VLIJMEN Gemeenteraad Waalwijk Verkoop grond E.M.S-woningen opnieuw aan de orde „De Vooruitgang" zal wegaa». legbelasting moeten betalen lie hulp UêA jan l/i Hugo de Groot school B Verf - E DEKM 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1964 Sloop van „desolate" panden R.K.C. krijgt staan- tribune voor 900 personen Voor W.S.C. nieuwe afrastering Restauratie watertoren President Kennedy geëerd Aankoop twee panden voor plan „Centrum" Grond voor villapark Meerdijk Dienst gemeente werken koopt nieuw materieel De agenda NEGEN DODEN IN BUSJE Gemeenteraad Vlijmen [chelinus I «de te Wijk geme ette wei sdewer assière Nieuwkuijk gratis W.A. verzekeren F. van Tuijl Auto-r In de raadsvergadering van 30 juli jl. kwam aan de orde het voorstel tot verkoop van bouwterrein, ten behoeve van de bouw van 90 wo ningen aan de N.V. Maatschappij voor Stadsontwikkeling, een doch ter van de E.M.S. Het voorstel van B. en W. is in deze vergadering niet tot beslissing gekomen. Allereerst werd n.l. verworpen een voorstel van de heer v. Engelen. Dit voorstel had de volgende in houd: „De raad van de gemeente Waal- wijk; gehoord de beraadslagingen over t voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwterrein aan de N.V. Maat schappij voor Stadsontwikkeling te 's-Gravenhage; besluit de beraadslagingen omtrent dit voorstel op te schorten; nodigt B. en W. uit dit voorstel te rug te nemen en dit in zijn eerst volgende vergadering opnieuw ter tafel te brengen en gaat over tot de orde van de dag". Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van de heer Smits, van de volgende inhoud: „De raad van de gemeente Waal wijk; gehoord de beraadslagingen over 't voorstel van B. en W. tot verkoop van bouwterrein aan de N.V. Maat schappij voor Stadsontwikkeling te 's-Gravenhage; besluit conform dit voorstel tot ver koop over te gaan onder voorwaar de, dat de verhuur van de op de te verkopen grond te bouwen wonin gen niet wordt gekoppeld aan het nemen van woningspaarbrieven en dat bij de op de te verkopen grond te bouwen woningen de verhouding tussen het aantal koopwoningen en het aantal huurwoningen gelijk zal zijn aan die bij de 246 in aanbouw zijnde woningen en gaat over tot de orde van de dag". Omtrent dit laatste voorstel staak ten de stemmen. Ingevolge artikel 58 der gemeen tewet wordt bij staking van stem men over een zaak het nemen van een besluit tot een volgende verga dering uitgesteld, waarin de beraad slagingen kunnen worden heropend. Zo kreeg de heer v. Engelen toch nog zijn zin. In verband hiermee staat deze aangelegenheid, met name 't voor stel van de heer Smits, opnieuw op de agenda van de raad, die donder dag bijeenkomt. In verband met het uitbreidings plan „Centrum" zal de gemeente Waalwijk overgaan tot de sloop van een aantal panden, die destijds door de gemeente zijn aangekocht van de parochie St. Jan en het parochiee. Gasthuis. Zodra Ged. Staten 't reeds in 1962 door de raad goedgekeurde plan „Centrum" zal hebben goedge keurd, worden de panden Grotestr. 228, 230, 238, 242 en 244 afgebroken. Ook elders in de gemeente komen een aantal percelen in aanmerking om te worden afgebroken, hetzij voor de aanleg van nieuwe straten, hetzij voor de verbetering van be staande straten. Het zijn de panden Hoogeinde 48, St. Antoniusstraat 8 en 10 en Loeffstraat 81. In verband met de inmiddels ge realiseerde verbetering van de le Zeine, worden de onbewoonde pan den Antoniusstraat 8 en 10 verwij derd. Dat was hoognodig. Het pand Antoniusstraat 12 zal dan vrijko men en om esthetische redenen zal het