wAAlwijkse en LAnGstRAAtse couRant Ifooi piezier, maar opgelet G. Janson 40 jaar bij Timtur Bederf uw kostbare vakantie niet Spier-kater dreigt voor ons allen Jubilaris hartelijk gehuldigd en Koninklijk onderscheiden van-donderdag- tot-donderdag IMP jJMH 9MSÊÊÈ, Een proefrit kost U NIETS! Pols en van Heijst GARAGE VAN MOSSEL VERHUUR VAN VRIJDAG 31 JULI 1964 85e JAARGANG No. 59 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksehe Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: ip. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.29 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) Av 05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) i 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO op de voet De schoenfabrieken gaan met vakantie. Er is dus enige tijd niets meer om „op de voet te volgen". Wij stoppen er ook mee. Voor één maand. Vele van onze lezers zullen, hoezeer ook aan Waalwijk gehecht, huis en haard vaarwel zeggen voor enige tijd. Anderen gaan misschien 'n dagje uit. Wij geven de volgende vakantie-ad iezen: Voor iedereen die voor lange tijd zijn huis verlaat, geldt: Sluit uw voordeur, ramen (ook valramen) en beveilig uw schuiframen met een stevige pen, waterleiding afsluiten, licht uitschakelen. Neem uw ziekenfondsbescheiden mee; informeer bij uw ziekenfonds voor uw vertrek wat u allemaal te doen hebt. Laat uw buren en/of de politie post in uw wijk uw vakantie-adres weten. Zorg er voor dat uw hond of kat vogeltje enz., goed verzorgd wor den, niet in de wind Gaat ge per fiets, zorg er voor dat hij in prima conditie verkeert, dit geldt ook voor uw brommer of au to, dan wel motor. Vraag vroegtijdig uw vakantie papieren aan, paspoort of toeristen- kaart, kampkaart of kamppaspoort, groene kaart enz. Als U een speciale reis- of baga geverzekering wenst, meldt dit dan tijdig tevoren aan zodat de polis in orde is voor uw vertrek. Stel U op de hoogte van de ver- keersvoorschriften in het land of de landen welke U passeert, neem geen enkel risico. Bij een ongeluk is het noodzake lijk bedaard te blijven, geen ruzie zoeken, plaats, datum en uur, aard van het wegdek, weersgesteldheid, snelheid, autonummers, zo moge lijk adressen van getuigen en na tuurlijk van de tegenpartij zorgvul dig te noteren. Hebt ge een fototoestel bij U, neem dan de nodige foto's, ze kun nen U van pas komen bij de beoor deling van de schuldvraag. Neem geen onnodige bagage mee, zorg voor gemakkelijke kleding en schoenen. Loop niet te lang met on bedekt hoofd in de zon, prik niet in blaren als ge er geen verstand van hebt, volsta met een steriel gaasje en laat de behandeling over aan een deskundige. Neem geregeld een voetbad, wrijf 's avonds de voeten in met kamfer- spiritus en strooi talk in uw sokken. Neem voldoende rust, behoorlijke maaltijden, ga niet in de wind lig gen. Draag goede, stevige schoenen. Voor de invoer, doorvoer en we derinvoer van honden en katten in Nederland is een verklaring van 'n dierenarts vereist, waaruit blijkt, hetzij, dat het dier tenminste een maand en ten hoogste 12 maanden tevoren is ingeënt tegen hondsdol heid met een zenuwweefselvaccin, hetzij dat het dier tenminste 3 we ken en ten hoogste 24 maanden te voren is ingeënt tegen hondsdolheid met een op eieren gekweekt vaccin. (Klurystan). De verklaring moet*1 gelegaliseerd zijn door de officiële Veeartsenijkundige. Dienst van het land waar de enting heeft plaats gehad. Laat thuis geen geld of gelds waardige papier of kostbaarheden achter als U met vakantie gaat. Kunt U ze niet meenemen laat ze dan opbergen in een bankkluis. Normale reisbagage kan in het algemeen zonder betaling van in voerrechten naar het buitenland worden meegenomen. Bij terugkeer in Nederland zul len voorwerpen die kennelijk nieuw of slechts gedurende korte