DRUNEN WASPIK LOON OP ZAND Sprang-Capelle DE SPIN 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 JANUARI 1965 10 door collega K. van Tuijn, Vossen - bergselaan 21, Kaatsheuvel, telefoon 04167 - 2006. AGENDA Apollotheater zaterdag 23 jan. 20 uur en zondag 24 jan. 18 uur: Eddie knapt 't op. 14 jaar. zondag 24 jan. 20,30 uur: Zij die van de zonde leven, 18 jaar. Efteling Voetbal, zondag 12 uur: Desk 2 - NAC 4 Desk 3 Veerse Boys 4. 14 uur Desk I-Terneuzen I. Filmjournaal Sprang CapeUe Raamsdonk door JOHNSTON McCULLEY Vertaling Herman Antonsen 36) „Maar als je iets anders probeert Hij zweeg veelbetekenend, wik scheen te huiveren. „Ga daar zitten!" War- Het was een kort bevel en War wik gehoorzaamde terstond. De in breker liep met het pistool op John gericht, vlug naar de deur, draaide 't licht uit en verdween. Warwik wachtte een volle minuut lang... en begon te grinneken. Hij haastte zich door het vertrek naar de brandkast en bleef daar staan luisteren. „Die kerel denkt natuurlijk, dat hij heel handig ontsnapt isl Ik had het precies zo van hem gehoopt en ver wacht...? En hij was zo vriendelijk die kast al vast open te maken voor mij. Ik hoef zelfs niet aan dat malle slot te draaien... Ik neem, wat ik no dig heb en verdwijn! Die is goed!" XXV ONEERLIJKHEID ONDER DIEVEN Warwik hield zijn handschoenen aan, toen hij de in de brandkast be zig was, niet omdat hij bang was ge snapt te worden, maar omdat hij in geen geval vingerafdrukken wilde achterlaten. Je kon nooit weten! Het viel hem niet moeilijk het laa tje te openen en er het pakje papie ren, dat Pekingham aan zijn vermo gen moest helpen, uit te halen. Hij stak de papieren in zijn binnen zak, knipte zijn lichtje aan en keek rond. Daar lag het geld nog, door de in breker uit de kast gestolen en de juwelen er naast. Warwik vond, dat hij dat alles ook mee moest nemen, om de inbraak des te „echter" te doen voorkomen. Nam hij de papieren alleen weg, dan zou Cardlew misschien vermoedens krij gen, die hem op het rechte spoor kon den voeren. Daarom stak hij geld en juwelen in zijn zakken, duwde de brandkast dicht en bleef weer even staan luisteren. Maar geen enkel ge luid verried, dat er iemand in huis wakker was. Hij ging de gang in, sloop de huiskamer door en begaf zich vlug, maar omzichtig naar de glazen deur der serre. Over de ballustrade heen liet hij zich met een sprongetje in het dikke gras vallen. Hij sloop naar een bosje en bleef daar even staan om zijn jas kraag op te zetten. Hij wist, dat het ongeveer twee uur in de nacht was. Als hij eenmaal op straat was viel er niets meer te vrezen. Kwam hij een bekende tegen, dan zou deze denken dat John Warwik van een gezellig fuifje met goede vrienden naar huis terugkeerde. Iedereen wist, dat War wik graag grote wandelingen maakte om zichzelf in goede conditie te hou den. Hij voelde of het pakje nog goed in zijn zak zat, greep zijn stok stevig beet en wilde over het grasveld heen naar een donker plakje lopen, waar hij ongemerkt de straat kon opgaan. Maar bij het omdraaien voelde hij de aanwezigheid van een menselijk wezen. En op hetzelfde ogenblik werd er een koud voorwerp achter tegen zijn nek gedrukt, wat door John War wik dadelijk herkend werd als de loop van een revolver. Een ogenblik stond zijn hart stil. Had een politieagent hem misschien het