Toneelver. O.N.A. te Drunen viert haar 10 jarig bestaan r ui/ ROYAL CROWN „COLA Drink real American Cola Heusden 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 29 DECEMBER 1964 18 Waspik Drunen Waspik Sprang-Capelle Raamsdonk IDe Hoge Braken 1 Vlijmen middelmaat te kunnen blijven le ven, komftbedrogen uit. Alleen door het beste te brengen kan men zich handhaven. In 1961 kwam ONA onder regie van Ton Noyons met twee gedurfde stukken. In het voorjaar „Je kunt het toch niet nemen en met Nieuw jaars „Kerstlied van de Vrek" met toen als eerste maal „de Bruiloft van Kloris en Roosje" met de „Nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel. In het voorjaar van 1962 kwam ONA met „Bonaventura en dit stuk werd een openbaring voor iedereen wat Noyons met zijn mensen wist te bereiken. Het stuk Bonaventura werd nog gevolgd door „Vrouw in de ochtend" van de schrijver Casona en door Born Yesterday en het vorig jaar „Reiziger zonder Ba gage". TWEEDE LUSTRUM VIERING MET NIEUWJAARS UITVOERING ONA's prestaties werden in het verleden meermalen beloond door maximale subsidie toegekend door het Provincia.alfonds „Tussen de bedrijven door" kwamen de leden van ONA nog meermalen voor het voetlicht met een-akters welke ge speeld werden voor leden van de KAB of KAV, alsmede de bejaar den. Op 30 april in 1963 werd bij gelegenheid van Koninginnnedag' ook nog een wagenspel opgevoerd. ONA is in de Langstraat en mis schien wel in de gehele omgeving de enige vereniging welke van de opvoering van de Kloris en Roosje met de nieuwjaarswens een tradi tie heeft gemaakt. Deze traditie zal dit jaar worden voortgezet en het is zelfs zo dat juist de opvoering van dit zangspel en de viering van deze Boerenbruiloft door de origi nele wijze waarop deze zal worden opgevoerd een van de hoogtepunten zal worden van de viering van het 10-jarig bestaan. Als jubileumstuk koos ONA het toneelstuk „Gaslicht" van Patrick Hamilton. Een triller van de eer ste rang, die van de spelers veel vraagt maar hun ook vele moge lijkheden biedt. Gaslicht is een boeiend en onderhoudend spel dat nog steeds op het theater re- portoir te vinden is. De Bruiloft van Kloris en Roosje met de Nieuw jaarswens van Thomasvaer is een spel waarin deze lustrumviering iedereen bij zal worden betrokken. Aan de opvoering van dit spel wordt medewerking verleend door de Boerenkapel en door een Ballet groep onder leiding van mevr. Vas- seur. De jubileumviering vindt plaats op zaterdag 2 januari in de grote zaal van de Hoge Braken. Op vrijdag 8 januari zal een tweede opvoering plaats vinden. Het zal een vereniging als ONA deze avonden zeker niet aan be langstelling ontbreken. IJZERACTIE BRACHT f 4'70.- OP De penningmeester van de Waspikse Jon ge Boeren zag de positie van zijn vereni gingskas in één middag aanzienlijk verbe terd. De leden van de organisatie hielden nl. een oud-ijzeractie en sleepten in enkele uren voor f 470.- bij elkaar. VOLKSUNIVERSITEIT Dinsdag 5 januari a.s. organiseert de Volksuniversiteit Waspik een avond welke speciaal voor de jeugd van 16 tot 26 jaar in het winterprgramma is opgenomen. Dit wil niet zeggen dat ouderen niet hun voor deel kunnen doen met wat er deze avond geboden wordt. Het onderwerp „Film als kunst en communicatiemiddel" is voor een ieder boeiend genoeg om dit te horen uit werken en toelichten door B. Bertina uit Amstelveen. Aanvang 8 uur in het gemeen schapshuis in de Kerkstraat. ATAK HAD GUNSTIG JAAR Tijdens de jaarvergadering van de volley balclub Atak klonken positieve geluiden. Tien adspiranten werden als lid aangeno men. Diverse commissies kregen lof toege zwaaid voor hun activiteiten. Vooral de jeugdtoto bleek een enorm succes te zijn ge weest. Voor de bruto-opbrengst, f 3 905,30, waarvan ruim f 2500.