metselwerk uitgehakt en op nieuw gevoegd moeten worden. Dak- vlakken moeten worden gedicht en de fundamenten worden verstevigd. Voor deze voorzieningen vraagt het College van B. en W. een advies aan de raad. Reeds rond het behalen van het kampioenschap in de Tweede Klasse van R.K.C. en de daaraan verbon den promotie naar de Eerste Klasse, werd gesproken van de gebrekkige mogelijkheden om voldoende toe schouwers op te vangen. Juist door die promotie is de belangstelling voor het voortreffelijke elftal enorm toegenomen. Het college van B. en W. van Waalwijk heeft met het bestuur van de eerste klasser de mogelijkheden tot verbetering van de accomodate besproken. Binnen het bereik van de mogelijkheden zien het College van B. en W. en het bestuur van R.K.C. de beste oplossing in een staantribune van 4 rijen van 100 m. Deze tribune biedt dan plaats aan 900 personen. De tribune zal bestaan uit prefab- beton-elementen ter breedte van 40 cm. met een oplopend niveau-ver schil van 15 centimeter. De onder zijde wordt met zand opgevuld. B. en W. delen aan de raad, waar aan zij een krediet vragen voor deze voorziening, mede, dat R.K.C. in het afgelopen kampioens-seizoen 15.000 betalende bezoekers heeft genoteerd (exclusief de eigen leden). De hoge re exploitatielasten worden gedekt door een toenemende opbrengst aan vermakelijkheidsbelasting als het toeschouwersaantal stijgt. Het is gebleken dat de afraste ring rondom het hoofdterrein van de voetbalvereniging „W.S.C." m t gemeentelijk sportpark alhier, m een dermate vervallen toestand ver keert, dat zij noodzakelijk door een nieuwe behoort te worden vervan- gen. Bedoelde afrastering bestond uit houten palen, waarlangs een gegal vaniseerde draad was gespannen. Bij enige belasting van deze draad, hetgeen tijdens de sportwedstrijden nogal eens pleegt voor te komen, breekt deze vrijwel direct; repara ties kunnen over het algemeen slechts provisorisch worden uitge voerd en zijn meestal ook maar een korte levensduur beschoren. Thans ligt het in het voornemen van B. en W. om betonnen palen te plaatsen, waartussen een IVz' ge galvaniseerde buis zal worden ge monteerd. Eenzelfde soort deug delijke afrastering werd rondom de speelvelden van de voetbalver enigingen „Juliana" en „R.K.C." ge plaatst en voldoet uitstekend. Dit delen B. en W. aan de raad mee. 14.000 GULDEN MEER NODIG Nu het herstel van de watertoren, de bouw van een reinwaterkelder met ontluchtingsgebouw, alsmede de terreinafwerking van het gehele waterwingebied waarvoor door de raad in de loop van de jaren 1959 t/m 1963 de vereiste kredieten zijn gevoteerd nagenoeg gereed zijn gekomen, blijken een aantal ramin gen van de hieraan verbonden kos ten in geringe mate te zijn over schreden. Met name bleken de kosten van de terreinafwerking t.w. de posten bestratingen en verlichting, tenge volge van de stijging van loon- en materiaalkosten hoger dan aanvan kelijk was geraamd. Voorts geven enige posten inzake de restauratie van de watertoren met name de di- rectiekosten van het Rijksinstituut voor de Drinkwatervoorziening, als- mede de uitgaven voor trappen, boi- dessen en steigerwerk eveneens een verhoging te zien. In totaal belopen deze meerdere kosten een bedrag van 13.940.