huis van Cardlew zien verlaten? Zou hij gearresteerd worden? Was zijn loopbaan als gen- tleman-boef reeds ten einde?" „Omhoog je handen", hoorde hij schor in zijn oor fluisteren. John Warwik stak zijn handen om hoog. Er zat niets anders voor hem op. Er kwam een tweede man naar hem toe. Het was stikdonker en slechts nu en dan viel een lichtstraal van een straatlantaarn tussen het ge bladerte door en daarbij kon Warwik zien, dat de man, die voor hem stond, geen uniform droeg. „Geen woord of ik pomp je vol lood!" fluisterde de stem achter hem en Warwik herademde. De man, die de revolver tegen zijn nek duwde was de inbreker van daar even uit het huis van Cardlew. „Je wou me 'n aardige poets bak ken, hé?" spotte de man vinnig. „Ik vond het al zo vreemd, dat je niet be gon te schreeuwen en lawaai te ma ken, zodra ik in de gang was. Jij bent dus een deftige inbreker, hé? Zo een tje als Raffles, hé? Nou, dit keer ben je tegen een stel toffe jongens opge lopen, hoor. Mij ertussen nemen en zelf met de buit er vandoor gaan? Niks daarvan! „En wat ben je nu van plan te doen?" vroeg Warwik. „Ik zal m'n kameraad je zakken laten onderzoeken en hij zal wat ons toekomt er uit halen. Je bent niet eens een fatsoenlijke dief. Ik zou half om half met je gedaan hebben, als je me daar in huis de waarheid verteld had, maar nu zullen we alles meenemen." De man, die voor Warwik stond begon zijn zakken na te zoeken. Hij haalde het geld en de sieraden er uit en vond tenslotte de documenten. „Wat zijn dat?" vroeg hij schor. „Denkelijk effecten... neem maar mee", beval de man met de revolver. „Als hij ze meegepakt heeft, zullen ze wel wat waard zijn. Neem mee, dan kijken we het later wel na". De man stak de papieren bij zich en ging een paar pas achteruit. „Laat dit een lesje voor je zijn" zei de man met de revolver. „Je verdiende eigenlijk, dat ik je een klap op je kop gaf met de kolf, zodat je sterretjes zag. Misschien bleef je hier dan wel liggen, tot een diender je oppakte... Het zou je verdiende..." Plotseling liet Warwik zich op de knieën vallen. Tegelijkertijd greep hij acheruit naar de man met de revol ver, smeet hem met een ruk over zijn hoofd heen, ontrukte hem het pistool en sprong achteruit om de andere man,, die op hem toevloog, te ontwij ken. Maar die andere bedacht zich en ging zelf aan de haal. Hij was maar klein en niet erg sterk en Warwik had nu het pistool in han den. Hij sprong in de struiken en verdween in de duisternis. Op het zelfde ogenblik greep de man die op de grond lag, Warwik om zijn knie- en beet. Warwik trok hem overeind. „Jou gemene schoft!" riep War wik uit. „Ik zou je met één hand kun nen doodrammelen!" Hij smeet de kerel van zich af en de inbreker krab- beide overeind en vluchtte zijn mak ker achterna. Warwik stak het pistool in zijn zak en volgde hem. Hij was niet van zins zich door een paar boe ven te laten overbluffen. De kleinste van de twee had de papieren in zijn bezit, welke Warwik in opdracht van de Spin moest bemachtigen. Als die kerel er mee vandoor ging, zou dat een mislukking van Warwik's op dracht betekenen. Hij rende de mannen achterna, maar ze waren hem een heel eind voor en trachtten zich zoveel moge lijk tussen de struiken gedekt te hou den. Hij begreep dat ze zich eerder naar het smalle steegje langs de ach terkant van het