wAALwijkse en UnqstRAAtse coimnt Uitgaan in het weekend VLIJMEN Lido Romantica (Musis Sacrum Luxor K van-donderdag tot-donderdag Brabants Heem houdt kaderdagen te Boxtel Bêj Hollandia Capelle Vrijh.-Capelle Raamsdonk Welvaart VRIJDAG 12 FEBRUARI 1965 Aï7°a 86e JAARGANG No. 12 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p.mnd. (1.00+ fl ct. inc.k.) 1.00 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.28 p. kwrt. p. post 3.35 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenastraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO UITVOERING D.V.S.V. Zaterdag en zondag a.s. beide avonden om 8 uur, brengt de to neelvereniging D.V.S.V. het toneel spel „Van de brug af gezien" van Arthur Miller. Zoals altijd wordt de uitvoering gegeven in de zaal van de „Gecroonde Leersse". „Van de brug af gezien" is een simpel volksverhaal, dat zich afspeelt rond de figuur van Eddie, een ruwe bootwerker, die getrouwd is, maar die ondefinieerbare gevoelens koes tert voor zijn nichtje Catherine. De rol van deze man wordt vertolkt door Frans Snels en zijn capacitei ten kennende, zal het aan hem niet liggen of de opvoering wordt een succes. Als we overige rolbezettin gen bekijken, waarbij we willen wijzen op de namen van Betsy Bakkers-Didden, Ria v. d. Brand- Passier, good-old André van Nunen, Harry Swinkels, Piet de Brouwer en anderen, kunnen we de conclu sie trekken dat de DVSV-ers hun beste krachten van stal hebben ge haald. De regie ligt in de veilige handen van Harry Swinkels terwijl grimeur Jo de Goey de taak heeft gekregen om de spelers dat juiste tintje te geven, dat hen op de juis te wijze in hun rol doet uitkomen. Het decor is een eigen ontwerp van de leden van de uitvoerende ver eniging en is ook geheel door hen zelf gebouwd. is het om méér dan één reden prettig werken. Een goed loon en aantrekkélijke voorzienin gen zijn bij Hollandia nor maal. Daarom werken hon derden mensen er graag. Waarom (nog) niet LIDO LAAT STORM WAT LUWEN De storm die de laatste weken weer over Waalwijk trok en die di verse beroemde artisten in de di verse dancings dropte is voor Lido a.s. zaterdag wat geluwd. Dan zal daar nl. een rustige dansavond zijn, waarbij we het een keer zonder speciale gastheer moeten stellen. Nu, we geloven wel dat dit ook zal lukken. Trouwens we willen nog wel eens de oude sfeer van Li- do proeven, die zo bekend stond om zijn gezelligheid. A.s. zaterdag zal het voor Rita Corita de tweede keer zijn dat ze in Romantica zal optreden, want ook het kermismatinee van vorig jaar werd door haar met veel suc ces opgeluisterd. Evenals toen zal zij ook nu vergezeld gaan van een mannelijke partner maar was het destijds haar echtgenoot die haar begeleidde, nu zal niemand min der dan Bueno de Mesquita met haar meekomen. Het schijnt dat deze twee personen, die wel een heel schrille tegenstelling met el kaar vormen zo'n beetje onagschei- delijk zijn geworden na hun eerste t.v.-show waarin zijn samen de hoofdpersonen waren. Na die show zijn er verscheidene gevolgd en hun shows zijn wel zo origineel dat ze nog steeds zeer in trek zijn bij het publiek. Niet alleen shows zijn echter de sterkste zijden van Rita en Bueno, vooral Rita heeft al ver schillende liedjes zeer populair ge maakt en als conferancier weet Bu eno wel van wanten. Als we de kwaliteiten van het tweetal dus sa menvoegen belooft het een gezel lige avond te worden in Romantica, waar verder Jules Hussmeyer met muziek van The Five Chumps voor dansmuziek zorgt. Naar een ding zijn we benieuwd: Zouden Rita en Bueno nog „plakken" van hun laat ste t.v.