tijd gebruikt zijn, door de douane worden belast, tenzij U kunt aan tonen dat zij ter noodzakelijke ver vanging of aanvullingvan de reis bagage werden gekocht, dan wel voor de uitreis reeds in uw bezit waren. Vraag ter vermijding van kosten en moeilijkheden bij de in specteur der invoerrechten en ac cijnzen tijdig een identiteitsbewijs aan. Het was 24 juli j.l. 40 jaar geleden, dat de heer G. Janson, chef van de band (onderwerkafdeling) wonende te Waalwijk, in dienst trad bij Timtur N.V. Daarom werd hij in de zaal van de heer Frans van Hel- voirt aan de Putstraat, door directie en personeel van Unischoen N.V. (waaronder Timtur N.V. reeds enkele jaren resorteert) hartelijk gehuldigd. Bij deze huldiging waren ook de echtgenote en kinderen van de heer Janson aanwezig, alsmede de burgemeester van Waalwijk, de edelachtbare heer J. Teijssen. De heer W. Brok heette de aanwe zigen welkom en gaf allereerst het woord aan de directeur van Uni schoen N.V., de heer G. de Graaff. We zullen moeten oppassen, aldus directeur de Graaff, dat een jubileum in ons bedrijf geen gewone zaak gaat worden. Dit is thans echter niet het geval, daar dit jubileum een onzer lei dinggevende mensen betreft, die als jongen van nog geen 14 jaar bij Tim tur in dienst trad en na 15 jaar arbei der te zijn geweest, benoemd werd tot chef. En U is, aldus de heer de Graaff, altijd een goede en vakkun dige chef geweest. Veertig jaar lang heeft U Uw beste krachten aan Tim tur gegeven. Het bedrijf dat in 1960 in Unischoen N.V. werd opgenomen. Unischoen N.V. is veertig jaar ge leden begonnen en U ook en wij gaan dit feit op 22 augustus a.s. gezamen lijk vieren met het personeel van alle bedrijven van Unischoen N.V. (1300 man sterk). Op die datum zal n.l. door elftallen van alle Unischoenbedrijven worden deelgenomen aan de finale van het Unischoen Voetbaltournooi, dat in Den Haag zal worden gehouden. Na afloop hiervan zal door de directie 'n diner worden aangeboden in de Haagse Dierentuin, waarna de Rudi Carrel-show zal worden bezocht. Voor Uw 40-jarig dienstverband bij Timtur zegt de directie U hartelijk Het grootste deel van onze Neder- landse beroepsbevolking verricht dag in dag uit zittend werk. Slechts wei nigen kunnen het opbrengen, om re gelmatig de een of andere sport te beoefenen. De meesten van ons zijn het dan ook volledig ontwend om de spieren werkelijk intensief te gébrui ken. En tóch gaan wij tijdens de va kanties lange wandelingen maken in soms sterk hellend terrein. Of zeil tochten maken op een liefst niet zo erg kalm meer. We spelen urenlang badminton aan het strand, of we roei en kilometers zonder acht te slaan op ons gebrek aan training. Lichamelijk onvoorbereid stappen we uit de normale routine ten dan zijn we dikwijls stomverbaasd wanneer door een spier-kater een flink deel van onze kostbare vakantie wordt be dorven. Het begint doorgaans al met het slepen van koffers. Het hele jaar door beperken wij het tillen angstvallig tot een tas, met een zo gering mogelijke inhoud. Met verwondering merken we dan, dat het dragen van een kof fer ons al spoedig spierpijnen bezorgt. Maar eenmaal aangekomen op on ze vakantie-bestemming begint het pas goed. Natuurlijk zijn we er ons van bewust, dat de voorbereiding op een fikse lichamelijke inspanning ont breekt. Toegeven willen wij het even wel niet. Vaak denken we niet eens aan onze ongeoefendheid wanneer we een bergtocht gaan maken. Blaren zijn meestal niet de enige surprises van zo'n tocht. Spierpijnen bezorgen ons dikwijls een paar verloren dagen. Aan het strand zijn de kwade kansen doorgaans nog groter. Plotselinge temperatuurwisselingen, tocht, maar ook overmatig spiergebruik, brengen de meesten van ons heel gemakkelijk buddemeyer chemisch reinigen groteVtraafc 95 .waalwijk binnen de