wAAlwijkse en lAnc.stRAAtse coupant Ledershows goed succes 1 i M. v, Vugt ontving zilveren KNVB speld ster Internationale Schoenenbeurs volgend jaar vroeger Sprang-Capelle van-donderdag- tot-donderdag straS Belgie hoopt op Italiaanse fout Grote verdiensten voor de voetbalsport in het algemeen en voor die van RWB in het bijzonder Dt lenk akers 1" een echte Schenk dit jaar eens iets heel bijzonders POHTIAC J. Tausch Waalwijk Sprang Vrijh.-Capelle Vlijmen VRIJDAG 4 DECEMBER 1964 85e JAARGANG No. 95 e ïcho vAn het Zuióen ♦:;3lwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN {jronummer 1069687 jjt blad verschünt 2 x per week Abonnement: p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.20 p. mnd. (1.005 ct. inc.k.) J V 00 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 0.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief ipgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHÖ reist. ij 2593 In de week van 23 tot en met 28 [member. hebben de leerhandelaren j Waalwijk, Kaatsheuvel en Tilburg Ie ledershow gehouden, die in voor bande jaren in januari plaats vond. let betreft hier de show, waarin het ieder voor het najaar en de winter an 1965/66 werd getoond. We hebben contact gehad met en- le exposanten, die zonder uitzon- jeriirg zeer tevreden waren over de belangstelling van de zijde van de lioenf abri kanen. De belangstelling iKordt ieder jaar groter en er zit een luidelijk stijgende lijn in deze bena- Itring van de fabrikanten. De vervroeging van deze beurzen totstandgekomen op verzoek van lie fabrikanten, die een grote export bben. De collecties moeten voor de- zaken begin januari gereed zijn om leverkoop in het buitenland (met na- ae Duitsland) ter hand te nemen. Voor de schoenfabrieken, die niet 'zozeer voor de buitenlandse markt werken, is de vervroeging van de le- derbeurs niet zo aantrekkelijk. De exporterende fabrieken hebben op de shows zeer goed gemonsterd. De andere categorie producenten hebben slechts ten dele gemonsterd. Zij beperkten zich veelal tot oriënta tie om straks in januari of februari een definitieve keuze te maken. PELGRIMAGE Mevrouw Corremanne, 77 jaar, uit Brussel, onderneemt een voetreis van Brussel naar Rome. Het is de zevende maal dat de vrouw die reis van 2017 km te voet aflegt. Hoeveel paar schoenen ze hiervoor reeds heeft ver sleten, kan ze bij benadering niet zeg gen. Trouwens dat is bijzaak. Haar intentie de goede afloop van 1 Concilie. Mevrouw Corremanne word' op 29 november door Paus Pau'us VI in particuliere audiëntie ontvangen. De Internationale Schoenenbeurs Nederland zal het volgend jaar op een vroeger tijdstip worden gehouden dan tot dusver gebruikelijk was en we' van 5 tot en met 7 april. De beurs wordt niet gehouden in de Julianahal, maar in de nieuwe Ire- nehal op het Croeselaanterrein. Men heeft de Irenehal gekozen om expan- Het is bekend, dat de Belgische «choenindustrie grote nadelen heeft I ondervonden van de Italiaanse export naar de Benelux-landen. Nederland leeft door eigen export en een grote ianpassing deze moeilijkheden het loofd weten te bieden. België is daar I liet in geslaagd en de schoenfabri- I lanten daar zien met lede ogen de toegeeflijkheid van de Italiaanse con- currentie aan tegenover de buiten- Ilandse kranten. Ook de regeringshulp yoor de export is de Belgen een doorn in het oog. Zoals bekend zal spoedig naar Ita lians voorbeeld de zwaardere hak Izijn intrede doen in de Europese schoenenmode voor dames. De Belgische schoenfabrikanten lopen er op, dat