- overbleef, hebben speciaal geijverd P. dei Groot en de jeugd leden B. Kamp, T. Rombouts, J. Kamp, J- Smits en J. Boons. Ook de donateursactie werd mede door toedoen van B. v, d. Plas en A. Kemmeren een succes. Dit bleek uit het keurig verzorgd jaarverslag van pen ningmeester A. van Gerwen. De ongeveer 55 leden tellende vereniging koos tijdens deze bijeenkomst een nieuwe voorzitter in de persoon van de heer T. van Gorp. De aftredende president, de heer A. v. d. Ven stelde zich niet herkiesbaar. Hem werd dank gebracht voor het vele en goede werk in het belang van de vereniging verrioht. In het bestuur hebben thans zitting T. van Gorp, voorzitter, P. de Groot, secretaris, A. v. Gerwen, penningmeester en B. v. d. Plas, J. de Glas, A. Kemmeren en H. Ur- baniak, leden. De toneelvereniging ONA gaat a.s. zaterdag haar 10-jarig bestaans- feest vieren, ONA, in 1954 opgericht door de toemalige KAB, is in deze 10 jaar uitgegroeid tot een van de beste in onze streek en het lijkt ons passend aan dit gebeuren dan ook meer dan gewone aandacht te schenken. In 1954 toen de culturele vorming van de KAB-leden een programma punt was richtte de KAB een toneelclub op. De leden moesten lid zijn van de KAB. De heer J. Pel- ders werd de eerste voorzitter en Ant. Brok secretaris, een functie welke deze nog steeds bekleedt. In de eerste zes jaar van haar bestaan werden verschillende toneelstukken opgevoerd, maar evenzovele malen werd van regisseur verwisseld. Ona was een groep van enthousiaste amateur toneelspelers die hun best deden en in welke vereniging een goede geest heerste. Het wisselen van regisseur drukte echter zijn stempel op de prestaties en ijverig werd dan ook in 1960 gezocht naar een bekwaam regisseur welke te vens als vriend en een van de hun nen met de leden zou kunnen om gaan. In de persoon van de heer Ton Noyons, broer van de bekende beroepsspeler werd deze gevonden. Nadat de heer Noyens de leiding in handen had werden de prestaties groter en daarmede ook de belang stelling van het publiek. De heer Noyens begreep, dat, in dien een amateur-gezelschap reden van bestaan wilde hebben men tot uitzonderlijke prestaties zou moe ten komen. Het publiek dat ver wend is met film, t.v. ten ook voor taan beroepstoneel te zien krijgt, verlangt ook van zijn eigen gezel schap meer dan gewoon. Een ama teurgezelschap, dat denkt op de In mei besloot de raad tot samen werking met de gemeenten Vught en Rosmalen om te komen tot een ge zamenlijk continu-bouwplan. Dat be tekent, dat in Vlijmen (Vliedberg) gestart kon worden met de bouw van 144 woningen (74 woningwetwonin gen, 41 premie A-woningen en 29 vrije sector woningen). De raad getuigde van visie door het 5-jarenplan van het ooilege van B. en W. goed te keuren. Vlijmen weet nu tenminste waar het de komende tijd aan toe is wat de grotere uitgaven be treft. André van Beijnen van „Rozen- jacht" schoot zich op 21 juni naar het jeugdkampioenschap van Neder land der kruisboogschutters. 