Landbouw heeft alle reden te juichen over 1964 0 Alles moet weg wegens modernisering 10°/n tot 50%, KORTING 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 JANUARI 1965 toen niets had, maar dat er nu meer gedaan kan worden. De heer de Vos achtte het finan cieel beleid van de regering zodanig dat de mogelijkheden beperkt zijn; de motie van de heer de Vries zag spr. zo, dat wanneer de voorzitter aan de bei moet trekken, de gemeenteraad achter hem staat om noodzakelijke extra uitkering te vragen; de heer Genuit meende dat er met het verzoe ken van extra uitkering uit het ge meentefonds wel degelijk druk op de regering wordt uitgeoefend. De voorzitter zei dat de motie van de heer de Vries het intrappen van een open deur is en achtte dat een met cijfers gedocumenterd verzoek van de Vereniging van Ned. Gemeen ten meer effect zou hebben. Waar het voorstel van de heer de Vries slechts door het lid de Raat werd ondersteund, kon dit niet in stemming worden gebracht en werd 'het voorstel van B. en W., om de re solutie van de P.v.d.A. voor kennis geving aan te nemen, waartoe deze volgens de voorzitter ook slechts werd ingezonden, z.h.st. aangenomen. Bij de ingekomen stukken was ver der nog een verzoek om subsidie van de Europese Beweging. Naar aanlei ding van een vraag van de heer de Raat, deelde de voorzitter mee dat de doelstelling van deze beweging is het Ned. volk voorlichting te geven om trent haar werk voor de vrijheden en de rechten van de mens, maar waar men alles moet doen om de eindjes aan elkaar te knopen stelden B. en W. voor ook dit adres voor kennis geving aan te nemen. Hiertoe werd besloten. Bij de vaststelling van verkeers maatregelen bij de Ned. Herv. Kerk te Sprang en bij de Dick Flemming- straat, in 't bijzonder in verband met de sanering van het Kerkplein te Sprang, die thans vrijwel is voltooid en waardoor de prachtige Ned. Herv. Kerk nu beter dan voorheen tot haar recht komt en waarbij nu tevens een ruime parkeergelegenheid is verkre gen,, wijst de heer de Raat op de ge vaarlijke ligging van het fietspad bij de Dick Flemmingstraat, waarop de voorzitter toezegt zulks te zullen doorgeven aan gemeentewerken. Omtrent de verkeersmaatregelen vermeldde het praeadvies van B. en W. o.m. Om nu het verkeer in de nogal nauwe straten rond de kerk in goede banen te leiden wil de gemeente een aantal verkeersmaatregelen. Deze ko men voornamelijk neer op het invoe ren van een éénrichtingverkeer en het van kracht doen worden van een wachtverbod in jnige straten. In eerste instantie is het gemeen tebestuur van mening, dat de gehele Torenstraat dient gesloten te worden voor het verkeer, dat komt uit de richting Kerkstraat of H. Chabotstr. Om op het parkeerterrein te kunnen komen zal men voortaan vanaf de Kerkstraat via het in aanbouw zijnde Jeugdgebouw van de Ned. Herv. Ge meente moeten rijden. Bij de Toren straat moet men het parkeererrein verlaten. Men kan dus de parkeer plaats vanuit de Torenstraat niet meer oprijden. Een andere maatregel is het wacht verbod. In verband met het voetgan gersverkeer van en naar de kerk is het instellen van een wachtverbod volgens B. en W. noodzakelijk voor 't gedeelte van de oostelijke Torenstraat tot de splitsing met de verbindings weg Torenstraat - Kerkstraat gere kend. Ook voor een gedeele van de Kerkstraat (tussen de Torenstraat en de Oudestraat) zal een wachtverbod worden ingesteld. B. en W. zijn van mening dat geparkeerde auto's in de vrij scherpe bocht een obstakel vor men voor het doorgaande verkeer en de veiligheid in gevaar brengen. Verder stelden B. en W. voor, ter aanpassing aan de in het afgelopen jaar tot stand gekomen nieuwe situa tie de Dick Flemmingstraat vanaf de kruising Raadhuisstraat - v. d. Duin straat tot aan de splitsing met de ver bindingsstraat tussen de Dick Flem mingstraat en de v. d. Duinstraat te sluiten voor het uit Kaatsheuvel ko mende verkeer. Eenzelfde maatregel zal ook getroffen worden voor de ver noemde verbindsweg v. d. Duinstraat - Dick Flemmingstraat voor het ver keer vanuit de v. d. Duinstraat. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen.' Ingevolge het Besluit bevordering eigen woningbezit werd op voorstel van B. en W. goedgekeurd een ze kerheidsstelling voor 'n hypothecaire lening aan dhr. van Keulen groot f 17.100.