de Italianen de keu zevan de zwaardere hak voor elegan- te schoenen zullen doorzetten. Men mm redeneert in België zo onze mada- mes zijn gewend aan de sierlijke dun- k hak en de dikkere hak zal op de Belgische markt geen schijn van kans maken. REUZE LAARS. In Duitsland kwam een sohoenfa- Hriekop een illustere reclamestunt. Ze St. Nicolas vervaardigde een reuze-laars van ca. Dat zou een heropleving kunnen betekenen van de Belgische schoenin dustrie. Aldus de Belgische redenering. Wij zijn echter van mening, dat het Ne derlandse initiatief tot de zwaar dere hak in het totaalbeeld van de Europese mode zeker zal slagen. Het Be'gische optimisme lijkt vooralsnog ongegrond. De moeilijkheden in de Belgische schoenindustrie zijn trouwens van té structurele aard om door een toeval lige modegril opgelost te kunnen wor den. siemogelijkheden te hebben nu op de ze beurs, in het kader van een nauwe re samenwerking met de Belgische schoenfabrikanten, een belangrijke Belgische inzending kan worden ver- wacht. De internationale schoenen beurs Nederland, die tot dusver een standoppervlakte 'had van 4000 vier kante meter, zal daardoor waarschijn lijk tot 7000 vierkante meter worden uitgebreid. Het is nog niet bekend of de gehele hal in 1965 al gevuld zal worden. Dit hangt af van het enthou siasme der Belgen. Op de Belgische Schoenenbeurs in Brussel (de Bene- lux-beurs) wat dit jaar voor het eerst een aanzienlijke Nederlandse inzen ding. STAKENDE VROUWEN Een 100-tal arbeidsters heeft het werk in een Belgische schoenfabriek neergelegd omdat de lunchpauze te lang is. De vrouwen willen dat de pau ze van een uur teruggebracht wordt tot een half uur, zodat zij eerder naar huis kunnen gaan om boodschappen te doen. De directie heeft ermee in gestemd de zaak te bespreken. zeker bij TERIJ rogiste) 3,5 meter hoog uit echt weefsel en rubber, zodat het bovenste deel van Je laars zachtjes 'heen en weer wiegt op de wind. Het reuze-laars-monu ment kreeg als plaats de hoek van de 13 Drunen drukst bereden straat in Friedrich leuke ge- igt gratis p reis s ook ilwijk stadt in de staat S'eeswijk-Holstein. Sindsdien is de produktie en de om- iet van rubberlaarzen van deze fa briek aanmerkelijk gestegen. NAALDHAKKEN TABOE De directie van de Franse musea heeft besloten de toegang tot de nati onale musea te ontzeggen aan de louwen die schoenen met naaldhak hen dragen. De maatregel is het ge volg van de grote schade die aan de parketvloeren wordt aangericht. Som mige musea lenen bij het binnentre den van de vrouwelijke bezoekers pantoffe's uit. De dames mogen dan hun naaldhakjes in de hand nemen. Onder de enkelen, die zaterdag j.l. uit handen van de voorzitter van de afdeling Noord-Brabant van de KNVB, Ir Hopster, de zilveren KNVB speld ontvingen, behoorde ook de heer M. van Vugt uit Waalwijk (Besoyen) voor zijn vele verdiensten als consul van de KNVB welke functie hij ongeveer 40 jaar heeft vervuld. Reeds bij het 50-jarig bestaan van de v.v.R.W.B. ontving de heer van Vugt de zil veren KNVB-speld, doch deze was bedoeld als beloning voor de vele verdiensten die hij voor deze ver eniging had, zodat hij zich dus thans de trotse bezitter kan noemen van twee zilveren KNVB spelden o.i. een uniek verschijnsel in de voetbalwereld. GROTE VERDIENSTEN VOOR RWB Voor de v.v.R.W.B. uit Besoyen heeft de heer van Vugt vooral vele en grote verdiensten. In 1908 was hij hiervan één de oprichters en thans nog de enige, die al die jaren lid dezer voetbalvereniging is ge bleven, waarvan 45 jaar bestuurs lid. De heer van Vugt is thans 74 jaar en het was daarom, dat toen hij van het KNVB-bestuur een schrif telijke uitnodiging ontving om in Tilburg de Zilveren speld voor zijn verdiensten in ontvangst te komen nemen en tevens een schrijven bij 1. 