moesten worden ingespannen om het 3e klasser schap te behouden. Ook het 3e en 5e elftal bleven onder de verwach ting en het 4e elftal daarentegen, voor het eerst in de 2e klasse der B.V.B. uitkomend, stelde hierin niet teleur. Onder de junioren kon hij een kampioen begroeten en wel het tweede elftal. Het le en 3e elftal daarentegen konden ook niet tot grote prestaties komen. Wat hier echter het meest zorgen baarde, was de teruggang van het aantal leden, in vergelijking tot de laatste jaren, toen wij regelmatig aanwas konden constateren. Wat de accomodatie betreft, mo gen wij de grote verbetering ver melden van de ingebruikneming van de geluidsinstallatie. Gedurende dit jaar is al bewezen dat de gel den, die hieraan zijn besteed, niet zijn weggegooid. Een ander punt dat zeker niet onvermeld gelaten mag worden, was het clubblad „Uno-Geluiden", dat dit jaar in het leven was geroe pen en zich al direct in een populariteit mocht verheugen. Ii dit verband richtte hij dan ook ee bijzonder woord van dank aan i redactie voor het vele werk, watt hiermee hadden gehad. Ook het te stuur van de Veteranenclub „Uk Animo" verdiende alle lof voor 4 wijze, waarop zij door het deelnt men aan voetbalwedstrijden 4 naam van onze vereniging h« houdt, zowel in het binnenland ai buitenland. Hierna volgde voorlezing van notulen door de secretaris. De werden ongewijzigd goedgekend Het financieel verslag van de pen ningmeester, zeer uitvoerig en ova zichtelijk opgesteld, gaf een kle teruggang van het saldo te zien, Voor een bestuursfunctie ware geen candidaten naar voren men, zodat de aftredende herent de Jong en J. van Esch, die zie voor genoemde functie weder ha kiesbaar hadden gesteld, bij accl; matie werden gekozen. Door de 1; den werd voor het seizoen 1964- 1965 een elftalcommissie geko De hiervoor gekozenen zijn: de ren C. Jansen, F. Gelevert en! Wartenberg. De heer H. v. Velde had zich voor deze functie niet ma herkiesbaar gesteld; als leider v# het 1ste elftal wil hij echter blijve fungeren. Na een geanimeerde rondvraa volgde sluiting. plaagd en teken pro zij toch di een pelotc coursen. I groep met Bis Malie Roo met i namen. 2( toen trok Met een a ronde in. met een ir peloton wi won hij v ie Acht waardige doend ant De uitsl 37 min. (B); 3. K iert; 6. 1 Deferm (I Foré (B.) Manzaneq men. Veri de Jong, Post, Zilt van Tong aar meg, H meester, Breure, L voorden, Na 4 va door Ad Vingerhoets Chaam, woensdagavond. De 150 nieuwelingen die de wielerdag van Chaam openden hebben er een snelle course van gemaakt. De jonge knapen, niet aan ploegbelangen gebonden streden met vuur en steeds opnieuw wisselden de lei dersposities. Drie ronden voor het einde viel de slag toen de Assenaar Ties Francke aan de haal ging, hoewel hij het niet kon bolwerken lag toch zijn poging ten grondslag aan de beslissing. Zes coureurs kwamen aan de leiding. Met gering verschil won Riny Wagtmans, neef van Wout Wagtmans, voor de verrassende Jan Glas. De uitslag: 1. Riny Wagtmans, 80 km. in 1 uur 50 min 16 sec. 2. Jan Glas, Schip- borg; 3. Arie Duyndam, Honselersdijk; 4. H. de Kok, Tilburg; 5. H. Bathoorn, Ro den; 6. H. Hermes, Boxtel op 7 sec.; 7. E. Stultjens, Oosterhout op 1 min. 3 sec.; 8. P. de Wit, Wormer op 1 min. 5 sec.; 9. G. Bongers, Voorst; 10. S. Douma, Grouw; 11. H. Jansen, Amsterdam; 12. L. Visser, Zaandam; 13. W. Sipma, Rolde; 14. B. van Son, Haarsteeg; 15. T. Francke, Assen; 16. M. Bertou, Den Haag. Voordat de 150 amateurs van start gin gen werd de Rotterdammer Evert Dolman gehuldigd voor het behaalde Nederlands kampioenschap. Na het startschot gingen al direct drie man op pad, Henk v. Rooy, Ton- ny Barten en Theo Rutten. De strijd was boeiend, de posities wisselden steeds. Hal verwege de strijd gingen 12 man aan de lei ding, een groep die tot 15 man uitgroeide, maar daarna werd gereduceerd tot 7 man, die kort voor het einde ingelopen wenk Met nog 12 km. te rijden gingen er 8 co reurs van door die eendrachtig samen* ten en hieruit kwam de winnaar: 1. Mineboo, Heenvliet, 120 km in 2 uur 4. 8 sec. 2. Cor Brugel, Zevenbergen; 3.1 lenis, Den Haag; 4. Leyten, Eindhoven, Kloosterman, Leiden; 6. v. d. Klooster,» teTdam; 7. Hendriks, De Wijk; 8. Ie?1 Breda; 9. op 35 sec. Kisner, Amerste 10. Koster, Leeuwarden; 11. Karstens, den; 12. van Rooy, Zeelst; 13. Mini® Zuidland; 14. Peters, Heemstede; 15.» Hartog, Utrecht; 16. Barten, Zevenbei!1 17. van Driel, Werkendam; 18. Serpe Wijk a Zee; 19. Osendarp, Utrecht; Ba® dregt, 's-Gravendeel. De grootste belangstelling ging natu» uit naar de beroepsrenners, de mannen» naam uit binnen- en buitenland. Om zou de start gegeven worden. De hand# ningenjagers belegerden de renners en al Jan Janssen en Georges Groussara g<- ten extra belangstelling. 78 coureurs men aan de start. Een langgerekt p schoot langs het publiek, naar schatting» 60.000 man. Een figuur apart was d«f zwarte Spanjaard Manzaneque naar een slinks oog gekeken werd. Deze bleef de Spanjaard rustig, té rustig want hij mengde zich weinig in «e Bas Maliepaard, de laatste tijd wat van- ging het peloton aanvoeren op het m dat Jan Janssen en Jo de Haan me tubes stonden. Toen de Bredase e Adri van Tilburg zijn gezicht liet zien1, het einde voor een andere kanshen winnaar van de ronde van Luxemburg^ den Hartog werd door een lekke d Eerste 1 102 Be Rea Berkdij! Boeimei Chaam Dussen: J.E.K.A Neerlar Biel S.A.B. Terheyi T.V.C. Ü.V.V. Viola White Audaci: Bosschf Broekh Helvoii Hulsel Jong l Korvel Nemelt Nevelo Nieuwl Oirschi R.K.D.! Spoord Sportv W.S.J. 109 Baardt Gilze Longa KAC Riel 2 St. M. Taxan Vlijm. V0AB WSC zigo

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 14