1 juli was het 25 jaar geleden, dat gemeentesecretaris van Achten als zo danig in dienst trad. Dat leverde na tuurlijk een klinkende huldiging op. Op 19 juli deed pater Marinus de Wit, O.P., zijn eerste H. Mis in de parochiekerk van de H. Johannes Geboorte. Op 8 augustus kon burgemeester Schweitzer met trots het sportpark „De Hoge Heide" openen en wat het voetbalveldencomplex betreft over dragen aan de kampioen Vlijmense Boys. Voor de burgemeester was het sportcomplex een „symbool van een heid" voor zijn snelgroeiende ge meente. Die snelle groei van Vlijmen is zonneklaar. Dat vraagt echter de nodige aanpassing. De gemeente bouwde daarvoor de afdeling sociale zaken om tot een Dienst Sociale Za ken. Vanuit de burgerij werd de stich ting „Instituut voor maatschappelijk en cultureel werk' 'in het leven geroe pen. Het gemeentebestuur van Vlij men toonde het afgelopen jaar een verheugend begrip voor de proble men van de snelgroeiende gemeente. Zo werd ook veel gedaan om een blij vende werkgelegenheid in de eigen gemeente te creëëren. Het goede ge meenschapsleven in de oude kernen en het groeiende verenigingsleven in de nieuwe wijk Vliedberg bieden een afdoende garantie, dat de burgerij ze ker in de pas loopt met het gemeente bestuur. Waspik begon het afgelopen jaar met een afscheid en wel dat van ds. Verploeg, die de Hervormde Ge meente verliet. Zoals in zovele gemeenteraden werd ook in Waspik de traditionele nieuwjaarsrede uitgesproken. Het bij zondere was, dat dit geschiedde door loco-burgemeester J. van Dongen, omdat er nog geen nieuwe burge meester was benoemd. Intussen vond de gemeenteraad, dat Waspik bin nen de Streekraad ook als industrie gemeente moet worden aangewezen. 1 april had toen een prettige ver rassing in petto: H. C. Welling, vroe ger plaatsvervangend landdrost van Elten, was benoemd tot burgemeester van Waspik. Op zaterdag 4 april be reidde Waspik de nieuwe eerste bur ger een onvergetelijk welkom. In een openbare raadsvergadering installeer de loco-'burgemeester J. R. van Don gen de nieuwe ambtsdrager. De voetbalvereniging „Waspik" zorgde voor een goed besluit van de competitie: het kampioenschap in de le klasse van de Brabantse Bond be tekende tevens een promotie naar de vierde klasse van de KNVB. De brandweer deed op de kring wedstrijden in Dongen ook goed zijn best: 21, niet minder dan 21 korpsen wisten de spuitgasten na winnaar Al phen aebter zich te laten en de twee de prijs in de wacht te slepen. Het laatste weekend van augustus zette men in Waspik de actie in, die f 15.000 op moet gaan brengen voor de bouw van een nieuw kruisgebouw. De prior van de Waspikse Carmel, pater Romaeus Leuven, vierde op 28 augustus het feest van zijn 40-jarige professie. De gemeenteraad besloot een interge meentelijk orgaan in het leven te roe pen, dat samen met de gemeenten Sprang-Capelle en 's-Gravenmoer de ontwikkeling van de tuinbouw, die Op de jaarlijkse feestavond van de vrijwillige brandweer werden niet minder dan negen leden onderschei den. Een welkome versterking van de werkgelegenheid in Drunen was de opening van het confectie-atelier Al- tio. Deken Werner zegende 't nieuwe gebouw in en burgemeester Stieger verrichtte de eigenlijke opening. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werd de heer L. Th. van Drunen, volkomen onver wacht, benoemd tot Ridder in de Or de van St. Sylvester. In de prille zomermaanden leverde het gemeentebestuur slag met een Burgemeester Welling van Waspik tijdens zijn installatierede. downs, maar tocb zo, dat er vooruit gang voor het dorp in zit. We mogen hier dus blij mee zijn en nu de toe komst in. Misschien komt dan St. Nicolaas in 1965 wèl! Het nieuwe jaar was nog maar nau welijks begonnen of de heer Chr. van Peer, lid van de gemeenteraad voor de PvdA overleed in de leeftijd van 67 jaar. Ter gelegenheid van zijn 