2. 3. 4. 5. M. v. Vugt was ingesloten dat hij wegens ver gevorderde leeftijd (lemiet voor de ze functie is 70 jaar) op meest eer volle wijze van z'n functie als con sul werd ontheven. Ongeveer 40 j. was hij consul bij WSC en RKC en dat hij deze functie al die jaren tot volle tevredenheid heeft vervuld, bewees het feit, dat het bestuur van WSC opdracht gaf, de heer v. Vugt j.l. zaterdag per auto aan zijn woning af te halen en hem naar Tilburg te brengen om de zilveren speld in ontvangst te nemen en hem na deze plechtigheid ook weer netjes thuis te brengen. Zijn grote liefde had en heeft echter RWB, de vereniging die hem enige jaren geleden tot erelid be noemde en waarvoor hij steeds op de bres heeft gestaan. Voor be stuur en leden van RWB was M. van Vugt steeds de vraagbaak om dat hij van alles op de hoogte is. Doch ook voor andere voetbalver enigingen is hij steeds, waar nodig, gaarne van dienst, en menigmaal is van zijn kennis en ervaring op het gebied van de voetbalsport gaarne en dankbaar gebruik ge maakt. Zoals wij memoreerden ligt voor al RWB hem na aan het hart en wie over RWB spreekt, spreekt over M. van Vugt, de man, die van de GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle, op vrijdag 4 de cember 1964, des n.m. 7.30 uur, ten ge meentehuize. Agenda Opening. Beëdiging lid van de raad. Notulen. Ingekomen stukken. Wijziging Bezoldigingsverordening 1962 (invoering minimumloon). 6. Wijziging Bezoldigingsverordming 1962 (diensttijdbevordering). 7. Verhoging deelname in de Fraude risico-onderlinge van Gemeenten. 8. Vaststelling maximum.krediet in re- kening-courant. 9. Verlening van subsidie aan de Stich ting Geref. Gezinszorg te Sprang-Capelle. 10. Verlening krediet voor het aanbren gen van centrale verwarming en andere verbeteringen in de openbare lagere eschool Capelle. 1Verlening van een krediet voor straat verlichting i.v.m. de sanering van het Kerk- riein te Sprang. 12. Verlening van bouw- en grondvoor- schoften voor de bouw van 31 woningen aan de Woningstichting Sprang-Capelle. 13. Ver!', nir.f n subsidie aan de Stich ting Dorpshuis Sprang.Capelle". 14. Aankoop grond vrn mevr. J. Wer- ther-Spierings en cons., te Sprang-Capelle. 15. Ruiling van grond met de heer M. R. Nieuwenhuijzen te Sprang-Capelle. 16. Verkoop bouwgrond aan de Woning bouwstichting Sprang-Capelle. 17. Verkoop bouwgrond met vestiging erfdienstbaarheid aan de Stichting Dorps huis Sprang-Capelle. 18. Ontbinding pachtovereenkomst met C. A. Kuijsten te Sprang-Capelle. 19. Ontbinding pachtovereenkomst met A. Wagemakers te Sprang-Capelle. 20. Vaststelling begroting van het grond, bedrijf voor het jaar 1964. 21. Aanbieding gemeentebegroting en be groting grondbedrijf voor het dienstjaar 'C5. 22. Wijziging gemeentebegroting 1964. 23. Mededelingen. 24. Rondvraag. 25. Sluiting. 31 WONINGWETWONINGEN EXTRA. B. en W. van Sprang-Capelle zijn er in geslaagd een extra contingent van 31 wo ningen te verwerven. Dit contingent zou moeten worden gebouwd in Capelle, aan de oostzijde van de Schreveistraat tussen kleu terschool en President Kennedystraat. De woningen zullenworden gebouwd door de Woningbouwstichting Sprang.Capelle. Daartoe dient de benodigde grond door de gemeente te worden overgedragen, ter wijl de nodige grond- en bouwvoorschotten moeten worden verleend. Reeds is met de aannemer A. Hoefnagel overeenstemming omtrent de bouwprijs bereikt en is de in stemming van de Minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid ter zake van deze prijs verkregen. De woningen zijn inmiddels gegund. De bewindsman heeft reeds machtiging tot gunning verleend en de voorschotten zijn bepaald, voor wat betreft het grondvoor- schot op f 100.357 en het bouwvoorsohot op f 550.216.