huis zouden begeven, dan naar de avenue voor het huis. Hij bevind zich al spoedig in dat steegje en hoorde hen voor zich uit naar de straat lopen. Ze bereikten de dwars straat en staken die over. Warwik versnelde zijn schreden. Ze verdwe nen in een steegje aan de overzijde. Warwik rende er heen en liep daar een politieagent bijna tegen het lijf. „Wel... wel... mijnheer Warwik!" riep de man verrrast uit. „Wat is er aan de hand, mijnheer?" „Een stelletje boeven probeerde me aan te houden!" antwoordde Warwik. „Ik heb ze van me afgeslagen en ze zijn gevlucht... daar, dat steegje in." Met getrokken revolver volgde de politieagent Warwik. Een heel eind voor zich uit zagen ze de boeven de volgende straat oversteken. De agent vuurde en sommeerde de kerels tot stilstaan. Warwik moest er bijna hardop om lachen; hij wist dat het schot de die ven slechts harder op de vlucht zou doen slaan. Tijdens zijn studiejaar had hij verscheidene wedstrijden in hardlopen gewonnen. Hij klemde zijn ellebogen tegen zijn zijden en begon er vaart in te zetten. De agent bleef ver bij hem achter. Warwik hield de volgende straat goed in 't oog, maar zag de dieven die niet oversteken. Daar aangekomen bleef hij stilstaan en luisterde scherp en aandachtig. (Wordt vervolgd) OPENING CAFÉ DE NIEUWE FINANTIE. Uit de as herrezen, zoals een Phoenix, is ook het café van de heer en mevr. G. v. d. Louw-Mols aan de Tilburgseweg. In de da gen rond Kerstmis 1963 was het een fatale tijd voor deze familie. In de ijskoude vries- nacht van 23 op 24 december ging hun café in vlammen op. Alles verbrandde en bij hun familieleden moesten zij hun intrek ne men. Direct daarna werd een noodgebouw- tje opgetrokken door de brouwerij van de Trapisten te Tilburg, dat al enigszins dienst kon doen als cafétje. Hier heerste toch steeds gezelligheid, want niemand kan zich de Tilburgseweg denken zonder de oude en bekende, maar niet minder vriendschappe- lijkt uitspanning De Nieuwe Finantie. Zodra het open weer was geworden is met de bouw van een nieuwe zaak begon nen, die ongeveer een meter of 5 terug is opgebouwd. Hierdoor is nu voor het café een ruim terrasje ontstaan. De inrichting van het café is aangepast aan alle moderne eisen en is erg gezellig. Tegen 4 uur arriveerde Burgemeester v. Erp, om de zaak te openen. Hij feliciteerde de heer de Louw met zijn groot doorzet tingsvermogen om zo spoedig als het kon een nieuwe zaak te heropenen en duidde op de situatie van het café en restauratiebedrijf in de huidige vreemdelingentrek in de sei zoenen. Ook deze moet aan de vraag van deze mens voldoen. De naam van de Finan tie is er een met een rijke geschiedenis; hij duidt op de ingang van de gemeente van uit het zuiden. Hier moest toendertijd tol betaald worden aan de Heer alvorens ver der te reizen. Op de plaats waar het oude café De Finantie stond, was vermoedelijk het tolhuis. In de zaal verzamelden de aannemers en zakenrelaties zich, alsook de vertegenwoor digers van de daar thuis zijnde verenigin gen. Vermeldenswaard is de nieuwe prijzen- kast van de schutters van St. Hubertus; ze is nu weer rijkelijk met attributen gevuld. De oude gingen alle in de vlammen verlo ren. Al bij al hebben de heer en mevr. v. d. Louw-Mols hier een goede zet gedaan en we vertrouwen, dat hun café, dat een mo dern bouwwerk is, weer