-show. ij DE VERLEIDSTER Een jongeman raakt verstrikt in de netten van een meisje, dat werk voor een gewetenloze bandiet, die van de gelegenheid gebruik maakt. Armand zoals het belaagde jong mens heet, is namelijk de zoon van een bekend chirurg en door zijn ver houding met het meisje, wordt hij nu Martial, met wie zij onder één hoed je speelt, gechanteerd. De prijs die hij moet geven, zijn recepten voor verdovende middelen die Armand bij zijn vader moet ste len. Ook al gaat het in het begin nog zo goed, het kan natuurlijk niet eeuwig blijven duren en het duurt dan ook niet lang of een en ander komt aan het licht. Dan komt er ech ter een grote wending dn het verhaal, want inplaats van zijn tegenpartij, wordt het meisje nu verliefd op hem en dat betekent tevens de grote be slissing die de chanteur op zijn juiste plaats brengt. Donderdag, vrijdag en zondag. Toegang 14 jaar. AAN DE GESTAPO ONTSNAPT Ook in Denemarken vond men tij dens de oorlog de nodige ondergrond se verzetshelden. Over een van hen, een rijk zakenman vertelt ons deze lilm een reeks van spannende ge beurtenissen. Deze man had een aan tal zaken zowel in Denemarken, als in het neutrale Zweden. Om ook in Zweden zijn zaken te kunnen waar nemen kreeg hij vrij veel toestem ming om naar Zweden te gaan en van deze gelegenheid maakte hij gebruik om materiaal mee naar Denemarken te smokkelen. Als hij op een keer wordt gegrepen, wordt hij door de hulp van collega-verzetstrijders 'be vrijd en kan hij naar Zweden vluch ten, waar hij het echter niet uit kan houden en helemaal alleen steekt hij in een roeiboot de Sont over om zich weer bij de ondergrondsen van zijn vaderland aan te sluiten. Zaterdag en maandag, 14 jaar. TARZAN EN ZIJN VIJANDEN Tarzan, de aapmens trekt er weer eens op uit om wraak te nemen. Nu heeft hij het gemunt op een schurk achtige goudzoeker, Slade genaamd. Deze Slade 'heeft nog 3 andere mannen bij zich die liver lui dan moet zijn en het is dus wel een uitgelezen gezelschap waartegen Tarzan het op moet nemen. Al zijn de moeilijkheden dan nog zo groot, Tarzan weet het wel te klaren, al gaat dat dan ook een beetje moeilijk en ook al moet hij daarvoor een hele serie gevaren trot seren. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. RIO BRAVO. John Wayne, Dean Martin en Ricky Nelson vormt een eminent drie tal, dat samen voor de spannende, de vrolijke en de romantische noot zorgt in een spannende western, waar de revolvers en de vuisten een hartig woordje meespreken. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. ONTSNAPT UIT SAN PABLO. Als je als buitenstaander een ont troonde president helpt vluchten, kom je in moeilijkheden. David Niven, zal hierover na de opnamen van deze film wel een hartig woordje mee kun nen spreken, want dit is de gebeur tenis waarom het hele verhaal draait. Maandag en dinsdag. Toegang 14 j. GESLAAGD Op de St. Jozef VGLO voor Meisjes, slaagden voor het diploma kantoor-assis tente de dames: Francine Zeeuwen en Han- ny Kok. Dit diploma omvat o.a. Ned. Han delscorrespondentie en Handelskennis, Boekhouden en Bedrijfsrekenen, Kantoor kennis, Maatschappelijke Verkenning en Typen. Van harte wensen wij deze dames proficiat met het behaalde succes. VISCLUB DE HUT In café H. Boom-v. d. Wiel hield de Vis club De Hut haar maandvergadering. De op komst was bevredigend. De voorzitter ver welkomde de aanwezigen en in het bijzon der de voorzitter van het district N.