Raad staat achter verhoging van de gemeentelijke subsidies Waalwijkse kunstkring in Ned. Herv. Kerk Nieuwjaars uitvoering toneelgroep O.N.A. Drunen Tweede lustrumviering op een waardige wijze Actuele Nieuwjaarswens met Kloris en Roosje Onderwijsvergoedingen omhoog DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 JANUARI 1965 2 buddemeyeR 1 reductie, zei wethouder Van den Ho ven, dat deze reductie was ingesteld in de crisistijd. Voor de grote gezin nen is het algemene leefpeil aanmer kelijk verbeterd, o.m. door de kinder bijslagregeling. Hij dacht dat de re ductie thans zijn doel voorbij zou schieten. Het berekenen van de re ductie brengt bovendien enorme kos ten met zich mee, terwijl het een ge middeld voordeel oplevert van circa f 10. per gezin per jaar. AARDGAS ZAL WEL VOORDELIGER ZIJN De bespreking van de nota werd afgerond met de behandeling van de voorstellen tot verhoging van de ta rieven. De heer Van Heesbeen merk te op, dat hij vergelijkende cijfers miste. De heer Van Eijl had wethou der Van den Hoven schriftelijk sug gesties gedaan in verband met de nieuwe gastarieven. Naar aanleiding daarvan zei de wethouder o.m., dat het aardgas snel nader komt en dat de Langstraat rond de jaarwisseling 1965 - '66 op het grote net kan wor den aangesloten. De heer Van Mosselveld vroeg nog eens aandacht voor de grote gezinnen. De heer Van Seters zag nog geen voordeel voor de kleine verbruiker van aardgas. Wethouder Van den Ho ven rekende hem voor, dat iemand, die nu ca. 525 m3 gas verbruikt, door het aardgas een voordeel zal hebben - van ca. f 25.- per jaar. Om tege moet te komen aan de verlangens van de heer Van Loon en de heer Van Mosselveld stelde wethouder Van den Hoven voor de gezinsreductie voor electriciteit te laten vervallen in ver band met prijsafspraken met de PNEM, maar de reductie voor gas te handhaven. De heer Smits verklaarde zich niet met de verhogingen te kunnen ver enigen. Hij dacht dat er mogelijk nog meer bezuinigd kon worden, en dat er rationeler moest worden gewerkt. Het voorstel om de gas- en elec- triciteitstarieven te verhogen werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen, met de aantekening dat de heer Smits tegen het voorstel was. Ook ging de raad accoord met de verhoging van de watertarieven, met uitzondering van de heer Smits. Met de verhoging van de rioolbelasting kon ook de heer Van Heesbeen met de heer Smits het niet eens zijn. De heer Smits was ook tegen de verhoging van de rioolbelasting. BEZWAARD GEMOED Nadat alle verhogingen waren aan genomen verklaarde de heer Van Se ters, met een bezwaard gemoed zijn fiat te hebben gegeven aan de voor stellen tot verhoging. Hij was van mening dat het noodzakelijk was, en dat de raad gehandeld had in het be lang van de gemeente. Sprekend over de loon- en prijspolitiek van de rege ring voorzag de heer Van Seters grote ontevredenheid onder de ar beiders. Ten onrechte denken velen, dat het financiële beleid van het ge meentebestuur van Waalwijk niet juist is geweest. Ook aan de nota van B. en W. inzake het subsidiebeleid met betrek king tot verenigingen, werkzaam op het terrein van de jeugdzorg, de jeugdsport en het culturele leven, hebben wij in ons vorige nummer uit voerig aandacht besteed. De raad kon het met deze nota wel eens zijn, maar de heer Van Seters vond het toch maar een vreemde figuur, dat enerzijds de tarieven moesten worden verhoogd, omdat de gemeente in een moeilijke financiële positie verkeert, terwijl anderzijds een bete kenende uitgave wordt gedaan door de subsidies te verhogen. De voor gestelde verhoging gaat de gemeente f 39.000. - kosten. De heer Brouwer vroeg speciale aandacht voor de subsidieëring van de drumbands van "Kracht en Vlug heid" en "Ons Genoegen". Op 'n bij eenkomst van afgevaardigden van een 20-tal sociale jeugdverenigingen zou de grotere behoefte