vicieuze krampcirkel, die dan onze lang verbeide ontspannings periode ernstig bedreigt. Het is hoogst ongebruikelijk om 'n bezoek bij de arts af te steken, wan neer men met vakantie gaat. Bij de apotheek haalt men een paar eenvou dige middeltjes tegen eventuele lucht- ziekte, wagenziekte, of tegen moge lijke optredende hoofdpijntjes, tegen een slapeloze nacht en eventuele op standigheid van de maag. Maar is het zo vreemd, om de arts te raadplegen over het bestrijden van een toch zo waarschijnlijke spier-kater? sssmmm neem geen enkel risico. Dit is er een van Arts en patiënt kunnen in deze va kantie-periode attent zijn op dit bij verschijnsel van de jaarlijkse zonne verhuizing. Er zijn volstrekt onge vaarlijke spier-relaxantia die normaal toegediend kunnen worden en snel werken. Lage rugpijn of kramp in de kuitspieren kunnen hiermee binnen de kortst mogelijke tijd verholpen wor den en de spieren komen weer in hun normale toestand. De arts kan pa tiënten, die op het spreekuur komen en die vertellen dat zij de bergen in gaan, een trektocht gaan ondernemen of van de watersport gaan genieten, op de gevaren van mogelijk optreden de spierspasmen wijzen. Voor gebruik in een dergelijk ge val, kan zonder bezwaar aan deze va kantiegangers een spier-relaxans voorgeschreven worden, zoals b.v. chloor-mezanon, dat door kinderen en volwassenen - uiteraard in ver schillende doseringen uitstekend verdragen wordt. Het is momenteel voor ieder van ons belangrijker dan ooit, om met volle teugen van de vakantie te kun nen genieten. Het is evenzeer voor ieder van ons volstrekt onnodig, om die kostbare dagen te bederven met een spierkater. duizenden Kilometers lA^Innaar DKW-TS de LUXE Uw DKW-dealer is: Stationsstraat 108 Waalwijk Telefoon 2749 dank, alsmede voor datgene wat U in die 40 jaren hebt gepresteerd. De directeur bood de jubilaris als stoffelijk bewijs van waardering en dank een geschenk onder couvert aan alsmede het boek „Rooien Bart", van de Waalwijkse auteur de heer J. van Heesbeen. Mevrouw Janson werden bloemen aangeboden. Burgemeester Teijssen noemde dit jubileum een dubbel feest, n.l. 40 jaar bij Timtur en 25 jaar chef in dit be drijf. Hij biedt de jubilaris dan ook zijn hartelijke gelukwensen aan en meent uit de woorden van de direc teur te kunnen vaststellen, dat er in het bedrijf een sterke geest van saam horigheid heerst. Uit de woorden van de directie blijkt, aldus de burgemees ter, wat U voor Timtur hebt betekend. Door Uw toewijding en Uw kennis hebt U al die jaren tot volle tevreden heid der directie gewerkt. Het verheugt burgemeester Teijs sen dan ook, de jubilaris de verheu gende mededeling te kunnen doen, dat het H.M. de Koningin heeft be haagd, hem toe te kennen de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de or de van Oranje-Nassau, waarmede hij de heer Janson en zijn familie alsook de directie van Unischoen van harte feliciteert. Hierna werden enkele telegram men voorgelezen w.o. van de heren Knoek en Ross. De heer M. Remmeren, technisch bedrijfsleider, noemde de jubilaris 'n goed vakman en tevens prettig in de omgang. De heer Remmeren hoopte WAALWIJK TEL. 04160 3678 PERSONENWAGENS KAMPEERWAGENS 8 PERSONEN BUSJES dat de jubilaris de 11 jaar, die hem nog van de pensioengerechtigde leef tijd scheiden, op dezelfde prettige wijze bij Timtur zal blijven werken. Namens het personeel feliciteert de heer Frans Smits, die de jubilaris dankt voor de prettige wijze, waarop deze met het personeel omgaat. Hij feliciteert de heer Janson en biedt 'n couvert met inhoud uit de personeels kas aan. Namens de chefs-collega's biedt de heer J. van Riel gelukwensen aan. Hij. noemde de heer Janson een man met vele geestelijke gaven en een prima leider voor zijn mensen. Hij onder streept zijn gelukwensen door de aan bieding van een geschenk onder cou vert. Het laatste woord was aan de ju bilaris, die op de eerste plaats dank bracht aan H.M. de Koningin voor de hem verleende Koninklijke onder scheiding. Hij dankte tevens burge meester Teijssen voor diens bemidde ling in deze en voor de waarderende woorden tot hem gericht. Hij bracht Het Russische blad „Sovetskaya Belorussiya" heeft zijn lezers ge waarschuwd tegen bijbels en dergelij ke „imperialistische" propaganda door buitenlandse toeristen. Het P.v.d.A.