-. Deze van 'het Rijk te ontvangen voor schotten zullen door de gemeente aan de woningbouwstichting worden doorgegeven. Rekening houdende met een jaarlijkse rijksbijdrage van f 10.375 (inclusief de ex tra-toeslag) en de normale exploitatielasten, is de huurprijs van deze woningen voorlopig berekend op f 16.65 per woning per week. De Woningbouwstichting Sprang.Capelle zal de voor de bouw benodigde gTonden (6225 m2) kopen voor f 12.50 per vier kante meter. NIEUWE VERWARMING O.L. SCHOOL 'De huidige verwarming in de openbare lagere school door middel van verouderde kachels voldoet niet meer. De kachels ver gen niet alleen zeer veel verzorging, maar hebben bovendien te weinig capaciteit om de lokalen gedurende een vorstperiode op behoorlijke wijze te verwarmen, zo delen B. en W. van Sprang-Capelle aan de raad mede. Ter verbetering van deze toestand ach ten B. en W. het noodzakelijk over te gaan tot het aanbrengen van een centrale ver warmingsinstallatie met volautomatische oliestookinrichting. De openbare school ver keert nog in een zeer behoorlijke toestand en het aanbrengen van een dergelijke voor uitbouw dezer vereniging een le venswerk heeft gemaakt Voetballer in hart en nieren, in de vaderlandse voetbalhistorie thuis als geen andere is M. van Vugt ook een volmaakt clubman, wie niets te veel is, als het gaat om de zorg van de vereniging. Zo heeft dus de heer v. Vugt niet alleen voor RWB onschatbare dien sten verworven, maar ook voor de voetbalsport in het algemeen. Hij j was ook 20 jaar lang scheidsrechter 1 in de Brabantse afdeling. Een sportman, die, hij mag dan i RWB-er zijn, elk chauvinisme 1 vreemd is. Hij ziet daarom ook de fouten in zijn eigen vereniging en zal een verdiende nederlaag nooit trachten goed te praten of presta ties van tegenstanders pogen te kleineren. Al met al, is de zilveren KNVB speld uitgereikt aan een sportman, die o.i. hierop ten volle aanspraak mag maken en waarme de wij niet alleen M. van Vugt, doch ook de vereniging RWB gaar ne van harte feliciteren. ziening acht men dan ook ten volle verant woord. De kosten van een centrale verwarmings. installatie met volautomatische oliestookin- riehting dienen krachtens gevraagde offertes te worden gesteld op f 19.000. Deze raming 'heeft echter alleen betrek king op de verwarmingsinstallatie en niet op de kosten van de bouwkundige voorzienin gen, welke moeten worden getroffen, zoals het maken van een stookruimte met schoor steen enz. Nu voor het maken van de bouwkundige voorzieningen toch een aannemer moet wor den ingeschakeld willen B. en W. (gelijk tijdig in de voorgevel van de school een tweetal grote ramen aan laten brengen ter vervanging van de huidige kleine ramen, die onvoldoende licht toelaten in de achterge legen lokalen. Bovendien zal door deze wij ziging het uiterlijk aanzien van het gebouw worden verfraaid. De kosten van voormelde voorzieningen en nog enkele verbeteringen van geringe omvang, welke met de veranderingen ver band houden worden door de gemeente.ar chitect geraamd op f 15.000. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win. keiman. KERKDIENSTEN ZONDAG 6 DECEMBER 1964 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. W. R. Barkema. UITVOERING HARMONIE EN DRUMBAND MARIJKE De Harmonie en Drumband "Marijke" geven a.s. maandag en dinsdag, beide avon den om half acht, in de zaal van de Chr. Volksbond, haar jaarlijkse uitvoeringen, die gratis toegankelijk zijn voor donateurs met rouw of verloofde en wel maandagavond 7 ter hen die woonachtig zijn ten oosten van en met de Molenstraat en dinsdagavond voor woonachtigen ten westen daarvan. Het eerste deel van de avond zal gevuld worden met het optreden van HarmBHie en Drumband, terwijl verder medewerking zal worden verleend door de toneelvereniging Heusdens Toneel, die het blijspel „Gasten in eigen huis", onder regie van de heer Jac. Timmermans zal opvoeren. PLOTSELING STERFGEVAL. De 57-jarige H. van der Schans alhier, die j.l. woensdag voor zaken in Rotterdam vertoefde, werd daar onwel en overleed plotseling. KINDERPOSTZEGELS. De verkoop van de Kinderpostzegels door de leerlingen van de Chr. School te Sprang heeft f1397.50 opgebracht. Voorzeker een mooi bedrag. OLIEBOLLEN-ACTIE. De dames van de Dameskrans der Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk zijn voor nemens op zaterdag 12 december een olie bollen-actie te houden ten bate van school en kerk aldaar. P.V. NOOIT GEDACHT. Vrijdag 4 december houdt de Postduiven vereniging Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh, haar maandelijke le denvergadering. O.a. bespreking eventuele bustocht naar de afdelingstentoonstelling te Breda op 12 dec. Uitreiking kampioensprij- zen. Alle leden worden dringend verzocht de vergadering bij te wonen. VOGELLUST. Zondag nam de Kanarievereniging Vo- gellust deel aan het districtsconcours in Hel. mond, afdeling Zuid, om de voorronde voor het Kampioenschap van Nederland. Vogellusthad groot succes. Chr. de Rouw werd algemeen kampioen met bruine Kana rie met 92 pt. en winnaar van een beker en een gouden speld van de N.K.C.. Tevens le in de stammen met 355% pt.; verder nog 8e, 12e en 16e prijs. Reserve kampioen Ka- pée uit Den Bosch ontving 'n zilveren speld. A.s. maandag 7 dec. gaan de vogels van Vogellust naar Den Haag, voor het Kam pioenschap van Nederland. Zal Vogellust daar ook het kampioenschap behalen. KRUISBOOGSPORT. Zaterdag werd de 3e wedstrijd om de Kasteleinsbeker tussen Rozenjacht en Wil lem Teil gehouden in café Gevers. Rozenjacht behaalde weer de meeste pun ten. Zaterdag 19 dec. wordt de laatste wed strijd gehouden in café H. Boom-v. d. Wiel. Wie zal de grote beker van de Kasteleins behalen. Uitslag van de Personeel was als volgt: Personeel A: 1 J v Beijnen 25 pt., 2 P v Engelen 25; 3 B v d Meijden 24 pt. Personeel B: 1 A v Beijnen; 2 J v Beijnen; 3 A v Engelen. Extra prijs A: P v Engelen 25 pt. Extra B: A v Beijnen 24 pt. VOLLEYBAL DISTR. DEN BOSCH. Voor de 2e klas van het district 's-Bosch speelde Ever Ready 3 tegen Gevok en ver. loor twee kostbare punten. Hierna speelde Ever Ready 3 tegen Bavob en won met 2 - 1. Ever Ready 3 neemt nu de 4e plaats in op de ranglijst. Ever speelde uit tegen Roermond en volgens de verwachtingen had Ever Ready moeten winnen. De eerste set was voor Ever Ready 9-15. Mogelijk dacht Ever Ready al aan een overwinning, maar Roer mond kwam terug met 15-15, 1-1. Ever Ready probeerde zich te herstellen, maar Het gaat niet best in Duitsland. Te oordelen tenminste naar het bericht, dat in Hamburg een nieuwe rechtse partij is opgericht onder de naam