van de drumbands zijn onderkend. Ze zouden eventueel ten koste van de andere verenigingen moeten worden gesubsidieerd. Na de bovengenoemde opmerkingen van de heer Van Seters vroeg de heer Van Loon de subsidie voor de Oranje verenigingen te verdelen naar 't aan tal kinderen, dat ressorteert onder de verschillende verenigingen. De voor zitter zei, dat de zaken die de heren Brouwer en Van Loon hadden aange roerd, sinds de instelling van advies raden door die raden worden bekeken. En wat betreft de opmerkingen van de heer van Seters de raad heeft zelf gevraagd om een gewijzigd subsidie beleid. Er is een grote achterstand met betrekking tot de subsidiëring in onze gemeente. De heer Van Seters verklaarde na drukkelijk tegen geen enkele vorm van subsidie te zijn, maar hij vond het in deze situatie toch niet verant woord ze te gaan verhogen. De heer Van Eijl zei, dat hij tevreden was. Volgens de heer Van Mosselveld worden de Oranjeverenigingen ver waarloosd. Er wordt teveel overgela ten aan het particulier initiatief. Gro te nationale feesten moeten gevierd worden, moeten gevierd kunnen wor den en dat moet de overheid mogelijk maken. De raad ging daarna in principe accoord met de plannen van B. en W. Er zullen echter eerst nog concrete voorstellen moeten komen, willen de subsidieverhogingen doorgang kun nen vinden. B. en W. weten nu dat de raad het eens is met het nieuw voorgestelde beleid. De heer Van Seters vroeg om de aantekening, dat hij tegen het beleid was. Hogere vergoeding voor bijzondere lagere scholen. Jaarlijks moet de raad vóór 1 maart bepalen het bedrag, dat per 'leerling voor het openbaar lager, het bijzon der uitgebreid lager en het bijzonder buitengewoon lager onderwijs be schikbaar zal worden gesteld ter 'be strijding van de exploitatiekosten van die scholen. B. en W. stelden de raad voor het bedrag voor de bijzondere lagere scholen te bepalen op f 67,-, voor het uitgebreid lager onderwijs op f 95,- en voor het buitengewoon lager onderwijs te handhaven op f 195.-. De heer Van Eijl stelde voor het voorstel aan te houden tot de verga dering van januari, en dat voor die tijd B. en W. contact op zouden ne men met de verschillende schoolbe sturen. Daar is geen reden voor, zei de voorzitter. Als de schoolbesturen het niet eens zijn met een door de raad vastgesteld bedrag, kunnen ze gebruik maken van het recht van beroep. Het beleid in deze is voorbehouden aan B. en W. en de raad. Toen de voorzitter het voorstel niet terugnam, ging er de heer Van Eijl gens voor zitten, om de raad tot in de finesses te vertellen, om welke re denen de schoolbesturen met het voor gestelde bedrag niet kunnen uitko men. De begroting voor de openbare lagere school is richtgevend voor de bijzondere lagere scholen, maar van deze begroting klopt niets. Er staan chemisch reinigen grotee'traat 95 waalwijk b.v. geen»telefoonkosten op; er is een bedrag van f 350,- per jaar begroot voor het onderhoud, zoals verfwerk en reparaties. Kan men voor f 1750 een school op laten verven? De openbare lagere school maakt een begroting, waarmee ze niet uit komt. Het hoofd van die school zou dit hebben toegegeven. Het landelijk gemiddelde was in 1964 f 84. - Hij stelde voor het 'bedrag voor de lagere scholen te verhogen tot f 80. - en voor de ulo-scholen tot f 110. - Aan de hand van cijfers gaf de voorzitter de raadsleden een over zicht van de verhogingen sinds 1945. In 1960 bijvoorbeeld kregen de lage re scholen f45, in '63 f 55, in '64 f 60, en nu is dit bedrag weer met f7.