wAAlwijkse en LAnqstRAAtse couRant Belgische para's in België terug Duizenden Belgen juichten para's tne KONGO i PROGNOSES Theo SiegersHeld van Paulis van de clubs LOON OP ZAND 4 IVIooie bijverdiensten I I M. v. d. BRAND-HENS Gertina en Prisma CA NICOLAAS wlASSAR Capelle Haarsteeg Elshout R.W.B. D.E.S.K. HOENDERVANGERÏ Filiaal Grotestraat 155 Waalwijk N.E.O. Handbalsport HULPPOSTKANTOOR ELSHOUT GEOPEND VRIJDAG 4 DECEMBER 1964 85e JAARGANG No. 95 .De ïcho vAn het Zuiöen «ever 'atwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielei jofdredacteur JAN TIELEN [jcnummer 1069687 ■t blad verschijnt 2x per week Abonnement p. mnd. (1.00+ Oct. inc.k.) ƒ1.00 p. kwrt. (3.00 -f- 10 ct. inc.k.) 3.10 p. week (C.24 1 ct. inc.k.) 0.20 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel gericht 1878 p Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 -2002 Telegram-adres: „ECHO" Op de militaire luchtbasis van jelsbroek bij Brussel hebben insdagochtend vele honderden fa- feleden de aankomst bijgewoond de eerste Belgische para-com- ando's, die aan de reddingsopera- 3 in Stanleystad deelnamen. Oe geheimzinnigheid waarmee de ja's veertien dagen geleden uit felgië naar „onbekende bestem- jig" vertrokken had nu plaats ge- aakt voor luidruchtige begroetin- De eerste die om vijf voor half sen in de opening van het reus- ihtige C-130 transportvliegtuig de Amerikaanse luctmacht ver- jieen was kolonel Laurent, de immandant van het bataljon, die operaties in Stanleystad en Pau- i heeft geleid. Na hem daalden i para's de trap af, gekleed in fflouflage-uniform, het automa- ;ch wapen om de schouders. De ruim 540 para's werden van militaire basis in Kamina naar itlgië teruggebracht. Het laatste liegtuig kwam tegen 10 uur aan. Om twaalf uur heeft koning luudewijn op de luchtbasis het ba- ijon geinspecteerd, een plechtig- :eid die door Koningin Fabiola, (rins Albert, Prinses Paola en le ien van de regering werd bijge wond. Huiverend van de kou, ongescho- ji en vermoeid van de oncomfor- ibele reis in de militaire vliegtui- :en ondergingen de para's het sper- ,uur van vragen, dat op hem werd [gevuurd. Over de afschuwelijke melen, waarvan zij getuige waren weest na de onmenselijke daden van de opstandelingn op de blanke gijzelaars in Stanleystad en Paulis, zeiden zei weinig. Over de operatie zelf waren zij spraakzamer. „Het was zeer zwaar", zei majoor Glinne, een van de commandanten. „Ik ben trots op mijn mannen, die grote risico's namen". Luitenant Paul Mathen vertelde, dat Paulis moeilijker was dan Stan leystad. Voor de colportage van ons blad in het westelijk cen trum van Kaatsheuvel, vragen wij één of twee actieve COLPORTEURS Aanmelden: Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 Kaatsheuvel Deze week hebben zich hevige jvechten voorgedaan tussen de ïongolese rebellen en de regerings- loepen van premier Tsjombe. De sestand in Stanleystad wordt voor e regeringssoldaten steeds hope- iizer. De verdediging van de stad egen de aanvallen van de rebellen ïordt steeds moeilijker. Een van blanke soldaten in dit voorma- rebellenbolwerk zei, dat er van !e 250 huurlingen, die Stanleystad i de Belgische parachutistenlan- g waren binnengetrokken, nog over zijn. Uit berichten blijkt, lit de rebellen thans van de eerste ichrik bekomen zijn en in Stanley- iiad en omgeving tot het offensief ajn overgegaan. Zondagnacht is een Belgisch liegtuig bij het opstijgen