de vertrouwde pleisterplaats zal zijn voor de passerenden van Tilburg naar Loonopzand. Hun zij veel succes voor de toekomst toegewenst. SONGFESTIVAL Door de K.A.J. wordt een songfestival georganiseerd in het Cultureel Centrum al hier. De dagen hiervoor zijn zaterdag 20 en zondag 21 maart a.s. Zaterdagmiddag en -avond en zondagmiddag zullen de voor selecties plaats hebben. Zondagavond is de grote finale. Personen en bands kunnen zich laten inschrijven voor 25 febr. bij H. Spa pens, Kerkstraat 4 alhier. Reeds eerder heb ben deze jongens een festival gehouden, dat zeer goed is geslaagd. Dit keer hopen zij dat de deelname wat groter zal zijn. SCHUTTERIJ ST. CRISPIJN. De jaarlijks terugkerende wedstrijden in het vroege voorjaar hebben weer plaats ge had tussen de schutters met de kruisboog op 10 m van St. Crispijn en Onderlinge Vriendschap van De Moer. In de hoogste serie van deze eerste ontmoeting werd be haald door Jac Leermakers met 23 pt en met hetzelfde aantal C. v. d. Hoven. Van De Moer was de hoogste schutter Adr. Kou- wenberg met 22 pt. De stand bij de eerste wedstrijden is: J Leermakers 63, A Kou- wenberg M. 61, G v Gorkum M 60, C v d Hoven 59, W Hamers M 59. De volgende ontmoeting heeft plaats te De Moer op 30 januari. LEZING BIJ K.A.V. In zaal Vermeulen hield dinsdagavond de KAV een interessante lezing, welke werd gehouden door mevr. van Reijsingen uit Eindhoven. Zij behandelde de menselijke voet en zijn klachten en de verzorging er van. De inhoud had betrekking op het zo dikwijls de klachten uit. Mevr. van Reijsin- maar laten doorgaan is het gewone gezegde cn daar blijft het bij. Inderdaad is een tij dige behandeling en verzorging van zeer groot belang en hierdoor blijven dan ook dikwijls de klachten uit. Mevr. van Rijsin gen had een aandachtig gehoor. Dergelijke avonden zijn inderdaad van groot belang. AGENDA. Doktersdienstzaterdag 23 en zondag 24 jan. zal de doktersdienst alhier worden waargenomen door dokter Wijtenburg, Hoofdstraat 4 te Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. Café de Leeuw :zaterdag statiedag zangver. De Echo der Duinen. LANDBOUWDAG In het KLM-gebied heeft de landbouwen de gemeen chap een bijzondere iandbouw- dag gehouden voor de aangesloten landbou wers in Loonopzand, Kaatsheuvel en St. Jo- achimsmoer. Deze had plaats in het Cultu reel Centrum te Loonopzand. Deze keer heeft hij een aantrekkelijk karakter gehad, omdat de problemen die er zijn behandeld van actuele aard waren en ieder hiermede zijn voordeel kan doen. Het was dinsdag j.l. een ware kaderdag voor de NCB. Om 10 uur kon de eerw. Pater Monaldus, die de functie van pastoor hier momenteel waarneemt, tijdens de ziekte van Pastoor Mommers, de vergadering openen en duidt op de geestelijke problemen van de agra rische stand. Deze zijn van even groot be lang als de technische. Door gezamenlijke besprekingen kan men tot de beste oplossing komen. Gezinsinkomen is van de grootste importantie. toekomst. In de jaren 1800 was pl.m. de helft van de inwoners boer en nu ligt het percentage slechts op 7, en dit percentage loopt nog steeds terug, daar dn samenwer king met de streekraad Midden-Brabant jaarlijks meer arbeiders moeten worden ge bracht om aan de vraag van de industrie te kunnen voldoen. Zo liggen de plannen tot industrialisering in Kaatsheuvel, woon