-Brabant de heer Janssen. De heer H. v. Overdijk werd als nieuw lid aangenomen. Bij de in levering van de lotenboekjes bleek dat de loten waren uitverkocht. De voorzitter van het feestcomité de heer J. de Wijs gaf een toelichting van de plannen tot viering van het 60-jarig bestaan op zaterdag 20 maart. De dag begint met een H. Mis voor over leden leden om 9 uur. Daarna koffietafel in De sectie voor Heemkunde en Oudheidkundig Bodemonderzoek van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Nrd- Brabant „Brabants Heem" houdt op de zondagen 21 februari en 7 maart a.s. haar 18e Heemkundige studie dagen. Onder leiding van Mgr. Dr. G. Bannenberg hebben zij plaats te Box tel in de aula van het Jacob Roe landscollege. Het algemeen onder werp zal zijn "De landelijke bevol king in de vroege Middeleeuwen". Op zondag 21 februari zal om 11.15 uur Prof. Dr. B. H. Slicher van Bath zijn referaat houden over „Oogsten en klimaat". In de middag om 14 uur spreekt Prof. Dr. E. Ganshof over "De be volking en maatschappelijke toestan den". Op zondag 7 maart zal Dr. M. Bussels zijn causerie houden te 11.15 uur over "De ontwikkeling van de vrijheid bij de landelijke bevolking in de Belgisch-Limburgse Kempen". Dr. J. M. G. v. d. Poel zal zijn in leiding houden over "De ontwikke ling van de landbouwwerktuigen van de prehistorie". Na de lezingen heeft discussie plaats. Deze kaderdagen worden gehou den voor de leden van de Heemkun de Kringen en leden van Brabants Heem. Zij zullen bijdragen tot de kennis van de geschiedenis van onze Brabantse 'bevolking en onze gehele landstreek. Vrij onbekend is de historie van de vroege middeleeuwen van ons ge west. Het is de bedoeling van Bra bants Heem enig licht hierop te wer pen, opdat de geheimen prijs worden gegeven tussen de Romeinse tijd en de opkomst van het Feodalisme. Brabants Heem behandelt elk jaar enige onderwerpen in chronologische volgorde. café H. Boom-v. d. Wiel. Receptie van half 2 tot 4 uur. Verdere mededelingen op de vergadering van 7 maart. Mededeling werd gedaan over een on derhoud met de Burgemeester van Vlij men over de wielen van de gemeente, het viswater van de visclub, dat door de ruil verkaveling in gevaar zou komen, daar Den Bosch al dicht in de buurt komt. De heer Jansen kon echter meedelen dat er nog geen gevaar was en dat van ruilverkaveling voor lopig nog geen sprake was. Enkele leden stelden nog vragen en spoor den het bestuur aan zoveel mogelijk samen werking te zoeken met de instanties, opdat de vereniging die 60 jaar bestaat, straks niet zonder viswater zal komen. VOOR HET JEUGDCARNAVAL. Zondag 14 febr. om half drie zal de trek king plaats vinden van de loterij voor het Jeugdcarnaval in café H. Boom-v. d. Wiel; 111 waardevolle prijzen, waaronder draag bare radio. PRINSEBAL Zondag 14 februari Prinsebal in café 't Centrum met officieel entree van Prins Carnaval c.s. in Knotwilgendam. De exsper- ciestekers zullen in nieuw uniform gestoken zijn. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door resp. The Black De Vilsen hofkapel der Exsperciestekers. Aanvang half 8. VOETBAL Vlijmcnse Boys - Gemert. Zondag spelen de Vlijmense Boys weer een thuiswedstrijd, nu tegen Gemert, de ploeg die met Reuselsport aan de leiding staat. Dit wordt weer een zware wedstrijd voor de Boys, want Gemert zal zeker haar uiterste best doen, om mede aan de leiding te blijven. We zijn toch benieuwd met welk elftal de Boys zondag voor de dag zullen komen, want v. Engelen zal wel niet van de partij zijn. Zal Vlijmen zich zondag kunnen herstellen van de nederlagen bij de thuis wedstrijden, laat dit hopen want wat dat be treft zijn ze niet de minderen, maar het maken van doelpunten, dit is het probleem, of zullen de Boys ditmaal het geluk aan haar zijde hebben. Laat hopen dat er toch eens een overwinning uit komt. Boys allen uw best, uw grote aanhang zal zeker precent zijn om u flink aan te moe digen. Boys succes. Aanvang van de wed strijd half drie. VOLLEYBALCLUB EVER READY. De Volleybalclub Ever Ready had niet veel plezier van haar verre reis naar Heer len. Vlijmen bood wel flinke tegenstand te gen de a.s. kampioen, maar verloor met 3-0. Setstanden 15-11, 15-17 en 15-0! Even Rea dy 2 maakte een vergeefse reis naar Gemert. De scheidsrechter kwam niet op. BILJARTKAMPIOENSCHAP Dezer dagen werden de persoonlijke kam pioenschappen in de biljartcompetitie be ëindigd. In de A-klasse werd T. van Bcij- nen van DVS te Haarsteeg kampioen. De einduitslag was als volgtT v Beijnen 14 pt. gem. 3.60; H v d Lee 10-2.88; J van Kuijk 8 - 3, - M de Laat 8 - 2.97; H. van Overdijk 8 -,271; P v Engelen 8-2,47; K Herman 6-2.76; G Kuijs 6-2.45; H van Liempde 4-2.55. Vrijdag 12 febr. wordt gestart met de 2e helft van de competitie. GESLAAGD. Aan de Technische Hogeschool te Eind hoven slaagde o.m. voor 't examen propae- deutisch scheikundig technologie onze dorps genoot da heer P. M. van de Wiel. DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Gerlach zal het a.s. weekeinde worden waargenomen door dokter Wijffels uit Waspik, tel. 250. 40-JARIG JUBILEUM BIJ FIRMA VAN DRONGELEN Vrijdag 5 febr. j.l. werd bij de fa. van Drongelcn het feit herdacht dat de heer A. J. Sprangers 40 jaar geleden op deze fa briek zijn schoenmakersloopbaan begon. In een feestelijke bijeenkomst van het gehele personeel werd de heer Sprangers aller eerst toegesproken door de heer van Dron- gelen. Als bewijs van dankbaarheid bood hij hem vervolgens namens de directie een radiotoestel en een geschenk onder couvert aan, terwijl zijn zuster, mej. Sprangers, bloemen aangeboden werden. Evenals de heer van Drongelen had ook Burgemeester van Prooijen niets dan lof voor deze trouwe werknemer. Vervolgens spelde de burgemeester de jubilaris na mens H. M. de Koningin de bronzen ere medaille verbonden aan de orde van Oran je Nassau op. De laatste spreker was de heer A. C. Metzke, die sprak namens het personeel en een cadeau aanbood. Jammer genoeg werd het feest overscha duwd door het overlijden van een collega, waarbij men een week tevoren nog aan het graf stond. Hiermede rekening houdend werd dan ook, na nog even gezellig bijeen te zijn ge feest, het feest gesloten met een dank woord door de heer G. de Jong namens de jubilaris. TOTO K.N.A. De inzet van de 4e ronde van de jeugd foto van Kunsta na Arbeid was f 157,40. Voor de le prijs kwam in aanmerking mevr. S. Kraak-Karsten die geraden had f 157.25 en zij ontvangt f 23.59. De 2e prijs gaat naar H. M. de Bie, Kerkstraat 84, alhier, met een geraden bedrag van f 157,20; hij ontvangt f 1574. De 3e prijs gaat naar P. de Groot, Heistraat 209 en mevr. Kerst- Treffers, Nieuwevaart 21, die resp. gera den hadden f 157.90 en f 157,10. Zij ont vangen elk f 3,93. NOOIT GEDACHT Vrijdag j.l. hield de postduiven vereniging „Nooit-Gedacht" geves tigd aan de Julianalaan haar jaar lijkse algemene ledenvergadering, die druk werd bezocht. Na de ope ning door de