van het fliegveld van Stanleystad veronge lukt. Zeven van de 15 inzittenden tiramen om het leven. Zes van de loden waren Belgen. De Belgische maatschappij „Bias" eigenaresse an het vliegtuig, heeft verklaard, lat het toestel door rebellen werd aeergeschoten. Ook een overleven- verklaarde, dat op het toestel, lat aan het einde van de startbaan mandend neerstortte, werd bescho- ien. In Leopoldstad werden deze wichten niet bevestigd. Majoor Hoare is in Leopoldstad ffl versterking voor zijn troepen krijgen. Hij was zeer pessimis tisch over het lot van de 1000 blan ke gijzelaars die zich nog in de han- ien van de rebellen bevinden. On- hen zijn 130 Nederlanders. „Wij moeten de feiten onder ogen zien," «i hij gisteren. „Ik denk niet, dat 'ij velen van hen nog levend zul- aantreffen." Intussen is de stad Bunia in Noord-oost Kongo op de opstandelingen veroverd. Van de ongeveer 200 blanken, die in deze wonen, was geen spoor te be tonnen. Men neemt aan, dat zij ioor de rebellen naar Watsa zijn gebracht, dat nog noordelijker ligt. Toegejuicht door een grote me nigte hebben de 540 Belgische com mando's dinsdagmiddag in Brussel gedefileerd voor het graf van de j Onbekende Soldaat. Voor het mo- nument hadden de Para's, die bij de bevrijdingsactie in Stanleystad en Paulis waren gewond plaatsge nomen. „Dank U, para's", Ben Bella aan de galg" en applaus uit vele rijen dikke haag toeschouwers in de Ko ningsstraat lieten de in gevechts tenue geklede para's schijnbaar on bewogen. Onder de toeschouwers bevonden zich mannen, vrouwen en kinderen, die nauwelijks een week geleden op het laatste ogen blik door de Belgische militairen uit de handen van de Kongolese op standelingen in Stanleystad en Paulis werden gered. Het défilé werd van een balkon van het Ministerie van Defensie gadegeslagen door Minister-presi dent Th. Lefèvre, vice-premier Spaak en andere leden van het Bel gische kabinet. Voor de manschap pen uit liep hun commandant, ko lonel Laurent, die stormachtig door het publiek werd toegejuichd. Hij leidde persoonlijk de operaties en werd dinsdagochtend door Koning Boudewijn onderscheiden met het commandeurschap in de orde van Leopold II. TRAGISCHE VERGISSING BIJ DOOD VAN BELIGISCHE PARA-COMMANDO Door een tragische vergissing zijn dinsdagochtend de vrouw en de ouders van een van de twee in Kongo gesneuvelde para-comman do's naar het vliegveld gekomen om hun man en zoon af te halen. In het bataljon waren twee sol daten met de naam Welvaert, Di- dier en Lucien. De ouders van Di- dier hadden bericht gekregen, dat hun zoon bij de operatie in Kongo was gesneuveld. De vrouw van Lu cien Welvaert en zijn ouders kre gen echter op de militaire lucht basis van Meisbroek geheel onvoor bereid te horen, dat hij was om gekomen. De twee vrouwen verlo ren het bewustzijn, De vader hield een baby van vijf maanden, zijn kleinkind, in de armen. Didier Welvaert keek intussen vergeefs uit naar zijn familieleden, niet wetend dat zij dachten hem nooit meer te zulen zien. Op het ministerie van Defensie werd verklaard, dat de naamsver wisseling was veroorzaakt door de slechte verbindingen en het feit dat de gesneuvelde para geen iden titeitsbewijs bij zich had. RWB-Baardwijk Voor zondag a.s. is in het inhaal programma de wedstrijd RWB Baardwijk voor de tweede maal vastgesteld en ook nu zien de weersomstandigheden er niet gun stig uit. Gaat deze derby toch door, dan zal het