—, voor welk bedrag B. en W. de raad voorstellen een aanvullend krediet beschikbaar te willen stellen. Er moet een naam worden vast gesteld voor het park, omsloten door Wederikstraat, Klaproosstraat, Valeriaanstraat en Herikstraat, ge legen ten oosten van het Bloemen- oordplein. B. en W. achten dit een goede ge legenheid, om, door aan dit park de naam van „President Kennedypark te geven, ook voor het nageslacht de nagedachtenis te eren van wijlen John F. Kennedy, deze grote staats man en kampioen en voorvechter van de vrije wereld. De allure van de ter plaatse tot stand te brengen stedebouwkundige oplossing, welke ruim en fraai van opzet is, zal, vol ledig recht doen wedervaren aan deze grote figuur. In het uitbreidingsplan in onder delen „Centrum", is voorzien m de aanleg van een tweetal straten, wel ke de verbinding tot stand brengen tussen de Wiihelminastraat ener zijds en de Markt en de Stations straat anderzijds. Door de aanleg van die straten zal rond de r.k. kerk der parochie van de H. Johannes de Dooper een plein ontstaan, zowel aan de westzijde (Markt/Stations straat) als aan de oostzijde (Wiihel minastraat) bereikbaar via korte onderbrekingen van de bebouwing. Uit een oogpunt van straatnaam- geving lijkt het B. en W. daarom ge wenst, hier inplaats van twee straat namen één plein-naam vast te stel len In verband met de ligging van het plein rond de St. Janskerk, stel len B. en W. voor daaraan de naam te geven van „St. Jansplein". Verder moet nog een naam wor den gegeven aan de kort geleden tot stand gekomen verbindingsweg tus sen de Olympiaweg en de Couber- tinstraat. B. en W. vinden dat de naam van deze weg, evenals die van de door hem verbonden wegen, met de sport in verband behoort te staan. B. en W. stellen daarom voor, deze weg te noemen „Karei Lotsy- weg", naar de heer K. J. J. Lotsy, overleden in 1959, die van 1942-195o voorzitter van de K.N.V.B. was en wiens grote verdiensten voor de Nederlandse voetbalsport algemeen worden erkend. De openbare kleuterschool in Waalwijk is ondergebracht in een lokaal van de openbare lagere-school aan de Coubertinstraat. De Inspectrice van het kleuter onderwijs acht het voor de goede gang van het kleuteronderwijs ge wenst, dat alsnog een aantal voor zieningen ten behoeve van deze kleuterschool worden aangebracht. Deze voorzieningen betreffen: a. het aanbrengen van een keuken tje compleet met aan- en afvoe ren; b. het aanbrengen en betegelen van een buitenterrein met betonte- gels c. het maken van een opbergruimte voor klim- en klautermateriaal; d. het afwasbaar maken van de bin nenmuur in het speel- en werk lokaal; e. het op kleuterhoogte aanbrengen van de jashaken. B. en W. vragen hiervoor de raad om een krediet. Zowel oudercommissie als de plaatselijke afdeling van Volkson derwijs en het gehele onderwijzend personeel zouden het zeer op prijs stellen, indien aan de openbare la gere school de naam Hugo de Groot zou worden verbonden, een figuur, die ook in onze eigen Waalwijkse historie niet onbekend is. Aan de motevering ontlenen B. en W. het volgende: „Hugo de Groot (15831645) was niet alleen een goed Nederlander, maar ook een van de grootste gees ten van zijn tijd. Van zijn twaalfde tot zijn vijftien de jaar studeerde hij aan de Leidse hogeschool en promoveerde een jaar later tot doctor juris te Orléans. Door zijn werk „De jure belli et pacis", geschreven op 30-jarige leef tijd, wordt hij beschouwd als de grondlegger van het volkenrecht, terwijl zijn boek „Mare Liberum" ook in onze tijd nog steeds ter tafel komt wanneer de vrijheid op zee in het geding is. Als staatsman, als rechtsgeleerde, als geschiedschrijver, als Latijns dichter, als godgeleerde en als taal geleerde heeft De Groot zich een onsterfelijke naam verzekerd", zo schrijft Servaas de Bruin in zijn Historisch en Geografisch woorden boek. B. en W. stellen aan de raad voor, overeenkomstig