- voor de bouw van een woning. Het voorstel van B. en W. tot vast stelling van een nieuwe verordening regelende de heffing en invordering van een straatbelasting, werd z.h.st. aangenomen (de belasting wordt niet verlenging van de overeenkomst tot verhuur van een gedeelte van 't pand Nieuwevaart 1—3 aan de Tricotfa- briek L. ter Strake N.V. te Asten tot 30 november, waar de voor de firma te bouwen fabriekshal stagneert. Een voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het gedeel telijk bouwrijp maken van de gron den in het uitbreidingsplan Sprang, en zuiden van de Kerksraat, groot f 645.000.- werd goedgekeurd. De exploitatievergoedingen ex. art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1963 werd vastgesteld, waarbij zich een vrij breedvoerige discussie ontspon tussen de heer Dekkers en de voorzitter omtrent het bedrag voor 1965, al was dit ook volgens de voor zitter niet aan de orde, en de regeling der gevolgen van de opheffing van de G.I.M.Z. werd goedgekeurd en houdt in dat de bezitingen aan de ge meente komen. Het bestuur van de GI M.Z. zal zich nog met de vereffening belasten. Met de Stichting Dorpshuis Sprang- Capelle werd een rekening-courant overeenkomst aangegaan tot honderd duizend gulden. Punt 12 van de agenda, tot 't aan gaan van een overeenkomst inzake de vestiging van een erfdienstbaarheid in verband met aanleg van gas, water en electriciteit-leidingen ten behoeve van het in aanleg zijnde zwembad na men B. en W. terug, omdat de weder partij zich hiermee bij later inzien nog niet geheel kon verenigen. Grondverkopen voor woningbouw werden goedgekeurd aan de heren J. P. v. d. Schans en H. Paans. buddemeyer VASTSTELLING UITBREIDINGSPLANNEN. Bij de behandeling van 't voorstel tot vaststelling van partiële herzie ningen van de uitbreidingsplannen in onderdelen Sprang (oud), Vrijhoeve (oud) en Nieuwevaart, werd de ver gadering geschorst en gaf de voor zitter aan de hand van de respectieve lijke tekeningen een breedvoerige toe lichting. In het preadvies hierover zeggen B. en W. o.m. De gemeente Sprang-Capelle heeft behoefte aan meer industrieterrein dan in eerste instantie in het uitbrei dingsplan Sprang was voorzien. Prijs verlaging! Fijnste oude KAAS nü 1.98 per pond liuLibisaMsdesCHotit Woensdagmarkt - Waalwijk Uit onze Verkoopwagen De ten oosten van de Dick Flem mingstraat aangekochte terreinen zijn thans in het uitbreidingsplan voor in dustrie bestemd. Aangezien deze gronden waarschijnlijk binnen afzien bare tijd uitgegeven zullen zijn, meent het gemeentebestuur ook ten westen van de Dick Flemmingsraat 'het indu strieterrein te moeten uitbreiden. Verder dient het uitbreidingsplan Sprang aangepast te worden op de situering van het bejaardencentrum met de daarbij behorende bejaarden woningen en de ontstane situatie rond het Kerkplein. Tot slot wijzen B. en W. op de tracé van de aan te leggen rijksweg Gorinchem-Tilburg. Deze weg zal bij realisering het Oosteind kruisen. Wat betreft de herziening van het plan Vrijhoeve, meent het gemeente bestuur er goed aan te doen aan het Raadhuisplein en de Raadhuisstraat een winkelcentrum in de toekomst te verwezenlijken. Verder dient het ter rein waarop de bijzondere ulo-school staat aangewezen te worden als grond voor bijzondere gebouwen. De geplande sportvelden aan de Zuid-Hollandsedijk verhuizen na de vasststelling van de herziening naar de Bernhardstraat, terwijl het dorps huis en het zwembad in het plan Vrij hoeve zijn opgenomen en tot slot is de bouw van bungalows aan de Molen- steeg toegelaten. Het plan Nieuwevaart wordt gron dig gewijzigd in verband met de ver kaveling van de gronden tussen de Schrevelstraat, Poolsestraat en Nieu wevaart. Behoudens de reeds aange legde Pres. Kennedystraat waren daar geen andere straten geprojecteerd. Maar nu de woningbouw ook in dit deel van de gemeente toeneemt is het noodzakelijk de betreffende gronden nader te bestemmen en de aan te leg gen straten en plantsoenen op 't plan aan te geven. De terreinen in het her ziene plan Nieuwevaart, gelegen tus sen de Burg. Vermeulenstraat en de Heistraat zijn deels bestemd voor bij zondere bebouwing. Aan de Burg. Vermeulenstraat zullen bungalows dienen te worden gerealiseerd, het geen ook gedeeltelijk in de Heistraat in de bedoeling ligt. Voorts