zeker een interessante ont moeting worden. RWB heeft spelend en werkend als jl. zondag in Kerkdriel 'n goede kans op de beide punten, maar ze ker is dat Baardwijk zijn huid duur zal verkopen, om zo de afstand tussen RWB te verkleinen en in de kopgroep te blijven. Wij hopen dat de ongetwijfeld talrijke bezoekers een frisse en sportieve wedstrijd te wachten staat. Aanvang 2.30 uur. Zondag krijgt Desk bezoek van het sterke Rood Wit uit St. Wille- brord, dat reeds jaren een van de beste ploegen uit de West-Bra bantse en Zeeuwse richting is. Drie jaar geleden werd deze ploeg kam pioen, maar het noodlot wilde, dat uit Zuid I slechts één kampioen Theo Siegers uit Haarsteeg staar i® het centrum van de belangstel l'ng sinds hij bij zijn aankomst uit Congo in Brussel speciaal begroet '«rd door Prins Albert en Konin- Ein Fabiola. Die begroeting dankte 35-jarige, man uit Haarsteeg Wor zijn moedig optreden tijdens 1c operaties om Paulis. Theo Siegers werkte er in een Bierbrouwerij en wel in de garage. garagechef had hij kans gezien twee wagens van de brouwerij te verstoppen. Hij wachtte zelf de winst van de parachutisten af en samen met hen reed hij later naar ton missiepost, vier a vijf kilome ters verder waar een zeventigtal mannen en 1 zusters met angst en 0p de rit naar de missiepost werd toven hun lot afwachtten, meo Siegers gewond in de arm toor een schot van de rebellen. tesondanks zette de heer Siegers J6 tocht voort en kwam de redding toor de mensen op de missiepost op tijd. Na zijn terugkeer naar Haarsteeg (zijn echtgenote en twee kinderen waren in september al naar Neder land gegaan) heeft de heer Siegers, die in het huis van zijn vader ver blijft, geen rust meer gekend. Iedereen wil weten wat er pre cies gebeurd is, iedereen wil „de held van Paulis" gelukwensen. Al deze drukte zal donderdag avond een hoogtepunt hebben be reikt als het gemeentebestuur van Vlijmen „oud-medeburger" in ver band met zijn uitzonderlijke pres tatie gaat huldigen. De consul-generaal van België in Rotterdam zal bij de huldiging aan wezig zijn. De harmonie Cecilia uit Haarsteeg zal zich niet onbetuigd laten. Daarna zal in het café van vader Siegers een drukte zijn, als Haar steeg laat merken hoe het over de prestaties van Theo Siegers denkt. Als deze huldiging achter de rug is gaat Theo Siegers genieten van een vacantie van 2% maand. naar de eerste klas mocht promo veren. In de twee promotiewedstrij den moest de club uit het Ruc- phens Heike de meerdere erkennen in Valkenswaard. Rood Wit is nu wel een wispel turige club, want niemand had ver wacht dat het zich op eigen terrein zou laten verrassen door Zeeland Sport, zoals vorige week gebeurde De mannen uit St. Willebrord be schikken over een zeer snelle voorhoede, die reeds voor twintig goals zorgde dit seizoen, terwijl de verdediging er heus ook wel mag zijn met slechts dertien doelpunten tegen in tien wedstrijden. Dat de inzet van deze wedstrijd van zo'n groot belang is moge blij ken uit het volgende: Rood Wit be zit 12 punten uit tien wedstrijden, Desk 14 uit 9 wedstrijden. Hieruit volgt dat Rood Wit bij een over winning naast Desk komt, maar bij verlies wordt het directe ver schil reeds vier punten en dan heeft Desk nog 'n wedstrijd te spelen. Men kan er dus van overtuigd zijn, dat een geladen Rood-Wit in het veld zal komen. Desk heeft het voordeel om op eigen terrein aan te treden, maar daarmede is dan ook