voorzitter de heer W. Nieuwenhuyzen, werd een minuut stilt in acht genomen voor het vrij plotseling overleden lid M. Treffers. Daarna werd de penningmeester de gelegenheid gegeven zijn jaar verslag voor te lezen. Ondanks de aanschaffing van een rekenmachi ne, had men toch nog een flink ba tig saldo in kas. 9640 duiven wer den verzonden met prijs en 2300 zonder prijs. Het ledental bedroeg in 1964 62. Hoewel er twee afgingen kwamen er zeven nieuwe leden bij, zodat de vereniging momenteel 67 leden telt. In de pauze werden deze onthaald op een rokertje met nog wat. Te vens hield men nog een kleine ver loting o.a. een duif en een bon van J. Vloemans. De gelukkige win naars waren hier P. Meter en A. Spuybroek. Na de rondvraag, waarvan na tuurlijk een druk gebruik van werd gemaakt, en die naar alle tevre denheid door de voorzitter werden beantwoord, sloot deze laatste de vergadering en konden alle liefheb bers voldaan naar huis toe gaan. ALGEMENE VERGADERING Op vrijdag 12 febr. a.s. zal in café H. Kamp een bijzondere algemene vergadering worden gehouden, 's avonds om half 8 voor alle jonge boeren en boerinnen. De agenda bevat o.m.: quiz over de m3 aktie; een uit eenzetting door pater Br. Gonzalvus Snij ders over zijn verblijf in de missie van Su matra, jaarverslag, verloting van 2 Stutt- gartreizen voor de leden van de RKJB. 50 JAAR BIJ DE BRANDWEER De jaarlijkse vergadering van de Vrijwil lige brandweer van Raamsdonk, die in hotel de Witte Leeuw gehouden werd, heeft dit jaar een extra feestelijk tintje gekregen. In tegenwoordigheid van een voltallig college van B. en W. werd de heer A. J. de Groot gehuldigd wegens zijn 50-jarig vrijwillig dienstverband. De jubilaris werd op zeer hartelijke wij- Natuurlijk, we weten niet be ter meer. Wilt u uw welvaart behouden, of vergroten, stap dan óók over op Hollandia. ACTIEVE VOETBALLER KOST GEMEENTE f 130. - Zoals wel eens vaker het geval is, las ik ook nu weer enige vreemde uiteenzettin gen van raadsleden, gepubliceerd in het raadsverslag in "De Echo van het Zuiden" van maandag 1 februari 1965. Hieruit licht ik het volgende citaat „De heer Duyvelaar had uitgerekend, dat elke bader de gemeente f 40 per jaar kost. Hij had ook uitgerekend, dat iedere actieve voetballer de gemeente f 150 per jaar kost. Als dit laatste verantwoord is, waarom het eerste dan niet?" Of het verantwoord is dat de gemeente f 40 per bader uitgeeft, laat ik in het mid den. Maar zijn motivering dat f 40 per bad huis-bezoeker even goed verantwoord is als de f 150 voor een actieve voetballer, zou ik gaarne nader toegelicht hebben. Zo op het oog is deze overeenkomst een slag in de ruimte; zo onvolledig en ondoor- dachtzaam gesteld, dat hier moeilijk de ge- dachtengang van een weloverwogen raads- politiek in terug te vinden is. De heer Duyvelaar (werknemerspartij) oefent hiermede een voor menigeen duide lijk leesbare, indirecte kritiek uit op de voetbalsport in Waalwijk. Ik vraag mij overigens toch af waarom hij juist dit voorbeeld gekozen heeft. Is het zijn bedoeling geweest een willekeurig voor beeld te stellen? Een veel duidelijker had hij kunnen nemen wanneer bij 't schuldbedrag 't welk ook mode door het raadsbeleid is ontstaan, deelde op het aantal raadsleden. Waarschijnlijk kwam er dan meer als alleen een nul achter de f 150 van de voetballer. Of moet ik het noemen van de f 150 be schouwen als een soort politiek, om de schijn te wekken dat het tekort op de ge meentelijke betalingsbalans hiermede