Duitse Nationale Democratische Partij". De partij wil Duitslands "na tionale krachten bundelen" en een einde maken aan "de leugen dat Duitsland alleen schuldig is aan de tweede wereldoorlog". Ook moet vol gens de nieuwe partij een einde ko men aan de "eenzijdige processen" tegen oorlogsmisdadigers. Dat weten we weer. In Philadelphia is een zes maan den oud meisje verbrand, dat door twee vierjarige neefjes in een fornuis was gestopt. De klokkenluidster van Steenwijk heeft om gezondheidsredenen ontslag genomen. De 73-jarige weluwe Boonstra ruimt nu het veld voor een electrische installatie, waarmede een eind komt aan een eeuwenlange tra ditie. Een vader en een zoon, die elkaar in 45 jaar niet hadden gezien en el kaar hadden doodgewaand, bleken op nog geen twee kilometer van elkaar te wonen. In 1918 ging de vader naar Duitsland en de zoon - 1 jaar oud - bleef bij familie achter. De vader kwam na vele omzwervingen in We- suwe (W.Dld.), de zoon groeide bij pleegouders in Klazienaveen op. En kele weken geleden kwam een nicht met het grote nieuws bij zoon Mulde- rij, dat zijn vader nog leefde. Zon dagmorgen was het grote weerzien. Geen saluutschoten voor de socia listische minister van Koloniën van Engeland bij een bezoek in Aden. Wel werden drie bazooka-granaten afgevuurd en drie bommen tot ont ploffing gebracht. Zes mensen wer den gewond. Een boer in het Turkse dorp Kes- me heeft eigenhandig twee ossen op gehangen aan een geïmproviseerde galg. Bekir Kalfan, vader van drie kinderen, besloot tot de parate exe cutie omdat de dieren zijn vrouw in een waterput hadden geduwd en zij was verdronken. Vice - admiraal buiten dienst Moorman, als Kath. Volkspartij-ka merlid geen tegenstander van kinder bijslag, signaleerde bij zijn laatste 'be zoek aan Paramaribo, dat daar een man 72 onechte kinderen had „ge- eoht" en van de kinderbijslag een in komen genoot, dat groter was dan dat van de gouverneur van Suriname. Dat ging, de overigens trouwe KVP- er, toch te ver. Een raadslid in Eygelshoven moet tegenover een journalist van Hilter- mans' Haagse Post twee mede-raads leden uitgemaakt hebben voor „imbe ciele alcoholisten". Ook een manier om duidelijk te maken, dat je het niet met elkaar eens bent. Kroestjef heeft het zomaar slecht gedaan. Niet minder dan 7 van de 10 Russische staatsboerderijen werken met verlies, aldus de Isvestia. Geen wonder dat men graan in Amerika moest kopen. Om het 'beter te laten gaan zal Vadertje Staat 12 miljard gulden op tafel moeten leggen. In Rotterdam zijn enkele kooplie den aangehouden, die Nederlandse whiskey aan de man trachtten te bren gen door het spul in flessen te doen die „Schots" aandeden. De etiketten leken ook verdacht veel op die van „Johnnie Walker". En dat mag nou net niet. Parijs heeft dinsdag de eerste sneeuw ontvangen, 10 centimeter om precies te zijn. Het witte front komt herwaarts, zodat we wellicht een wit te Kerstmis krijgen. Roermond ging door met 15-11, 2-1; de 4e set ging de strijd gelijk op, maar Roer mond kwam met 17-15 tot een overwin" ning met 3 - 1 en 'heeft Ready haad kans voor een plaats in de 'kopgroep voorbij laten gaan. HULDIGING. Donderdagavond 3 december zal Theo Siegers uit Haarsteeg op het Gemeentehuls te Vlijmen worden gehuldigd voor zijn grote hulp bij de redding van 83 gijzelaars in het bezette Paulis. Daarna zullen dè buurtschap en de verenigingen in Haarsteeg de huldi ging voortzetten in café De Hut, waar Theo Siegers werd geboren.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 13