alles gezegd. SHAWLS HANDSCHOENEN OVERHEMDEN DASSEN MANCHETKNOPEN ZAKDOEKEN i i SPORTTRUIEN PULLOVERS Dat Rood Wit niet opgeeft bleek twee seizoenen geleden, toen het binnen en half uur 'n 2-0 achter stand wist weg te werken in Kaats heuvel. Desk-verdedigers, neem vooral zondag tegen deze gevaarlijke te genstander geen enkel risico. Tracht met lange trappen uw voorwaart- sen te bereiken. Desk-aanvallers, probeer met open aanvallen gevaar te stichten. Jullie hebben de beschikking over twee snelle buitenspelers en buit dit dan ook uit. Neem de Rood Wit veste onder vuur wanneer de ge legenheid zich daartoe voordoet. Dessers, werk over de hele linie dat het een lieve lust is en laat ook nu zien door eendracht sterk te zijn. Desk-supporters, moedig uw fa vorieten weer flink aan en natuur lijk op de juiste manier, zodat we binnen en buiten de lijnen kunnen genieten van sport van de bovenste plank. Het verdere programma luidt: Desk 3—Right 'Oh 2 RWB 5—Desk 4 Desk 5—RKC 5 NEOAalburg Zaterdag a.s. is voor NEO 1 een inhaalprogramma vastgesteld en wel tegen Aalburg. Deze streek- derby kan interessant worden. NEO zal zaterdag beslist niet wil len verliezen, want dan missen zij de aansluiting met de kopgroep en Aalburg verkeert nog steeds in de gevarenzone en kunnen daarom de punten zeer goed gebruiken. Al staat Aalburg dus lager geklasseerd dan NEO, dat wil nog niet zeggen dat het voor de Sprangenaren een gemakkelijke wedstrijd zal worden, integendeel. De elftallen zien meestal terug op een goede en ook spannende wedstrijd. Laat ons ho pen dat dit a.s. zaterdag weer zo is. De wedstrijd begin om 2.30 uur en wordt geleid door de heer Leijsten uit Deurne. Voor het 2e, 3e en 4e elftal van NEO zijn voor zaterdag geen wed strijden vastgesteld. Ook voor de pupillen zijn er in ver band met St. Nicolaas geen wed strijden. TACHOS—WAALWIJK Zondag a.s. moeten de 4 ploegen van Tachos-Waalwijk naar Den Bosch om daar hun punten te gaan verdienen. De meisjes en jongens adspiranten moeten resp. tegen BHV 2 en BHV en de dames en heren junioren resp. tegen Blauw wit (Den Bosch) en Desk 2. Voorspellingen zijn moeilijk te geven daar het voor de eerste maal de tegenstanders van de Ta- chos-ploegen zijn. Hopelijk kunnen de dames en meisjes na een aar zelende start op volle sterkte ko men. Dat de Heren junioren de Bosschenaaren op eigen grond ont moeten moet hun inspireren tot 't behalen van hun eerste punten. ST. NICOLAAS BEZOEKT W.S.C.-JEUGD Traditiegetrouw heeft St. Nico laas ook dit jaar weer de WSC- jeugd met een bezoek vereerd en wel j.l. woensdagavond in Musis Sacrum. Klokslag zeven uur stapte dje Sint met een van zijn knechten de zaal binnen waar hij welkom werd geheten door WSC-jeugdvoorzitter de Heer P. v. Bladel. Hierna nam St. Nicolaas het woord en bedankte de voorzitter, mede namens zijn knecht voor de hartelijke ontvangst. Toen richtte de Sint zich tot de junioren elftallen, waaraan hij nog wel het een en ander te vertellen had, speciaal over de training. Hierna kwamen onze benjamin- nen, de pupillen aan de beurt, waarvan hij er enkele bij zich liet komen, en zelfs enkele fijne kneep jes van de voetbalsport van zijn oude club uit Spanje leerde. Hierna nam St. Nicolaas afscheid, want hij had nog een drukke avond voor de boeg, maar beloofde in ieder geval het volgend jaar bij de WSC-jeugd langs te komen. De avond werd verder doorge bracht met enkele spannende jeugdfilms en een tractatie onder de pauze en na afloop. De WSC-jeugd ging voldaan naar huis na een goed geslaagde St. Ni- colaasavond. SPORTPROGRAMMA Handbal W. N.