gelegenheid in Loonopzand en landbouw in De Moer. Voor Loonopzand is naast woon gebied ook de uitbreiding van industrie van belang. De zuid-oost-hoek van Loonopzand gelegen tussen het Land van Kleef en de Kloosterstraat zal naast de bungalowbouw ook betrokken worden voor woninguitbrei ding, waar een 6 - 700 woningen zullen worden gebouwd en waar t.z.t. ook de nieu we tweede parochiekerk zal verrijzen. Ach ter het klooster zal een nieuwe kleuterschool komen en tevens zullen in dit gedeelte enige winkels worden gevestigd. Het Plan Pan nenhoef te Kaatsheuvel is bijna geheel ge realiseerd voor de landbouw en de Moer zal een agrarisch dorp blijven. Ook de burgemeester sprak over de ge zinsproblemen. Eén ervan was de school opleiding. De gebruikmaking van onderwijs mogelijkheden moet tenslotte bijdragen tot een goede ontplooiing van het gezin en de gehele leefgemeenschap. Hieraan zal zeker meer aandacht moeten worden besteed. Het sociale terrein in de landbouw. Hierover heeft de heer Selten, hoofd van de sociale dienst van de NCB enige woor den gewijd. Hij handelde voornamelijk over de Bijstandswet in de landbouw. Het voort gezet onderwijs voor de kinderen, ook voor de meisjes, moet voor iedereen mogelijk zijn. De verzekering werd besproken, niet alleen voor het vee, maar vooral voor de boer en zijn gezin. Het laatste heeft steeds nogal wat te wensen overgelaten. De inleider Ir. Schretlen gaf een causerie over de voorlichting op sociaal gebied, dat ligt op het eigen terrein. De bedrijfsoverna me gaat met vele moeilijkheden gepaard, doch deze kunnen ondervangen worden. In dividuele voorlichting op dit gebied was van groot belang. Van zeer grote importantie achtte spreker het gezinsinkomen, dat uit het bedrijf moet komen. Een 10-tal jaren geleden lag dit nog op 40 maar de laat ste tijd is dat geslonken tot 30 en het ligt in de toekomst te verwachten, dat het nog minder zal worden. Het was Ir. Corten, die ook op dit ter rein iets zei tot de verzamelde Boerenstand. De ontwikkeling van de landbouw in het kader van de EEG en de aanpassi/ig aan de prijzen vroeg aller aandacht. De gemengde bedrijven en de gespecialiseerde bedrijfs voering - in het groot gezien - brengen thans een kleine winstmarge per eenheid. De ontwikkeling van de bedrijfsgebouwen gaat thans over op de houtbouw, omdat dit snellere aanpassing geeft aan de economi sche toestanden, aanpassing lonen, arehitec- tenkosten en arbeid. Na deze beide interessante lezingen be stond er gelegenheid tot het stellen van vra gen. Hiervan werd terdege gebruik ge maakt. Een ware discussie ontspon zich. Vooral werden vragen gesteld over de be drijfsvoeringen, de bedrijfsovername, de boekhoudingen, bedrijfsbeëindiging en -sa- nering. Gezamenlijk arbeiden. Dit gezamenlijk arbeiden kwam ten zeer ste tot uiting toen de aanwezigen aan de koffietafel zaten. Het waren er maar liefst 240. Burgemeester van Erp gaf zijn visie over de ontwikkeling van de gemeente in de ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen dienst: Dr. Verhaak. JUDOCLUB De Judoclub Drunen hield deze week een algemene ledenvergade ring waarop een definitief bestuur werd gekozen en waarop tevens de taken in het bestuur werden ver deeld. Voorzitter werd de heer J. Ecken, secretaris E. Borgers, Penn. en vice voorzitter W. Remiecki, be