75e ver jaardag ontving de beer H. Kerst uit handen van burgemeester v. Prooijen de versierselen van Ridder in de Or de van Oranje Nassau. Dit vanwege zijn grote maatschappelijke verdien sten. Het gemeentebestuur van Sprang- Capelle was het ten dele niet eens met het streekraadrapport voor Mid den-Brabant. De eigen ontwikkeling van de gemeente wordt door de voor lopige conclusies in gevaar gebracht. Met name het ontbreken van indus triële uitbreiding remt de ontwikke ling van de gemeente af. Een zwem- aantal bezitters van „caravans" die deze ten zuiden van het kanaal had i den opgesteld. Een 25-tal lieden werd aangezegd de caravans spoedig te verwijderen. Sommigen tekenden hiertegen protest aan en vroegen een uitspraak in kort geding. In het kor te geding werd de gemeente Drunen in het gelijk gesteld. De Klinkaert had een zeer ge slaagd jaar. Op een persconferentie werd dit duidelijk gemaakt. Tevens konden wij ervaren, dat het kampeer- centrum in eigen streek onvoldoende bekendheid geniet. Zondag 18 juli werd het nieuwe zwembad voor het publiek opengesteld. Er was direct al een grote toeloop van belangstellen den. Er kwamen in het afgelopen sei zoen al bijna 32.000 bezoekers. De Klinkaert boekte 90.000 gasten. Dat betekende dat er 15.000 meer waren dan het vorige jaar. Bij de aanvang van 'het nieuwe voetbalseizoen kon RKDVC 't nieuwe gemeentelijke sportpark in gebruik nemen. Het laatste weekend van september werden in Drunen de agrarische Burgemeester Stieger van Drunen, speldt de heer L. van Drunen de versierselen van de Orde van St. Sylvester op. Een grootse huldiging viel de „held van Paulis" ten deel. Theo Slegérs en zijn echtge note worden hier door burgemeester Schweitzer van de gemeente Vlijmen, gelukwensen aangeboden. door bet streekraadrapport in deze gemeenten wordt geconcentreerd, zal behartigen. Diezelfde gemeenteraad bezocht in september de Deltawerken. De 81-jarige P. Kuyten, die 60 jaar lang organist is geweest van het mannenkoor St. Bartholomeus, was natuurlijk het centrum van de jaar lijkse Ceciliaviering. Een actie om gelden bijeen te bren gen voor lichtkronen in de Ned. Herv. Kerk werd ondanks een fout van uw aller Echo-redactie toch suc cesvol bekroond. Op 19 december mocht de kerkvoogdij de ichtkronen in ontvangst nemen. Heusden stond het afgeopen jaar op velerlei terrein in het teken van 'n algehele opleving. Wellicht dat de viering van het feit, dat 60 jaar ge leden de Maasmond werd geopend door H.M. Koningin Wilhelmina, daar in niet geringe mate aan heeft bijgedragen. De feestelijkheden, die van 8 tot 22 augustus plaats vonden hebben in ieder geval weer vele men sen naar Heusden getrokken. Er volgden na deze viering nog en kele lofwaardige initiatieven vanuit de burgerij. Het gemeentebestuur zat intussen ook niet stil en zo werd de bouw van 60 woningen verzekerd in het kader van een continubouwplan, dat samen met Loon op Zand en Drunen wordt georganiseerd. Op 22 oktober kon burgemeester Van Delft de eerste weekmarkt ope nen. Op 29 augustus konden de nieuwe sportterreinen worden geopend. Deze bevatten twee voetbalvelden met staantribunes, twee bijvelden en één half verbard veld. De plaatselijke voetbalverenigingen Veerse Boys en Good Luck zullen er ongetwijfeld veel profijt van trekken. De toenemende intergemeentelijke samenwerking kreeg voor Raamsdonk bijzondere betekenis, Omdat deze ge meente samen met Geertruidenberg gaat samenwerken voor de ontwikke ling van het gebied rond de Donge- mond. De heer Kerst werd onderscheiden tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hier wordt hem door burgemeester van Prooijen de onderscheiding opgespeld. bad moet er ook beslist een komen. De raad was het wat dat betreft op 26 maart roerend met het college van B. en W. eens. Eind mei bon burgemeester van Prooijen een goede mededeling aan de raad doenvan het Ministerie van Volkshuisvesting werd meegedeeld geen bezwaren te hebben tegen de aanbesteding van het Dorpshuis, dat aan de Julianastraat zal verrijzen. De 54 Capelse verenigingen zullen hier een onderdak gaan vinden. Begin juli kreeg de brandweer de beschikking over een nieuwe blus- eenheid. De Jan de Rooij-mars, die op 18 juli werd gehouden telde min der deelnemers dan men gewoon was. Dat kwam waarschijnlijk door de ab normaal gunstige weersomstandig heden. De bejaarden van Capelle, Vrijhoeve en Prot. Kaatsheuvel maak ten in deze dagen een zeer geslaagd uitstapje. Op 14 juli gingen de bejaarden van Sprang op stap. Dat had verder niets te maken met het uitstapje van de leden van de gemeenteraad, die naar de Noordoostpolder togen op 16 juli. In het zaterdagvoetbal werd de voetbalvereniging SSC kampioen van de 3e klasse. Dat betekende promotie naar de tweede klasse. Zaterdag 5 september waren niet minder dan 1200 toeschouwers ge tuigen van de ruiterdemonstraties die werden gehouden in het kader van de agrarische streekdag, die een groot succes werd. Goed nieuws bereikte donderdag 24 september de gemeenteraad: bur gemeester van Prooijen kon medede len, dat G.S. het krediet voor de aan leg van een zwembad had goedge keurd. In 1965 al zullen de eerste duiken in het water gedaan kunnen worden. Het ging met enige moeilijkheden gepaard wat betreft de opkomst van de leden, maar na twee convocaties kon toch besloten worden tot een fu sie tussen de Coöperatieve Zuivelfa briek „De Toekomst" (samen met de Waalwijkse WAMI en de Zuivelfa briek te Drunen) en de Bossche St. Jan. streekdagen voor de Oostelijke Lang straat georganiseerd. En goed, zoals overigens te verwachten was. „De vrienden van de harmonie" hébben een voortreffelijke actie geor ganiseerd ten 'bate van de Harmonie, die op 8 oktober niet minder dan f 3500.- mocht ontvangen. De katho lieke levensschool voor de oostelijke Langstraat betrok half oktober de nieuwbouw, die in Elshout tot stand was gekomen. De Coöperatieve Zui velfabriek „De Langstraat" zal vol gend jaar zijn 60-jarig bestaan niet vieren. Op de 13 oktober gehouden ledenvergadering ging iedereen ac- coord met de fusieplannen met de St. Jan in Den Bosch. Bouwpastoor Meeuwissen heeft hard gewerktop 19 december al kon deken Werner de noodkerk van de energieke bouwpastoor inzegenen. Stationsstraat 19 Drunen wenst haar cliënten, vrienden en kennissen X een zalig en voorspoedig 1965 Het Bestuur De gemeente-ontvanger heeft een goed voorgevoel géhad op 6 februari. Die nacht werd nl. ingebroken in het gemeentehuis, maar al wat de dieven vonden; geen geld. Dat was juist naar de bank gebracht. Het college van B. en W. opende op 16 april officieel de weekmarkt. De zondag tevoren was heel Vlij men in rep en roer want de Boys had den dank zij een gelijkspel tegen WSC het kampioenschap in de derde klasse behaald en promoveerden daardoor naar de tweede klasse. Harmonie Concordia blies de elf, het bestuur en overige belangstellenden naar het ge meentehuis, waar een spontane hul diging plaats vond. In rustiger sfeer werd het later allemaal nog eens over gedaan met een receptie e.d.

Echo van het Zuiden | 1964 | | pagina 18