-Brabant Heren Junioren 2e klas: BHV- Uno Animo Dames le klas: Blauw-Wit Uno Animo. Jongens-adsp. Ie kl.: Uno Animo-Desk. Voetbal Raamsdonk 2-Uno Animo 3; Uno Animo 5 - VCB; Sprang 5 - Uno Animo 6; RKDVC 8 - Uno Animo 7Uno Animo 8 - Desk 14. Het le elftal van Uno Animo staat thans op de 2e plaats van de ranglijst, na 10 ge speelde wedstrijden, waarvan het er 6 heeft gewonnen. Haar rivalen RAC en Dongen wonnen resp. 5 en 4 wedstrijden. Alle drie HORLOGES Waalwijk - Stationsstraat 88 i» deze clubs hebben 13 punten weten te be halen, waarbij weer Uno Animo het hoogste aantal doelpunten in haar voordeel heeft, n.l. 25 tegen 18. Het is dus zaak voor Uno om op deze plaats voorlopig te blijven staan of beter nog om een trapje hoger te komen, doch dat kan beter later komen, want er kan immers nog zoveel gebeuren. Zondag a.s. is het een rustige dag voor het eerste elftal, maar daarna weer voor goed aan de slag, jongens! DOKTERSDIENST. Het weekend, zaterdag en zondag 5 en 6 december, zal de doktersdienst worden waar genomen door dr. A. de Vries, Rijckevor- selstraat 6, Loonopzand, tel. 04166 - 250. PIET VAN LOON f Woensdag is onder grote belangstelling het overleden lid van de Kon. Erk. Harmonie Concordia ten grave gedragen. De heer Piet v an Loon was een der eerste jonge leden bij de oprichting van deze harmonie. Steeds is hij bijzonder actief geweest bij het corps. Als saxophonist heeft hij een waardig aandeel geleverd. Tevens heeft hij ook weer vele jonge leden opgeleid. De laatste jaren is de heer van Loon echter ziek geweest, zodat hij het werk voor de harmonie aan jongere krachten moest overlaten. Het lopen ging hem niet gemakkelijk meer. Gezien zijn ziekte was hij toch opgeruimd en wist zijn lot geduldig te dragen. Tweemaal mocht hij Lourdes bezoeken en zeker gesterkt door de H. Maagd Maria, is hij ontslapen, na een inzinking welke van korte duur was. Het medeleven was groot ibij de uitvaart. De Harmonie Concordia begeleidde hem naar de kerk en zijn laatste rustplaats. Op het kerkhof werd toepasseüjke treurmuziek gebracht. De heer van Loon was 62 jaar en laat zijn vrouw met 8 kinderen achter, waar van pas 2 gehuwd. Hij Tuste in vrede. AFSCHEID MEVR. VERHOEFF VAN KON. JULIANA-SCHOOL. Maandagavond vond het afscheid plaats van mevr. Verhoeff, alhier, die gedurende bijna 7 jaar, als onderwijzeres werkzaam is geweest aan de openbare school alhier. Al vorens met deze plechtigheid een aanvang werd genomen bestond er van 7.30 tot 8.30 uur gelegenheid voor de ouders om met het onderwijzend personeel te spreken over de vorderingen enz. van de leerlingen. Te ongeveer 8 uur werd deze speciale contact-avond geopend door het hoofd der school, de heer Poldervaart. Spr. sprak een kort welkomstwoord en heette bovendien welkom burgemeester M. van Prooijen en wethouder F. Minnaard. Terstond hierna verleende hij 't woord aan de burgemees. ter. Burgemeester van Prooijen belichtte in het kort de betekenis van een Ouderavond. Het deed spr. genoegen, dat zovele ouders deze avond aanwezig waren om getuige te zijn van het afscheid van mevr. Verhoeff, die gedurende 7 jaren aan de openbare school is verbonden geweest. U hebt, aldus spr. zich richtend tot mevr. Verhoeff, met volle overtuiging u gegeven voor het onder wijs aan deze school. 