deze suggestie te be sluiten. In verband met de in het plan „Centrum" voorziene doorbraak van de Grotestraat in zuidelijke richting, gaat de gemeente Waalwijk twee panden aankopen. B. en W. hebben overeenstem ming kunnen bereiken met mej. A. A. M. E. van Dooren over de aan koop van het pand Grotestraat 194 met bijbehorende tuin (samen 17.65 aren) en met de N.V. Victor v. Laar hoven over de aankoop van 't pand Grotestraat 186 met bijbehorende grond. Dit laatste heeft een opper vlakte van 29.96 aren. In dit verband deelt het College van B. en W. aan de raad mee, dat de N.V. Victor v. Laarhoven voor nemens is haar bedrijf over te plaat sen naar het industrieterrein Zand- donk. In de vergadering van de raad van 30 juni 1961 had de gemeente raad besloten met mevr. M. H. Schilders-v. Loon een overeenkomst van ruil aan te gaan, waarbij de ge meente in eigendom zou verkrijgen de percelen Baardwijk sectie D nrs. 169 en 170 (thans uitmakende het éne perceel Baardwijk sectie D nr. 472, groot 2.18.73 ha.), begrepen in het plan Meerdijk en waarbij aan mevr. Schilders zou worden over gedragen een industrieterrein, groot 58.80 aren en gelegen ten westen van de haven. Nadat dit besluit door Ged. Sta ten was goedgekeurd, heeft betrok kene te kennen gegeven dat zij als nog van de ruil afzag. In de verga dering van 28 februari 1963 heeft de raad toen besloten tot onteige ning van bovengenoemd perceel. Tijdens de nu nog steeds lopende onteigeningsprocedure zijn de on derhandelingen over de minnelijke aankoop voortgezet, als resultaat waarvan nu met betrokkenen alsnog overeenstemming is bereikt over de aankoop van het perceel voor de getaxeerde en tot nu steeds betaal de prijs van 1,75 per m2. Het perceel is nodig voor de uit voering van het uitbreidingsplan „Bungalow- en villapark Meerdijk". B. en W. stellen voor tot deze koop te besluiten en tevens aan L. J. Schilders, echtgenoot van mevr. Schilders-v. Loon, een strook indus trieterrein van 5000 m2 te verkopen aan de Zomerdijkweg voor 6 gulden per vierkante meter. De dienst gemeentewerken heeft de beschikking over drie vracht wagens. Twee vijf-tonners en een kleinere vrachtwagen met een laad vermogen van één ton. Deze laatste valt, ondanks een recente revisie, te vaak uit en gaat op den duur geld kosten, vooral als de grotere wa gens dan voor kleine vrachtjes ge bruikt moeten worden. B. en W. stellen de raad voor, een nieuwe kléine vrachtwagen te ko pen, die een laadvermogen heeft van twee ton en beschikt over een zijdelingse kip-installatie. Ook voor de afdeling plantsoenen voldoet de ééntons vrachtwagen niet meer. De beide wagens worden nu vervangen. Eén automatische strooimachme om de wegen bij gladheid in de win termaanden met zand en zout te be strooien is niet voldoende meer, vin den B. en W. Er moet regelmatig een wagen met een (ouderwetse) molen worden ingeschakeld. Dat vraagt dan vier arbeidskrachten op één auto. Deze arbeiders worden vaak verkouden en dat komt op ar beidsverzuim wegens ziekte te staan. B. en W. vinden het om al deze redenen noodzakelijk een tweede automatische strooimachine aan te schaffen. Voor zwaardere grondwerken vol doet de 30 PK Mc Cormick-tractor, die de gemeente in 1955 aanschafte, niet meer. De tractor wordt ge bruikt voor het ploegen en schrijf - eggen van de paden en brandsingels in bossen, voor egalisatiewerkzaam heden bij aanleg van plantsoenen en sportterreinen en voor grond werken. B. en W. willen nu overgaan tot de aanschaf van vier-cylinder die seltractor met een vermogen van 39 PK. Tenslotte zal „Gemeentewerken", indien de raad B. en W. volgt, een tweede hydraulische autokraan krij gen. voor de Raadsvergadering die don derdag 30 september wordt gehou den, is als volgt: 1. Notulen 1964. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot periodieke benoe ming van een commissie van advies inzake uitvoering der Woonruimte- wet 1947. 4. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor uitbrei ding der toeschouwersruimte op het sportterrein, in gebruik bij de voet balvereniging „R.K.C.". 5. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor vernieu wing van een afrastering van het hoofdveld, in gebruik bij de voet balvereniging „W.S.C.". 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een aanvullend krediet voor herstel van de watertoren met ter reinafwerking. 7. Voorstel tot vaststelling van namen voor straten alsmede voor 'n park. 8. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor straataan- leg, voorzien in het uitbreidingsplan „Laageinde I". 9. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het aan brengen van voorzieningen aan en nabij 't pand St. Antoniusstraat 12. 10. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanschaf fing van vrachtwagens ten behoeve van de dienst gemeentewerken. 11. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanschaf fing van een zandstrooier ten behoe ve van de dienst gemeentewerken. 12. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanschaf fing van een nieuwe tractor ten be hoeve van de dienst gemeentewer ken. 13. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor de aan schaffing van een tweede hydrauli sche autokraan ten behoeve van de dienst gemeentewerken. 14. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het slopen van diverse panden. 15. Voorstel tot vaststelling der vergoeding ingevolge artikel 73, eer ste en tweede lid, der kleuteronder wijswet, voor de bijzondere kleuter scholen, over 1963. 16. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding in gevolge artikel 73, eerste en tweede lid, der kleuteronderwijswet, voor 1964, ten behoeve van de r.k. kleu terschool „de Zandhoek". 17. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor het openbaar kleuteronderwijs. 18. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het tref fen van aanvullende voorzieningen aan de openbare kleuterschool. 19. Voorstel tot het geven van een naam aan de nieuwe openbare lagere school. 20. Voorstel tot het verlenen van garantie voor een te houden tentoonstelling door de Gecombi neerde Pluimvee- en Konijnenver eniging Waalwijk en Omstreken. 21. Voorstel tot het onttrekken van gronden aan het onteigenings plan Zanddonk. 22. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de Sprangse- weg van de Maatschappij van Wel stand. 23. Voorstel tot aankoop van grond tussen de Meerdijk en de Groenewoudstraat van A. H. Schil- ders-v. Loon. 24. Voorstel tot overname in ei gendom, beheer en onderhoud van het Richtpad en een gedeelte van de Tweede Zeine van het waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal". 25. Voorstel tot aankoop van het pand Grotestraat 194 van A. A. M. E. van Dooren. 26. Voorstel tot aankoop van on roerend goed aan de Grotestraat te Besoijen van J. van der Meijs. 27. Voorstel tot aankoop van het pand Grotestraat 186 van de N.V. Victor v. Laarhoven. 28. Voorstel tot aankoop van wo ningen Loeffstraat 81 en 83 van C. Klijn en A. van Leijden. 29. Voorstel tot aankoop van grond tussen de Coubertinstraat en de Groenewoudstraat van M. J. Pul lens. 30. Voorstel tot verkoop van grond ten zuiden van het Laageinde aan M. J. Pullens. 