enigs zins gemotiveerd is? Hoger denk ik zou hij ook uit zijn geko men als hij zijn kostenberekening had toe gepast op b.v. de hockey- en tennissportbe oefenaars. Waarmee ik allerminst beweer dat hier van een onverantwoorde uitgave sprake is. Daar het mij onbekend is, hoe de heer Duyvelaar aan zijn uitkomst is gekomen, kan ik moeilijk zeggen dat zij onjuist is. Maar de heer Duyvelaar moet, ongeacht hoe hij ook gaat zitten rekenen, de feiten niet uit het oog verliezen. Deze feiten zeggen, dat, althans zeker niet door mijn vereniging (RKC), om een nieuwe sportaccomodatie is gevraagd. RKC was destijds zeker zo graag op haar oude plaats aan de hoek Smeelelaan - Olympiaweg ge bleven. Dit is de gemeente ook duidelijk medegedeeld. De verhuizing was voor onze vereniging een groot risico. Niet alleen eiste het nieuwe sportcomplex van ons aan merkelijke financiële offers, maar ook werd gevreesd dat de verplaatsing zo ver buiten ons territoriaal nadelige gevolgen op het be zoekersaantal zou hebben. Gaan wij dus van de nuchtere feiten uit. dan blijkt dat de voetbalvereniging RKC over een eigen sportaccomodatie beschikte en dat RKC de gemeente Waalwijk geen cent kostte. Nog sterker zelfs. Bij de hui dige belastingdruk op de entree-kaarten zou RKC de gemeente alleen maar enige dui zenden guldens bevoordeeld hebben. Dat de situatie nu anders ligt, is de wens van de gemeentebestuurders zelf geweest. Ter completering wil ik nog vermelden dat de heer van Engelen en de heer van Heeswijk het niet geheel eens waren met de uitspraak van de heer Duyvelaar. S. DINGEMANS. ze toegesproken door Burgemeester J. Prin sen en de Commandant J. J. Verhoofstad. Zij brachten hem dank voor de plichtsbe trachting en ijver die de heer de Groot al die jaren getoond heeft. U heeft meer dan uw plicht gedaan, aldus de burgemeester. Getogen en geboren in de gemeente was het voor hem een eer te trachten steeds als eerste op de plaats van de brand te zijn. Kenmerkend voor de goede geest die in het korp» heerst, werd de jubilaris verzocht ondanks zijn leeftijd nog niet heen te gaan. Al staan er binnenkort zeven nieuwe leden klaar, zijn hulp en kennis van zaken wil men nog niet missen. Als blijk van waar dering werd hem een couvert met inhoud ter hand gesteld. Men bleef nog geruime tijd gezellig bijeen. BEROEPEN. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente heeft Ds. J. C. Koolschijn te Ridderkerk beroepen. JEUGD-TOTO VEERSE TROMMELAEREN De inzet van de 3e ronde bedroeg f 319.90. De le prijs ging naar J Kieboom, v. Wijn- gaardenstr. 9, B de Ruijter Haven 25 bei den R'veer en A de Groot L. Ambachtstr. 3a R'dorp; zij hadden f 320 geraden. Dc 2e prijs won S. Huisman Prunusstr. 16 te R'veer en J. Meeren Julianastr. 7 Waspik; zij hadden f 320,09 voorspeld. Mordecai Loe, de man die in november van het vorig jaar op het vliegveld van Rome uit een koffer werd gehaald die op het punt stond in een vliegtuig met bestemming Cairo te worden geladen, zal 25 fe bruari voor het gerechtshof in Je ruzalem verschijnen. Dan zal een vooronderzoek beginnen in verband met de tegen hem geuite beschul digingen. De Israëlische politie heeft laten weten dat Loek er on der meer van beschuldigd is dat hij de veiligheid van de staat in gevaar heeft gebracht. Loek zou in juni 1961 van Israël naar Egypte ge vlucht zijn. Hl De Britse minister van Volks gezondheid heeft medegedeeld, dat het maken van reclame voor siga retten door de onafhankelijke tele visie reclame voor