-kamerlid Scheps is bijzonder aktief aan het worden. Hij heeft de minister vragen gesteld over praktijken van het Astense College van B. en W., dat een viertal leden van de oppositie in de 13-man sterke gemeenteraad buiten spel zou zetten. De burgemeester heeft zijn herbenoe ming verzwegen om die met een min derheid van de raad te kunnen vieren. Moet die burgemeester trouwens niet zelf weten wie hij op zijn feestjes wil uitnodigen? Ernstiger is natuurlijk de beschuldiging, dat de gemeentese cretaris niet op regelmatige wijze zou zijn benoemd. Diezelfde meneer Soheps vindt dat de Minister maar eens orde op za ken -moet gaan stellen in de gemeente Gemert, waar de dienst Gemeentewer ken volkomen faalt. H De 39-jarige 'Harrel Tillman is door de gemeenteraad van Houston (Texas) benoemd tot rechter in die stad. Hij is de eerste neger die een dergelijke funktie in Texas krijgt. Dat is tenminste goed nieuws uit de Verenigde Staten. H Swiebertje en het water, zou de ti tel van een boek kunnen zijn. De Haagse waterleidingmensen heb ben nl. ervaren, dat na een uitzending van Swiebertje op de t.v. een ware run op toiletten en kranen begint. De wateraanvoer loopt dan gevaar. H Overigens heeft ook Tokio water problemen. In veertig jaar tijds heeft men daar niet zo'n gebrek aan water gehad. In verband met de Olympische Spelen zullen nieuwe bronnen moeten worden aangeboord. Twee Duitse broers, van wie de een al 20 jaar overleden werd ge waand, hébben elkaar teruggevonden in Australië. In 1944 waren zij elkaar kwijt geraakt. Een van beide emi greerde kort na de oorlog naar Aus tralië. De andere deed dat eveneens in 1961. Onlangs kwamen de vrou wen van de twee broers tegelijkertijd terecht in dezelfde kraamkliniek. De dames maakten een praatje. Daarbij viel het op, dat ze beiden dezelfde naam droegen. Een schip van Cubaanse ballingen, dat een aanval op Cuba wilde onder nemen, heeft de wijk moeten nemen voor een schip van Fidel Castro's ma rine. B Een bezoeker van een café in Am sterdam wilde ook wel eens een gokje wagen met enkele stamgasten. Op 'n gegeven moment miste de man zijn portefeuille met 6200 gulden. Een onbekende vrouw bezorgde hem twee dagen later zijn geld terug. De hoofd stedelijke politie spreekt van „een vreemde grap". Volgens het Oost-duitse partij-or gaan „Neues Deutschland" zijn 12 leidende functionarissen van een fa briek voor landbouwtraktors tot geld boeten veroordeeld, omdat zij er niet in slaagden goede traktoren te maken. Een organisatie, die zich de „Spaanse verzetsbeweging in Dene marken" noemt, heeft reisbureaus in Kopenhagen in anonieme telefoonge sprekken gewaarschuwd „op te hou den met het sturen van toeristen naar Spanje". Er zijn in de afgelopen twee weken elf aanslagen gepleegd. vervolgens dank aan de directie, de bedrijfsleiding, de chefs en het per soneel, voor de sympathieke woorden en de geschenken en vooral voor de prettige samenwerking en tenslotte dankte hij de heer Brok en mej. Klerks voor het organiseren van deze huldigings avond De avond werd verder heel gezellig doorgebracht, waarbij de directie van Unischoen N.V. zich gulle gastheren toonden en het Trio van den Hoven uit Waalwijk voor een uitstekende muzikale omlijsting zorgde.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 5