- verhoogd. Als de schoolbe sturen het er niet mee eens zijn, kun nen ze gebruik maken van het recht van beroep. Als we onze cijfers vergelijken met de landelijke cijfers, aldus de heer v. Eijl, dan zijn we in plaats van voor uit, f 10, - achteruit gesukkeld. De schoolbesturen kunnen er absoluut niet mee komen. Hij handhaafde zijn voorstel tot verhoging. De heer Meijs vond het als met- onderwijsdeskundige maar een moei lijke situatie. Een voorstel om de ex ploitatie-begroting van de openbare lagere school zo te wijzigen, dat de uitkomst zou zijn f 80. - per leer ling, werd door de raad aangenomen. Daardoor krijgen ook de bijzondere lagere scholen f 80. Het voorstel om de vergoeding voor het ulo te ver hogen tot f 110 werd met 9 tegen 5 stemmen verworpen. "Voor de goede orde" deelde de voorzitter nog mee, dat deze verho ging de gemeente f 47.060, - extra gaat kosten! Donderdagmiddag was het gehele personeel,„zowel technisch als admi nistratief, met de firmanten van ons bedrijf bijeep gekomen, om afscheid te nemen van de chef, de heer A Kerkhof, die bij 't bereiken van z'n 65ste verjaardag, na 51 dienstjaren onze drukkerij gaat verlaten. De oudste firmant, de heer Jan Tielen, die al die tijd met hem heeft samengewerkt, zeide bij het 50-jarig jubileum in 't voorjaar, dat feestelijk en onder grote belangstelling werd ge vierd, de gelegenheid gehad te heb ben, de hoedanigheden en verdiensten van de heer Kerkhof uitbundig te prijzen. Hij wilde dit gaarne herhalen en hem danken voor alles wat hij in al die jaren heeft gedaan en geweest is voor ons bedrijf, waar hij het van jongmaatje, door werkkracht en vak kennis heeft gebracht tot chef en waarvoor hij dag en nacht klaar stond. Hij betrok in dit dankwoord zijn echtgenote,-éie ons in vele opzichten ten dienste ij geweest. Hij bood hem als souvenir een en veloppe met inhoud aan, te besteden naar keuze en wenste hem vele rus tige jaren, die hij in 't bedrijf, waarin hij ook zo bijzonder met de cliënten wist om te gaan niet heeft gekend. Daarna stelde hij als opvolger van de heer Kerkhof, de heer E. Berg mans voor, welke mede door z'n vakkennis en zijn manier van optre den, zeker de instemming van het personeel zou genieten en dat diens leiding zeker gaarne zou aanvaarden. Hij feliciteerde hem van harte en ver wachtte het beste voor een prettige en doeltreffende samenwer king en goede leiding voor 'beide par tijen. De heer Tielen zeide verder, de heer J. van Mierlo te hebben uitge nodigd om van 't tedhnisch personeel afscheid te nemen, al heeft hij daar toe niet behoord, maar toch dage lijks, vooral met de chef te maken gehad. De firmanten hebben, van de scheidende procuratie-houder~die na 't bereiken van zijn 65ste jaar'de reis van z'n leven naar Canada van enige maanden heeft gemaakt, reeds af scheid genomen en hem dank ge bracht voor alles wat hij in de 48 jaar, die hij 'hier werkzaam was, heeft ge daan. Hij kwam hier eveneens als jongste bediende en bracht het tot procuratiehouder. Door eigen studie, energie en werkkracht behaalde hij verschillende boekhoud-diploma's, werd belasting-consulent, calculator en wat dies meer! Dit alles heeft hij steeds ip onze dienst gesteld, op zeer bijzondere wijze, waaar hij de functie van hoofdboekhouder, in- en verko per, calculator en desnoods die van verslaggever vervulde. Er is niemand onder U, die beter kan beoordelen, wat het 20, 30 jaar geleden vooral, toen de tijden an ders waren, betekende, zo'n kracht t naast je te hebben, zo zei de heer Tielen. Voor dat alles willen wij hem ook hier nog dankzeggen en wij heb ben die dank onderstreept, door hem in de gelegenheid te stellen de reis naar z'n dochter en familie in Canada te maken. Als z'n opvolger hebben wij be- i noemd de heer J. Pos, U reeds be kend en met wie prettige samenwer king beslist verzekerd is en in wie wij vertrouwen dat hij met hart en ziel de belangen van 't bedrijf zal behartigen en ook wat de omgang met leveran ciers en klanten betreft, 't voorbeeld van z'n voorganger zal volgen. Daarna werd 't woord gevoerd door de heer Kerkhof, die dankte voor 't langdurige vertrouwen, de prettige samenwerking en 't geschenk, z'n op volger gelukwenste