31. Voorstel tot verkoop van in dustrieterrein aan de Zomerdijkweg aan L. J. Schilders. 32. Voorstel tot verkoop van een vijftal woningwetwoningen aan de huurders. 33. Nadere behandeling ingevol ge artikel 58 der gemeentewet van verkoop van bouwterrein tussen de Dr. van Karnebeeklaan en de Dr. Donker Curtiusstraat aan de N.V. Maatschappij voor Stadsontwikke ling. 34. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor aanschaf fing van diverse benodigdheden voor voor de gemeentesecretarie. 35. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag, tot hetwelk door B. en W. kasgeld kan worden opgenomen gedurende het vierde kwartaal 1964. 36. Voorstel tot 4e wijziging der premiespaarregeling gemeenteper- soneel. 37. Voorstel tot le wijziging der uitkerings- en pensioenverordening wethouders. 38. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding inzake ontbinding van een pachtovereenkomst met G. J. en M. W. van Heesbeen. 39. Wijziging begroting. Negen inzittenden van een Volks wagenbusje, allen familieleden, zijn om het leven gekomen toen 't busje als gevolg van een botsing met 'n vrachtwagen in brand vloog. Het ongeluk gebeurde zaterdag middag op de provinciale weg Ut recht-Leiden, nabij Alphen aan de Rijn. Vijf inwoners van Alphen aan de Rijn. hebben met gevaar voor eigen leven geprobeerd mensen uit het brandende wrak te redden. Deze pogingen bleven vruchteloos. De Coöperatieve Stoomzuiveïfa- briek „De Vooruitgang" heeft een bezwaarschrift ingediend tegen de opgelegde wegenaanlegbelasting voor het pand Van Akenstraat 26 u. Deze aanslag was opgelegd krach tens een verordening van 3 juli '61. „De Vooruitgang" is van mening dat deze heffing, zo niet in strijd met de wet, dan toch in strijd is met de billijkheid, omdat de hef fing een bepaalde datum stelt (15 juli 1961), waarna.de belasting ge heven wordt. Eerder gebouwde per celen worden dan niet belast. Het bezwaarschrift zegt verder, dat de gemeente slechts twee be lastingen kan heffen: een straat- en een baatbelasting. Burgemeester en wethouders van Vlijmen wijzen er op, dat krachtens artikel 280 van de Gemeentewet deze belasting wel degelijk geheven kan worden. De wegenaanlegbelas ting wordt geheven om niet alleen de eigenaren te laten profiteren van de waardestijging van de grond, die het gevolg is van belangrijke in vesteringen van de gemeente, zoals het bouwrijp maken. De belasting kan in twee gevallen worden geheven: bij de verkoop van een bouwterrein, nadat er op is ge bouwd en bij het realiseren van een woning op eigen grond. Destijds is een datum vastgesteld, waarvóór geen belasting zou zijn verschuldigd om mensen die eerder plannen hadden gemaakt niét te duperen. De datum 15 juli 1961 werd één dag na de raadsvergadering waarin het besluit viel, vastgesteld, om speculaties te voorkomen. Omdat nu de Coöperatieve Stoom- zuivelfabriek na 15 juli 1961 heeft gebouwd en de verordening geen andere uitzonderingen kent, stellen B. en W. van Vlijmen aan de raad voor, afwijzend te beschikken op 't bezwaarschrift. LIPS RUILT GROND MET GEMEENTE VLIJMEN Voor „tuinbouwvierhoek" De gemeente Vlijmen wil een tuinbouwcentrum stichten binnen de zgn. tuinbouwvierhoek van de ruilverkaveling. Dat zal dan een oppervlakte van 15 ha. moeten krij gen. Om een beetje in die richting te komen, heeft het college van B. en W. contact opgenomen met de N.V. Lips te Drunen om enige bin- nendijkse grond ten westen en ten oosten van de Mommersteeg, groot 1.58,20 ha., te ruilen tegen 2 ha. bui tendijks weiland, eigendom van de gemeente en gelegen in de „Zooi slagen". Dit stelt B. en W. voor aan de raad van Vlijmen, die vandaag bij een komt. De agenda vermeldt: 1. Beëdiging van het benoemd verklaarde lid, de heer C. G. Mees ters. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Voorstel tot aankoop van het pand Karrestraat 4 van C. J. Kuijs en echtgenote. 5. Voorstel tot aankoop van het pand Heidijk 43 met bijbehorende grond van H. C. Wijkmans en echt genote Heidijk 43, alhier. 6. Voorstel tot verkoop van een strookje grond, gelegen aan de Voor dijk, aan J. van Bladel, Voordijk 10 te Vlijmen. 7. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de panden n.w. en 3 n.w. te Vlijmen" 8. Voorstel tot ruiling van met de Wed. Mostermans-v d~L den, Nieuwkuijksestraat 83 9. Voorstel tot verkoop'van woningwetwoningen, plaatselijk, merkt Kloosterstraat 10, Voorstr en 16 vethoginj van rem doinv Castele ter Sm vraagt voor Past. v. Akenstraat 4, hun bewoners. 10. Voorstel inzake pachtprijzen. 11. Voorstel tot het van de tijdige betaling en aflossing. 12. Voorstel tot herziening ploitatieopzet en minimum verkoo' prijs van het industrieterrein te westen van de Pastoor Smofc straat. 13. Verkiezing van lid van dei nanciële commissie. 14. Voorstel tot beschikbaarsteL ling van een krediet voor de fe. Ljk aanplant van 18 ha. bosgrond, 15. Voorstel tot verkoop aan d. Stichting Woningbouw Vlijmen ljg van bouwgrond in het plan Vied berg voor de bouw van 74 19 woningwetwoningen mei f garages; 22 premie A woningen; 29 ongesubsidieerde woningen 24 garages. 16. Voorstel tot verstrekkingvn bouw- en grondvoorschotten aanv Stichting Woningbouw Vlijmen® u-,,JJn voor de bouw van 19 woningwj jStlOUUI woningen. 17. Voorstel tot het garandete van een door de Stichting bouw Vlijmen 1963 aan te pothecaire geldlening voor de bou» van 22 premie A woningen en garages. 18. Voorstel tot het in begin toekennen van gemeentelijke al sidie aan de Stichting Openbare E bliotheek te Vlijmen, overeenk® nige uitdelii stig de „Rijksvoorwaarden 1921 m ®6 t var openbare bibliotheken". teemerw wu 19. Aanbieding der rekeniijü^ over het dienstjaar 1962. 20. Voorstel tot het verlene. medewerking ex art. 50 der Kis Arrondis teronderwijswet voor de le inrid, te ting van de Prot. Chr. Kleutersdui J, alwaar ,je a a \n,alwaar A 1) dagen ter 1 tg. Moonenlat Mr, op de Vliedberg. 21. Voorstel tot het verlenenr4ïan de cred medewerking ingevolge art. 72 de L.O.-wet 1920 aan het bestuur ra jiwijk, 24 se] de r.k. g.l.o.-school Vliedberg: a. voor diverse voorzieningen m de eerste inrichting van de 1 klassige g.l.o.-school; b. voor de aanschaffing van j nastiek- en handenarbeidmali 22. Voorstel tot het verlenen» HEIJN medewerking ex artikel 72 der li ger Onderwijswet 1920 voor de ac schaffing van leermiddelen voord muzikale vorming ten behoeven R.K. Meisjesschool, Julianastraatf,, Vlijmen. 23. Voorstel tot het verlenen» voorschotten op de exploitatie» 'l®kaas" en Het Hoofd van telle brengt en wethoud polier 1964, voor 'ring van 24 si iteigening m van de nde kaai »üwde en ong jjarvan, gelege nieuw), z°ala «eente op 30 Gedeputeerde «li oktober fa onteigen" «nden, welke gesitueerd tuss ijn opgenomer ang-Capelle Het Hoofd 3 halve dage van Brun iltitraat 199-2 2593 Waalw [haar filiaal goedingen 1964 aan: a. bestuur Prot. Chr. Kieuterscta'. Vliedberg; b. bestuur R.K. Kleuterschool Nieuwkuijk; c. bestuur 2e R.K. Kleuterschool Vliedberg. 24. Voorstel inzake bezwaar schrift tegen aanslag in de wej- aanlegbelasting. 