stuursleden G. Verhoeven, L. v. d. Wiel mej. Koeman en E. Mol. JEUGDHARMONIE De Jeugd Harmonie Drunen zal a.s. zondag deelnemen aan de kam pioenschappen van de Katholieke Federatie Deze wedstrijden zullen gehouden worden in Boxtel. Aan de wedstrijden wordt alleen deel genomen door gezelschappen wel ke het laatste seizoen het hoog ste aantal punten in de diverse af delingen behaalden. AGENDA Eddie gebruikt H.B. meisje Zaterdag 8.30 uur: geweld 14 jaar. 11.15 uur: R.K. Bibliotheek 4 uur: Daar droomt ieder van. 6.15 uur: Eddie gebruikt geweld 8.30 uur: De priester en het meisje. 7.00 uur: Balavond jong Drunen. JONG DRUNEN A.s. zondag organiseert de Onstp. Ver. Jong Drunen weer een dans avond voor haar leden. Deze avond, welke om 8 uur begint, wordt ge houden in de zaal van Hotel Royal. De muziek wordt verzorgd door the Rowdies. EDDIE GEBRUIKT GEWELD Edmond Gérard, die een gevan genisstraf van 2 jaar heeft uitge zeten gaat terug naar Alice, zijn jonge vrouw, en ontdekt dat zij hem bedriegt. Hij dreigt haar aan te geven bij de politie, daar hij ten onrechte in haar plaats werd veroordeeld en zich nu op haar wil wreken. Churchill ligt nog steeds in coma en is zeer rustig. Zijn polsslag gaat echter langzaam achteruit. Tegen de daders van de roof moord op een juffrouw te Nijme gen, is 12 en 8 jaar geëist. De Senaat heeft de wet op het Wegenfonds goedgekeurd; er komt mogelijk een gunstige regeling voor 20 km. wagentjes. Eddie vecht op leven en dood om een mensenleven te redden. Zaterdag om 8.30 uur en zondag 6.15 uur. 14 jaar. WAAR DROOMT ELK MEISJE VAN Jonge meisjes in een pensionaat in de buurt van een badplaats zien kans om een bijna failliete club weer op de been te helpen door er bezoekers heen te lokken die ver gast worden op een daverende mu zikale show. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter Winkelman worden waar genomen door dokter K. van Tuijn, Vosscn- bergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 24 JANUARI 1965. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kérk 9.30 uur en 3 uur Ds. W. R. Barkema. A.R. KIESVERENIGING. De A.R. Kiesvereniging Sprang houdt a.s. woensdagavond 8 uur, in het gebouw van de Chr. Volksbond een ledenvergadering. De agenda bevat Bespreking samensmel ting met de A. R. Kiesvereniging Capelle. DOKTERSDIENST. De doktersdienst zal het komende week einde worden waargenomen door dokter Gerlach. Telef. 350. UITSLAG TOTO JEUGD K.N.A. De eerste toto-uit9lag voor de jeugd van de muziekvereniging Kunst na Arbeid is be kend. De inzet was f 127.50. De le prijs werd gedeeld door mej. Anny Kuijsten Gro- VOLLEYBAL Het le zestal van de volleybalclub Atak won in Tilburg met 2-0 van Red Stars en bleef hierdoor lijstaanvoerder van de le kl. Atak 2 moest het leiderschap afstaan door een 2-1 nederlaag tegen Odulphus. De jeugd van Atak tenslotte zegevierde met 2-0 over Minenco. Zaterdag 23 jan. speelt het 2e team van Atak om 16.30 uur in de studen tensporthal een wedstrijd tegen Sarto 4. Om 15.45 komt Atak 3 uit tegen Buil Ne derland, terwijl de jeugd van Atak om 14.30 uur zal aantreden tegen Paulus HBS. PASTOOR ROOVERS KREEG HARTAANVAL Pastoor Roovers van de Bartholomeus- parochie heeft zich na een lichte hartaan- doening laten opnemen in het ziekenhuis te Breda. De toestand van pastoor Roovers, al meerdere