sigaretten alleen na negen uur 's avonds, als de kin deren al naar bed zijn. In de eerste negen maande van 1964 besteedde de Britse sigaretten industrie een bedrag van ruim 48- miljoen gulden aan reclame voor de televisie. H De Nederlandse mannen en vrouwen hebben in 1962 tezamen rond 250 miljoen gulden voor hun uiterlijke verzorging uitgegeven. KJ Rechercheurs in Honkong heb ben 1 Vfe ton opium en morfine in beslag genomen, die was verborgen in bossen bamboeriet op een kip- penboerderij bij de Chinese grens. De waarde van deze partij verdo vende middelen wordt geschat op 1,4 miljoen gulden. 13 De voormalige uit Roemenië ge boortige mijoenair Joseph Joanovi- ci is straatarm zaterdag in Parijs overleden. Joanovici die een for tuin verdiend zou hebben door in de oorlog schroot aan de Duitsers te verkopen, werd in december '58 gearresteerd toen hij uit Israël naar Frankrijk terugkeerde. De Franse fiscus stelde een vervolging tegen hem in wegens belastingschuld en Joanovici werd tot een jaar gevan genisstraf veroordeeld. IS Prinses Mona Solh, echtgenote van de Saoedische prins Talal Ibn Abdel Aziz, heeft een auto laten maken waarvan er maar een ter wereld bestaat: een Rolls Royce- chassis waarop in Italië een caros- serie naar het model van een Cadil lac is gebouwd. De auto is met wit leer bekleed en is onder andere voorzien van een bar. Behalve dat de kardinalen, moeten afzien van de scharlaken rode zijden statiemantel is hun ook gezegd geen zijde meer te gebrui ken voor toog of schoudermantel,' aldus is uit Vaticaanse bron verno men. Van het Britse passagiersschip Southampton Castle, dat vorige week uit Z.-Afrika in Southamp ton arriveerde, worden tien kisten met goudstaven ter waarde van een miljoen gulden vermist. Alle passagiers en het grootste deel der bemanning waren reeds ontscheept, toen de diefstal werd ontdekt. VISAKTE WORDT DUURDER Met ingang van het nieuwe vis- seizoen zullen de visakten en -ver gunningen een prijsverhoging on dergaan. Het bedrag van de bijdra ge voor het vissen met een gewone hengel wordt met een kwartje ver hoogd tot f 2,25, dat voor een grote visakte van tien gulden op elf gul den en de bijdrage bij een kleine visakte van f 4,40 op f 5.-. FESTIVAL VOOR WERKENDE JEUGD Rond Hemelvaartsdag zal in de Stadsschouwburg te Tilburg voor de vierde maal het Festival voor de Werkende Jeugd, waarvan onlangs prinses Margriet 't bschermvrouw- schap aanvaardde, plaats vinden. Het festival, dat wordt georgani seerd van woensdag 26 mei tot en met zondag 30 mei, heeft als motto: „Kunst is onmisbaar in elk mensen leven". Ruim 450 werkende men sen tussen 16 en 23 jaar zullen er weer aan deel kunnen nemen. Ge durende vier dagen zullen zij in staat zijn kenis te nemen van kunst op velerlei gebied: ballet, muziek, film, architectuur, beeldende kunst en literatuur. Dit populaire festival zal gelegenheid te over bieden om kennis te maken met de diverse kunstenaars en hun werk. De Eerste Kamer heeft met al gemene stemmen het wetsontwerp goedgekeurd voor de verbinding tus sen Schelde en Rijn. Senator Teijssen juichte deze over eenkomst tussen België en Nederland zeer toe en wees er met nadruk op, dat het evenzeer een belang was voor ons land als voor België. Het wetsontwerp voor de belas tingverlaging kreeg 20 stemmen te gen, 19 socialisten en 1 P.S.P. - In Amsterdam heeft een 21-ja rige man zijn 18-jarige vrouw neer gestoken. De man is in arrest.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9