en z'n beste wen sen vóór tfe toekomst uitsprak. De nieuwe chef dankte voor 't in hem ..gestelde vertrouwen, hoopte dat waardig te tonen en deed een be roep op allen om prettig met hem sa men te werken en in prima verstand houding de groei en bloei der zaak te bevorderen. De heer Toorians sprak een har telijk woord van afschseid namens het administratief personeel, waarin hij de bijzondere samenwerking roemde en de heren van Mierlo en Kerkhof vele gelukkige en rustige jaren toe wenste, die zij zozeer hadden ver diend. Bijzonder bracht hij dank aan de scheidende procuratie-houder voor 't vertrouwen steeds in 't administratief personeel gesteld. Beide laatsten boden geschenken aan. Een bijzondere geste was 't, dat een deputatie van Bloch Stibbe-Hol- landia, n.l. de heren Op 't Hoog en de Lange verscheen om een hartelijk woord van afscheid en dank te spre ken tot de heer Kerkhof en een cadeau aan te bieden, aan de man die steeds zeide dat 't niet kon, maar al les klaarmaakte, speciaal wat "Hol- landia-Varia" betreft. De heer van Mierlo tenslotte sprak woorden van afscheid tot het gehele personeel, tot de firmanten voor het steeds zo ruimschoots in hem gestel de vertrouwen, voor de hartelijke woorden en 't prachtige geschenk. Hij .zou zich steeds zijn 48-jarig verblijf en 't werken voor de zaak met grote vreugde blijven herinneren en dank baar gestemd blijven voor 't geen hij het grootste deel van zijn leven hier heeft mogen meemaken op elk ter rein, ook wat de leveranciers en cliënten betreft, die hij gaarne dank bracht. Tenslotte deed de heer Tielen nog enkele zakelijke mededelingen, dank te allen voor hun prestaties in 't be drijf, wenste allen een Zalig Nieuw jaar, wat men met deen dronk beze gelde. 0 e Onze redacteur-verslaggever de ïeer P. van Engelen, trad 1.1. dinsdag in 't huwelijk met mej. Irene Hop staken. Door tal van functies die de brui degom bekleedt, kreeg de gebeurte nis wel een bijzonder tintje. De heer van Engelen is n.l. lid van de ge meenteraad van Waalwijk en voor zitter van de Katholieke-Unie-fractie, lid van de woningcommissie, voor zitter van de landelijke vereniging van K.V.P.-jongeren, voorzitter van de K.N.B.B., van de Waalwijkse Zwem vereniging, Carnavalsclub, enz. Na het burgerlijk huwelijk, dat door de burgemeester zejf werd vol- trokkën, volgde de kerkelijke inzege ning en huwelijksmis in de St. Jan door pastoor-deken Maassen. Tijdens de receptie kwam 'n stroom van gelukwensen binnen. Behalve de uitgevers van ons blad, van 't bedrijf en collega's zagen we o.m. burge meester Teijssen en mevrouw, de wet houders, leden van de gemeenteraad, van woningcommissie, bestuursdele- gatie van de landelijke K.V.P.-jonge ren, vertegenwoordigers van biljart en zwemvereniging, enz. enz. Ontegenzeggelijk zal deze harte lijke belangstelling voor het jonge echtpaar deze heugelijke dag nog ge lukkiger hebben gemaakt. Zeer geslaagd Kerstconcert Door het bestuur van de Waalwijk se Kunstkring was dinsdag 29 decem ber j.l. een Kerstconcert georgani- seert in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven, waaraan medewerkten Jan Schmitz (orgel) en Antoinette Blom (alt). Dit eerste kerkconcert was door het bestuur van de Kunstkring be doeld als proef, om na te gaan, of er mogelijk de komende jaren een tra ditie uit zou kunnen groeien. Het was daarom jammer, dat het bezoek nogal wat te wensen overliet. Het weer zal hier o.i. wel de meeste schuld aan hebben gehad. Dit neemt echter niet weg dat de belangstellenden hebben kunnen genieen van een op hoog ni veau staand, sfeervol concert, door één van de bekendste Nederlandse or ganisten, Jan Schmitz en door de alt zangeres Antoinette Blom, Waalwijk se van geboore, thans lid van het Ne derlands Kamerkoor en o.m. muziek lerares aa nhet Willem van Oranje college te Waalwijk. Voeg daarbij dat de Ned. Herv. Kerk