jaren hartpatiënt, is niet zorg wekkend. Als voorzorgsmaatregel was op name in het ziekenhuis echter wel aan te bevelen. TENTOONSTELLING P.V. WASPIK De uitslag van de tentoonstelling van de postduivenvereniging Waspik, waarbij als keurmeesters optraden de heren van Es en Hargman uit Vught, is als volgt: Oude doffers 1 W Donks, 2 P de Graauw, 3 J Timmers, 4 F v d Mosselaar, 5 M Bax, 6 D Langermans, 7 Th Gijsman, 8 F v On- zenoort. Oude duivinnen: 1 J Oerlemans, 2, 4 H Treffers, 3 P de Graauw, 5, 8 D Langermans, 6 J Gommers, 1 P Emmers, 9, 10 J v d Hoven, 11 H Langermans. Jarige doffers: 1 J Timmers, 2 P de Graauw, 3, 4 F v Onzenoort, 5 H Langer mans, 6 A Smits. Jarige duivinnen: 1 P Emmers, 2 W Donks, 3 J Timmers, 4 F v d Mosselaar, 5 Th Gijsman. Jonge dof fers: 1 J Vleuten, 2 F v d Mossejaar, 3, 8 M Bax, 4 W Donks, 5 P deGraauw, 6 J Timmers, 7 H Trefefrs 9 A Faro 3a J v d Hoven. Jonge duivinnen: 1 F v d Mosse laar, 2, 3 C de Rooij, 4, 5 W Donks, 6, 7 A v Tilborgh, 8 J Timmers. Late doffers: 1 Th Gijsman 2 M Bax. Late duivinnen: 1 F v d Mosselaar, 2 A v Tilborgh. MEDISCHE DIENST. De doktersdienst zal gedurende het a.s. weekeinde worden waargenomen door dok ter Gerlach uit Capelle, tel. 350. KERKDIENSTEN De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk zijn zondag 24 januari als volgt: 9.30 uut en 14.30 uur Ds. Rebel. RAAD VAN ELF GEFORMEERD. Ook in 1965 zal er alhier een officiële carnavalsviering plaatsvinden. Zoals wij eerder vermeldden trad net college dat ge durende 10 jaar aleiding gaf aan de festi viteiten in Maoenblusserslaand in zijn ge heel at. Daarop hebben de besturen van de diverse carnavalsclubs de nodige activiteiten aan de dag gelegd. Zo groeide er 'n vrucht baar samenspel tussen het bestuur van de afgetreden raad en initiatiefnemers der ver enigingen. Tastbare resultaten kwamen er al heel snel. Er werd een raad van elf gefor meerd uit de verenigingen welke dit jaar onder supervisie van het bestuur van de af getreden raad zal optreden. Het bestuur zal ook een prins benoemen. Van de zijde van het gemeentebestuur werd alle mogelijke medewerking ondervonden. Zo zal het ge meentebestuur 't zondags de prins en zijn gevolg op het gemeentehuis ontvangen, ter wijl er ook weer een kinderoptocht zal wor den georganiseerd. Om de festiviteiten te financieren wordt er zaterdag 23 januari a.s. een bliksemactie gehouden in de vorm van een sinaasappelenverkoop. In verband met de beperkte tijd was een verloting n.l. niet meer mogelijk. Het programma voor carnaval zal in grote lijnen overeenkomen met vorige jaren. De officiële opening is echter gepland op 14.30 uur. ACTIE-COMITÉ OUDEN VAN DAGEN. In verband met haar plannen om de deel name aan het jaarlijkse uitstapje voor ouden van dagen open te stellen voor bejaarden vanaf 65 jaar gaat het comité nu reeds ijveren om de benodigde gelden bijeen te brengen. De organisatoren besloten om een krokettenactie te organiseren. In de week van 24 t.m. 30 jan. zullen de dames van het comité huis aan huis bestellingen opne men. De bezorging zal plaats hebben op maandag 5 febr. na 5 uur. BOERENGEZINSDAG. De besturen van de boerenorganisaties t.