'Wij als gemeentebe stuur zijn U daarvoor zeer erkentelijk. Toen wij geen enkele leerkracht konden aantrek ken voor een vacature aan deze school door het overlijden van wijlen de heer Nieuwen- huijzen, hebt U zich bereid getoond als ver vangster op te treden. Het onderwijs kon zo doende volledig doorgang vinden. Wij heb. ben veel respect en waardering voor Uw werk. U hebt de leerlingen van uw klassen die wijsheid bijgebracht die zij weer nodig hadden voor de volgende klassen. U fadbt de' gemeenschap te dezer plaatse zeer aan U verplicht. Deze school, dat weet ik uit er varing, aldus burgemeester van Prooijen, heeft in de wijde omtrek een zeer goede naam. Dit is ook mede aan U te danken. Voor alles wat U in de afgelopen jaren hebt gedwaan hebben wij, zoals gezegd, dan ook de grootste waardering. Namens het ge meentebestuur bood burgemeester van Prooijen mevr. Verhoeff 'n boekenbon aan. Vervolgens sprak de burgemeester een kort welkomstwoord tot de opvolger van mevr. Verhoeff, de heer van Setten uit Zudd- wolde. Wij hebben, aldus spr., moeten vech ten bij het departement van defensie om U vervroegd uit militaire dienst te krijgen, doch het is gelukt. Spr. sprak de hoop uit, dat de heer van Setten, met dezelfde liefde, als die van mevr. Verhoeff, zou mogen wer ken aan deze school, daarbij nog vermel dende dat het niet voor korte duur zal mo gen zijn. Hierna sprak de heer Poldervaart een kort woord ten afscheid. Spr. getuigde even eens van zijn igrote waardering voor 't werk van mevr. Verhoeff. Het was moeilijk voor U om zo direct, na Uw terugkeer vanuit Indië, bier te lande werkzaam te zijn bij het onderwijs. Doch wij hebben het al die jaren goed voor elkaar gebokst. U hebt spontaan medegewerkt om niet alleen de belangen van de kinderen, doch ook die der school met veel toewijding te dienen. Namens de kinderen der school bood spr. mevr. Ver hoeff een zilveren roomstelletje aan, en na mens het onderwijzend personeel een zeer fraai bedlampje. Mevr. Verhoef dankte hierna zowel bur. gemeester van Prooijen als de heer Polder vaart voor de zeer vriendelijke woorden tot haar gericht. Zeer geroerd ben ik, aldus me vrouw Verhoeff, voor de vele mooie cadeaus die ik heb mogen ontvangen. Mevr. Ver hoeff dankte ook het personeel voor de pret tige samenwerking al die jaren ondervon den. Na dit officiële gedeelte was er gele genheid voor de ouders om afscheid te ne men van mevr. Verhoeff. ST. NICOLAASFEEST. Jl. woensdagmiddag bracht St. Nicolaas met Zwarte Piet een bezoek aan de open bare kleuterschool en aan de openbare la gere school. Te ongeveer 'half 2 arriveerden de Sint met zijn knecht aan de kleuterschool, waar hij werd opgewacht door de hoofd, leidster mej. v. d. Jeugd en leden der Ou dercommissie. De Sint onderhield zich eni ge tijd met de leidster en reikte daarna aan de kinderen cadeautjes uit. Zwarte Piet strooide natuurlijk met gulle hand peperno ten. Te ongeveer kwart voor 3 arriveerde de Sint met zijn gevolg aan de openbare school, waar hij werd opgewacht door het hoofd der school de heer Poldervaart met zijn mede-personeelsleden alsmede leden van de Oudercommissie. Eerst vond een ont moeting plaats met de kinderen, die natuur lijk vergezeld waren van hun ouders, die volgend jaar de openbare school hopen te bezoeken. Vervolgens bracht de Sint een bezoek aan de kinderen der openbare school. De