aan de Haven in akoestisch opzich een van de beste kerkgebouwen van Brabant is, dan kon het wel niet anders of dit Kerst concert moest slagen. Bij het uitgebreide programma kwamen de liefhebbers van orgelmu- Met de triller Gaslicht van Pa trick Hamelton vierde ONA in Dru nen haar lO-jarig bestaan en bewees hiermede dat zij onder leiding van haar regisseur Ton Noyens tot grote dingen in staat is. De Bruiloft van Kloris en Roosje met de nieuw jaarswens van Thomasvaer en Pie ternel vond tenslotte zijn hoogte punt in een vrolijk dansfeest, waar aan alle aanwezigen spontaan in haakten. Een volle zaal heeft met ONA dit feest meegevierd, dat een echt gemeenschapsfeest is gewor den. Burgmeester Stieger die met het voltallige gemeentebestuur deze uit voering bijwoonde bood deze avond ONA een geschenk aan in de vorm van tekst boekjes voor een nieuw toneelspel. Burgemeester Stieger sprak er bij deze gelegenheid zijn vreugde over uit dat ONA, die in z'n programma voert 't brengen van goed toneelspel, er een traditie van heeft gemaakt ieder jaar met de jaarwisseling te komen met een op voering van het bekende zangspel en daaraan verbonden de Drunense Nieuwsjaarswens. Een nieuwjaars wens aldus Burgemeester Stieger, welke steeds door het gemeentebe stuur en bevolking met belangstel ling wordt tegemoet gezien. Het feit dat deze nieuwjaarswens waarin de gemeenschap de spiegel wordt voor gehouden altijd zeer geestig en pun tig is maar nooit grof en sarcas tisch draagt er toe bij dat deze be langstelling zo groot is en dat deze traditie gehandhaafd kan blijven. Een bijzonder woord van waarde ring had burgemeester Stieger voor de regisseur Ton Noyens en z'n spe lers voor de wijze waarop zij hun jubileumstuk Gaslicht deze avond hadden gebracht. Het gemeentebe stuur had indertijd beloofd dat zij Een dronk bij het afscheid van de heren Kerkhof en Van Mierlo met de beide firmanten. indien ONA provinciale subsidies zou krijgen dit bedrag eveneens zou toekennen. Dit aldus burgemeester Stieger zal de gemeente, gezien het peil waarop ONA thans staat, in de komende jaren wel wat geld kosten maar aldus burgemeester Stieger zal hij het bijzonder graag geven. GASLICHT Verwend als wij zijn door T.V. waarop wij wekelijks in staat zijn kennis te nemen met wat beroeps toneel brengt zijn wij zaterdagavond bijzonder geboeid door de wijze waarop ONA „Gaslicht" heeft ge bracht. Men moet bewondering hebben voor de wijze waarop dit uitermate moeilijk toneelspel door een amateurntoneel werd gebracht, weer eens een gezelschap te zijn puntjes verzorgd was bewees ONA Met deze uitvoering die tot in de van bijzonder formaat. Zeer knap was het spel van Rough Toon Rob ben, Mrs Manningham, Betty Noy- ons, Luszeek; en Mr. Manningham, Theo Kouwenberg. Door hun bij zondere wijze van vertolking wis ten zij de sfeer en spanning op te roepen welke het publiek twee uur in de ban hield. Decor, grime en kostuums waren, hoe kan het an ders bij ONA, weer goed verzorgd. NIEUWJAARSWENS In de nieuwjaarswens werd aan dacht besteed aan vele zaken wel ke in 1964 passeerden en waren tal van wensen voor 1965. Na een korte inleiding over ONA begon het vuur werk met Pieternel die juist uit winkelen zijn geweest. Piet Ziezo, hier ben ik dan, ik heb alle koopjes binnen. Een rode kool voor 13 cent, hoe kunnen ze het er voor geven. En extra Zeeuwse bintjes, drie grote flessen gazeuse. En verse worst en waslijndraad en superpils naar keuze. Thom Hou op, je maakt me gek, zeg wil je eens vertellen. Piet En dan die bonnen, die kreeg ik zes grote vellen. Dit ontlokte aan Thomasvaer de vraag wie in Dru nen het prijsbeleid zo in de war gooide. Aandacht wordt dan ook besteed aan de middenstand. De middenstand doet het blijkbaar niet zo kwaad. Daar het openen van winkelpanden met dozijnen gaat. Piet Het sportpark is gepland voor 12- duizend