wordt in het plan Nieuwevaart ook de uitbrei ding van de begraafplaats opgeno men, waarbij ook aan parkeergele genheid bij de begraafplaats is ge dacht. Verschillende vragen en opmerkin gen door de raadsleden werden door de burgemeester beantwoord, terwijl mededeling werd gedaan betreffende de stand van zaken ten opzichte van de grondaankopen in de resp. plan nen, waarbij kwam vast te staan dat enkele personen die bezwaren hebben ingediend en in beroep zijn gegaan de situatie niet goed begrijpen en zelf hun eigen belangen bij aanvaarding zouden schaden. De voorzitter zal echter met betrokkenen nogmaals spreken. De plannen werden z.h.st. goedge keurd. Enkele begrotingswijzigingen wer den nog goedgekeurd en tot slot werd het voorstel van B. en W. tot instel ling van beroep bij Ged. Saten tegen de vaststelling belastbare opbrengst voor diverse voor de openbare dienst bestemde gebouwen door het bestuur van het Waterschap Het Zuideraf wateringskanaal goedgekeurd, nadat de heer de Bie had opgemerkt te vre zen dat men de kous op de kop zou krijgen, omdat volgens spr. deze ge bouwen wel belast zouden zijn. De voorzitter zei dat de gemeentegebou wen geen opbrengst hebben, evenmin als het Bejaardencentrum. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering en ging de raad over in ge heim comité. Het jaar 1964 zal voor grote de len van de land- en tuinbouw ge boekstaafd worden als een jaar met een gunstige tot zeer gunstige ren tabiliteit. Er waren in de jaren voor 1964 voor de landbouw tal van redenen om van zijn zorgen te doen blijken. We willen echter ook in dankbaarheid niet achterblijven nu daarvoor reden is". De voorzitter van het Landbouw schap, de heer A. W. Biewenga, zei dit woensdag in zijn Nieuwjaarsre de. Voor het eerst sinds jaren is de Nederlandse veehouder zonder veel zorgen ingegaan. In de akkerbouw sneuvelden bestaande oogstrecords: gemiddeld was de oogst ten minste 10 a 15% groter dan in de voor gaande jaren en hij was van zeer goede kwaliteit. GOEDE PRIJZEN Dit viel samen met een in verge lijking met voorgaande jaren aan zienlijk verbeterd prij zenklimaat met name voor de producten waar voor richtprijzen of garantiepij zen worden vastgesteld. De marktprijzen voor rundvlees la gen in de eerste helft van het jaar belangrijk hoger dan de vastgestel de oriëntatieprijs. In 1964 waren voor akkerbouw en veehouderij alle omstandighe den gunstig. Ook voor de aan de grond gebonden tuinbouwsectoren was 1964 het jaar met de ongekende grote oogsten. Met name in de fruitteelt en de bloemenbollenteelt werden op brengsten bereikt, zoals zelfs oude kwekers zich niet kunnen herinne ren ooit eerder te hebben beleefd De prijzen voor de verschillende producten waren daardoor lager dan in voorgaande jaren, maar daaren tegen hebben 1962 en 1963 zich ge kenmerkt door lagere opbrengsten en relatief goede prijzen. De glasproducten gaven in het volle grondsteelten waren tot dus ver niet erg bevredigend. De glasproducten gaven in he algemeen redelijke resultaten, maar de prijzen van tomaten waren aan zienlijk lager dan in de voorgaandi jaren. Verschillende glasbedrijven kwa men daardoor in liquiditeitsmoei lijkheden. De afzet van de bloemen teelt ontwikkelde zich gunstig. Voor varkens werden zeer goede prijzen verkregen. Wel was er in het najaar en daling van het prijs peil, maar niet zodanig dat tot nog toe van een grote tegenslag kan worden gesproken. De eiersectpr daarentegen ver toonde een somber beeld, ondanks dat in de laatste tijd enig prijsher stel intrad. De situatie in de slachtpluimvee sector was gunstiger dan in de eier- sector, al waren de prijzen betrek kelijk laag. - Op donderdag 14 januari a.s. om 9 uur begint onze grote Daarom schoon-schip prijzen Ook op merkartikelen 4 Alle rekken moeten leeg. Wij gaan ons bedrijf m< 3 COSTUUMS v.a. 39.75 3 COLBERTS v.a. 9.95 3 PANTALONS v.a. 14.75 <3 REGENJASSEN v.a. 19.75 <3 WINTERJASSEN v.a. 29.75 <3 OVERHEMDEN v.a. 2.50 3 PULLOVERS v.a. 7.50 3 SHAWLS v.a. 1.50 en verdere afbraakprijzen Alleen tot en met 8 februari, daarna wordt ons I Kleren maken de man mannen kopen bij WAALWIJK - GROTESTRAAT 192 - TELEFOON 2507 chemisch reinigen grotestraat 95 waalwijk TOTALE BALANS-OPRUIMING i van Mierlo

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2