éw. de NCB, de BB en de JB, kwamen vrijdag 22 januari in het gemeenschapshuis bijeen ter voorbereiding van de jaarlijkse boerengezinsdag op 11 februari. GEMEENTERAAD De raad van de gemeente Waspik zal bij eenkomen in een openbare vergadering op donderdag 21 januari. testraat 119b Waalwijk en mej. N. Wervers Hoofdstraat 46 Capelle, die elk f 9.56 ont vangen. De 2e prijs was voor H. Sprangers Wcndelnesseweg-Oost Capelle, f 12.75, en de 3e prijs voor mevd. A. P. Spierings Schoolstraat 26 Capelle, f 6.38. De jeugd van K.N.A. dankt allen die hebben mede gewerkt en hoopt op ieders medewerking voor de 2e toto. PLOTSELING OVERLEDEN. De heer Heurtcr, die vorige week zijn gouden brudoft vierde, is dinsdag j.l. plot seling overleden. MOOI SUCCES Toen het Pekingeesje Floortje van de heer C. Godefroy 5 pekingeesjes ter wereld had gebracht, stierf het 3 dagen daarna. Voor de heer Godefroy zou het niet mee vallen om tenminste nog een paar van de 5 hondjes in leven te houden, maar hij zette echter alles op alles. De eerste 2 weken ging hij er dag en nacht om de 2 uur naar toe om hen te voeren en te masseren. Daar na 14 dagen lang om de 3 uur en nog eens 14 dagen om de 4 uur. Dit is met succes bekroond. Nu zijn de Pekingeesjes 8 we ken oud en zijn allen kerngezond. TAL VAN WIJZIGINGEN IN DE AMERIKAANSE FORD-LIJN De Fairlane 500 heeft sinds 1962 de eerste ingrijpende modelwijzi ging ondergaan. De wagen is 4 cm. breder geworden en valt op door ranke, slanke lijnen met weinig chroom. Hoewel de lengte slechts 2 cm. meer bedraagt dan bij het '64 model, toont de Fairlane van opzij langer, door de hoog doorlopende voor- en achterspatborden en de slankmakende profilering. Ook de achterkant vertoont de nieuwe Fairlane stijl, gekenmerkt door de rechthoekige achterlichten en de massieve bumper. Door een nieuw vergrendelingsme chanisme is de motorkap met één hand te openen en onder de kap vindt U een 6-cylinder motor van 120 pk, zeven maal gelagerd voor trillingvrij lopen en voorzien van een automatische choke en een wisselstroom dynamo. In de Fair lane 500 is ook een V-8 motor le verbaar van 200 pk met een 2-ven- turi carburateur. Ideaal voor de automobilist, die gewend is het gas pedaal wat dieper in te drukken. Bovendien wordt de 8-cylinder uit voering gecombineerd met een vol ledig gesynchroniseerde 3-versnel- lingsbak en rem- en stuurbekrach tiging. De Mercury Comet heeft ook en kele in het oog lopende vernieu wingen ondergaan. Een lage, breed uiteenlopende grille met vertikaal geplaatste dubbele koplampen, ge monteerd in een rechthoekige over kapping, die één geheel vormt met de voorspatborden. Het kofferdeksel gaat over in de brede horizontaal gevormde achter lichten met ingebouwde acheruit- rijlampen, die ook van opzij duide lijk te zien zijn. Het interieur doe behaaglijk aan; de comfortable ban ken zijn bekleed met een combina tie van vinyl en nylonstof in aan trekkelijke kleurencombinaties. De sportieve Mustang 1965 is le verbaar in drie uitvoeringen: nl. de gedistingeerde Hardop, een spor tieve convertible en de zeer moder ne „2 -f 2" Fastback. Alle Mus tang modellen zijn uitgerust met comfortabele, verstelbare kuipzit- tingen, waartussen een console met bergruimte voor kleine pakjes, we genkaarten etc. en een ingebouwd sportief kort „pookje" voor een snel en accuraat commando van de 3- of 4e versnellingsbak of de Cruisse- FEUILLETON van ,DE ECHO VAN HET ZUIDEN"

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 14