goedheilig man onderhield zich met het onderwijzend personeel en de kinderen, van wie sommigen een vermanend woord kre gen te horen. Ook hier had de Sint een ca deau voor elke leerling. VERGADERING IJSCLUB. De Capelse IJsclub "Het Eendennest" heeft een algemene ledenvergadering uitge schreven voor maandag 7 december a.s. in café De Witte Brug. De agenda vermeldt o.m.: jaarverslagen van secr. en penningm.; bestuursverkiezing, aftr. zijn de heren A. Kerst, Th. Rijken en Joh. Rozenbrand, als mede verkiezing van eén lid van het be stuur in de vacature van wijlen dhr. J. Ver steeg. Na afloop zal waarschijnlijk een sportfilm worden vertoond. Aanvang 8 uur. VOORLICHTINGSAVOND De afd. N.-Brabant van de alg. Ned. Slagershond heeft 'n algemene vergadering uitgeschreven voor dinsdag 8 dec. a.s. in de zaal van het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers. De agenda voor deze avond luidt als volgt: 1 Opening door de heer A. H. Kerst, hoofdbestuurslid van de bond; 2 Causerie over: Risico's rondom uw zaak en gezin, door de heer W. D. van Dijk; 3 Dis cussie over en vragen naar aanleiding van het besprokene. In de causerie zal aandacht worden geschonken aan o.a. overdracht en/ of liquidatie van de zaak, goodwill, omzet ting in een firma of een N.V., voorkomen van erfenismoeilijkheden in verband met kinderen in en buiten de zaak, oudedags voorziening en de fiscale aspecten met een en ander verband houdend. Na afloop zal, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, een filmprogramma worden vertoond met o.a. "Afspraak met de toekomst", "Kruis punt Europa" en "Wij Surinamers". Aan vang 8 uur. AUTO NA ACHTERVOLGING TE WATER GERAAKT. Na een snelle achtervolgingsrace is in de nacht van zondag op maandag een auto ter hoogte van café v. d. Lee uit de bocht ge vlogen en te water geraakt. De auto had in Vlijmen bij een aanrijding een andere wa gen beschadigd en de bestuurder reed door, ridhting Haarsteeg. De chauffeur van de beschadigde auto zette echter de achtervol ging in en zag op genoemde plaats tot zijn schrik dat de voor hem rijdende wagen de bocht veel te kort nam en langs de brug- leuninng in het water plonste. De wagen bleek bovendien 5 inzittenden te hebben, die allen door omwonenden zonder noemens waardig letsel op té lopen op het droge werden gebracht. De auto werd zwaar be schadigd en later met een kraanwagen van zijn natte plaats gehaald. li Dinsdag 1 december heeft burge meester Stieger van Drunen een nieuw hulppostkantoor geopend dat is gevestigd in een gebouwtje ach ter de woning Norbertijnerstraat 24 te Elshout. Burgemeester Stieger wees op de gelukkige ontwikkeling van Dru nen en het kerkdorp Elshout. Hij hoopte, dat in Elshout ook de Boe renleenbank en een Wit-Gele Kruis gebouw zouden komen. De heer Bakker, waam. directeur van het Bossche postdistrict bracht dank aan het gemeentebestuur voor de vlotte medewerking bij de tot standkoming van dit nieuwe hulp postkantoor. De burgemeester verrichtte de opening door de eerste brief te pos ten. Na het officiële gedeelte bleef het gezelschap ten huize van de hulppostkaritoorhoudster bijeen voor een gezellig onderonsje. De directeur van het Postkantoor te Waalwijk, de heer De Bonthhad eerder dank gebracht aan mej. v. d. Aa, die tot voor kort een deel van haar woning ter beschikking had gesteld voor het hulppostkantoor.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 9