25. Voorstel inzake uitkering a «te werxv gemeentepersoneel in verband njpdeding in nacalculatie „trend" over 1964. 26. Voorstel tot ruiling van] met de N.V. Lips te Drunen. 27. Voorstel tot wijziging Ji meentebegroting 1964. I! or deze funl aan accural aar) die de aan afwis: lere inlichtii (krijgen bij d de heer P. Itraat 210 te FEESTAVOND VISCLUB DE HUT. Zaterdag 26 sept. hield een visclub De Hut in café H. Boom-v. d. Wiel haar pjaar- lijkse feestavond, waar het er weer gezellijig naar toe ging en het klokje van gehoor zaamheid sloeg weer te vroeg. VISCONCOURS. Zondag 27 sept. hield de viscul'b De Hut haar jaarlijkse viswedstrijd, met de volgen de uitslag. Daar de heer H. v. d. Meijden reeds keizer was, door 3 jaar achtereen ko ning te worden, behaalde hij weer de le prijs; Cees Coense werd met (jde 2e prijs dus koning -en hij werd in het clublokaal door de voorzitter hartelijk gehuldigd. 1 H v d Meijden; 2 Cees Coensen; 3 H Boom; 4 P de Laat; 5 Th Caron; 6 L v Overdijk; 7 G de Haas; 8P Verschuren; 9 Mv d Bosch; 10 C v Engelen; 11 A Ver schuren; 12 T v Bokhoven; 13 M Parijs; 14 B de Vaan; 15 J Parijs; 16 M Parijs; 17 A Bruurmijn; 18 A Kouwenberg; 10 Th Ver boord; 20 K Parijs; 21 G Coevering; 22 W v Beijnen; 23 H Timmermans; 24 J de Nijs. Door 14 vissers werd vis gevangen; de volgorde van de verdere prijswinnaars vol gens loting. VOGELLUST. Het bestuur van de Kanarievereniging Vogellust kwam in vergadering bijeen; er werd besloten om op zaterdag 24 okt. a.s. een vontactavond voor leden en belangstel lenden te houden in de zaal De Witte, over de kweek van Kleurkanaries en bastaarden; de avond zal worden toegelicht met een film. De feestelijke tentoonstelling zal worden gehouden op 13, 14 en 15 nov. a.s. •'M# *v'..v— RIKCONCOURS. De Vlijmense muziekvereniging Crescen do heeft besloiten in oktober in café De Wit te een groot rikconcours te organiseren óp de zaterdagen 3, 10, 17 en 24 okt. De hoofdprijs zal bestaan uit 5 mud brandstof fen met een flinke 2e en 3e prijs en verder voor iedere zaterdag een dagprijs. Men kan zich hiervoor opgeven in -café De Witte of bij de heer L. Peijnenborg Vliedberg. P.V. DE REISDUIF. Zondag 27 sept. hield de Postduiven® eniging De Reisduif een wedvlucht va. St. Chrislain België. Uitslag als volgt: J Koks 1, 7; P Vermeulen 2; JosKuijt 4, 5; R Berkelmans 6, 8; S v d Ven9, 15; J v d Heuvel 10, 14; Nic v DaHl; v Dal 12; extr prijzen 1 Jos Kuijs, keimans; 3 J v d Heuvel. en SCHOOI ARTIKl Schilders itionsstraat 3 Telefooi asti-Colc P. V. DE ZWALUW. Zondag 27 sept. 'hield de P.V. De Z' luw een wedvlucht vanuit Chimay K afstand 194 km; los 9.30 uur, eerstel 10-24-10, laatste prijswinnende duif 10- 18; uitslag als volgt: J v d Dungeii t Parijs 2, 3, 5; M v Heeswijk 4, 6,9, M Herman 7, 11; A v d Heijden 8,12,1- 16; H Maas 14, 17. Duif kampioenschap? na vluchten: M. v. Heeswijk 1; L Parijs-, FLESSENACTIE. Om de eindjes aan elkaar te kunnen!* pen hield de Nieuwkuijkse voetbalt*® terdag j.I. een flessenactie. De actie slaap naar wens en voor de daadwerkelijke* hartelijk dank. BROMFIETSERS vanaf 1 oktober 1964 tot 1 j'anuari 1965! 1 Januari a.s. is iedere brom fietser wettelijk verplichtzi bromfiets te verzekeren. Inlichtingen bij Assurantiekantoor Baardwijksestraat 82 Waalwijk Tel. Giro 1098184 ijt ding RIPOT1 «P nieuwboi de stich Ook op besl den 90%. aantrekkelij] Geen bemiddeling - H, Janse "f. Ariënss Tilburg - Tel Cervelaal in Woen: mar Waalv Let op die V Gratis mooi "ij verzorgei aanvrag rij-e: paul Krü "aalwijk

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 2