mensen. Thom Als heel Drunen daar ging zitten voor de lol, Dan waren de tribunes nog maar half vol. Piet Zowel in Drunen als in Elshout stond men klaar om eensgezind de Sint te begeleiden, Zodat hij glorierijk door Elshout ziek wel zeer aan hun trekken. Jan Schmitz speelde werken van niet min der dan negen componisten, waarvan het bekende Toccata in fuga in d van J. Seb. Bach machtig langs de gewel ven van het fraaie kerkgebouw klonk. Doch ook werkjes van Balhastre kre gen een fijne vertolking. Deze werk jes werden afgewisseld met orgel stukken van o.a. d' Aquin, Krebs, le Beque - Walther, Frank en Vieme, terwijl het Toccata van Gigoult een waardig sluitstuk vormde van de door de kunstenaar gespeelde werken, die enige malen werden afgewiisseld met solozang van Antoinette Blom, die met haar fraaie stem o.a. het Lar ghetto Veri Pratie zong, gevolgd door het melodieuze Largo Ombra fu van Handel. Deze aria's werden besloten met het zeer fraai gezongen "Dank sei der Herr", terwijl vóór de pauze de zangeres nog deed genieten van o.a. "Maria auf dem Berge" en Christkindleins Wiegenlied". Zeer werd ook genoten van o.a. "Die Kö- nige", Simeon en Christkind van Pe ter Cornelius, hoewel deze werken meer vertellend van aard waren. De zangeres besloot haar optreden met de vertolking van meer hedendaagse componisten n.l. van Daniël Ruyne- man en Willem Pijper. Al met al een concert dat op hoog muzikaal peil stond en een uitgespro ken succes werd voor de beide kun stenaars en ondanks het onbevredi gende aantal bezoekers, ook een suc ces voor de Waalwijkse Kunstkring, die haar leden steeds het beste van het beste aanbiedt, hetgeen niet ge noeg kan worden gewaardeerd. EICHMANN-HELPERS HOREN LEVENSLANG TEGEN ZICH EISEN Aanklager Grossmann heeft levens lange dwangarbeid geëist tegen de twee voormalige medewerkers van Adolf Eichmann in Hongarije, de 53- jarige voormalige kapitein van de SS, Aotto Hunsche en de 59-jarige voor malige kolonel van de SS Herman Krumey, die in Frankfurt berecht worden vanwege hun rol bij de moord op tenminste 300.000 Hongaarse Jo den. De aanklager zei, dat de be schuldigden hadden geweten van de deportatie en het vergassen der joden. Het proces wordt dinsdag voortgezet. HET GESCHENK AAN PRINSES IRENE Prinses Irene zal, naar wij verne men, het huwelijkscadeau van het Ne derlandse volk op woensdag 20 janu ari in haar flat te Madrid officieel in ontvangst nemen. Het gaat om de in richting van een Oudhollandse woon kamer, waar ruim 50.000 gulden voor bijeen werd gebracht. Een delegatie van het Comité Huwelijksgeschenk Prinses Irene onder leiding van voor zitter dr Gribling, reist voor de sym bolische overdracht naar Madrid, zo heeft de voorzitter van de cadeau commissie, de Rotterdamse reder, Philip van 't Hof, kort voor Kerstmis met prinses Irene afgesproken. en Drunen kon rijden. Thom Zc hebben ze bewezen ook bij dit festijn Dat men door eendracht slechts heel groot en sterk kan zijn. Piet Ik dacht dat het een straf was ach ter prikkeldraad te leven In de duinen hebben ze het tot het hoogste genot verheven. Als het zo doorgaat zijn we in korte tijd Onze nooit -volprezen duinen kwijt. Piet Laten wij maar met DVC beginnen Zeg ja tegen het leven, maar het was heel vaak nee We zitten nu met een sportpark te prijken maar we willen ook wel naar een wedstrijd gaan kijken. Tot slot van de nieuwjaarswens besteedt Thomasvaer speciale aan dacht aan de bevrijding 20 jaar ge leden en brengt in herinnering wat in deze 20 jaar is gebeurd. De Boerenkapel zorgde deze avond voor muziek, de Drunense Balletschool verzorgde de dansen en al met al werd het een gezellig en goed feest. A.s. vrijdag zal ONA in de Hoge Braken een tweede opvoering ge ven van „Gaslicht" met tot slot de opvoering van „De Kloris en Roos je".

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2